SPORT EN WEDSTRIJDEN. Jieck Schoot ]}zacu)> mi *Aatt&cd Een goede dag voor Ajax en Sparta? De Oostelijke puzzle en de inzinking van P.S.V. Velocitas snelt naar het kampioenschap Alcmaria moet thuis van W.F.C. winnen ei Alkmaar heeft tegen D.T.S. een kansje, De „Noord-Hollandsche". legen de Stormvogels zal do®- Het teneja wacht, want de Sportclub is positief sterfte*. het programma van morgen. N. Een voorstel van den heer Hart om een commissie voor de werkverschaffing in te stellen, gevormd uit den raad en bijgestaan dx>r een tuinder en een arbeider, werd bestre den door den voorzitter, die het nut er niet van inzag. Het voorstel werd daarop terug genomen de heer Hart maakte er een verzoek van aan B. en W. om zich in werkverschaf- -fingszaken te doen voorlichten door een man 'uit de practijk, maar ook dit werd door den voorzitter afgewezen. (Het uitvoerige raadsverslag moest we gens grooten toevlced van copie blijven lig gen tot het volgend nummer). De vlaggetjesverkoop, ten voordeele van de kinderuitzending naar Vacantiekolonies, heeft in deze gemeente 18.50 opgebracht. NED. HERV. GEM. TE ELLECOM. Eenige toenadering tusschen partijen. De leden tfer herv. gem. te Ellecom hebben met graaf Bentinck vergaderd naar aanlei ding van het geschil ter zake van het colla tie-recht. Men zal trachten -en proces te ver- mijden, en ev. door een arbitrale uitspraak de zaak tot een oplossing zien te brengen. •Tot hoofd der St. Joseph school te Heer-Hugowaard is benoemd de onder wijzer aan die school, de heer Jansen, in plaats van den heer P. van Schaick, die benoemd is tot hoofd «een-er r. k. school te Haarlem. •Tot hoofd der r. k. school te Scher mer is benoemd de heer W. Overtoom, onderwijzer aan de r. k. school in de r. k. school in de parochie van het H. iiart te Heer-Hugowaard. In de vergadering van het kiescollege te Hitgeest is als ouderling herbenoemd de J eer J. Alfrink, en tot diaken gekozen de heer f. H. van Veen, in wiens plaats de heer T. tot ouderling benoemd werd. (Uitsluitend 2e hands artikelen). 'Iran 1—5 regels 60 cent bij vooruit- taling te voldoen. ACCORDEON TE KOOP, chromatiscne vijf rijen, prijs billijk. 2de KABELSTRAAT No. 2. TE KOOP z. g a. n. VLEESCHSNIJ- MACHINE. Te zien ZAADMARKT 40. Kinderwagen te koop. Pracht moderne wagen 12, mooie cocuslooper 3 50, partijtje vast kleed 5, boekenkast 8, z. g a. n. J. L. SOSTMAN, Verkoop lokaal Ridderstraat 10. GEVRAAGD BOEKENKASTJE of BOE- KENREK. WESTERWEG 91 E. TE KOOP: een eetkamer-ameuble ment, tafel, 4 stoelen, 2 fauteuils, dres soir van 185 voor 135. VEERSTRAAT 10, Alkmaar. Luidspreker, prima van geluid, van 45 voor 10. Alle soorten prima ge bruikte Meubelen, Fornuizen, Kachels, Bedden enz. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal Ridderstraat 10. TER OVERNAME AANGEBODEN een mooie HAARDKACHEL. Te bevragen Geestersingel 48 boven. TE KOOP beneden winkelprijs gouden HEERENHORLOGES, COLLIERS, VER- LOVINGS- en ZEGELRINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Pracht Divan 10, sterk Ledikant 4.50, veeren bedden 10, bedstellen z. g. a. n. 7.50, mooie groote linnenkast 12.50, kachels 4, schattig fornuisje 4.50. DEKKER, Laat 182. Mooie Piano, keurig onderhouden, flinken vollen toon met niet één gebrek voor 55, pracht Buffet 22.50, mooi litsjumeau z. g. a. n. met spiraalmatras sen 25. DEKKER, Laat 182. Te koop aangeboden 1 pracht Jaarsma haard pas nieuw, 145 gekest voer j 65, een salamanderkachel voor 9, een pracht waschkast gekost 79 voor 35. Adres DAHLIASTRAAT 9a. TE KOOP HUISORGEL 