DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. N a den slag. Nieuwjaarswenschen. Stad en Om Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- ei. Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2—, fiancc door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote conti ien rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 302 Directeur: C. KRAK. Donderdag 22 December 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 134e Jaargang De gemeente heeft voor het bereiden van roomijs haar medewerking verleend, maar wil voor het berijden van waterijs geen subsidie geven. In het grauwe leven van de vrouwen van werkloozen zou een zonnestraaltje geen overbodige weelde zijn. DE HAAG8CHE DEMONSTRATIE. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JANUARI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONT VANGEN DE TOT DIEN DAI M VERSCHIJNENDE NUMMERS FR, N- CO EN GRATIS. DE DIRECTIE. Dit nummer bestaat uit drie bladen. ii Na uitvoerige discussie heeft de meerder heid van den Raad B. en W. gesteund om een verzoek af te wijzen van de Alkmaarsche IJs club en de IJsclub Omval om een subsidie uit de gemeentekas te geven voor het aanstellen van Alkmaarsche werkloozen op de ijsbaan de Quint in den Kraspolder. Het verwondert ons niet, dat niet alleen de genoemde IJsbaanbesturen, maar ook velen in en buiten den Raad zich over die beslis sing en de gronden waarop zij genomen is ten zeerste verwonderd hebben. Ten eerste is hier geen sprake van een of fer van eenige beteekenis, daar men eerst moet afwachten of er berijdbaar ijs komt en er in onzen modernen tijd heel wat winters voorbij zullen gaan waarop de besturen geen aanspraak op de subsidie zullen maken. Maar zelfs al komt er ijs en al worden er werk loozen aangesteld, dan kan het de gemeente nog geen kapitalen kosten daar alle werkloo zen die als baanvegers te werk gesteld wor den over de arbeidsbeurs worden betrokken en in dien tijd geen steun van gemeentewege ontvangen. Tot dusverre kregen deze besturen wel subsidie als de stadsgrachten en de Noorder vaart berijdbaar waren, maar omdat zoo als de gemeentelijke bijlage zelf zegt de ijsbaan in den Kraspolder ligt op onderge- loopen land waarop het water slechts 20 c.M. hoog staat, zal hier veel eerder berijd baar ijs zijn dan op de stadsgrachten en het zou zelfs niet onwaarschijnlijk zijn, dat in een bepaald winterseizoen wel de ijsbaan in den polder kan worden bereden en de stads grachten geen enkelen dag berijdbaar ijs hebben. Inplaats dat B. en W. nu hoera roepen en zeggen: deze menschen hebben er iets op ge vonden om ons in kwakkelwinters toch te la ten rijden en we zullen ze daarom eens een extra subsidie geven, zegt het college: deze menschen krijgen niets omdat hun banen niet heelemaal gratis toegankelijk zijn en de kin deren er vijf cent entree moeten betalen. Nu zegt de burgemeester wel, dat ijs door moeder natuur gratis beschikbaar gesteld wordt, maar moeder natuur neemt niet de kosten van het land, het onder water loopen, de afzetting en allerlei andere onkosten voor haar rekening en wanneer een entree van vijf of tien cent een reden van weigering van een subsidie kan zijn, dan willen wij toch nog wel eens even herinneren aan precies den- zelfden lagen entreeprijs welke de gemeente eenige jaren geleden voor het bezoeken van de concerten van het Stedelijk Muziekcorps in den Muziektuin ging heffen en waarbij toen verklaard werd, dat men op die manier practisch eigenlijk niemand buiten sloot en er toch voor gewaakt had, dat Jan-en-alle- man zich in den Muziektuin zou vertoonen. Het is zeker wel interessant eens na te gaan welke motieven er thans voor de weige ring waren gevonden. De heer Westerhof vreesde dat de Quint eerst de geheele subsidie zou opmaken en er niets meer zou overgebleven zijn als de stads grachten berijdbaar waren. Een voorstel van mej. Carels om dan te bepalen, dat