Visitekaartjes N.V. v.h. Herm. Coster Zn. Voordam C 9, Alkmaar. De heer Hoogland zegde toe de ver gadering te zullen bijwonen. h Noodlijdende middenstand in de tuinbouwstreken. h. Schrijven van den Kon. Ned. Midden standsbond te Den Haag, of de Kamer bereid js in samenwerking met de K. v. K. voor Westfriesland, den genoemden bond en even- tueele andere organisaties overleg te plegen om te komen tot wettelijke steunregeling aan noodlijdende middenstanders in de tuin bouwstreken. Zeer uitvoerig werd over dit schrijven ge- discussieerd, verschillende heeren voerden bet woord erover. Uit de besprekingen kwam vast te staan, dat de winkeliers in Westfries- land velt credieten heeft verleend aan de tuinbouwers, zooals zij dat telken jare ge woon zijn. Deze credieten, verleend voor aan koop van allerlei artikelen, kunnen als ge volg van de crisis niet worden terugbetaald, zoodat de middenstand thans zelf in moei lijkheden verkeert. In een door de K. v. K. voor Westfriesland uitgeschreven vergade ring is uitvoerig over deze zaak gesproken en de vraag werd gesteld hoe de middenstand zou zijn te helpen. Nu wordt gevraagd aan de regeering te vragen een commissie te vor- n en om te onderzoeken of het mogelijk is een middenstandscrediet te verkenen, zooals destiids geschiedde op voorstel van nu wijlen dr D. Bos. De heer Ende! zei, dat het door den middenstand verleende crediet ongeveer drie millioen beloopt. Men is wel genegen het cre diet te verlengen, als er slechts zekerheid be staat op betaling. De heer Hoogland zei, dat de tuinders van meening zijn, dat uit dezen nood van den middenstand hun eigen armoeae wei oifjkt. Door verhoogden steun aan de tuinders zou den deze in staat zijn den middenstand af te betalen. Uitvoerig betoogde spr., dat steun aan den middenstand rechtstreeks moet ge schieden en niet via de tuinders. De heer Grondsma zag alleen uit komst in het ooheffen van de handelsbemoei- ingen door 't buitenland. De regeering moet h'èrbij nelpen, zij moet zich daarbij meer op den handel oriënteeren en zich onthouden van politieke handigheidjes. Ind:en de tolmu ren niet verdwijnen, zal het nog steeds slech ter worden en zal het gauw zoover zijn, dat niemand meer iets kan koopen. En wat zal men dan nog aan contingenteering hebben van b.v. mooie k'eeren, die dan alleen „op de pof" gekocht kunnen worden? Van het geven van steeds weer steun aan verschillende cate gorieën vreesde spr. een ondermijning van het staatscrediet. De heer Nobel sprak zich uit voor steun aan den middenstand, die het inderdaad hard heeft te verantwoorden. Ten slotte werd zonder stemming besloten adhaesie te betuigen aan het verzoek tot het instellen van een commissie als bovenbedoeld Na rondvraag, waarbij de heer Nobel nog meedeelde, dat de landbouw in zijn ge heel zeer ingenomen is met het behoud der A'kmaarsche rechtbank, sloot de voorzitter de vergadering. JlecfUsioJhen POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Behandeling van belastingzaken op Maandag 12 December. EEN VEE AR IS VAN WIJK AAN ZEE, DIE NIET VAN WIJKEN WIST. Op de vorige belastingzitting, in Novem ber was ook ter zondaarsbank gedirigeerd de 67 jarige maar buitengewoon krasse heer Gerrit H. veearts te Wijk aan Zee en Duin aan wien was ten laste geiegd het strafbare feit dat hij op 14 September te Hoorn, op het Keem geen gevolg zou hebben gegeven aan het door majoor Pieter Korver te Hoorn be last met de