alkmaarsche courant SPORT EN WEDSTRIJDEN. Proefwedstrijd. Rechtszaken Ho. 286 ZATERDAG 3 DECEMBER 1932 Duitschland-Nederland voor de 13de keer! E.D O.-Alcmaria- - West tegen Noord op het Alcmaria-terrein. NAAR DUSSELDORP! j 'n hel Westen Koninkl. Nederl. Bezoekt Zondag a.s Voetbalbond. 2 uur den Noordelijk Elftal. Westelijk Elftal. OP HET ALCMARIA TERREIN. aangedaan? (kalmeert kasten imaakt slijm los! (brengt verlichting Vandaag trekt het Nederlandsche elftal toor de zooveelste keer de grens over, om een buitenlandsche ploeg te bekampen en vandaag trekken duizenden Nederlanders denzelfde richting uit, om morgen getuigen te zjjn van den wedstrijd Duitschland—Neder- De belangstelling is zeer groot voor dezen landenwedstrijd. Trouwens, sinds ons elftal In kracht is toegenomen en fraaie resultaten heeft behaald, kan het er van verzekerd zijn, dat het nooit behoeft te spelen voor uitslui tend vreemdelingen. Het weet reeds bij voor baat, dat een flink contingent toeschouwers Cp de tribunes zal zitten en staan, en dat dit aantal zal roepen en juichen, als Nederland t«n aanval trekt of een aanval der tegenpartij afslaat. Voor den wedstrijd van morgen is de be langstelling wel buitengewoon groot. Weken «leden al was er geen enkele zitplaats meer Htrijgen en de staanplaatsen zijn op enkele honderden na, ook al uitverkocht, zoodat ze ker een 60.000 menschen morgen getuigen zullen zijn van den kamp. Tot nog toe is de balans niet ongunstig voor Nederland. Er is een kleine voorsprong van twee punten en een miniem verschil in doelpunten (slechts één), eveneens ten gunste van Nederland. Onze voorsprong is te dan ken aan de voor-oorlogsche jaren, toen Duitschland slechts twee keer een gelijk spel kon veroveren en de overige drie ontmoetin gen verloor. 't Is nu de vraag: zal de voorsprong mor gen behouden blijven, of zal de balans in evenwicht komen. Gemakkelijk zal het niet zijn, om van Duitschland te winnen en het wil ons zelfs voorkomen, dat de Duitsche ploeg sterker is dan de Belgische. Dat zegt dus iets. Doch waarom zou Nederland eigenlijk be hoeven te verliezen? Ons team heeft de laat ste twee jaar getoond, dat het voetballen kan en het zal zijn best doen, om ook in Dussel- dorp een goed figuur te slaan. Doch Neder land weet, dat een zeer sterke en gevaarlijke voorhoede der Duitschers zijn best zal deen, om v. d. Meulen eenige keeren te passeeren, terwijl aan den anderen kant de Duitsche ver dediging van behoorlijke hoedanigheid is Het zal dus niet meevallen, om deze ploeg te kloppen. Ónze ploeg is nog niet definitief samenge steld. Dat zal pas op het allerlaatste moment gebeuren, omdat enkele spelers op 't oogen blik niet voor 100 pCt. fit zijn. Waarschijn lijk zal er echter wel niet veel verandering in komen; alleen blijft Bas Paauwe het vr aagteeken. De elftallen zien er dus als volgt uit: Duitschland Buchloh (V.f.B. Speldorf) Schütz Stubb (Eintracht) (Eintracht) Mahlmann Leinberger Knöpfle (Hamb.S.V.) (Sp.V.Fürth) (F.S.V.Frankf.) Wiegold Hofmann (Fortuna) (Dresd.S.C.) Albracht Kuzorra Kobierski (Fortuna) (Schalke '04) (Fortuna) Scheidsrechter Ohlsjon Nagels (Ensch.) Adam (H.V.V.) B. J. Paauwe(?) (Feijenoord) Weber (A.D.O.) v. Nellen v. d. Broek (D.H.C.) (P.S.V.) Bonsema (Velocitas) Van Heel Anderiesen (Feijenoord) (Ajax) v. Run (P.S.V.) v. d. Meulen (H.F.C.) Nederland Reserves voor Duitschland: Pesch, Traut- wein, Bender (Fortuna), Horn, Pörtgen (Schwarzweiss), Rothardt (Schalke '04). Voor Nederland: Van Male (Feijenoord), Horsten (Vitesse), Pellikaan (Longa), v. d. Tuyn (I %rmes-D.V.S.). De tot nog toe gespeelde wedstrijden had den het volgende resultaat: 24 April 1910: Arnhem: Ned.