S 1 Jnveumdett Stukken Aduectentim Een heerlijke gesteriliseerde chocoladedrank EN van Deka Gloeiend heet of ijskoud op te dienen en altijd een tractatie! Wed. B. vanTwuijver-Hogensteijn, GRIETJE KEURIS, GRIETJE KOSTELIJK, ADRIANUS TIMMERS. Johann W. C. Kroon, Mej. BARTJE VAM STEEG, LAURENS HOUTTUIN, WINKELS MOGEN TOT 10 UUR OPEN ZIJN. De Commissaris van Politie der gemeente [Alkmaar maakt bekend, dat ingevolge de be paling van artikel 4, 2de lid, onder c der Winkelsluitingswet 1930, in het tijdvak van heden. Maandag 19 December 1932 tot en met Zaterdag 24 December 1932, alle winkels tot des namiddags tien uur voor het publiek ge opend mogen zijn. BENOEMD EN OP DE VOORDRACHT. Mej. J. S. Fanoy, hoofd der 7e Gemeente school (Meisjesschool), alhier is benoemd tot hoofd der Caupernitiusschool te Amsterdam en komt tevens voor op de voordracht voor hoofd eener meisjesschool te Groningen. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft in staat van faillissement ferklaard Israël de Jong, koopman te Den Helder, met benoeming; van mr. A. M. Lede- fcoer tot rechter-commissaris en van mr. A. Veldman te Den Helder rot curator. DE KAMER VAN KOOPHANDEL ADRESSEERT! Ie. Aan de Tweede Kamer der Staten- ^eneraal werd verzocht een ernstig onder soek te doen instellen naar de mogelijkheid de middenstandszaken in de noodlijdende tuinbouwstreken te helpen op de wijze, die de Kon. Ned. Middenstandsbond heeft aangege ven, nl. door het weder instellen van een regeeringscommissie voor het middenstands crediet. 2e. Aan den minister van economische za ken en arbeid werd verzocht het denkbeeld, geopperd door den Bond van exporteurs van aardappelen en groenten in Noordholland strekkende door de Ned. regeering de marken, op Sperrkanto in Duitschland geplaatst bij een eventuëel door haar aan te wijzen bank, over te nemen tegen vergoeding van Neder- landsche tegenwaarde in ernstige overwe ging te nemen en deze regeling, indien prac- lisch uitvoerbaar, zoo spo°dig mogelijk in te voeren 3e Aan denzelfden bewindsman werd gevraagd te bevorderen, dat het bestaande handelsverdrag tusschen Duitschland en Ne derland, dat op 1 Januari a.s. zal afloopen, voorloopig automatisch zal doorloopen, tot dat het nieuwe verdrag, waarover onderhan delingen gaande zijn, van kracht zal worden, daar anders de export onzer producten (b.v kool) ten zeerste bemoeilijkt zal worden door hoogere invoerrechten. 4e. Aan den directeur-generaal' van den P T. T.-dienst werd te kennen gegeven, dat de Kamer het zou toejuichen wanneer ook in Nederland voortaan de telefoonnummers als 'elegramadres gebruikt mogen worden, even ris dit in Engeland gebruikelijk is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,16 uur licht op- CORRESPONDENTIE. J. V. te Qadorp en mej. N. G. de G. te Eg mond aan Zee. Het bedoelde stuk is, op verzoek, als persstem opgenomen. Het is geen gewoonte op persstemmen een onder schrift te geven of daarover ingezonden stuk ken te plaatsen. Wat wij publiceerden is woorderlijk overgenomen uit De Nederland- sche Jager welk blad bij Kluwer in Deventer verschijnt Wie het met dat artikel niet eens is behoort dus daar zijn protest of zijn ingezon den stuk te sturen. (Buiten verantwoo'delitkheid van ae 'Redactie. De opname in de rubriek, bewust geensxms dat de redactie er mede instemt Geachte Redactie In alle toonaarden is bij de behandeling der gemeentebegrootng gesproken over de Gemeentelijke Instelling van het Maatschap pelijk Hulpbetoon. Waardeering kan ik gevoelen voor allen, die bereid waren deel uit te maken van dit nieuwe instituut, dat in plaats kwam van het vroege re Burgerlijk Armbestuur, waarvan vele an deren met mij deel hebben uitgemaakt Het past mij niet critiek te gaan uitoefenen op de