9i£mnieuws ^Binnenland Qemeentecaden Amstec danische Jbeucs z QPOD DOOR SCHULD, EEN UIT MUNTEND HOOFDNUMMER, Alkmaarsch Bioscoop Theater. DE GROOTE KANS. Een vlotte amusementsfilm in de Cinema. Victoria Theater. CINEMA EN THEATER. KOEDIJK van 17 Dec. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredief N. V. Kwesties die bij de wet geregeld worden moet men aan de Kamer over laten, al wil spr. voor specifiek Alkmaarsche belangen overal opkomen. Overleg met de hoofden van scholen, in dien bij het onderwijs bezuinigd moet wor den is niet in strijd met het rondschrijven waarin op bezuiniging wordt aangedrongen In de stukken staat niet, dat het college alleen in '33 oip de boventalligen wil bezuini gen. Het aangewezen moment daarvoor is echter de nieuwe cursus. Spr. is zich bewust, dat de bijz. schoolbesturen dan nog 2 jaar er gebruik van kunnen maken en daarom wilde spr. 't overleg met de Schoolbesturen eerder doen plaats hebben. Spr. sloot hiermede de debatten over de begrooting. Nu men niet klaar kan komen zal een nadere dag moeten worden vastgesteld en de volgende week ver gaderen Provinciale Staten. Maandagavond kan spr. niet, omdat hij een spreekbeurt moet vervullen. Besloten werd Maandagmiddag verder te vergaderen. De film „Dood door Schuld" is gebleken een prachtig hoofdnummer te zijn, dat ze ker in deze week nog velen een genotvollen avond zal verschaffen. De hoofdfiguur is Lydia Thorne, wel rijk en mooi, maar wispelturig. Zij rijdt zeer roe keloos met haar auto en heeft dan ook het ongeluk een doodelijk ongeval te veroorza ken. Wat natuurlijk een rechtszaak ten gevol ge heeft en het noodlot wil, dat de man, die haar liefheeft, .lid van de rechtbank is, die over haar moet oordeelen. Een heftige strijd heeft deze te voeren, maar hij moet zijn lief de ter zijde stellen en tegen Lydia de straf eischen, die zijn plicht hem oplegt. En Lydia doet haar intrede in de gevangenis, waar de vroegere dienstbode, ook als veroordeelde aanwezig, haar eenigszins helpt. De man die Lydia lief had, heeft zijn ontslag genomen, omdat hij den noodlottigen samenloop van omstandigheden niet nog eens zou willen mee maken. Lydia's advocaat, die ook heftig ge charmeerd» is van zijn cliënte, probeert zich in de plaats van den geliefden man te drin gen als Lydia ontslagen is en het lijkt hem te gelukken, doch als ten slotte de ware liefde toch weer tot Lydia terugkeert, slaat de ad vocaat met zijn bloemen een dwaas figuur. Deze Duitsch sprekende film voldeed uit stekend. Dit hoofdnummer is een zeer oeluk- kige keuze geweest. Camilla Hom heeft de hoofdrol op schitterende wijze gespeeld, doch zij werd ook uitnemend ter zijde gestaan. I Het voorprogramma bracht behalve eenige uitstekende journaals, o.a. met interessante opnamen van 't Noorderlicht in de Poolstre ken, een zeer geslaagde screensong getiteld: Het Russische Wiegelied. Wij hoorden dit nummer reeds eerder en vestigen er bijzon- Ier de aandacht op. In de Cinema Americain draait deze week zen zeer onderhoudende amusementsfilm^ waarin de bekende zanger Michael Bohner den hoofdrol vervult als Jean, de kellner Jean heeft dit baantje aangenomen, omdat het hem niet al te vermoeiend leek en omdat hij graag rondloopt in een net costuum. In zijn nieuwe werkkring ontmoet hij nu de groote kans, in de persoon van een oplichter, die het geraden vindt van het feest te ver dwijnen en daartoe noodig heeft de zwarte das van Jean, slechts dan kan hij ongehin derd over de personeelstrap vluchten. Jean krijgt de witte das om, ontvangt 1000 Mark en wordt meneer. Als zoodanig verschijnt hij op het feest. Ook het lot op de tombola had hij van den oplichter bekomen en nu blijkt, dat daarop de luxe reis naar Amerika geval len is, en hij kan dus met de