Rechtszaken ^fcheepstilding^n £aatste b Jiacktbetichten STOMPETOfcEN. PARAGUAY WIJST DE INTER NATIONALE BEMIDDELINGS VOORSTELLEN AF. VOORAANSTAANDE RUSSISCHE AMBTENAREN GEARRESTEERD? WERKLOOZEN-BETOOGING UITEEN GESLAOEN. EEN ONDEUGEND PRINSJE. EEN NIEUWE TIENDUIZEND TONS KRUISER. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIË. Zes dooden, veertig gewonden In de nabijheid van de stad Fontaleza ont spoorde een personentrein, tengevolge waar van vijf passagiers sa de stoker werden EIERENVEILING TEXEL. u-kenden en diegene welke in werk- '^•schaffinf? werken kri'^en reeds toe ver een reen wekelijksche bijdrage te bleken voor diegene welke uit prkloozenkas trekken, daar dit geheel "nor rekening der gemeente zou komen je financiën laten zulks niet toe orVen huurtoeslag aan land-arbeiders verleenen tot een maximum van 1.50 ven de 2.50, zooals door den minis- J?r is bepaald. De uitvries-regeling zooals voorge schreven is toe te passen. Degene welke in het vrije bedrijf werk zaam zün en ecn wachtweek moeten 'doormaken. Voor een eventueele uitkee- ring te verwijzen naar het plaatselijk erisis-comité. Do heer Zuidam vroeg of de landar beiders die een wachtweek door moeten doormaken niet vallen onder de uitvries- regeling- De voorzitter antwoordde: alleen zij die in de werkverschaffing zijn. De heer v. d. Molen was van meening dat de minister zich in de circulaire niet permanent uitspreekt betreffende het geven van een kerstgtave. Spr. zou dan ook gaarne zien dat van gemeentew ge een kleine toelage verstrekt werd aan diegene welke in werkverschaffing wer ken. De voorzitter las de desbetreffende alinea voor dat geen kersttgave kan worden toegekend. De heer v. d. Molen vertrouwde van wege het crisis-comité op een soepele toepassing, betreffende de uitkeering. Overeenkomstig het advies van B. en iVv. werd besloten. Voorstel B. en W. tot toetreding tot de Ned. Thermo-chemische fabrieken voor de oprichting van een destructor. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot nadere vaststel ling der gemeentebegrooting 1933. De voorzitter deelde mede dat een paar opmerkingen zijn gemaakt van ad ministratieven aard welke niet op de cijfers van invloed zijn. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot 4000 ten last der -lichttbedrijven voor de kabileering. De voorzitter deelde mede dat meer -geld gevraagd is dan aanvankelijk is geraamd daar er enkele dingen zijn bij gekomen, zoodat de eerste som, zijnde 36000 te weinig is om te financieren. Aldus besloten. Vervolgens kwam eerst punt 9 aan de orde zijnde benoeming van 2 leden voor het Burgerl. Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer C. Spaan Jr. en het overlijden van den heer C. Kostelijk. De voorzitter wijdde eenige waardee- rende woorden aan wijlen den heer Kos telijk, die 24 jaren de functie van arm voogd op zulk eea«^fcijze heeft vervuld, dat met dankbaarheid zijn verscheiden werd herdacht voor datgene wat door hem voor de gemeente is verricht. Bij de gehouden stemming bleek dat de heer Spaans met algemeene stemmen werd herkozen, voor den heer G. Strij bis, terwijl de heer H. Kamp met 5 stem men voor den heer J. Smink met 2 stem men werd gekozen in de vacature van wijlen den heer Kostelijk. Bij de benoeming tot leden wering schoolverzuim werden de heer-en B IJsma, J. Smak, G. Glas Az., G. Strijbis en J. v. d. Graaf met algemee'-e stem men herkozen. Tot 2 leden van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs werden herkozen mej. A. Balder en L. Molenaar Rondvraag. De heer Zuidam vroeg waar de toe stand van het hek op de brug b;j W Koe dijk en is van meening dat di gevaar