!Eitmmland Het Westfriesche kanalenpian. Adviesbureau voor den tuinbouw. De taak van den directeur en de wer king van Let bure.u zijn in het advies vaii de commissie-Minderboud als volgt omschreven: In de eerste Dlaats stelt de directeur zich in verbinding riet lief dadige instellingen en met inrichtingen van sociaal nut op verschillende plaat sen i'an het lend, voor zoower deze in richtingen in aanmerking komen om door het bureau te worden bediend. In overleg met de hoofden dezer instellin gen en inrichtineen bepaalt hij de soor ten der toe te zenden producten en de vvijz.* van levering. Verder stelt hij zich in verbinding met de plaatselijke land bouw- en veehoudersvereenigingen voor de levering van groenten, eventueel ook van vroege aardappelen, als veevoer. Daarvoor tracht hij de medewerking te krijgen van de provinciale landbouwor ganisaties. BROEK OP LANGENDIJX. LANGENDIJK. VOOR HET BEHOUD DER DUINEN ALS NATUURSCHOON. rentebedragen is na nauwgezet onder zoek niet mogelijk gebleken. Met betrekking tot de vraag, of ten be hoeve van het Westfriesche kanalenpian reeds bijdragen van Staat cn gemeenten zijn ontvangen, zij medegedeeld, dat on langs ter zake van het kanaal Stolpen SchagenKolhorn aan de gemeenten en waterschappen, welke voor den aanleg van dit kanaal een subsidie hebben toe gezegd, alsmede aan het Rijk, betaling van de eerste bijdrage is gevraagd. Ged. Staten handhaven ten volle hun 6tandpunt dat het gewenscht moet wor den geacht met de uitvoering van de ka- nalenplannen voort te gaan. Op elke plaats van Noordholland, waar een of meer (groenten)veilingen worden gehouden, benoemt de directeur, in over leg met de Centrale van vereenigingen voor den aardappel-, groenten- en fruit handel te 's-Gravenhage, als plaatselij ken vertegenwoordiger een ter plaatse gunstig bekend staand handelaar. De beste kwaliteiten van de aange schafte artikelen worden voor mensche- lijk voedsel geleverd aan de instellingen, met welke vooraf dergelijke leveringen zijn overeengekomen. De mindere kwa liteiten worden aan de plaatselijke land bouw- of veehoudersvereenigingea ge zonden voor vervoer, b v. voor runderen, voor pluimvee of voor varkem. Voor elke instelling, die door middel van het bureau tuinbouw-artikelen wenscht te ontvangen, wordt in overleg met de Centrale een handelaar (grossier) aangewezen, die belast wordt met de ontvangst ter plaatse van verbruik (spoorstation, aanlegplaats, boot enz.) en met het vervoer naar de instellingen. Aan de Noordhollandsche veilingen, die producten aan het in- en verkoop bureau wenschen te leveren, wordt de voorwaarde gesteld, dat van den gehee- den veilingomzet uitsluitend zal worden gebruikt voor de vorming van een fonds, waaruit zooveel mogelijk de minimumprijzen zullen worden betaald voor die producten, welko deze prijzen bi.i veiling niet kunnen opbrengen. De regeering heeft te kennen gegeven, dat zij de beoogde werkwijze van het in- en verkoopbureau slechts dan naast de rijksregeling bestaanbaar achtte, indien voor de uitvoering van de provinciale regeling dezelfde minimumprijzen zou den worden aangenomen als door den regeeringscommissaris onder goedkeu ring van den minister zoude., worden vastgesteld; de regeeringscommissaris zou in dezen worden voorgelicht door het Centraal Bureau v or de veilingen te 's-Gravenhage. lot nu toe heeft het werk een onge stoord verloop gehad en bijzondere moei lijk heden deden zich daarbij tot nu toe niet voor. Een gunstige omstandigheid is voorts, dat althans voor 1932 het beschikbare bedrag van 100 000 niet alleen ruim voldoende is, doch, naar het zich laat aanzien, lang