Van Pommelzaken Hobbeltie Belangrijke vergaderingen in Berlijn. ^Buitenland hoeveel kiezers en van welke richting in de omgeving van die school woonden. Ook mevr. BakkerNort (v. d.) pro testeerde tegen de omzetting van de drie- in tweejarige cursussen en zij drong er op aaj de vakscholen goed te orga niseeren en over heel het land te verspreiden. De heer Amelink (a.r.) vond den tweeja rigen cursus voldoende, doch gaf in overwe ging hem in vier halve jaarscursussen te spn.sen. Daardoor zou ook een grooter aan tal jongelieden van het onderwijs kunnen profiteeren. Mej. Westerman (lib.) waarschuwde aan de textielscholen niet te veel buitenlandsche krachten aan te stellen. Haar voorbeeld volgde de heer Peereboom (herv. ger), die verzekerde, dat er aan de textielschool te En- sche 45 pCt. vreemde leerkrachten zijn ver bonden. De heer K. ter Laan (s. d. a. p hield een betoog, dat de minister geen voldoende be langstelling betoonde in het Nijverheidson derwijs. Hij moest aanpakken en in alle dee- len des lands zorgen voor behoorlijk vak onderwijs! Op het ambachtsonderwijs mag niet be spaard worden! De heer Tilanus (s h.) drong aan op zorg voor de vakopleiding van jeugdige werke- üoozen en pleitte voor eenvoudige dienst bodencursussen. ten einde de Duitsche dienst meisjes bij ons overbodig te maken. Hij had uitgerekend, dat üeze per iaar /_24 millioen gulden aan loon verdienen en ons met de kost en inwoning op 75 millioen komen te staan. De minister heeft in zijn antwoord o.a. ver klaard, dat hij ook niet dweept met de aan stelling van vreemde leerkrachten, doch men is daartoe wel genoodzaakt bij gebrek aan Nederlandsche krachten. De kwestie van de vakschool te Rotterdam is thans hangende bij den Raad van State en hij dient dus een afwachtende houding aan te nemen. Den heer iTilanus antwoordde de minister, dat er reeds [veel gedaan wordt voor de opleiding tot dienstmeisje, doch verder kan op het oogen- blik niet worden gegaan De minister liet zich de zeer sympathiek uit ov?r de omzetting van driejarige cursussen in tweejarige Dat moet evenwel geleidelijk gebeuren en het zal zelfs niet overal kunnen geschieden. Voor de re organisatie van net leerlingstelsel, waarop van meer dan één zijde was aangedrongen, is, helaas, thans geen geld beschikbaar. Van sommige zijden was geklaagd over verhooging der schoolgelden. De minister heeft daartegenover uiteengezet, dat, waar het nijverheidsonderwijs veelal wordt be zocht door de kinderen van den midden stand, een schoolgeld van f 4 per jaar waar lijk niet te hoog mag heeten. Ten slotte heeft de bewindsman den heer K ter Laan eens even uiteengezet, wat wij voor het nijverheids onderwijs doen. Wij staan daarmede vrijwel aan het hoofd van alle beschaafde natiën. De minister las een eindelooze lijst van subsi- dién aan dat onderwijs uit de staatskas voor, zoodat hij niet kon nalaten er langs zijn neus weg bij te voegen, dat het maar goéd was, dat de minister van financiën er niet bij was Daarbij verzuimde hij niet te vermelden, hoe te Zaandam, waar de heer Ter Laan het burgemeestersambt bekleedt, een pracht van een ambachtsschool is opgericht met geld uit de openbare kas, terwijl de instelling slechts voor de helft bezet is. De heer Ter Laan repliceerde niet en de Kamer kon overgaan tot de behandeling van de afdeeling Lager Onderwijs. De eerste spreker, de heer Van Zadelhoff (s. d. a. p.) kwam daarbij reds dadelijk met een motie voor den dag ten gunste van de handhaving van de Rijkskweekschool te 's-Hertogenbosch, tot welker