oplevert voor het verkeer, daar het op verschillende plaatsen zoowat :s^ door geroest. Zal ter plaatse onderzocht wor- ^en V. Do heer v. d. Molen vroeg in verband met het gesprokene in de vorige raads vergadering naar den toestand van het sportterrein. Dit wordt nog afgewacht in verband met de slechte weersgesteldheid D,,pna sluiting. ZIJPE. In een op Woensdag 21 December a.s.te houden vergadering van het bestuur van het waterschap „Zijpe en Hazepolder zal o m. aan de orde komen de benoeming van een dijkgraaf van het waterschap, zulks wegens penodieke aftreding van den tegenwoordigen dijkgraaf, den heer C. Hooij. LIMMEN. 'Door den bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Hubertus) kapelaan N. C. de Rooi.1 alhier en tot zijn plaatsvervanger kape laan J. Rijk te Voorhout. De voorzitter, de heer A. N. K. Hop man, opende op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom. De secretaris, de heer van Diepen, deelde mede dat de eening voor het badhuis meer dan vol- teekend was, zoodat men verscheidenen moest teleurstellen. Spr. bracht dank aan het bestuur, ook namens het be stuur van het badhuis. (Instemming). 4 an den heer Th. B. Brand was een klacht ontvangen over het toezicht op de R. K. school, voor zoover het genees kundige toezicht betreft. Gevraagd werd de bemiddeling van het W. K om juister toezicht op de klachten. Zijn zoontje was afgewezen omdat er vol gens den heer Tamis geen medisch toe zicht op de r.k. scholen was. Dat was in voorbereiding, doch de hooge gees telijkheid moest zich eerst uitspreken. Door den heer Mossel werd aan dok ter Hoekstra gevraagd of het toezicht voor beide scholen was. De heer Hoek stra zeide dat hij slechts aan de ouders kon adviseeren om de kinderen door hun huisarts te doen behandelen. Ook spr. vond den toestand niet ideaal. De heer Smits meende dat het hoofd der Bijz. school te goeder trouw in de ver onderstelling was dat het z.g. medische toezicht alleen voor de openbare school Over dat toezicht werd een drukke HEEMSKERK. 'De gemeenterekening sluit voor den gewonen dienst met een en uitgaafcijfer van ruim 150CK)0 Kapi- taaldienst 40.000. G. E. B. 35.162.80, het woningcijfer 17.240.58 en het al- gem. armbestuur 23.665.50. HEILOO. 'De werkverschaffing is in gang. Onder leiding van de Ned Meiae Mij. te Utrecht zijn een 115 werkloozen werkzaam aan den nieuwen weg van ie Rijksstraatweg naar het N. H. Kan Thans is ook overeenstemming be e tusschen het gemeentebestuur e" heer w. P. Swart (nl. over. ,aan grond voor aanleg van bedoelden weg) zoodat het laatste struikelblok n I e ru""d mtL Km De afdeeling Heiloo vanj!1' wiJJi yer- ..Het Witte Kruis" hield Maandag avond vergadering in cafe „De neming'. is discussie gevoerd, doch voorzitter en secretaris antwoordden dat men moet afwachten hoe het rapport van 't W. K. luidt over districts-toezicht. Laatstge noemde zeide, dat aan de vorming van districten nog wordt gewerkt, terwijl de katholieken een eigen medisch toe zicht door R.K. artsen prefereeren. Besloten werd het hoofd der R. K. school bekend te maken dat op verzoek der onderwijzers (essen) dokter Hoek stra voor beide scholen advies geeft. Daarna kwam aan de orde „Huisver zorging". Het bestuur had zich in ver binding gesteld met vereenigingen waar huisverzorging bestaat. De bedoeling is hulp te geven waar de moeder om de een of andere wijze de belangen van haar gezin niet kan behartigen. Voor kraamverpleging moeten gediplomeer de verpleegsters disponibel zijn. Het bestuur dacht er over contact te zoeken met de Ned. Ver. van Huisvrouwen en de Soc. Dem. Vrouwenclub en de Sint Elizabethvereeniging. Mogelijk zou