Agenda Rechtszaken Jieck&School 'fxovindaal 'ïlxemos JSucgetlijke Stand JUieepstiidingen £uchtvaact £aatste Aetichten Stad en Omgeving. Weec&ecicht 106 opvarenden omgekomen. AMERIKA NOG NIET NAT! Geen voldoende meerderheid voor Garner. HEILOO. SCHOORL. ST. PANCRAS. WESTWOUD. URSEM (November). STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN, Drie gewonden, waarvan een zwaar en een ernstig. Bioscopen. Victoria theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Liefdes- commando (rom.), hoofdrollen Gustav Fröhlich en Dolly Haas. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Mijn vriend de millionnair (komhoofdrol Hermann Thimig; tweede hoofdnummer De dochter van den draak (dram.), hoofdrol Anna May Wong. Toegang boven 18 jaar A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tarzan (film uit het oerwoud). Toegang boven 14 iaar|t Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Sergeant X (rom hoofdrol len Iwan Mosjoukine, Trude von Molo en Peter Voss. Leeftijd boven 18 jaar. Stedelijk Museu m B r ee d sJj. eiken dag van 9—12 en 1.30—3 30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Dinsdag 6 December 2.30 en 8 uur, Harmonie, causerie over Ned. nijverheidsbelangen; gratis verloting Woensdag 7 December 8 uur, dancing Ffarmonie, Voordracht avond mevr. Marguérite Couperus voor het N Harmonie, tentoonstelling Ned. Fabrika- tenhuis, 10-12, 1.30-5 en 7.30-10 uur. Donderdag 8 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden van Karl Prinz uit Stans (Tirol), voor leden N. V. C. en N- R- V. Vrijdag 9 December. 8 uur, Harmonie, opvoering van „Domi no", voor het Comité voor tooneeluitvoenn- gen. Zondag IJ December. 8 uur, 't Gulden Vlies, Soirée Vereenigde Zangers Maandag 12 December. 8 uur, in Het Wapen van Munster (Ver- dronkenoord) vergadering Witte Kruis. Dinsdag 13 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, de ïtaliaansche opera met „De barbier van Sevilla". de plaats des onheils te begeven. Medege deeld wordt nog, dat de torpedojager van zijn ankerplaats bij het eiland Formosa was losgeslagen. Officieel wordt medegedeeld, dat de vol ledige bemanning ter sterkte van 120 koopen aan boord van de gezonken torpedojager „Sawarabi" was, zoodat men kan aannemen, dat 106 opvarenden zijn omgekomen, daar tot dusver slechts 14 werden gered. De plaats van de ramp ligt op ongeveer 100 zeemijlen van Formosa. De redding van de overleven den geschiedde door drie torpedojagers, die onmiddellijk naar de plaats van de ramp wa ren gegaan. Gister is het Amerikaansche Congres bij eengekomen. In het Huis van Afgevaardig den is reeds in de eerste zitting gestemd over de bekende Garner-act, waarin de onmiddel lijke intrekking van de prohibitiewet wordt geëischt. Vóór werden uitgebracht 272 stem men, tegen 147, zoodat de vereischte meer derheid van twee derden niet is bereikt. OFFERBLOKKEN GELEDIGD. De drie jeugdige inbrekers uit Ouden bosch, die in den nacht van 24 op 25 October in de basiliek aldaar de offerblokken hebben opengebroken en geledigd, zijn gisteren door de Bredasche rechtbank ieder tot 1 jaar ge vangenisstraf veroordeeld met aftrek van de voorloopige hechtenis. Er was tegen elk an derhalf jaar gevangenisstraf geëischt. BRANDSTICHTING. De Bredasche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de zaak tegen den 26-jari- gen broodbezorger J. J. uit Oudenbosch, die in zijn woonplaats op 29 October j.1. een hem toebehoorenae boerenwoning in brand had gestoken, omdat het onderhoud hem te duur werd. Er was twee jaar gevangenisstraf te gen hem geëischt. Het vonnis luidde 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. BLOEDERIGE ZAKEN VOOR DE RECHTBANK TE MAASTRICHT. