DAGBLAD VOOR ALKMAAR Ho. 290 Donderdag 8 December 1932 134e Jaargang Bruid en Bruidegom. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- ei. Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, Iiancc door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25. elke regel meer 0.25, groote conti, '.en rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit twee bladen. "Uit het 'fiademwt Den Haag, 7 Dec. 1932. Ook nu weer heeft de Kamer kans gezien jji één avondvergadering een hoofdstuk van de Rijksbegrooting af te handelen. Het was de postbegrooting voor 1933, welke behou dens eindstemming, die hedenmiddag zal worden gehouden, in den afgeloopen nacht is afgedaan. Het voornaamste punt van bespreking is natuurlijk de radiokwestie geweest. In het bij zonder heeft de heer Boon (lib.) den minister Reijmer weer eens gekapitteld over zijn hou ding in zake de zendtijdverdeeling. Het is uit nemend wat de minister gedaan heeft bij de toelating van de Phohi in den aether, maar waarom in die richting ook niet gewerkt bij de zendtijdverdeeling in het binnenland? Nog altijd hecht de minister aan de fictie, dat de Avro een liberale uitzending zou zijn en gunt hij dezen omroep niet de vrijheid waarop hij recht heeft. Bovendien hangt nog altijd in de lucht, hoe de minister zal beslis sen in zake de aanvrage van den Avro om vergunning tot den bouw van een eigen zen der. Aan de Vara wordt nog altijd een zekere bevoorrechte positie toegekend. Politiek mag niet in de radio worden behandeld, doch de Vara doet zoowat niets anders als op poli tiek gebied werken en Klepperman, Wakker, Tropenduit enz. zijn niets anders als soc.- dem. politieke instrumenten. Ook over de be slissingen betreffende het al of niet toelaten van uitzendingen was de heer Boon slecht te spreken. Hij hoopte nu een bevredigend en positief antwoord des ministers op zijn klach ten, anders zou zijn fractie haar stem niet aan dit deel der begrooting kunnen geven. Met den heer Boon klaagde ook de heer Oud (v.d.) bitter over 's ministers radiopolitiek en in het bijzonder over de geprivilegieerde po sitie van de Vara. Zelfs een man van rechts, de heer Slotemaker de Bruine (c.h.) toonde zich niet ingenomen met het radiobeleid van minister Reijmer en hij meende, dat nu uit re- geeringsverklaringen duidelijk valt af te lei den, wat onder politiek moet worden ver staan het niet moeilijk zal vallen een behoor lijke regeling te treffen, zoo noodig onder wijziging van de wet. Hoe denkt de minister daarover? Nu, minister Reijmer gevoelde daar wel wat voor en hij wilde een wetswijziging be vorderen, waardoor de politiek in den aether verboden wordt. Maar overigens gaf hij zich niet gewonnen. De minister heeft niets tegen den Avro, doch deze weigert volgens hem sa menwerking met andere vereenigingen, hoe wel het zendtijdenbesluit geen beletsel is om tot eenheid te komen. Wat den bouw van een eigen zender door den Avro betreft, een be slissing wenschte de minister aan te houden tot het resultaat van de conferentie te Ma drid bekend was. Nog deze maand hoopt hij een rapport er over te ontvangen. Of hij hier mede de bezwaren van den heer Boon had weggenomen, betwijfelen wij; anders had deze niet aan het slot der vergadering stem ming over de begrooting gevraagd, natuur lijk met de bedoeling er met zijn fractie te gen te zullen stemmen. Vele sprekers, de heeren Schaepman, Van der Bilt (lib.), Krijger (c.h.), Van Braambeek (s.d.a.p.) enz. hebben geklaagd over de in krimping van de postbestellingen en andere bezuinigingen bij de post. De minister heeft zich in antwoord hierop beroepen op den nood der tijden, doch daarbij er op gewezen, dat men op andere wijze toch weer het pu bliek gerieft b.v. met nachttreinen, autover voer, automatiseering van den telefoondienst en intusschen was hij tegen verdere uitbrei ding van de Zondagsrust. Tegenover de door den heer De Wilde (a.r.) ontwikkelde bezwa ren tegen naasting van de