opheffing de regeering heeft be sloten. Mej. Westerman (lib.), de volgende spreekster, vereenigde zich hiermede. Mej. Groeneweg (s. d. a. p.) deed een protest hoo- ren tegen de volledige salarieering van kloos terbroeders bij het onderw ijs. De heer Loer akker (r.k.) drong er op aan de landbouw- verloven voor schoolgaande jeugd te hand haven. Morgen wordt het hoofdstuk verder be handeld. Hedenavond begrooting van het Zuiderzeefonds. Qnqelijksch OveciUfU De Duitsche rijksraad keurt hei amnestie- ontwerp goed, zoodat politieke gevangenen nog deze week in vrijheid hunnen worden gesteld. Geen vervroegde rijksdagzitting. Onder zeer groote belangstelling is gister avond de Duitsche rijksraad bijeengekomen ter behandeling van het amnestie-ontwerp. De rapporteur van dit ontwerp, de Pruisi sche Ministerialradt Rietzsch, deelde mede, dat alle rapportcommissies van opvatting •waren, dat het ontwerp een wijziging zou brengen in de grondwet en dat de rijksraad zich dus niet tegen het ontwerp zou kunnen uitspreken, daar de bepalingen in de grond wet over grondwetswijziging ontbreken voor afwijzing door den rijksraad. Zoowel de rapporteur als de commissies moesten dus een afwijzing door den rijksraad ontraden. Een vertegenwoordiger voor Beieren ver zette zich tegen het ontwerp. De amnestie in den voorgestelden vorm ging z.i. te ver. Vertegenwoordigers van Wurtemberg, Ba den en Brandenburg sloten zich bij dit be toog aan. Ministerialdirektor dr. Brecht, verklaarde dat de Pruisische regeering lang geaarzeld had, maar de motieven tegen een afwijzing van het ontwerp zwaarder had bevonden. Bij de daarop volgende stemming besloot de rijksraad met 49 tegen 19 stemmen en drie onthoudingen geen bezwaar te maken tegen de door den rijksdag aangenomen am nestie. Voorzitter Gürtner constateert, dat de vereischte twee-derde meerderheid aanwezig is Tegen het ontwerp hadden Beieren, Wur temberg, Baden en Brandenburg gestemd, onthouden hadden zich Hannover, Brunswijk en Mecklenburg Strelitz. Daarna nam de rijksraad nog een motie aan, voorgesteld door den vertegenwoordi ger van Berlijn, oberbürgemeister Sahm, waarin staat dat de rijksraad ernstige be zwaren heeft tegen de uitvaardiging van een nieuw amnestie-besluit en in het bijzonder legen den omvang waarin volgens wensch van den rijksdag de amnestie wordt ver leend. Wanneer de rijksraad toch het ont staan van de amnestiewet niet verhindert door tegen het voorliggende ontwerp be zwaar te maken, geschiedt dat door de over weging dat het tot stand komen van de wet een kwestie van uitstel zou zijn, die voor den politieken toestand in Duitschland slechts nadeelig zou zijn. Verder zou de strafrecht oefening voor complicaties gesteld worden. Door deze overwegingen gelooft de rijksraad onder de gegeven omstandigheden af te moe ten zien van het maken van bezwaren tegen het ontwerp. Deze motie werd met gewone meerderheid aangenomen, waarna de zitting werd opge heven. o Nadat het amnestie-ontwerp alzoo door den rijksraad was goedgekeurd, ging het da delijk naar den rijkspresident, die er nog denzelfden avond zijn handteekening onder zette. Het amnestiebesluit zal reeds vandaag in het staatsblad worden gepubliceerd en onmiddellijk van kracht w-orden. Daardoor is de mogelijkheid geschapen, dat de men- schen, die thans wegens politieke overtredin gen in de gevangenis zitten, nog voor Kerst mis in vrijheid kunnen worden gesteld. o Na de vergadering kwam het senioren convent van den rijksdag bijeen. Dit begon, aldus het Hbld., met het verwerpen