Agenda Si?kUê,rrkv"" <.«££- tBinneidand £and: en Juin&ouw JMteepsUidinoen JfawMciaal Tlieuws Weec&edcfit Jiidsdkciften SlOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. PROVINCIALE SUBSIDIES. OPHEFFING VAN EEN PAAR BANNEN. TEGEN EEN INRICHTING VAN GEESTELIJK ABNORMALE KINDEREN. R. K. KOLONIEHUIS Tr. EGMOND AAN ZEE. BEVERWIJK. WIERINGERWAARD. ZWAAG. ZIJPE. HOORN. BOVENKARSPEL. WESTERBLOKKFIL HEILOO. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond hall 8, hoofdnummer Dood door schuld (dram.), hoofdrol Camilla Hom Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Zijn groo- te kans (hum hoofdrollen Michael Bonnen, Olga Tschechowa en Ralph Arthur Roberts. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer De blonde Venus (rom.), hoofdrol Mariene Dietrich Toegang boven 18 jaar. Stede lij k Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. Donderdag 22 December. 8 uur, Harmonie, 128e uitvoering Toon kunst en Alkm. Strijkorkest. 8 uur, De Unie, feestelijke propaganda- avond 75-jarig jubileum C. J- V. Zacheus. Vrijdag 23 December. Ontspanningsavond voor werkloozen. Zaterdag 24 December. 't Gulden Vlies, biljartwedstrijd Drost— Koehof. Zondag 25 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaret mr. Carter en miss Corrina. Woensdag 28 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, Wiener operette. In zijn hartelijke toespraak dankte de bur gemeester den heer en mevr. Meilink voo.r het voldoen aan zijn verzoek om ten raadhui- ze te willen verschijnen. Dan herinnerde spr. aan het gebeurde en constateerde, dat de heer M met zijn moedige daad den dank der ouders had verdiend niet alleen, maar daar: mee ook het bewijs had geleverd dat hij eigen teven in de waagschaal durfde stellen om dat van een ander te kunnen redden. Daarom had spr. gaarne voldaan aan het verzoek van het Carnegie Heldenfonds om het loffelijk getuigschrift te overhandigen met de betuiging van groote waardeering voor de-moedige daad. Spr. hoopte, dat het diploma voor den heer en mevr. M. en hun nageslacht steeds een blijde herinnering mocht zijn. Hij betuigde er zijn spijt over, dat de heer De Jong en de geredde jongen niet waren gekomen om welke reden zij afwe- 'zig waren, was spr. onbekend. Met weinig woorden betuigde de heer Mei link zijn dank voor het tot hem gesprokene. Ik hoop, zei hij, ook in de toekomst mijn plicht als goed Nederlander te volbrengen. En hiermede was de plechtigheid geëin digd. EEN POSTDUIVENTENTOONSTELLING IN DE GRAANBEURS. Naar men ons mededeelt, zal in de Graanbeurs alhier op 24, 25 en 26 December eene zeer belangrijke postduivententoonstel- ling worden gehouden. Meer dan 1400 inzen dingen zijn daarvoor opgegeven. Door het koninklijke huis weïden 4 me dailles beschikbaar gesteld, eveneens medail les van den minister van defensie, van den commissaris der koningin in Noordholland, van den burgemeester van Alkmaar, van de gemeente Alkmaar, van het Vreemdelingen verkeer; door verschillende grootfabrikanten en anderen werden 6 gouden medailles be schikbaar gesteld. Bovendien werden een eerebeker en nog 24 verschillende medailles aangeboden. Behalve dat nog méér dan 50 luxe voorwerpen en geldprijzen. De buurtcommissie Fnidsen stelde belang loos hare 8 October-verlichting beschikbaar, tot verfraaiing van den aan te leggen thee tuin. Van verschillende andere zijden werd belangrijke moreele steun aangeboden. Het geheel belooft eene schitterende tentoonstel