men voor de Quint slechts het vierde deel zou mogen gebruiken en de rest voor de stadsgrachten moest bewaren, werd weggeredeneerd waarmee tevens bewezen was, dat het argument van den wethouder volkomen waardeloos was. Men heeft daarna ontdekt, dat de Quint aan het andere einde van de wereld lag, wat een complimentje voor Alkmaar is omdat de grens onzer gemeente er vlak langs gaat en wij dus al aardig op weg zijn om in alle op zichten een wereldstad te worden. En men heeft ten slotte den heer Van de Vall en den burgemeester kunnen beluisteren, die op vrij heftige wijze een lans voor de Hei- loosche ijsbaan hebben gebroken. Heiloo, zoo werd betoogd, had een baan voor Alkmaar en Heiloo samen, met be stuursleden en leden uit beide gemeenten en Heiloo had er schade van, dat er versnippe ring was gekomen en deze Alkmaarders een baan op de Quint gemaakt hadden waar ht water zoeter en dus eerder bevroren was ar. °P de Heiloosche baan. Heiloo waa'ha,i heer Van de Vall bestuurslid was - haa destijds alle moeite gedaan om tot een fusie je komen, maar deze Alkmaarsche vnJ badden dat niet gewild en moesten daaiom °e gevolgen van hun zelfstandig maar eens ondervinden. Had men destij de fusie toegestemd dan was de Heiloos ijsbaan nu niet de helft kleiner dan de Quint geweest. Het was een zuiver pleidooi voor Heiloo en de heer Van de Vall ging geweldig te keer tegen de menschen, die eertijds de fusie niet gewild en daarmee Heiloo gedupeerd had den. Voor ons ligt evenwel een schrijven van 8 Januari 1930 van het bestuur der Ijsbaan Heiloo, waarin dit aan het bestuur der Alk maarsche ijsclub mededeelt, dat haar leden het beginselbesluit tot fusie met één stem meerderheid hadden aangenomen, maar dat het compromisvoorstel zeker zou worden ver worpen waarom voorgesteld werd verdere besprekingen uit te stellen. Deelen wij daarbij mede, dat men in Alk maar het compromisbesluit wel goedkeurde maar dat men van Heiloo, waar het later verworpen werd, niets meer heeft vernomen, dan blijkt wel heel duidelijk welke waarde er aan deze bestrijding moet worden toegekend en ligt de veronderstelling voor de hand, dat de beide Alkmaarsche be sturen thans de dupe zijn geworden van een zekeren voorkeur voor Heiloo en allicht een klein beetje jalousie, nu de mooie Quintbaan een te sterke concurrent is geworden. Allermerkwaardigst is bij deze discussie ten slotte een uitlating van den heer Wester hof geweest, die verklaard heeft, dat het hier ook om het principe gaat of men subsidie zal geven voor een vereeniging, die voor het be langrijkste deel uit goed gesitueerden be- staat, een verklaring waarop wij later nog wel eens hopen terug te komen. De Kinderbewaarplaats had hoe kan het ook anders de volle sympathie van onze edelachtbare moeder en mej. Carels heeft als een leeuwin op de bres gestaan toen de hee- ren Vogelaar en Hoijtink betoogd hebben, dat men de laatste zeven maanden ge middeld slechts drie kinderen ^er dag „be waard" heeft, waarom een subsidie van ruim 1700 veel te hoog werd geoordeeld. Als er werkelijk maar drie kinderen per dag komen, dan is dat subsidie inderdaad niet gemotiveerd maar het is de groote vraag of dit niet een tijdelijk verschijnsel is en zoo wel mej. Carels als de burgemeester waren van meening, dat het verenigingsbestuur er op den duur wel in zal slagen het kindertal weer tot de vroegere hoogte op te voeren. Mej. Carels zocht de oorzaak van dit kleu tergebrek in de algemeene werkloosheid waardoor, als de moeder uit werken gaat, de vader tegenwoordig op de kinderen kan pas sen. Evenwel, die vaders moeten gaan stem pelen en bovendien geven wij juffrouw Carels die door verstrooide raadsleden in den regel mej. Sietsma en nu zelfs al mej. Klaver genoemd werd gaarne toe, dat een man over het algemeen lichamelijk noch geestelijk geschikt is om overdag voor kleinere en grootere peuters als tweede moeder op te treden en er trouwens