van he* voorstel tot vervroegde bijeenroeping van den rijksdag. Communistische en sociaal-democratische voorstellen voor winterhulp werden verwor pen. Een nationaal-socialistisch voorstel om den rijksdag dadelijk na Kerstmis bijeen te roepen werd verworpen in verband met een voorstel van het centrum, dat behelsde dat het seniorenconvent te zijner tijd nogmaals (bijem zou komen om Je beraadslagen jwêj die kwestie. De communisten dienden toen een voorstel in om het seniorenconvent 29 December weer bijeen te laten komen. In naam van de regeering waarschuwde staatssecretaris Planck voor een bijeenroe ping van den Rijksdag. Hij verklaarde dat de regeering bij de kwestie van de amnestie (men herinnert zich dat de regeering deze af keurde wegens te ver gaanden vorm) reeds bijzondere tegemoetkoming tegenover den rijksdag had betoond. Wanneer de rijksdag zou voortgaan met besluiten te nemen waar mede de regeering het niet eens was, dan moest men rekenen op een ernstig conflict. Een bijeenkomst van den rijksdag vóór Kerstmis zou een acuut conflict beteekenen. Daarna sprak de rijksminister van arbeid, dr. Syrup. Hij lichtte den stand der beraad slagingen van het kabinet over de winter hulp toe. Hij liet zich optimistisch uit over de kans, dat versch vleesch en steenkool voor hulpbehoevenden goedkooper zouden wor den, al zou dat de Duitsche schatkist 37 mil lioen mark kosten, waarbij dan nog eenige millioenen zouden komen voor kindervoe ding. Het kabinet zou daarover Woensdag, dus heden, beslissen. Wegens financieele re denen kan de regeering niet meer doen dan het opgezette plan. o Het Wolff-bureau meldt uit Berlijn, dat de politieke kringen een gevoel van verlich ting hebben gekregen door het besluit van het seniorenconvent, om den rijksdag niet voor Kerstmis bijeen te doen komen. Dat besluit is het convent niet gemakkelijk gevallen en van regeeringswege moest met zekere toespelingen op consekwenties van een Kerstbijeenkomst van den rijksdag „ge holpen'' worden. Volgens het W.B. is men dichter bij een ontbinding van het parlement voor Kerstmis geweest dan zoo in het alge meen gedacht wend. Het seniorenconvent heeft zich echter bijtijds gebogen, maar dat ging alleen doordat tevens een nieuwe bijeenkomst van het convent tusschen Kerstmis en Nieuw jaar in uitzicht is gesteld. De regeering maakt zich niet erg benauwd voor een even- tueele vergadering van het seniorenconvent vóór Nieuwjaar. Het convent zal zijn wil niet doordrijven door den rijksdag bijeen te roe pen vóór midden Januari. Want het zal we! begrepen hebben, dat voor een bijeenkomst dezelfde voorwaarden gelden van de Wil- helmstrasse als die, welke het convent nu er toe genoopt hebben, voorzichtig te opereeren. o In de kabinetszitting van vandaag zullen beslissingen genomen worden over plannen van de ministeries van arbeid, economische zaken en financiën, betreffende uitbreiding van de levensmiddelenactie voor de werkloo- zen. Naar de Vossische Zeitung verneemt is men voornemens van de aanvullende midde len, die ter beschikking zullen worden ge steld, ook bedragen vrij te maken voor het verschaffen van brood aan werkloozen. Dit zal geschieden door of brood te geven tegen foedkoopere prijzen naast het vleesch op aarten, of het koopen van brood zal in plaats van het vleesch gesteld worden. In ieder geval zal in dezen winter in den een of anderen vorm ook brood betrokken worden in de hulpactie. Daarnaast worden nog on derhandelingen gevoerd over onderdeelen van de aardappel- en steenkolendistributie