millioennaire, zijn nieuwe kennis, gratis naar Amerika rei zen. Niet echter voordat hij zijn meisje, Tru- de, hiermee in kennis heeft gesteld. Trude is van een heel ander kaliber, dan Jean en ze heeft er veel verdriet van als zij hem in zoo'» frivool gezelschap ziet. Van de 1000 Mark, di" ze van hem krijgt reist ze als tusschen- dekspassagier ook naar Amerika en ontmoet hier een oude advocaat, die een erfenis van 40 millioen gaat halen voor een onbekende erfgename. Jean logeert bij de tante van zijn million- naire. Beiden, tante en nicht, vragen hem ten huwelijk en als hij een kennis blijkt van een invloedrijk senaatslid, wordt hij vervolgd door menschen, die daaruit munt willen slaan. Zoo komt het, dat Jean, deze Amerikaan- sche geest beu, nu zelf van das verwisseld met een kellner om ook gemakkelijker te kun nen wegkomen. Trude echter was de gezoch te erfgename en is nu rijk, maar Jean ver trouwt haar daarom ook niet. Hij reist weer als de berooide terug. Trude echter is de trouw in persoon en rust niet voor zij haar Jean van haar liefde overtuigd heeft. Deze rol wordt zeer goed gespeeld door Trude Lieske, Olga Tsjechowa is de million- naire. De film heeft dus een goede bezetting en is door de zeer snelle opeenvolging van allerlei geestige en met elkaar sterk contras- teerende tooneelen, spannend en vermakelijk van het begin tot het einde. Het voorprogramma biedt twee komische films, waarvan vooral „De aanhouder wint" aardig is. Verder is er Polygoon- nieuws, dat de moeite waard is, want we zien o.a. de Zesdaagsche en de rijvereeniging van Heiloo op een rit door de duinen. BIOSCOOP THEATER HARMONIE. HAAR NEEF UIT AMERIKA. ANNV ONDRA OP HAAR BEST. 'n de Harmonie zal ditmaal een bijzondere amusementsfilm de aandacht vragen, n.i- Haar ee' uit Amerika. De hoofdrol wordt hierin Vtrvu!d door Afiny Ondra, die als de profes sorsdochter en later*in 't circus al haar kwali- n!i doen uitkomen. Zij zingt de reeds ii« fi^worden schlagers Sei mem Lieb- y en „Traume mein Baby". De gesch.ede- Vn vo' verrassende wendingen, i *'ler«erst de strijd tusschen de beide .pro- tesioren Bock en Bierbrot, die als leeraai aan een meisjeslyceum in hun vrijen tijd de sterrekunde beoefenen. Doch zij staan op dit getned nogal eens tegenover elkander. Als de stad hunner inwoning van een onoekende geid ontvangt om een museum te stichten, ge beurt het dat Bock bij de opening een rede houdt. Bq die gelegenheid maakt Bock's doch ter Welgunda kennis met een jongeman en zijn moeder en spoedig blijkt dat dit haar neef en tante zijn. Hij is de zoon van professor Bocks broer, die vele jaren geleden een circusmeisje trouw de en naar Amerika ging, omdat de profes sor van dat huwelijk niets wilde weten. De jonge Bock vertelt, hoe zijn vader in den ioop der jaren eigenaar is geworden van een groot circus, waarmee hij veel geld verdiend heeft. En nu is Jim met zijn moeder hierheen ge komen om de stad, waar zijn inmiddels ge storven vader geboren is, te bezoeken. s Avonds is Welgunda stilletjes van huis gegaan, om aan de uitnoodiging van haar tante en neef gevolg te geven. Voor het eerst van haar leven komt zij in een groot hotel, in een chique bar. Geen wonder, dat zij al heel gauw tipsy is. Plotseling hooren ze lawaai in de hal; professor Bierbrot en prof. Bock, die pas in het hotel geïnterviewd zijn over hun kometen, raken opnieuw in een twistge sprek. Welgunda is met haar tante en neef daar toevallig getuige van. Terwijl Jim Wel gunda met zich meeneemt, maakt Bock zijn schoonzuster heftige verwijten, dat zij zijn dochter buiten zijn medeweten heeft uitge- noodigd Hij zou haar dien omgang met „circusmenschen" wel afleeren. Mevrouw Bock blijft het antwoord niet schuldig en zegt, dat de jongelui elkaar graag