assistentie van ambtenaren der weg en belastingcontrole, gegeven stopsein, maar ijskoud was doorgereden. De heer H. ontkende echter aestijds dit op zet ten sterkste. Zijn papieren waren in de beste orde. daar zorgde hij steeds correct voor maar hij had absoluut niet eenig teeken opgemerkt en zelfs nog aan zijn echtge- noote de opmerking gemaakt het vreemd te vinden, dat hun wagen niet werd aange houden. Het was zeker vreemd, dat de vee arts dit teeken niet had waargenomen, want niajoor Korver is een figuur van pl.m. 1.90 en kan dus niet spoedig over het hoofd worden gezien. Die rijzige matoor van den rijksveldwacht Was evenwel niet als getuige gedagvaard en kon dus de verklaring van den heer H. niet tegenspreken. Derhalve werd de zaak aange houden tot heden en opnieuw behandeld in presentie van marocr Korver. Deze titularis verklaarde dan nu in over eenstemming met zijn proces-verbaal een dui delijk en langdurig teeken te hebben gegeven, doch dat verdachte, die in zijn richting keek, daaraan niet voldeed Vervolgens werd met passende belangstelling door politierechter, officier, verdachte en getuige bezichtigd een schetskaart van de plek des misdrijfs. Het Was jammer, dat de heer H. wat al te driftig optrad, waardoor hij natuurlijk al spoedig met den politierechter, die zelf graag de teu gels van het bewind in handen houdt, in hef tig conflict kwam. We kregen echter wel den indruk, dat de heer H. volkomen ter goeder- trouw was en het geheele voorval op een mis verstand berustte. Als getuigen werden ook nog gehoord twee der controleerende belastingambtenaren, die verklaarden in den geest van majoor Korver *n diens stopteeken hadden waargenomen Dp verlepte kool van September 1931 was Door mr. Asser Jr., rijksadvocaat, werd ge vorderd 15 boete of 5 dagen hechtenis. Ver dachte hield in beraad of hij al dan niet zou gaan in cassatie bij den Hoogen Raad. DE ONKOSTEN WERDEN ER MET GLANS UITGEKLOPT. Voorts werden nog behandeld 65 rijwiel en wegenbelastingzaken, waarvan present 1 rijwielcliënt en. het historische getal van wegenbelastingspijbelaars Ruw verd opgelegd aan rijwielbelasting f 150 octe en aan wegenbelasting f 325, totaal Pl.m. 475 Het komt ons voor dat de eerste 'tting na de kennisneming van de geschon *en gratie aan de ter dood veroordeelde 'l zeer fifunstig onderscheidde. VEROORDFEL1NGEN: OVERTREDING M RIJWIELBELASTING. H&nn B. te Emmen, Hessel B. te Emmen en Liedzerd B. te Wieringen, 5 boete of 2 dagen hechtenis; C. A. B. te Bergen, Syv. C. te Beemster, J. J. P. v. D. te He'der, D. A. H. te Breezand, C. J. te Alkmaar, A K. te Blok ker J. K. te Koedijk. Kl K te Andijk, Jb. K. te Weringen q. j l te Hoorn pjet M te Winkel, G. AF. M. te Amsterdam. Jan N. te Wieringen, C. C. v. d B. te Helder, T. R. te Schagen. Joh. B. R. te Wieringen, R. S. te Bovenkarspel, N. S. te Anna Paulowna, Si- mon S. te Anna Paulowna, Bart. C. v. S te Anna Paulowna, Petr. V. te Orootebroek, Marinus v. d. V. te Aartswoud, Willem v. d V- te Winkel, P. FC. A. M W. te Helder, W. W. te Alkmaar; Abr. de W. te Helder, allen 5 boete of 2 dagen hechtenis; Waling v. W. te Enkhuizen, f 6 boete of 3 dagen hechtenis. OVERTREDING WEGENBELASTING. KI. de B. te Beemster, 12 boete of 6 dagen hechtenis; Joh. B. te Wervershoot 10 boete of 5 dagen hechtenis; Pieter St B. te Heem stede, 6 boete of 3 dagen hechtenis; George W. B. te Amsterdam, f 6 boete of 3 dagen hechtenis en 12 boete of 6 dagen hechtenis; Hendr. C. te Anna Paulowna, f 6 boete of 3 dagen hechtenis; Hendr. C. te Anna Pau lowna. 