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren L. D., Duitscher te Kerkrade, ter zake van doodslag op Th. Gerritsen, die zich vrijheden tegenover verdachtes vrouw had veroorloofd en door verdachte met een revolver is dood geschoten, tot 2 jaar gevangenisstraf veroor deeld De eisch was 5 jaar. Voor dezelfde rechtbank heeft terecht ge staan P. J. Z., uit het woonwagenkamp te Heerlen, die op 30 October onder den in vloed van drank drie schoten met een revol ver gelost heeft op C. Kwarte, waarvan het tweede een schamschot en het derde door den arm ging. Het O M. eischte 1 jaar gevangenisstraf. Nog heeft terecht gestaan P. J. S., slager te Schaesberg, ter zake van doodslag, subs zware mishandeling den dood tengevolge ge had hebbend van zijn 62-jarigen knecht die op 26 Juni tegen middernacht thuiskomend, de vrouw van den slager heeft aangepakt. Verdachte heeft twee schoten uit een re volver gelost, waarvan het tweede doodelijk was. De verslagene stond moreel niet gunstig aangeschreven. Het O.M. eischte 3 maanden gevangenis straf. Pater P. Jacobse, tot dusver te Alkmaar, benoemd tot missionnaris in Afrika, is giste ren met de boot van Antwerpen naar Belgisch Kongo vertrokken. •Maandag deed St. Nicolaas zijn in trede in de bijzondere scholen. Ook hier waren Sint en Zwarte Piet geziene gasten. Sint had zijn geld voornamelijk besteed aan kinderspelen en nuttige boeken. 'Aan den heer B. B. van Tricht al hier is opgedragen het aanleggen van gas en electriciteit in het klooster en zusterhuis dat in aanbouw is op Kapel. HOORN. Bij de uitvoering van plantsoen- en sportparkaanleg, welke werkzaamhe den onder leiding van de Ned. Heide- Maatschappij worden verricht, is het reeds eerder met de arbeiders (werkloo- zen) tot moeilijkheden gekomen. Thans hebben zich opnieuw moeilijk heden voorgedaan. Bij de Zaterdag ge houden uitbetaling der loonen is inder daad gebleken, dat de toepassing van het werk- en loontarief tot eigenaardige verhoudingen leidde, vooral met be trekking tot de bedragen der steunuit- keeringen. Bij het werken aan genoemden aan leg kunnen de arbeiders het bij zwaren arbeid brengen tot een loon van 9. tot 13.— per week. In ondersteuning krijgen de werkloozen hetzelfde bedrag, ja soms zelfs meer. Een en ander gaf aanleiding tot scherpe verhoudingen. Onmiddellijk na de uitbetaling heeft er onder leiding van den Hoornschen Bestuurdersbond een vergadering van arbeiders plaats gehad; hierna toog men demonstratief naar het Stadhuis. Bij de conferentie met B. en W. wer den verschillende grieven, ook ten aan zien van het materiaal, door het College erkend. B. en W. zegden toe onmiddel lijk met de Heide Mij. in overleg te zul len treden, om te trachten verbeterin gen te krijgen. In afwachting daarvan is het werk hedenmorgen niet hervat. Op advies van den burgemeester zou den degenen, die in genoemde werkver schaffing werden geplaatst, heden ge woon stempelen. HEEMSKERK. Kerstjeestviering. Ook