mogen, maar dat zij haar zoon helaas moet ver bieden een vrouw te huwen, die niet bij het circus behoort. Want anders zou haar zoon onder geen beding de vier millioen dollar ontvangen, die hij anders op zijn trouwdag zou krijgen. Welgunda heeft van haar vader de voor waarde vernomen en wil direct dolgraag bij het circus gaan. Hiervan wil prof. Bock niets weten, hoewel hij met het geld van zijn schoonzoon een sterrenwacht zou kunnen in richten en met behulp daarvan over Bierbrot zou triompheeren in hun strijd over de ko meten. Toevallig is juist het circus „Bellini" in de stad gekomen. Welgunda weet achter haar vaders rug om te bewerkstelligen, dat zij hierbij mag optreden. En hoewel op den gala-avond haar te vlug ingestudeerde acro- batische oefeningen niet volgens de regelen der kunst worden uitgevoerd, weet Welgun da toch haar vader en haar neef Jim door haar moedig optreden te veroveren. Het is niet alleen het allerleukste spel van Anny Ondra dat deze film zoo geslaagd doet zijn. Fritz Rasp, dien men reeds dikwijls ge zien heeft als vertolker van verradersrollen, verrast hier met een fijne creatie van Profes sor Bock. Werner Fuelkerer is d. svmpathieke Jim en de bekende actrice Olga Limburg diens moeder. Het geheel boeit voortdurend. Het voor-programma brengt behalve journaals e.a. nog als extra-nummer De verkeerde tenor, een uitnemende aanvulling van het hoofdnummer. DE BLONDE VENUS. EEN GROOT SUCCES VOOR MARLENE DIETRICH EN HAAR REGISSEUR. Onder zeer groote belangstelling heeft gisteravond de eerste voorstelling plaats gevonden van de Blonde Venus en Mariene Dietrich en von Sternberg hebben hier ook glansrijk de overwin ning behaald. Geboeid heeft men de film van het begin tot het einde gevolgd en men is onder den indruk gekomen van het spel der hoofdvertolkster en de kleine Diekey Moore en van het schitte rende werk van den regisseur, die van een zeker niet nieuw gegeven een film heeft gemaakt, treffend door soberheid, vlotheid en geniale vondsten. Hoe mooi is reeds het begin, het baden der artis- ten, de toevallige ontmoeting met Fara- ray en dan het overgaan naar de bad kuip waarin Helen haar kind wascht, waarna 's avonds vader en moeder aan Johnny het sprookje vertellen van „er was eens in Duitschland", dat niets an ders dan hun eigen geschiedenis is. Helen Faraday, eens een variété-ster in Berlijn, woont in New-York met haai man en zoontje. Necl Faraday is een jong scheikundige, die op het punt staat een groote en belangrijke ontdek king te doen, doch wiens slechte ge zondheid hem niet in staat stelt zijn proeven ten einde te brengen. Slechts een reis naar een buiten- landsch kuuroord kan Ned's leven red den, doch de kosten van de reis gaan kun bescheiden middelen ver te boven. Door haar groote liefde voor den jongen man gedreven besluit Helen het benoo- digde geld te verdienen. Zij slaagt er in een engagement te krijgen in een New-Yorksche nachtclub, waar zij on der den titel van „Blonde Venus" een sensationeele attractie vormt en de aandacht trekt van Nick Townsend, een rijken man van de wereld. Spoedig kan Neü naar Duitschland gaan om te genezen. Helen en haar zoontje blijven achter. Nick wordt meer en meer de vriend van Helen en als Ned iets eerder terugkomt dan ver wacht werd, geheel genezen, ontdekt hij weldra de waarheid. Hij wil het kind hebben, maar Helen vlucht, trekt van stad tot stad, doch geeft tenslotte John ny aan zijn vader terug. Helen en Nick gaan naar Parijs, waar zij weldra een sensatie op het tooneel wordt. Jaren later vertrekt zij opnieuw naar New-York om in een revue op te treden. Zij kan de verleiding niet weerstaan Ned in zijn woning op te zoeken om haar kind nog eens weer te zien. In ge zelschap van Nick gaat zij naar de ar moedige