[Provinciaal 'flieuivs HENSBROEK. JUchtsza&en De voorzitter gaf dit volkomen toe en zei de- De omslag per koe voor de leden der fok- vereeniging is ook veel te hoog, maar hij vond het toch de aangewezen weg. Ér" gingen uit de vergadering heel wat c-emnten van ontevredenheid op over dit L>e voorzitter vond het ook heel moeilijk, maar vond het voor het behoud en in 't be lang van het fonds, dat het punt wordt aan genomen. De heer W. Koning zeide, dat het niet gaat om die 22K cent, maar om de onbillijkheid tegenover de opzetters. Deze zeide, dat het zoo wordt, dat de kleine man gedupeerd wordt door de groote boeren. De heer W Zwagerman vond de woorden door den heer Koning gesproken, verschrik kelijk brutaal en wilde, dat deze zijn woorden terugneemt. De voorzitter vond het jammer als er twee dracht in de veveeniging komt, wat nog nooit het geval was. De heer Zwagerman stelde dan voor om de opzetters buiten de regeling te houden. De voorzitter vroeg of het voorstel-Zwager- man wordt gesteund, wat het geval. In stem- iming gebracht werd het voorstel-Zwagerman piet 28 stemmen voor, 4 tegen en 2 blanco aangenomen. De heer v. d. Molen zeide alleen tegen ge stemd te hebben van wege de affronteerende woorden van W. Koning, waarmee de heer van Vuure instemde. Nu worden de premies van stieren en koeien besproken, die bij de fokvereeniging zijn ingeschreven en bij dood gaan of afkeuring voor een premie in aanmer king komen. De voorzitter vroeg of iemand uit de verga dering hierin wijziging wil hebben. De heer B. Visser zeide, dat nu de koop prijs der koeien zoo laag is. ook de premies wel wat lager kunnen woraen gesteld. Dit werd gesteund en in stemming gebracht. De uitslag is, dat 12 stemmen voor, 11 tegen en 11 blanco werden uitgebracht. De verhoudin gen van de prijzen werden nu gesteld als volgt: van 40 op 35, van 2b op 20, van 15 op 10 en van 10 op 5 gulden. Besloten werd dit in de notulen vast te leggen. Dit alles werd voor 1 jaar aangenomen. Bestuursverkiezing. Verkiezing taxateurs, aftr. D. Wit en K. Reinders. Beiden werden met algem. stemmen herkozen. Twee plaats vervangers, aftr. Jb. v. d. Molen en Jb. v Vuure. Als voren. Verkiezing secr.-penning- meester, aftr., met algem. stemmen den heer D. Schuit. Allen namen de benoeming weer aan. Bij de rondvraag vroeg de heer Fok nog enkele inlichtingen aangaande de regeling van het onderzoek van monsters. Deze wer den door den voorzitter gegeven. De heer C. Boot bepleitte het schrappen van het boetestelsel bij afwezigheid van de vergadering. Aldus besloten. Daarna sluiting. KOEDIJK. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer M. K. de Weerd een radio-luister avond gehouden door de afd. der s. d. a. p. Een groot aantal belangstellenden was aan wezig om te luisteren naar de rede van het Kamerlid Duijs met het onderwerp voor het platteland. De heer P. Hart opende met het welkom toe te roepen aan de talrijke aanwezigen. Naar de rede werd met aandacht geluis terd. daar het onderwerp de belangstelling der tuinders heeft. Na afloop der rede stelde de voorzitter de gelegenheid open om eenige besprekingen te houden, waarvan de heer P. Zwetsman ge bruik maakte en in de eerste plaats dank bracht voor dezen avond. Hij ging niet mede met het droogmaken der Zuiierzee, daar hier land genoeg is, dat bewerkt kan worden. 