voor de kinderen die het open baar onderwijs te Beverwijk volgen zal omstreeks einde dezer maand een feestje bereid worden. Het bestuur van onze volksonderwijs- afdeeling is daartoe door milde bijdra gen van enkele ingezetenen in staat ge steld. Het middelpunt van dit avondje is het lokaal „Flora". Zondagavond gaf de plaatselijke too- neelflub „Nieuw Leven" haar eerste opvoe ring in dezen winter Er is wel eens grooter bezoek geweest. De minder groote opkomst was zeker wel het gevolg van de vele uitvoe ringen en bals, die thans aan de orde zijn. Aan het verleden van deze tooneelclub zal het wel niet zijn gelegen, waar de avonden die ze heeft gegeven, steeds tot de beste op dit gebied behoorden. En voor hen, die het mooie werk van de leden tot heden nog nim mer van nabij hebben gehoord en op dezen avond van de partij konden zijn, is de opvoe ring van „Verleden" een openbaring ge weest. De inhoud van het stuk zelve, zoowei als de zeer goede vertolking daarvan, was een tocht naar de zaal van den heer Schuijt dubbel waard. Verduin, de oude vader, uitgebeeld door den heer Jb. Kuijper, gaf zeer veel goede mo menten van zijn spel. Mevr. Verduin, de moe der, was een echt zielig figuurtje. Mej. Spor- re heeft deze uiterst ondankbare rol goed ge speeld; alleen, was de moeder niet wat jong voor zulke groote kinderen? Bij Hermes, den zoon (den heer N. Speur) wisselden goede en minder goede spelmomen ten met elkaar af. Zijn broeder Dolf, ge speeld door den heer C. Geurts, en tevens de hoofdrol van dit stuk, werd uitstekend ge speeld. Ging het in het eerste bedrijf nog wat stroef, in de scene, de uitbarsting en het tweede bedrijf was zijn spel buitengewoon natuurlijk. Mevr. Jongerling—Hoogvorst was Cathe- rina, de verloofde. Zij beeldde deze persoon uit op de wijze, zooals we dit van haar ge wend zijn, d.w.z. met allen lof. Koosje was echt het zonnetje in huis! Wiggers, de chef van 't kantoor waarop Dolf werkte, deed buitengewoon zijn best. Peters, de vriend, werd goed vertolkt door den heer Leegwater. Janne Steen vervulde de dienstbodenrol. Zeer zeker wordt zij de candidate voor groo- tere rollen. De goede Sint heeft ook onze gemeente met een bezoek vereerd Trots de malaise had „Volksonderwijs" een St. Nicolaasfeest georganiseerd. Te half twee arriveerde Maandagmiddag de bisschop met zijn onafscheidelijk knechtje, ge zeten op zijn schimmel, bij het café Bouw- stra, waar alle kinderen der ODenbare school opgesteld stonden, om den Sint te ontvangen. 'orasanfï werd door het dorp ge maakt. Menig kleuter kreeg van Zwarte Piet 3\m°P/€n< die in veIe £evai'en schroom- r5 w n aan8enoinen. doch ook ge beurde het wel eens dat moeder de moppen in ontvangst moest nemen. Te ongeveer twee uur kwam de stoet we erom aan bij café Bouwstra, waar het feest am ^00n^e^zaal zou worden g-ehouden Allereerst werd de Sint, die op het podium had plaats genomen, toegejuicht door de ju belende kinderschaar. Menig hartje vooral van de kleinsten klopte wel een beetje luider dan gewoonlijk, wijl ze zoo kort bij den Sint waren gezeten. Een liedje werd gezongen ter eere van den grooten kindervriend, waarna de kinderen werden onthaald op chocolademelk, koek en allerk» ar>oea- Door den heer de Ruiter, hoofd der school, weid een verhaal verteld, wat door de kinde ren met