handelingen van het nieuwe M. n-, maar ernstig wil en moet ik protesteeren te gen de uitlatingen, die de heer Bulens zich Heelt gepermitteerd in de raadszitting van j i- Vrijdagmiddag, waarin hij, blijkens net raadsverslag opgenomen in Uw blad Zaterdagavond, zich erover heeft uitgelaten als zou de administratie bij het vroegeie Burgerlijk Armbestuur „hopeloos' zijn ge weest, „zoodat elke mogelijkheid^om inzient te hebben in de uitgaven ontbrak". Ten faveure van mijne vroegere medeleden, die mede tijd noch moeite hebben ontzien om hunne beste krachten te geven aan het vele en moeizame werk, dat het B. A. hen verschatte en aan den kundigen en nauwkeurigen admi- nistratëur, aan wien, onder toezicht van he> bestuqr, de administratie was opgedragen, ben ik verplicht een ernstig woord van protest te doen hóoren. VY/ Zou de heer Bulens meenen, dat B. en w. van die dagen, de financieele commissie uit den raad en de controleur der gemeente financiën aan de telkenjare overgelegde re te ling en verantwoordig met de daarbij ge noegde bescheiden hunne goedkeuring zouden hebben gehecht, wanneer die administra ie niet perfect in orde was geweest? En weet de heer Bulens wel, dat verschil lende raadsleden, wethouders en ook de tegenwoordige wethouder van financiën than voorzitter van het M. H., toenmaals raads lid meermalen de vergaderingen van hei 'hans gesmade Burgerlijk Armbestuur heb ben bijgewoond en mij persoonlijk hunne waardeering, hebben betuigd en uitgesproken Ingwlcht?" waar0P het B A' werk-e e" WaS Ik geloof dan ook niet, dat de heer Wester hof, die bij zijne veel omvattende taak als wethouder van financiën, de moeilijke functie van voorzitter van het M.H. bekleedt en waar voor ik eerbied gevoel, de meening des hee- ren Bulens zal deelen. Ik zou nog sterkere staaltjes kunnen aan halen, waaruit kan blijken, dat de zoozeer door den heer Bulens gesmade administratie van het Burgerlijk Armbestuur nog wel eens uit het stof gehaald wordt, om te dienen als leiddraad voor onderzoekingen, die te tijdroo- vend zouden worden als de tegenwoordige administratie van het M. H. moest worden geraadpleegd. Meer eerbied voor het werk, dat velen zoo veel jaren met behulp van een klein maar ijverig en deskundig personeel aan het B. A. hebben besteed, had ik van den heer Bulens anders mogen verwachten die hierbij ten ach ter staat bij menig georganiseerden of ongeor ganiseerden werklooze, van wie er velen zijn, uit wier mond ik meermalen de verzuchting meest hooren „Was het oude Burgerlijk Arm bestuur er nog maar". Met dank voor de opname, W. J. D. APPEL, oud-voorzitter van het vroegere Burgerlijk Armbestuur. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd onderstaand in uw blad te willen plaatsen. Het betreft hier alweer de Gem. Radio-distributie, al gaat het nu eens niet over de hoog geroemde soepelheid ten opzichte van de betalingen en voorschriften van dit bedrijf tegenover haar abonnees, doch over de houding van de bevoegde auto riteiten van dit bedrijf tegenover het perso neel der v.m. particuliere Radio-Centrales. Bij de overname van dit bedrijf is door den wet houder der bedrijven in de desbetreffende raadsdebatten verklaard, dat dit personeel zoo veel en zoo spoedig mogelijk zou worden overgenomen, zoodat zij er weinig of geen schade van zouden ondervinden, Hoe men op dergelijke woorden kan bouwen, blijkt uit het volgende: Van het 12 man sterke personeel der v.m. particuliere Radio-Centrales zijn er momen teel drie in tijdelijken gemeentedienst overge gaan, terwijl er vier als .incasseerder dag per week dienst doen op een provisieloon van ongeveer 6 per week, terwijl de rest, dus ook die incasseerders, aangewezen zijn op M.H. of Crisiscomité. Als deze menschen eens kwamen