Visitekaartjes N.V. v.h. Herm. Coster Zn. Vocrdam CAlkmaar. Qemeentecaden £and etiJuw&otM Jietk S. Sthooi £aatste iedchten ytheepstiiditiQett LANGENDIJK. TEXEL. De raad dezer gemeente vergaderde 23 Dec. ten raadhuize. WINKEL. en W. stelden voor de gevraagde EGMOND AAN ZEE. Na een breedvoerige discussie aangaande het voeren der actie werd ten slotte besloten de navolgende motie aan de vergadering der Prov. Commissie voor te leggen: SlOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Zaterdagavond hield de federatie Lan- gendijk der S.D.A.P. een Kerstvergadering in „Concordia" te Noordscharwoude. De voorzitter, de heer J. v. d. Abeele, open' de met een woord van welkom. Spr. wees op de zeer lage inkomens der arbeiders, waar* dool* deze avond vrij toegang is gegeven. Spr. deelde mede, dat volgens ontwerp van den heer Doets een afdeelingsvlag is ver vaardigd door eenige dames. De heer Thomassen, lid van Prov. Staten, heeft daarna een uitvoerige rede gehouden. Na de pauze voerde de arbeiders tooneel- vereeniging een tooneelstukje op; wat door de jongste krachten zeer aardig werd gespeeld en waarmee ze zeer -eel succes oogstten. Hierna sluiting. Officieus werd ons medegedeeld dat het voor de steunverleening aan den tuinbouw be- noodigde bedrag voor Noordholland, volgens de richtprijzen plm. 3M millioen gulden zal zijn. Benoemd werd tot onderwijzer te den Hoorn de heer G. Warning te Oldeberkoop, tot lid van de schoolcommissie de heer W. H. Willemsen; tot lid der Nijverheidscomm. de heer D. C. Dros. Inplaats van den heer S. E. Eelman werd benoemd tot regent van het Weeshuis de heer C. Keijser Hz. (voorheen reeds jaren lang regent van dit college). Herbenoemd regente en regent Alg. Weeshuis mevrouw K. Kooi manKuiper en de heer M. Kuip, idem Alg. Armbestuur, de heeren J. C. Visser en W. J, Bakker en gekozen inplaats van den heer A. Bakker, de heer J. Eelman Dz„ tot regentes van het Alg. Armbestuur mevr. G. Roeper- Boon. De raad besloot medewerking te verleenen aan de uitbreiding van de school voor chr. volksonderwijs. De geraamde kosten met in begrip meubilair bedroegen 8300. Besloten werd na langdurige bespreking geen vergunning te geven tot het bouwen van houten woningen aan den heer T. Zegel Kz In verband met de werkloosheid stelden B, en W. voor in samenwerking met het water schap de 30 Gem. Polders werkzaamheden te laten verrichten, en met het Staatsbosch- beheer overeen te komen werkzaamheden te laten verrichten, waarbij de gemeente 45 pCt in de loonen bijdraagt. Verder werd een bedrag van 200 beschik baar gesteld voor steun aan gezinnen van werkloozen op voorwaarde dat 't Nationaal Crisiscomité een gelijk bedrag beschikbaar stelt. Hierna sluiting. 'Maandag vergaderde de raad dezer gemeente. Door den minister is goedgekeurd de door den raad vastgestelde steunrege ling en aangezien die goedkeuring 17 December 1932 afliep is vóór dien datum verzocht de steunregeling tt> verlengen. Het percentage dat het Rijk in den steun bijdraagt is nog niet bekend. Door den minister is inmiddels toege staan aan de werklooze steuntrekkers een kerstgave toe te kennen van 25 der steunregeling, waaracn eveneens door het Rijk wordt bijgedraeen. Voor een kerstgave aan werkloozen, die uit hun bondskas trekken ic even eens toegestaan 25 te verstrekken, doch zonder dat het Rijk daarin bij draagt. B. en W. hebben gemeend in beide ge- vallen de uitkeering te moeten ver strekken. De door het Plaatselijk Crisis-comité gehouden inzameling voor de Nieuw jaarscollecte heeft opgebracht 190.75, .waarvan aan 46 personen een gift van 4.25 kan worden verstrekt, eenige bij voeging uit de kas van het comité is daarvoor noodig geweest. In verband met het medegedeelde in de vorige vergadering is thans een con- tröle ingesteld inzake het gebruik van hoogfrequent bestralingsapparaten en door het aanbrengen van een door B. en W. voorgeschreven apparaat wor It thans geen last meer ondervonden. Aan den