12 boete of 12 dagen hechtenis; Piet v. E te Den Helder, 5 boete of 2 dagen hechtenis; Mart. G. te Egmond aan Zee, 12 boete of 6 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechtenis; Romke G. te Zijpe. 6 boete of 3 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechtenis; G. G. te Enkhuizen, f 12 boete of 6 dagen hechtenis; Abr. v. d. G. te Katwijk a. d. Rijn, 6 boete of 3 dagen hechtenis; D. de H. te Andijk, f 6 boete of 2 dagen hechtenis; Krijn H te Breezand, f 6 boete of 3 dagen hechtenis; J. W. H. te Alk maar, 6 boete of 3 dagen hechtenis; Sim. J. te Alkmaar (3 zaken) 3 X 1 boete en 3 X 1 dag hechtenis; Hendr K te Alkmaar, f 12 boete of 6 dagen hechtenis en 6 boete of 3 dagen hechtenis; Jan K te Alkmaar, vrijge sproken; Paul K. te Duivendrecht. 12 boete of 6 dagen hechtenis; H. W. L. te Amster dam, 6 boete of 3 dagen hechtenis; J. J M. L. te Amsterdam, 6 boete of 3 dagen hech tenis; W. H. L te Amsterdam, f 6 boete of 3 dagen hechtenis; Quirinus v N. te Helder, 20 boete of 20 dagen hechtenis; Nath. P. te Amsterdam 12 boete of 6 dagen hechte nis; Giovanni P te Alkmaar, f 12 boete of 6 dagen hechtenis; Jb. P. te Wieringen, f 12 boete of 6 dagen hechtenis; Johan R. te Schagen, 12 boete of 6 dagen hechtenis; J. H. R. te Amsterdam, 6 boete of 3 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechte nis; Adr. Joh. S. te Wassenaar, f 15 boete of 10 dagen hechtenis; Pieter V. te Enkhuizen (6 zaken) 6 X 1 boe+e of 6 X t dag hechte nis; Ariën W. te Twisk, f 15 boete of 10 dagen hechtenis; Herm v. W te Oudorp, 6 boete of 6 dagen hechtenis; Th. L. M. IJ. te Alkmaar, rijksadvocaat niet ontvankelijk ver klaard. Transactie voldaan. rug te geven. Het was echter in zijn voordeel geweest, indien hij deze verontschuldigende verklaring ook voor de politie had afgelegd, doch toen debiteerde hij een geheel "ander praatje. Verdachte was destijds in dienst bij den beurtschipper Jan Kemper, deze gaf geen ongunstige getuigenis van Klaas. De verstandhouding was perfect? Wel was zijn portefeuille eens weg geweest, doch hij had zijn knecht daar niet van verdacht. Ondanks de aandoenlijke aansporingen van den president scheen echter de jongeling op het zondaarsbankje er niet toe te kunnen besluiten, het feit te erkennen. De bewuste oliejas, die er niet erg smake lijk, noch begeerlijk uitzag, werd door ge tuige Bergsma op verzoek van den president aangepast. We kunnen echter niet zeggen dat het uiterlijk aanzien van Bergsma door dit krakende opperkleed werd verfraaid. Mej. Lammertje Bergsma, echtgenoote van den heer Bergsma, had bewuste jas ge legd op een waschmand, verder ging haar wetenschap niet. Die waschmand moest door Kemper vervoerd worden. De officier wees op de tegenstrijdige ver klaringen van den delinquent en had voorts zooveel bezwaren tegen hem, dat voldoende motief werd gevonden, veroordeeling te ver zoeken tot 30 boete of 30 dagen hechtenis Mr. Josephus Jitta, optredende als rechts geleerde raadsman en verdediger van den oliejassenliefhebber, die 30 gulden boete wel wat veel vond, scheen niet volkomen tevreden te zijn over het vooronderzoek en gaf zulks in gepaste woorden te kennen. Pleiter deelde voorts mede, prijs te stellen op het verhaal van zekere mej. HartkampSchaap die nog eenige belangrijke verklaringen zou kunnen afleggen. Eigenaardig