niet zal worden verbruikt Aan den minister is gevraagd te wil len bevorderen, dat ook voor de vroege aardappelen een minimumprijs wordt bepaald en reeds is gemeld, dat het Centraal Bureau daartoe binnenkort zal overgaan Het is niet van te voren uitgesloten, dat, indien pogingen blijven slagen, de regeering zich voor dit werk zal gaan interesseeren en genegen zal blijken, een deel der van rijkswege verstrekte gelden mede aan dezen vorm van steun ten goede te doen komen. Ged. Staten zijn voornemens, het in- <m verkoopbureau ook in 1933 te laten 'oortbestaan. "Op den 16den December a s. hoopt de heer E. J. Mooi, ambtenaar ten post kantore alhier, zijn 25-jarig jubileum ir dienst der P T. T te herdenken. Wij verwachten dat het hem dien dag ïiet aan belangstelling zal ontbreken. Een aantal arbeiders werkzaam aan de Langendijker inmaakfabrieken heeft gedaan gekregen wegens slapte ten gevolge van het gevorderde seizoen Het aantal werkloozen is daardoor weer vri groot geworden. Gelukkig dat de meesten verzekerd zijn tegen werkloosheid, zoo dat ze nu uit hun eigen kassen trekken Het bestuur der V. V. V. te Bergen heeft het volgende adres aan Prov. Staten van Noordholland gezonden: Edelgrootachtbare Heeren! Het bestuur van de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingen rkeer te Bergen N.H. heeft met groot leedwezen kennis genomen van 't feit, dat het Provinci aal Waterleidingbedrijf over een lengte van 4 K M. in het te Bergen aan de Provincie behoorende duingebied een hek heeft ge plaatst, dat het natuurschoon aldaar in hoo ge mate ontsiert en bovendien den natuur minnaar belet, het natuurgenot te smaken, dat tot nog toe aldaar genoten kon worden Het richt daarom bij dezen tot uw college het dringend verzoek, te bepalen, dat aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Bergen althans het recht wordt verleend om aan natuurvrienden wan- delkaarten in dit 500 H.A. groote duinge bied te verstrekken. Hoogachtend, Het bestuur van de V.V.V. te Bergen, C. F. ZEILER, Voorzitter. D. A. KLOMP, Vice-Voorzitter. Mr. H. JUDELL, Secretaris. J. C. LEIJEN, Penningmeester. C. BOGTMAN Az. Memorie van Toelichting. In den kop van Noord-Holland wordt, tengevolge van de toename der bevolking, het gebied, waar de stedeling in deze zenuw- sloopende tijden door wandelingen in de na tuur rust kan vinden, steeds kleiner. Hoewel de familie van Reenen, sinds 1850 de bezitster van de Berger duinen en bos- schen, tot nog toe steeds het wandelen daar in heeft toegelaten, waardoor Bergen en Bergen aan Zee voor vacantiedoorbrengend Nederland de laatste 25 jaar het geliefde zomeroord bij uitnemendheid is geworden, verheugde ons bestuur er zich toch over, dat de Provincie 500 H.A. van het duingebied aankocht omdat het de mogelijkheid niet uit gesloten achtte, dat toekomstige eigenaren zich onder den druk der tijden genoodzaakt zouden zien, hun bezit verkaveld te verkoo- pen, met als gevolg, dat ook dit weer voor de gemeenschap werd afgesloten. Het bestuur van de V. V. V. was in 1930 in hooge mate dankbaar, dat de gemeente met den krachtigen steun van uw college en dien van het Rijk, in staat werd gesteld het Bergerbosch, ter grootte van 90 H.A. als na tuurreservaat aan te koopen en dit te meer, omdat dit reservaat grenst aan het 500 H.A. groote duingebied van het Prov. Waterlei dingbedrijf, waardoor men hier uren in een rustgevende natuuromgeving kon wandelen. Met instemming en groote belangstelling nam het bestuur van de V. V. V ook kennis van het feit, dat uw college, gesteund door Ged. Staten in 1928, het voorstel aannam van uw leden de heeren Polak en