Alkmaarsche Courant. Amstecdamsche JCeck ÓL SxAool Jlecht&zakm Spoct JUüoUidaal Tlieuws isï WOENSDAG 14 DECEMBER Uit cie Pers Pluimveeteelt. leveringen op crediet in west-friesland. van 14 Dec. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredief N. V. tlq. 295 1932 ^nden) «Ier n dertigste Jaargang. HET VEKZET DER STRCX)PERS. Men verzoekt ons van jagerszijde de stroo- persurama s ook eens van ae anüere zijde te ueiichten en het volgend artikel van Mou- stache over te nemen uit het blad „De Ne- derlanosche Jager". Onverhoedscne aanvallen, doodslag en po gingen daartoe op jachtopzichters door stroo- pers, wel of niet op heeteraaad betrapt, zijn den laatsten tijd aan de orde van den dag. De wilddieven treden hoe langer hoe drister op. Slagen zij er in den politieman voorgoed neer te schieten, dan kraait er geen haan naar en meer dan een zoo'n geval is 'be kend, waarvan de moordenaar nog steeds ongestraft rondloopt. Tegenweer vreezen zij niet, wel wetende, dat de politieman volgens de wet eerst van zijn wapen mag gebruik maken als gevaar voor eigen leven dreigt. Maar dan is het meestal te laat en de dienaar van het recht reeds buiten gevecht gesteld. Zij riskeeren al leen, bij een eventueel aanschieten van den jachtopzichter, voor het gerecht te worden geroepen. Komt het een heel enkele maal voor, dat een jachtopzichter uit verweer van eigen leven, nog gelegenheid krijgt den niets ont- zienden wilddief onschadelijk te maken, dan roepen de kranten ach en wee. Dan heet het, dat voor een konijntje een menschenleven ge offerd werd, terwijl, indien een jachtopzich ter het onderspit delft, hetgeen onder de hier geldende wetten meestal wel het geval moet zijn, het geval zonder commentaar wordt ver meld. Al die dagblad-correspondenten, die de be richten a raison van een of twee kwartjes in elkaar flansen en aan hun bladen zenden, geven steeds blijk van het jachtbedrijf geen flauwe notie te hebben, trouwens wanneer de groote en kleine pers een enkele maal de jacht of wat daarmee samenhangt, aan roert, dan is het er gewoonlijk geheel naast Stroopers worden als brave lieden voorge steld en zooals onlangs in een dwaas bericht uit Alkmaar, in verband mèt het geval on der Egmond, werd bericht, konden de Eg- monders van ouds rechten op de konijnen doen gelden. De vijandige houding tegenover het jacht bedrijf die in dergelijke berichten tot uiting komt, doet veel kwaad, doordat zij het pu bliek een gansch onjuiste kijk geven op de toestanden, terwijl de stroopers worden aan gespoord tot hun laag handwerk, door het als vrij onschuldig voor te stellen. Misschien is wel het ergste kwaad van al les, dat de meeste kantonrechters niet willen inzien, dat door oplegging der minimum geldboete, zij om zoo te zeggen, het wilddie ven aanmoedigen en de stroopers daardoor van kwaad tot erger gaan. Zij veliezen den zin voor het mijn en dijn en moeten geleide lijk onder het boeventuig worden gerang schikt voor zoover zij het nog niet zijn. Beroepsstroopers zijn menschen die gere geld werk schuwen, overdag het grootste deel van de opbrengst van den nachteüjken buit in de kroeg verdrinken, terwijl door het gezin vaak armoede wordt geleden. Het is een leugen het te willen voorstellen, dat de strooper door hartstocht voor de jacht zou worden gedreven; het is hun slechts om het geldeliike gewin te doen; voor romantiek zün deze lieden meestal geheel onontvanke lijk Zoo goed kenneri de stroopers de opvat tingen der kantonrechters, dat zij de velden die gelegen zijn onder het kanton van een streng straffenden rechter, met de grootste zorgvuldigheid vermiiden en zich bepalen tot het ressort van kantonrechters, die. zoo even mope'iik. h"" vrii