SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALKMAARSCHE COURANT Westelijk Elftal-Noordelijk Elflal Ho. 287 MAANDAG 5 DECEMBER 1932 Duitschland door Nederland geklopt. Een machtelooze voorhoede der Duitschers. Adam, het verrassende element. Alcmaria verliest met 7—2 van E. D. 0. Wesf en Noord spelen gelijk (4—4). i 2e klasse A Q ui KINHEIM H. R. C. W. F. C. D. E. C. 'V 'A 'A O B 3 w 'A A 'Z ALCMARL E. D. O. KINHEIM H. R. C, W. F. G D, E. C, V. V. A. ZEEBURGLA Z. V. V. T. O. G, ALCMARIA EEN VERRASSING! Dusseldorp zou voor geheel Nederland een verrassing, een SinterklaassurprLe brengen! Dat begon al Zaterdagavond, toen werd medegedeeld, dat zeer waar schijnlijk Lagendaal v. d. Broek zou varvangen! Een groote, onverwachte verrassing, want wie had aan Lagen daal gedacht. Toch zeker niemand. Een positief antwoord op de vraag, of ■Lagendaal zou spelen, bleef uit: het elf tal werd pas op 't laatst moment samen gesteld, zoodat niemand ook wist, of paauwe, dan wel Pellikaan zou spelen Zeker, de, meesten prefereerden Paauwe, jnaar deze zelf voelde er weinig voor, 0ia op de voor hem vreemde plaats te spelen. 't Was dus afwachten en men wacht te. Men wachtte tot des Zondagsmiddags toen tegen tweeën alles opgelost werd. Op dat oogenblik was het groote Stadion met een 50.000 man bevolkt en zeker een 10.000 Nederlanders waren de grens over getrokken, om hun landgenooten aan te moedigen. Deze tienduizend waren hoopvol gestemd, doch niet minder hoopvol was de Duitsche bevolking, die zich -.ooral ir teresseerde voor de sterke en snelle voorhoede van haar elftal! i 't Begin was, zooals dat vrijwel overal gebruikelijk is. Applaus, als de spelers op 't veld komen, nationale liederen; fotografeeren; lostrappen en tossen. En fin, men kent dat. Nog even de opstelling en wij gaan aan den slag. Duitschland. Buchloh Schütz Stubb Mahlmann Leinfcerger Knöpfle Wiegold Hofmann 'Albracht Kuzcrra Kobierski Scheidsrechter Ohlsjon v. Nellen v. d. Broek Nagels Bonsema Adam Van Heel Anderiesen Pellikaan v. Run Weber v. d. Meulen Nederland Het spelverloop. v. d. Meulen wint den toss, wat echter van ondergeschikt belang is, want de wind staat dwars over 't veld De Duit- schers mogen dus aftrappen. 't Begin is een zuiver verkennen in èen betrekkelijk langzaam tempo. 't Is duidelijk, dat beide partijen elkaar niet vertrouwen en vooral van Neder- landsche zijde blijkt dat duidelijk, want onze middenlinie stelt zich vrij veel al leen op verdedigen in. Een paar zwakke aanvallen van beide kanten leveren geen gevaar op voor de sterke verdedigingen en vooral ons achtertrio heeft als het even ingespeeld is niet veel moeite met den Duitschen aanval, die voor het doel de kluts kwijt is en, naar wij later zullen zien, hopeloos slecht schiet. De eerste goede aanval komt van de kant der Duitschers. Goed samenspelend gaat het op v. d. Meulen af, doch daar blijkt het geheele binnentrio niet te weten, wat het doen moet en v. d. Meu'en zelf zuivert het terrein. De motor Adam wordt aan 't werk gezet en via Nage's krijgt v. d. Broek een kansje, doch hij treuzelt even en Stubb zendt het leer retour. Voorloopig heeft onze voorhoede dan geen werk te doen, want een heele serié Duitsche aanvallen volgen. Een snelle uitval van Kuzorra wordt ge vaarlijk, doch het schot gaat ver langs het Nederlandsche doel. Een volgende aanval wordt door Weber onderschept en een moment later verspert hij Hof mann al weer den weg naar ons doel. En als zoo nu en dan onze voorhoede het eens probeert, blijkt Stubb een rots vaste verdediger, die alles terug zendt en voorloopig onze rechtervleugel in be dwang houdt. De Duitsche linkervleugel is zeer actief, doch èn Pellikaan èn Weber zor gen er beurtelings of samen voor, dat het doel schoon blijft. Via Pellikaan krijgt Nagels dan het leer, doch Stubb ontneemt hem het en zet opnieuw zijn linkervleugel aan 't werk. Kobierski kan nu eindelijk eens goed voorzetten; een hooge bal, Hofmann kopt... net over de lat! Nederland brengt dan dadelijk een te genbezoek aan de Duitsche verdediging, doch ook deze wordt afgeslagen en weer komt er een gevaarlijk moment voor ons doel. v. d Meulen ziet het ge lukkig net op tijd en hij loopt uit en redt wonderlijk mooi! 