nog zijn mannelijke bestuursleden, doch noodig is het niet. De doktoren zouden ook zitting kunnen hebben of op ande re wijze hun medewerking kunnen ver- leenen. De contributie is 2.50 per jaar en een betaling voor hulp per dag wan neer hulp noodig is, welke progressief geregeld wordt naar het inkomen. Voor personen, die een laag inkomen hebben is de vergoeding heel gering. Gehoopt wordt op goed gesitueerden, op financi- eelen of anderen steun. Na deze toe lichting kreeg het bestuur mandaat om 'ür noodlge stappen te doen. Daarna ging men over tot de behan deling van het Huishoudelijk Regle ment, naar een ontwerp van het hoofd bestuur. Conform vastgesteld. Bespreking rapport riooleering enz. De voorzitter droeg de leiding over aan dr. Cohen, omdat hij als gedele geerde van het W. K. het rapport had goedgekeurd en onderteekend. De voor zitter der commissie, de heer Krom was door sterfgeval verhinderd, zoodat de secretaris, de heer Vlessing, het rapport zou toelichten en zoo noodig verdedigen. Dr. Cohen begon te zeggen dat het bestuur waardeering had voor het werk der Commissie en las het rapport voor. De Commissie had zich tot B. en W. ge wend om inzage van het rapport dat door de raadscommissie was uitge bracht, doch B. en W. vonden geen ter men aanwezig om inzage te geven. De Commissie W. K. liet het er echter niet bij zitten en vroeg en kreeg het rapport in handen. Meerdere raadsle den hadden geen bezwaar om dit rap port te verstrekken, omdat geen ge heimhouding was opgelegd. De Com missie W. K. oefende critiek uit dat een persoon, in casu de heer Kostelijk, al leen het onderzoek leidde, het rapport opstelde en alle politieke partijen tee kenden het alsof ze er iets van wisten! De steekproeven die de heer Kostelijk nam, waren volgens de Commissie van het W. K. in strijd met de waarheid, Heel toevallig waren bij twee leden van de Commissie van het W. K., volgens het rapport-Kostelijk proeven genomen en hij was er niet eens geweest, althans bij den heer Krom niet. Nog erger maakte hij het bij het onder' zoek bij perceel Holleweg 61 (bij den heer Greeuw Jr.) waar wel degelijk was ge' klaagd. Gewezen werd op de schandelijk vervuilde beek aan den Heereweg tusschen de perceelen 169—172. De commissie van het W.K. kwam tot de conclusie dat een riolee ring urgent is en wilde in het overgangstijd perk (door den raad bepaald op 10 jaar) een ophaaldiens van gemeentewege van faeca hen, omdat in tegenstelling wat het rap port van de raadscommissie zegt hier geen ophaaldienst bestaat. Volgens de commissie van het W.K. is een zuig- en perspomp, aan te brengen aan den vuilnisauto, wel voor dat doel te bezigen. Dr. Cohen zeide, dat het bestuur van het WK waardeering voor het werk der com missie heeft, doch achtten meer feitenmate riaal noodig om B. en W. en den raad te overtuigen van de urgentie van dit vraagstuk De commissie meent, dat het voldoende is zoodat er geen overeenstemming is bereikt, De heer Vlessing verdedigde zeer uitvoerig de zienswijze der commissie en vond dat of men drie of 100 gevallen aantoonde, die hetzelfde was. In ons rapport is uitvoerig op den mis standen gewezen. De heer Hopman, die weer de leiding nam betoogde, dat men daarover van meening verschilde. Spr. gaf dat verschil van inzicht aan Het raadslid Greeuw zeide, dat men destijds een voorstel had gedaan om de rioo leering te doen aansluiten bij Alkmaar. In principe leek men er wel voor, doch toen het laoport van de raadscommissie verscheen, was het uit. Wij hebben aangetoond dat rioaleering wel urgent was. Wij hadden een deskundige beschikbaar, omdat we leeken zijn, doch de raad wilde er niet