ook weinig roeping toe gevoelt. Wellicht gaat de vrouw niet meer uit werken als het steunbedrag van den man daardoor kleiner wordt en misschien zijn de kleuterscholen oorzaak dat deze kinderen te vroeg geschoold en te kort bewaard worden waardoor zij van een bijzondere verzorging en voeding gespeend blijven. In allen gevalle werd de oorzaak van dit slechte bezoek wel in de tijdsomstandigheden gezocht en zal men dus nog eens afwachten of daarin bin nen afzienbaren tijd wellicht verbetering zal kunnen komen. Over het verkeersvraagstuk is ditmaal niet veel gesproken. De heer Hoijtink bepleitte een afsluiting tot in de namiddaguren van de Doelenstraat waar een drietal scholen zijn gevestigd en waar vooral de leerlingen van de Christelijke kleuterschool gevaar loopen de slachtoffertjes van het verkeer te worden. Het college voelde er niet veel voor, maar omdat de heer Hoijtink als oppositielid een machtige fractie achter zich heeft, houdt men toch rekening met zijn woorden en zal met deze afsluiting dus een proef worden geno- men. Voor het éénrichtingsverkeer in de Kabel straat, door den heer Woldendorp bepleit, was de burgemeester niet te vinden omdat de straat weliswaar nauw is, maar toch niet zoo'n gevaarlijk centrum, dat men er op be paalde tijden van den dag een verkeersagent zal moeten plaatsen. Meer sympathie vond een verzoek van mej. Carels om lijn I van onzen stadsbusdienst niet over den Kennemerstraatweg maar door de Wilhelminalaan te laten rijden zoodat de bezoekers van het Ziekenhuis, van Wester licht en van de Begraafplaats daarvan ge bruik kunnen maken, Lijn II gaat reeds over den Kennemer straatweg en de gewijzigde route van de eerste lijn belooft zoowel voor de gemeente naren als voor den busdienst slechts voor deel op te leveren. De burgemeester zal een en ander met de ondernemers bespreken en omdat de gemeen te de tekorten bijpast, zal het verzoek wel niet op groote bezwaren stuiten. Het is te begrijpen, dat de heer Sietsma van de sociaal-democraten weer het een en ander te hooren heeft gekregen over zijn groote broers, de heeren Marchant in de Kamer en Kooiman in Prov. Staten, van wie hij als gewoonlijk weer een lesje zou kunnen nemen. In den oppositiehoek, zoo vlak naast de liberalen, die de heer Westerhof als ver steende overblijfsels uit een voorhistorisch tijdperk beschouwt, is hij, naar het oordeel van de socialistische heeren, natuurlijk hee lemaal niet op zijn plaats. Maar de heer Sietsma en de vrouwelijke medestrijdster voor zijn beginselen zijn ten slotte de twee eenigen in den Raad, die noch in het oude elftal, noch in het nieuwe dertiental hebben gezeten en die dus nooit meegedaan hebben aan het vormen van een meerderheidsblok, waardoor de minderheid in zekere mate overheerscht en overstemd wordt. Hij hoorde vroeger evenmin bij de sociaal democraten thuis, maar heeft hen, toen zij als non valeurs beschouwd werden, altijd trouw terzijde gestaan en verdient dus aller minst de verachting die deze heeren hem be- toonen nu zij zelf als dictators kunnen op treden. Natuurlijk heeft de raadsminderheid ook nu weer de klacht geuit, dat men met haar wenschen zoo goed als geen rekening houdt. De vragen van de raadsleden der oppositie waren in de Memorie van Antwoord menig maal op verbluffend nonchalante wijze be antwoord. Als een verzoek van den opposi tiekant komt aldus de heer Vogelaar schijnt de hoofdambtenaar van de afdeeling financiën de opdracht te hebben gekregen er maar gen afwijzend onderschrift onder te zetten' en in die afwijzingen, wat stijl en vorm betreft, eenige variatie te brengen. Deze stedelijke afgevaardigde was over de door B. en W. gegeven antwoorden dan ook allesbehalve tevreden en verklaarde zelfs, dat men alle antwoorden op vragen van de oppositie wel door elkaar kon gooien, wille- kurig onder de vragen kon zetten en even goed een leesbaar geheel zou kunnen behou den. Algemeen