Thomas sen, waarin Ged. Staten werden uitgenoo digd, te onderzoeken, of en op welke wijze de beschikking over de Kennemer Duinstreek, voorzoover deze in particuliere handen is, voor de Provincie verkregen kon worden. Het bestuur van de V. V. V. verheugde zich hierover, omdat het van meening is, dat op den duur alleen overheidsbezit van dezen parel in Noord-Holland zekerheid kan geven, dat ook ons nageslacht het onmisbare na tuurgenot in dit duingebied zal kunnen sma ken. Thans moet het evenwel ervaren, dat dit natuurgebied in handen van de overheid al lesbehalve veilig is en door een onnoodigen door ambtenarij ingestelden maatregel voor de bevolking van de Provincie, met wier geld dit bezit werd gekocht, wordt afgesloten. Het is ons bekend, dat de directie van het Prov. Waterleidingbedrijf dezen maatregel motiveert door te beweren, dat dit noodzake lijk is om de verontreiniging van het water ten behoeve van de drinkwatervoorziening in Noord-Holland tegen te gaan. Het bestuur van de V. V. V. is er echter diep van over tuigd, dat dit slechts een gezocht argument is en dat een vrijstaande commissie van des kundigen tot eenzelfde uitspraak zal komen Gezien de offers die uw college in het cul tureel belang van de bevolking heeft willen brengen, hoont ons bestuur, dat uw college ernstig aandacht zal schenken aan deze voor ons gewest zoo belangrijke aangelegenheid en een ,.Halt" zal toeroepen aan de directie van het Prov. Waterleidingbedrijf bij het ne men van dergelijke maatregelen, die alleen o-ptiiiprpn van een nuchtere, ideaallooze zake lijkheid die ten gevolge moet hebben, dat waarachtige natuurvrienden de angst om 't hart meet slaan, wanneer de duinstreek van particulier bpzit overheidsbezit zal worden. BEGROOTING VAN FINANCIEN. Memorie van antwoord van minister De Oeer. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over Hoofdstuk VII B (Financiën). Wij ont leenen er aan: Met groot leedwezen heeft de minister ge lezen, dat er ook thans nog leden zijn, die meenen, dat, indien er maar minder pessimis tisch geraamd was, tal van voorstellen tot be zuiniging hadden kunnen achterwege blijven En dit, hoewel er voor 1933 nog een onge dekt tekort van ruim 20 millioen is, en hoe wel in het loopende jaar de opbrengst der middelen bij de reeds in het vorig najaar sterk verlaagde raming vele millioenen ten achter blijft, en hoewel het iederen dag dui delijker wordt, dat, naar menschelijke bereke ning, van een ook maar eenigszins voelbare opleving in den eersten tijd bezwaarlijk spra ke zal kunnen zijn. Belastingontduiking Welk percentage der belastingen ten ge volge van fraude niet binnenkomt, kan niet worden opgegeven. Tegen opheffing van het bankgeheim pleit dat de hier te lande uitstaande buitenland- sche kapitalen er door zouden worden afge schrikt en mitsdien groote economische be ogen zouden worden geschaad. De moge lijkheid, dat te dezer zake een internationale regeling zou kunnen worden bevorderd schijnt voorshands niet groot t inkomstenbelasting. h ifen herziening van art. 38 der Wet op '"^.tenbelasting acht de minister op rwgtn i f*" termen aanwezig. Dat bij de toepassing van de Wet od d Inkomstenbelasting het loon van minderian- ffé 'ni, erll],k ^drijf werkzame kinderen als inkomen van den vader wordt aangemerkt 'S a ov5re€nst™ng met de constante juris prudentie van den Hoogen Raad. Personeele belasting. De minister is van meening, dat het in hel leven roepen van algemeene regelen, om de gemeenten ten aanzien van de wijze van hef fing der personeele belasting met name voor de indeeling in klassen en voor het ümi teeren van de