11 registers in prima staat 50. PRINSESSELAAN 42, Bergen. TE KOOP een zwarte Duitsche PIANO, RADIOTOESTEL compl. en TUIN- AMEUBLEMENT, wegens vertrek. Adres te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP GEBRUIKTE MELKBUS SEN in goeden staat. Adres Coöp. Alk- maarsche Centrale Melkinrichting Oude- ïracht Alkmaar. TE KOOP eenige gehr. H. Rijwielen 2.50, 3.50 en 5.50, Dames Rijwielen 11.50 en 6 50, een Transportframe 2.75 en Bagagedrager voor Tr.sp. 1. LIMMERHOEK 18. Voor spotpr. aangeb. ACCU PLAATSTR. met lamp met gelijkrichter (Philips) voor slechts 18, ook afzonderlijk. Adres te bevragen bureau van dit blad. PRIMA SCHRIJFMACHINES TE KOOP GEVRAAGD. Brieven met prijs en omschrijving onder letter B 373 aan het bureau van dit blad. Damesrijwiel Gazelle 17.50, Dames rijwiel als nieuw 25, Heerenrijwiel als nieuw 25, Heerenrijw. m. 3 versnell. 37.50 trap 12 treden 4, kl. kacheltje 1.—. SCHOUTENSTRAAT 12. 4 Stoelen, 2 fauteuils 20, eiken tafel 10, dressoir 27.50, waschtafel met marmer 7.50, eiken slaapkamer compl van 175 voor 100, wollen dekens, al les spotkoopjes in 't Meubelh. Kooltuin. DE EERSTE KLASSERS. Het programma van morgen is natuurlijk voor de verschillende clubs van min of meer belang, omdat iedereen nu eenmaal graag een paar puntjes wil veroveren. Voor het neutrale publiek zijn er echter deze keer ver schillende wedstrijden, die men tot de cate gorie „onbelangrijk" mag brengen. Dat zijn de ontmoetingen tusschen de vereenigingen, die in de middenmoot thuis hooren en die misschien wel een of twee plaatsen kunnen stijgen of zakken, maar die eigenlijk geen enkel belang meer hebben bij de eersré of laatste plaats. Men zal dat in ons overzicht, dat thans volgt, kunnen lezen. Afdeeling I Blauw Wit, dat een zeer moeilijke periode beleeft en bovendien nog met pech te kampen heeft, staat een zetr zware ontmoeting te wachten. Het moet n.1 naar Zaandam, om Z. F. C. te bestrijden. Nu weten we wel, dat Z. F. C. juist aan de Amsterdamsche clubs moeilijke tegenstanders 'heeft, maar het feit, dat de Zaansche nog niet heelemaal uitge sloten is voor de bovenste plaais, zal er wel toe bijdragen, dat Z. F. C. haar beste beentje voor zal zetten en daarvan wordt Blauw Wit ide dupe. Van belang voor de bezetting der onderste plaats is ook de ontmoeting H D. V. S. A. D. O. Vooral de Schiedammers zijn leelijk achteraan komen bengelen en mogen slechts nog van geluk spreken, dat Blauw Wit nog zwakker is. Het is voor haar dus zaak, om morgen te winnen en de kans daarop is lang zoo gering niet, als ze wel schijnt. H. B. S. mag thuis tegen V. S. V. spelen en zoo n wedstrijd is juist iets voor de Hage naars, die een forsch spelletje heelemaal niet onplezierig vinden. We gelooven, dat H.B.S. de beide puntjes thuis houdt. Dan resten nog de twee kampioenscandi- daten, Feijenoord en D H. C. Eerstgenoemde speelt uit tegen R. C. H. en moet al is ze sterker toch nog oppas sen, want de Haarlemmers zijn zeer wispel turig en zouden er heusch niet tegen opzien, om Feijenoord te kloppen. Voorloopig hou den we het echter maar op de Rotterdam mers! En D. H. C. kan in Hilversum tegen 't Gooi eveneens winnen als ze de tegenpartij niet onderschat. En dat doen de Delftenaren niet, omdat een enkele nederlaag voor hen heel veel beteekent. Afdeeling II. Wij zijn benieuwd, wat Xerxc9 morgen is is natuurlijk veel beter dan de vorige week zoodat een verrassing niet zoo spoedig za komen, maarde Stormvogels moeten op passen! Wanneer Lagendaal op schot is, dan Gelukkig voor de IJmuidenaren, spe