ling te worden. DE WIENER OPERETTE IN ALKMAAR. De Wiener Operette, met welk gezelschap Cichard Tauber in Amsterdam enkele voor stellingen gegeven heeft, komt in Alkmaar. Het is de directie van 't Gulden Vlies ge lukt Willi Gensch, Herr Direktor van Het Wiener Operette Gezelschap te bewegen een enkele voorstelling in Alkmaar te geven. Op Woensdag 28 December 8 uur zal door het zoo gunstig bekend staande Operettege zelschap, dat den laatsten tijd met veel suc ces voorstelling in het Grand Theater te Am sterdam gaf, een volledige opvoering plaats vinden van de moderne operette van Ëmme- rich Kalman „Grafin Mariza", met koor en orkest onder leiding van le kapelmeester Ed- mund Gunther. In de hoofdrollen treden op: Edita Klein, Maria Karin, Agnes Schnitz, Peter Rausch, Ferdinand Mahir, Richard Müller, Willy Görg e.a. in totaal 40 medewerkenden. Volkomen begrijpelijk is het, dat deze voor stelling met enorme kosten gepaard gaat en wij vertrouwen, dat Alkmaar en omstreken het zullen waardeeren, dat in 't Gulden Vlies weer eens zulk een exceptioneele voorstelling georganiseerd wordt. De pers is vol lof over „Grafin Mariza". Men oordeele: Alg. Handelsblad: Een avond van charme, vlinderlichte en elegante en bekoorlijke Zi- geuner-melodiën, die een uitstekenden indruk achter lieten Spel en regie ten zeerste ver zorgd. Opgetogen publiek. De Maasbode: Algemeene verrassing en overgroote voldaanheid over hetgeen dit ge zelschap heeft geboden. De Telegraaf: In één woord, de opvoering in haar geheel was af gister voldaan. Jammer dat de geredde jon gen en diens vader, die beiden verzocht wa ren tegenwoordig te willen zijn, niet aanwe zig waren. NIEUWE MANUFACTUREN WINKEL. De Laat krijgt een nieuwe manufacturen winkel, welke Vrijdagmiddag om twee uur den dames voor 't eerst gelegenheid tot koo pen biedt. Dit is de nieuwe zaak van den heer Van Stierhout, Laat 153, die op het goede idee kwam den heer Bot een ontwerp te laten maken en hem ook de kans te geven dit ten uitvoer te brengen. Dat dit idee in derdaad goed was, ziet men van buiten al aan den winkel, want étalage en voorpui zijn een lust voor "t oog. Ook van binnen is de winkel modern en practisch en tegelijk mooi gemaakt Er worden hier manufacturen verkocht in den uitgebreidsten zin des woords, baby goederen, wol, kousen, sokken enz., te veel om op te noemen dus, en daarom zullen wij dan ook maar met deze aanduiding volstaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,17 uur licht op- FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank alhier zijn heden in staat van faillissement verklaard: 1. C. Schrama te Anna-Paulowna. rechter commissaris mr. Dbbens. curator mej. mr. v. d. Berg; 2. A. G. Sandvos te Bergen, rechter-com- missaris mr. J. Krabbe, curator mr. P. Lange- veld; 3. N. Raatgen te 't Zand, rechter-commis- saris mr. Krabbe, curator mr. Thomas te Hoorn; 4. j. Rol Czn. te Uitgeest, rechter-com- missaris mr. Ubbens, curator mr. Kraakman. Ter griffie van de rechtbank alhier is heden gedeponeerd de eenige inteekingslijst in het faillissement van de N. V. Hollandsche Veever- zekerings Maatschappij. Recbter-commissaris mr. Ubbens. curator mr. W. C. Bosman. Geene uitkeering. POLDERBEMALING GOEDGEKEURD. Gedeputeerde Staten hebben heden besloten goed te keuren het besluit van het polderbe stuur Heerhugowaard, om over te gaan tot aanschaffing van 2 dieselmotoren tot bema ling van den polder DIERENBESCHERMING. Van mevr. B. te