aandacht wend aangehoord. Op 't eind van het feest kreeg ieder kmd nog een groote taai taai-pop, een speculaas pop en een spel, boek of iets dergelijks. Men kon wel aan de tintelende kinderoog jes zien, dat de kleinen den goeden Sint dank baar waren voor al het moois en lekkers. Ten slotte sloot de heer de Ruiter het teest en dankte het comité voor zijn bemoeiingen, den heer Bouwstra en echtgenoote voor de beschikbaarstelling der zaal en de burgers, die met hun bijdrage dit kinderfeest hadden mogelijk gemaakt. •Het bestuur van de Ned. Herv. keiK heeft besloten op de pachten van lan derijen en bedrijven een reductie te ver- leenen van resp. 40, 35 en 35 pet. van den huurprijs. Geboren: Emma Margaretha, dochter van E. Sweep en M. E. Ruijter. Neeltje Stijntje, dochter van J. de Goede en A. Zijp. Gehuwd: Nicolaas Tamis en Anna Langendijk. OUDE NIEDORP (November). Geboren: Anna Johanna, d. van Jan Mul en Geertruida Bleeker. Hen- dericus, z. van Nikolaas Ursem en Pe- tionella Moras. Christina Petronella, d. Jan Wit en Elisabeth Ligthart. Veronica Agatha, d. v. Gerardus Porte- gijc en Maria Jong. -- Adrianus Petrus, z. v. Petrus Johannes Tromp en Marga retha Ruiter. Trijntje, d. v. Klaas Vormer en Ariaantje Molenaar. Overleden: Maria Pannekeet, echt genote van Johannes Ligthart, oud 41 jaar. OUDKARSPEL (Ncvember). Geboren: Cornelis, z. v. Cornelis Kaag en Trijntje Schouten. Klasina Johanna, d. v. Johannes Stoop en Elisa beth Goudsblom. Overleden: Truus Kamp, 16 jaar, d. v. Pieter Kamp en Catharina Over toom (overl. te Bemmel). Antje Keij- zer, 64 jaar, echtg. v Jacob Timmer man Cornelis Kooij, 86 jaar, wedn. v. Aaltje Kramer. Ondertrouwd: Gerrit Keuken te Nieuwe Niedorp en Grietje Borst. Getrouwd: Willem Luijting te Zuidscharwoude en Nellie Hendrina Vos van Zon. Machiel Ooijevaar te Noord- scharwoude en Petronella Qua:., HEEMSKERK. Gehuwd: A. Meyland en Cath. A. Heesterbeek. Bevallen: A. A. Schellevis—Wan- ders, z. N. MeylandKraakman, z. Overleden: M. W. Weiling, 77 j. Wed. M. Mok, geb. Bartels, 70 jaar. EGMOND AAN ZEE (November). Bevallen: R. M. LieftingMettes, z. K. BosmanDekker, d. G. Bindt —Onrust, z. A. KonijnGroen, d. G. van EenennaamPiso, wonende te Velsen, z. K. Wijker—Zwart, z. Gehuwd: Cornelis Meyer, te Har derwijk en Helena Maria Cathirina van der Berg. Overleden: T. F. Smit, 89 j., we- duwn. van E. B. Smit. K. Dekker, 25 j. echtgen. van T. M. C. de Waard. M. C. Bosman, 13 d. d. v. A. Bosman en K. Dekker. Te Alkmaar, J. van Vijven, gsch. echtgen. van J. M. Machielsen. Poelau Roebiah, uitr., 3 Dec. v. Suez. Poelau Tello 4 Dec. v. Bremen te Amst. Poelau Bras, uitr., 3 Dec. te Penang. Tabian, thuisr., 4 Dec. v. Belawan. Rotterdamscbe Lloyd. Baloeran 5 Dec. v. Batavia te R'dam. Dempo, uitr., 5 Dec. te Belawan. Garoet, thuisr., 4 Dec. te Hamburg. Indrapoera, thuisr., 4 Dec. v. Sabang. Kota Nopan, thuisr., 4 Dec. v. Djeddah. Sibajak, uitr., pass. 4 Dec. Finisterre. Tapanoeli, 4 Dec. v. Batavia n. R'dam. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland 4 Dec. v. Amst. te Hamburg. Montferland, 3 Dec. v. Amst. n. Z.