opcentenheffing aan be paalde grenzen te binden, tecerdp -d - ing, die aan de wet van 15 Juli 1929 grondslag heeft gelegen, zou ingaan. Dividend- en tantièmebelasting. De argumenten vóór en tegen de heffing van dividendbelasting ten laste van bruikscööperaties zijn nogmaals overw g Deze overweging heeft den minister niet k - nen brengen tot eene ten gunste van een verleenen vrijstelling luidende conclusie. Rijwielbelasting. De verhouding van de rijwielbelasting tegenover die op auto's schijnt niet onjuis minder, nu de auto's nog in de personeele - lasting bijdragen en door een benzinepcias- ting worden getroffen. De invoering van een regeling, waarbij ieder belastingmerk een nummer draagt, ter wijl tevens een bijbehoorende kwitantie wordt uitgereikt, zou den administratieyen omslag >ij den verkoop aan de postkantoren aan merkelijk vermeerderen. Pensioenwet. Naar aanleiding van het bezwaar van ver schillende leden, dat de ingehouden premie- Ijedragen niet worden terugbetaald aan per soneel, dat ontslagen wordt vóór het berei ken van het aantal dienstjaren, dat aan spraak geeft op pensioen, merkt de minister op, dat sinds vele jaren hier te lande het al dan niet verhalen van pensioensbijdragen is beschouwd als een zuivere salariskwestie. Van terugbetaling der verhaalde bijdragen kan mitsdien geen sprake zijn, daar dit geen andere beteekenis zou hebben dan een poste rieure verhooging van het tot dusver genoten salaris. Omtrent het vraagstuk der oud-gepension- neerden heeft de minister reeds vele malen zijn standpunt meegedeeld en verdedigd. Dit standpunt is te dien aanzien nog niet gewij zigd. Controle gewicht van automobielen. Het is den minister niet bekend, op welke wijze de zeer noodzakelijk gebleken controle op het gewicht van de automobielen zou kun nen worden vereenvoudigd zonder aan de doeltreffendheid van die controle schade te doen. Natuur schoonwet 1928. Sedert haar invoering heeft de natuur- schoonwet toepassing gevonden ten aanzien van 254 landgoederen, ter gezamenlijke grootte van ruim 41.500 hectaren. Reorganisatie belastingdienst. De minister heeft met het oog op de tijds omstandigheden gemeend de reorganisatie van den belastingdienst te moeten opschor ten. Inkrimping van personeel. De regeering heeft zich vereenigd met het geen in het rapport-Weiter is opgemerkt over net gevaar, dat een inkrimping van de perso neele bezetting bij den belastingdienst voor de schatkist kan opleveren. De voor verschillen de andere rijksdiensten doorgevoerde inkrim ping van personeel is dan ook ten aanzien van den belastingdienst niet toegepast. Voor een te zwakke bezetting van de stand plaatsen behoeft geen vrees te bestaan. Staatsloterij. De minister heeft reeds meermalen te ken nen gegeven, dat bij hem voorshands niet het voornemen bestaat over te gaan noch tot af schaffing, noch tot uitbreiding van de Staats loterij. DE CRISIS-PACHTWET. Een belangrijke uitspraak. De rechtbank te Leeuwarden heeft een be schikking gegeven, welke in tweeërlei opzicht voor de toepassing van de crisispachtwet van groot belang is. Een verhuurder, wiens huurder ten aan zien van den in Mei van dit jaar vervallen termijn een verzoek om reductie had gericht tot den kantonrechter te Bergum, had voor dien kantonrechter de niet-ontvankelijkheid voor 't verzoek van den huurder betoogd, on der meer op grond, aat die huurder het eerste gedeelte van de jaarlijksche huursom, ver schenen in November 1931, niet had betaalc en dat krachtens deb epalingen van het huur contract door deze wanbetaling ook de ter mijn van 1932 nu reeds in November 1931 op eischbaar was geworden. (De