informeeren naar den stand van zaken, werden zij regelmatig met een kluitje in het riet gestuurd. Nu mag dit een zeer handige manier zijn om van deze men schen af te komen, van een zoo vooruitstre vend man als de betrokken wethouder ver wacht men zoo iets toch niet. Een feit is, dat al deze menschen voor het overgroote deel een behoorlijk bestaan hadden, welk be staan voor de meesten van hen nu zonder meer verwoest is, terwijl er tot dusver door de gemeente niets anders voor in de plaats gesteld is, en de meesten van hen nog steeds geheel of gedeeltelijk werkloos zijn. Deze werkloosheid wordt echter door de ge meente bewust in de hand gewerkt. Degene, die eenigszins met de zaak op de hoogte is, weet, dat het personeel der licht- bedrijven de maanden Oct.Nov. meer dan overbelast is geweest en dat dit voor som mige takken van dienst nog geldt. Het zou de moeite loonen om over die maanden den overurenstaat van het kantoorpersoneel en de meter-afnemers (om van het technisch per soneel nog maar te zwijgen) eens in te kun nen zien. Men zou dan een respectabel aan tal overuren te zien krijgen en dit in een tijd dat de werkloosheid een ongekende hoogte heeft bereikt. Als deze overuren ten goede waren gekomen aan de menschen die er eigenlijk recht op hadden er zijn nog een vijftal van de oude bedrijven geheel of ge deeltelijk werkloos zouden deze menschen voor het grootste gedeelte tot nog toe een behoorlijk weekloon hebben kunnen verdie nen. Misschien dat dit stukje er toe zal bijdra gen om deze onbillijkheid op te heffen. Met dank voor de plaatsing, EEN INGEWIJDE. Geachte Redacteur, Mag ik misschien nog een weinig ruimte in uw geacht blad voor onderstaande? Bij voorbaat mijn beleefden dank. DE RADIO-DISTRIBUTIE. De heer Bonsema sprak in den raad o.a. als volgt: „Nu in de Alkm Courant de inge zonden stukken uitblijven is er een hoofdarti kel over aangekondigd''. Wat wil de heer Bonsema dan? Dat er dag in, dag uit een ingezonden stuk in de courant staat? Ieder een, die bezwaren en klachten heeft, voelt er nog niet voor, en ook iedereen is niet in staat zich te uiten. Maar ik ben er van overtuigd, dat het geschrevene de instemming heeft van honderden aangesloteneu. En wanneer elke abonné, die klachten of bezwaren had, zich direct ook maar liet afsnijden zou het getal van 3989 ook spoedig heel wat minder wor den. Dat weet de heer B. ook wel. Met een paar mooie woorden is men er niet. En over cie klachten die in de ingezonden stukken hebben gestaan, is hij heen gesprongen. Dat de particuliere bedrijven geen behoorlijke lijsten hadden van aangeslotenen, had men vóór dien tijd kunnen weten. Men koopt toch geen kat in den zak? De achterstand moest worden ingehaald. Goed. Maar daarom behoeft men nog geen twee maal in één maand met een tusschentijd van 14 dagen om geld te komen, althans niet bij hen, die geregeld op tijd hadden betaald aan de centrales. En daar gaat het om. On geveer 15 October werd bij mij de kwitantie aangeboden voor de maand October, en een goede week later kwam men met de kwi tantie voor November, terwijl men 15 No- Nember weer kwam om geld voor de maand December. Dat is geen regeling. En daar heb ik het in mijn vorig ingezonden stuk over gehad. Maar daar heeft de heer B. in den raad met geen woord over gerept. Een groote actie is er in de stad niet gevoerd, maar verschillende menschen hebben hun klachten naar voren gebracht, en daar is men blijkbaar doof voor. Maar dat het met de inning van de contributie een janboel is, staat voor ieder een vast. En dat komt omdat men het op de kwitantie van gas- en electra heeft overge bracht. Het ware dan befcr, om het ramo- geld apart te innen. Er zijn werkloozen ge noeg die dit voor een kleine vergoeding wil len doen. En