len ze op eigen veld, en dat beteekent een moreele steun! Ajax zal het tegen V. U. C. niet al te moei lijk hebben en wint in Amsterdam met be hoorlijke cijfers, al zal het lang zoo'n vaart niet loopen als een jaar geleden. Eveneens zal Sparta op eigen terrein wé zorgen, dat ze Hilversum de baas blijft, zoo dat de drie concurrenten morgenavond nog even dicht bij elkaar staan. Van belang is hier verder de ontmoeting in Enkhuizen tusschen West-Frisia en K. F. C. tweede oude bekende tegenstanders geduren de een lange reeks van jaren. In de Koog won K. F. C. en het zou nu wel eens kunnen ge, beuren, dat West-Frisia revanche nam. Dat zou meteen een paar kostbare winstpuntjes geven! Dan is er nog D. F. C.—Haarlem, van welken wedstrijd we het idee hebben, dat hij door de thuisclub zal worden ge wonnen. Afdeeling III. We zijn weer genaderd tot de puzzle- afdeeling: Het Oosten! Go ahead ontvangt Robur en zal wel zorgen dat er revanche komt voor de Apeldoorn geleden nederlaag, doch er moet flink aangepakt worden. P. E. C. wacht een moeilijke taak. Het ont vangt Heracles en deze Almelosche club moet toch nog steeds tot de sterkste gerekend wor den, ook al is haar positie op de ranglijst niet zoo fraai! Het zou ons heelemaal niet verwonderen, wanneer P. E. C. minstens een veer liet. En zelfs een nederlaag is heusch zoo vreemd nog niet. Vitesse krijgt het verbazend moeilijk! He: gaat naar den Wageningschen berg en weet bijna vooruit, dat het verliest. Zoo wil nu eenmaal de traditie en Vitesse zal het ook morgen weer ondervinden! De drie kampioenscandidaten kunnen dus moeilijk onderling stuivertjes wisselen op de rauglijst, doch blijven verder dicht bij elkaar! In Enschedé wacht den voetballiefhebbers een mooie strijd: EnschedéEnschedesche Boys! Deze plaatselijke ontmoeting is een der hoofdschotels van het voetbalmenu en de ge schiedenis leert, dat deze wedstrijden steeds (of bijna steeds) verrassend zijn. De vorige ontmoeting eindigde bijvoorbeeld in een overwinning voor de Boys, wat niet verwacht werd. Zoo'n zege wordt ook nu niet ver Echter, een voorspelling is in dit geval zeer gewaagd I Tenslotte zullen A. G O. V. V. en Tuban- tia een partijtje spelen in Apeldoohn en het zal wel blijken, dat Tubantia met lege han den huiswaarts trekt. Afdeeling IV. Vol belangstelling kijken wij uit naar den wedstrijd Bleyerheide—P. S. V., omdat de resultaten der laatste weken op een inzin king van P. S. V. wijzen. Mocht dit waar zijn, dan zou een nieuwe nederlaag voor de kampioenen op komst zijn- Daar kan öf Eind- loven, öf M. V. V. van profiteeren en het is voor P. S. V. nog al gelukkig, dat deze twee clubs juist tegen elkaar uitkomen. Eindhoven i leeft terrein voordeel, wat waarschijnlijk den doorslag geeft. Middelburg krijgt het thuis zeer moeilijk tegen N. A. C., dat wel met de overwinning naar Breda zal terugkomen. De plaatselijke ontmoeting Willem II— Longa geeft aan Longa een goede kans, om te winnen. En evenzoo heeft B. V. V. thuis een kansje, om Noad te kloppen. Afdeeling V. Velocitas wint thuis var, G. V. A. V.; dat zeker, ondanks het karakter van een plaatselijke ontmoeting- Bijna even zeker zijn we van een Veendam-zege op Achilles. want de Veendammer grond is voor elke tegen partij moeilijk bespeelbaar Sneek maakt thuis een behoorlijke kans tegen B<_ Quick en Alcides heeft een even- groote kans op de overwinning in de ont moeting AlcidesFriesland. Rest dus nog de plaatselijke ontmoeting .eeuwardenFrisia. Moge we daar een vraagteeken achter