doen uitpaan of, als 't moet. slechls een geringe geldboete oplpggen. die dubbel en dwars uit den buit pehaa'd kan werden, dus niet 't minst afschrikkend werk* Het ware te honen, dat de minister van Justitie eens ernstig aandacht wi'de schen ken aan het hand over hand toenemen der stroooprij en voora' van het verzet der be- roesosstroopersw'ld» nagaan we'ke de oor zaken ziin. teneinde deze. voor zooveel dit in ziin macht is. met energie weg te nemen. In e'k geval is het ten hoogste ti'd. dat er iets gebeurt, want reeds veel te lanc is he' gezac te lankmoedig tegenover de niets ont ziend» wilddieven onpetrpdpn. die een meest a' onderschat, dneb daarom niet minder pront economisch helang. groote schade be rokkenen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden Vleugellamheid der Duiven. De door ons beschreven duiven-ziekte wordt veroorzaakt door een soort typhus- bacil uit de groote groep der tvphus achtige bacillen. De bacillen uit deze groep zijn over het algemeen zeer kwaadaardig voor ver schillende diersoorten en ook voor den mensch, al heeft feitelijk iedere diersoort zijn eigen bacil. Het is wel eens goed om hier van wat meer te weten daar wij herhaalde lijk lezen van ziektegevallen bij den mensch door deze bacillen veroorzaakt. Bij den mensch dan veroorzaakt zij ver schillende vleeschvergiftigingen en voedsel vergiftigingen, die meestal zich uiten in hevige benauwdheid, braken, diarrhee. Bij Paarden veroorzaken bacillen uit dezelfde jïroep abortus, bij kalveren darmontsteking, hij varkens heeten ze nest-bacillen, wat er nus wel op wijst dat ze bij deze diersooi t p°k een kwaadaardig karakter hebben. Bij K;PPen en kuikens vinden we de pullorum- hacii en de bacil der Kleinsche ziekte die in deze groep thuis hooren en bij duiven, een- n en vele andere watervogels en kamer- kogels veroorzaken ze ook doodelijke ziek- J.ens,otte vermeld ik nog even dat ze hij muizen en ratten besmettelijke ziekten veroorzaken en zelfs gebruikt worden om oeze dieren te verdelgen. Men legt bij deze methode stukjes brood neer gedrenkt in cul turen der para-typhus-baciilen, zooals de bac teriën uit deze groep heeten. De dieren die er van eten worden ziek en besmetten weer an deren. Bij muizen gaat de methode goed op, bij'ratten lang met altijd omdat veel ratten on gevoelig zijn. Maar dat deze bacillen al jaren en jarenlang gebruikt worden om muizen en ratten te verdelgen en er geen gevallen bekend zijn in ons land, dat er ooit iemand ziek van is geworden, is wel een bewijs, dat de bacil len alleen voor bepaalde diersoorten gevaar lijk zijn. Er worden ook jaarlijks duizend'-n eieren opgegeten waar wel pullorumbacillen in zullen zitten en ook hierbij hoort men nooit van gevaren voor den mensch. Als regel kunnen we dus zeggen dat de para-typhus-bacillen alleen schadelijk zijn voor een bepaalde diersoort, maar jammer genoeg mogen we dit niet als algemeene wet aannemen, wantde duif herbergt nu juist een soort para-typhus-bacillen die wèl voor den mensch gevaarlijk zijn en ook een den en ganzen herbergen voor den mensch gevaarlijke bacillen. Mogelijk dat de bacil waaraan tJlrijke onschuldige kanarie-pietjes sneuvelen, ook schadelijk voor den mensch kan zijn, evenals de para-typhus-bacil der papagaaienziekte. We hebben bij de para-typhus-bacillen dus met kwade rakkers te maken en voorzichtig- ehid is altijd gewenscht. Een heel stek geval heeft zich onangs te Den Haag voorgedaan, waar een militaire kok voor de manschappen een honderdtal duiveneieren in een soort pudding verwerkte. Spoedig na het diner werden er manschappen ziek en 's nachts waren er niet minder dan 20 ongesteld, waar van er een tweetal weker, ziek