telefoonnetten der groote steden beweerde de bewindsman, dat deze noodig zou zijn voor de eenheid van functioneering der netten. Een onbewezen bewering, die aanleiding gaf tot de inter- rumpeerende doch onbeantwoord gebleven vraag, waar dit uit was gebleken. Hedenmiddag is de Tweede Kamer begon nen de Postbegrooting goed te keuren. Echter niet zonder stemming: de heer Oud (v.d.) ver klaarde uitdrukkelijk, dat zijn fractie zou tegenstemmen omdat zij geen vertrouwen had in het radiobeleid des ministers en zwij gend. doch vermoedelijk wel om dezelfde re den hebben de liberalen tegengestemd, als mede de staatk geref., en de heeren Peere- boom (h.g.) en F! Vos (partijloos). Vóór stemden 69 leden, tegen 16. H;erna heeft minister Ruys de talrijke sneekers over den werkloozensteun beant woord en er in de eerste plaats nadruk op geleed, dat de regeering doet wat zij kan, bewijze, dat er meer dan 100 miUioen voor huln aan de werkloozen per jaar wordt uit gegeven uit de rijkskas. Met de gemeenten wi' de minister gaarne samenwerken om tot goede resultaten te komen. Wanneer de land bouw een regeling kreeg, waarbij toeslag op het loon werd gegeven, zou de industrie daarbif ook moeten worden betrokken en dat gaat niet. De minister erkende, dat de Cen trale werkverschaffing bezwaren oplevert, doch daarom worden alle krachten zooveel mogelijk op gemeentelijke werkverschaffing geconcentreerd. Onjuist noemde hij de klacht, dat normale werken in werkverschaffing zou den worden uitgevoerd. Steeds wordt nauw keurig nagegaan, of de uitvoering van eenig werk met subsidie van den staat wel verant woord zou zijn. Het denkbeeld om gemeenten door feening aan geld te helpen ten einde groote werken te ondernemen, is zeker aan lokkelijk, maar het zou deze slechts op zwaardere lasten brengen en ten slotte zou den zij blijven zitten met een groot aantai werkloozen, zoodra de ondernomen werken voltooid zouden zijn. De regeering is even wel bereid voor de werkverschaffing een proef te nemen met aanneming, mits evenwel de werkgevers een waarborg kunnen geven, dat een dergelijke tewerkstelling gelukt, ge lijk de Ned. Heidemaatschappij doet. Ook doet de regeering pogingen om hier en daar de machine door handenarbeid te doen ver vangen, doch men moet dan geen loonen wil len gelijk in het vrije bedrijf worden betaald, Ook op ander gebied is de regeering onver moeid werkzaam om werk in 't leven te roe pen, gelijk de minister met een paar voor beelden aantoonde. Men maakt dikwerf bezwaar tegen den arbeid van buitenlanders in ons land, doch men mag niet vergeten, dat in Duitschland 20.000 Nederlanders en in België 15.000 a 20.000 werkzaam zijn. Hun belangen mag men niet uit het oog verliezen. De onder steunden zullen een Kerstbijslag van 25 pCt ontvangen. Omtrent de stempelregeling te Amsterdam zal de minister binnenkort een beslissing nemen. In overeenstemming met de wenschen van mej. De Jong verklaarde de minister zich bereid de leeftijdsgrens voor ongehuwde vrouwen, die voor steun in aan merking kunnen komen te verlagen van 35 op 25 jaar. Wijders heeft hij besloten, dat bij ziekte van e enwerkend gezinslid geen groo- ter aftrek zal worden toegepast dan vóór de ziekte van een werkend gezinslid geen groo- ring op grond van de Ziektewet. Mede over weegt de minister, of bij werkverschaffings- loonen niet een kinderbijslag kan worden ge geven. In Noord-Brabant kent men dat reec De door mej. De Jong ingediende motie wees de minister af. De beraadslagingen over dit punt werden hierop gesloten en bedoelde motie verworpen met 49 tegen 27 stemmen. Bij de hierop volgende behandeling van de afdeeling Werkloosheidsverzekering ft de heer Van den Tempel (s.d.a.p.) in een uit voerige rede de noodzakelijkheid van een wettelijke regeling van de werkloosheidsver zekering betoogd. Sinds 1919 is daarop aan gedrongen doch er komt maar niets van. Voor dit zittingsjaar is evenwel op de tot stand koming van een