was het, vermeende verdediger, dat zijn cliënt voortdurend werd verdacht van diefstallen, waarvan geen enkel bewijs kon worden overlegd. Daarna werden door pleiter nog eenige grieven tegen dit on volledig onderzoek naar voren geschoven en het geleverde bewijs der wederrechtelijke toe eigening ontkend. De aandacht werd ook nog door pleiter gevestigd op de destijds heerschende weersgesteldheid en de daad van verdachte zou genoemd kunnen worden een fructum usus (vruchtgebruik), een daad van praetisch zelfbehoud om zich tegen den re gen te beveiligen. Het pleidooi werd beëin digd met de conclusie verdachte vrij te spre ken. De verdachte beschuldigde hierop zijn vroegeren patroon Kemper 10 gulden, die hij in zijn bezit had om hem uit te betalen, dit geld niet te hebben overgedragen. De heer Kemper verklaarde dit geld aan Kooien, een vroegeren werkgever van verdachte, te heb ben terug gegeven. Het hooren van mej Hartkam"—Schaap werd door de rechtbank geweigerd. Volgde nog eenig debat tusschen parket en balie, waarop de president den motor afzette. -. - - 5c- ARRONDISSEMFNTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 13 December. EEN WEINIG SUCCESVOL HOOGER BEROEP UIT SIJBEKARSPEL. De heer Arie Br., 'n 35-jarig landbouwer te Sijbekarspel, was in hooger beroep gekomen tegen een kantonrechterlijk vonnis, waarbij hij was veroordeeld ter zake onrechtmatig beschikken over een weg of iets degelijks. De voorlezing der dagvaarding was nogal onverstaanbaar. Het bleek echter dat de heer B. aan 't verkeerde kantoor had aangeklopt. Hij moest bij den Hoogen Raad wezen en dus werd niet ontvankelijkheid gerequireerd. 'N NACHTWANDELAAR MET KUNSTIICHT. 14 dagen principale hechtenis voor een stroopersovertreding vond de 28-jarige Jan D., visscher te Egmond aan Zee, toch wel wat al te peperig en hij kwam tegen dat von nis in hooger beroep. De zaak werd nu op nieuw onder de loupe genomen. Als corpus delicti was aanwezig een prachtvolle carbid- lantaarn, 'n kostbaar stuk materiaal, 'n ware vuurtoren in miniatuur De heer Kramer, veldwachter van Egmond Binnen, had den appèllant indertijd geattrappeerd en het feit werd door Jan ruiterlijk toegegeven. De officier was dan ook heel welwillend in zijn appreciatie en releveerde dat het voor de gemeente Egmond aan Zee voordeeliger is de boete te betalen, dan het gezin van ver oordeelde te onderhouden, als het gezins hoofd in het huis van bewaring zit. Gevor derd werd ten siotte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, die dergelijke practijken wenscht te voorkomen door het opleggen van principale hechtenis, wat de officier kon billijken. Appèllant beweerde uitzicht op werk te hebben en verzocht beleefd clementie. DE VERDWENEN OLIEJAS. Nic v d. O., 'n 19-jarig schippersfactotum te Medemblik, compareerde voor de meer- moudige strafkamer wegens een tegen hem bestaande verdenking, dat hij op 13 Juli te Medemblik of elders in het Koninkrijk der Nederlanden zich wederrechtelijk zou hebben toegeëigend een oliejas Het jonge mensch erkende nu wel zijn bekendheid met die olie- jas, eigendom van den varensgezel Eule Beigsma, maar hij wilde de rechtbank trach ten wijs te maken, dat hij die jas aan boord van een ander schip had gevonden, zonder kwaad opzet meegenomen en vergeten had te STROOPERS IN APPEL De Egmondzeesche inboorlingen Jan V. en Engel Pr., dezelfde heeren, die het „Leven" zooveel geïllustreerde strooperscopie