Als begin van het verstrekken van deze goe deren is 1 Januari a.s. vastgesteld, als eind datum vborloopig 1 April 1933. Er bestaat echter zeker kans, dat ook na dezen termijn deze „officieele winterhulp" zal worden ver leend. Volgens de „Boersenzeitung" zal het kabi net zich, naar verluidt, verder bezig houden met de kwestie der zoogenaamde meng dwang 1P9I tmjienJimdÊCii yet bij h&t ver vaardigen van margarine. Het is mogelijk, dat de rijksminister voor voeding door het kabinet gemachtigd wordt bepalingen op te stellen teneinde de Duitsche margarine industrie te verplichten tot het gebruik van een zeker percentage binnenlandsch vet, in de eerste plaats boter. In politieke kringen ge looft men echter, dat de minister vooreerst van deze machtiging geen gebruik zal ma ken, aangezien veelbelovende besprekingen inzake een directe overeepstemming met de betrokken industrie reeds zijn aangevangen. Ten slotte zal het kabinet zich nog bezig houden met de kwestie van de douanebescher ming van de veredelingsproducten van den landbouw en reeds thans een aanvang ma ken met de voorbereidingen van autonome douanemaatregelen ten gunste van den land bouw, zoodra het Zweedsche en Zuid-Slavi sche handelsverdrag afgeloopen zal zijn. OVERVAL OP S.S.-LOCALITEIT. Naar de gouwleiding voor Sleeswijk-Hol- stein der N.S.D.A.P. mededeelt, is Maan dagavond door communisten op het nieuwe S.S.-lokaal in de Breite Strasse in Altona een vuur overval gepleegd. Tegen 9 uur versche nen plotseling in burger gekleede mannen, die op een gegeven bevel ongeveer 20 schoten losten in de localiteit. De achter het buffH staande S.S.-man Schaaf werd in den dij en in den rug gewond. MISLUKTE HONOERMARSCH VAN DUITSCHE COMMUNISTEN. De communisten hadden tegen gistermid dag een hongermarsch aangekondigd naar het stadhuis te München. De demonstratie is evenwel niet doorgegaan. Er vormden zich slechts hier en daar groepjes, welke door de politie werden uiteengedreven OPNIEUW IN BERLIJN WINKELS OEPLUNDERD. Te Berlijn zijn gister opnieuw op twee plaatsen winkels geplunderd. Zoo verschenen te Schoeneberg in een confectiemagazijn vijftien opgeschoten j'ongens, van wie twee de eigenaar met pistolen ^dreigden. De overi gen eigenden zich intusschen overjassen en costuums toe. De daders ontsnapten met medeneming van tien jassen en ongeveer 15 costuums. In het Noorden van de stad zijn na het in vallen der duisternis eenige jongemannen voor een gevogeltehandel verschenen. Zij sne den ganzen, die uithingen, los. In totaal zijn 26 ganzen meegenomen. Ook hier zijn de daders ontkomen. In verband met de dagelijksche plunderin gen zijn thans door den politiepresident nieuwe maatregelen getroffen. Er zal 300 M. beschikbaar gesteld voor iedere plunde ring, welke van 21 tot 24 December zal ge schieden en waarvan de daders zullen wor den opgespoord. LOCOMOTIEF RIJDT IN OP PERSONENTREIN. Gistermiddag is te Antwerpen een locomo tief, toen zij voor een personentrein zou wor den gekoppeld op dezen trein ingereden. Achttien personen bekwamen kwetsuren. WARENHUISBRAND TE SHOREDITCH. In de voorstad van Londen, Shoreditch, werd gister een warenhuis door een grooten brand vernield. Een hoeveelheid speelgoed en kerstartikelen werden een prooi der vlammen. De brandweer kon het vuur tot den haard be perken voor dat het oversloeg naar de andere afdeelingen van het warenhuis. DE HOUDING JEGENS DE KATHOLIEKE KERK IN SPANJE. Uit het rapport van de juridische commis sie inzake de afschaffing van staatshulp aan de geestelijkheid blijkt, dat