Heiloo is 1 en van drie dames uit Alkmaar 3 50 bij den heer Verver binnengekomen voor hooi en haver voor de woonwagenpaarden gedurende de kerst dagen. TE JONG VOOR DE FILM. Door de politie werd gisteren in een bios coop, alhier, een zevental personen verwij derd. die den voor bijwoning van de voor stelling vereischten leeftijd 18 jaar nog niet hadden bereikt. GEVONDEN „VOORWERPEN". Op de Zaterdagmarkt zijn drie eenden achtergebleven, die op 't oogenblik met smart op hun eigenaar zitten te wachten, omdat ze weten dat deze Jien met kerst mis best gebruiken kan. De vraag is maar: wie is de eigenaar? VOLKSZANGAVOND De Uniezaal bood Maandagavond een tries ten aanblik; de opkomst was deze keer zoo gering, dat leider Sixma de aanwezigen uit- noodigdej wat meer naar voren te komen, dan leek het nog wat. Aan de stemming heeft het gelukkig geen afbreuk gedaan, want zij die er waren, heb ben zich duchtig geweert, zij hebben gezon gen voor twee, bravo, bravo. Ook Sixma werd door de vele open plek ken in de zaal niet beïnvloed, hij was buiten gewoon op dreef, het vuur spatte er aan alle kanten uit, waar hij dat ontstuimig élan toch vandaan haalt, Joost mag het weten, doch het is een benijdenswaardige gave, en hij zweept er zijn zangschare mee op tot ongekehde hoogten; bovendien mag hij er ook zijn als conferencier, zijn luim en ernst zijn beide van de goede soort. Het deed ons genoegen te mogen consta- teeren,«dat mejuffrouw Josien Leegwater van Bergen, met vrucht den zang blijft beoefenen; mochten wij reeds een vorige maal schrijven, dat haar stem een belofte inhield voor de toe komst, onze verwachtingen zijn niet be schaamd; haar stem is grooter geworden, en ook haar voordracht heeft gewonnen; Jo sien Leegwater zong liederen van Zagwijn, Mortelmans, Wettig—Weissenborn en Arnold Spoel; haar succes was groot en wel ver diend. De heer A. Kooger begeleidde op uiterst delicate wijze de verschillende nummers; hij is een geboren accompagnateur. Dat voorzitter van Burken zijn gevoelens uitte in een gloeiende perroratie waarin hij allen opwekte om in eigen kring belangstel ling te wekken voor het mooie werk van Volkszang, laat zich volkomen begrijpen; wij sluiten ons daar gaarne bij aan; het streven dezer vereeniging verdient aller steun; haar werk is van cultureel belang. AD. INT. BRAND. Ook de veestapel verloren. Te Nijehorn (Fr.) is de boerderij van A. Fertsma geheel afgebrand. Al het vee kwam in de vlammen om De bewo ners moesten de ramen inlaan om zich uit het brandende perceel te redden. De oorzaak van den brand is onbekend. DE VECHTPARTIJ TE UDEN. De kostelein heeft gedeeltelijk be kend en is gearresteerd. In verband met de vechtpartij te Uden waarbij een man zwaar werd gewond wordt gemeld, dat de herbergier, bij wiens café het slachtoffer werd gevon den, is gearresteerd. De man ontkende aanvankelijk de mishandeling gepleegd te hebben, doch reeds is gebleken, dat na het vertrek van de veldwachters uit Veghc-1 een hevige vechttpartij is ontstaan tusschen den thans gearresteerden caféhouder en den vader en zoon, waarbij de vader ver wondingen opliep. De toestand van den zwaar gewonden man, die in het zieken huis te Uden is opgenomen, is zorgwek kend. Later heeft de caféhouder een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Hij verklaar de, dat vader en zoon het café waren binnengekomen en onder den invloed van sterken drank verkeerden. Toen zij wilden vertrekken zon te betalen, is