aan. De Gezondheidscommissie te Beverwijk oordeelde de rioleering niet urgent en dan mist men als leek den moed om het anders te zeggen. Voor het ophalen van faeca liën ver wees men naar de tuinders die het maar moeten doen. Spr. oordeelde den toestand niet ideaal en nu speet het spr., dat het be stuur zegt: „de tijden zijn er niet naar om rioleering ter hand te nemen". Spr. oordeel de in dezen tijd van werkloosheid wel derge lijk werk noodig. De heer Mossel betoogde, dat wij (hij be doelde blijkbaar de s.d.a.p.) de urgentie van het vraagstuk betoogde. Wij hadden een kos tenberekening gemaakt, die, alles inbegre pen, ongeveer 10 per perceel zou kosten. Spr. ging daar uitvoerig op in en zeide o.m. dat de rapporten van leeken met alle respect voor de goede bedoeling weinig waarde hebben. De heer A. Greeuw Jr. begreep niet waar raadscommissie den moed van daan haal- l om den toestand bij zijn perceel goed te praten. Er zijn wel degelijk klachten én bij B. en W. én bij de raadscommissie ingebracht. Spr. gaf den onhoudbaren toestand aan en oefende critiek uit, dat men op alle klachten nul op het request krijgt. De voorzitter zeide, dat er twee voorstel len gedaan kunnen worden: 1. een nieuwe commissie benoemen die een nieuw rapport samenstelt waarin meer feitenmateriaal ver werkt is2. het rapport onaangetast laten en niet bij B. en W. inzenden, doch aan B. en W. en den raad verzoeken een gemeentelijken ophaaldienst voor faecaliën in het leven te roepen en de urgentie van rioleering betoo- gen. Uit de vergadering gingen stemmen op, dat de voorzitter nu een heel ander geluid liet hooren dan in het rapport, dat hij onder- teekende. Dr. Cohen zeide, dat de voorzitter een andere zienswijze kreeg door bespreking in het bestuur.Hijhad echter het rapport ver dedigd en onderschreef het nog, althans in groote lijnen. Besloten werd geen nieuwe commissie te benoemen en te verzoeken zooals in sub 2 genoemd. Daarna volgde nog eenige discus sie en werd de commissie ontbonden. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Hedenmorgen begaf de landbouwer IJ., wonende Jisperweg in de Beemster zich met paard en dresseerkar naar een crisisver gadering te Alkmaar. Aan de Noordervaart vlak bij Stompeto- ren viel het paard neer en gaf na enkele oogenblikken den geest. Later werd het cadaver door des nood- slachter A. de Lange, weggehaald. Voor den betrokken eigenaar was dit on geval een schadepost, daar het paard niet was verzekerd. DE SPOORBOOMEN NIET GESLOTEN. Een spoorwegwachter te Houten stond gis ter te Utrecht terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, den dood tengevolge hebbend. Verdachte was baanwachter en verzuimde voor een goederen trein de boomen neer te laten, waardoor een paard en wagen werd aangereden, bij welk ongeluk een jongetje werd gedood. E>e trein was nieuw ingelegd en reed pas voor de tweede maal, maar de man wist, dat hij komen zou. De trein was een half uur te laat. Verd. had geen kloksignaal gehoord. 'De Officier van Justitie eischte in verband met de ernst der feiten een hechtenisstra:: voor den tijd van drie maanden. Mr. Wittlox was van oordeel, dat geen signaal was door gekomen en wees erop, dat de trein voor de eerste maal liep. Hij wachtte dan ook met gerustheid het oordeel van de rechtbank af. Verd. was 18 jaar in dienst der Spoor wegen en was slechts eenmaal gestraft, n.1 voor het te laat in dienst komen. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. DOOD DOOR SCHULD. Maximum, straf geiistlu Het O. M. bij de Rechtbank te s-Graven hage eischte tegen een autohandelaar te Rot terdam, die heeft terecht gestaan wegens het veroorzaken van dood door schuld (de aanrij ding op 28 April j.1., op den Oostsingel te Delft, waarbij verdachte met een auto in het water terecht kwam, en een der inzittenden verdronk), na verhoor van nog eenige getui gen en een deskundige, de maximum straf n.1. negen maanden gevangenisstraf en, waar het hier recidive betrof, intrekking van het rijbewijs voor den tijd van twee jaar. Hoewel dit niet bij dagvaarding was ten laste gelegd, hield de officier naar hij zei de rekening met het feit, dat verdachte onder den invloed van alcohol heeft verkeerd SI OOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, 20 Dec. v. Batavia te Amsterdam. Poelau Roebiah, uitreis, 20 Dec. te Sabang Poelau Tello, uitreis, 20 Dec. te Port Said. Kon. Ned. Stooinb. Maatschappij. Adriadne, 19 Dec. v. Bari n. Catania. Agamemnon, 20Dec. v. Gibraltar te Barce lona. Aurora, 20 Dec. v. Volo te Limni. Bacchus, 20 Dec v. Centa te Genua. Deucalion, 19 Dec. v. Belize n. P. Cortes Hercules, 19 Dec. v. Algiers n. Malta. Iris, 20 Dec. v. Stettin te Kopenhagen. Merope, 20 Dec. v. Valencia n. Carthagena Orion, 17 Dec.v.Puerto Barrios n. A'dam. Triton, 19 c. v. Valencia n. Rott. Van Rens 20 Dec. v. A'dam n. W.-Ind Venezuela üec. v. Cristobal n. Cartagena Vesta, 19 v. Oran n. Lissabon. Nero 20 1 v. Gothenburg te Amst. Proteus 2' i)ec. v. Kopenhagen te Amst. Theseus 20 Dec. v. Stettin te Amst. Kon. Holl. Lloyd. Flaudria, uitr., 20 Dec. v. Coruna. Bahia, uitr., 20 Dec. te Antwqrper Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, thuisr., 20 Dec. te Marseille. Kota Nopan 20 Dec. v. Batavia l.v. Lon den te Rotterdam. Soekaboemi, uitr., 20 Dec. v. Suez. HollandAmerika-Li;n Lochmoanr, Rott. n.1. Pacifickust IS Dec. v. Champerico. Weissonier, Pacifickus n. Rott., 17 Dec. v. Liverpool. Ken. Paketv. Maatschappij. Le Maire 18 Dec. v. Zanzibar n. Batavia. N. Zeeland 18 Dec. v. Singapore te Ba tavia. N. Holland 17 Dec. v. Melbourne n. Sin gapore. Van Rees 19 Dec. v. Sydney n. Saigon. HoUand—Oost-Azië Lijn. Meerkerk (uitr.) 17 Dec. v. Hongkong. Serooskerk (thuisr.) 18 Dec. v. Manila. Zuiderkerk (thuisr.) 19 Dec. v. Genua. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang 18 Dec. v. Mar.ila te Hongkong JavaNew-York-liju. Sembilan, Batavia n. New York, 19 Dec. v. Sabang. s' toom vaart Mij. Oceaan. ^eleus, Batavia/Liverp., 18 Dec. te Singa pore. Polydorus 18 Dec. v. Liverpool te Batavia Achilles Japan,'Rott., 20 Dec. te Shanghai Philoctetes 18 Dec. v. Rott. te Hamburg. Stentor, Java Amst., 19 Dec. te Singapore. HollandBrPsch-Indië-Lijn. ioogkerk (thuisr.) 20 Dec. te Antwerpen. SilverJava Pacilic L-ijn. Silverhazel 19 Dec. v. Vancouver te Calcutta Salawati, Culcutta/San Francisco, 17 Dec. v. Singapore. gedood, terwijl veertig personen gewond werden. Ongecorrigeerd. EX-KEIZER ZIEK. De ex-keizer te Doorn is op het oogenblik lijdende aan rheumatische aanvallen en een lichte verkoudheid Op voorschrift van zijn huisarts moet hij zijn kamer houden. SCHEEPSRAMP OP DE ENGELSCHE KUST. Negen opvarenden verdronken. Wij vernemen dat het stoomschip „Gates- head" van de Tyne-Tees Steam Shipping Company Ltd. te Newcastle, hedenmorgen op weg naar Amsterdam ter hoogte van Seaham aan de Engelsche kust is aangevaren en ge zonken. De kapitein en acht man zijn ver dronken; slechts drie opvarenden zouden zijn gered. De „Gateshead" vaart in een geregelden lijndienst op Amsterdam en was op 17 De cember van Amsterdam vertrokken. Verte genwoordigers van de Engelsche maatschap pij te Amsterdam is het Vereenigd Carga doorskantoor. De regeering van Paraguay heeft in een v*» op de in verband met de bemiddelings- van den Volkenbond