crisispacht wet geldt uitsluitend voor huurtermijnen, welke na 12 Februari 1932 opeischbaar zijn geworden). Ten aanzien van deze voorgedragen excep tie van niet-ontvankelijkheid, overwoog d: kantonrechter: Dat aan den kantonrechter in crisispacht zaken een dubbele functie is toebedeeld en wel van bemiddelaar, die trachten moet een voor beide partijen aannemelijke regeling te be werkstelligen en van rechter (geassisteerd door twee bijzitters) wanneer de pogingen tot een minnelijke schikking gefaald hebben en dientengevolge een beslissing op het request genomen moet worden; dat derhalve in de laatstbedoelde instantie beslist moet worden over de zich voordoende juridische geschilpunten en de kantonrechter niet gerechtigd is om, wanneer hij er niet in slaagt om partijen tot overeenstemming te brengen, iets anders te doen dan de zaak naar de Kamer voor crisispachtzaken te ver wijzen. Op deze gronden verklaarde de kanton rechter zich onbevoegd om een onderzoek in te stellen naar de voorgedragen middelen van niet-ontvankelijkheid en de zaak naar de Kamer van Crisisoachtzaken verwees. Met deze uitspraak kon de gemachtigde van den verpachter, mr. K. Westerling te Leeuwarden, zich niet vereenigen, zoodat van de beschikking in hooger beroep werd gegaan bij de rechtbank. Volgens den verpachter zou de kantonrech ter allereerst hebben uit te maken of een in gekomen verzoek onder de crisispachtwet valt en voor behandeling in aanmerking komt en zou eerst daarna zijn taak beginnen om eer. schikkig te bewerken of de zaak te verwijzen Dit standpunt brengt mede, dat een onder zoek naar formeele en juridische geschilpun ten door den kantonrechter zelfstandig kan ™™tyngest?ldJ*n dat alleen over de eco- 3e0in£ omstandigheden de beslissing voor veerd cnsisPachtzaken is gereser De rechtbank verklaarde bij haar beschik king deze meening te deelen en beslist dat de kantonrechter een opgeworpen exoeotie van niet-ontvankelijkheid wel aan een onder zoek moet onderwerpen. De rechtbank overwoog tevens ten aanzien van de opgeworpen exceptie, dat de bepaling in het huurcontract, dat bij wanbetaling van den November-termijn ook de Mei-termijn terstond opvorderbaar zal zijn, een beroep op de bepalingen der wet ten aanzien van den Mei-termijn uitsluit, omdat deze nu reeds vóór 12 Februari 1932 opvorderbaar was ge worden. Ook indien van het recht tot onmid dellijke opvordering door den verpachter geen gebruik zou zijn gemaakt, zou dit vol gens de rechtbank niet anders worden, daar liet al dan niet uitoefenen van een recht aan het bestaan van dit recht niets verandert. De beschikking van den kantonrechter werd derhalve vernietigd en de pachter in zijn verzoek om reductie alsnog niet-ontvankeujk verklaard. DE VERDWENEN ITALIAAN. Te Luik gearresteerd. Dezen zomer is de Italiaan Rosetti, die in het O. L. V. gasthuis te Amsterdam werd verpleegd, ontsnapt op den dag dat hij, we gens een misdrijf, naar het huis van bewa ring zou worden overgebracht In Januari van dit jaar was er inbraak ge pleegd in de Ned. Middenstandsbank te l soest. De directeur, die het kantoor binnen rwam, zag de deur langzaam open gaan Twee Italianen kwamen binnen, blijkbaar met de bedoeling te stelen. Plotseling klonk een schot, een der Italianen werd gewond. Hij viel neer, de andere werd gepakt.. E>e Itali anen zeiden, dat het schot van buiten was gelost. De niet-gewonde Italiaan heeft terechtge staan en is inmiddels veroordeeld wegens inbraak. De gewonde, Rosetti, is eerst te Utrecht, later in de hoofdstad verpleegd. Alle pogingen om hem na zijn ontvluch ting te pakken te krijgen, mislukten. Dezer dagen echter