twist ontstaan. De jongste had den café houder met een mes bedreigd, waarop deze door vader en zoon werd aange vallen. De arrestant verklaarde toen tijdens het gevecht den ouden man met een stok te hebbenneergeslagen, doch et geneeskundig onderzoek heeft uitgewe zen. dat de schedel door een bijlslag is gekloofd. LANGENDIJK. Het dateert niet van vandaag of gisteren, dat vele tuinbouwers de uitbreiding van de teelt van winterkool in streken, ver van het eigenlijke tuinbouwgebied gelegen, met leede oogen aanzagen. Meermalen is over dit on derwerp in vergadering van tuinbouworga nisaties gesproken en op de gevolgen gewe zen, welke die uitbreiding met zich brach ten, gezwegen nog van tegenstrijdigheden, die nu reeds werden opgemerkt, waaronder b.v. het feit, dat tal van kooplieden honder den H.A. winterkool contracteerden, waar door zij minder op de tuinbouwers waren aangewezen. Tnans, nu men in het buitenland onder zoo moeilijke omstandigheden de winterkool plaatsen kan, komt als vanzelf de vraag naar voren, of het geen overweging verdient, de teelt weer in te krimpen en dat daarbij dan in de allereerste plaats het oog valt op de teelt van kool „buitenom". De tuinbouw organisaties zullen deze voor haar zoo be langrijke kwestie bespreken en overwegen of het niet noodzakelijk is, de regeering te ver zoeken te willen bevorderen, dat de teelt van grove tuinbouwproducten weer wordt terug gebracht tot het eigenlijke tuinbouwdistrict. Bij deze pogingen zal men intusschen niet uit het oog mogen verliezen, dat Langendijk en omstreken voor een belangrijk deel op de teelt van stapelproducten is aangewezen en dat langzamerhand meer en meer is komen vast te staan, dat „in het Ambacht'', dat is dan het oude tuinbouwcentrum, moeilijk nog gezonde winterkool teelt met succes blijven uitoefenen, dan zal toch wel bijzonder juist moeten worden omschreven, wat men eigen lijk wil. De gezondste kool komt van buiten om, uit de polders. Gewenscht ware het daarom wel, dat alleen bona-fide tuinders zich op deze teelt mogen toeleggen; dan wa ren al enkele van de bezwaren ondervangen, die aan de tegenwoordige wijze van doen kleven en dan was het ook niet noodig, dat maatregelen werden gevraagd, om te voorko men, dat aan hen, die van andere steunrege lingen profiteeren, wordt verboden tuinbouw producten te telen. De laatste weken worden, in het bijzon der aan de veiling van den Noordermarkt- bond, buitengewoon groote hoeveelheden aardappels aangevoerd, een ongewoon ver schijnsel, zooals veel ongewoon is in dezen tijd. Kwamen er vroeger in December geen aardappelen (alleen enkele partijtjes con sumptieaardappelen), de laatste weken wer den er bij honderdduizenden K.G.^1 Aange voerd. Dit feit vindt zijn verklaring in de omstandigheid, dat thans worden geveild de aardappelen, die als pootgoed bestemd wa ren, doch waarnaar geen vraag is. Men had ze nog maar steeds bewaard in de hoop, dat er nog koopers zouden komen opdagen, doch die hoop is ijdel gebleken. Er waren dit jaar heel wat aardappelen verbouwd met het doel ze voor uitvoer-poot- goed te bestemmen. Een groot aantal H.A. was goedgekeurd en de teelt was uitstekend gelukt. Vorige jaren waren er in pootaard- appelen heel wat zaken gedaan met het bui tenland en vooral met Frankrijk en al had men wel verwacht, dat de moeilijkheden dit jaar niet zouden uitblijven, zoo slecht als het nu is geloopen, had wel niemand durven verwachten. Er was totaal geen