werd van de zijde der oppo sitie geklaagd over den korten tijd waarin men deze begrooting had moeten beoordeelen en over het streven van B. en W. om de com missies van bijstand zooveel mogelijk uit te schakelen. Wel beweerde de heer Westerhof, dat het zeer moeilijk was, deze commissies bij elkaar te krijgen, maar daartegenover werd de klacht gehoord, dat bij de oproeping van te voren gezegd werd, dat die en die avond de eenige was, welke den wethouder schikte en dat het dan begrijpelijk was, dat die avond anderen juist bijzonder ongelegen kon ko men. Zoo kreeg het allen schijn, dat men de com missies van bijstand zooveel mogelijk wilde uitschakelen en behoeft het geen verwonde ring te wekken, dat men het college dictatori- sche eigenschappen ging toeschrijven. Zoowel de heer Vogelaar als de heer Bu- lens hebben een woord van deernis geuit met de werkloozen, die nu al jaren rondloopen zonder gelegenheid te hebben hun arbeids kracht in dienst der gemeenschap te stellen. Oudere mannen verliezen daardoor op den duur hun routine en werkkracht en jongeren, die nog niet of ternauwernood gewerkt heb bes, missen hun bestemming en kunnen slechts door practische ontwikkelingscursus sen tegen latere onbruikbaarheid beschermd worden. Maar niet de mannen alleen hebben het in deze moeilijke jaren zwaar te verant woorden. Droevig is ook het lot van de tal- looze vrouwen, die met een kleine steunuitkee ring in de behoeften van het gezin moeten voorzien en die, als de man als eens moede loos en ontevreden is, de taak hebben den goeden geest in het gezin te bewaren en de hoop op betere tijden levendig te houden. Ook de burgemeester heeft met deze slachtoffers der omstandigheden zijn medelijden betuigd en hij zal gaarne de aanwijzing van den heer Vogelaar volgen, die hem gevraagd heeft eens na te gaan wat men in andere steden ge daan heeft om werkloozen door het verschaf fen van materialen en het houden van huis- vlijttentoonstelüngen waarop zij hun werk stukken kunnen verkoopen, nuttig bezig te houden en een organisatie in het leven te roe pen, die, in nauw contact met het crisiscomité en plaatselijke vereenigingen, den ergsten nood aan geld, kleeding, dekking en voedsel zal kunnen lenigen. Over het demonstratiebezoek is natuurlijk uitvoerig gesproken. De meerderheid van het college heeft zich op het standpunt gesteld, dat Burgemeester en Wethouders een demonstratie niet zullen belemmeren, maar- dat van hun zijde daar aan geen medewerking verleend mag worden. Die medewerking zouden zij geven als zij ambtenaren vrijaf gaven om de demonstratie te bezoeken en werkloozen daarvoor vrijstel ling van den stempelplicht toestonden. Had een gemeenteambtenaar nog vrije da gen en wilde hij een daarvan voor een reis naar Den Haag gebruiken, dan kon niemand hem dat beletten, maar een onderwijzer, die daarvoor een extra vacantiedag aanvroeg waaronder ook het onderwijs aan zijn klas zou kunnen lijden behoefde men dat ver lof niet toe te staan. Natuurlijk was de minderheid van het col lege de beide sociaal democratische wet houders het daarmee hopeloos oneens en heeft de heer Westerhof zelfs van dwinge landij en van slavernij van de arbeiders ge sproken, welke rechtstreeks tot een demon stratieverbod zou kunnen leiden. Men vergete evenwel niet, dat hier een demonstratie tegen de regeering werd gehou den. Wij zullen ons niet verdiepen in de vraag hoe een zuiver sociaal democratische regeering daar zelf tegenover zou staan, maar het is toch niet zoo onbegrijpelijk, dat het stedelijk gezag, als onderdeeltje van het regeeringsgezag, er niet toe gaat medewer ken, dat deze demonstratie een succesvol ver loop zal hebben. Op Oranje-dagen hebben de kinderen vrij, roept de heer Westerhof uit en op 1 Mei en anaere hoogtijdagen van onze partij krijgen zij dat niet, maar heelemaal onbegrijpelijk is dat ten slotte niet. Er kunnen meer partijen met meer