heer J. Slooten, onderwijzer aan de openbare lagere school te Winkel is een verlof verleend van 1 Februari 193330 December 1933, voor het vol brengen van zijn dienstplicht. Maatregelen worden getroffen ter ver krijging van een tijdelijke leerkracht. Sluiting van een fraudeverzekering. Door de Incassobank te Amsterdam werd aangeboden een verzekering van het financieel beheer, voorziende in alle gevallen waarin geld wordt vermist en voor alle takken van dienst en perso nen, die omgaan met gelden tot de ge meente rechtstreeks of zijdelings be- hoorende. De premie bedraagt 1X cent per inwoner, afgerond 2750 per jaar, voor een verzekering van 50.000.— per gebeurtenis, met een aftrek van 50.— per schadegeval. B. en W. stelden voor een zoodanige verzekering aan te gaan en vestigen er de aandacht op, dat deze zich zal uit- strekken ook over de gasfabriek. Aldus besloten. Aan het Plaatselijk Crisis-comité werd een subsidie gegeven uit de gemeentekas van 250.teneinde daarvoor in de ge legenheid te worden gesteld aan de ten gevolge van de crisis getroffen ingeze tenen iets te kunnen verstrekken. Door den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, ttuinbouw- en zuivelbe drijf, den Ned. Christ. landarbeiders- bond en den Ned. R K. landarbeiders- bond is een gemeenschappelijk verzoek gericht om adhaesie te betuigen aan hun tot den minister gericht verzoek om de uitkeeringsperiode in het tijdvak van 1 December 1932—1 Mei 1933 weer vas* te stellen op 78 inplaats van 42 dagen. adhaesie te betuigen. Aldus besloten. Benoeming Armvoogden. Ie. Benoe ming armvoogd wegens periodieke af treding en verzoek om ontslag van den heer J. Rooker. Eervol verleend, onder dankbetuiging. Benoemd de heer Th. de Pree. Vacature-A. Slooves. Benoemd de heer A. S'öoves. Benoeming Regentes Wees- en Ar menhuis. Benoemd mevr. G. Strijker- Molenaar. Benoeming lid gascommissio. Benoemd de heer J. Koster. Benoeming lid commissie van toezicht op het lager-onderwijs. Benoemd de heer G. Nobel. Ingevolge een verzoek Van den Win- keler bestuurdersbond is met het be stuur van den Oosterpolder onder Win kel en Nieuwe-Niedorp in overleg ge treden en nadat dit bestuur in de ver gadering van stemgerechtigde ingelan den was gemachtigd nader in onder handeling te treden met het Gemeente bestuur, is thans ingekomen een ver zoek met omschrijving van het uit te voeren werk. De kosten worden ge raamd op 2500.—, doch de middelen van het polderbestuur laten slechts toe, daar thans 1000.voor te beschikken. Uitvoering van het werk in zijn geheel zal derhalve alleen kunnen plaats heb ben als Gemeente en Rijk bereid zijn, dit als werkverschaffingsobject te doen uitvoeren. B. en W. stelden voor hun machti ging te verleenen om dit plan aanhan gig te maken bij de Rijks Inspectie voor de werkverschaffing. Rondvraag. De heer van Wijk be pleitte verplaatsing van een grindhok met het oog op wegverbreeding, en zag gaarne verbetering van een gedeelte van den Langereis\Veg. Met een dankwoord en gelukwensch voor allen bij de wisseling des jaars sloot de voorzitter de vergadering. De heer Brugman zegde den voorzit ter dank voor zijn goedbedoelde woor den en hoopte dat het ook hem gegeven zal zijn in goede gezondheid aan de be langen der gemeente mede te \Verken. Dinsdag nam. 2Vs uur vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Op de agenda stond slechts één onderwerp: begrooting 1933. Ingekomen was een schrijven van Ged. Sta ten van Noordholland, waarin zij Verzochten te willen bevorderen, dat in de begrooting 1933 eenige wijzigingen worden aange bracht. Het belangrijkste gedeelte van dit schrij ven volgt hieronder met tusschenvoeging van de naar aanleiding hiervan genomen beslui ten. Nota van opmerkingen ten aanzien van de begrooting der gemeente Egmond aan Zee voor den dienst 1933. 