vraag naar ootgoed, zoodat dan ook zeer weinig is ver kocht. Men bleef met bijna alles zitten en wel zwaar was de verantwoordelijkheid van hen, die de tuinders den raad gaven de pootaard- appelen niet te verkoopen, daar ze toch wel onder de steunregeling zouden vallen. Al die voor pootgoed bestemde aardappe len komen nu aan de veilings. Buitengewoon slecht is de opbrengst. Gemiddeld wordt voor een spoorwagen van 10.000 K.G. 50 besteed. Eer 10.000 K G. zijn gerooid, naar de opslagplaats gebracht, later weer opge zocht, gebaald en naar de veiling gebracht, daarvoor moet heel wat arbeid worden ver richt. Het is duidelijk, dat deze, nog minder dan veevoederprijs ook al weer een strop vormt voor de betrokken tuinders, die telkens en telkens weer den druk dezer economische crisis in al zijn zwaarte ondervinden. Tabian, thuisr., 21 Dec. te Suez. Tarakan, thuisr., 20 Dec. v. Sabang. Johan v. Oldenbarnevelt, thuisr., 21 Dec. v. Colombo. Poelau Tello, uitr., 21 Dec. v. Suez. Tabinta 21 Dec. v. Batavia 1. v. Lond. te Amst. Poelau Laut, thuisr., 21 Dec. v. Marseille Kon. Paketv. Maatschappij. Le Maire 20 Dec. v. Mombassa n. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Dempo 21 Dev. v. Batavia n. Rott. Indrapoera, thuisr., 20 Dec. v. Marseille. Jacatra, uitr., 19 Der. v. Makalla. Kota Baroe, thuisr., 20 Dec. v. Padang. Kota Tjandi, uitr., 21 'Dec. te Soerabaya l 'apanoeh, thuisr., 20 Dec. v. Makalla. Kon. Ned. Stoomh Maatschappij, ir€nin n c v' Amst- te Hamburg yL pheus 20 Dec. v. Danzig n. Stettin t lrea v- West-Indië te New York fl'he11? 1 D M Ams,erdam Passages 7^ be 21 Dec. v. Messina te Amst W Ider, thuisr., 20 Dec. v. Curacao n. Livero O estes 20 Dec. v. Bourgas n. Varna T.lamon 20 Dec. te San Juan de P. R. ,Jeres 21 Dec. v. Amst. n. Hamburg. Perseus 21 Dec. v. Amst. n. Kopenhagen. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, uitr., 21 Dec. te Oporto. Ludwigshafen 21 Dec. v. Amst. n. Monte video. HollandAmerika-Lifn Damsterdijk, Vancouver n. Rott., 19 Dec. te New Westminster. Meissonier, Vanc.-Rott., 20 Dec. v. Southamp- ton n. Havre. Drechtdijk, Rott.-Vanc.. 21 Dec. te Londen. Lochgoil. Vanc.-Rott., 21 Dec. v. Londen. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 19 Dec. v. Batavia te Shanghai Tjisadane, 19 Dec. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat, thuisreis, 20 Dec. v. Santos. JavaNew-York-Iiju, Eurymedon, New-York-Java, 17 Dec. v. Suez. Simaloer, 21 Dec. v. New-York te Batavia. Holland—Afrika-LIjn. Heemskerk, 21 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Springfontein, 20 Dec. v. Rott n. Hamburg. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 19 Dec. v. Cuxhaven n. Em- den. Jonge Jacobus, 20 Dec. v. Rott. n. Algiers. Jonge Anthony, 18 Dec. v. Emden te Toulon HoUanHWest-Afrik a-lijn. IJstroom, 20 Dec. v. Hamburg n. A'dam. Holland Anstralië-Lijn. Talisse, 21 Dec. v Hamburg te A'dam. Gaastenkerk, thuisreis. 10 Dec. v. Sydney. Ged. Staten stellen voor de volgende subsidies toe te kennen: Ver. Vrijw. Ver- keersinspectie in Noordholland 400; proefvelden Langendijk, voor een betere soort roode bewaarkool, 200; voor restauratie Bakenesserkerk te Haarlem, 9000, idem het Rijk 36.000 en Haar lem 12 000 geven; aan de gemeente De Rijp 4000 ten behoeve van vernieu wing van de brug over de westelijke ringvaart van de Beemster. Voorgesteld wordt af te wijzen de sub sidieaanvragen van „Het Texelsch scha penstamboek in Noordholland", en