'Ook verwachtte spr. niet veel van de heeren Valstar en Slot als tuinbouwadviseurs, om dat zij als rechtsche menschen met de regee- riiTg meegaan. Spr. was eerder voorstander van bedrijfsraden. De voorzitter beantwoordde den heer Zwetsman uitvoerig en wees er op dat so cialisme en S. D. A. P. niet hetzelfde is. So cialisme is algemeen en de S. D. A. P. geeft den weg tot verbetering aan. Wat de Zuiderzee betreft achtte de voorzitter dit noodig als werkverruiming, doch hij was het met den heer Zwetsman eens dat de heeren Valstar en Slot geen vertegenwoordigers wa rene van de tuinders omdat de tuinders eer der gevraagd hadden om steun dan om cre- diet. Snreker is geen voorstander van revo lutie al zag hij graag nog eens de zweep van Troelstra maar niet de dagen van 1903. Maar als er revolutie komt zal men het aanvaarden om er van te maken wat er van te maken is. Nadat de heer Zwetsman nog eenige besprekingen naar voren had ge bracht en de heer Hart geantwoord had 'olgde sluiting. HEERHUGOWAARD. Zaterdagavond hield de plaatselijke af- deeling van den Bond voor Staatspension- neering haar gewone propaganda-avond in lokaal Rus. Mede aanwezig was de heer Burgman, eere voorzitter, tot wien door den heer Kooij eenige woorden van appreciatie werden ge- richt. De voorzitter opende ook weder dezen avond met genoegen, daar zoovelen waren opgekomen. Flierna viel het welbekende strijkje onder leiding van den heer de Geus in, terwijl mede <lc dames Kostelijk en de heer Blauw door zang met pianobegeleiding welverdienden bij val oogstten, en de dame uit het Noordend van de Waard, de gemoederen door haar wonderlijke gedragingen in opschudding bracht, terwijl de kluchtfi m „de Geit' op de lachspieren bleek te werken. Het strijkje wist in de pauze hij de gehou den verloting de hoofdprijs, bestaan Ie uit een fruitmand, machtig te worden, doch besloot Jja kort beraad, deze naar het Tehuis voor Ouden van Dagen te laten bezorgen, wat bü kens instemming uit de zaal, zeer wer geapprecieerd. j. Na de gebruikeliike samenzang na Pauze van een lied getiteld „der jong ren Kbt}", hield de heet de Bruijn uit Alkmaar eeQ korte inleidende rede. tot de film „Oud ?n A™ welke rede, te oordeelcn naar de indrukwekkende stilte, die ontstond, bij velen der aanhoorigen, beelden uit eigen jeugd opriep. 6 Als waardig sluitstuk hierop volgde de reeds genoemde film. Nadat nog voor eei.ige afwisseling was gezorgd vroeg de een-voorzitter het woord Naar zijn meening had de voorzitter bij de opening de zaken een weinig omgekeerd Hij had n-1. de heer Brugman een attractie voor dezen avond genoemd. Inderdaad was echter deze avond een attractie voor zijn echtgenoote en hem, waar weer voor eenige oogenblikken 'oo sterk in het verleden werd 'eruggeleefd, bij het zien van zoovele oude er goede beken' den. Hierna volgde sluiting van dezen zeer goed geslaagden avond met een woord van dank aar. alle medewerkenden en een tol weerziens, ook aan het publiek. SCHERMERHORN. Het was een mooie Nutsavond, welke Vrijdag door ons departement werd gehou den. Het aantal bezoekers was grooter dan gewoonlijk, wat wel haar oorzaak vond in de keuze van den spreker. Ds. Westwijze, thans predikant in Rotterdam, zou hier spreken en deze is hier geen onbekende. Na door den voorzitter, ds. Boerendonk, te zijn ingeleid, begon spr. zijn inleiding, waarin hij memoreerde dat hij als gymna siast in Alkmaar, 22 jaar geleden hier ook op een Nutsavond had gesproken. Spr. vergeleek het dorpsleven met het leven in een groote stad. Alhoewel door het verkeer de groote verschillen van vroeger niet meer bestaan, toch kenmerkt het dorpsleven zich door meer levenswijsheid, terwijl de bewoners van de stad meer wereldwijsheid hebben. In het platteland kan men op lange winteravonden, als de hagel of regen tegen de vensters klet tert zoo heerlijk stil genieten, wanneer men verdiept is in goede lectuur, waarvoor ook de Mij. tot Nut v/h Algemeen zorgt, dat deze zooveel mogelijk onder het bereik van hare leden komt. Vervolgens werden door spr. ver schillende voordrachten in ernst en luim ge houden, welke a len, vooral door de uitne mende manier van voordragen, aandachtig werden gevolgd. Tot slot wekte de voorzitter de aanwezigen op lid van het nut te worden, waradoor meer zulke mooie avonden kunnen worden gehou den. Zaterdag vierde de heer J. Los zijn 25-jarig jubileum als depothouder van de N. V. de Veekoekenfabriek „De Leer- hoeve". Oorspronkelijk op kleine schaal begonnen, heeft de heer Los, mede door zijn groote kennis in zaken, dit depot weten op te werken tot een groote zaak, welke dagelijks volgeladen auto's in wijden omtrek bezorgt, 't Was dan ook aangenaam voor den heer Los daarvoor dien dag zooveel waardeering te mogen ondervinden. Ook het be stuur van de Leerhoeve had zich niet onbetuigd gelaten, zoodat deze ge denkdag voor den heer Los en zijn fa milie een onvergetelijke dag is geweest. Zaterdag hield de Federatie van land' arbeiders, afd. Hensbroek een openbare ver gadering m café de Boer. waar als spr. op trad de heer Van Dutsen met als onder werp: „Waarom in de revolutionnaire vak beweging". De voorzitter was de heer Jn. Schaak. De spr. deed duidelijk uitkomen de strijd der arbeiders, er op wijzende dat door de kapitalistische regeering van Nederland op allerlei manieren ateun wordt gegeven aan de bedrijven en daarnaast de loonen en arbeids voorwaarden, van de werkers in de bedrijven, met den dag slechter worden, en men bezig is de volle 100 van deze crisis, op de rug gen der arbeiders te schuiven. Aan de werkers in de bedrijven is de taak om er voor te zorgen dat dit niet gebeurd. Men is op alle manieren bezig, om den steun aan boeren en tuinders te geven, maar daarnaast wijst de minister er op, dat de loonen worden herzien. Men is bezig te vragen aan de regeering om minimumloonen in den landbouw vast te stellen. Vandaag is het zoo, steun aan de boeren, en daarnaast werkloosheid aan de arbeiders. Er zijn op dit moment 300000 arbeiders werk loos en bovendien nog 70000 werklooze jon gens van bij de 20 jaar. Dat is, zeide spr.. de uitkomst van de wer king der steunregeling. Men geeft steun aan de tarwe en zuivel en bieten en vlas, en het gevolg is. dat door den uitzaai van tarwe de werkgelegenheden worden ingekrompen, en steeds minder krachten noodig zijn, en om uit dit lastig parket te komen, is het noodig dat de arbeiders zich organiseeren en zich tegen de uitbuitersmethode van de bezittende klasse en machthebbers verzetten. Dit is al leen mogelijk op den grondslag van den on verzoenlijke klassenstrijd: zooals die gevoerd wordt door het nationaal arbeidssecretariaat. De heer C. Koning vroeg hoe men denkt urt deze maatschappij te komen, en vroeg of de strijd van de landarbeider er alleen is om strijd te voeren voor een uurtje korter wer ken en wat meer te verdienen, want dan komen wij er niet. De heer van Dussen zeide aan den heer Koning, dat dit ook het doel van zijn organi satie is. De omvorming van deze maatschappij in een socialistische is ons doel, en wij den ken er niet aan, alleen te strijden voor loons- verhooging. Neen. zeide spr., in wezen is onze strijd een socialistische voor een betere maatschappij. Op deze wijze willen wij door middel van de vakorganisaties de menschen klaar maken voor de socialistische samen- leving. De moderne vakbeweging is er niet in ge slaagd de menschen socialistisch inzicht bij te brengen. Zij is alleen een verlengstuk ge worden van de bezittende klasse. Zij is in staat om zonder strijd de eene loonsverlaging na de andere te aanvaarden en de vrede in de bedrijven te handhaven. Zij zijn niet meer de betaalde oproerkraaiers, zooals vroeger, maar ze zijn de betaalde vredestichters, zooals Kupers in 1929 in Rotterdam heeft gezegd. Zoo ook doen de christelijke en roomsche vakorganisaties. Hebben we niet gezien, dat de moderne bond bij een loonsverlaging evenals bij een conflict in de bedrijven, met een sneltrein vaart naar een rijksbemiddelaar gaat, om de geschillen op te lossen, inplaats van voor de arbeiders met open vizier voor het front te komen. We zien dat de moderne leiders zich vaak verschuilen achter de confessioneele leiders der vakbeweging, wijl die door de econo mische omstandigheden meenen door loons verlaging, de maatschappij weer