1. Daar de begrooting van den gewonen dienst sluitend is gemaakt door het ramen van eerte bijdrage van het Rijk in de kosten der gemeentehuishouding, achtten Ged. Sta ten het op grond van de opgedane ervaring noodzakelijk, dat, wil de kans op het verkrij gen van een dergelijk subsidie blijven bestaan, het gemeentebestuur zelf eerst alie pogingen in het werk behoort te stellen om het tekort aan middelen zooveel mogelijk te beperken, eensdeels door eene zoover mogelijk doorge voerde bezuiniging op de uitgaven, ander deels door verhooging der hiervoor nog in aanmerking komende belastingen. In verband met het bovenstaande werd ver zocht te bevorderen, dat: a. Alle uitgaven post voor post worden na gegaan en, voor zoover het niet thans reeds vaststaande uitgaven betreft, nergens hoo- gere of belangrijk hoogere bedragen worden uitgetrokken dan in 1931 benoodigd bleken en de afwijkingen hiervan, voor zoover dit nog niet voldoende is geschied, te motivee- ren; B- en W. stelden voor enkele posten te ver lagen. Z. h. st. werd aldus esloten. b. de boventallige tijdelijk aangestelde leerkracht worde ontslagen. B. en W. stelden voor dit te doen, ofschoon zij inzagen, dat dit het onderwijs allesbe halve ten goede zou komen, maar het moest nu eenmaal. Met 5 tegen 2 stemmen (van de heeren v. d. Pol en Hartman) werd het voor stel van B. en W. aangenomen. c. alle salarissen en loonen door of van wege het gemeentebestuur vastgesteld, met een redelijk percentage worden verlaagd. Naar aanleiding hiervan stelden B. en W. voor een salariskorting toe te passen van 6 van den pensioensgrondslag op 1 Januari 1933. Salarissen van 1000 of minder en 1/4 van den pensioensgrondslag op 1 Januari 1933 tot een maximum van f 1000, vallen niet onder de korting. Salarissen, welke ge noten worden uit verschillende betrekkingen, worden tezamengeteld. De pensioengrond slag blijft onaangetast. De korting duurt voorloopig 1 jaar. De heer Blok stelde voor de korting ook toe te passen op de extra vergoedingen voor over werk. |De heer Hartman stelde voor bij de korting de eerste 1000 vrij te laten. Het voorstel van B. en W. werd met de voorgestelde wijzigingen van de heeren Blok en Hartman z. h. st. aangenomen. d. de door Ged. Staten vastgestelde kortin gen op de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger reeds nu in de be grooting tot uitdrukking worden gebracht; Op voorstel van B. en W. werd z. h st aldus besloten. ™tlet.acantJaL°,pce!lten °P de hoofdsom der §0% 100°" 8 Worden gebracht van B. en W. stelden voor hiertoe niet over te gaan, daar de draagkracht van de bevolkine dit niet toela&t. Z. h. st. aldus besloten. f. het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting worde gebracht van 80 op 200; Ook hierbij luidde het voorstel van B. en W. negatief, daar hierbij in nog sterkere mate het bovengenoemde motief geldt en werd aldus besloten. 2. Volgnummers 250, 251, 252, 253, 254 en 255, Verzocht werd de onder deze volgnummers geraamde uitgaven van de begrooting te doen afvoeren, tenzij kan worden aangetoond, dat deze uitgaven voor een goeden gang van za ken onvermijdelijk zijn. Verzocht werd tevens de bedrijfsbegroo- ting met de eventueele wijzigingen in overeen stemming te doen brengen. Deze posten betreffen den aankoop van gasmeters e. d., welke voorkomen op den kapi- taaldienst in den vorm van kapitaalsverstrek- king aan de bedrijven. Op voorstel van B. en W. werd besloten deze posten niet af te voeren, daar het wen- schelijk is dat deze posten op de begrooting voorkomen ofschoon er misschien geen ge bruik van gemaakt zal worden en bovendien de gemeentebegrooting door deze posten in het geheel niet bezwaard wordt. 3. In verband met het blijkens het rapport der raadscommissie genomen besluit om het tarief voor electriciteit voor verlichting en voor levering van water te verlagen wordt medegedeeld, dat Ged. Staten het niet juist achten, dat thans, nu eene Rijksbijdrage in de kosten van de gemeentehuishouding wordt gevraagd, tot verlaging van tarieven wordt overgegaan, tenzij op overtuigende wijze kan worden aangetoond, dat door deze verlaging een belangrijke toename van het verbruik zal worden verkregen. Verzocht werd hieromtrent nadere inlich tingen te verstrekken. Op voorstel van B. en W. werd besloten de tariefsverlaging voor de levering van wa ter in te trekken en het verlaagde tarief voor electriciteit voor verlichting te handhaven voor concurrentie met petroleum. 