van de Centrale Commissie ter verbetering van de melkwinning in Noordholland. Ged. Staten van Noordholland stellen voor de bannen Wormer, Jisp en Nek op te heffen en haar 'aak op te dragen aan het hoogheemraadschap. Ged. Staten stellen voor om niet aan te nemen het voorstel-Sajet, dat Ged. Staten uitnoodigt een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid vau de stichting van een inrichting voor de ver pleging van geestelijk abnormale kinde ren en jeugdige personen. De noodzakelijkheid hiervan wordt volgens Ged. Staten door de practijk nie aangetoond. Ged. Staten van Noordholland stellen voor de provincie borg te stellen voor de richtige naleving van de overeenkomst van geldleening, te sluiten doo de R. K. Vereeniging voor Kindervacantie- en Herstellingsoorden te Egmond aaa Zee, tot een bedrag van ten hoogste 25.000 tegen een pader te bepalen rente, ten be hoeve van de uitbreiding van het kolo- niel uis der vereeniging te Egmond aan Zee. HEEMSKERK. Het Prov. demonstratiebedrijf, gevestigd te Noorddorp, sloot hare exploitatierekening met een nadeelig slot an ruim f 3000. De door het Prov. Electr. bedrijf „Noord- Holland" genomen proeven met electrische grondverwarming hebben niet de gewenschte resultaten opgeleverd. Hoogstwaarschijnlijk zullen nu deze proeven gewijzigd worden en dan alleen maar met het Heemskerksche bedrijf. Aan de bloemenmarkt verschenen Woens dag de eerste darwintulpen van de soort W. Copland, inbrenger was de heer v. Bug- ger.um te Wijk aan Zee en Duin. Ook boven Alkmaar werden een paai bos- schen ingebracht, die echter lang zoo mooi niet waren. De inbrengers van de dure soorten zien dit seizoen hun moeite van forceeren eens einde lijk beloond, wat in de laatste paar jaren niet het geval is geweest. De ducjes brengen aardig geld op. Een avond zoo onberispelijk als Woens dag zette Beverwijk in het teeken van kerst mis. Alle kerstboomen die buiten op verschillen de plaatsen geplant waren, straalden hunne lichtjes naar alle kanten uit. Met recht kon het stemmingsvolle wij dingsavond genoemd worden, doch van in de open lucht waartoe het weer, dat soms in 't voorjaar guurder kan zijn, hare volle medewerking verleende. Deze verlichting had natuurlijk vee' be kijks en bewondering. In eene Woensdagavond gehouden ver gadering van notabelen werd de heer H. Lim- pers gekozen als kerkvoogd in de plaats van den heer J. Speets, die om gezonatr de- nen als zoodanig bedankt had. In den raad gaven B en W. als hun meening, dat zij het verkenen van een onSfwenscht achten met het drhv.n wverhou«"ngen in de vrije be- Sasis woSen«6r de ,00nen da*r ats rrfVt,T°rden genomen, vinden B en W naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,6 mM. te Bu- dapest. Laagste barometerstand 727,8 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 23 December: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke, later waarschijnlijk weer krimpende wind; zwaar bewolkt later afnemende be wolking; waarschijnlijk weinig of geen regen en overdag zachter. Overzicht. Het gebied van hoogen druk nam in de kern iets af, terwijl ook over Zuid-Scandina- vië en Noord-Duitschland de 'barometer daalde. Het maximum breidde zich echter naar Noord-Scandinavië en Spanje uit. Het depressiecentrum verplaatste zich Noord waarts en ligt thans ten Zuiden van Ijs- land. De depressie-invloed strekt zich ver naar het Zuiden tot de omgeving van de Azoren uit. Over Engeland en Frankrijk Is de