—Duitschland 24 April 1910 te Arnhem: NederlandDuitschland 42 16 October 1910 te Kleef: Duitschland-Nederland 12 24 Maart 1912 te Zwolle: NederlandDuitschland 55 17 Nov. 1912 te Leipzig: DuitschlandNederland 2—3 5 April 1914 te Amsterdam: Nederland—Duitschland 4—4 10 Mei 1923 te Hamburg: DuitschlandNederland 00 12 April 1924 te Amsterdam: NederlandDuitschland 0—1 29 Maart 1925 te Amsterdam: NederlandDuitschland 2—1 18 April 1926 te Düsseldorf: Duitschland-Nederland 4—2 31 Oct. 1926 te Amsterdam: Nederland—Duitschland 2—3 20 Nov. 1927 te Keulen: DuitschlandNederland 22 .26 April 1931 te Amsterdam: NederlandDuitschland 1I Zoodat de stand op 't oogenblik is: Nederland 12 4 5 3 13 2726 Duitschland 12 3 5 4 11 26—27 DE COMPETITIE. In de eerste klasse waren oorspronkelijk nog verschillende ontmoetingen vastgesteld doch geen er van zal gespeeld worden, be halve wellicht B. V. V.Eindhoven. Het lijkt ons voor de clubs verstandig, om niet te spe^ len. In de eerste plaats is een weekje rust heelemaal niet slecht, doch daarnaast mogen wij niet vergeten, dat het publiek natuurlijk naar een radioverslag luistert. Er komt dus weinig bezoek, wat een strop voor den pen ningmeester beteekent! En de financiën spe len nog altijd een zeer voorname rol. In de tweede-klasse zijn enkele ontmoetin gen gehandhaafd. Zoo zal o.a. E. D. O.— Alcmaria gespeeld worden. Deze wedstrijd werd veertien dagen geleden gestaakt, toen Jo Bos een been brak. 't Was jammer, want Alcmaria kwam er juist zoo goed in en speelde een prachtige, gave partij. Nu gaan we het morgen weer probeeren. Zou het weer zoo vlot gaan? Och, waarom eigenlijk niet! Zeker, Jo Bos ontbreekt, doch Keppel zal toonen, dat hij ook voetballen kan. En Hamstra zal wel weer op den linker vleugel moeten spelen. De rest van de elf spelers zal wel gelijk zijn aan die van veer tien dagen geleden, zoodat èn achterhoede èn halflinie haar taak naar behooren kun nen vervullen. Komaan, withemden! Tracht ook zonder Jo Bos er het beste van te maken en bezorgt den patiënt een prettigen middag: een over winning op het sterke E. D. O.! Tanden op elkaar en.... een razend tempo... Dat is alles, wat er noodig is! W. F. C. gaat naar T. O. G., dat zich blijkbaar geheel hersteld heeft en haar best za' doen, om te winnen, en de kans daarop is er! Verder is nog vastgesteld de ontmoeting Z. V. V.H. R. C., wat voor de Heldersche voetballers een lastig reisje is. Zelfs een gelijk spel zullen ze wel niet weten te bereiken. o In de vierde klasse heeft Alkmaar vrij. D. T. S. ontvangt Texel en kan daarvan wel winnen, terwij] Vrone thuis veel moeite zal hebben met Q S. C., en met een gelijk spel al lang blij mag zijn. WEST-NOORD IN ALKMAAR Zoo zullen we dan morgen op het Alc maria-terrein een wedstrijd te zien krijgen tusschen een Noordelijk en een Westelijk elf tal. Het Noordelijk elftal is met zeer veel zorg samengesteld, zoodat er veel kracht van kan uitgaan. Doch ook de Westelijke ploeg mag er zijn: een goede verdediging, een be hoorlijke halflinie en een voorhoede, die tot verrassende dingen in staat is. Al met al belooft het een interessante ont moeting te worden, waarbij geen enkele be zoeker zich zal behoeven te vervelen. Men ga gerust eens kijken! De officieele opstelling van het Westelijk elftal is als volgt (alle spelers hebben hun benoeming aangenomen): Doel: Pino (U. V. V.) Achter: van Stokken (D. W. S.) en Pettinga (Hermes D. V. S Midden: Coerman (Velox), Prins (Storm vogels) en van Ooyen (Feyenoord) Voor: Iseger (Haarlem), Mol (K. F C), Pasteur (H. V. V.). Lith (Velox) en Reeg (D. E. C.) Het Noordelijk elftal verschijnt in de reeds gepubliceerde opstelling. HET PROGRAMMA VAN MORGEN. DUITSCHLAND-NEDERLAND. West. elftal—Noord, elftal (Alcmaria-terrein, 2 uur). K. N. V. B. 2e klassé A. E. D. O Alcmaria (1 uur) Res. 3e klasse A Alcmaria III—De Kennemers II N. H. V. B. 1 e klasse B. K. F. C. III-Aikm. Boys I Z. F. C. V—Bergen I 2e klasse D. Alkmaar 2C. S. V. 1 Alkm. Boys 2Akmaria 4 Uitgeest 2Scnoorl 2 3e klasse B. Alcmaria 5—Bergen 2 Ursem 1—K. S. V. 1 Alkm. Boys 3—Vrone 2 4e klasse D. Alkmaar 4C. S V 2 Ursem 2—K. S. V. 2 Bergen 3Alkm. Boys 4 N Niedorp 3Akersloot 1 Junioren A. Z. F. C. aAlcmaria a Hollandia 3Alk. Boys 3 A d s p i r a n t e.n H. Alkm. Boys aAlcmaria a (12.30). Uitgeest a—Schoorl a (10 uur) AdspirantenJ. Alcmaria bAlkm Boys b (12 uur). AdspirantenK. Ursem a—K. S. V a nol™ Bergen b—Alcmaria c ..V Alcmaria dAlkm. Boys c (10 uur). (2 uur). (2 uur). (2 uur). (10 uur). (1.30). (10 uur). (11.30) (11.30) (11.30) (12 uur). Ook thans weer staan enkele zeer belang rijke en zware ontmoetingen op het pro gram, die ongetwijfeld een nieuwe afschei ding tot gevolg kunnen hebben. bijvoorbeeld zijn de ontmoetingen K F C III—Alkmaarsche Boys I en Zaandijk II— Assendelft II van veel belang. Wij kunnen ons de vraag stellen: „Zal de race tusschen de Alkmaarders en Assendelfters in hevig heid toenemen?... Zal de afstand hetzelfd» blijven, of.... zal deze worden vergroot'" Er bestaan natuurlijk allerlei mogelijkheden en.... voetbal is nu eenmaal een wisselvallig spel. De Alkmaarders staan voor geen ge makkelijke taak, daar de Koogers met hun vier gespeelde wedstrijden slechts over twee verliespunten beschikken. De Alkmaarders hebben echter nog een schoone lei en waar zij dergelijke tegenstanders wij denken nog even aan de ontmoetingen tegen Assen delft en Zaandijk op afdoende wijze wis ten aan te pakken, voorspellen we voor de Boys een zwaar bevochten zege. Aan de Boys de daad!.... Assendelft heeft het niet minder moei lijk en als de Zaandijkers niet alle moed heb ben laten zakken, konden de bezoekers er wel eens niet zonder kleerscheuren af komen Het eerste treffen bracht de Assendelvers een moeilijke 6—4 zege en ook thans ver wachten we een zwaar bevochten overwin ning. R. C. Z. I krijgt bezoek van W. F. C. V en de Zaandammers zullen wel weten te win nen. Bergen I, dat bij Z. F. C. V op bezoek gaat, zal heel wat krachten moeten inspan nen om het tot een overwinning te kunnen brengen. Indien de Zaandammers weer eens niet volledig in het veld komen, verwachten we een Berger zege. In het Noorden waar Succes I zelf niet speelt, kan zij des ondanks haar positie nog versterkt zien en wel, indien H. R. C. III en Wieringerwaard I tegen elkander gelijk spelen, een mogelijk heid. die zeer wel denkbaar is. Nu Petten I goed op dreef is, zal zij het bezoekende Suc ces II tot een nieuw slachtoffer maken. Helder III zal wel weer een nieuwe neder laag te incasseeren krijgen, daar wij in het bezoekende M. L. D. I het meeste vertrouwen stellen. Het Oosten brengt een zeer belangrijk treffen, met het oog op de voorloopige eerste plaats bezet ting M. F. C. I—Andijk I!... Ieder jaar kunnen we de Andijkers hooger aanslaan en... ieder jaar kunnen zij het te Medemblik maar niet tot een overwinning brengen. Zal de traditie blijven voort bestaan? Of, zal er nu eindelijk eens verandering in komen? Wij vreezen van niet! Een zeer verheugend feit is het, dat de bondssecretaris dezen soms wel wat te forsch gespeelden kamp, per soonlijk