er kansen bestaan op een meer verzoeningsgezinde houding jegens de R. Katholieke kerk. |De commissie heeft een amendement aangenomen, waarbij als criterium voor de priester de zelfde richt lijnen zullen worden aangenomen als voor de thans van toepassing zijnde betreffende de kerkelijk bezitingen. DONDERDAG REGEERINGS- VERKLAR1NG VAN PAUL BONCOUR. Op verzoek der Fransche regeering zijn Kamer en Senaat tegen Donderdagmiddag drie uur bijeengeroepen om kennis te nemen van de regeeringsverklaring. Tot nu toe is in de Kamer nog slechts een communistische interpellatie ingediend betref fende de algemeene politiek der regeering. Paul Bon cour heeft een radioredevoering gehouden, waarin hij o.m. heeft verklaard, dat de samenstelling der regeering bewijs; wat zij voor heeft. De regeering streeft een vredespolitiek na en de organisatie van den vrede, de organisatie der democratie, zoo mede een politiek van financieele saneering. De deelneming van Chéron bewijst, dat de regeering tegenover het land eerlijk wel zijn, opdat het den toestand nauwkeurig kenne. ONTPLOFFING TE TSJIFOE. 14 dooden. Te Tsjifoe is het Chineesche munitie-depot in de lucht gevlogen. De uit 14 personen be staande wacnt is om het leven gekomen. Bomaanslag op het lapansche consulaat-generaal te Tientsin. Semi-ofiicieel wordt gemeld, dat te Tientsin een aanslag is gepleegd op het Japansche consulaat-generaal. Fen onbekende heeft een bom in het consulaat geworpen, waarbij twee Japanners werden gewond. AMERIKAANSCHE PROTESTEN. De diplomatieke Amerikaansche legatie te Nanking maakt bekend, dat wordt overge* fan tot de uitwerking van een protest van Amerika tegen de belasting, die door de regeering van Nanking wordt gelegd op han- dal&pperatjes van Amerikaansche fjgqa's. Het protest zal binnenkort aan de regeering van Nanking worden toegezonden. GRIEPEPIDEMIE TE TAMPICO. In de Mexicaansche havenstad Tampico heerscht een ernstige griepep;demie. In de laatste drie dagen zijn 32 menschen om het leven gekomen. JAPANSCHE VLOOTMANOEUVRES. De Japansche admiraliteit heeft besloten dat op 1 Januari de groote manoeuvres van de Japansche marine en luchtstrijdkrachten in den Stillen Oceaan zullen worden gehou den. Door het feit, dat de Amerikaansche vloot in Januari haar maoeuvres in den Stil len Oceaan zal houden, krijgen de Japan sche vlootmnnoeuvres ook politieke beteeke- nis. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. 'Verzoek van de regeering van Mantsjoekwo. De regeering van Mantsjoekwo heeft gis teren besloten tot de Japansche regeering het verzoek te richten zich terug te trekken uit den V. B. liever dan den V. B. toe te staan de huidige situatie in het verre Oosten te verstoren en den vrede van Azië in gevaar te brengen. Tapansch bataljon vermist. Mantssoerijsche vliegtuigen hebben giste ren vergeefsche pogingen gedaan om een Japansch bataljon op te sporen, dat sedert Zaterdag wordt vermist. Men vreest, dat het bataljon door Chineesche troepen in pan is gehakt. DE NIEUWE CHILEENSCHE PRESIDENT. De nationale vergadering heeft den nieu wen chileensche president Don Arthuro Ales- sandrie officieel als president van Chili be vestigd. OlechtsToAen VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 19 Dec. EEN CLIENT, DIE ZORGT DAT ER WERK AAN DEN WINKEL BLIJFT. Zonder twijfel heeft de slagersknecht Jan B. uit Oudkarspel er slag van den politie rechter en diens medewerkers geruimen tijd aangenaam bezig te houden. Het was nu al voor de derde of vierde inaal, dat zijn popu laire naam op de