dergelijke wet niet te rekenen, en daarom volstond hij met een mo tie in te dienen, waarbij aangedrongen werd op onverwijlde maatregelen ter voorberei ding van een dergelijke wet. Dan kan deze regeering de indiening er van voor een vol gende wetgevende periode al vast voorberei den. Een tweede hoofdpunt bij de beraadslagin gen over deze materie vormde het voornemen der regeering om de rijksbijdrage aan de werkloozenkassen niet hooger dan 200 per cent te doen gaan. Van meer dan één zijde is daartegen geopponeerd. Als de regeering tot 300 percent bijslag gaf zou het soms amper voldoende zijn. Minister Ruys heeft in de eerste plaats den heer Van den Tempel er aan herinnerd, dat reeds in de vorige Troonrede is medegedeeld, dat een wettelijke regeling als hij wenscht in voorbereiding is. De tijd is er thans niet naar om tot indiening er van over te gaan. Intus schen wil hij nu de zaak opnieuw bij den Hoogen Raad voor den arbeid ter tafel bren gen. Voor de goede orde zou het dus ge- wenscht zijn, dat de motie werd ingetrokken. Aanvankelijk gevoelde de heer Van den Tem pel daar niet veel voor, doch toen de minister in uitzicht stelde, dat hij met een avant-projet bij den Hoogen Raad van Arbeid zou komen, begreep hij toch de wijste partij te moeten kiezen en nam zijn motie terug. Wat betreft den regeeringsbijslag aan de verzekeringskassen, wees de min.ster er dat de nood der schatkist hem dwong tot be zuiniging, doch daarnaast beloofde hij, dat hij, als het bestaan van een kas er mede ge moeid was, boven de 200 pet. zou gaan. Op landbouwarbeidskassen zou hij daarbij spe ciaal letten. Bij de behandeling hierna van de afdeeling Volksgezondheid hebben zich in het bijzonder geweerd de beide medische specialiteiten der Kamer, mevr. De VriesBruins (s.d.a.p.) en Dr. Vos (lib.) in verband met de belangrijke verlaging van sbusidies tot bestrijding van ziekten. Eerstgenoemde diende daarbij een motie in tegen de verlaging van subsidies tot bestrijding van tuberculose, waarbij ge vraagd werd het thans uitgetrokken bedrag met 196.000 te verhoogen en daarmede op het vroegere bedrag van omstreeks twee millioen te brengen. Ook dr. Vos protesteer de met kracht tegen de verlaging van subsi dies verband houdend met de volksgezond heid en diende op zijn beurt een motie in om alsnog 3500 op de begrooting te brengen voor de malaria-bestrijding in Noordholland Morgen worden de beraadslagingen over deze afdeeling voortgezet. T>a%diiksdi Oueczicht DE MANTSJOERIJSCHE KWESTIE. Besprekingen in de Volkenbonds- t vergadering. Het Duitsche standpunt. In den loop van de laatste maanden heb ben wij herhaaldelijk nieuws uit Mantsjoe- rije opgenomen, het land dat thans betwist wordt en waar Japan zoo heel graag defini tief vasten voet zou willen hebben. Juist om dit laatste feit is de Mantsjoerijsche kwestie van internationale beteekenis geworden en heeft men er op Volkenbondsvergaderingen al verschillende keeren besprekingen over ge voerd. Ook in de jongste plenaire zitting van gisteren! De Duitsche gedelegeerde von Neurath heeft daar het Duitsche standpunt t.a.v. Mantsjoerije uiteengezet. Hij verklaarde, dar sinds op den 22sten September van het vorige jaar de Duitsche gedelegeerde het woord over deze kwestie had gevoerd de gevolmachtigden der Duitsche regeering steeds hadden gewezen op het bizondere be lang, dat juist een ontwapende staat als Duitschland er bij had, dat de Volkenbond zich competent acht, alle conflicten langs vreedzamen weg op te. lossen. Er moet een zekere garantie worden geschapen, dat in de toekomst conflicten niet door machtspolitiek worden beslist. Opdat de Volkenbond in de zen gezag zal hebben, moeten alle staten zorgen voor een volkomen evenwicht van de machtsmiddelen der staten. Zonder dit evenwicht zal de verwezenlijking van alle ju ridische middelen problematisch blijven. De gebeurtenissen in 't Verre Oosten hebben dat bewezen. De vertegenw. van Engeland heeft de