Alksnaarsclte Courant. „ARNHEM" £qnden tBuiHmtand Spoct T 461e STAATSLOTERIJ LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Honderd «Ier en dertigste Jaargang. DINSDAG 20 DECEMBER. "ttgemeene nederlandsche zuivelbond. autobusdienst sneek—harlingen. export van bloembollen. (Vervolg 2e pagina 2e blad). rd! gekozen de heeren C. H. Kiam die haar het kruig VCQr daden van 1SSS iSS iS2 SS Sg gg S ÏSÜ ÏSS S4 i32 Kb. 300 1932 Voorts werd in de vacature A. Warnaar Jzn., die bedankte, gekozen de heer A. Berg man te Sassenheim. De motie-Voorhout, waarin deze zich uit sprak voor steun aan die bedrijven, die zulks behoeven en verzocht het hoofdbestuur om, indien stappen worden ondernomen om steun te verkrijgen, deze beweging niet toren te werken onder het motto „dat het vak geen steun behoeft", weid hierop behandeld. De voorzitter zei, dat het hoofdbestuur in derdaad van oordeel is, dat thans een rege ling onvermijdelijk is geworden, het bestuur zal zich niet bepalen tot „niet tegenwerken'" maar krachtig medewerken tot de totstandko ming der regeling. Namens de afdeeling Voorhout werd de motie nog toegelicht, hoewel de afdeeling Algemeene vergadering te Am sterdam. Dr. F. E. Posthuma ziet geen lichtpunten. In „Krasnapolsky" is gistermiddag de al B uc dIuecung gemeene vergadering gehouden van den Al- de opmerking maakte, dat het hoofdbestuur gemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F. verder gaat dan de motie en deze onnoodig ft Z.) 118 geworden. In zijn openingswoord bracht de voorzit- De afdeeling Voorhout trok de motie in ter, dr. F. E. Posthuma, hulde aan de nage- Een tentoonstelling in 1935. dachtenis van den heer Mertens, directeur Vervolgens keurde de vergadering het van de „Centrale Aankoop van hulpstoffen H.B.-voorstel goed om in beginsel te beslui- voor de Zuivelbereiding te Arnhem. Spr. ten tot het houden van een groote tentoon- constateerde voorts dat de omstandigheden stelling in het jaar 1933 en den duur dezer buitengewoon moeilijk zijn. Persoonlijk ziet gpr. niet één lichtpuntje. Als eerste punt der agenda stelde dr, posthuma vervolgens de mededeelingen aan de orde, welke werden voorgelezen door den secretaris, den heer G. A. Geluk. Wij ontlee nen hieraan het volgende. In de kaasprijzen is vanaf einde Augustus een vrij belangrijke verbetering gekomen, zóó zelfs, dat vanaf begin October voor en kele soorten de prijzen in de overeenkomstige periode van het vorige jaar overschreden werden. Er is daarna echter weer een daling ingetreden, waardoor de prijzen van alle soorten thans weer ongeveer op dezelfde hoogte van het vorige jaar ligen. Hoe het dit jaar met den export van zui velproducten gesteld is, blijkt het beste uit de volgende uitvoercijfers gedurende de eerste elf maanden, en wel van: 1930: boter 37.7 mill. K.G.; 1931: 31.1 snill. K.G.; 1932: 17.1 mill. K.G. Kaas 1930: 87.4 mill. K.G.; 1931 80 mill. K.G.; 1932: 72 mill. K.G. Vergeleken bij 1930 valt er alzoo een te ruggang in den boterexport te constatee- ren van 57 bij den kaasexport is deze 18 De resultaten der crisis-zuivelwet hebben eenigen tijd tot meer tevredenheid gestemd, dan aanvankelijk het geval was. Bij 3 vet wordt thans per K.G. melk 1.5 cent uit gekeerd of 42 