zetten?! ONZE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria speelt morgen weer thuis en op nieuw is de wedstrijd van morgen verre van gemakkelijk. W.F.C. komt nl. op Bezoek en deze club speelt een zeer snelle partij, waarin geen bepaald systeem zit. Dat beteekent dus, dat de achterhoede der withemden weer voor een moeilijke taak komt te staan, omdat nie mand weet, hoe de aanval zal worden beslo ten. Toch is Alcmaria niet geheel kansloos, al hangt veel af van de voorhoede. Laat men toch niet vergeten, om gedurende den gehee- len wedstrijd beide vleugels in den strijd te betrekken! En laten wij er nog weer eens op wijzen: open spel in een snel tempo. Deze beide eischen zijn door Alcmaria uitvoerbaar en deze beide eischen zijn noodig, om uitge voerd te worden, wil men winnen. Komaan, withemden, zorgt eens voor een goeden wedstrijd en voor een overwinning. Zeeburgia ontvangt Z.V.V. en zal er wel voor zorgen, dat de beide puntjes in de Meer blijven. Toch wordt het doelpuntenverschil niet heel groot, want Z.V.V. heeft een taaie, hardwerkende ploeg. Moeilijker heeft Kinheim het. Weliswaar is T.O.G. niet zoo heel sterk, maar de Am sterdammers houden vol tot het bittere einde en zullen alles in 't werk stellen, om tenmin ste een gelijk spel te bevechten. Of het hun gelukken zal, is een andere kwestie! Van groot belang voor de bezetting der onderste plaats is de Amsterdamsche ont moeting D E.C.V.V.A. Afgaande op wat wij van beide clubs gezien hebben, moet D.E.C. kunnen winnen en daarmee een heel eindje uit de buurt van de gevaarlijke zóne. In de B-afdeeling ontvangt Bloemendaal haar buurvrouw H.F.C. Dat wordt voor de club van v. d. Meulen een zware ontmoeting, doch de groote doelman zal wel zorgen, dat een nederlaag uit blijft. D.W.S. ontvangt Baarn, wat een nieuwe overwinning voor de gastheeren beteekent. Velox kan zich herstellen, door den uit wedstrijd van Alphen te winnen, terwijl Hercules thuis tegen B.F.C. voor een tweede Utrechtsche zege kan zorgen! DE DERDE EN VIERDE KLASSE. In de derde klasse gaat Hollandia naar D.W.V., dat momenteel de derde plaats op de ranglijst inneemt. Dat beteekent dus voor Hollandia een zeer moeilijke opgave en wij zijn benieuwd naar het resultaat! Van belang is ook, wat de Volewijckers in Zaandam doen tegen de club van dien naam. In de vierde klasse ontvangt Beverwijk de Zilvermeeuwen, wat een stapje nader tot het kampioenschap beteekent! Onze plaatselijke vierde klasser Alkmaar gaat naar D.T.S., ook al een der zwakke broeders. Zou het Go ahead eindelijk eens mogen gelukken, weer te winnen? Kom aan Janson! Zorgt er voor, dat jullie met twee puntjes rijker thuis komen! Texel krijgt bezoek van Uitgeest, wat voor de eilandbewoners een kans op een of twee puntjes beteekent. Hetzelfde geldt voor Scha gen, dat bezoek krijgt van Vrone. En zeer waarschijnlijk zal Q.S.C. het niet te sterke E V. C. met een nederlaag huiswaarts sturen. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Koning Thialf is weer naar z'n ijspaleis terug gekeerd en alles wijst er op, dat hij voor den komenden Zondag geen nieuwe uitlooppogingen meer zal wagen, zoodat we thans met een ietwat geruster hart ons over zicht de revue laten passeeren. Groot is 't programma thans niet, maar buitengewoon belangrijk. Zoo kunnen in het Westen, waar slechts twee wedstrijden wor den gespeeld, vier kampioenscandidaten met vrijwel gelijkwaardige kansen zich op den voorgrond schuiven en wel, indien Assendelft II tegen K.F.C. III gelijk speelt en de Boys van R.V.Z. verliezen. In dit geval wordt ae