anders draagt men het op aan de menschen die men nu ook in de gelegen heid stelt om voor het aanbrengen van week- abonnees iets te verdienen. Of is een Alk maarder daar ook niet bekwaam voor? Maar hoe men het ook wil inkleeden, men mist ten eenenmale het recht, om van de aan geslotenen te verlangen zoo ver voor den tijd de contributie te betalen. En ook heb ik in mijn vorig ingezonden stuk gevraagd, waar om men het vooruitbetalings-systeem van de centrales heeft overgenomen. Ook daar is de heer B. over heen gestapt. Men acht het blijkbaar niet noodig op der gelijke vragen in te gaan. Maar als socialis tische wethouders doet men de minder-gegoe- den geen genoegen met dit systeem. Er zijn vele menschen die hun radio-geld wekelijks afzonderen, opdat men den eersten van de maand zijn twee gulden bij elkaar heeft, en iedereen is maar niet in staat, om wanneer men onverwachts midden in de maand komt, te betalen. Maar de koe vergeet dikwijls maar al te gauw dat zij kalf geweest is. Met dat al blijven de menschen, die persé niet vóór den eersten van de maand wenschen te betalen, verplicht een gang te maken naar het kantoor van de lichtbedrijven. Want het gebeurt ook maar al te veel, dat de kwitantie voor de tweede maal niet wordt aangebo den, maar het waarschuwingsbriefje gewoon in de brievenbus wordt gestopt, terwijl men thuis is. Mocht men dit niet willen gelooven dan ga de wethouder maar eens op het be- taalkantoor informeeren bij de menschen. Zoo was er den vorigen keer toen mijn vrouw het geld bracht ook iemand, een zakenman met een winkel, waar te allen tijde volk in huis moet zijn, die hevig te keer ging, omdat men het waarschuwingsbriefje gewoon maar op de toonbank had neergegooid. En tenslotte nogmaals een enkel woord aan het bestuur van de V.A.R.A. In den Hel der is door bemoeiing van deze omroepver- eeniging het aansluitingsgeld van 10 terug gebracht op 4, terwijl men hier in Alkmaar van gemeentewege een bedrag vraagt van 18. Zooals men zegt voor vijf lijnen. Maar vindt de V.A.R.A. dat niet te duur? In dit ge val zullen wij nog even afwachten. Maar als men in een andere plaats 4 voor twee of 3 lijnen voldoende acht, vind ik 18 voor vier of vijf lijnen schandelijk hoog. Dus mijnheer de wethouder leef nog maar niet in de mee ning, wanneer er een paar dfcgen een courant verschijnt zonder ingezonden stuk over de radio, dat iedereen tevreden is. Verre van dat! En men kan veilig aannemen, dat de weinigen, die er over schrijven dit doen na mens honderden. Hopende dat men spoedig eens tot een be vredigende oplossing kan komen. Nogmaals dankende voor de plaatsruimte, H. M. de R. In het avondblad van de „Telegraaf" d.d. 13 December 1932 komt een bericht voor, waarin door Gedeputeerden als antwoord op een vraag van enkele leden der Prov. Staten gezegd wordt, dat deze op een misverstand berust. Het gaat hier over een afrastering op de grens van den grond van de waterleiding en de gemeente Bergen. Deze afrastering zou gemaa,kt zijn om te beletten dat wandelaars buiten de paden in het duin zouden gaan, terwijl in die afrastering draaihekken gemaakt zijn bij de be staande wegen. Ook zouden gedeputeer den wandelkaartep uitgeven tegen ver goeding. Nu is het mogelijk, dat gede puteerden niet op de hoogte zijn van den toestand door verkeerde inlichtingen van het waterleidingbedrijf, of dat ze bewust onwaarheid spreken „liegen" is zoo'n leelijk woord. De afrastering is 2300 M. lang en kost zonder de draaihekken 2.13 per meter, dat is dus ongeveer 5000.Bij de op dracht was order gegeven dat het gaas minstens 20 c.M. in den grond zou wor den gebracht, dit dan zeker tegen het onderdoor kruipen van de wandelaars De draaihekken zijn zeer solide ge maakt, op een plaat beton zijn