leidt. Strandvogels krijgt bezoek van Hollandia III en zal wel voor een overwinning zorg dragen. Zal het Zuiden weer een nieuwen leider geven? Nu de ont moeting Zilvermeeuwen II—Monnikendam I uitgesteld is, is deze mogelijkheid weer kleiner geworden. Wat te zeggen van Z. V V. IIIWestzaan I? Nu de Zaandammers zich aan het herstellen zijn, vreezen wij dat de Westzaners één winstpunt in Zaandam moeten laten. Hetzelfde geldt tevens voor K. V. V. II, dat bij Z. F. C. IV op bezoek gaat. Zal W. F. C. IV in eigen huis de opmarsch van Purmersteyn II kunnen stuiten? Wij gelooven van niet In de tweede klasse vreezen wij dat Alcmaria IV dat bij de Alkmaarsche Boys reserve op bezoek gaat geheel kansloos gemaakt zal worden. Dit zou dan de derde nederlaag in successie zijn, waarbij tevens de Boys van hun eerste nc derlaag revanche hadden genomen. Wij stel len in de Boys, die een prachtige run inzet ten, het meeste vertrouwen. Zal Alkmaar II, dat vorige week Alcmaria IV op zulk een buitengewone wijze verraste, thans het bezoe kende C. S. V. I een nederlaag kunnen toe brengen. De stoere Castricummers zullen ge ducht van zich afbijten en zijn inmiddels ge waarschuwd. Wij houden het hier op een puntenverdeeling. Schoorl I zal wel zoo ver standig zijn, Uitgeest II in eigen huis te slaan. In de derde klasse noteeren wij bij voorbaat reeds een nieuwe overwinning voor Alkmaarsche Boys III Het zou ons al geducht tegenvallen, als zij zich door het bezoekende Vrone II liet slaan. Ook K. S. V. I, dat bij Ursem I op bezoek gaat, zal wel voor een overwinning zorg dragen, evenals Bergen II dat bij Alc- mara V op bezoek gaat. C. S. V. IIUit geest III is voor de thuisclub. De vierde klasse. Alkmaar IV zal het in eigen huis tegen C. S. V. III wel niet tot een overwinning kun nen brengen, evenals Nieuwe Niedorp III, dat bezoek krijgt van Akersloot I Hetzelfd kan gezegd worden van Ursem II dat bezoek krijgt van K. S. V. II Bergen III zal Alk maarsche Boys V wel met een nederlaag naar huis zenden. Houders van kaarten 1ste ingang. LANGS DE N H. V. B.-VELDEN. Ook deze keer een flinke bezetting en we hopen ook thans op zeer weinig terreinaf keuringen. Dit laatste hangt natuurlijk ge heel af van de milde gaven van Pluvius, die al zoo vaak als spelbreker heeft gefungeerd. Verscheiden clubs zetten reeds hun tweede programhelft in en alles wijst toch nog en dit vooral bij de hoogere afdeelingen op een betrekkelijk vlugge afwikkeling. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 25 November. DIE 'T EERST KOMT, MAG NIET ALTIJD HET EERST MALEN! Dank zij de reclame in de courant, van de gewongen crisis-rust van vele burgers, kan een toenemende belangstelling voor de te be handelen zaakjes worden geconstateerd. Dit maal concentreerde zich de aandacht in de eerste plaats op de verkeerstagnatie die op 18 November plaats had op het noodbruggetje op den Helderschenweg, toen de chauffeur Smit met zijn vrachtauto dit bruggetje wilde oprijden, terwijl de vrachtrijder Teun S. van Burgerbrug deze hulpbrug al voor drie kwart was gepasseerd. De vrachtrijder trok echter in zooverre aan 't kortste eindje, om dat 't verkeer uit de richting Den Helder voor ging en Teun van Alkmaar kwam De zaak, op 18 November behandeld, werd thans voortgezet, zonder dat de opinie van den ambtenaar omtrent de schuld van den afge vaardigde uit Burgervlotbrug werd gewij_ zigd, zoodat 30 boeten of 30 dagen werd gerequireerd. Mr. Volkers, expres uit Am sterdam gearriveerd om verdachte te verde digen pleitte vijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Een ingewikkeld