Agenda Antstecdamsche Jieucs ,71/« £aatste &ecicftten Stad en Omgeving. Weec&ecicfit BOLIVIA—PARAGUAY. Hevige gevechten. GEWELDIGE OOGST IN ARGENTINIË. GROOTE SNEEUWSTORM BOVEÏ^ DE VEREENIGDE STATEN. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Chineezen overvallen een trein. orv.nt.rvgiKwuï van 12 Dec. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. 87, Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofd nummer Danton (geschiedkundig); hoofd rollen Fritz Kortner, Lucie Mannheim en Gustav Grüngen. Toegang boven 14'jaar. Woensdagmiddag hoofdnummer Ariozona (dram.), hoofdrollen Laura la Plante, Johne Wyne en June Clyde. Toegang alle leeftij den. Victoria-theater, tot en met Donderdag ei ken avond half 8 hoofdnummer Zonder geld gaat het ook (comedie), hoofdrollen Heinz Rühmann en Kurt Gerron. Toegang voor el- ken leeftijd. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer De groote parade (oorlogsfilm), hoofdrollen John Gil bert, Renee Adoree en Karl Dane Toegang boven 14 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Paniek in Chica go (sens hoofdrollen Hans Rehmann en O! ga Tschechowa. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum Bree d s t r. elften dag van 912 en 1 303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. Maandag 12 December. 11 uur v.ra., 't Gulden Vlies, buitengewo ne alg. verg. H M v. L. 8 uur, in Het Wapen van Munster (Ver- dronkenoord) vergadering Witte Kruis. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver- siteit lezing met lichtbeelden over modern luchtverkeer door G. Spit, chef van den technischen dienst K. L. M. 8 uur. dancing Harmonie, spreker Jo de Haas voor de anti-militairisten. Dinsdag 13 December. 7.30 uur. 't Gulden Vlies, de Italiaansche opera met „De barbier van Sevilla Woensdag 14 December. 8 uur, Schoolbioscoop, vertooning twee die renfilms; spreker de heer H. A. Meijer van A'kmaar, onderwerp De moreele grondslag van het vegetarisme. 7.30 uur, De rustende Jager te Bergen, concert Hollandsch Strijkkwartet voor den Berger Kunstkring. Hardrijderij op schaatsen voor jongens op ijsbaan Sportlust aan den Westerweg. Donderdag 15 December. 8 uur, handelsschool, voor het Inst. voor Arbeidersontwikkeling, rede Paul Kiès over „Het Russische vraagstuk". 8.15 uur, 't Gulden Vlies, prof. Hoff- mann uit Breslau over „Het evangelie der vo'keren", voor Kerk en Vrede. 8.30 uur, in de leeszaal l.angestraat, alge meen e vernedering O. L. B. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, uit voering gem. zangvereeniging Harmonie. Zaterdag 17 December. 8 uur, Harmonie, voordracht- en tooneel- avond van T. O. P. Zondag 18 December. 2 uur, Gulden Vlies en De Unie, dienst weigeringsactie-comité; drie sprekers. Officieel wordt medegedeeld, dat Za terdag nabij fort Savedra wedeiom hevige gevechten zijn geleverd tusschen Paraeueesche en Boliviaansche troepen. Dc Paragueesche autoriteiten wensch- ten geen inlichtingen te verstrekken toen hun werd gevraagd of de Boliviaan sche berichten, dat Paraguay een zware nederlaag heeft geleden, juist zijn De regeering deelde slechts irede. dat ge- turende de gevechten aan beide zijden zware verliezen zijn geleden. Volgens mededeelingen van het Ar- gentijnsche ministerie van landbouw, wordt in Argentinië de grootste oogst van haver, gerst en rogge verwacht, die het land ooit heeft gekend. Een van de g'ootste sneeuwstormen van de laatste jaren heeft boven zoo goed als de geheele U. S. A. gewoed, van New York tot San Fransisco. Te New York viel 7 c.M. sneeuw en duizenden werkeloozen werden aan het sneeuwop- ruimen gezet. I- Ohio bereikte de sneeuwstorm de felheid van een blitzard Te Chicago viel eveneens een groote hoe veelheid sneeuw evenals te San Fran- cisco In de staten Nevada, Montana, Minnesota en Wlsccnsin bleef de tempe- ratuur beneden nul. Ongecorrigeerd OFFERBLOKKEN GELICHT. Dader gearresteerd Zondagmiddag om half een werd de poli tie gewaarschuwd, dat in de r.