door de Chileensche regeering gedane pogingen om Paraguay en Bolivia te bewegen den strijd in het Gran Chaco-gebied te staken, geantwoord, dat zij de in de nota gestelde voorwaarden niet kan aanvaarden. nota acte Het in het buitenland gepubliceerde in het Russisch verschijnend orgaan der Trotski- sche oppositie tegen de bolsjewistische poli tiek van de huidige Russische leiders, het Bulletin, publiceert een opzienbarend bericht, dat het via zijn geheime relatie in de Sovjet- Unie zou hebben ontvangen! Volgens dit bericht zouden op aanwijzing van Stalin de volkscommissaris voor de voed selvoorziening van de Groot-Russisch-Sovjet- republiek Aismot de leider van het automo- bielverkeer in de Sovjet-Unie, Tolmasjes. de oud-volkscommissaris voor landbouw Smir- noff en andere vooraanstaande politieke per sonen zijn gearresteerd. De gearresteerden zouden ervan beschuldigd zijn pogingen te hebben gedaan Stalin ten val te brengen en ten spoedigste een congres der communisti sche partij bijeen te hebben willen roepen. De oud-voorzitter van den raad van volkscom missarissen Rukow en de voormalige leider van het Russische vakverbond Tomski zouden van het bestaan van deze groep hebben ge weten. Voorts zou een tweede oppositionneele groep zij'n ontdekt, die eveneens de politiek van Stalin wilde bestri'den. Ten slotte zouden nog steeds volgens de berichten van het „Bul letin" de oud-ambassadeur der Sovjet-Unie te Rome en vroegere waarnemende voorzitter van den raad van volkscommissarissen Kamenew, en de oud-voorzitter van de com munistische internationale Sinowjew zijn verbannen. Van geen van deze berichten kon bevestiging worden verkregen, zoodat zij ge heel voor verantwoording van het oppositie orgaan blijven. „REDDINGFONDS" TE DEN HELDER Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van het „Reddingfonds" te Den Helder, op gericht 25 December 1887, zal door het be stuur aan alle Heldersche Zeehelden, onge veer een 100-tal, eene feestuitkeering van tien gulden per man worden uitbetaald. VRACHTAUTO TE WATER GEREDEN. De vier inzittenden gered. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting reed de garagehouder v. d. V. met een vrachtauto, waarin eveneens zekere W. en twee kleine kinderen hadden plaats genomen, langs den Westkanaalweg onder de gemeente Alphen a. d. Rijn in het diepe Aarkanaal. De auto zonk onmiddellijk naar de diepte. Gelukkig waren er verschil lende personen in de buurt, die het ongeluk zagen gebeuren en er met vereende krachten spoedig in slaagden v. d. V. en de beide kin deren óp het droge te brengen. Erger was het gesteld met W., die bij een poging om zich uit de cabine te bevrijden met zijn jas aan een of ander uitstekend voor werp bleef haken. De omstanders zagen geen kans hem te bereiken, doch de chauffeur van een juist passeerende autobus, zeker H. v. L., bedacht zich geen moment, sprong gekleed te water en mocht tenslotte als goed zwemmer erin slagen W. los te trekken en behouden aan den wal te brengen. Allen bleken lichte verwondingen te heb ben opgeloopen. De vrachtauto werd later door een kraanwagen op het droge gebracht. AARDSCHOKKEN. Men melt uit Veghel, dat aldaar gisteren weer eenige lichte aardschokken zijn waar genomen. Te Edmonton in den Canadeeschen staat Alberta wilden werkloozen een betooging houden, hoewel hun daarvoor de toestem ming was geweigerd De Koninklijke Cana deesche Bereden Politie dreef de betoogers uiteen, waarbij vele werkloozen verwondin gen opliepen. Een Roemeensch beeldhouwer had in op dracht een borstbeeld van den jeugdigen kroonprins en ex-Koning Michaei gemaakt. Toen het beeld voltooid was, kwam