probleem. De heer J. L. in kwaliteit van directeur der Ver. Brandstofhandelaren te Alkmaar zat in zorg over het feit, dat door de rijks- verkeerspolitie, in casu brigadier Groot na weging met een z.g. Lodometer was gecon stateerd dat de 6 wielige vachtauto van de vennootschap niet voldeed aan de eischen, door de motor- en rijwielwet gesteld. Hij trachtte met behulp van een deskundige de diagnose van den brigadier omver te kegelen, doch deze deskundige-practicus liet zich niet gauw kisten. Nadat ieder onder den indruk was geko men van de veronderstelde drukfouten van den beruchten 6-wieler, zuiverde de ambte naar tijdelijk de atmosfeer van onzekerheid door 12 boete of 12 dagen te vorderen. De kantonrechter schortte ziin oordeel echter wijselijk op tot 9 December. Van verwachting klopt nu ieders hart! Ze kregen hem niet te pakken. De bakker M. v. D. uit Nieuwe Niedorp, die op het rijwielpad van de Breelaan te Oudorp met zijn motor had gereden en daardoor de aandacht der politie op zijn vehikel vestigde, werd bekeurd wegens het ontbreken van de vereischte remkracht. Het bleek echter vandaag dat hij reed op een an tieke „Excelsior", waarop waren aange bracht 2 voetremrnen. 'n Dergelijke construc tie is thans geheel uit den tijd, maar toch de oorzaak, dat de ambtenaar er ditmaal naast greep en den eigenaar op diens voorstel werd vrijgesproken. Fraulein Dorothea kon de situatie niet redden. De voortzetting van de zaak tegen den op zichter J. de N. uit Hoofddorp, die te Eg- mond aan Zee met 'n verblindende schijn- werper had gereden en zich in eerste termen had beroepen op de getuigenis van zekere mej. Dorothea Madehein uit IJmuiden, had voor den verdachte een weinig bemoedigend slot, aangezien hij werd veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen hechtenis. Het nut der glasverzekering daadwerkelijk aangetoond. De op 28 September een handkar besturen de heer Jacob D. was daarmede terecht ge komen op de Noordzijde van het Luttik- Oudorp te Alkmaar, en reed in verkeerde richting tot groot ongenoegen van een auto mobilist, die geen kans zag op dit smalle kippengrachtje de handkar te ontwijken, waardoor het voertuig zoo'n opstopper kreeg, dat het door de spiegelruit van het door den heer J. Hoogvorst geëxploiteerde sigarenmagazijn heen huppelde De glas assurantie droeg de schade, maar de hand- karmobilist betaalde zijn schuld aan madame Justitia in den vorm van 8 boete of 8 dagen hechtenis. De catechismus van den weg moet muurvast gekend worden. Een 27-jarig heer te Alkmaar, H. P. K. stak op 15 October eenigszins roekeloos op zijn rijwiel de Nieuwesloot over, ten einde de Lombardsteeg in te rijden en kwam toen in onzachte aanrijding met een automobiel, die als van rechts komende, den voorrang had. De wielrijder kwam er physiek niet slecht af, maar had om zijn fout goed te maken, f 6 boete te betalen, 'n bedrag dat hij nu meer aangenaam had kunnen besteden, door bij voorbeeld den aankoo;. van boterletters. De wraak eener vrouw. Een blijkbaar nogal kribbebijterige jonge dame, Pietertje E., deed op 21 October een aanval op de Tompouche van zekere mej. Jacoba der Kinderen, die zich van de choco ladefabriek der firma Ringers te Alkmaar, waar zij als pakster werkzaam is, huiswaarts begaf. Het regenscherm werd geheel ver nield en de aangebracht schade begroot op 3 behoorlijk voldaan. Maar de gepleegde baldadigheid moest toch ook gecorrigeerd worden en heden werd aan de parapluie- plukster opgelegd 5 boete of 5 dagen hechtenis. Vijf glaasjes klare door zijn keelgat gewipt. Op 27 Oct. j.1. zag in de