't Spel gaat nu zeer vlug op en neer en al is Duitschland iets meer in den aanval, het spelletje is zoo doorzichtig, dat onze verdediging een betrekkelijk gemakkelijke taak heeft. Als dan blijkt, dat v. Run en Weber best hun mannetje staan, durft onze middenlinie ook mee ten aanval trekken en nu volgen een aantal aanvallen van onze voorhoede. Deze brengen de Duitsche verdediging eenige keeren leelijk in de war en zelfs moet Buchloh door uitloopen redden, terwijl hij even later met veel geluk een hard schot van Bonsema met moeite stopt. Plotseling krijgt Duitschland een fraaie kans. Weer brengt de linker-vleu- 8^1 goed op en Hofmann' legt Kobierski het leer voor de voeten. Een schot volgt, doch de bal vliegt in het zijnet! Dan komt met een volgende Duitsch aanval de eerste corner op ons doel. De rechtsbuiten Albracht neemt deze te laag en v. Run heeft geen moeite met 't leer Dan is onze voorhoede een tijdje ge vaarlijk in actie, doch ook de Duitse ie verdediging is prima. Buchloh stopt een paar verre schoten en een duel tusschen hem en Nagels wint hij ook al. Onmid dellijk daarop kan Kobierski voorzetten, doch de rest der voorhoede is nergens te vinden. Zoo gaat het minutenlang door. Onze verdediging krijgt weliswaar veel te doen, doch moeilijk werk is het niet. Evenmin krijgt Nederland serieuze kan sen, want Stubb en Schütz staan als een rots in de branding. Dan komt er een merkwaardig mo ment. Bij een Duitsche aanval fluit de scheidsrechter voor buitenspel, wat de Duitsche grensrechter niet goed keurt. De heeren maken een druk praatje en. de scheidsrechter gooit den bal „neu traal" op! Gelukkig ontstaat daardoor geen gevaar voor ons doel, want Pelli kaan trapt het leer ver weg. Dan volgt een zeer snelle aanval der Nederlanders, v. Nellen rent langs de lijn, zet fraai voor en v. d. Breek heeft dan een pracht kans. Hij kanjert den bal echter hoog over! Weer trachten de Duitschers een doel punt te maken, doch het lukt niet. Onze verdediging heeft niet de minste moeite metdeDuitschen aanval en zendt den bal telkens terug, of speelt gemakshalve op v. d. Meulen terug. Bij een van die aan vallen komt het leer bij Pellikaan, die „de motor" voedt. Een gegoochel een paar Duitschers worden gepasseerd weer een schijnbeweging en het leer gaat naar Nagels. Deze zet voor en de motor plaatst zijn hoofd onder den bal en 't is 01. Nederland leidt met 10. Er is dan 32 minuten gespeeld. Dat geeft moed en Nederland trekt op nieuw ten aanval. Nu over links, doch Knöpfle kan de aanval keeren. Dan pro- beeren de Duitschers het nog een paar keer, doch het schot en hun systeem deugen niet. Alleen een vrije trap levert gevaar op, doch v. d. Meulen redt fraai en zet Nagels aan 't werk. Deze zet goed voor, doch Stubb kopt het leer juist voor v. d. Broek weg en dan moet dadelijk Pellikaan het veld zuiveren. Nu wordt Nederland eindelijk iets sterker. Onze aanvallen worden talrijker en er komen eenige kansen. Bij een dier felle aanvallen kan Stubb slechts ten koste van een corner redden, deze wordt fataal, v. Nellen plaatst het leer goed voor 't doel en Bonsema schiet heel hard in. Wellicht was de bal nog naast ge gaan, doch Adam geeft het leer nog een klein tikje en dan heeft Nederland met 20 een fraaien voorsprong. Een zeer verrassend doelpunt! Er zijn dan nog 5 minuten te spelen en de Duitschers trachten den achterstand nog voor de rust te verkleinen, 't Gaat echter niet en bijna nog zelfs was een derde doelpunt gekomen, doch het har de schot van v. d. Broek miste langs de paal! Er komt een levendig enthousiasme onder onze spelers, die krachtig door de Nederlandsche bevolking worden toege- eigenlijk alleen voor de Hollanders, die juicht. En deze laatste minuten zijn echter eenige kansen onbenut laten, o.m. dank zij v. d. Broek, die een paar keer buiten spel staat. De rust komt dan met een onverwach- ten 20 voorsprong en de groote Neder landsche kolonie is best tevreden over dit resultaat. De tweede helit. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de Nederlandsche toeschouwers optimi - tisch geworden zijn, nu de oranjedragers zoo'n nuttigen voorsprong veroverd heb ben. Weliswaar was die voorsprong niet heelemaal verdiend, maarenfin, 't gaat om de doelpunten en die fabricage kende de Duitsche aanvalslinie niet. Verder had men in de eerste helft ont dekt, dat het spelletje der Duitsche spe lers wel mooi, maar niet bepaald pro ductief was. Er werd veel te lang gecen terd en vooralde vleugels kwamen lang niet genoeg in actie. Wanneer Duitschland haar spelsysteem straks niet zou wijzigen, dan o Nederland begint met een serie snelle en gevaarlijke aanvallen. Al dadelijk zit Adam voor het Duitsche doel en even later kan Schütz slechts ten koste van een corner redden, v. Nellen plaatst deze laag voor het doel en Bonsema trapt naast Een volgenden aanval besluit v. d Broek met een goeden kopbal in het zijnet. Dan komen de Duitschers weer los, doch hun systeem is niet veranderd en weer kunnen de onzen vrij gemakkelijk meester van het terrein blijven. En al heel spoedig neemt onze aanval weer actief deel aan den strijd en moet Buch loh herhaaldelijk redden. Dat doet hij uitstekend, daarbij prachtig bijgestaan door zijn achterspelers Nederland wordt langzamerhand ab soluut sterker en voert het tempo op Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de Duitschers stil zitten! Verre van dat. Zelfs komt er nog een gevaarlijk mo ment voor ons doel waar v d Meulen een hard schot van Albracht netjes over de lat wipt. De corner levert niets an ders op, dan een gevaarlijke Nederland sche aanval, die eindelijk in een hard schot van v. d. Broek. Het leer vliegt echter naast het doel! Onmiddellijk daarop krijgt v. d. Broek weer een kans, doch nu weet Stubb te redden. Eventjes brengt Hofmann opluchting, doch We ber verspert hem resoluut den weg en weer volgen Nederlandsche aanvallen Tal van schoten worden op de Duitsche veste gelost door het geheele binnen trio, maar Buchloh is in uitstekende conditie en laat zich niet verschalken Weer tracht Duitschland het spel te verplaatsen, doch een gevaarlijke aanval der linker-vleugel onderschept Pelli kaan, terwijl v. Heel en v. Run een vol gende attaque gemakkelijk onschadelijk maken. Als Anderiessen dan een keer mist, dreigt er opnieuw gevaar, maar 't is weer Weber, die ingrijpt. En dan is Ne derland weer alleen aan 't woord. Voor zetten van v. Nellen en Nagels volgen, Adam goochelt in allerlei standen en op allerlei manieren, doch hoe gevaarlijk en verrassend de aanvallen ook zijn, het Duitsche doel blijft verder vrij. 't Spel blijft vlug, doch het meeste ge vaar komt van de kant der Nederlan ders, die zonder een bepaalde stijl spe len, doch juist daardoor voor verrassin gen zorgen. En als de Duitschers een enkele keer v. d. Meulen dicht naderen, zien ze een doelman, die niet te vernlur- ven is. Slechts een corner mogen ze ne men; meer niet. En die corner transpor teert v. Heel verder naar Anderiessen, die op zijn beurt met een lange center Nagels aan 't werk zet. Stubb is er ech ter v'ug bij en redt fraai. Zoo gaat het verder en nog steeds is het 20. Weer dreigt er een derde doel punt te komen, als Nagels door breekt, doch Schütz is de reddende engel. En nog een paar kansen komen er, doch ook deze worden niet benut. Veel erger is het echter bij de Duitschers, waar Ku