-k. kerk te Herpe (N.-B.), iemand bezig was met het lichten der offerblokken. Toen de man zich ontdekt zag, ging hij er op een motorfiets vandoor. Hij had echter pech, want even bui ten het dorp weigerde de motor. Hij werd door de politie ingerekend. Het gestolen geld en eenige inbrekerswerktuigen werden in beslag genomen De man bleek te zijn ze kere W uit 's Hertogenbosch, die reeds meermalen voor eenzelfde feit is veroordeeld. A. C. WERTHEIM HERDACHT. Hedenochtend is te Amsterdam aan de fon tein in het Wertheim-olantsoen, die daar 34 jaar ge'eden is gep'aats als een gedenkteeken voor den grooten Amsterdamschen ankier en philantroop A. C. Wertheim. diens nagedach tenis ter gelegenheid van zijn 100-sten ge boortedag op treffende wijze gehuldigd. Na dat de heer mr. Hartogh als oudste firman! der firma Wertheim en Gompertz, D. J. v d Linde algemeen procuratiehouder der bank- associatie en Wairave Boissevain namens de af deeling Amsterdam van den Vrijheidsbond het woord hadden gevoerd, schetste de waar nemende burgemeester, de heer S. R. de Mi randa, namens het gemeentebestuur de betee- kenis van A. C. Wertheim voor de stad Am sterdam. De vier sprekers hadden hun rede voeringen van een kranslegging vergezeld doen gaan. KORTE BERICHTEN. De staking van grondwerkers aan den rijsweg Enschedé—Glanerbrug is geëindigo met inwilliging van de eischen der stakers Vandaag wordt het werk hervat. Naar hier wordt gemeld, hebben Chi- neesche opstandelingen op den spoorweg Moekden—ShanghaiKwan een trein overvallen. De poging om den trein tot stilstand te brengen, mislukte echter door het optreden van de mllita:re wacht, die met machinegeweren het vuur opende. Tijdens het gevecht werden 8 Chineesche reizigers gedood c.ider wie twee hooge ambtenaren uit Mantsjoerije Elf personen werden min of meer ern stig gewond. VEEVERVOER IN MODERNE WAGENS. Vrienden van dierenbescherming zullen zeker met genoegen vernemen, dat een stadge noot, de heer K. Ruiter, het veevervoer gaat leiden in moderne banen. Hedenmorgen ver scheen hij op de weekmarkt met een nieuwen, grooten zoogenaamden oplegwagen, d.i. een laadwagen die eigenlijk op een truck rust, dus niet met een koppeling daaraan verbon den. De hoog opgebouwde wagen heeft aan den achterkant een ios raam, dat bij het laden van vee naar buiten wordt uitgeslagen en dan een brug vormt, waarover het vee naar bin nen wordt gelpodst. Aan één der zijkanten vóór aan den wagen bevindt zich weder in den wand een los gedeelte, dat wordt uitge nomen als het vee weer gelost moet worden. En dit nu is het groote voordeel van den wa gen, want nu wordt voorkomen, dat de die ren bij het lossen gedeeltelijk moeten worden gedraaid om uit den wagen te kunnen worden gehaald. Men moet n.1. bedenken, dat de wagen slechts" 2.15 M. breed is in verband met de breedte van de wegen, zoodat een koe altijd in schuimen stand in den wagen moet wor- oen vervoerd, omdat het beest nu eenmaal circa 2.30 M. lang is. Is nu het eerste dier. dat bij het laden met den kop vóór het openslaande raam wordt ge plaatst, gelost, dan is terstond meer ruimte verkregen dan bij het gebruik van een an deren