4. Blijkens de gespecificeerde opgave der bijdragen ingevolge art. 36, lid a en b der Pensioenwet 1922 zijn er vacatures bij de politie en bij de openbare werken. Verzocht werd niet tot voorziening in deze vacatures over te gaan, voordat de absolute noodzakelijkheid hiervan zal zijn gebleken. Hieraan kon geen gevolg meer worden ge geven, daar in de vorige raadsvergadering reeds in deze vacatures was voorzien. Hierna volgden eenige posten welke alleen van administratief belang waren, uitgezon derd de laatste alinea, die van overwegend belang was. De vorenstaande punten zijn er kennis van den minister gebracht. Deze gaat met deze opmerkingen geheel accoord, doch wenscht, dat bovendien nog aan de volgende voorwaarden zal worden voldaan, alvorens een subsidie in de kosten van de gemeentehuishouding nader in over weging kan worden genomen le. Het voorbereidend lager onderwijs moet worden opgeheven; Z.h.st. werd besloten dit te doen en de leer krachten aan deze school verbonden op wachtgeld te stellen. 2e. De post onder volgnummer 161: Uit gaven voor volksfeesten 50 en de post on der volgnummer 188: ubsidie en andere kos ten ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer moeten worden geschrapt. B. en W. stelden voor de eerste post te schrappen en de tweede te handhaven, daar het college van oordeel was dat de V.V.V. vooral in een tijd waarin de visscherij dood ligt van het hoogste belang is en voor velen de hoofdbron van inkomsten. Het was dus alleszins gewettigd en verdedigbaar om dit subsidie te handhaven. Z.h.st. werd aldus besloten. 3e. Nagegaan moet worden of op de bedra gen, geraamd op de hieronder volgende volg nummers, nog bezuinigd kan worden: a. volgnummer 22 reis en verblijfkosten. Op voorstel van B. en W. werd deze post van 100 tot 60 teruggebracht. De heer Snoeks verklaarde zich zelfs be reid om de reiskosten zelf te betalen indien hij als afgevaardigde van de gemeente eens naar den Haag of naar Haarlem zou moe ten. b. volgnummer 65 kosten van bestrij ding van de tuberculose; c. volgnummer 70 subsidie aan de ver- eeniging „het Witte Kruis". Besloten werd niet tot verlaging van deze Eosten over te gaan, daar ze van overwegend elang zijn voor de volksgezondheid. d. volgnummer 71 subsidie aan zieken huizen en sanatoria. B. en W. stelden voor dit subsidie aar Alkmaar te handhaven. Het zou unfair zijn dit subsidie te schrappen. Nadat hierover uitvoerig gediscussieerd was, werd met 5 te gen 2 stemmen van de beide wethouders be sloten dit subsidie toch te schrappen uit over weging, dat de gemeente geen voordeelen heeft boven een andere gemeente die niet sub sidieert. Bij het verstrekken van het subsidie had de gemeente wel voordeelen en daarom was dan ook subsidie gegeven. Later echter kregen alle gemeenten dezelfde voorwaarden, onverschillig of zij al dan niet subsidieerden. 4e. de posten, die zijn toegelicht met de woorden vermoedelijk „noodig", uitvoeriger toe te lichten. Besloten werd hiervoor te zulten zorgen. B. en W. stelden verder voor het subsidie aan het B. A. van 4000 op 6000 te bren gen, daar de opbrengst van de pachten aan merkelijk was gedaald en gebleken was dat het afloopende jaar met een aanzienlijk na- deelig slot zou sluiten. Met deze feiten had men bij he' vaststeken van de begrooting geen rekening kunnen houden. Het voorstel vond algemeenen bijval en werd z.h.st. aangenomen. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag vergaderde het bestuur der Langendijker Groenten Centrale in het betaal- kantoor. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom. Uit het verslag van liet kantoor bleek, dat over de maand November is geveild voor een bedrag van 65294.40, waarvan voor: f «67*70? ^"R?,ndiik f 17184.17; Koedijk 8075.72, Sint Pancras 6788.85; Sint- fKooR 7 l !.355 S7;, ^u'decharwoude 51JU.90, Zuidscharwoude RK 160107 Heerhugowaard f 3105 56; Heerhugowaard RK- f 8852 55; Oter'eek f 1977.43fu^m 2832.75; Schermeer f 2437.70; Hensbroek 4336 68; diversen 2015.15. Besloten werd geen adhaesie ie betuigen met een adres aart de Veilingsvereenigittg Beemster en Omstreken. Van de Prov. Commissie was er een schrijven met de vraag of de vereeniging we derom bloemkoolzaad wenscht te betrekken. De prijzen bedragen voor tusschenzaad 25 en voor kortbeen f 40 per K.G. Verzocht werd dat iedere vereeniging voor einde Januari 1933 opgave doet bij den secretaris van het kwantum. Van „de West" te Koedijk was een schrij ven ingekomen om actie te voeren tegen de steunwet en deze actie door te geven aan de Provinciale Commissie en het Centraal Bureau. Eveneens werd afkeuring uitgesproken Over de samenstelling van het bestuur der huidige Provinciale Commissie. Men zou gaarne zien dat dit uitgebreid werd en er personen zitting in hadden, welke meer de mentaliteit weergeven der tuinders. In de toelichting betreffende de steunwet Werd gememoreerd, dat in deze niet krachtig genoeg door de voormannen is naar voten gebracht, dat de f 5 000.000 beschikbaar ge steld voor de tuinbouw, te kort is. In dat ver band werd er op gewezen, dat de voorzitter van het Centraal Bureau, de heer Valstar, als aanstaande regeerings-commissaris dit niet kan verdedigen, daar hij de uitvoerder is. „De Noordhollandsche bond van groenten- veilingen, in vergadering bijeen op 30 Dec. 1932, spreekt zeer ernstig hare afkeuring uit over de limiet van 5 millioen in den steunwet en dringt er bij de regeering ten sterkste op aan, dit bedrag zoodanig te verhoogen, als noodig zal blijken om de matig te berekenen kostprijs uit te keeren". Ingekomen waren in verband met het huren van vletter voor tomaten en uien een paar aanbiedingen voor het maken van nieuwe a f 275 per vlet, gebruikte varieeren- de van f 275175 per vlet. Terwijl een aanbieding voor het huren van vletten kwam op 60 per vlet. Besloten werd aan het dag. bestuur over te laten, naar beste weten te handelen. Van de afd. Schermeer was er een verzoek, mede te willen werken, dat steun worde verleend aan betrokkenen, welke schade heb ben ondervonden bij de laatste hooge water stand, alsook mede te werken tot verlaging van het peil in het ijseitheer. Vervolgens werd den beschrijvingsbrief Provinciale bond van Veilingen in Noord holland besproken. Tot afgevaardigden naar de vergadering werden benoemd de heeren S. de Boer en W. Visser. Nadat verschillende vragen waren beant woord, volgde sluiting. Ds. C. C. de Kloet te Veendam heeft het beroep rrfar de herv. gem te Purmerend aangenomen. Bij Kon. besluit van 27 December is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Hoorn dr. J. L. Hiddink, te Doetinchem. Ongecorrigeerd. DE VERMISTE POSTZAK. Een arrestatie. In verband met den diefstal van 20.000 uit een ruim twee weken geleden van Win schoten naar Groningen gezonden postzak is behalve de eerst gearresteerde besteller v. d S. en de werkster van het postkantoor, thans ook de ambtenaar P. ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewa ring te Winschoten overgebracht. DIEFSTAL UIT. EEN BRANDKAST IN HET STATION WINSCHOTEN. Gistermorgen te half zes, bij den aan vang van den diénst, bemerkte een ambte naar dat de in het plaatskaartenbureau van het station Winschoten der Nederlandsche Spoorwegen staande brandkast niet gesloten was. Het bleek, dat de inhoud, pl.m. 2400, was verdwenen. Het geval is des te raadsel achtiger, daar alle deuren waren gesloten en op de brandkast geen sporen van braak werden gevonden. Justitie en marechaussee stelden een on derzoek in; tot dusver nog zonder resul taat. NA DE VECHTPARTIJ TE