-Am. Rapot, uitr., 2 Dec. te Bahia. Munster, uitr., 2 Dec. te Rio Janeiro. HollandAmerika-Lijn. Veendam, Rott. n. New-York, 3 Dec. v. Boulogne. Binnendijk, van Orleans n. Rott., 3 Dec. v. Havana. Boschdijk 4 Dec. v. Rott. te New-York. Damsterdijk, Rott. n. de Pacifickust; 1 Dec. v. Punta Arenas. Delftdijk, Rott. n. San Francisco 4 Dec. te Londen. Nictheroy, Vanc. Rott. 3 Dec. te Liver- pool. Veendam, Rott. n. New-York 4 Dec. v. Southampton. Kon. Ned. Stoomb Maatschappij. Acbilles 3 Dec. v. Papels n. Burriana. Adriadne 4 Dec. v. Oran n. Palermo. Ajax 4 Dec. v. Algiers n. Amst. Baarn, uitr., 4 Dec. te Callao. Barneveld, thuisr., 3 Dec. te Liverpool. Berenice 4 Dec. v. Barcelona te Tarra- gona. Colombia, thuisr., 4 Dec. v. Cristobai n. Cartagena. Costa Rica, uitr., 3 Dec. v. Dover n. tsarbados. Deucalion 3 Dec. te San Juan Euterpe 4 Dec. v. Corcubion n Amst 4 v. Bourgas Con- nDeC- Algiers n- Amst. Iris 3 Dec. v. Danzig n. Amst. Juno 2 Dec. v. Canea te Calamata. Nereus 3 Dec. v. Kopenhagen n. Gdynia Nero 3 Dec. v. Uddevalla n. Amst. Odysseus 4 Dec. v. Amst. te Stettin. Orpheus 5 Dec. v. Stettin te Hamburg. Rhea 2 Dec. v. Valencia n Amst. Simon Bolivar 4 Dec. v. Amst. te Ham- burg. Trajanus 5 Döc. v. Hamburg t6 Amst. Triton 3 Dec. v. Barcelona n. Genua. Ulysses 3 Dec. v. Bourgas te Varna. Van Rensselaer. thuisr., 3 Dec. v. Ma- deira n. Lissabon. Boskoop, thuisr., 2 Dec. te Panama. Boskoop, thuisr., 2 Dec. v. Cristobai n. Curacao. Luna 3 Dec. v. New-York n. W.-Indiè. Perseus 4 Dec. v. Amst. te Kopenhagen. Ken. Pa'-etv. Maatschappij. N. Holland 3 Dec. v. Brisbane n. Ade- laide. Holland—Afrika-Ltin. Nieuwkerk 4 Dec. v. Ast. te Bremen. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 1 Dec. v. Oran n. Arzew. Jonge Johanna 4 Dec. v. Rott. n. Algires. RotterdamZnid-Amerika Lijn. Alcyone, thuisr., 3 Dec. te Santos. Aldabi, thuisr., 3 Dec. v. St. Vincent. HoUand—West-Afrika-iijn. Amstelkerk, uitr., 3 Dec. v. Bordeaux naar Teneriffe. HollandOost-Azië LFn, Ouderkerk 4 Dec. v. O.-Azië te Amst. Ouderkerk 5 Dec. v. Amst. n. Hamburg. Java—China—Japan Lijn. Tjikarang 2 Dec. v. Shanghai n. Dairen. Tjisadane 2 Dec. v. Manila n. Makassar Tjisalak 3 Dec. te Manilla. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, Amst.-Java, 5 Dec. te Sabang. Clytoneus, Batavia-Amst., 3 Dec. v. Marseile Dolius 2 Dec. v. Falmouth n. Java. Idomeneus, Japan-Rott., 4 Dec. v. Port Said Polydorus, Liverpool n. Batavia; pass. 4 Dec Perim. Polyphemus, Batavia-Amst., 5 Dec. te Bela wan. Sarpedon, Japan-Rott., 3 Dec. v. Tsingtao. Holland Anstralië-Lijn. Grootekerk, uitr., 4 Dec. te Karachi. Het retourvliegtuig „Ijsvogel" is, komen de van Marseille, gistermiddag te 16.40 uur vlot op Schiphol geland. De bemanning van het vliegtuig bestond uit de heeren Soer, Kress, Stolk, en Tolk, resp. Ie en 2e bestuur der, boordwerktuigkundige en marconist. De Havik (uitreis) is gister te Caïro aan gekomen Ongecorrigeerd. NA DEN BRAND OP DE P. C. HOOFT. De ruimen 1, 2 en 3 zijn practisch droog, de pompen werken thans alleen nog in de ruimen 6 en 7 en in de provi siekamer, zoodat de hoop is gewettigd, dat het schip zeer spoedig drijvende zal zin. Of de P. C. Hooft zonder te hebben ge dokt naar Simons' scheepslooperij te Pernis, welke het wrak heeft gekocht, zal worden gesleept, is een open vraag, in de beantwoording waarvan de scheepvaartinspectie het voornaamste woord zal spreken. Bovendien geldt het hier een koop op voorwaarden, zoodat, indien onverhoopt geen vergelijk wordt getroffen, genoemde scheepsslooperij geen