strafrol prijkte, naar aanleiding van een onregelmatigheid, in dienst van slager J. Wink te Dirkshorn voor gevallen in Mei 1932. Het is natuurlijk de bedoeling de overtuiging te krijgen, dat bij Jan de oplegging van een voorw. straf niet zal blijken boter aan de galg te zijn ge smeerd. Het aantal mislukkingen is al groot genoeg, dus is het verotandig om met de totpassing van deze faciliteit niet over één nacht ijs te wandelen. De adspirant-reclassant, die de vorige maal bericht van verhindering met opgaaf van plausibele redenen had ingezonden, was ech ter ook heden niet aanwezig. Wel had hij een onbenullig briefje aan den heer Wiggeris gericht. De maat was echter nu vol en daaf- om vorderde de officier, mede in verband met weinige medewerking, 5 maanden gevangenis straf onvoorwaardelijk. Uitspraak conform. EEN CHRYSANTENDIEF UIT LIMMEN. De één-en-twintigjarige Petrus Adr. A. te Limmen had zich in September aldaar aan een zeer afkeurenswaardigen diefstal schul dig gemaakt en tot tweemaal toe zich aan te velde staande bloeiende chrysanten, eigendom van den bloemenhandelaar A. Nuijens, zijn ex-patroon nota bene, vergrepen, welke ge stolen bloemen door hein waren uitgevent met het gezicht van een eerlijken bloemen- koopman met de bedoeling, wat kermisgeld bijeen te schi apen Schandelijk feit voor een minderwaardig doel. Niettemin wilde de heer Wiggers hem zijn reclasseeringskans niet geheel onthouden en wilde wel mede werken, doch bij verdachte was niet aan wezig het vereischte schuldgevoel, dus werd het een moeilijke zaak. De officier had, hoewel de heer Nuijens schadeloos was gesteld, de zaak niet willen seponeeren en vorderde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd, benevens f 20 boete of 20 dagen hechtenis. 'n Pen op den neus van verdachte, noemde de politierechter dit vonnis. EEN EXTRA LOSLIPPIGE DAME. De niet persoonlijk compareerende mej. Aafje S. te Westwoud had haar dorpsgenoot P v. 't Hof op 20 Augustus, toen hij haar verzocht zijn zoontje niet te mishandelen ont haald op een ver van iraai scheldwoord en dit feit nog wat aangedikt door ook zekere mej. Zwaan op minder eervolle wijze in het debat te betrekken Derhalve werd haar heden tenlaste gelegd tweemaal gepleegde beleedi ging en de vrouw veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis HET MODERNE KLEINE MISDRIJF. De 22-jarige boerenknecht Wilh. N. w fe Akersloot stond terecht wegens diefstal van een rijwielplaatje, gepleegd op 9 September aldaar en eigendom van den getuige J. f-f Swart, veehouder en koorzanger. Aarzelend en stotterend trachtte verdachte den ernst van zijn strafbare daad wat te verdoezelen met de verontschuldiging dat hij zelf ook af eens zoo'n plaatje op dergelijke wijze was kwijt geraakt, maar het is duidelijk, dat het succes minimum was. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. EEN KONIJN EEN ACHTERPOOT STUK OESLAGEN. De 26-jarige bewoner van den polder H.H.- gowaard. Cornelis Adrianus B., zou op 13 September een konijn, dat in zijn tuin liep, op zoodanige wijze met een stok hebben afge- rost. dat een der achterpooten werd ge» broken. De heer B., deswege terecht staande en ge hoord, verklaarde, dat hij veel last had van klein vee in zijn tuin en het konijn met een „stukje hout" had gegooid, niet om het dier te mishandelen, maar om het te verja gen. Hij zag niet dat het beest geraakt was, maar had het later hooren gieren. Vol gens omschrijving van mej. de Boer, eigena res van het beschadigde konijn, groeide het „eindje hout" wonderdadig