gezond te maken, en op die lijn gaan ook de moderne leiders. Er zijn aanwijzingen die doen zien, dat de moderne vakbeweging geen klassen strijd wil. Overal en allerwege is zij op de lijn die loonsverlaging, en van daadwerkelijk verzet is geen sprake. Men wil nu zelf den minister vragen, de boeren er op te wijzen, de loonen te handhaven in de bedrijven of anders den steun aan de bedrijven in te trekken. Als we dit vast stellen, dat dit zoo is, dan is het wel treurig gesteld met de strijdbereid- heid van de arbeiders. Als ze aan de minister vragen: „Ach mijnheer, help ons tegen die onwillige boeren Neen: Strijdt voor Onze arbeiders tegen de boeren en door strijd ons loon vast stellen, en niet rusten voor wij ons doel hebben bereikt: een socialistische maat schappij. Alleen in het privaatbezit schuilt het kwaad in onze samenleving, en onze Federatie van landarbeiders wil in onze afdeelingen de so- cialistischen strijd onder de arbeiders aan- kweeken, en dan samen optrekken als slacht offers van deze maatschappij. Spr. eindigde met te zeggenOp voor het socialisme, grond en productiemiddelen van de arbeiders. De voorzitter bracht dank aan den spreker voor zijn mooie rede. Tevens gaven zich nog enkele leden op als lid van de afd. Hensbroek van het N. A. S. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 16 Dec. DAT KUNNEN* DURE GRAPJES WORDEN. De rijksveldwachter D. Tilstra, gesta- tionneerd te Uitgeest, trad heden op als getuige tegen een tweetal ingezetenen, A. A. S. en A. S., waarvan de een zich had bevonden in het jachtveld in 't bezit van sluitstuk, behoorende bij een dub belloopssnaphaan en de ander verveerde een kennelijk gewelddadig omgekomen haasje. Protesten bleven natuurlijk niet uit toen de ambtenaar tegen A. A. S. 20 boete of 20 dagen hechtenis en te gen den haasexpedient zelfs 30 boete of 30 dagen hechtenis requireerde. De Kantonrechter zal op 28 Dec. uitspraak doen. "IN 'T VERVOLG LICHT OP EN DRANK WEG Een ingezeteno uit Alkmaar, J. J. M., b°kwam in den avond van 28 Nov. twee processenverbaal en genoot ook het twij felachtig voorrecht 'n uur of 3 op het bureau van politie te moeten uitblazen. En al die beroedigheid had hij te danken aan het rijden zonder licht met een zoo danig stuk in zijn kraag dat hij niet in staat werd geacht het rijwiel naar be- hooren te besturen. De agent Kap was heden aanwezig om al deze tekortko mingen behoorlijk toe te lichten met het resultaat dat de heer M., 'n eenigszins verstrooid persoon, die op den bewusien dag zonder overjas maar met 2 pantalons aan was uitgegaan werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hechtenis en 8 boete of 8 dagen hechtenis. HIJ WAS ZEKER MET DE FLESCH GROOT GEBRACHT. De kantonrechter gaf een ernstige vermaning aan den 20-jarigen negociant in kippen en konijnen Willem D. uit Limmen, welk jongmensch terecht st >nd wegens het verkeeren in zoodanigen staat van dronkenschap, dat hij niet in staat was een rijwiel te besturen en zich voorts meermalen aan veelvuldig café-bezoek met de bekende gevolgen schijnt over te geven. Ter versterking van de strafpredicatie werd voorts nog 10 boete of 10 dagen hechtenis opge legd. VEILIG VERKEER ZONDER ALCOHOL. Heden stond opnieuw bij voortgezette behandeling der zaak terecht de verlof houder Antoon de M. te Alkn aar, die In den avond van 21 op 22 September op het Kerplein den heer Bruin, caféhop- der, aanreed met een rood touringwa- gentje, door hem bestuurd, terwijl hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. Volgens ooggetuigen kwam ver dachte aanrijden, hevig slingerend, zoo dat men zich haastig in veiligheid moest stel'en. Eerst scheen de chauffeur op een oliebollenkraag verliefd te zijn doch keerde terug om genoemden heer Bruin zijn attentie te bewijzen, tengevolge waarvan de heer Bruin nog lang daarna de onaangename gevolgen had moeten ondervinden. De