medewerking van Amerika en Sov jet-Rusland gevraagd; daarbij sluit de verte genwoordiger van Duitschland zich aan Duitschland heeft er in den Volkenbond steeds naar gestreefd, dat door bepaalde ver plichtingen der staten, die in geval van een conflict met zekerheid werken, de mogelijk heid van een militair ingrijpen wordt wegge nomen. Het Mantsjoerijsche conflict is een maar al te duidelijk bewijs voor de juistheid van dat streven. De ervaring van de laatstr jaren heeft geleerd, hoe moeilijk de taak van den Volkenbond wordt, wanneer het een maal tot een militair ingrijpen is gekomen. Zelfs indien deze vermelding thans niet kan bijdragen tot de oplossing van het probleem, moet toch het oog op haar gehouden worden, opdat uit haar de noodwendige consequenties kunnen worden getrokken. Volgens het Lyttonrapport hebben in Mantsjoerije de tegenstellingen op politiek, economisch en sociaal gebied tot een botsing geleid, waartegen het ingewikkelde systeem van souvereine rechten en servituten niet heeft kunnen stand houden. De Volkenbond moet daarom een constructief plan vinden, dat den twist inderdaad voor goed uit den wereld helpt. Een ontwikkeling, zooals die in Mantsjoerije plaats vindt, en die getuigt van levensvatbaarheid, mag de Volkenbond niet onderdrukken, maar hij moet die ontwik keling in vreedzame banen leiden. Nieuwe ju ridische systemen zijn daarvoor niet noodig. Noodig is alleen, dat de regeeringen de prin cipes van den Volkenbond en van het Kel- logg-pact gelding verschaffen. Alle leden van den Bond hebben de plicht, bij te dragen tot de goede verstandhouding tusschen de leden en daarmede tot den wereldvrede. Het is geen toeval, dat de Volkenbond thans in twee opzichten in een kritiek sta dium van zijn bestaan verkeert. Naast de Mantsjoerijsche kwestie wacht te Geneve nog een ander probleem, dat de geheele wereid bezig houdt, op een oplossing. Dat andere probleem is hier echter niet aan de orde. o Ook Paul Boncour heeft een rede gehou den over de Mantsjoerijsche kwestie. Volgens hem moet de vergadering een bemiddelings poging inleiden en op grond van de conclu sies van Lyttonrapport betreffende de oor zaken van het conflict en het uitroepen van den Mantsjoerijschen staatrichtlijnen uitwer ken, die den grondslag zullen vormen voor een plechtig beroep van de Volkenbondsver gadering op beide staten. De voorstellen van het rapport voor een regeling van de geheele Mantsjoerijsche kwestie moet men dan ech ter voorloopig ter zijde laten en de bemidde ling zal zich beperken tot de algemeene con clusies van het rapport. Simon trachtte meer een middenweg tus schen de Japansche en Chineesche standpun ten te vinden. Het betreft hier niet een for- eelen inval of een formeelen oorlog. Ter be slechting van het geschil moeten thans de methoden van het Volkenbondspact worden toegepast. Een enkel herstel van den vroege ren toestand is volkomen uitgesloten, omdat daardoor de oorzaak van den strijd weer zou opleven en de onrust zich zou herhalen Simon stelde voor, dat tot de commissie van 1, die belast is met de bijlegging van het ge schil, vertegenwoordigers van de Russische en Amerikaansche regeeringen zullen toetre den. De Volkenbond zou het waardeeren, als Japan ook in de toekomst een loyaal lid zou blijven. ^Euiteniand t DE RIJKSDAGZITTING VAN GISTEREN. Plaatsvervanging van den rijks- president. De rijksdag heeft gister na een kort debat het wetsontwerp betreffende de plaatsver-1 vanging van den rijkspresident door den voorzitter van het rijksgerechtshof in tweede lezing aangenomen met de stemmen van Duitsch-nationalen en comunisten tegen. Daar de Duitsch-nationalen bezwaar maak ten tegen het onmiddellijk doen plaats hebben der derde lezing, werd die laatste lezing uit gesteld tot morgen Toen de rijksdag daarna het debat wilde openen over de voorstellen tot opheffing van het sociaal-politieke deel van de noodverorde ning van 4 September betreffende werkver schaffing en hulp voor den winter, stelde de communist Torgler voor, den rijkskanselier onmiddellijk ter zitting uit te r.oodigen. Dit vooistel werd verworpen met de stemmen van communisten en soc.