HAAKSBERGEN. Daders opgespoord. In verband met de op den Tweeden Kerstdag in Haaksbergen plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij een zeke re A. Menkehorst met een mes steken in borst, rug en handen werden toege bracht, zijn door de politie een 4-tal per sonen, n.1. A. B., W. B., W. W. te Riet- mole en een zekere G. B. uit de gemeen te Haaksbergen aangehouden W. B. en W. W. is reeds een beicentX afgelegd; eerstgenoemde heeft later rvw ten deele bekend. r °°k VAN HET DAK GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden Naar een gasthuis is vervoerd een 59 jarig persoon die bij het verrichten van schilderswerkzaanlheden aan de dak panten van de remise van de gemeente^ tram in de Tollenstraat was gevallen Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. TWEE KINDEREN DOODGEREDEN TE WIJK AAN ZEE. Op 16 September j.1. heeft een 21-jarj. ge chauffeur met zijn vrachtauto Wijk aan Zee drie meisjes aangered»n waarvan twee aan de gevolgen sij» overleden. De rechtbank heeft heden deh chauffeur veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf en intrekking voor een jaar van zijn rijbewijs. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf met in trekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. INTERNATIONALE OPLICHTER VEROORDEELD. De Haarlemsche rechtbank heeft he den den 38-jarigen Roemeen S., een be kend internationaal oplichter die verle den jaar drie bankinstellingen te Haarlem door middel van vervalschte Travellers cheques voor 5000 had opgelicht, veroordeeld tot 3M jaar ge- vangenisstraf. De eisch was 4 jaar gevangenisstraf. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 27 Dec. y. Suez. Tabinta (uitr.) 28 Dec. te Antwerpen. Poelau Bras 28 Dec v. Batavia n. Atöst. Poelau Laut (thuisr.) 28 Dec. v. Londen n. Amsterdam. Tabian (thuisr.) 28 Dec nam. 7 u. van Marseille. Holland—Amerika-Lijn. Binnendijk, Rotterdam n. Bal timore, 28 Dec. te Antwerpen. Lochkatrine Pacifickust n. Baltimore, 28 Dec. te Antwerpen. Lochkatrine, Pacifickust n. Rotterdam, 24 Dec. v. Los Angeles. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver, 27 Dec. v. San Francisco. Meissonier 28 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Moliere 25 Dec. v. Portland (Ore) h. Rot terdam. Murillo, Pacifickust n. Rotterdam, 25 Dec. v. Cristobal. Veendam, 28 De v. New oYrk te Rott Rotterdamscke Lloyd, Dempo (thuisr.) 28 Dec. v. Colombo. Kota Bai'oe (thuisr.) 27 Dec. v. Colombo. Baloeran (uitr.) 27 Dec. v. Gibraltar. Blitar (thuisr.) 27 Dec. v. Padang. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon 27 Dec. v. Genua n. Alexan- drië. Amazone 27 Dec. v. Catania te Venetië. BacchUs 27 Dec. v. Catania te Venetië. Bacchus 27 Dec. v. Livorno n. Civita- vecchia. Barólt 22 Dec. te Cura^ao. Ganymedes 28 Dec. v. Algiers te Antw. Midas 22 Dec. te Cura^ao. Perseus 25 Dec. v. Kopenh. te Gdynia. Pluto 27 Dec. v. Amst. te Bordeaux. Poseidon (thuisr.) 27 Dec. te Londen. Bacchus 28 Dec. v. Livorno te Civita Vecchia. Nereus 28 Dec v Amst. n Kopenhagen. Nero 28 Dec. Odense te Gothenburg. Orestes 28 Dec. v. Constanza te Istanbul. Vesta 28 Dec. v. Lissabon te Amsterdam. Kon. Holl, Lloyd. Orania (thuisr.) 27 Dec. v Dio Janeiro. Sllver—Java PaciHc Lijn. Batoe, Portland (Ore) n. Calcutta, 26 Dec. 'e Batavia. Kcta laten, Gaivcstor. n. Calcutta, 28 Dec. te Kaapstad. stoomvaart Mij. Oceaan. Medon, Rott., n. Japan, 27 Dec. v. Penangs Patroclus, 27 Dec. v. Dairen n. Rotterdam. Saredon, Japan n. Rott., 28 Dec. te Singa pore. Idomeneus, 26 Dec. v Rott. te Hamburg Holland—Oost-Azlë- Lijn. Meerkerk, uitreis, 25 Dec. te Yokohama Zuiderkerk, 28 Dec. v. Yokohama te Rott. Java—New-York-liju. Mentor, 24 Dec. v. Batavia n. Singaore. Holland - Australië-Lijn. Djambi, 27 Dec. v. Rott. te Ostermoor. Holland—Afrika-Lijn. Rietfontein, 27 Dec. v. Dar-es-Salaam n. P- Amelia. Meliskerk, thuisreis, 28 Dec. te Suez. es: r*cr-ro»«

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10