wagen. De dieren hebben dus minder te lijden bij het lossen. Maar ook het vervoer gaat beter, doordat de wagen door flinke schotten, die eenmaal ingezet, onbewegelijk vast staan, in ver schillende ruimten is verdeeld. Het practische gevolg hiervan is, dat de dieren bij een plot seling remmen van den wagen (en door de Westinghouse-rem kon op een meter afstands gestopt worden) niet door elkaat worden ge schud en de schok beperkt blijft tot een paar dieren Wie wel eens gezien heeft, hoe kalve ren of schapen soms over elkaar heen kunnen vallen door het schokken van den wagen, zal een indeeling, zooais wij die vanmorgen za gen, zeker op prijs stellen In den door de firma Met geleverde wagen kunnen 86 overhouders worden geladen. FEESTAVOND DE HALTER. Hoe groot het aantal Haltervrienden wel is, heeft de Zaterdag gehouden feestavond op overtuigende wijze bewezen. De groote Harmoniezaal was tot in de verste hoeken ge vuld en het deed den voorzitter Molenaar dan ook veel genoegen om acht uur aan een zoo talrijk publiek 't welkom te kunnen toe roepen. Spr. hoopte dat het opvoeren van de revue Hoog de Halter aan allen een echt vroolijken Hal ter-feestavond zou bezorgen. Dit seizoen brengt aan de Halter weer een jubileum n.1. het 20-jarig bestaan van de aamesafdeeling, een afdeeling, die zich bij de uitvoeringen in Februari op turngebied weer van haar beste zijde zal doen kennen. De Revue waarvan de tekst was vervaar digd door den heer E. Paolie werd geheel opgevoerd door eigen „Halter-krachten en alle medewerkenden hebben als revue-artis- ten de verwachtingen verre overtroffen. De 12 tafreelen kwamen in hun verscheidenheid goed tot hun recht. Zij werden aan elkaar verbonden door de conférencier, den heer P. Hop, die zich in dit genre ook al goed op zijn plaats toonde. Hij wist aardige toepas selijke liederen te lanceeren eo stelde ook twee leden van den band van den heer S. Spruijt in de gelegenheid als solisten (saxo- phoon en trompet) op te treden. In de pro loog maakten de toeschouwers een bestuurs vergadering van de Halter mee. De plan nen voor den feestavond werden besproken en het revue-idee van den voorzitter werd tenslotte geaccepteerd. Dans. acrobatiek en zang werden reeds als proef gegeven. En toen volgde de eigep'üke revue, vol afwisse ling. Pas had men Sijmen zijn be'asting zien betalen of het ba'let vroeg de aandacht. Volgde een Aoarbe-scène en teen het komi sche tafreel van Druooe'tie. Keeltje en de n uisbezoekster. De zaal daverde van den 'ach. Zeer mooi was daarna den dans hij de oude pendule met de muziek en den zang dwar 7ed bijpaste en den solodans van Mevr. Jonker. Na de pauze werd eerst de nolltiek onder handen gennmen. Leuk gevonden werd het tafreel van dp dame. die met haar katten den bufshepr tot wanhoop drepf De scène van de anenkool verwekte veel hilariteit en de Halter-ieden d'e hier de hoofdrollen vervul den. dod«n zich werkeMik als echte anen ken nen. Het Lente-hallef en de dan? der nvmac's toonden de dames in hun voile kracht en 't was d»n ook voor dpn voorzitter epn trach tirre jrelco-enheid om de dames te h"'d<pren ter oreVnenheid van hun luWwtn. Maar hii wilde ook de st'i'e krachten niet verbeten, die zooveel wek voor dezen feestavond had den gedaan. Mevr. Jonker—Jonker huldigde naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,2 mM. te Bu- dapest. Laagste barometerstand 750,4 mM. te Isa- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 13 December: Meest matige Oostelijke tot Zuidoostelij ke wind; licht tot half bewolkt; droog weer; lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt 12 Dec. voorm. 