kreeg de vreemdelingendienst van de politie een aanwijzing, dat de ge zochte zich te Luik zou bevinden. Inspecteur Kallenborn ging Maandag naar Luik en slaagde erin een man te arresteeren, die Ro setti bleek te zijn, al leefde hij onder een valsehen naam. De uitlevering van den aangehoudene is thans verzocht. IN BRAND GERAAKT BIJ HET AANMAKEN VAN DE KACHEL. Gistermorgen halftien maakte de 48-jarige kapitein Knyff, wonende te Dordrecht aan de Hoofdstraat, de kachel in zijn woning aan met olie en benzine. Daarbij geraakten zijn kleeren in brand. Hij liep zijn huis uit, met de bedoeling in de daartegenover gelegen sloot te springen, doch deze was bevroren Later hebben buren met dekens de vlammen gedoofd. De man had intusschen brandwon den aan gelaat, armen en beenen gekregen en werd naar het gemeente-ziekenhuis ver voerd. INBRAAK IN KERKEN. Maandag kwam men tot de ontdekking dat ongenoode gasten een bezoek hadden ge bracht aan de hervormde en de gereformeer de kerk te Wezep. Zij hebben een brandkast opengebroken en hieruit een vrij groot be drag aan geld ontvreemd. Er zijn afdrukken gevonden van voetspo ren en afdrukken van een beitel op de deur kozijnen. Het kerkgebouw der herv. gemeente be vindt zich op een afstand van ca. 40 meter van de woning van den gemeente-veldwach ter. HET OP WACHTGELD STELLEN VAN PERSONEEL BIJ DE SPOOR WEGEN. Dinsdag heeft een bespreking plaats ge had tusschen directie en personeelraad van de Nederlandsche Spoorwegen betreffende het op wachtgeld stellen van personeel. De directie deelde mede, dat zij met het op wachtgeld stellen van ouder personeel, zoo als tot dusverre is geschied bij het beschik baar komen van overcompleet personeel, moeilijk op denzelfden voet kon blijven door gaan, omdat zij daarmede te diep zou afda len, wat tot twee bezwaren aanleiding zou geven: lste als na niet al te langen tijd door een opleving in het bedrijf, die de directie meent te mogen verwachten, tot de aanstelling van nieuw personeel zou moeten worden overge gaan, zou geld verschuldigd blijven aan per sonen, die met het oog op hun leeftijd niet voor weder in dienst stelling in aanmerking zouden komen; 2e doorgaan met het op wachtgeld stellen van ouderen brengt mede, dat personeel van ongeveer gelijken leeftijd, voor zoover het daarvoor in aanmerking zou komen, tegen vroeger dan den normalen leeftijd gepension- neerd zou moeten worden. Dit acht de direc tie niet verantwoord tegenover het pensioen fonds. De directie deelde verder mede, dat zij voorloopig, wat de op wachtgeldstelling be treft, alleen het oog had op een zestigtal jon gere locomotiefbeambten. In totaal zijn in den locomotievendienst ongeveer 250 man overcompleet. Daarvan heeft men 200 met te werkstelling aan anderen arbeid kunn pen. Zestig leerling-machinisten en u eI' machinisten voor lichten dienst hebhp wel geen werk kunnen vinden Het lio-t 5Ven" om in het voornemen hen, dje de ar" dienstjaren hebben, op wachtgeld te «mu8*® Ten aanzien van jonger personeel bii a Jen- diensten bestaan nog geen concrete re mens. Alles hangt hier af van den to«?rn<s Verder werd besproken de overplaatsin wegpersoneel naar vierdeklasstandDlAVan noodig geworden doordat de overcom i arbeiders-remmers die als wegwerkers e den geplaatst, niet naar vierde kla» tWor" plaatsen mogen worden gedirigeerd^-311^ die overplaatsing had de personee!r;),Jegen stig bezwaar. ^n- De directie deelde mede, dat z» l dat overplaatsing onaangenaam Uwtfreep' daarom ter voorkoming van overpu.a/.zii bereid is de bezoldiging van den w»^,ln? gewezen arbeider-remmer wien een eT> plaats vierde klas wordt aangewezen