cent per K.G. botervet, het geen dezelfde toeslag is, die in de maand September gold. Tengevolge van de werking der crisis zuivelwet is de melkprijs gekomen op 4.59 voor de tot boter verwerkte melk en op 4.90 cent per K.G. voor de tot kaas verwerkte melk. Uit de gemiddelde cijfers blijkt dat er een vrij sterke daling van den boterverkoop is, vergeleken bij 1931, maar dat die daling er nog niet is, vergeleken bij 1930. Beschouwt men echter de afname-cijfers van week tot week, dan is er vanaf begin October ook een daling in vergelijking tot 1930 te constatee- ren. Op voorstel van den voorzitter keurde de vergadering goed, dat de vraag van den Brabantschen Zuivelbond nader d^or het be stuur zal worden overwogen. De boterprijs liep tengevolge van de geeringsmaatregelen 12 cent boven dien van 1931 maar bleef niettemin nog vrij belang rijk beneden dien van 1930. Uit de verza melde gegevens krijgen wij den indruk dat wij met onzen binnenlandschen boterprijs, zullen wij onzen afzet eenigszins op peil houden, de uiterste grens bereikt, zoo reeds overschreden hebben. Regeling van den uitvoer In verband met de opheffing der botercon- tingenteering in Frankrijk en die der contin tentoonstelling te bepalen op ongeveer twee maanden en aan het hoofdbestuur een blan co crediet te verleenen voor de voorbereiden de werkzaamheden. D<» contributie. Verschillende voorstellen tot contributie verlaging, o.a. door de afdeeling Hoog- karspel en de afdeeling Voorhout worden in gediend. Het H.B. stelde een wijziging van de schaal van heffing voor, die een verminde ring van contributie-opbrengst van ongeveer 1000 zou geven. Het gedetailleerde voor stel Voorhout werd verworpen. De afdeeling Hoogkarspel diende een amendement in, om de contributie voor de laagste klasse te brengen van 5 op 4, wat een vermindering van ontvangsten van 3500 gulden zou beteekenen. Ook dit amendement werd verworpen. Het H.B.-voorstel werd z.h. st. aangenomen. T wee-cents-per-roe-fonds. Zonder hoofdelijke stemming werd het bestuursvoorstel aangenomen om de leden, die bloembollen en aanverwante artikelen kweeken, vrij te stellen van de verplicht contributie van 2 cents, per Rijnl. roede ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek en de onpersoonlijke reclame, voor zoover het betreft de heffing over het teeljaar 1932 —1933. De begrooting, sluitende met een totaal bedrag van 57.500, werd goedgekeurd, na eenige discussies over de salarissen; een voorstel uit de vergadering om de salarissen met 10 pCt. te korten werd verworpen. K Ged. Staten van Friesland hebben aan de N.V. Nederlandsche Tramwegmaat schappij vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst 8neekHarlingen via Makkum en Zurich. Het ligt in de bedoeling, met den dienst te zijner tijd aansluiting te geven op den autobusdienst Alkmaar—Leeu warden van de A. T. O. DE INBRAKEN TE NIJMEGEN. Zeer veel op zijn kerfstok. Eenige weken geleden werd te Nijme gen gearresteerd zekere K. T. uit Eber- stad (Wurtemberg). De man, die verbleef in eenige obscure kroegjes van de oude stad, bood verschillende zilveren voor- rijke ontmoeting Strandvogels I—M.F.C. I, zelfs van den verliezende partij alle waar deering, terwijl scheidsrechter Buntsma in