-dtm. vóór. De rijks dag begon daarna de behandeling van de voorstellen. Incidenten in den rijksdag- In de middagzitting van den rijksdag is het gisteren tot ernstige incidenten gekomen. Op de publieke tribune zaten communisten, die instemden met de communistische rijksdag leden. die .,Weg met Hindenburg" riepen. Toen nationaal socialisten aanstalten maak ten hen van de publieke tribune te verwijde ren, kwam het daar tot een ernstige klop partij, waarbij aschbakjes, inktkokers, tele foonapparaten enz als wapenen werden ge bruikt. Verscheidene afgevaardigden werden gewond. Naar schatting namen ongeveer veertig afgevaardigden aan de vechtpartij deel. Het ernstigste werd het nat. soc. rijksdag lid Lohse gewond, die een telefoontoestel naar zijn hoofd geslingerd kreeg. Onder de vele voorwerpen, welke vernield zijn, be hoort ook een tamelijk' hoog hangende elec- trisch kroon. Dit alles speelde zich niet af op de ge wone publieke tribune, maar op die gereser veerd voor leden van de landdagen. Over de incidenten tusschen nat.-soc. en communistische afgevaardigden buiten de zit tingszaal wordt nog medegedeeld, dat de communisten op de nat-soc. indrongen en den afgevaardigde Lohse een telefoontoestel naar het hoofd wierpen, waardoor hij vrij ernstig werd gewond. Door het werpen met een aschbak werd een lichtkroon beschadigd. Door de neervallende glasscherven zijn eenige leden van de n. s. d. a. p. licht ge wond. Tenslotte stootten de communisten een heele tafel naai de nat -soc., die weer te- ruggeslingerd werd. Na een onderbreking van ongeveer een uur heropende vicepresident Esser de zitting en verklaarde, dat de betreurenswaardige inci denten waren veroorzaakt door ordeversto ringen op de publieke tribune, waarna de afgevaardigden zich er mede hadden be moeid. De president heeft een uitgebreid on derzoek ingeleid. Indien in het verdere ver loop van de vergadering de orde op de tri bune nog eens zal woiden verstoord, zullen alle tribunes zonder verwijl worden ont ruimd. Nadat de vice-president de afgevaar digden op het hart had gedrukt, alles te doen, wat bij de verdere besprekingen de rust kan verzekeren, werd het debat over het wetsont werp betreffende de vervanging van den rijks president voortgezet. Verscheidene politieagenten gewond. Het blijkt, dat bij de vechtpartijen in den rijksdag verscheidene politie-agenten verwon dingen hebben opgeloopen. Van de afgevaar digden zijn alleen de nat.-soc. Lohse en de communist Hoernle vrij ernstig gewond. Na verhoor van getuigen is een uitvoerig rapport samengesteld, dat aan den rijksdag- president zal worden voorgelegd, die daar uit zijn gevolgtrekkingen moet maken. Het rijksdagbestuur betreurt de incidenten des te meer, daar zij hun oorspiong hebben gehad op de gereserveerde tribune. Men neemt aan, dat maatregelen tegen een herhaling van der gelijke gebeurtenissen zullen worden geno men. Waarschijnlijk zal er ook toe worden besloten, dat bij ordeverstoringen alleen poli tie-agenten in uniform de zaal zullen binnen gaan. De kloppartij in den rijksdag. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, was bij de poging de vechtende com munistische en nationaal-socialistische afge vaardigden te scheiden, slechts een politie beambte in burger die deel uitmaakte van het politiedetachement dat de orde in den rijksdag moet handhaven Hugenberg weigert het secre tariaat van den rijksdag. Dr. Hugenberg heeft het volgende schrijven aan den rijksdagpresident Goering gericht: „Mijn verkiezing tot secretaris is klaar blijkelijk bewerkt door een zwart-rood-bruine meerderheid. Ik viees, dat ik het vertrouwen van een dergelijke meerderheid niet kan rechtvaardigen. Derhalve aanvaard ik mijn benoeming niet." Wilt Lf een moderne en luxe trouwplechtigheid, maah dan gebruik van de nieuwe FIAT trouwcoupé en bijpassende FIAT volgauto's van de Fa. A. DAM Co., ALKMAAR. Tel. 490. Deze wagens zijn dagelijks te bezichtigen aan onze garage Snaarmanslaan. Onze tarie ven zijn zeer billijk. DE ONTPLOFFINGSRAMP TE PREMNITZ. 