10.16 uur aan alle posten: Attentiesein neer! Overzicht. De depressie bij Lapland verdween uit het gezicht. De hooge druk breidde zich over ge heel Scandinavië uit, waardoor de kans op sneeuw en krimpen van den wind verdween Het weer wordt thans beheerscht door een strookvormig gebied van hoogen druk in Oost Europa en Scandinavië en de depressie in de Golf van Biscaye, die langzaam op vult. Deze luchtdruk-verdeeling geeft aan leiding tot een luchtbeweging uit Zuid tot Oost over West Europa met zeer hooge tem peraturen boven de tot onder het vriespunt afgekoe'de lucht in de onderste paar honderd meter. Boven Soesterberg was de tempera tuur op 1000 M. hoogte plus f0 graden Celcius. In Duitschland (Berlijn en Darm- stadt) werd de omkeer der temperatuur op 900 M. hoogte gevonden. De groote droogte der boven'ucht maakt de kans op bewolking en neersla? uiterst gering. Regen of sneeuw wordt alleen gemeld, langs den uitersten rand van het gebied van hoogen luchtdruk te Sci"v en langs de Noordkust van Scan dinavië Het is te verwachten, dat de tempe ratuur in den nacht non heneden het vries punt zal blijven, doch d*t de vorst overdag meer en meer zal verdwijnen. hij met bloemen en de heeren Hüter (die als cabaretzanger in de revue optrad en met het Halterlied zoo'n succes haa) Hop, Wassink en Kruidenberg werden sigaren geoffreerd. Een daverend applaus van alle aanwezi gen onderstreepte de woorden van den vooi zitter. De opvoering der revue was een groot succes en ae groote liefhebberij der Halter leden verdient alle waardeering. Nadat nog eenmaal het Halter-lied was gezongen, deelde de heer Hüter mede, dat de vervaardiger van de revue, de heer Paolie met vrouw en dochtertje aanwezig was en nog een poosje de toeschouwers wil den bezighouden. Het achtjarig dochtertje van den heer Paoli heeft nl. overal in den lande verwondering gewekt, door haar bui tengewone gaven op gebied van gedachten lezen, enz. En inderdaad de heer Paoli heeft verbluffende staaltjes laten zien van de ga ven van zijn dochtertje. Zij gaf op alle vra gen omtrent leeftiid-jaartallen, vreemde mun ten, getrokken kaarten enz. steeds het juiste antwoord en zelfs toen drie der aanwezigen haar iets vroegen over dingen waaraan zij dachten klopte alles. Dit optreden verwierf luid applaus. Nog lang bleven de aanwezigen daarna bij elkaat en werd er met groote animo gedanst. Voor de muziek zorgde niet alleen de bond maar ook orramofoonnlaten uitgezonden op de Lof- tir Whhe en Push Pu'1 versterker van F. ten Pas. Het Ha'terbestui"- kan over den feest avond meer dan tevreden zijn. AANBESTEDING. De dienst van de volkshuisvesting der ge meente Amsterdam heeft heden in het open baar aanbesteed het bouwen van 88 een gezinswoningen, verder het bouwen van woningen voor ouden van dagen op het ter rein op het tuindorp Nieuwendam. Er waren 35 gegadigden. De laagste insohrijfster was de firma A. Buur te Alkmaar met met 253285. Hoogste inschrijfster de firma J. v. d. Steeg en IJ. G. Kool te Amsterdam met 382665. DE IJSSPORT. De nacht van Zaterdag op Zondag bracht niet die vorst die gehoopt werd. Het bestuur van de Quint zag zich dan ook genoodzaakt de baan niet toegankelijk te stellen, omdat het wilde voorkomen, aat het prachtige ijs (de watervlakte was Vrijdag bij stil weer dicht geloopen, waardoor men tegenover een spiegelgladde ijsvlakte staat) door een te vroege ingebruikneming vernield werd. Heden kon de baan in gebruik worden ge nomen. Het ijs is glashard en spiegelvlak, zoodat