bleven. Er zijn ook gevallen bekend dat menschen na het eten van eendeneieren ernstig ongesteld werden, terwijl vleeschvergiftiging na het eten van ganzenborst in Duitschland, waar dit gerecht populair is, veel voorkomt. Welnu, deze voor den mensch gevaarlijke para-typhus-bacil veroorzaakt bij duiven groote sterfte en ook vleugellamheid. De vleugellamheid waardoor vliegduiven waar deloos worden is al erg genoeg, maar zoo- dra er sprake is van consumptie-duiven, zoo als in Frankrijk, dan wordt het gevaar nog grooter. Hoe verloopt ou de ziekte? Uit de brieven die ik de vorige week gaf weten we het feite lijk al. In hoofdzaak kan men twee vormen onderscheiden; le. De snel verloopende vormen, de dui ven zijn zoo gezond, zoo dood of een halve dag ziek. E>e eigenaar denkt meestal aan ver giftiging. 2e. De duiven teren langzamerhand uit, de kam van het borstbeeld steekt scherp uit als men de borst betast. Heel vaak begint deze vorm met opzwelling van een of meer ge wrichten van den vleugel of van de pooten. De dieren loopen dan kreupel of houden een vleugel stijf en kunnen natuurlijk niet meer vliegen. Beide vormen van ziekte werden reeds in 1895 in Amerika beschreven en in 1913 werd zij geconstateerd in Duitschland bij post duiven van het leger. In ons land werd zij aan de Rijksseruminrichting voor het eerst in 1920 geconstateerd en daarna feitelijk in elk jaar, het eene jaar meer dan het andere. De ziekte heeft neiging zich uit te breiden en een collega bacterioloog in Alfort bij Parijs on derzocht in 1930 en 1931 niet minder dan 700 gevallen bij duiven De para-typhus-bacillen komen bij het snelle verloop der ziekte in het bloed en aller lei organen voor. ook in de eierstokken en kunnen zoodoende in ae dooiers der eieren komen, net als bij de pullorumbesmetting der hennen. Bij het sleepend verloop bevinden de bacillen zich in de gewrichten, vormen daar een ontsteking, vaak met ettervorming. Nu kunnen we dus opeens begrijpen hoe verbazend dom en gevaarlijk het advies van den apotheker was, waarover ik de vorige week schreef. Maakt men de zieke gewrichten open zooals hij aanraadde, dan loopt men kans zich zelf zeer ernstig met typhus te be smetten en er is bovendien geen sprake van dat men het gewricht op deze manier zou kunnen genezen. Net zoo min geneest men zoo'n ziek gewricht met zalfjes smeerderij. Wat dan te doen? Bij sterfte onder duiven direct opsturen ter onderzoek naar de Rijks seruminrichting. Is de ziekte geconstateerd dan alle zieke duiven onmiddellijk vernietigen en hok en drinkbakken enz. grondig ontsmet ten De overgebleven duiven moeten onder zocht worden of ze de smetstof in haar lichaam dragen. Dit kan de dierenarts doen door een paar druppeis bloed uit de vleugel ader te nemen en te laten onderzoeken. Alle smetstofdraagsters moeten eveneens direct vernietigd worden. De overgebleven gezonde dieren kan men in laten enten teneinde ze minder gevoelig voor latere besmetting te maken We weten dus nu dat de schijnbaar onschuldige duifjes een heel gevaarlijke smetstof voor den mensch kunnen bevatten en dat we in gevallen van gewrichtsziekten bij duiven zeer voorzichtig moeten zijn. Vleugellamheid is in elk opzicht een gevaarlijke ziekte. Dr. TE HENNEPE. Dinsdagmiddag werd in de consistorie kamer der Ned. herv. kerk te Wieringerwaard een verkiezing gehouden voor twee notabelen, wegens periodieke aftreding van de heeren K. Zander en W. Peereboom. Beiden werden met op een na algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Tevens werd in een vergadering van nota belen de heer C. J. Blaauboer, die periodiek moest aftreden als kerkvoogd, met algemeene stemmen herkozen, terwijl voor den