ver schaften, spannende duinavonturen in den stil-donkeren nacht, waardoor echter duide lijk naar voren kwam, hoe omvangrijk dit op windend bedrijf is, waren indertijd door den kantonrechter te Alkmaar veroordeeld tot 8 dagen principale hechtenis op grond van het feit dat zij in den middag van 30 Juli j.L, zich bevindende in de duinen van den heer v. d. Vliet onder Egmondbinnen, een drietal tot in hun gezelschap behoorende honden, die wild of schadelijk gedierte opspoorden, niet hadden teruggeroepen. De verbalisant was de jachtopziener Jos. v. d. Berg, welke jachtopziener onlangs de noodlottige ont moeting had met den thans overleden vis scher Krijn Dekker. De veroordeelden konden zich blijkbaar met het vonnis niet vereenigen en kwamen in hooger beroep, dat thans behande'd werd Beiden ontkenden zich destijds aldaar in de duinen te hebben bevonden. De jachtopziener v. d. Berg volhardde bij zijn in eersten aan leg afgelegde verklaring. Hij had appellan ten pertinent erkend, ook door zijn zeer ster ken ve'dkiiker. De verdachten waren door hem niet gehoord, welk verzuim door den president werd betreurd. De officier kon niet anders dan bevestiging van het vonnis requl- reeren. Appellanten bleven bij hun ontkentenis A.s. week uitspraak. DE KAASDIEFSTAL IN DE „KARPERTON". Oerequireerd 6 maanden gev. In de middagzitting stond terecht de 24- jarige los-werkman Nic. de Vr., geboren te Castricum en gedomicilieerd te Den Helder, thans voor andere strafbare feiten gedeti neerd te Haarlem en vandaar onder politie geleide hierheen gevoerd. Aan hem was ten laste gelegd diefstal van 14, althans een aan tal kazen, door hem ontvreemd na verbreking van een ketting, uit een schuur van de zuivel fabriek „De Karperton" te Limmen, directeur de heer Judell te Bergen, gepleegd in den nacht van 13 op 14 Januari 1931. Onder de getuigen behoorde nog een andere gedetineer de, genaamd Pieter Hoogland, die door een rijksveldwachter en een marechaussee werd bewaakt met een zorg of het de brandkast van Henry Ford was! De verdachte Nic. de Vr. had te voren eenigen tijd aan boven aangeduide zuivel- Dèèr behoort het verkeer zich te be- wegen. Links rijden is alleen toegestaan I bij het inhalen (niet I van een tram 0- E" in een bocht is links I rijden eigenlijk steeds al te keuren. In on overzichtelijke boch- I ten en binnen be- bouwde kommen is het zelfs verboden fabriek werk gevraagd en was dus eeniger mate bekend met den plaatselijken toestand Als eerste getuige werd gehoord de heer H Wilbrink, arbeider te Limmen, die destijds voor den bewusten nacht de schuurdeur van de Karperton had gesloten met ketting en hangslot, 's morgens deze sluiting verbroken vond en voorts uit die schuur 14 kazen miste. In het kantoortje bij de schuur hing een reclameplaat voorstellend een levensgrooten man, zichtbaar van den openbaren weg, 'n omstandigheid die later van belang bleek te zijn. De arbeider Piet Hoogland uit Sassenheim, thans gelogeerd in de „Parapluie" te Haar lem, blijkbaar een zeer belangrijke getuige, wien gewezen werd op het eedsgewicht, waar hij absoluut niet bevreesd voor was, deelde mede, dat hij in 1931 met verdachte woonde te den Helder in het woonschuitje van zijn broeder. Verdachte had Hoogland toen mede- gedee'd, dat hij had ingebroken te Limmen in „De Karperton". De verdachte ontkende echter aan Hoog land dit inbrekers-avontuur te hebben mede gedeeld, hoewel Hoogland