hoogtijdagen komen, waarop men ook de kinderen weer vrij zal willen geven en ten slotte is het toch niet verwonderlijk, dat onder het thans bestaande gezag alleen de Oranjedagen als nationale feestdagen worden aangemerkt. Zou een republikeinsche en zui ver socialistische regeering zoo deze er ooit mocht komen de kinderen vrij geven op de dagen, dat de monarchisten op de oude Oranje-feestdagen hun hoogtij wilden vieren? Men vergete niet, dat de regeering, hoewei het hier een actie tegen haar zelve betrof, geen demonstratieverbod heeft gegeven, maar kan men met redelijkheid dan nog meer ver langen? Ook gij, zegt de heer Bakker tegen de meerderheid van het college, hebt tegen deze regeering gedemonstreerd toen gij een pro test tegen de opheffing van de rechtbank liet hooren en andere gemeenten opwekte daar aan adhaesie te verleenen. Maar hij vergeer daarbij, dat deze actie niets anders ten doel had dan de regeering tot het inzicht te bren gen, dat het verdwijnen van de rechtbank een ramp voor de stad en voor de streek zou zijn en dat de actie, die in de demonstratie tot ufting kwam geen strijd voor een gemeen tebelang was, maar niet anders dan onder mijning van het staatsgezag beoogde. Wij maken zelf uit hoe wij demonstreeren, zegt de heer Bakker, maar het is duidelijk, dat aan den demonstratievorm ten slotte»grenzen zijn te stellen omdat deze een zoodanig karak ter kan krijgen, dat zelfs het goedmoedigste gezag, uit een oogpunt van zelfbehoud, daar tegen maatregelen zal moeten nemen. Dit college, heeft de heer Hoijtink gezegd, heeft in de laatste twee jaar voor gemeente- betrekkingen nooit anders dan Katholieken of Sociaal democraten benoemd. Wij zouden dat niet durven onderschrijven Veel benoemden zullen er in dien tijd trou wens niet geweest zijn, maar het is wel op merkelijk, dat B. en W. op dit punt van een bedenkelijke naïviteit zijn. Zij weten nooit tot welke partij of godsdienst een benoemde eigenlijk behoort en moeten dat, als er naar gevraagd wordt, eerst bij den betrokken be drijfsdirecteur informeeren. Ook blijkt meermalen, dat de Alkmaarsche sollicitanten door mindere capaciteiten nier in aanmerking komen. Dat was b.v. bij de be noeming bij Maatschappelijk Hulpbetoon 'tge val en deed zich opnieuw voor toen kort ge leden een 180 tal liefhebbers naar een vaca ture bij den radio-dienst gesolliciteerd hebben. Van het drietal, dat toen op de voordracht stond, heeft wethouder Bonsema medege deeld, dat er twee R.K. waren en dat er één Gereformeerd was geweest. Wat hij op het oogenblik was, bleef in het duister, maar dat kon natuurlijk van alles zijn, in zooverre men dan van een oud-Gereformeerde eenige afdwaling van beteekenis mag verwachten. Wij gevoelen niets voor den raad, welke de heer Hoijtink gaf, om namelijk sollicitanten in dezelfde geloofs- of partijverhouding als de verschillende politieke groepen te benoe men, maar zouden liever het stelsel zien, dat nooit naar geloof of richting gevraagd wordt, maar alleen de bekwaamste sollicitanten worden genomen, waardoor men de beste amb tenaren verkrijgt en het gemeenschapsbelang op den duur het meest zal gebaat zijn. De heer Geels heeft het gewaagd te betoo- gen, dat deze begrooting op papier wel slui tend gemaakt was, maar in zichzelf een te kort van zes ton had, een bewering die niet zoover van de waarheid af was. Bovendien heeft de heer Geels het gewaagd, zonder zijn fractie daarin te kennen, op te merken dat de samenstelling van het college hem niet aan stond, omdat de wethouders teveel de arbei dersklasse en te weinig den middenstand en de zoogenaamde bourgeoisie vertegenwoor digen, iets dat toch zeker opgemerkt kan wor den ook al had de heer Geels destijds deze Evenals vorige jaren is ook dit jaar weer gelegenheid voor het plaatsen van NIEUWJAARSGROETEN in ons num mer van 31 December. De prijs bedraagt 50 cent voor een enkele advertentie "an 5 regels, a