de niet minder belangrijke ontmoeting R.C. Z. I—Alkmaarsche Bops I niet minder lof verdient. Laat ons hopen dat het elders ook zoo moge zijn! In het Westen deden de Alkm. Boys wat wij van hen ver wacht hadden, n.1. R.C.Z. I in eigen huis te kloppen, doch op een 3—0 overwinning had den wij niet durven rekenen. De Alkmaarders waren stellig voldoende van hun taak door drongen, behielden hierdoor niet alleen de leiding, doch schakelden tevens een concur rent vrijwel uit. Assendelft II had met het bezoekende K.F.C. III dat over een drie tal invallers beschikte, die reeds een morgen- wedstrijd achter den rug hadden veel moeite. Het eerste kwartier waren de Koo- gers sterk in de meerderheid, doch bij een werpen te koop aan, welke afkomstig waren van de inbraken welke gepleegd I Assendelft-uitval maakte één der K.F.C.-spe zijn in de villa's aan de Torenlaan op len '€r& in het beruchte gebied onnoodig hands Kwakkenberg te Nijmegen De man ontkende alles, doch werd niettemin aan de justitie te Arnhem uit geleverd. Door de recherche te Nijmegen werd te Eberstad een onderzoek inge steld naar de antecedenten van den ver dachte. Daarbij bleek, dat T. in Duitsch- land reeds was veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf wegens verschei dene misdrijven van diefstal met braak en roof, poging tot moord, verzet tegen de politie en verduistering. De man heeft reeds bijna twaalf jaar uitgezeten en werd voorwaardelijk op vrije vceten ge steld. De laatste jaren blijkt hij mis bruik gemaakt te hebben van de goed heid der Duitsche justitie en bracht on- gewenschte bezoeken aan Holland, tot de Nijmeegsche politie hem te pakken kreeg. SMOKKELARIJ VAN COCAÏNE. Een kilo cocaïne in beslag genomen. De rijks- en gemeente-politie te Venlo heb ben de hand weten te leggen op een hoeveel heid cocaïne, die zoo juist uit Duitschland binnengesmokkeld was. Zij hadden er eenigen tijd geleden ai lucht van gekregen, dat in een café eenige hande laars in verdoovende middelen zouden sa menkomen. Zaterdagavond waren in het café terwijl de eigenaar niets van het heele geval vermoedde eenige rechercheurs in burger als gewone bezoekers aan tafeltjes gaan zitten. Spoedig kwamen per auto eenige Eersonen, in wie de gezochten werden her end. Nadat de binnenkomenden zich aan een tafeltje vereenigd hadden kwam er een pakje te voorschijn. Op dat oogenblik omsingelden de rechercheurs de bezoekers, die nog niets kwaads vermoedden, maakten zich bekend en verzochten hen mee te gaan naar het bureau. Zonder verzet gaven zij hieraan ge genteering volgens de landen in Belgie, heelt v0)g De mannen zijn, na verhoord te zijn, in het crisis^zuivelbureau zich thans alleen nog vrijheid gesteld. De in beslag genomen maar te bemoeien met den uitvoer van boter naar Duitschland. Op verzoek van de Fransche organisatie van fabrikanten van melkproducten en de al- gemeene vereeniging van melkproducenten in Frankrijk, hebben vanwege het crisis-zuivel- bureau met de vertegenwoordigers dezer or ganisaties besprekingen plaats gehad om te komen tot verbetering der prijzen waarvoor Nederlandsche gecondenseerde melk en melk poeder op de Fransche markt wordt aange boden. De voorloopige resultaten dezer bespre kingen zijn