flat, waar Ned nog steeds woont. Haar hart krimpt meen als zij de kale armelijkheid van hét milieu ziet Juhnnie's smalle, vale gezichtje, Ned's troostelooze hulpeloosheid. Zij neemt het kind in haar armen en de jongen breekt met zijn argelooze kinderlijkheid den muur van haat tusschen zijn ouders weg. Beiden ontdekken dat de oude liefde nog niet verdwenen is. Prachtig heeft Mariene Dietrich de hoofdrol gespeeld, zoowel In de fraaie scenes met haar kind en haar man, als in de cabaretscenes. Alles sober en toch vol gevoel met bijzondere stem. Dickey Moore heeft het hart van alle toeschouwers gestolen. Ook het spel van Herbert Marshall als de echtgenoot en van Gary Grant als Nick verdient algemeene bewonde ring. Zoo was in alle opzichten een prachtig afgestemd geheel verkregen, dat tot de gebeurtenissen van het sei zoen behoort. Het voorprogramma bracht een inte ressant journaal, een komische twee- acter, een teekenfilm van Bettv Boop en een Hollandsch Nieuws met o.a. zeer geslaagde opnamen van de Am- sterdamsche zesdaagsche. Het Weekblad van heden bevat op filmgebied o.a. mededeelingen over Reinhold Schünzel, over hoe filmster ren gekleed gaan, over filmprinsessen, over de films „Eine von uns", „Emma", „de Zwarte huzaar". Verder schenkt men aandacht aan het tooneelstuk „Als ouders slapen...." door Anthony Kim- mins. 'n Aardige photo heeft men ge maakt van 'n Sextet dat zich door de origineele kleederdracht „de Holland- sche visschers" noemt. Het liedje „On der vier oogen" is van Daan Nieuwen- huyzen. HET DREIGENDE CONFLICT BIJ DE N. V. PALTHE. Het dreigende conflict bij de N. V. Palthe te Almelo is voorloopig opge schort. De vakorganisaties van het per soneel besloten gisteravond het voorstel van den rijksbemiddelaar te aanvaar den, waardoor Maandag a.s. niet wordt gstaaekt. Het ultimatum aan de directie wordt met een week verlengd. Din dag a.s. zal men een nieuwe conferentie met den rijksbemiddelaar te Den Haag bij eenroepen, mits de N. V. intusschen geen wijziging brengt in den bestaanden toe stand in een voor de arbeiders ongunsti- gen zin. LIJK GEVONDEN. Gistermorgen werd onder Tegelen (ge meente Ooyen) door eenige voorbijgan gers in de Wiel nabij de 12 boompjes een lijk gevonden. Bij nader onderzoek bleek het te zijn van de 86-jarige M. Kooien uit Oss. Zoowel de rijksmarechausseo te Oss als de burgemeester Jans uit Ooyen, die eenigen tijd later arriveerde, waren spoedig ter plaatse aanwezig. Het lijk is naar het ziekenhuis te Oss overge bracht. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Er zijn geen sporen van misdrijf gevonden. Zonder dat de bewo ners hiervan iets hebben gemerkt moet de man gisternacht het huis hebben ver laten. SLEEPBOOT VERLOREN. Runners gered. in den nacht van Woensdag op Donder dag heeft de sleepboot „Oostzee" van L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst te Maassluis, welke sleepboot met een rotsbre ker en een sleepbootje op weg was van Tan ger naar Bayonne, tijdens zwaar weer ter hoogte van Zagreb het sleepbootje verspeeld Men heeft met groote moeite de runners, die aan boord van het sleepbootje waren, weten op te pikken, zoodat deze menschen in veilig heid verkeeren. De reis werd met den rots breker naar Bayonne voortgezet. BOTERACCIJNS. Blijft 85 cents per K-O De boter-acciins is voor de week van 18 tot en met 24 December vastgesteld op 85 cents per kilo (vervoervergunning voor bui tenlandsche boter 80 cents). OUDSTE INWOONSTER VAN AMSTERDAM OVERLEDEN. Gistermiddag is in den ouderdom van bijna 103 jaar overleden mevr. de wed Chr. SasPoulviquet, de oudste inwoon ster van de gemeente Amsterdam. Zij zou den Tweeden Kerstdag a.s. 103 jaar oud worden. Zij was tot op het laat te oogenblik nog flink van geest geweest. DE