spanning om de bovenste plaats enorm groot Ook in de overige afdeelingen staan buiten gewoon belangrijke ontmoetingen op hei: programma, terwijl het Zuiden ons weer voor een groote puzzle kan stellen. Wie gaat thans de leiding nemen? In het Westen hebben de Alkmaarsche Boys een zeer las tige klip te omzeilen en een bezoek aan R.C.Z beteekent geen „walk-over". Waar de Boys- voorwaartsen thans niet voor een Klaas van t Hof-puzzle komen te staan en zich bij voorbaat niet te hebben laten intimideeren, met steeds vanuit het middenveld op het doel wordt geplaatst, doch tot vlugge vleugel aanvallen en spoedige voorzetten wordt over gegaan, zijn wij er van overtuigd dat het juiste aantal doelpunten zal worden gemaakt, om de beide zoo belangrijke winstpunten naar de kaasstad te doen verhuizen. Het uiteen K. N. V. B. 2de klasse a: AlcmariaW.F.C, (2 uur). Res. 2e klasse A: W.F.C. II—Alcmaria II Res. 3e klasse A: W.F.C. III—Alcmaria III 4e klasse A: D T.S.—Alkmaar N. H. V. B. Ie klasse B: Assendelft I—K.F.C. 3 RCZ 1—Alkm. Boys 1 2e klasse D: Uitgeest 2—Alkm. Boys 2 Schoorl 1—Alcm. V. 4 3e klasse B: Alkm. Boys 3—C.S.V. 2 Ursem 1—Alcm. V. 5 Vrone 2—Bergen 2 4e klasse D: Alkmaar 3—Alkm. Boys 4 (10 uur) Alkmaar 4—Schoorl 2 Ursem 2—Akersloot 1 C.S.V. 3—N. Niedorp 3 Bergen 3—K.S.V. 2 Junioren A: ZFC a—Alcm. V. a Z.F.C. bPurmerst. a Hollandia aZ.V.V. a Alkm. Boys a—K.F.C. a Adspinranten H: Bergen a—Uitgeest a Schoorl aAlcm. V. a Alkmaar a—Alkm. Boys Adspiranten J: Uitgeest bN, Niedorp a Alkm. Boys b—D.T.S. a Adspiranten K: Vrone bAlcm. V. c (12.30 uur). Ursem aAlm. V. d (10.30 uur). K.S.V. aAlkm. Boys c tw e» (1.30 uur). (11.30 uur). (12 uur). (12 uur). (10 uur). (12.30 uur). (12.30 uur). - a (12 uur). (12.30 u (12 uur). meer spelen, voordat zijn elftal wedstrijden gespeeld had De eerste Zondag kwam en de -n stond netjes en rustig tusschen hiT er bliek. Hij speelde niet. 1 De tweede Zondag was er. Om - twaalf speelde het tweede en hii «£alf weer aan de lijn. Goed. Om 2 uur rv,„n(* het eerste elftal spelen en 1 schorste speler verscheen in 't vpm speelde mee! Mocht dat. of mocht dat niet Wii Iooven, dat de bedoeling van de it®6" was, dat de bewuste speler twee Zonrt!^ gen niet mocht spelen. Maar zoo luirta de straf niet Het tweede elftal had tw keer zonder hem gespeeld en was dus de straf om kwart over één t einde! Een handigheid ,die er wel toe zai i6i den, dat in 't vervolg de redactie va« een strafmaatregel anders zal luiden. aarden. .1 De Beverwijken draverijen. De vereeniging, die de draverijen t. Beverwijk organiseert, hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. Daarin werd o m mep. gedeeld, dat de vereeniging ongeveer OfS leden telt, en een bezit heeft van 1982 74 De aftredende bestuursleden, de heerên Koeleman, Weijs en Pluging werden aliPn herkozen. en De e. v. draverij zal vermoedelijk gehouden worden op 14 Sept. van het volgend jaar. Besloten werd, aan de plaatselijke crisis- comité's te Beverwijk, Velsen en Wijk aan Zee en Duin resp. 100, 50 en 50 te schenken. ïalen van de hechte Zaansche verdediging, rracht bij de eerste ontmoeting de 31 zege, al was dit dan ook niet de juiste verhouding. Waar de Zaandammers slechts bi] een over winning nog een kans op de bovenste plaats irehouden, kunnen de Alkmaarders op een hardnekkigen tegenstand rekenen en dienen zij zich volkomen te geven tot de laatste mi nuut! Vervolgens het treffen tusschen Assen delft II en K.F.C. III. Indien doelman van 't Hof weer zijn dag mocht hebben, kon het wel eens een minder