precies op de hoogte was en zelfs kon meepraten over de reclameplaat in het kantoortje van de Kar perton! Getuige Hoogland had in Alkmaar een on derhoud met verdachte gehad en deze had hem toen het plan medegedeeld, te wil'en in breken in de fabriek „Uithoorn" te Alkmaar. Ook had verdachte aan get. Hoogland een boek ter hand gesteld, waarin hij op een schutblad een plannetje had uitgewerkt van de inbraak in „Uithoorn", gelegen nabij het gebouw der groenteveiling, wat, zoo men weet, geheel juist is. Door verdachte werd het vaderschap van die teekening dan ook erkend. We willen er, ter verduidelijking der si tuatie, nog even en passant bij voegen, dat Petrus Hoogland en Nicolaas de Vr. op 18 October te Alkmaar terecht stonden terzake 't inbreken in een houtloods van de fa. Vinke te den Helder, waarbij zij door den briga dier Horsman op heeterdaad werden betrapt De officier requireerde destijds tegen ieder hunner wegens poging tot diefstal 5 maan den gevangenisstraf en zij werden op 25 October veroordeeld ieder tot 2 maanden, welke straf zij bijna hebben uitgezeten. Aan den heer Nic. Bruin, boekhouder der firma Judell, exploitante van „de Karperton" werd vertoond een exemplaar van het bewuste reclamebiljet, dat in deze zaak ook een rol speelde tot ontmaskering van den inbreker Deze heer had assistentie verleend om dit hel gekleurd biljet in het kantoor te bevesti gen. De verdachte had geen kennis aan de mon sterachtige Spaansche reclameplaat, zooals hij althans voorgaf. Verdachte werd door den presi dent geanimeerd, maar liever vlak te vallen, maar verdachte toonde geen lust deze acro batische toer ten uitvoer te brengen. Door gemeenteveldwachter v. d. Sande was een onderzoek ingesteld, maar er waren hoege naamd geen stille getuigen, voorheen aanwij zingen, te vinden. Verdachte persoonlijk was bij den veld wachter geen onbekende Hij had een tijdje op Limmen gewoond en zijn zuster diende destijds in de Karperton Hij zelf had zich ook wel eens vervoegd aan de fabriek om werk te vragen, dit was in 1Q30. De officier, uitgenoodigd tot het houden van zijn requisitoir verbaasde zich over de houding van verdachte die ondanks het ern stige misdrijf, waarvan hij werd beticht, zich zoo doodleuk kon houden. Dit optreden gaf den officier de overtuiging dat verdachte inderdaad de schuldige was. Na het gebeurde nog eens in extenso te heb ben gememoreerd, kwam de officier dan ook tot deze conclusie en werd gerequireerd een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. Uitspraak a.s. week. DIEREN MOETEN 'S NACHTS ZWIJGEN. Den directeur van den Haag se hen Dierentuin geen straf opge legd, ofschoon hii niet gezorgd had dat zij geen rumoer maakten. De directeur van den Haagschen Dieren tuin is door den kantonrechter aldaar veroor deeld tot één gulden boete wegens het feit, dat hij niet de noodige voorzorgen heeft ge nomen dat dieren, die onder zijn hoede staan, geen hinderlijk rumoer of burengerucht ma ken. De rechtbank, vonnis wijzend, vereenigde zich geheel met het vonnis van den kanton* rechter, behalve ten aanzien van de opge legde straf, die zij, met het oog op de geringe beteekenis van het feit, niet noodig oordeelde. Zij verklaarde derhalve verdachte schuldig aan het hem ten laste gelegde, zonder toeüas- sing van eenige straf. AUTOBANDIETEN. Voor het gerechtshof te 's-HertogenboscN zijn Maandag Ih hooger beroep behandeld de strafzaken tegen een kantoorbediende r Amsterdam en een Amsterdamschen ond wijzer, die wegens diefstal van een auto door de rechtbank te 's-Herfogenbosch waren ver oordeeld tot resp. een jaar en zes maanden en een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Het betreft hier de hoofdschuldigen van een groep autobandieten, die destijds opereerden van Oisterwijk en Vught uit. Beide verdachten verzekerden onschuldig te zijn. De adv.