I. zijn wil, tijdelijk volgens derde klas te éf51 len. Indien een wegwerker gelegenheid heeft i„ een Ioonklasse van de eerste, tweede of derrl klasse te komen, dan zal deze afwijkende ri! geling komen te vervallen. De voor deze o£ lossing noodige aanvulling van het geldend! „Reglement Dienstvoorwaarden" zal de di rectie bij den minister bevorderen, nadat dé redactie met den personeelraad is overeeng© komen. DE INTERNATIONALE TELEGRAAF- CONFERENTIE GESLOTEN. I Overeenkomst bereikt. De internationale telegraaf-conferentie te Madrid heeft haar werkzaamheden beëin digd. Zij heeft een algemeene internationale overeenkomst geteekend tot regeling van het telegraaf-, telefoon- en radio-telegraafver- keer met de daarbij behoorende protocollen. Deze overeenkomst schept een internationale radio-telegraaf-unie en voorziet in de rege- ling van zekere geschillen door arbitrage. Vijf en zeventig regeeringen hebben de overeenkomst geteekend en zich verbonden alle maatregelen te nemen voor de beveili- ging van het geheim van het radio-verkeer. De overeenkomst zal in werking treden op 1 Januari 1934. DE INDRINGER TE DOORN UITGELEVERD. Heinrich Fuecker, die gistermorgen door de Nederlandsche autoriteiter is uitgeleverd, is opgesloten in de gevange nis van het grenscommissariaat te Em- merich. Fueckei is 33 jaar oud ongehuwd en de zoon van eerzame ouders In zijn jon gensjaren was hij hulpbeambte bij de Duitsche spoorwegen Wegens het stelen van spoorwegmateriaal op bet traject tusschen Keulen en Neuss werd hij ver oordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf Eeni- ge maanden geleden, toen hij -uim de helft van zijn straftijd had geboet, werd hij voorwaardelijk in vrijheid geste,d. Voor zijn laatste veroordeeling heeft hij anderhalf jaar in het krankzinnigenge- st.cht Duelken doorgebracht, waar hij ter observatie was Bij arrestaties i. hij herhaaldelijk Ontsnapt, hij was altijd zwaar eewapend De Duitsch-nationale fractie in den Prui* sischen landdag heeft het volgende telegram aan den ex-keizer te Doorn gezonden„De in Kerst-vergadering bijeenzijnde Pruisische landdagfractie der Duitsch-nationale volks partij wenscht uwe majesteit van harte geluk met het feit, dat de aanslag op uwe majesteit niet is gelukt. God moge u ook in de toekoms' zegenen". KORTE BERICHTEN. Op het viaduct van den electrischen spoor* weg Rotterdam—Den Haag aan de Vijverhof straat te Rotterdam is gistermiddag een deel van een rangeertrein ontspoord, waardoor het treinverkeer Den Haag—Rotterdam v. v. an derhalf uur vertraging heeft ondervonden. i Op het spoorwegemplacement te Velsea zijn Maandag van een vertrekkenden goede rentrein twee leege wagens uit de rails geloo- penj een van deze wagens viel om. De eenigen tijd geleden ingevoerde be perking van arbeidstijd bij de N V Talens en Zoon te Apeldoorn is voorloopig voor de maand December ingetrokken, dank zij de toeneming van orders, voornamelijk uit het buitenland. Op den Veerweg te Heyen (L.) hebben rijksambtenaren een vrachtauto in beslag g* nomen, waarmede 1500 K G. uit Duitsch' land ingevoerde margarine werd vervoerd. De bestuurder en zijn begeleider werden 8* arresteerd. Deze maand bestaat het aquarium van Artis te Amsterdam 50 jaar. Tengevolge van de wijzigingen van dj plannen van den minister van Defensie het 4e regiment infanterie toch te Leiden blijven voortbestaan. De specialistencompagnie worden opgeheven. Het eene 'eindje ln den kinderwagen, tot z*n vrindje: D< enige manier om hier nu eens en vooral een «inH aan maken la algeheele ontwapening (London Opinion)

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8