hoofdagent Roorda, die hem den zelfden nacht een bezoek bracht, trof hem aan in verregaanden staat van dronkenschap. Hij zat bij de tafel te slapen. Verdachte beweerde thans zich niets van het avontuur te herinneren en werd veroordeeld tot 8 dagen hechtenis, 12 boete of 12 dagen hechtenis en ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. EEN WOESTELING OP DEN RIJWEG. De landbouwerszoon Th. J. S. uit Beemster schijnt op zijn zachtst geno men een raar heerschap te zijn. Onlangs stond hij terecht te Hoorn wegens in dronkenschap gepleegde aanrijdingen en alwaar hij deswege werd veroordeeld tot flinke straffen en ontzegging rijbe voegdheid. Voorts scheen hij ook te Purmerend een dergelijke onhebbelijk heid te hebben uitgespookt, terwijl hij nu terecht stond voor een nog veel meer ernstig feit. En wel, dat hij op 4 Septem ber op den Bergerweg de 26-jarige mej. Cornelia Louwe, de vriendin van zijn voormalige verloofde Margaretha van Wonderen, die hem om deugdelijke re denen de bons had gegeven opzettelijk met zijn auto tot tweemaal toe had aan gereden. De meisjes bevonden zich bei den op de fiets en werden toen door S deg stopte staande gehouden en hield S. met mej. v. Wonderen een bespreking, die zeker niet tot zijn voldoening ver liep. Althans hij werd woedend en dreig de de meisjes te zullen aanrijden, welke bedreiging hij ten opzichte van mej. Louwe dan ook ten uitvoer bracht door eerst achteruit en toen vooruit op haar in te rijden. De heer R. Mammen uit Bergen was van een en ander getuige en nam het nummer van den auto op. De verdachte was heden niet present, maar zijn ooren zullen wel getuit hebben, zoo werd hij afgekamd en bovendien nog veroordeeld tot 1 maand principale hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar ZAT DE CHAUFFEUR TE SUFFEN? De vrachtauto-chauffeur A. Dijkhui zen uit Westzaan, besturende een zes- wielige met hout beladen wagen, wenschte op 17 October te Uitgeest op den weg genaamd „Bus en dom" een voor hem rijdende vrachtfordje, even eens met hout beladen, voorbij te rijden en gaf zulks door signaal en geschreeuw duidelijk te kennen. Echter zonder vol doende resultaat, er werd niet behoorlijk naar rechts uitgehaald en toen Dijkhui zen het er eindelijk maar op waagde, liep zijn auto vast op den wegberm. De droomende chauffeur. J. v L. uit West zaan, die beweerde niets te hebben op gemerkt, werd heden veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Zijn goede trouw werd niet betwijfeld, van daar deze geringe correctie. DE VERRADER SLAAPT NOOTT. De heer J. G. M monteur te Amster dam, belast met den aanleg der centrale verwarming in de Nieuwe r. k. huis houdschool te Bergen, zag zich verplicht over te laten werken ten einde op tijd klaar te komen. Dit werd onderling goedgevonden en eenige arbeiders ver richten op 27 en 28 October in strijd met de arbeidswet, dit overwerk. Deze sabo tage werd echter bij anoniem schrijven ter kenr.is gebracht van den rijksveld wachter die procesverbaal opmaakte met gevolg dat de heer M. heden terecht stond. De wijze waarop deze overtreding werd aangebracht, werd niet sympa thiek gevonden en de heer M. veroor deeld tot de minimumstraf nl. 14 X 0.50 boete of 15 X 1 dag hechtenis. De arbeiders hadden geen bezwaar gemaakt den patroon ter wille te zijn. HET VISSCHEN MET DEN ZEGEN BRACHT GEEN ZEGEN. De heeren G. G., chauffeur te Zuid- scharwoude, en G. S., koopman te Alk maar, waren op 6 November gemo teerd op een vischpartij met den zegen in het polderwater van H. H. Waard. Het scheen echter met de vergunning niet in den haak te zijn, althans het gezel schap kwam in heftig conflict met de politie. Genoemde heeren stonden heden terecht, doch op hun ontkentenis werl deze belangwekkende zaak (er werd zelfs nog bij geschoten) tot rader order aangehouden IS EEN STUURKRAB EEN VISCH? De kantonrechter kwam niet in de ge