niet onbevredigend en zeer waar schijnlijk zal in Januari 1933 een £e" nomen worden met de verhooging der ex De m cocaïne had een gewicht van een kilogram en een waarde van 1200 gulden DE TOREN TE HINDELOOPEN. Restauratie dringend noodig. De Westertoren te Hindeloopen bevindt zich in zoodanigen toestand dat restauratie dringend noodzakelijk is. Reeds in 1919 werd door den architect van het rijksbureau voor de monumentenzorg den "'eer W. Scheepens een rapport en begrooting samengesteld waarvan de laatste een iendcijfer aangeeft van 5128.80. Waar van 1919 tot 1932 de gebreken zijn verergerd kan worden aange nomen, dat voor de restauratie een bedrag nen een verhooging der uitgaven, maar bo venal bedreiging van den toren als monu ment. De Staten van Friesland gaven reeds een subsidie van 30 pCt. in de kosten voor ver portprijzen dezer producten, zooals deze met van j 5755 noodig zal zijn. de Fransche producenten in de laatste bij- Elk uitstel van de restauratie zou beteeke eenkomst ziin afgesproken. Comité voor Economisch Verweer De bemoeiingen van het comité, in sa menwerking met de centrale industrieele 0 ganisaties, hebben zich den laatsten tijd \ri] wel geheel bewogen in de richting van net sterkingr van de fundeering tot een maximum tot stand brengen eener verbetering van het nPi van f 10 «*50 goederenverkeer met Duitschland. Men mag de hoop koesteren, dat wij thans met Duitschland op den goeden weg zijn om tot betere toestanden op handelsgebied te ko men. Voordat er echter iets positiefs in deze richting kan gebeuren, dient tusschen de t>ei- de regeeringen het zoogenaamde Zweedsthe Clearingsverdrag tot «tandje^®. Het aan de beurt van aftreden zijnde be stuurslid dr. F. E. Posthuma werd met alge- meene stemmen herkozen, waarna 20 discussie de rekening en verantwoording goedgekeurd en de begrooting voor vastgesteld werden. Bij de rondvraag vrzocht de afgevaardip- de van den Brabantschen Zuivelbond. dat ae F. N. Z. bij de regeering zal aandringen op het nemen van maatregelen tegen mond- en klauwzeer. Van andere ziide werd naar aan leiding hiervan opgemerkt, dat deze aange legenheid uniform dient te worden geregel Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing werden in de voor 30 pCt. van 12.550. Ged. Staten stellen thans ook voor 30 pCt uit de provinciale fondsen te verleenen. Men rekent op een rijksbijdrage van 60 pCt. VOOR HET DAPPERE VENLOSCHE MEISJE. Nog een verrassing Het is al weer een aantal weken gele den dat melding werd gemaakt van het dappere negenjarige Venlosche meisje, dat bij den brand in het huis van haar ouders door haar tegenwoordigheid van geest haar drie zusjes, een vriendin netje en zichzelf voor den verstikkings dood te bewaren. Het weekblad „De Dameskroniek meenende, dat de jeugdige heldin een belooning toekwam, heeft tot zijn leze ressen het verzoek gericht een kleinig heid te willen bijdragen teneinde het meisje een verrassing te kunnen berei den met het resultaat dat het kind dezer dagen een rijwiel, een gouden armband horloge met inscriptie, benevens een spaarbankboekje kon worden aange boden. Zooals wij gister meedeelden is het M «V DVölUUlJsvciMCZ.iiift P rrïnlr Plaatsen van Jac. W. Bijvoet en Chr.1tgg 1 m^-je ten