heer A. de Carpentier, die gemeend heeft te moeten bedanken, de heer C Haringhuizen werd ge- k°De heer de Carpentier heeft gedurende 30 jaar deel uitgemaakt van het kerkbestuur. Door de benoeming van den heer C. Ha ringhuizen als kerkvoogd is er een vacature ontstaan voor notabel OUDERAVOND TE HEILOO. In het gebouw voor „Sport en Kunst" had Maandagavond de laatste ouder avond plaats in dit jaar. Het bezoek viel mee. een 60-tal ouders, alsmede de on- derwijzers(essen) waren aanwezig. D voorzitter, de heer K. Heijt, opende de vergadering, heette allen welkom en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Speciaal heette spreker wel kom de heer Willemsehiit den Haag met wien spreker op een vergadering van onderwijzers kennis maakte en die dadelijk bereid was om hier een lezing met lichttbeelden te houden. Daarna zong een kinderkood, bestaande uit leer lingen der hoogste klasse der lagere school, onder leiding van den heer Wiersma, onderwijzer aan de o. 1. school, eenige liederen, welke een dankbaar applaus oogstten. Daarop deed de voor zitter eenige mededeelingen, waarna de heer Willemse zijn lezing aanving. Zijn onderwerp: .Het heden, het verleden en de toekomst", verduidelijkt met duide lijke lichtbeelden, had aller aandac' t. We kunnen niet zijn geheele lezing, wel ke in sneltreintempo werd gehouden, volgen, doch het voornaamste is wel dat de vredesgedachte veld moet winnen. Opmerkelijk is dat de minister aan de Jeugd-ondenvijscommissie de aandacht van den Volkenbond, als vredesinstituut vestigd. Hierdoor is mogelijk dat de onderwij zeressen) meer met hart en ziel bij hun leerlingen de gedachte aan de vrede kun nen bijbrengen en zij zullen dat zeker doen opdat het vredesidee geen gedach te is van rechts of linksche groepen maar van iedereen die het wel meent met de werkelijke vrede De mooie dui delijke beelden gaven een schrille aan fluiting van hen die vrede willen met den mond. De verheerlijking van Ten oorlog (o m. het uittrekken van de Duit- sche mannen naar het front) is wel het beste bewijs in welk een roes men leefde en de werkelijkheid was men weet dit uit de bittere ontgoocheling tijdens den wereldoorlog nu wel anders. We moeten ons niet verbitteren op hen die in schijn de oorlogsfakkel lieten bran den. (Spr. toonde dat met zijn begeeste rend woord, maar nog meer met duide lijke beelden aan) doch het stelsel aan tasten. Leuzen als „Nooit meer Oorlog" hebben alleen dan zin als we er met hart en ziel mee instemmen. De bijzon der geraffineerde wijze waarop het groot kapitaal den oorlog in stand hield (en dit ais het mogelijk is nog doet) werd zeer duidelijk belicht. Het was geen reclame voor Volkenbond en Vrede" maar droe ve werkelijkheid wat o.m. bleek uit de ar 'lieven. Het was zonder twijfel een leerzame avond. Jammer was dat de spreker zich zoo moest haasten om zijn belangrijke lichtbeelden te laten zien en de toelicu- ting kon daardoor niet geheel tot zijn recht komen. Wel is bereikt en dat is het voornaamste dat de vredesge dachte bij vele ouders wortel schieten zal en do onderwijzers zullen wel er toe bij dragen om dat idee den kinderen bij te brengen In dit licht bezien was het een bijzonder geslaagden avond. BRANDSTICHTING. De 30-jarige arbeider J. C. Huit Me- lissant, gedetineerd, heeft voor de Rot- terdamsche rechtbank terechtgestaan terzake dat hij, in den vroegen morgen van 8 October, te Melissant opzettelijk brand gesticht heeft in een kamer van de woning van zijn vader. Subsidiair was hem ten laste gelegd, dat de brand door zijn nalatigheid en onvoorzichtig heid was ontstaan. Verdachte bekende. Eisch twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. POGING TOT