Breelaan te Bergen, de heer A. F. Frederiks, woonhuis installateur uit Zaandam, dat een automobiel in aantocht was die verdachte slingeringen vertoonde. Hij gaf zijn mede-aanwezigen zoon last zijn eigen auto maar tijdig aan den kant te zetten en in veiligheid te brengen. Des ondanks werd zijn wagen toch nog aange reden, maar liep de aanrijdende wagen ook zooveel schade op. dat het den bestuurder, den heer S. F- A H., hotelhouder te Egmond aan Zee, niet mogelijk was verder te rijden, zoodat het den heer Frederiks gelukte hem te kunnen aanspreken voor de toegebrachte schade. Het bleek nu, dat genoemde heer, hoewel niet bepaald dronken, toch onder den invloed van alcohol verkeerde, waarvan zijn onzekere wijze van rijden het gevolg was Uit een door chef Vermeulen te Bergen inge steld onderzoek kwam aan het licht, dat de automobilist o.m. glaasjes klare jenever had geconsumeerd. In verband met de van hooger hand gedane aansporingen tot het opleggen van strenge straffen werd de heden niet verschenen automobilst lang niet malsch behandeld en veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen, benevens ontzegging rijbe voegdheid voor den tijd van 8 maanden. De kar stuk en de knol bedorven. Het zijn niet allen koks, die lange messen dragen en de reiziger Mannus Chr. uit Am sterdam demonstreerde op 1 Sept. te Limmen zijn onvoldoende chauffeurkunst door een aan den weg staand aangespannen voertuig, waarvan de bestuurder, de landbouwer A. J. Hunekink, juist zijn 90-jarigen grootpapa had afgeladen, aan te rijden, met het resul taat, dat voor f 46.45 schade werd aange richt en 't arme paard voor zijn geheele kort stondige bestaan een doodschrik heeft ge kregen voor alle motorrijtuigen. De onvoor zichtige automobilist werd voor dit feit heden onder handen genomen en veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen benevens vergoeding der aangebrachte schade. De krentige auto verzekering had 21 gepresenteerd, maar met dit bedrag nam de benadeelde natuur lijk geen genoegen. De burgemeester krijgt van alles maar de schuld. Een kunstrijk getatoueerde bewoner vap Zijn uw V* vnjoq het oordeel van uw doteer AtfWTfK K BlMBHOEKMA-OEN HAM Egm. aan Zee, de arbeider Albert B., had zich in den nacht van 20 Oct. in de duinen van Egm.-Binnen bezig gehouden met stro», pen en daarbij een brandende carbidlantaam gebezgid. Hij erkende heden het feit. maar be weerde, dath ij daartoe gedwongen werd door den burgemeester .Die geeft 6 gulden steun in de 14 dagen voor een gezin met 10 kop pen. Er werd toegegeven, dat het een alles behalve prettige toestand was, maar het steeds in omvang toenemende stroopersbe- drijf kon toch ook niet worden getolereerd en aan dit crisisslachtoffer werd opgelegd 5 dagen principale hechtenis. Een dolende in den dwaaltuin der Winkelsluitingswei. De winkelier Jb. P. te Bergen aan Zee had op Zondag 23 October suikerwerk verkocht en was alstoen bekeurd door Rijksveldw. Dijkstra. De goede man stond heden terecht en meende zich te kunnen disculpeeren door de meening uit te spreken, dat hij door alleen koek, chocolade en suikerwerk te verkoopen, niet strafbaar was. De verkoop van andere artikelen werd door hem geweigerd. Het werd echter duidelijk gemaakt, dat zijn interpre tatie van dit ongelukkig geredigeerde knutsel- wetje niet juist was en hem opgelegd 1 boete of 1 dag. Wonderlijke avonturen van een Egmonder op 'n kopp'ge motorfiets. Een voormalig burger van Egmond aan Zee, Hendrik Gr., thans te Alkmaar woon achtig, had een motorrijwiel gekocht voor 30 gulden, zoo hij beweerde, doch „cum grano