de liefhebbers van dé ijssport goea doen hun schaatsen te laten slijpen. De niet ingebruikneming van de baan op Zondag was voor vele liefhebbers wel een te leurstelling. Eenige van hen stelden zich schadeloos door een verder achter Oudorp gelegen stuk land op te zoeken. Dit aantal groeide om 3 uur dermate aan, dat men daar een gezellige ijssport kon waarnemen. In Bergen had de ondernemer van de ten- vantmi1 aa" dt.n KruisweK 'n een minimum van tijd een ijsbaan verkregen, door de ba nen met water te besproeien en dit te herha len wanneer het water bevroren was. Hier door werd op den grond een ijslaag verkre gen, die geen draagvermogen behoefde en was het reeds mogelijk, dat de grootste ent housiasten Zaterdagavond hun hart aan de ijssport reeds konden ophalen. Des Zondags vermaakte zich jong en oud op deze baan, die des avonds werd geveegd en besproeid, zoodat men hedenmorgen weer voor een prachtige baan stond, die vooral bij de jeugd groote waardeering vindt. Ten behoeve van de Berger IJssportveree- jjigiog legt de gemeente aan den Kerkendijk een M>otsche ijsbaan aan. Van half October af z£ een groot aantal werkloozen daar be zig een stuk land ter grootte van 4 H.A. te egaliseeren en van een dijkje te voorzien. Een pompinstallatie is aangebracht om het ter rein onder water te zetten, terwijl ook reeds een verlichting is gemaakt, die het organisee- ren van avondfeesten op het ijs mogelijk maakt. Voor deze ijsbaan, die bijna gereed is, is de vorst echter nog te vroeg gekomen. Een week arbeid is nog noodig wil alles gereed zijn en als het blijft vriezen kan er in den grond niet gewerkt worden. Door het ma ken van deze baan heeft de gemeente een grootsch werk ten bate van de ijssportmin- naars tot stand gebracht. De baan wordt in huur gegeven aan de Berger IJssportvereeni- ging, die tevens als clublokaal de aangren zende barakken in huur krijgt, waardoor Ber gen straks de beschikking heeft over een ijs baan, die tot de beste in Noordholland be hoord. De baan is n.1. geheel volgens de voorschriften van den Ned. Schaatsenrijders- bond gemaakt, zoodat daarop ook Nationale wedstrijden kunnen worden gehouden. DE VEREENIGDE ZANGERS. De „Vereenigóe Zangers" hielden gister avond een soirée in het Gulden Vlies. De be langstelling was zeer groot, zoodat de groote zaal tot in alle hoeken bezet was. Het programma was al zeer varieerend. Allereerst twee koornummers, waarvan het tweede goed werd gezongen, Fsrwijl aan het eerste nummer nogal het een en ander ont brak. Na deze twee nummertjes volgde een half uurtje „kleine kunst" Dit half uurtje is al bijzonder goed geslaagd, dank zij de mede werkenden. Daar was allereerst J. Schats, die fragmenten uit bekende opera's ten beste gaf en dit deed op zijn bekende manier. Zijn begeleider, een leerling van den heer Jansen uit Bergen, was uitstekend op dreef en dit tweetal zorgde voor werkelijke kunst. Op heel ander terrein bewogen zich de heeren Kesselaar en Speur, die meer in den geest van het cabaret werkten. Zij gaven tal van zangnummertjes, waarvan er verschillende buitengewoon goed gezongen werden. Na de pauze werd de revue ..Veertig Plus" opgevoerd. Van dit onderdeel van het pro gramma was veel werk gemaakt en het pu bliek heeft zich zeer vermaakt met het ten tooneele gebrachte. Jammer genoeg ging er veel verloren door den lach. De tooneelaankleeding, de décors en de belichting voldeden uitstekend, zoodat au medewerkenden, benevens de regisseur en h tooneelverzorger, alle eer van hun - werk hadden. Bloemen werden uitgedeeld aan de med*. werkende