s'tadhuize te Venlo gehuldigd Jhe periodiek aftraden en niet herkie Joor de Kon Ned brandweervereeni- zeu^m a' en ®a't''er moed en zelfopoffering aanbood. VERKEERSONGEVALLEN. Een oude man overreden en gedood. Zondagmiddag is in de Timorstraat te den Haag een 74-jarige heer, wonende in de Theresiastraat aldaar, bij het oversteken van den rijweg door een motorwagen van de tram gegrepen en overreden. Eerst nadat de tram door den kraanwagen opgevijzeld was, kon iet slachtoffer, dat onder de baanSchuivers lag, worden bevrijd. Bij aankomst van den G G. D. was het slachtoffer reeds overleden aan een schedelbreuk. Fietsende dame slachtoffer van kwajongenswerk. Op den Kaldenkerkerweg te Venlo liepen Zondagmiddag, toen het aldaar na afloop van den voetbalwedstrijd aan de Kraal zeer druk was, eenige jongens op het rijwielpad en noodzaakten een fietsende dame op den rij weg uit te wijken. Een der jongens gaf haar hierbij een duw, waardoor de dame onder een passeerenden auto terecht kwam. Zij is naar het ziekenhuis overgebarcht, waar behalve eenige schaafwonden nog een beenbreuk werd geconstateerd. KORTE BERICHTEN. Zaterdag heeft de burgemeester van Rotterdam officieel geopend een te huis voor jonge mannen, die door de crisis zijn gedupeerd. Te Hilversum is Zaterdagavond het vijfjarige bestaan van het Nationaal Jongeren Verbond herdacht. Er was een groot aantal afgevaardigden van de ver schillende plaatselijke afdeelingen te genwoordig. en van 't Hof moest voor den straf schop bezwijken. Een Kooger-depressie had tot gevolg, dat de rust met een 3—O-achter stand inging. Nu rust tapten de Koogers uit een ander vaatje, doch het einde kwam toch nog met een 32-nederlaag. De Koogers zijn dus voorloopig uit het leidende peleton ver dwenen, terwijl Assendelft II nog met de Boys een nek-aan-nek-race voert, wat uit on- derstaanden stand blijkt. Assendelft II Alkm. Boys I R.C.Z. I K.F.C. III Zaandijk II W.F.C V Z.F.C. V Bergen I bracht Petten de groote verrassing, door in eigen huis Succes I met niet minder dan 4—1 te slaan, wat tevens de eerste neder laag der Wieringers is. De mannen van de Noordzeekust haddeh de juiste taktiek ge vonden, overspeelden reeds dadelijk de Suc- cessers en de vertwijfeling in de Wieringer- verdediging, bracht de gastheeren binnen een half uur tijd een goede 3—0 voorsprong. Dat de Petten-verdediging sterk is, onder vonden nadien de leiders van de afdeeling. Succes II had bezoek van H.R.C. III en het was of e jongeren instinctmatig het gevaar van de ouderen voelden, wantzij klop ten zoowaar de Racers met 42. Hierdoor behielden de leiders dus nog eenzelfden voor sprong, wat uit onderstaanden stand blijkt. 9 8 0 1 48—19 16 9 8 0 1 36—11 16 8 4 1 3 17—19 9 6 4 0 2 19—14 2 7 2 1 4 14—23 5 5 1 0 4 10—12 2 8 1 0 7 20—41 2 8 1 0 7 16—39 2 In het Noorden Succes I 9 8 0 1 42—18 16 H.R.C. III 10 6 1 3 32—17 13 Wieringerw. I 8 4 1 3 31—23 9 Petten I 8 3 3 2 19—17 9 B.K.C. I 9 3 1 5 23—29 7 M.L.D. I 8 3 0 5 29—28 6 Succes II 10 2 2 6 25—36 6 Helder III 10 3 0 7 17—50 6 Het Oosten bracht een teleurstellin voor de Andijk-aan- hangers, daar de ploeg van van Beek zich door het bezoekende West Frisia III met 0—2 liet slaan. M.F.C. I deed goed werk en bracht de