legenheid een principieele beslissing te geven omtrent de vraag of de stuurkrab onder de door de wet erkende vischsoor- ten behoort. Het betrof hier namelijk de grondwerker Piet S. uit Alkmaar die op 8 November onder Oudorp werd be trapt op het scheppen van stuurkrabben, doch thans kon bewijzen dat hij deze handeling had verricht ten behoeve van den heer Hofman, 'n hartlijder, die wei nig inspanning kon verdragen, doch in gezelschap was van verdachte en alle mogelijke acten en consenten kon over leggen. Door dit krachtmateriaal en de onbeduidendheid der overtreding wer den de ambtenaar en kantonrechter ver- teeclerd en geen straf op den overtreder toegepast. HET STROOPEN IN DE DUINEN. De werklooze hoogovenarbeider Roelof D. uit IJmuiden, een Drentenaar, had zich op 5 Nov. vermaakt met de konij nenjacht in de Castricummer duinen, zulks met behulp van 'n carbidlantaarn. Maar de jachtopz. Liefting nam konij nen en carbidlantaarn in beslag, terwijl de rampspoedige strooper, het was zijn eerste optreden, werd bedacht met een procesverbaal, maar ook nog had te boe ken een ernstige beschadiging van zijn pantalon door den hond van den jacht opziener. Hij werd thans veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis en de opbrengst der konijnen en de carbid lantaarn werden verbeurd verklaard. Hij was dan ook dermate ontmoedigd dat hij van verdere strooperijen af wil zien. VEEL ONTDEKKINGSREIZIGERS IN DIE FAMILIE! De 30-jarige arbeider W. de Gr., te Schoorl, was op 10 November aangetrof fen in het duingebied der Nederlandsche staat, waar hij geen boodschap had, noch recht van toegang. Deswege ter verantwoording geroepen werd het ten laste gelegde ontkend en de zaak dus aangehouden. Zijn minderjarige broeder Jan had even te voren voor een derge lijke vrijpostigheid met gesloten deuren terecht gestaan. EEN BLAUWE GESCHIEDENIS. Een 18-jarig jongmensch uit Koedijk, genaamd Pieter B. trad op in een blauw costuur ten einde terecht te staan ter zake dat hij op 6 Dec. was bekeurd te Broek op Langend ijk wegens het wiel- rijden met meer dan twee personen naast elkander. Hij ontkende het feit niet en wenschte, toen hij tot 2 boete of 2 dagen hechtenis was veroordeeld, de zaak verder maar blauw-blauw te laten. EEN SLACHTOFFER DER ZONDAGS- SLUITINGSWET. Een winkelier in geconserveerde visciiwaren en aanverwante artikelen, de 57-jarige heer H. J. S., uit de Magda- lenenstraat te Alkmaar, stond terecht terecht omdat hij op Zondag 4 Decem- bei tijdens verboden uur verpakte visch- waren zou hebben verkocht en afgele verd. Dc heer S. ontkende zulks perti nent. Hi; verkoopt uitsluitend in die uren waren, bestemd voor gebruik ter plaat se. Dienaangaande hangen duidelijke mededeeling in den winkel en de verlof lokaliteit. Op dien avond was er een persoon geweest die gebakken schel- visch had gekocht en na daarvan iets gebruikt te hebben de straat was opge gaan en later weer terug gekomen. D heer L. vermeende niet het recht te heb ben de menschen te dwingen het ge kochte in zijn inrichting te moeten con- sumeeren. Hij kreeg dan ook het groot ste gelijk van de vischmarkt en werd van alle rechtsvervolging ontslagen. HET BEKENDE DEUNTJE WERD OPNIEUW GESPEELD Een 20-jarige winkelbediende C. J de J. te Alkmaar, had op 5 December een fiets gehuurd, ten einde op de wijze het tempo bij de bezorging van St. Nicolaas- paketten te versnellen. Hij ontving zelf echter ook een surprise in den vorm van een bonnetje hem uitgereikt wegens het ontbreken van een reflector op zijn huur- karretje. Heden werd hij bedacht met 1 boete of 1 dag hechtenis en zal voor zeker de verzuchting wel hebben geuit dat de slordige rijwielverhuurders, die een ander er In laten vliegen, ook wel eens aan den tand gevoeld mochten wor den. DOOR DE VROEG INVALLENDE DUISTERNIS VERRAST. De 19-jarig handelaar in zuivelartikelen Pieter Coinelis B. te