dames, waarvan mevr. Jonker ui ballet verzorgd had 't Was een zeer geslaagde avond, die bui tengewoon op prijs gesteld werd. U1" IJSBAAN DE QUINT. Heden geopend. Donderde, wedstrijden. De voor gister aangekondigde openstelling heeft niet kunnen doorgaan, omdat het be stuur, gezien den bijzonder grooten toelo^' van liefhebbers, vreesde, dat het ijs spoedi» totaal stuk gereden zou zijn. De ijskorst waj 4tf c.M. dik en ware het geen Zondagg( weest, dan zou openstelling van de baan zeker gevolgd zijn. Heden (Maandag) zal de baan geop^ worden. De vlag van den Ijsbond Holland» Noorderkwartier zal als teeken daarvan waaien van het Witte Huis (firma Cloeck) aan de Laat. Donderdag zullen eenige wedstrijd»» ge. houden worden, die stellig veel belangstelling zullen wekken, want het zal gaan over af. standen van 500, 1500 en 3000 M Voor deelname zijn uitgenoodigd alle achttien rij. ders, die op 21 Dec. a s. naar Oslo zullen vertrekken De Kon. Ned. Schaatsenrijders- bond heeft zijn medewerking voor deze wed strijden toegezegd. WAT GEVRAAGD WORDT. Mevrouw R. Prins—Vlessing. secretaresse, van het Comité voor de kinderpostzegels, schrijft ons: Het koopen van eenige weldadigheidspost- zegels die men als gewone postzegels ge- bruikt. Wie één serie koopt besteedt 37 cent, heeft daarvoor 4 bruikbare postzegels en draagt 12 cent vij voor kinderbescherming. Wie één serie prentbriefkaarten koopt heeft voor slechts 35 cent. 6 reproducties naar aquarellen voorstellende Hollandsche kinderkleederdrachten. Men besteedt dus éénerzuds zijn bijdrage aan nuttige, bruikbare dingen en steunt tegelijkertijd een noodzakelijk .verk BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd tot hoofdmonteur bij het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, den heer G. van der Vegt, thans monteur-electricien bij dat bedrijf. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Neuett 1-32 641/, 55 55' U ICO 44 nv8 61'/» 1157, 12/»/, i0oHyw 14 lr,7/s 2'/, lt»/w >8/s 2^0 S'/i» 4Vi» «Va 17U/S 101 74 41'/, 24.70 4K Nederl. 1917 4 1931 BAN K-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bang Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde linie. v. Berkels Patent Calvé Deltt Cert.. Kücbenm Acc Nederl. Ford Philips Gloed. Gem. Bezit Unileser INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind, Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boe ton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc, Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust ai... Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb i Noteering per 50, *Exdividend. PROLONGATIE Vorige koets Vorige koers 101 lUl1/, 101 1-6 14L/s 90 134 145»/, 821/, 6% y/s 601/, 2/1/4 231/4 te1', l7/s y/e 31/8 U»/ 16 61»/, 140 11 HL 127 436/8 W/a 2Vi pl.nt. 1.30 64 56 45V, 6 62 3 1151'. 129J-V» 147,. *- 2»/s 16»/$ b'/j! 337,-8/ 57, *l/i 174»-5 102 75 42 126 15 91 147»/. 8 79 6»/s 6 63«/, 28 24 20 l7/s 177, 61 1427, 15 1787, 337, 747, pl.m. 1.45 45J-6J 62 12974 ÏÈÖ/S pl.m. 2.00 175-V, 46 3'Vl6 Mü 12o»/r9 ïoav. S7/ig-7, 164 #/io 2^6 175 4'74 pl.m. 2.15 129 108i/4 167» 2»/S 147»/,.8 516/jo-6 627,-3 274 1 62»/,. 3 1487i 818/4 628/4-3 2V« fEaclaim. 1 oCt. Heden 1 pCL s NIET OFFICIEEL Londeo Berlijn Parijs Brussel (Betga) Bazel Wevo.n p Sch. 100 1 Kopenhagen Stockholm Oslo 1 New-York WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers 8.10 59.187, 9./2 34.47 47.8/»/, 42 00 44.35 41 85 2.49 12.75 Koert op heden 2 uui 8.15 59.20 9/l«4 34 46 47 877, 42 10 44 30 41 90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2