contant. U zoudt onze administratie ten zeer ste verplichten door nu reeds Uw Nieuw- jaarswensch aan ons bureau Voordam op ie geven, Ook kunt U ons Uwe advertentie doen toekomen door tnsschenkomst van onze agenten en van H.n. Boekhandelaren. wethouders mede gekozen om aan de poli tieke bevrediging en de vorming van een meederheidsblok tegemoet te kunnen komen. Evenwel bleken deze opvattingen niet te strooken met die van zijn fractieleden en om dat hij zijn rede van te voren niet aan de controlecommissie ter goedkeuring had inge zonden, kreeg hij van alle kanten te hooren, dat hij op bedenkelijke wijze buiten zijn boekje gegaan was. Inplaats dat de heer Geels door de wethou der werd beantwoord, nam zijn fractievoor zitter de heer Venneker die taak op zich en instede van te volstaan met de mededeeling, dat de heer Geels niet namens de fractie had gesproken, viel hij zijn medeafgevaardigde op vrij onhebbelijke wijze aan en trachtte hiji diens optreden belachelijk te maken, -.vat de heer Geels zeer terecht de opmerking ont lokte, dat de openbare raadsvergadering voor deze terechtwijzing niet de juiste plaats is en dergelijke geschillen in de fractie uitga vochten dienen te worden. Er is, voornamelijk aan Katholieke zijde, steeds een zekere neiging den heer Geels hel spreken moeilijk te maken en wat hij beweert in een bespottelijk daglicht te stellen, wat heel onsympathiek aandoet als men bedenkt, dat hij dit van zijn eigen fractiegenooten moet ondervinden. Thans werd door zijn fractievoorzitter weer spottend voorgesteld de rede van den heer Geels in druk te laten verschijnen. Wij hebben meermalen geconstateerd, dat de heer Geels, juist wellicht omdat hij niet zoo verpolitiekt is, verstandige dingen kan zeggen en het lijkt ons heelemaal niet on waarschijnlijk, dat b.v. zijn opmerking over de eenzijdige samenstelling van het college, dat maatschappelijk slechts een bepaald deel der bevolking vertegenwoordigt, ook de in stemming van vele Katholieken heeft, die met de vorming van dit meerderheidsblok slechts noodgedwongen genoegen hebben genomen. Critiek op de samenstelling van het college is trouwens niet alleen door den heer Geels geuit. Ook de heer Langeveld heeft de vrees uitgesproken, dat de tegenwoordige wethou' ders te veel op het arbeidersbelang letten en al is het in dezen tijod vanzelfsprekend, dat zij die het meeste lijden het beste worden ge holpen, men moet toch ook rekening houden met hen, die ten slotte de daarvoor benoodig- de gelden moeten opbrengen, met den mid denstand en met de zoogenaamde kapitalis ten, in zooverre men van deze laatste verte genwoordigers van een uitstervend geslacht in dezen tijd dan nog eenige notitie zal kun nen nemen. Ook zij hebben door verminderde koop kracht en een zwaar verlies op het effecten bezit een zorgvollen tijd en het gaat niet aan met hun bestaan hoofdzakelijk voor hét ver schaffen der benoodigde gelden rekening té houden. REDDER GEHULDIGD. Ten raadhuize te Heiloo had gistermiddag een bijzondere plechtigheid plaats. In de be sognekamer kwamen tegen arie uur bijeen, behalve de burgemeester jhr. N. van Foreest en de gemeente-secretaris, de heer Bruul, de heer en mevr. N. Meilink en vertegenwoordi gers der pers. Het ging om een huldiging van den heer M., die op 16 Juli 1.1., toen hij zich met zijn auto te Rustenburg (gem. Ur- sem) bevond, den jongen Jacob de Jong in het water der sluis aldaar zag spartelen. De heer M. stopte, sprong zonder bedenken te water en mocht het genoegen smaken den knaap van een wissen dood te redden. Deze moedige daad kwam ter oore aan het Carnegie Heldenfonds, dat zich ten doel stelt menschen voor moedig gedrag te eeren, en daarna werd den burgemeester verzocht om den redder het door het Fonds beschik baar gestelde diploma in gouden lijst uit te reiken. Aan deze vereexende opdracht werd au

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1