aanspraak op het wrak kan doen gelden. Uit Oudesluis meldt men ons Maandagnamiddag had alhier een ernstig auto-ongeluk plaats op een onbewaakten overweg. Mej. Corrie ter Brugge, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, wilde met haar zuster, eveneens onderwijzeres te Anna Paulowna, het Sint Nicolaasfeest doorbren gen bij haar ouders te Heiloo. Het toeval wilde, dat de dames met een kennis, de heer P. Ero uit Alkmaar, mee konden rijden. Deze heer was met zijn auto juist in het dorp en wilde gaarne de dames naar Heiloo brengen. Toen zij den onbewaakten overweg aan de Grootesloot, nabij Zijpe, wilden passeeren, werd de wagen gegrepen door den sneltrein, die uit den Helder kwam en die om kwart over vier aldaar passeert. De auto werd totaal vernield en de drie inzittenden gewond. Dr. Oterdom uit 't Zand was spoedig ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. Het bleek, dat vooral mej. Corrie ter Brugge zeer ernstig gewond was. Zij mocht dan ook niet naar een ziekenhuis vervoerd worden en werd de woning van den veehouder E. A. Linden- berg binnengedragen. Haar toestand is zorg wekkend. De beide andere slachtoffers werden naar het Stadziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De heer Ero bleek vermoedelijk een schedelirac- tuur en een hersenschudding te hebben op- geloopen, terwijl mej. Jannie ter Brugge geen lichamelijk letsel had bekomen, doch wel over pijnen klaagde. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast. Het uitzicht bij den overweg is overal goed, doch het is wel merkwaardig, dat in enkele jaren tijds dit reeds het vierde onge luk op dezelfde plaats is. De trein had aanzienlijke vertraging. Naar wij vernemen is hedenmorgen mej Corry ter Brugge ook naar het Centraal Zie kenhuis in Alkmaar vervoerd. Haar toestand is ernstig. Zij is nog steeds bewusteloos. De toestand van naar zuster is bevredigend. Deze heeft vermoedelijk een paar ribben gebroken. De heer Ero komt reeds een beetje tot be- wustzijn, doch ook zijn toestand is nog ern- LICHT OP! £euent'anfWt voor/ijwielen en njotoirijtui gen en andere voertu.gen te 16,lo uur ikht naar waarnemingen, verricht in den mom. van 6 December. r^en Medegedeeld door het Kon. Nederl. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,8 mM. te Stornoway. Laagste barometerstand 751.9 mM. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van 7 December: Zwakke tot matige veranderlijke wind; la- ter uit Noordelijke richtingen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; tem peratuur om het vriespunt des nachts; over dag weinig verandering in temperatuur. Overzicht. Terwijl de depressie bij IJsland Oost waarts doordrong heeft zich de hooge druk ten Westen van Noorwegen sterk ontwikkeld, en breidt zij zich Oostwaarts tot Scandinavië uit, zoodat van de depressie daar alleen een ondiep gebied van de Oostzee tot over ons land overbleef. De depressie in de Golf van Biscaye nam gisteren flink toe, maar trekt zich nu Westwaarts terug. In verband met de reeds vrij lage temperatuur en plaatselijke sneeuwval in Scandinavië is er eenige kans dat het hooge drukgebied zich eenigen tijd over Scandinavië handhaaft en na verdrij ven van de om de Oostzee nog aanwezige vochtige lucht tot een vorstperiode aanlri- ding geeft. In Schotland kwam plaatselijk reeds matige