MOORD IN DE NAALDWIJKSCHE- STRAAT TE DEN HAAG. Een verdachte aangehouden. Een der belangrijkste getuigen in verband met den moord op een vrouw in de Naalu- wijkschestraat, gepleegd in den nacht van Maandag op Dinsdag, was, zooals gemeld, een kellner, die eenige huizen van de woning van de vermoorde woont. Naar het Hbld. vernam, is de politie er nu toe overgegaan dezen kellner als verdacht van den moord op de vrouw te arresteeren en in het hoofdbureau van politie in verzekerde bewaring te stellen Het was deze kellner, die aan de politie een signalement verstrekte omtrent dengcen, die de schoten op de vrouw zou hebben gelost, en die kalm na zijn daad de straat uitgewandeld zou zijn, terwijl de kellner er juist inging. Het signalement dat de man opgaf, klopte volkomen met zijn eigen signalement. De vrouw van den kellner, die ook gehoord is en die, naar zij zegt, toevallig uit het raam lag (het was midden in den nacht en zeer don ker) gaf precies hetzelfde signalement op De kellner verklaarde, dat hij thuis kwam uit een café op den Parallelweg en de Naald- wijkschestraat inliep. Hij hoorde toen juist de deur van het perceel, waarin het drama zich afspeelde, dichtslaan en kwam een man te gen, van wien hij het signalemeut opgaf. Deze man was uit het bedoelde perceel geko men. Revolverschoten had hij niet gehoord. Dit kan onmogelijk kloppen, omdat vast staat dat de schoten gelost zijn nadat de deur reeds dicht was. Be kellner moet dus de scho ten gehoord hebben. De aangehoudene bekent, de vermoorde vrouw bezocht te heb ben. Thans is gebleken, dat de thans aange houdene 's avonds om 8 uur een bezoek aan de vrouw, dse gedood is; gebracht heeft Dit heeft hij echter bij een aanvankelijk verhoor verzwegen, terwijl het toch een belangrijk punt Dat hij de vrouw inderdaad heeft bezocht, heeft de man reeds bekend Ver dacht is ten slotte nog dat de kellner, die bo ven woonde, hoorende, dat er een moord ge pleegd was, terwijl hij zulke belangrijke gege vens wist. rustig naar bed is gegaan en zich niet onmiddellijk met de ter plaatse komende politie heeft verstaan. De revolver, waarmede het misdrijf is ge pleegd, is nog niet gevonden. Wel heeft men voor de deur van het bewuste perceel een halve guldenstuk gevonden. De aangehoudene ontkent hardnekkig iets met den moord uitstaande te hebben. GOEDERENTREIN ONTSPOORD TE LOTTUM. Slechts materiïele schade. Donderdagmorgen ontspoorde op het sta tion Lottum (L.) de laatste wagen van een uit Nijmegen komenden goederentrein, waar schijnlijk doordat een wissel te vroeg werd overgezet. De goederentrein kantelde en ver sperde twee spoorlijnen. Een naar de richting Nijmegen loopende goederentrein moest naar het station Meerlo rijden om zoodoende de hoofdlijn vrij te houden voor den sneltrein Een en ander had tot gevolg dat het nor male verkeer gedurende eenigen tijd gestremd was en ook de sneltrein aanzienlijke vertra ging had Na eenige uren werken had men de spoorlijnen weer vrij. Er is alleen materiëele schade. CLEARING-OVEREENKOMST. Tusschen Nederland en Duitsch land. In verband met de te verwachten clearing overeenkomst tusschen Nederland en Duitschland hebben de vereenigde erporteurs van groenten, fruit en aardappelen een adres gezonden aan den minister van eco nomische zaken en arbeid, waarin o.m. wordt gewezen op de opvatting van de Ne derlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland, dat deze overeenkomst alleen den handel zal betreffen in Nederlandsche bodem- en industrieproducten met uitsluiting in het algemeen van transitgoederen en kolo niale waren. Het adres vestigt er de aandacht op, dat hetgeen de Nederlandsche bodemproaucten voor en landij en tuinbouw en de voortbreng selen der industrie voor de nijverheidsgebie- den zijn, de