Uitgeest, was uit gegaan op 7 Dec met paard en kar in de veronderstelling vóór donker thuis te zijn. Door de gladheid van den weg werd hij verrast. Hij moest zijn paard op scherp doen zetten en de thuisreis in 't avonddonker voortzetten. Het ont breken van een lantaarn oleef niet on opgemerkt en had tengevolge, dat het kaas-, eieren en boterboertje heden tot 2 boete of 1 dagen hechtenis werd ver oordeeld DAT STUUR WAS NIET SECUUR Een ietwat vettig uitziende chauffeur van de Shellwagen, Corn Wuit Heiloo, had op 8 December te Alkmaar gereden op een tankwagen, waarvan bij het stuur wel 90 graden speling werd geconsta teerd. Wie in deze aangelegenheid de schuldige is, zullen we in 't midden a- tet., maar de chauffeur draaide er in ieder geval voor op en werd tot 8 boe te of 8 dagen hechtenis veroordeeld. Een dergelijk grof gebrek op zulk een zwaren wagen is hoogst gevaarlijk DE VERPLICHTING TOT AFSTAPPEN IN DE VROUWENSTRAAT. Een boerenzoon kwam uit Oterleek en had zich in Alkmaar nog niet voldond ingeburgerd, zoodat hij op 10 Dec. het roede bord in de Vrouwenstraat niet be merkte en doorreed. Hem werd opgelegd 1 boete of 1 dag hechter is. Mondelinge uitspraak 16 Dec. 1932. W D te Limmen, P. C B te Uitgee-t, C. W. te Heiloo, N. B. te Egmondbir.ren, J. Th. B. te Haarlem, N J. v. H. te Ber gen, A. de MJ. J. M., C. J. de J., J K., E C. K., J. S. en T. B. te Alkmaar, Th J. S. te Ilpendam, J. v. L te Westzaan, A. V te Broek op Langendijk, P. J. L te Anna Paulowna, P. T. te Noordschar- woude, J. B. te Wieringen, P. T te Akersloot, N. S. te Harenkarspel, over treding motor- en rijwielwet, de le en 11e ieder 10 boete of 10 dagen hechte nis, de 2e. 16e en 20e ieder 2 boete >f 2 dagen hechtenis, de 3e, Je en 8e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e 12, 10 en 6 boete of 12,10 en 6 dagen hechtenis, de 6e, 12e, 13e, 15e, 18e en 21e icde 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e 12 boete of 12 dagen hechtenis en 8 dagen hechtenis, met ontzegging van 1 jaar, de 8e 2 X 8 boete of 2 X 8 dagen hechtenis, de 9e en 10 iedre 7 boete of 1 dag hechtenis, de 14e 1 maand hechte nis, met 1 jaar ontzegging, de 19e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 20e 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. G. M. te Amsterdam, overtreding Arbeidswet, 14 X 0.50 boete of 14 X 1 dag hechtenis H. J. S te Alkmaar, overtdeding Win kelsluitingswet, ontslag van rechtsver volging. J. de G. te Schoorl, loopen verboden grond, teruggave ouders. R. D. te IJmuiden, G. S. te Alkmaar, overtreding jacht- en visscherijvvet, de le 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 2e geen straf toegepast. A. K. te Egmond aan Zee, G K. te Ur- «em, dronkenschap, de le 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. J. A. v. C. te Haarlem. K. S. te Hei loo, P. B. te Koedijk, J. v d. W. te Drachten, B. H. B. te Amsterdam, A. A. B. te den Haag, J. v. d. M. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 4e, 5es, 6e en 7e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 2 boete of 2 dageD hechtenis Schriftelijke nitspraak. F. T. S. te Zijpe, overtreding motorwet, 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. L., directeur Vereenigde Brandstoffen- handel, Alkmaar. Overtreding Motor- eni Rijwielwet. Onderzoek voor onbepaalden tijd geschorst en wordt hervat met het hooren van nader aan te wijzen deskundigen. DE KRAANVOGELS IN DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN. De directeur van den Haagschen Die rentuin, graaf van Bylandt, heeft cassa tie aaugeteekend tegen het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij hij zonder toe passing van straf is schuldig verklaard aan overtreding van de Algemeene Po litieverordening (het niet zorgen dat aan zijn zorg toevertrouwde dieren over last veroorzaken),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7