vorst voor. In Scandinavië nam de vorst iets toe. Aan de Zuidkust van Ier land en om de Golf van Biscaye waaien stormachtige Zuidoosten- tot Oosten win den. Overigens is bijna overal de wind zwak tot matig. Met veel mist in ons land België, Noord-Frankrijk en Duitschland. Alleen in Scandinavië viel neerslag van beteekenis. ALGEMEEN VERSLAG. Verschenen is ditmaal zuinigheidshalve met de cyclostiel vervaardigd het alge meen verslag betreffende het onderzoek van de gemeentebegrooting voor 1933 met Me morie van antwoord van B. en W. Wij zullen bij de begrotingsbesprekingen ruimschoots gelegenheid hebben vragen en antwoorden te algemeener kennis te brengen. FAILLISSEMENT. Gedeponeerd is de uitdeelingslijst in he' faillissement van A. B. Smit, bakker te Hoog- karspel (rechter-commissaris mr. Fruin, cu rator mr. Veldman) met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 16.74 pCt. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand No vember 106 patiënten en legden 1655 bezoeken af, waarvan: 407 bet. bezoeken. 972 bez. voor 't AZ.A. en 213 gratis bezoeken. Er werd 9 maal den dokter geassisteerd, 5 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen en 1 transport uitgevoerd. E>e wijkkraamverple.gsters verpleegden 8 patiënten, legden 221 bezoeken af en hebben 4 maal den dokter geassisteerd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. In de week van 29 November tot en met 5 December werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven inge schreven: Nieuwe zaken: „De Kampioen", Den Helder, Koning straat 57. Electro-technisch Bureau. Eig.t P. F. van Cleemputte. Wijzigingen: A. D. de Bruin, Den Helder, van Hogen- dorpstraat 22. Winkelier in kruidenierswaren. Zaak overgenomen van: Wed. M. 't Hart— Riekwel. Centrale Autogarage C. J. de Bruija, Heiloo, Rijksstraatweg A 337. Thans uitsluitend garage- en autoreparatie bedrijf. Joman en Co., Alkmaar, Rijksstraatweg A 85. Het bedrijf omvai thans: Agentuur e° Commissiehandel in glas, aardewerk en rub berwaren voor geneeskunde, industrie, sport, speelgoed en reclame-artikelen in den meest uitgebreiden zin. Opheffingen: A. Kater, Den Helder, Oostslootstraat 107- Aannemer. S. Droog, Schagen, Hoogzijde E 102. Win kelier in manufacturen. (Ambtshalve opge heven Art. 18 sub 3.) DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 9—12 uur en van 25 uur. Op Maan dag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Be middeling voor vrouwelijk personeel dage lijks van 2—5 uur. De Directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 105 timmerlieden, 74 grondwerkers, 66 schilders, 56 metselaars, 35 opperlieden, 12 voegers, 16 stucadoors, bouwkundige, 1 waterbouwkundige, 1 bouwk. opzichter, 1 waterbouwk. opzichter, 5 beton werkers, 1 stuc. opperman, 3 glas in loodzet- ters, 1 terraowerker, 3 straatmakers, 1 hei baas, 3 opz. teekenaars, 2 tegelzetters, 3 steenhouwers, 1 steenbikker. Groep metaalnijverheid: 13 bankwerkers, 10 electriciens, 6 monteurs, 13 ijzerwerkers. 6 loodgieters, 7 klinkers, 3 machinisten, metaaldraaiers, 9 smeden, 8 stokers, 3 plaat werkers, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepsteekenaar, 4 ketelmakers, 3 vuurwerkers, 2 autogene-lasschers, 4 wagen makers, 3 radiomonteurs. 2 instrumentm*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2