-generaal requireerde tenslotte tegen- den kantoorbediende bevestiging van het vonnis en tegen den onderwijzer vrij spraak. DOOD DOOR SCHULD. On'angs heeft in hooger beroep voor het Amsterdamsche gerechtshof terecht gestaan een bakker uit Velsen, die door de rechtbank te Haarlem wegens het veroorzaken van dood door schuld was veroordeeld tot een maand gevangenisstraf met ontzegging van rijbewijs voor één jaar. De proc-generaal heeft indertijd bevesti ging van het vonnis der rechtbank geëischt; het Hof gelastte nog enkele getuigen te hoo ren, hetgeen Maandag is geschied De pres - generaal persisteerde daarna bij zijn ten vorige male genomen requisitoir? Arrest var het Hof 22 December. MEISJE DOODGEREDEN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gister de behandeling voortgezet van de zaak van een 20-jarigen chauffeur, die door de recht bank wegens veroorzaken van dood door schuld is veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf met ontzegging van rijbe voegdheid voor één jaar. Op 22 November van het vorige jaar heeft de verdachte op de Regu'iersgracht een 9-jarig meisje aangere den. dat kort na het ongeluk is overleden Nadat in deze zaak nog enkele getuigen waren gehoord, heeft de proc.-generaal, die ten vorige male een maand hechtenis had geëischt. thans veroordeeling tot veertien da gen hechtenis gevorderd; ontzegging van de rijbevoegdheid achtte de procureur niet nor* dig. Arrest 22 December. JUxwiitciacrf Tlieuws PROVINCIALE STATEN. Ged. Staten over bezuiniging en belastingverhooging. Aan de memorie van antwoord op het algemeen verslag der afdeelingen over de begrooting voor 1933 van de provincie Noordholland is het volgende ontleend: Eenige leden hebben de meening geuit, dat de provincie er financieel niet goed voorstaat. Hun ongereptheid komt Ged. Staten ongegrond voor. Ook de begroo ting voor 1934 zal nog met een batig saldo geopend worden, vermoedelijk niet lager dan dat, waarmee de onderwerpe- lijke begrooting aanvangt en in het re servefonds blijft een bedrag aanwezig, «lat het ten behoeve van den onderwer- pelijken dienst daaruit geputte bedrag overtreft. Indien dan ook de toestanden in het jaar 1933, die zich in de begrooting voor 1934 zullen afspiegelen, niet on gunstiger zijn dan de toestanden in het jaar 1932, waarvan de begrooting voor 1933 den druk ondervindt, mag de hoop worden uitgesproken, dat verdere belas tingverhooging achterwege zal kunnen blijven. De aanstelling van bezuinigingsin specteurs en het in het leven roepen van een bezuinigingscommissie moeten Ged. Staten ontraden. Het denkbeeld om voor de aflossing van geldleeningen te leenen, achten Ged Staten verwerpelijk Een snellere terugbetaling van door de provincie voor de bedrijven betaalde De zeurkous „Ik hou ervan, de dingen grondig te doen. Ik heb een half dozijn kleermakers algeloopen, de vorige week, voor ik had wat Ik wou. Verveeld luisteraar (zeer vriendelijk)„En wat was dat crediet l" .(Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7