MOORD OP EEN KIND. Een huwelijkstragedie. De Haagsche rechtbank heeft gisteren behandeld de zaak tegen de jeugdige moeder W. J. van B., echtgenoote van H. van W., die op 13 Februari j.1. in haar woning aan de Sprinfonteinstraat te 's-Gravenhage getracht zou lubben haar tweejarig zoontje door middel van gas- verstikking om het leven te brengen. Als getuige werd gehoord de tante van verdachte, die verklaarde dat zij op bovengenoemden datum aan de woning aanbelde, en, toen zij niet werd openge daan, zich toegang verschaffen kon doordat het raampje aan de voordeur openstond. Na de buitendeur te hebben geopend, zag getuige haar nicht op den grond zitten; naast haar lag hot kind op een kussen. Er hing een sterke gaslucht, de gaskraan stond open en de gasslang van het toestel was afgekoppeld. Op haar vragen kreeg getuige geen ant woord, waarop zij de jenge vrouw uit de keuken sleurde en daarna ook het kind in veiligheid bracht. Verdachte wilde jmtrent de motieven bij de komst van het eerste kind zou niets uitlaten. Wel gaf zij toe, da* haar huwelijksleven ongelukkig was. Reeds bij de komst van het eerste kind, zou haar man haar in den steek hebben ge laten en nu ze weer een kleintje ver wachtte, had hij te kennen gegeven, niet bij haar te willen blijven. Ook kreeg zij geen voldoende geld om in haar onder houd te voorzien Een en ander had haar het plan doen opvatten een einde aan hf.a leven te maken. Het O. M waargenomen door mr. Knuttel, eischte met het oog op een uit gebracht rapport een voorwaardelijke straf van één jaar met ondertoezichtstel ling van verdachte, met welken eisch de raadsvrouwe van verdachte mr. van Kr den zich zeide te vereenigen. De rechtbank zal op 22 December uit spraak doen. POGING TOT MOORD. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gister terecht gestaan wegens po ging tot doodslag de 26-jarige schoen maker a. w. uit Rotterdam, thans gede tineerd in het Huis van Bewaring. Hij was in den nacht van 4 op 5 October op bezoek geweest in een perceel aan de Doelstraat, waar hij gepoogd had de 52- jarige publieke vrouw H. A. S. te wur gen. Eisch twee jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 27 De cember a.s. Turnen. Keurturnwedstrijd tusschen „Amsterdam" tegen de „Rest van Nederland". Naar wij vernemen, organiseert de Gym- nastiekver. „U. d. I. „W. v. O." te Hoorn voor de tweede maal, thans op 7 Januari 1933, een Keurturnwedstrijd tusschen de be roemde „Keurturners" van Amsterdam en hunne tegenstanders „De rest van Neder land" in het Parkhotel te Hoorn. Allen, die den eersten avond bijwoonden in Januari van dit jaar, zullen zich ongetwij feld nog de top-prestaties herinneren van deze eminente ploegen, getuige het uitbun dige succes, dat in de diverse nummers, zoo als ring, hoogrek, brug- en paordturnen werd geoogst. Wij wekken U daarom op, in nog grooter getale dan de vorige maal, blijk te geven van Uw belangstelling voor dit zoo beroemde „Keurcofps" van ons Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond! Ook ditmaal zal een daartoe samengestelde jury alle uit te voeren nummers in punten be- oordeelen, terwijl ook het publiek door het daarvoor speciaal ingerichte programma in de gelegenheid zal worden gesteld, de diverse bekend te maken uitslagen aan te teekenen Men blijft dan geregeld van den stand van zakfen op de hoogte. Bridge. w- Bridgewedstrijd te Langendijk. Maandagavond werd in het lokaal van den heer C. Vijzelaar te Broek op Langendijk een Bridge-wedstrijd gehouden. Er waren 32 deelnemers. De heer J. Deutekom heette allen hartelijk welkom namens de Langendijker Bridge-club. Hierna nam de wedstrijd een aanvang en deze had een aangenaam en vlot verloop. Te