zorra op IC Meter afstand nog een ki'o- meter hoog over ons doel schiet! Hoe meer de tijd verstrijkt, hoe slech ter de Duitsche voorhoede speelt. Onze verdediging heeft een gemakkelijke taak en onz evoorhoede krijgt weer tal van en onze voorhoede krijgt weer tal van dedigen te niet worden gedaan. Weer krijgt onze voorhoede een kans, doch Bonsema staat buiten spel. Even later goochelt Adam weer en kan Stubb met ontzettend veel moeite onheil voor komen. En als dan toch doelpunten uit blijven, en de tijd zoo langzamerhand verstrijkt, trekken Adam en Bonsema zich terug, zoodat onze verdediging nog sterker wordt. Dat beteekent natuurlijk ook, dat de Duitschers meer aanvallend worden, doch doelpunten maken is nu bijna heelemaal onmogelijk. Wij zien de overwinning komen. Ook het Duitsche publiek voelt dat en is merkwaardig stil ofhet begint te fluiten Minuut na minuut verstrijkt. Albracht ziet het hopelooze geknoei van het bin nentrio en tracht het alleen te doen. Bij na heeft hij succes, doch de paal blijkt een hinderpaal en Weber zorgt voor de rest. Onze verzwakte voorhoede blijft snel en daardoor gevaarlijk. Doch verder dan tot een paar vinnige schoten brengen de heeren het niet. Maar toch, als Adam weer mee naar voren trekt, wordt het beter en de verdediging moet alle zeilen bijzetten, om een debacle te voorkomen. Zoo verstrijkt de tijd. Nederland gaat verdedigen, om den veiligen voorsprong te behouden en onze voorhoede bestaat nog slechts uit twee manDe Duitschers forceeren een hoekschop, zonder resul taat natuurlijk, v. d. Meulen stopt eeni ge schoten zonder moeite en v. Run en Weber zorgen wel, dat de druk niet te groot wordt. Trouwens, de meeste scho ten zijn vuurpijlen en daardoor totaal ongevaarlijk. En dan fluit eindelijk de scheidsrech ter het einde en heeft Nederland met 2—0 verdiend gewonnen. Nabetrachting. Voor de dertiende keer kwamen beide tegenstanders tegen elkaar uit en vóór den wedstrijd was geheel Nederland er- re van gerust. Men wist, dat Di itschland de laatste jaren geducht mee telde. Men wist, dat de successen van ons land niet bepaald in de na-oorlogsche jaren vie len. Dochmen wist ook, dat in de bloeiperiode van de laatste twee jaar Duitschland niet tegen ons gespeeld had en dus stond men voor een vraagteeken. Het ging er om: was Nederland werke lijk zooveel sterker geworden, dat het Duitschland partij kon geven? Of: zou Duitschland toonen, dat er met haar niet te spotten viel? Nu, na dezen wedstrijd weten we het. Het Duitsche spel is o zoo keurig, de heeren hebben heel veel balcontröle, dochdiezelfde heeren vergeten, dat doelpunten maken de eerste kunst moet zijn. Wanneer er dan ook een onderdeel van het Duitsche elftal teleurgesteld heeft, dan was het wel de voorhoede. Schakelen wij de beide vleugelspelers uit zij hebben tenslotte vele goede en zuivere voorzetten gegeven dan was de rest vrijwel waardeloos. Veel te kort sp:' enveel te langzaam spel. Lang zaam dan in zooverre, dat onze verdedi ging steeds tijd had, om in te grijpen. Tnderdaad, de Duitsche nederlaag lag aan het binnentrio, dat niet kon scoren, ondanks Hofmann, de oude rot! Want de rest der ploeg was van uitstekende ge halte. De halflinie werkte goed, zoowel aanvallend als verdedigend en het ach N O O H 3—0 2-2 3-1 2—2 7—2 1-0 1—0 1—4 2—6 1—1 3—1 - 3—4 4-3 4—0 5—3 0—4 1—1 2-2 0-3 3—5 - 2—6 1-6 1—3 1—2 1-5 0-2 0—3 1—2 3-1 - 3—0 1—3 2-3 - 3-1 0-2 1-3 4—1 1—2 1—5 2-1 3-2 6-7 7—2 2-2 4-1 tertrio heeft Duitschland voor een groo- tere nederlaag behoed. Daar stond een doelverdediger, die moed toonde en her haaldelijk redding bracht in angstige oogenblikken. En dadelijk na hem noe men wij Stubb, den links-back, die het zeer zwaar had tegen onze rechter-vleu- gel, doch met veel succes werkte. Schütz was misschien iets minder sterk, doch zeker voldoende. En ons elftal? Natuurlijk, 't was weer