Strandvogels in huis een 24-ne- derlaag toe. De rust bracht en gelijken stand 22, doch het technisch betere spel der Me- demblikkers bracht hen een overwinning Nieuwe Niedorp I wist met het bezoekende Hollandia III wel raad en behaalde een groote 91-overwinning. Dat hier thans veel gegadigden voor de bovenste plaats zijn blijkt uit onderstaanden stand: Voetbal. HET PROGRAMMA VOOR DEN TWEEDEN KERSTDAG. Het programma voor den Tweeden Kerst dag luidt volgens de „Sportkroniek" als volgt: Afdeeling I le Klasse D.H.C.V.S.V. >-Blauw WitHermes-D.V.S. 2de klasse A ZeeburgiaA1 c m. V i c t r i x [L. F. A. v. d. Burg 2de klasse B Alphen—Bloemendaal H.F.C.—D.W.S. 3de klasse B De ZeemeeuwenHillinen OosterparkS.D.W. 4e klasse A A1 k m a a rUitgeest C. v. d Hoven Q.S.C.—Schagen BeverwijkD.T.S. 4de klasse B S.N.A.Rivalen Reserve 2e klasse A W.F.C. II—K.F.C. II Alcm. Victrix IIWest Frisia II R.C.H. II—T.O.G. II [N. de Levie Reserve 2e klasse B H.V.C II—D.E.C. II Reserve 3e klasse A A.P.G.S. II—Z.V.V. II W.F.C. III—Hollandia II Afdeeling II le Klasse K.F.C—V.U.C. Afdeeling IV le Klasse -P.S.V.—L.O.N.G.A. - - M.V.V.—Middelburg LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Eindelijk eens een Zondag met buitenge woon verrassende uitslagen. Bijv. in het Noorden, slechts twee ontmoetingen op het programma met even zooveel verrassingen. Het merkwaardige van deze beide verrassin gen is. dat zij zoo geheel op elkander zijn in gesteld, zoodat de misstap van Succes I geen bepaald groote gevolgen had. Een andere ploeg die ons een verrassing bezorgde, was Andijk I dat zich zoowaar in eigen huis liet slaan. In veel gevallen is de arbiter, die de leiding van den wedstrijd op zich neemt, vaak het middelpunt der critiek enlaten we eer lijk zijn, soms wel eens niet ten onrechte. Dubbel goed doet het je te vernemen dat de leider de eerste man is die alle lof verdient. Zoo genoot scheidsrechter Vel bii de belang- N. Niedorp I Andijk I M.F.C I W. Frisia III Strandvogels I Hollandia III 4 3 3 2 2 0 0 1 0 1 0 0 3 2 2 1 2 4 28—13 14—12 16—10 6-8 f 15—11 4—29 8 5 1 2 27—17 11 8 4 1 3 32—26 9 8 4 1 3 20—17 9 7 3 1 3 20—23 7 8 3 1 4 26—31 7 7 3 1 3 21—29 7 7 3 0 4 24—21 6 5 1 0 4 13—19 2 (Niet officieel) Trekking Tan Dinsdag 20 December 1932 3e Klasse. 2e Lijst HOOGE PRIJZEN 1 2000 12235 1500 3443 1000 400 200 100 6944 2954 581 2192 8 7 6 5 4 0 In het Zuiden deed Z.V.V. II wat wij eenigszins verwacht hadden. Het bezoekende Monnikendam I werd na veel geharrawar ten slotte met 21 ge slagen. Wel meenden de Monnikendammers nog een viertal strafschoppen te moeten be nutten, doch de arbiter liet zich niet mislei den. Westzaan I, dat bezoek van K.V.V. II had, werd eveneens geklopt. Er vielen veel doelpunten en het einde kwam met een ver diende 46 zege voor Krommenie, zoodat ook de Westzaners wat op achter raken. W.F C. IV liet zich door het bezoekende Z.F.C. IV met 24 slaan. De stand is hier thans: K.V.V. II Westzaan I Monniked. I Purmerst. II Zilverm. II Z.V.V. III Z.F.C. IV W.F.C. IV In de tweede klasse zorgde Schoorl I voor een nieuwe overwin ning. Het bezoekende Alcmaria IV werd met 4—?) het kind van de rekening. Dit is dus de vierde achtereenvolgende nederlaag der Alk maarder! De Alkmaarsche