pl.m. één uur was de laatste partij gespeeld. De uitslag was als volgt: Serie A, oneven nummers- Eerste prijs de heeren G. Sevenhuijzen en L. Kalverdijk te Warmenhuizen met 4635 punten plus. Twee de prijs de heeren K. Wit en P. J. Pronk te Warmenhuizen met 3495 punten plus Serie A, even nummers. Eerste prijs de heeren J. Deutekom en J. N. Otto te Noord- scharwoude met 1110 punten min. Tweede prijs de heer en mevr. F. Schagen te Broek op Langendijk met 1270 punten min. Serie B, oneven nummers: Eerste prijs de heeren J. van Diepen en J. Hoogeboom te Warmenhuizen met 2725 punten plus Twee de prijs de heeren U. Slot en F. Quant te Warmenhuizen met 2080 punter plus Serie B, even nummers: F e prijs de he,er en mevr. G. Hop te Nol Jscharwoude met 230 punten plus. Tweede prijs de heer en mevrouw M. Wagenaar te Broek op Langen dijk met 1055 punten min. De slechte toestand van den tuinbouw in Westfriesland heeft ook den middenstand in een zeer ongunstige positie gebracht. Uit een gehouden enquête onder 650 middenstanders rondom Hoorn en Enkhuizen en 350 te Hoorn, Enkhuizen en Medemblik bleek dat het ge- middelde per vordering 2500 bedraagt. Al leen in Wervershoof hebben 34 middenstan ders van land- en tuinbouwers 135.000 te vorderen. Een eenmanszaak werd er aange troffen waar het totaal 8200 beliep. In An- dijk bedraagt het totaal te vorderen bedrag ruim 150.000, in Warmenhuizen 60.000. Deze leveringen op crediet zijn in Westfriea- land oude gebruiken. Deze kwestie is gister uitvoerig besproken in de vergadering van de K. v. K. voor Hol lands Noorderkwartier. HET CRISIS-BUREAU VOOR IN- EN VERKOOP VAN TUINBOUWPRODUCTEN IN NOORD-HOLLAND. De R.K. Middenstandsbond vraagt erkenning van den georganiseerden handel. De provincie Noord-Holland heeft, zooals bekend is, een bureau voor in- en verkoop van tuinbouwproducten opgericht, dat ten doel heeft in dezen crisistijds vernietiging van pro ducten, die aan de veilingen onverkoopbaar blijken, te voorkomen en den producenten al thans een zekere tegemoetkoming in de pro ductiekosten te verschaffen. Het heeft de aandacht getrokken van den R.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haar lem, dat in de commissie van toezicht op dit in- en verkoopbureau wel de verschillende (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4H Nederl. 1917 4 1931 B AN K -IN STELLIN GEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Gem Eig, Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash Noteering per 50, é-, t i' 4 0 I 0 V:"' r -j 9% i 0 Vorige koers lOU/ie 1016/s 101 64 100 45 17S/4 62'/, 3!/i6 116»/4 Hl 1076/8 14V8 I SS/i» <s/8 16;/i« 3% 2^16 33Vi6 5'/» 4 O^/ig 1748/g 103 77 431/4 2610 124 151/4 90'/, 1358A 1491/4 819. 6'/l6 51S/l6 63S/8 26"/4 243/4 2<. 1% 31/4 31/s l'7/a 1/1/4 591/4 145 15 117»/» 13U/4 428/4 „TV. 748/4 Koers van beden te: pl.m. 1.30 64 56 56 43'/, 63 3H/4 116 1281/4 108-IA 13'/, 48/8*8/4 2'/8 158/4 38/16 32'/, 58/« 4 172»/,-2 101 16 41-'/, 125 15 90 147 H/4 6%,-fi 5} 1S/t6 621-'/, 27 24 20 l1Srt6 18 58 143 15 116 130 42 pi.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 433/4 116 1261/4-9 _7% 159/16-J 8'A 171-2 128-»/, 7f-»Ao 15»/l6 SS/.6 3; Vis 103VI6 7VI6 - J 147J-8| 147»/, 2l/4 58/4 5% R%6 2Vl6 lU/l6 *hxdividend. fExclaim, pRor ONGATIE Vorige koert 1 pCt Heden 1 pCt. Wl KOHRSEN AMSTERDAM. NIE'1 OFFICIEEL Londen Berlijn 1 Parijs Brussel (Belga) 1 Bazel 1 Weeneo p. Sch. 100 1 Kopenhagen 1 Stockholm Oslo New-York Italië Vorige koers 8.08 59.20 9./1'/, 34.45'/, 47.86 42 00 44.35 41 85 2.187/j 12,74 Koert op heden 2 uui 8.16 59.21 9 tl 34 43 47 86 42 25 44 40 42 50 2.487/g 12,75

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9