Michaei kijken. Toen hij gisteren in het atelier kwam, stond hij langen tijd voor het voltooide beeld. Toen zei hij: „Die neus bevalt mij niet", nam een hamer en sloeg den neus van he beeld af. Bethlehem Shipbuilding Corporation te Quincy in Massachusetts heeft ingeschreven voor den bouw van een nieuwen tienduizend tons kruiser ten behoeve van de Amerikaan- sche marine voor een bedrag van 8.196.000 dollar. De admiraliteit heft deze firma den l bouw gegund, waarmee pas in Maart 1933 zal worden begonnen. De nieuwe kruiser zal uitgerust worden met 8 duims geschut. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2l Dec. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 21 Dec. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt367 vette kalveren, 1 e kw. 62—70 cent, 2e kw. 52—60 cent, 3e kw. 40— 50 cent per K.G., levend gewicht; 33 Nuch tere kalveren 4—9; 575 varkens, vleeschvarkens 90—110 K.G. 34—35 cent, zware varkens 32—33 cent en vette varkens 3132 cent per K G., slachtgewicht. Er wagen 4 wagons geslacht runderen uit Denemarken aangevoerd. Markt overzicht: Vette kalveren met grooten aanvoer, de handel vooral voor het beste kalveren zeer goed, de mindere soorten tamelijk vlug, prima kalveren 10 cent boven noteering. Nuchtere kalveren met geringen aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Varkens met luien handel, tamelijke aanvoer en zakkende prijzen, vooral voor vette var kens. ALKMAAR, 19 Dec. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 102 Vette koeien ƒ100260, handel matig; 10 Kalveren: vette 30— 110 en per K.G. 0.70128 Nuchtere kalveren (slacht) 6—16; 537 Vette var kens (zware) per K.G. 27—30 cent, handel' vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Dec. '32. Langendijker Groentenveiling. 5800 stuks Bloemkool: Reuze 6.2010.50, 2e s. ƒ1.30—2 per 100 stuks; 30000 K.G. Roode kool le s. 0.90—3.70, 2e s. 0 70 3; 44000 K G. Gele kool le s. 0.60— 1.80; 20.000 K.G. Deensche witte kool 0.60—1; 12000 K.G. Uien: gele 3— ƒ4 .30 en drielingen 3.203.50; 4200 K.G. Bieten 0.60—1.60; 1600 K.G. Peen 1.30—1.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 20 Dec. 1932. 177200 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 4060 cent, Duken 5060 cent; 12500 K.G. Uien: Gele nep 3.40, Drielingen 2.603.60, Uien 3.40—3.90, Grove uien 3—3.60; 2500 K.G. Peen 1.10— 1.60, kl. Peen 60 cent; 2300 K.G. Kroten 0.60—1.50; 52700 K.G. Roode kool 1.503.30; 37400 K G. Deensche witte kool 0.60—1.10; 26800 K.G. Gele kool 1.10—1.90, alles per 100 K.G.; 277 st. Bloemkool 7.407.50 per 100 stuks. Doorgedraaid: 1050 K G. Kroten en 3000 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 20 Dec. 1932. Roode kool le s. 1.203.60, 2e s. 0.60— 2.70, kale 1 20^ 1.60; Gele kool le s. 0.80—2, 2e s. 0.901.20; Deensche witte kool les. ƒ0.601.10; Schotsche muizen 60 cent; Drielingen 2.60—2.80; Uien 3—4; Grove uien 3—3.40; Duce 1; Blauwe aardappelen 70 cent; Bie ten 0.801.20. Aanvoer: 37400 K.G. Roode kool; 10600 KG. Gele kool; 16500 K.G. Witte kool; 750C K.G. Uien; 4075 K G. Aardappelen; 1600 K.G. Bieten. TEXEL, 19 Dec. 1932. Op de heden ge houden eierenveiling warer. in totaal 33958 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 5 5.40; 62—64 5.30—5.60; Kleine eieren 3.25—4.60; Oude kippen (vorige veiling) 53 cent per K.G. TEXEL, 19 Dec. 1932. Op de lieden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 12 Nuchtere kalveren 6— 10; 11 Schrammen 10—J 12; 43 Biggen 47; 8 korven oude kippen 45—80 cent en 6 korven konijnen 0.70—1.25. 2 koei en 1 ram aangevoerd. Hp nriizen niet genoteerd-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 13