12 dooden en een levensgevaar lijk gewonde. De opruimingswerkzaamheden op de plaats van de ramp te Premnitz zijn buitengewoon moeilijk. De brandwachts zagen zich voor ontzettende tooneelen geplaatst. Er werden beenen van menschen gevonden, welke ver schillende sokken aanhadden. Er moet der halve worden aangenomen, dat nog drie per sonen om het leven zijn gekomen. Thans wor den nog vermist (zeven lijken zijn reeds ge borgen) de lijken van den smid Thie en- drie van zijn knechts, zoomede van den meester knecht Winkens. Aangezien men aanneemt dat deze vijf personen niet meer levend zullen kunnen worden geborgen, heeft men des avonds de bergingswerkzaamheden gestaakt. Thans zal het gebouw van stutten worden voorzien ten einde verdere instortingen te voorkomen. Van een der zes zwaar gewonden, welke in het ziekenhuis zijn opgenomen, gaat de toe stand iets vooruit. Bij vijf hunner bestaat geen direct levensgevaar meer, terwijl men vreest, dat de arbeider Otto Gantzer het er niet levend afbrengen. Befreffende de oorzaak van de ramp tast men nog in het duister. Thans vermoedt men, dat niet de ontploffing van een zuurstofcylinder, maar een explosie in de zuur-toevoer-leiding de catastrophc heeft veroorzaakt. JACHTONGELUK IN WEST- DUITSCHLAND. In de nabijheid van Nordhausen is een ernstig jachtongeluk gebeurd. Een dokter werd gedood door een kogel uit het geweer van een jachtgezel, die zelf zwaar werd ge kwetst, terwijn een derde jager licht werd ge wond. Het ongeluk moet gebeurd zijn, door dat de jager, die het veroorzaakte, bij het schieten is gevallen. FRANSCHE MINISTERBESPREKINa De Fransche ministers zijn gistermorgen bijeengekomen in een zitting, in welker ver loop Herriot mededeeling deed over den stand van de onderhandelingen te Genève en over de schuldenkwestie. Gisteravond is Chamberlain te Parijs aan gekomen. Vandaag zal hij besprekingen hou den met Herriot. Vandaag zal Herriot aan de beide groote Kamercommissies mededeelen, welke houding de regeering aanneemt inzake de op 15 De cember vervallende termijnen der oorlogs schulden. De regeering zag natuurlijk gaarne dat voor het begin der debatten in de Kamer een Amerikaansch antwoord op de tweede Fransche nota was binnengekomen. In toon aangevende kringen verklaart men echter niet te weten, of de Amerikaansche regeering wel zal antwoorden. Betreffende de aanstaande belangrijke debatten in de Kamer doen in politieke krin gen de meest verschillende geruchten de ronde. „Paris Soir" meen te weten, dat Herriot de Kamer zal voorstellen, den vervallenden termijn te deponeeren bij de Bank van Frank rijk, opdat de besprekingen met Engeland en Amerika kunnen worden voortgezet. Ver wacht wordt echter, dat de Kamer zich zal uitspreken tegen dit voorstel, als tegen iedere betaling, die niet wordt opgewogen door een Duitsche betaling. Wanneer dan Herriot, zoo als het blad verwacht, de kwestie van ver trouwen zal stellen, zal de regeering ten val worden gebracht. Deze meening deelt de „Intransieeant". Er wordt evenwel op gewezen, dat dit niet zal beteekenen een motie van wantrouwen tegen de Fransche regeering, maar een demonstratief gebaar in de richting van het Amerikaansche Congres. Wanneer de regee- ingelichte kringen, dat Herriot onmiddellijk ring inderdaad zal vallen, gelooft men in wei- zal worden belast met de vorming van een nieuwe regeering. MOORD OP EEN ACHTJARIGEN JONGEN. In de nabijheid van de Kies-mijn te Rasten- burg heeft een arbeider het lijk gevonden van een achtjarig scholier uit Rastenburg, die sedert gisteren vermist werd. Het lijk ver toonde een groote snijwond aan den keel.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1