transitogoederen zijn voor Rot terdam en de koloniale waren voor Amster dam. Verzocht wordt daarom, dat zoowel transito-goederen als koloniale artikelen in de clearing-overeenkomst worden opgeno men. KORTE BERICHTEN. Te Parijs is in en ouderdom van 61' jaar overleden de aldaar woonachtige gep generaal-majoor van de cavalerie van het Nederlandsche leger H. H. van Dobben, die in 1927 als kolonel den militairen dienst met pensioen heeft verlaten. UITSLAG VEILING. Bij de opveiling den 15 December 1932 gehouden te Alkmaar ten overstaan van den notaris P. J. C. van Toornenburgh, is het woonhuis met erf en tuin aan den Kenjiemer- straatweg no. 16, gemeente Heiloo, groot 3 Aren 28 centiaren in bod gebracht op de som van f 4275. De afslag zal plaats hebben op Donder dag 22 December 1932 des avonds 6 uur in het café „de Jager" aan het Waagplein te Alkmaar. Gemeenteraadsvergadering. Gistermiddag kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bijeen. Er was een talrijk- publiek. Ingekomen was o.a. een mededeeling van den minister van economische zaken, dat de regeering geen middelen ter beschikking staan om aan de gemeentebesturen voorschot ten te verleenen voor noodlijdende tuinders Op verzoek van den Neutralen Bond van tuinders werd de stroomprijs voor laag tarief gebracht op 6 cent. B. en W. hadden afwij zing voorgesteld. Op de overige verzoeken is de raad niet ingegaan. Wel is er lang over gediscussieerd. Verwacht mag worden, dat heel spoedig werkloozen te werk kunnen worden gesteld bij het Staatsboschbeheer. Onder protest voldeed de raad aan het ver zoek van Ged. Staten om de begrooting 1933 te wijzigen, waardoor het aantal opcenten op de personeele belasting van 150 op 200 moet worden gebracht. Allen waren het er over eens, dat de grens voor belastingheffing nu reeds is bereikt. Afgewezen werd, na langdurige bespre king, het verzoek der landarbeidersbonden om de contributie voo- de doktersfondsen voor rekening der gemeente te nemen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). w STAATSLEENINGEN. 5 U/0 Nederl. 1932 4« Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Deltt Cert. Kücbenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker a U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions t MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi loterc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig Kon Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Baiavia Oostkust f Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbieon Topeka Southern Railw. Cert. Unioo Pacific Wabasb - 4 14 I 1 t dit l t t 4 i i i i i i Vorige koers 101 101»/, lOU/ia 62 56V» 551/4 101 42 17 62 3Vig 118'/, 1291/1 1078/16 13»/18 I 'Ata 21/4 15^6 31/4 28/4 31ls/ifl 53/.6 9>/s 16-3/s 100 '57» 39<>/s 24 00 12t®/i 1«V8 00»/, 136'/, 15'3/s 81 L'S! 61/4 5i%s 62»/, 27 231/s 22»/, 118A6 37« 37s I6V4 lil/, 144 16»/, H47e 1317, 42 67/s 73»/, Koer, van heden lei pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 63 57 55 62 •Vs 116/, 128 -Via 117'/, 128»-'/, lOd/ii 128'/, IO6I/4 1286/, 13'/, 6f/3-'/S 6'Vio 6|-1S/l9 öi'-Yi 15^ >/4 31-1/4 5/4 3*/4 TS/3 15W16 t 15"/s 37/:o 2'>Ac 168.»/, lUU 75 1668/4 - 149j-»/4 81 6I/4 150 149-50J 150-Vs 5"/l6 '~7i6 23 21 lg/4 62 61»/, 374 16'/, 57'/, 143 16 115 131 - ~6V, 73'/, 27, 3 B Noteering per 50, •Exdivideud. PROLONGATIE Vorige koen 1 pCt. Heden 1 pCt +E*c!ai® WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Partje 1 Brussel (Belga) Bazel Weeuen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York tUli# Vorigi koer* 8.22 59.23 9.711/4 34.46 47.86 42*50 44.75 42 25 2.487/, 12.75 Koere sp heden 2 uur 8.22»/, 59.23 9.711/4 34.45 47.87 42Ï60 44.80 42 50 2.48^6 12.76

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11