gelukkige dag voor de Assendelfters worden. We houden het hier op een puntenverdeeling. Het Noorden kan Succes I, dat bij Petten op bezoek gaat, een stapje dichter bij het kampioenschap brengen. Hoewel de mannen van de Noord zeekant uiterst stug in het verdedigen zijn, zullen zij een Successer-zege wel niet kunnen voorkomen. H.R.C. III dat voor de tweede maal tegen Succes II speelt, doch thans op Wieringen, zal zich wel niet opnieuw laten verrassen en de Succesreserves een nederlaag toebrengen, waardoor zij haar theoretisch kans zal behouden. In het Oosten staat de laatste kans van M.F.C. I, dat de Strandvogels in eigen huis gaat bekampen, op het spel. Een nederlaag brengt reeds zes verliespunten, wat voor de bovenste plaats bezetting te veel zal blijken te zijn. Waar de Medemblikkers ten volle van hun taak bewust, zijn, houden wij het op een gelijk spel. An dijk I ontvangt West-Frisia III en zal wel weer twee puntjes aan het totaal toevoegen, wat eveneens van Nieuwe Niedorp I gezegd kan worden, dat bezoek krijgt van Hollandia III. Het Zuiden brengt ook al een volledig programma Een zeer belangrijke ontmoeting is Westzaan I—K.V.V. II. Zullen de Westzaners revanche kunnen nemen van de geleden 4—0 neder laag? Een nederlaag brengt de betrokken ploeg een klein stukje uit de goede richting Wij houden het hier op een puntenverdeeling! Monnikendam I, dat bij Z.V.V. III op bezoek gaat, wordt ook al voor een zeer lastig, taak gesteld, daar de Zaandammers in derge lijke ontmoetingen nogal eens voor een ver rassing zorg dragen. Een Zaansche overwin ning zou ons ook thans niet verwonderen. Zal Purmersteijn II nog runner up blijven, nu zij bij Zilvermeeuwen II op bezoek gaat? Wij vreezen dat de Purmerenders een veer moeten laten, daar de Meeuwtjes in eigen huis geducht van zich af kunnen bijten. De minder belangrijke ontmoeting W.F.C. IV— Z.F.C. IV zal eveneens wel op een punten verdeeling uitloopen. De tweede klasse. De Boys-reserves gaan bij Uitgeest II op bezoek en willen zij hun theoretische kans nog behouden, dienen zij te winnen, wat niet geheel onmogelijk is. Uitgeest zal echter geen gewillig slachtoffer blijken te zijn en slechts na veel inspanning gaan He puntjes naar de kaasstad. Schoorl I, dat er nu prachtig voor is komen te staan, zal met het bezoekende Alcmaria IV wel raad weten, wat een nieuwe nederlaag voor deze kaasstedelingen betee kent. In de derde klasse kunnen de Alkmaarsche Boys III nog on geslagen blijven, daar zij bezoek van C S V II krijgen, waar uit met flinke cijfers van ge wonnen werd. Ofzullen de Castricum mers de eersten zijn, die deze Boys Ursem I krijgt bezoek van het wisselvallige Alcm. V, dat de eene week met flinke cijfers van een kampioenscandidaat wint en een week later van een veel lager geplaatste met groote cijfers verliest. Als de Ursemmers de tanden weer eens flink op elkander zetten, geven wi hen kans op beide winstpunten. Bergen 2 zal Vrone 2 in eigen huis een nieuwe nederlaag toebrengen. In de vierde klasse achten wij Alkmaar III in staat Alkmaar sche Boys IV te kloppen, waardoor deze Alk raaarders runner up zullen blijven, evenals Schoorl II, dat Alkmaar IV in eigen huis wei een nederlaag zal toebrengen. Ook de derde gegadigde, Bergen III, zal met het bezoeken de K.S.V. III wel raad weten, terwijl C.S.V. III Nieuwe Niedorp III wel met een neder laag naar huis zal zenden en Akersloot I, Ursem II mogelijk in eigen huis klopt. EEN MERKWAARDIG GEVAL. In den Arnhemschen voetbalbond was een speler van een vereeniging ge voor' hoi