aan tot een lat van anderhalve meter, waarmede niet ge gooid, maar geslagen werd. Het konijn schreeuwde vreeselijk, bloedde, had een ver nield pootje, 3 gebroken ribben, alsmede een gewonde kop en oor! Mej de Boer verzocht f 4 schadevergoeding voor het verwonde konijn, wat verdachte veel te hoog vond. Hij ging niet hooger dan 'n daalder De schade- eisch kon echter niet behandeld worden, om dat mej. de Boer geen machtiging had van haar echtgenoot en moeder de vrouw in de rechtszaal heel wat minder heeft te zeggen, dan in haar woonkamer. Tot besluit kwam zelfs nog een situatieschets voor den dag. Jammer, dat Polygoon uit Haarlem niet in de buurt was. Eisch 35 boete of 35 dagen hechtenis. Uitspraak 25 boete of 25 dagen hechtenis EEN HEER MET SLOOPERS- CAPACITEITEN. De niet verschenen heer Lourens BI. die nogal ruw schijnt te zijn aangelegd, had zich in den nacht van 18 op 19 September te Wieringerwaard, ter gelegenheid van een door den officier zoo hoogvereerde boerenker missen, de deur van het door den heer H. v. d. Woude geëxploiteerde café ingetrapt. De sluitingstijd van 3 uur was hem blijkbaar nog niet voldoende, bij zijde nog méér profi teeren, althans nam hij'geen genoegen met het feit, dat de caféhouder de kast om 2 uur dicht deed. Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. EEN MINNARES VAN VERZAMELEN, Mej. Wilhelmina Fred. de H., wonende te Bergen nu te Hilversum, had in Augustus j.1. de vrijheid genomen zich wederrechtelijk ten nadeele van den heer B. Strubbe onder wijzer aldaar, toe te eigenen een blauw hec- rencostuum, twee ptroleumtoestellen, 'n sui kerbus, 'n eiersnijder en nog een paar andere busjes. De kleptomanische dame, was heden niet verschenen, doch had buiten gerechtelijk volledig erkend. De heer A., destijds haar aanstaande echt genoot, had haar tot deze oneerlijkheden ge animeerd. Eisch 35 boete of 35 dagen. Vonnis conform eisch. We vermeenen opge merkt te hebben, dat de heer Strubbe inmid dels weer in 't bezit is gesteld van zijn huis houdelijke spulletjes, doch met zekerheid kun nen wij dit feit niet mededeelen. VECHTPARTIJ NA HET BAL. De heeren gebroeders Simon en Cornelis M., wonende te Grootebroek, hadden zich te verantwoorden ter zake gezamenlijke mis handeling van een tweetal andere heeren, F. Weening en Jac. de Zwart, half-broeders, die door hen werden onthaald op slagen en stom pen op hoofd, kin en rug. De herrie was ont staan onder het dansen en een der bekoorlij ke danseuses, de kleine maar bijzonder aan trekkelijke Reine du Bal, de 17-jarige Jo- hanna Laan, bracht de reeds opgewonden gemoederen in niet geringe beroering. Het tafereel van strijd en vermaak was het café van den heer Jan Koster te Lutjebroek. Be doelde jongedame had voorheen amoureuze connecties gehad met Corn. M., den jongste der verdachten, die niet kon verkroppen dat Johanna thans den heer Weening met 9 Hobbeltje, die nu zijn vaart ook weer wat ingehouden had, keek eens nieuwsgierig om naar zijn baas en dacht: Wat zullen we nu weer krijgen! De baas heeft weer wat hoor! En als hij zii" baas keek, moest hij ook hen en malle sprorjgen maken. 10. Alet een sierlijken zwaai van zijn eene been stapte Rommelzak nu van zijn paard en zei tegen zijn makker: Hola zeg! We hebben vandaag genoeg geloopen. We zullen het er maar een® van nemen met deze warmte. Hij stapt® nu lachend met zijn paard naar een vlonder aan den waterkant, waar efltt jri'OO-tfl tOQ gtpjii, Tegen Chineesche belastingen. ,tA"

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 16