salus" te aanvaarden. Hij trachtte met dit monster, 'n overoude Blackburn, zaken te doen, maar kon er ten slotte 5 voor krijgen van zijn broer, natuurlijk onder conditie dat het berijdbaar was en mak in alle tuigen. Hoewel niet in 't bezit van een rij- nog num- merbewijs, terwijl letter en nummer met krijt waren geannonceerd, waagde Dirk een proef rit, maar met bitter weinig succes, aange zien de „loisebos" zooals Dirk zijn prachtmo- tor waardeerend noemde, alleen in beweging kwam, als zijn geheele familie het gevaarte van achter op duwde. Tot overmaat van ramp verscheen ook nog 'n politie agent ten tooneele, die aan het experiment een einde maakte en den hijgenden en zweetenden Dirk op den bon zette voor drie overtredingen, voor welke feiten hij heden na uitvoerige ex plicatie, die een daverend gelach deed op gaan, werd veroordeeld tot 5 en 2 x 2 boete of globaal 9 dagen hechtenis. WAT KLEINERE ZAKEN. Twee snelrijdende heeren uit Alkmaar en Bergen, zonder de onmisbare reflector op des rijwiel achterwerk werden ieder veroor deeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Het waren de timmerman D. de J. uit Eergen en N. S., scholier te Alkmaar. Voorts werd tot een dergelijke straf veroordeeld de heer P. S. te Alkmaar, die op het spartbord een knaap vervoerde, wat Alkmaar niet wenscht toe te staan. Eindelijk de monteur W. V. te Alkmaar als hekkensluiter terecht staande, wegens over treding der maximale snelheid te St. Pancras, 3 boete of 3 dagen. UITSPRAAK OVERTREDING WINKELSLUITING N.-SCHARWOUDE De verdachten A. H. en mej. T. S. werden schuldig verklaard en elk veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. EEN VALSCHE HANDTEEKENING OM EEN ERFENIS. De Bredasche rechtbank deed Donderdag uitspraak in de zaak tegen een schoenmaker te Princenhage, die door het plaatsen van een valsche handteekening gepoogd had 2500 uit de nalatenschap van zijn zuster onrecht matig te verwerven. Conform den eisch werd verdachte tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. De schoenmaker zal hiertegen hooger be roep aanteekenen. VALSCHE MUNTER. Drie jaar geëischl Voor de rechtbank te Rotterdam heeft een valsche munter terechtgestaan, die een val- schen gulden zou hebben uitgegeven. Ver dachte die al meer voor valsche munterij is veroordeeld ontkende het hem ten laste gelegde. Een vischhandelaar vertelde als getuige, dat verdachte in den nacht van 9 op 10 Augustus aan zijn wagen een haring heeft gekocht. Hij betaalde toen met een valschen gulden. Dienzelfden nacht heeft verdachte bij een anderen vischhandelaar ook een haring ge kocht, maar deze handelaar heeft direct ge zien. dat de gulden valsch was. Uit het verdere getuigenverhoor bleek, dat bij huiszoeking in de woning van verdachte en in zijn pakhuis smeltkroezen en matrijzen zijn gevonden. De valsche gulden, dien de eerste vischhan delaar heeft ontvangen, werd gedeponeerd bij de politie en vervolgens door den rechter commissaris naar 's Rijks Munt te Utrecht opgestuurd, waar het geldstuk door een on verklaarbare oorzaak nooit is aangekomen. De officier van justitie, mr. E. D. H. Schutter, requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar. Uitspraak 15 December. EEN FORMEELE DAGVAARDING. Onbekendeop juridische gronde vervolgd. Voor de rechtbank te Breda is Donderdag een zeer groot aantal gevallen behandeld van smokkelarij' en daarmede parallel loopende vergrijpen, als niet voldoen aan bevelen van douanen, weigeren van visitatie, ongedekt in voorraad hebben van benzine, enz.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9