f6 11^" kwam vrij geregeld uit voor het tweede elftal en mocht niet Schaatsenrijden. NAAR DA VOS! Woensdag as zullen de schaatsenrijders J. Langendijk en J. van Zijl, beiden uit Oud- (arspel, naar Davoo vertrekken, teneinde voor den K. N. S. B uit te komen in de wedstrijden om de Europeesche kampioen, schappen. De rijders komen waarschijnlijk 20 Januari terug, doch mocht er dan in Nederland geen ijs zijn, dan vertrekken ze van Davos dadelijk naar Engelberg BIZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. Het verband Alkmaar van den B.V.L. heelt deze week op de bovenzalen van het café van den heer v. Gijzen in de Breedstraat alhier zijn jaarlijksche schietwedstrijden gehouden. Voor deze wedstrijden bestond veel belang stelling, wat wel bleek uit de opkomst der schutters. Bijna alle afdeelingen hadden acte de présence gegeven en vooral voor den korpswedstrijd bestond groote animo. De heer Middelhof, voorzitter der gewestelijke commissie, heeft een jaar geleden voor dezen wedstrijd een zilveren wisselbeker beschik baar gesteld, welke toen door de afdeeling Langendijk gewonnen werd met 145 punten. Een zeer hoog aantal, als men weet, dat het maximum 150 punten is! Het spreekt vanzelf, dat de korpswedstrijd ook nu het groote evenement was. Onmid dellijk bleek, dat de korpsschutters goed ge- oefend en behoorlijk tegen elkaar op gewassen waren. Vooral Alkmaar, dat een jaar geleden met de tweede plaats genoegen moest nemen, kwam met een sterk drietal, be staande uit de heeren v. Gijzen, Schoonho ven en Besteman. Deze stonden weldra met 143 punten op de bovenste plaats, doch tot op het laatste oogenblik bleef de spanning er in, wat wel blijkt uit den volgenden uit slag: 1. Alkmaar 143 punter 2. Heerhugowaard Z. 142 3. Warmenhuizen 4. De Rijp 5. Egmond 6. Limmen 7. Castricum 8. Heiloo 9. Schoorl 10. Schagen 11. Blokker 12. Lutjebroek 13. Westwoud 14. Hoogwoud Hoogste korpsschutter was de 141 140 140 140 140 140 139 138 138 137 137 136 heer Mooy uit Limmen, die 50 punten schoot. Behalve deze korpswedstrijden werd er nog geschoten op de vrije baan en de perso- neele baah. Ook hier was de animo groot en den geheelen dag werd er op alle banen druk geschoten. De uitslagen zijn: Vrije baan. 1. W. Wittebrood te Egmond 8929 2. C. J. Kuiper te Obdam 89—28 3. K. Spijker te Medemblik 89-—" 4. Th. v. Gijzen te Alkmaar 88—N 5. N. de Groot te Limmen 88—29 6. C. Dekker te Venhuizen 88- 7. Th. Voskuil te H.Hugowaard 8. L. ter Lintei te Hoorn 8^ 10. J. de Boer te H.Hugowaard 86—7" 11. S. Kaandorp te Schoorl 85—2' 12. J. Kok te Grootebroek 13. N. Beentjes te Castricum 85—2° 14. Th. v. Schagen te FLHugowaard 85—- 15. J. Sijm te Venhuizen Personeele baan- 1. C. Besteman te Alkmaar 2. W. Wittebrood te Egmond 3. N. Beentjes te Castricum 4. J. de Boer te Heerhugowaard 5. J. Schoonhoven te Alkmaar 6. O. Huiberts te Egmond 7. J. Weel te Heerhugowaard 8. K. Spijker te Medemblik 9. J. Wijker te Egmond 10. Th. v. Gijzen te Alkmaar 11. Th. Voskuil te Heerhugowaard 12. P. Root te De Rijp 13. C. J. Kuipers te Obdam 15. J. Luta te Castricum De prijzen werden uitgereikt door commandant, majoor van Houten, voorzitter der gewest, commissie, den Middelhof. |0f Den heer Oolders komt een woord van toe voor zijn voorbereidend werk en z«l r beid gedurende den wedstrijd, terwijl oe -gf v. Gijzen alle hulde verdiend voor de inrichting der banen, die zeker aan eischen voldoen. 118 117 117 117 117 117 116 118 115 114 114 114 113 den den heer

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12