Adam, die de ziel was. Hij was weer overal, in de verdediging, in den aanval. Voortdurend bleef hij gevaarlijk en her haaldelijk gaf hij aan anderen kansen, om ze echter zelf ook te accepteeren! De verdediging heeft heel wat werk verricht. Dat werk was echter niet zoo heel moeilijk, behalve dan het eerste kwartier. Toen was het eigenlijk nog een zoeken naar het Duitsche systeem, doch zoodra dit doorzien was, kwam er wei nig of geen gevaar meer. v. d. Meulen, meestelijk in zijn uitloopen, heeft maar enkele gevaarlijke oogenblikken gehad, en in die oogenblikken beheerschte hij het veld! v. Run en Weber waren weer als van ouds en vonden 't Duitsche spel net iets voor hun! De halflinie was stukken beter dan in Brussel, v. Heel was v. Heel en Ande riesen speelde, alsof hij niet tijdelijk ver vangen was geweest. Doch de grootste verrassing was Pellikaan, die na zijn zwakke partij in Brussel nu een prach tige partij speelde en zich voorloopig een vaste plaats in het elftal heeft veroverd Dan de voorhoede. Reeds noemden we Adam, „de motor". Doch hij alleen kon het niet doen. En daarom was het ver heugend, dat alle andere spelers een vlotte partij speelden. Nagels, snel en doortastend, v. d. Broek vinnig en hard schietende, Bonsema tactisch en snel en v. Nellen zeker als altijd. Voeg daarbij, dat zij samen een overrompelend spel speelden zonder een van buiten geleerd lesje, dan weet men, dat de voor hoede het ouderwetsche, verrassende spel speelde. De scheidsrechter was goed. zonder meer. Bepaald fout was in de eerste helft zijn „terugkrabbelen" na de gegeven beslissing. Dat wekte niet bepaald het vertrouwen in de leiding. Gelukkig bleef het daarbij. Wij zijn best tevreden! Moeten dat wel zijn. Want het is een uitzonderlijke prestatie, om vijf uitwedstrijden achter een te winnen. Parijs, Antwerpen, Ko penhagen, Brussel, Dusseldorp! Dat be teekent iets; dat beteekent, dat ons land weer geducht meetelt op voetbalgebied. Wie had dat een paar jaar geleden durven denken? WAT DE DUITSCHE PERS ZEGT. Een verdiende zege. In de Berlijnsche Maandagochtendbla den wordt, zoo lezen we reeds in 'e Crt., de Nederlandsche voetbal overwinning 'n verrassing genoemd. Algemeen wordt toegegeven, dat de Nederlanders beter en vooral sneller en tactischer speelden dan de Duitschers. Op het Duitsche elf tal wordt scherpe critiek uitgeoefend; in het bijzonder wijst men er op, dat de Duitsche methode van samenspel verge leken moet worden met een net van te nauwe mazen. De „Montagsport" schrijft, dat de Nederlanders als geheel, in elk onder deel van hun ploeg en bijna in iederen afzonderlijken speler onloochenbaar be ter waren dan hun tegenstanders. De beste man aan den Nederlandschen kant was volgens het blad de rechtsbinnen Adam, die trouwens de beste man van het geheele veld was. De overige Neder landers vormden een gesloten front; een solide verdediging zonder leemten, een vlijtige dekking en een watervlugge, sehietlustige en onvermoeibare voorhoe de werkten samen om de Duitsche spe lers te overrompelen. Ook de ,M o n t a g" noemt de snelheid van de Nederlanders, waardoor het Duit sche doel dikwijls in groot gevaar werd gebracht. Het blad ziet in Adam de ziel van den Nederlandschen aanval, welke onopvallend, maar productief werkte. Zooals altijd, schrijft het blad, achter, een paar goede verdedigers, achter wie Van der Meulen, de held uit duizend voetbalveldslagen, weer zijn reputatie bevestigde. Al hebben de Duitschers veel pech gehad, besluit het blad, toch is de overwinning der Nederlanders ver diend. Ook de „W e 11 a m Montag" stelt vast. dat het Nederlandsche elftal ver diend gewonnen heeft en een hoogst doeltreffend spel heeft laten zien. Van der Meulen, zegt het blad, is nog altijd de voortreffelijke doelman van voorheep. WEST—NOORD De Alkmaarsche voetballiefhebbers hebben gisteren een buitengewone