barometer flink stijgende, zoodat bij ons aanvankelijk een ruiming van den wind naar Zuidwesten te wachten is. Doch tengevolge van de depressie-invloed in het verre Zuid westen zal deze ruiming wel weer door krim pen gevoegd worden. Van Spanje via Zwe den en Dultschland tot de randstaten is hef rustig meest windstil weer met nevel. In Zuid-Polen, Oost-Duitschland en Midden- Zweden komt alleen vorst van beteekenis vnor. In büna geheel Scandinavië, ons land. West Frankrijk en de Britsche eilanden is de temperatuur belangrük boven normaal. Het laat zich aanzien, dat het zachte weer nog wel eenige dagen zal aanhouden. De raad vereenigde zich zonder dis cussie met deze opvatting. *In een op Wpensdag gehouden ver gadering van het bestuur van het water schap Zijpa en Hazepolder is tot dijk graaf van dat waterschap herbenoemd de heer C Hooij te t Zand. 'Namens het r. k: kerkbestuur is aan besteed den bouw van een school voor 1. o. met vier lokalen, gymnastieklokaal en bijkomende werken. Ingekomen waren 19 biljetten. Hoogste inschrijver firma Rem en Venvael te Zaandam voor 49000; laagste Th Dek ker te Hoorn voor 33811. De gunning wordt nader bekend ge maakt. Vanwege de Bloemboilenveilingsver- eeniging „Westfriesland" is wederom een gladiolenveiling gehouden De be langstelling was minder dan bij de vo rige veiling. 'In samenwerking met de gemeente Zwaag is een begin gemaakt met ver betering van het pad langs den Koewij- zend. Het werk wordt in werkverschaf fing :r!f gevoerd. 'In verband met de Kerstwijding op Vrijdag 23 Dec. 's avonds acht uur in het Witte Kerkje, zal de kerkklok enkele minuten worden geluid. Men schrikke dus niet alsof dit een signaal was voor nood vau water of van vuur het is de roepstem tot inkeer voor allen, die aan de wijding deel nemen Deze wijding zal boven-kerkelijk zijn - algemeen christelijk. „Ons Nederland". De schoonheid van Nijmegen en omgeving. Wederom kwam van „Ons Nederland", liet officieel orgaan der Alg Ned. Ver. v. Vreem delingenverkeer, een speciaal nummer vau de pers, ditmaal gewijd aan de Keizer Karei- stad, Nijmegen en haar omgeving. In vele, kwistig geïllustreerde bladzijden, vertellen Nijmegens vooraanstaande figuren van de schoonheid van hun stad, van hun waardee ring voor het werk der plaatselijke Ver. v. Vreemdelingenverkeer „Nijmegen Vooruit ter gelegenheid van wier 40-jarig bestaan dit Nijmegen-nuinmer verscheen, en van den han del en industrie in deze schoone, schier „on- Nederlandsch" mooie stad. De inhoud is zeer verscheiden: Burge meester J. A. H. Steinweg opent het lijvige nummer, de V.V.V. secretaris P- L. M. van Wayenburg vertelt in een luchtig interview van zijn ervaringen, de voorzitter, de ban kier Jan Schippers, schreef een bijdraeg, Mi Arn. Krootje, de wethouder van onderwijs, vertelt in enkele regels hoe goed het N'ra* weegsche onderwijs is; verder zien wij bijdia- gen over kunst, studentenleven, sport, histo rie, enz. in de iude, aan historische gebouwen nog zoo rijke stad. C. A. P. Ivens schreef een doorwrocht artikel over de Waalbrug cn nfi Maas-Waalkanaal, vertegenwoordigers van Nijmegens handels- en vereenigingslevcn kortom, talrijke belangwekkende nienscheit schreven belangwekkende artikelen, bij nie- minder interessante afbeeldingen. Een goede propaganda voor de Keizer Karelstad, die mede, dank zij het noeste w erk van haar V V.V. voortdurend aan bekendheid wint

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2