twee kwartcirkelvormige betonnen platen aangebracht, waartusschen het draaihek zoo is gemaakt, dat in welken stand het ook staat het kleinste korijntje er niet docr kan. Dit hek is geen hek om de wandelaars tegen te houden, doch het is een wildkeering. Het nu afgezette gedeel te is een mooi begroeid stuk duin, ideaal voor fasanten en ander wild. De heeren die hier het jachtrecht hebben, krijgen een rustig terrein, waar het wild goed voort kan telen. Wat de wegen in dit terrein betreft zijn er maar twee n.1. de Uilenvangersweg en een voetpad dwars op dezen weg, dat uitkomt op de Guur- tjeslaan. Er zijn dus maar twee draai hekken noodig. Hoeveel menschen gedeputeerden zul len rekenen dat die twee wegen zullen bewandelen, weet ik niet, maar ik ge loof niet dat er veel liefhebbers zullen zijn. Was de waterleiding particulier eigendom, dan zou ik het betreuren, dat weer een mooi stuk duin afgesloten was, maar ik zou den eigenaar gelijk moeten geven, wanneer hij van jagen houdt. Maar nu vind ik het meer dan erg, dat door een publiek lichaam op zijn grond een wildreservaat wordt aangelegd, terwijl het daardoor aan Ber gen een aantrekkelijkheid ontneemt. De wandelaars in de duinen er zijn er niet veel, zelfs niet in het volle seizoen doen geen schade aan de begroeiing, als men ze tenminste niet dwingt altijd denzelfden weg te loopen. Deze schade kan men reeds zien bij de beroemde witte paaltjes in het duin. Bergen kan zijn aantrekkelijkheden niet missen en hier hadden 3. en W gedaan moeten trachten te krijgen, dat deze afrastering niet tot stand kwam; de jachtliefhebberij had achter moeten staan bij het belang van Bergen. Het zomerpubliek wordt toch al kop schuw gemaakt door het overal voor komende „Verboden", Verboden voor ruiters en wielrijaers op de wandel paden is goed, maar „verboden buiten de paden te loopen" is belachelijk Wij hebben hier geen gazons met mooie bloemperken en de pensiongasten komen hier om hun kinderen vrij onder de boomen te laten rondloopen en niet aan het handje op de paden. Kunnen ze dat niet, dan komen ze hier niet terug en Bergen verliest pensiongasten welke het hard noodig heeft. Verleden jaar bleven de gegoede gasten al beangsti gend weg. Ook het overal lukraak aan gebrachte prikkeldraad kan zonder eenige schade vervallen. Behalve bij de Hooge boomen kan dit alles weg. Het bosch wordt zooveel aangenamer en de wandelingen ruimer, of moet dit ook in stand gehouden worden voor de broed plaatsen? Nog wilde ik iets aan den gemeente raad vragen. Ik houd van boomen en het hindert mij als er een geveld wordt, ook al is het uit noodzaak, maar den vorigen winter is bij de Sparrenlaan een perceel kerngezonde eiken van ik schat onge veer 30 jaar, omgehakt en dit geschiedde zonder noodzaak. Het hout was niets waard en ligt misschien nog op de op slagplaats, uitgezonderd de palen die er van gemaakt zijn om een afrastering van kippengaas om dat perceel van te maken met gebruik van het in de bos- schen van Bergen zooveel voorkomende prikkeldraad. Dit vind ik vandalenwerk Nu ben ik bang, dat de perceelen beoos ten de Jan Willemlaan ook kaal gehakt zullen worden en er is zoo gemakkelijk een bosch van te maken van opgaand geboomte, wanneer de dunne boompjes er tusschen uit genomen worden en om de 2K a 3 M. een goed groeiende boom blijft staan. Bergen krijgt dan een bosch van hooge boomen, waardoor het een aantrekkelijkheid meer krijgt, maar dan wel buiten de paden loopen. Ik weet wel, dat dit eigenlijk werk is van B en W., maar ik geloof, dat het noodzakelijK is, dat wat het bosch betreft een wakend oog van den raad zeer noodig is. Dankend voor de plaatsruimte. F. BENNIK Sr. Geachte Redacteur, Beleefd verzoek ik U, het" volgende te wil- ien opnemen. Het „Hollandsch Strijkkwartet" concer teerde gisteravond in de Rustende Jager te Bergen voor een auditorium van plm. 50 menschen, voor nagenoeg een leege zaal dus Niets bizonders, vindt men misschien. In dit geval echter wel. Het geldt hier niet een voor eigen risico debuteerend kwartet in een groote stad met een overvoerde concertmarkt, doch een ensemble met een internationale re putatie, uitgenoodigd door een kunstkring. Het komt mij dan ook voor, dat een vol gende maal meer belangstellenden kunnen worden gevonden, wanneer het bestuur de moeite wil doen tijdig een circulaire te zen den aan muziekpaedagogen te Alkmaar en Bergen, met het verzoek hun leerlingen tot een bezoek op te wekken. Op gelijke wijze kan men de leerlingen uit de hoogere klassen van middelbare scholen en gymnasium berei ken. Een dergelijke, met geringe kosten te voe ren propaganda, zal waarschijnlijk op wei nig bezwaren stuiten, vooral nu scholierkaar- ten voor 0.50 beschikbaar worden gesteld, terwijl het programma in de provincie uiter aard niet een zoodanig esoterisch karakter heeft, dat het door de jongeren niet genoten zou kunnen worden. Het bestuur neme de proef eens; mogelijk bespaart het de uitvoerenden en zich zelf hiermede verdere teleurstelling. Met dank voor de plaatsing, Z. (Het bestuur van den Berger Kunstkring was er op voorbereid, dat er tegenwoordig weinig belangstelling voor concerten be staat. Het heeft evenwel gemeend deze afwis seling te moeten bieden aan leden en ande ren, die daarin in 't bijzonder belang stellen. Red. Alkm. Crt.) Heden overleed onze beste zuster en tante, de in den ouderdom van 69 jaar. Namens de familie, Wed. J. HOGENSTEIJN. Wed. C. VIS. Limmen, 17 Dec. 1932. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 20 Dec. te Castricuni te 2 uur_ Geen bezoek, geen bloemen. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder echtgenoote van H. SCHENK, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Uit aller naam: H. SCHENK en kinderen. Heer-Hugowaard. 18 December 1932. Heden overleed in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar Wed. van D. P. WIT, in den ouderdom van bijna 70 .jaar. Heiloo, 17 Dec. 1932. De Executeur-Testamentair A. STRIJBIS, Laren (N.H.) Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontsliep te Zeist zacht en kalm, in den ouderdom van 73 jaar, mijn lieve Vader, Mede namens mijn moeder, zusters en broer, E. TIMMERS. 19 December 1932. Zeist, Gerolaan 91. Alkmaar, Stuartstraat 81. Eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid, overleed heden onze innig geliefde Man en Vader oud-Burgemeester en Notaris, in den ouderdom van 67 jaar. Z. Scharwoude, 18 Dec. 1932. ANNAN.H.C. KROON— Immink. Brielle. JOHANN P. C. KROON, Bezoek kan niet worden afgewacht. De crematie zal te Wester- veld plaats hebben op Woens dag 21 December 1932, v.m. 11.45 uur. Heden overleed onze beste Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: D. J. KIEFT. Heiloo, 19 Dec. 1932. Geen bezoek. Heden overleed onze beste Man, Vader en Behuwdvader, de Heer gepens. ambtenaar der N.S., in den ouderdom van 00 jaar. Bergen N.H. A. HOUTTUIN—Schot. Batavia N.O.L W. L. HOUTTUIN. J. H. HOUTTUIN— Westerbeke. Amsterdam. T. E. HOUTTUIN. Bergen N.H., 17 Dec. 1932. Beemsterlaan 19. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinzdag 20 December n.m. 2 uur vanaf Beemsterlaan 19. Geen persoonlijk rouwbeklag. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar van den 8 December 1932 is het fail lissement van ARIS VEERMAN, koopman, wonende te Den Helder, Keizerstraat no. 70, wegens gebrek aan baten opgeheven. Mr. G. A. DE LANGE, Curator. Alkmaar, den 17 December 1933. Kantoor Breedstraat A 10.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3