gele genheid gehad kennis te maken met het spel van Noordelijke en Westelijke voet ballers, die men anders hier niet op het Sportterrein ziet. Er was n.I. ten wed strijd vastgesteld tusschen een Westelijk en een Noordelijk Elftal en wel op het terrein van Alcmaria Victrix. Er was vrij groote belangstelling ook van offi- cieele zijde van den K N. V B maar toch waren er ook die liever bij de radio zaten om te hooren hoe Holland met 20 zegevierde. Onder leiding van scheidsrechter Boe ree kwamen om twee uur de volgende elftallen in het veld. West Pino (U.V.V.) van Stokken Pettinga (D.W S (Herm D V S.) Coerman Prins van Ooyen (Velox) (Storm v.) (Feijenoord) Iseger Mol Pasteur Lith Roeg (Haarl.) (K.F.C.) (H.V.V.) (Vel.) (D E C. Scheepstra v. d. Velde Meulema (Friesland) (Velocitas) (Velocitas) O Woltjes Jr. Snijders (Veendam) (Hoogezand) Huizeling v. Delden Heideveld (Velocitas) (Sneek) (Velocitas) Brink Sissingh (Velocitas) (Be-Quick) Stedehouder (Frisia). Het is voor de toeschouwers een bij zonder aantrekkelijke wedstrijd gewor den, waarbij meermalen uitstekend spel is vertoond. Het Noordelijk Elftal met zijn vijf spelers uit Velocitas combineer de al spoedig heel aardig en na fraai samenspel tusschen midvoor en rechts buiten, kopte v. d. Velde onhoudbaar in. Een zeer goed doelpunt Langzamer hand kwamen de Westelijken er beter in en kreeg de verdediging uit het Noor den het zwaar te verantwoorden Pasteur maakte weldra gelijk en uit een straf schop (Roeg werd bij een snelle gevaar lijke uitval tegen den grond gewerkt)' nam West de leiding. De Westelijke ver dediging met van Stokken en Pettinga aan 't hoofd was sterker dan de Noorde lijke defensie en toen de Westelijken nog twee doelpunten aan de score toevoeg den en den stand op 4—1 brachten leek het of de spanning er uit zou gaan Maar de jongens uit het Noorden gaven zich zoo gauw niet gewonnen. Zij wisten ver schillende gevaarlijke aanvallen op te zetten en vlak voor de rust verminderde zij hun achterstand tot twee doelpunten. Direct daarop was het rusten. In de tweede helft hebben de Weste lijken het niet tot een doelpunt kunnen brengen, terwijl daarentegen de Noorde lijken mooi hebben opgehaald en door twee heel goede doelpunten een gelijk spel hebben geforceerd wat zeker goed de verhouding weergeeft. Voor de rust was West in de meerder heid, na de rust het Noorden. Verschil lende spelers demonstreerden goede techniek, terwijl het combineeren dik wijls verrassend was en aan 't plaatsen vele tweedeklassers een lesje hadden kunnen nemen. Open spel bracht meer malen veel succes. Pino keepte zeer goed. Jammer dat hij bij een botsing een spier verrekte en zich daarna niet meer zoo vlug bewegen kon. Stedehouder her stelde zich na een eenigszins zwak be gin. Vol vertrouwen werd in beide ploe gen dikwijls op den keeper terugge speeld. Van Stokken was voor de rust heel wat beter dan daarna. Toen deed hij veel te langzaam en weinig fanatiek. Pettinga wist van opruimen Sissingh stelde zich goed op. Brink werd steeds beter. In de halflinie van West viel Coerman van het Utrechtsche Velox op. Prins was niet de ware spil. Van Ooyen voor de rust goed. Hij liet Meulema vooral na de rust veel vrij spel. De vlev- gelhalfs van Velocitas vielen bij de Noordelijken bepaald op. Van Delden opende het spel dikwijls heel verdien stelijk. De voorhoede van Noord speelde een snel beweeglijk spel met verrassende elementen. Voorhoede West had momen ten van snel samenspel doch sommige spelers hielden de bal te lang bij zich en het voorzetten was meestal meer schie ten en probeeren elf te doelpunten. Lith vormde met Roeg een snelle vleugel, die goed combineerde. De DEC. speler moest een kwartier voor 't einde uitval len, wat wel jammer was. Scheidsrechter Boeree leidde zeer ver- djpngtelijkt

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9