Boys reserves hadden zich van hun jongste nederlaag her steld en bracht Uitgeest II in eigen huis een 51 nederlaag toe. Hier is de stand nu: Schoorl I Alkm. Boys II Alkmaar II CS.V. I Alcmaria IV Uitgeest II D.T.S. II In de derde klasse liet Alkmaarsche Boys III zich in eigen huis bijna door het bezoekende CS.V. II verras sen. Toch konden de Alkmaarders nog eer 43 overwinning boeken. Ursem I deec wederom goed werk en bracht opnieuw Alc maria V een nederlaag toe. doch thans in eigenhuis met 5—2. Vrone II stelt al buiten gewoon teleur en liet zich nu in eigen huis maar liest met 08 door Bergen II slaan De stand is hier nu: Alkm. Boys II K.S.V. I Bergen II C.S.V. II Ursem I Uitgeest III Alcmaria V Vrone II 9 6 1 2 37—13 13 8 5 0 3 39—18 10 7 5 0 2 16—12 10 6 4 0 2 20—11 8 9 3 1 5 17—25 7 7 2 0 5 12—34 4 6 0 0 6 3—30 0 7 7 0 0 41—16 14 6 5 0 1 27—14 10 8 5 0 3 29—18 10 8 2 1 5 27—28 5 9 2 1 6 16—32 5 5 2 0 3 7—17 4 6 2 0 4 15—27 4 3 0 0 3 2—12 0 98 366 547 829 1191 1590 1995 2532 2964 3336 3546 4034 4273 4579 4851 5121 5396 5734 6060 113 379 557 846 1228 1633 2005 2583 2986 3425 3657 4040 4321 4623 4903 5151 5466 5823 6132 6420 6376 6668 6756 6803 6990 7048 7323 7347 7505 7618 7836 7949 8136 8151 8494 8500 8505 8804 8843 8873 9549 9722 9748 7740 16208 Prtjzen van 45. 117 221 269 292 432 435 448 460 558 561 624 640 919 1008 1117 1130 1232 1248 1348 1396 1722 1733 1854 1907 2053 2246 2276 2286 2703 2724 2732 2756 3043 3100 3120 3184 3445 3457 3464 3472 3738 3803 3807 3883 4042 4050 4083 4195 4344 4351 4356 4429 4632 4693 4696 4727 4912 4933 4948 4969 5264 5278 5290 5312 5582 5588 5601 5602 5867 5899 5906 59 IC 6170 6186 6190 6192 6431 6449 6455 6540 6809 7057 7348 7556 7986 8163 6851 7059 7381 7633 7988 8250 8598 8942 9752 6895 7062 7404 7712 8024 8301 8619 8948 9831 6897 7103 7434 7735 8038 8337 8738 9253 9961 322 470 703 1138 1433 1975 2306 2836 3311 3493 3917 4196 4452 4756 4981 5345 5690 5976 6221 6561 6946 7111 7483 7773 8077 8409 8766 9264 9963 356 525 715 1190 1547 1978 2413 2858 3530 4010 4259 4525 4788 4999 5372 5709 6037 6303 6619 6970 7123 7502 7780 8131 8484 8775 9330 9987 U-viiu y /7 yitö o iv£t wwu* 10046 10064 10072 10092 10186 10199 10272 10274 10287 10306 10328 10351 10363 10435 10444 10482 10722 10776 10840 10876 10878 10884 10898 10939 11010 11039 11156 11186 11211 11251 11274 11374 11414 11477 11487 11503 11508 11627 11636 11763 11789 11819 11831 11899 11900 11968 12005 12063 12072 12171 12183 12201 12275 12452 12516 12691 12717 12773 12783 12792 12875 12879 12955 12968 12989 13066 13088 13107 13111 13117 13216 1^263 13270 13275 13294 13325 13391 13407 13416 13426 13437 13488 13581 13673 13747 13765 13791 13823 13829 13978 14116 14149 14182 14188 14192 14210 14249 14255 14298 14330 14384 14575 14602 14715 14745 14766 14777 14866 14871 14876 14882 14943 14975 14979 14989 15050 15206 15234 15328 15330 15382 15398 15416 15486 15580 15604 15625 15642 1567R 15701 15764 15789 15798 15827 lo864 15901 584? 15974 16019 16038 16120 16138 16187 16204 17HAH 1779Ö 17759 17821 17838 17839 17872 1 fo9 17910 17913 18014 18122 18144 18162 18189 18206 18234 18318 18329 18343 18367 18398 18429 18460 1R472 18490 18570 18605 18616 1865^ 18693 lo JOH 18794 18825 18842 18869 18905 18926 18953 18®1® 19084 19127 19163 19186 19238 19265 19347 19394 19409 19570 19598 19626 19631 19635 19660 J*J70l 19724 19790 19800 19818 19874 19925 19939 19940 iqqq<S 19996 20014 20074 20146 20218 20334 *-0349 20571 20575 2ÓÓ27 2Ó750 20752 20828 20372 20885 20970 20996 20997 In de vierde klasse behaalden de leidende pliegen allen een over winning. Alkmaar II klopte het bezoekende Alkm. Boys IV met 90. Schoorl II bracht Alkmaar IV in eigen huis een 7O neder laag toe en Bergen III zond K.S.V. II met een 41 nederlaag naar huis Akersloot I klopte Ursem II in eigen huis met 23 en CS.V. III zond Nieuwe Niedorp III met een 6—2 uederlaag naar huis. De stand is hier thans: Schoorl II 9 7 1 1 46—8 15 Alkmaar III 8 6 1 1 52—15 13 Bergen III 7 4 2 1 35—14 10 Akersloot I 9 4 2 3 27—27 10 K.S.V. II 9 3 2 4 23—24 8 CS.V. III 6 2 3 1 16—19 7 Alk. Boys IV 8 2 1 5 18—34 5 N. Niedorp III 8 2 0 6 14—54 4 Alkmaar IV 4 0 2 2 7—18 2 Ursem II 8 1 0 7 17—42 2 beschermt Uw gezin in moeilijke jaren. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir A. J Stikkel. Korfbal. GROEN GEEL II—K.V.K V. I O -6. Na den vorigen Zondag op eigen terrein tegen Groen Geel II gespeeld te hebben, vond Zondag reeds de returnwedstrijd plaats in Wormerveer. K.V. wist ondanks een tweetal invalsters een iets grooterc overwinning te behalen dan de vorige week. Aanvankelijk ging het spel vrij gelijk op met K.V. iets in de meerderheid, wat dan ook omgezet werd in een 1O-voorsprong. Na dit doelpunt werd het overwicht van K.V. grooter en na eenigen tijd scoorde zij het tweede doelpunt. Voor de rust werd niet meer gescoord, zoodat de rust met een 2O- voorsprong voor K.V. inging. Na half time was K.V., door uitstekend werk van het middenvak, dat in deze periode vrijwel iederen bal onderschepte en steeds weer den aanval aan het werk zette, sterk .n de meerderheid Een voortdurende belegering van de Groen Geel-korf was flet gevolg, doch door onzuiver schieten bleven doelpunten voorloopig iut. Na vele vergeefsche pogin gen werd het 3—0 en daarna 40. Ook in de derde opstelling bleef K V sterker en wel dra was de voorsprong tot 6O opgevoerd, waarna spoedig het einde kwam. o K.V.K.V. II behaalde in Schermerhom een verdienstelijke 21-overwinning op Jong Le ven, terwijl de adspiranten niet voor de groo- ten wilden onder doen en met 6O wonnen van de 3e gem. school. Handbal. DE REGELS VOOR d£ HANDBALSPEL. In opdracht van de handbalcommissie, in gesteld door het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek-Unie, is een boekje verschenen, bevattende de internationale re gels van het handbalspel en het reglement voor het spelen van handbal-competitie-wed strijden in het K.N.A.U.-verband. Hierbij zij opgemerkt, dat in de binnenkort te houden algemeene vergadering van de K.N.A.U. wij zigingen van het huishoudelijk reglement aan de orde zullen worden gesteld, in welke wijzigingen zijn aangegeven de voorwaar den voor toelating tot de competitie. Het genoemd boekje ziet er keurig uit en geeft al heel duidelijk alle onderdeden van dit spel (zeer nuttig vooral voor de athleten en daarnaast zeer ontspannend voor eiken beoefenaar!") weer.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9