filkmaarsche Courant. Qemeentetadm IBituwttattd jProvinciaal 'ïïieuws Honden) vier ei dertigste Jaargang. nOHDERDAG 29 DECEMBER. HEILOO. Gemeentebegrootinë 1933, VALSCH DUITSCH GELD TE VAALS. In verband met de uitgifte van valsche vijf- mark stukken te Vaals heeft de politie in sa menwerking met de Aachener Kriminal Polizei een uitgebreid onderzoek ingesteld, J~t tot de aanhouding van een verdacht per- on heeft geleid. Gister is te Aken nog een hoeveelheid valsch geld in beslag genomen. Nog meer aanhoudingen zijn te verwachten. LIMMEN. HEERHUGOWAARD. SCHAGEN. NOORDSCHARWOUDE. PURMEREND. Ingebruikstelling nieuwe destructor. HEILOO. BRANDVERZEKERING TARWE IN NOORDHOLLAND EN ZUIDHOLLAND. DE PRIJS DER ZAAIT AR WE IN NOORDKOLLAND EN ZUIDHOLLAND. LANGENDIJK. WARMENHUIZEN. JJo. 307 1932 pe gemeenteraad kwam gistermiddag voltallige zitting bijeen onder voor zitterschap van den burgemeester jhr. jj van Foreest. Een voorstel van B. en W. tot het be leggen van kasgelden bij de bank van de vereeniging van Ned. Gemeenten werd goedgekeurd, evenals een voorstel van B. en W. om den pachters van ber men e. d een pachtvermindering van 20 pet. toe te staan. Hierop stelde de voorzitter aan de or de de behandeling der gemeente-begroo ting 1933 die door den heelen raad was nagezien, van welke bespreking een rapport en memorie van antwoord aan de leden was aangeboden. Algemeene beschouwingon. De heer K o s t e 1 ij k besprak de moei lijkheden, die de commissie voor de we gen ondervond bij het behandelen van verschi'lende punten, waarbij geen vol doende medewerking van B. en W. was .ondervonden. Ondanks dit zou spr. voortgaan met zijn tot dusver ingenomen standpunt. Ernstig beval spr. aan het aanmoedi gen van het zwemmen en baden vanwe ge de gemeente, die daarbij z. i. niet moet wachten op het particulier initia tief. Het was spr opgevallen dat op de be graafplaats te weinig ruimte is voor het publiek. Hij gaf in overweging daaraan tegemoet te komen, wat z. i. niet veel be hoeft te kosten. De straatverlichting dient wijziging te ondergaan, de commissie is het er nog niet over eens in hoeverre dit noodig is, maar spr. wilde nu reeds opmerk3n, dat men niet tot het uiterste moet gaan. Wat de benoeming van een schoolarts aangaat, ried spr. aan den kring, dien men op het oog heeft, niet te uitgebreid te nemen. Spr. bepleitte het stichten van een kleuterschool, die te meer noodig zal zijn, als nog eens de aanvang van den leerplichtigen leeftijd wordt verschoven. De heer Keesman oordeelde, dat de gemeente ten aanzien van de inkomsten in een bevoorrechte positie verkeert. De heffing van belasting zou anders moeten geschieden, nl. meer naar draag kracht. Spr. constateerde, dat de raad achter de zienswijze der soc.-dem. ten aanzien van de werkverschaffing aanloopt, wat pleit voor de inzichten der socialisten op het gebied van orde in de samenleving. Spr. ageerde tegen subsidie voor de burgerwacht en drong er vervolgens op aan om den nieuwen weg naar het ka naal te maken tot een goeden verbin dingsweg met Purmerend. Het verblijdde spr., dat de heer Koste- lijK met verschillende dingen niet wilde wachten op het particulier initiatief, juist omdat het wachten daarop den chaos in de maatschappij vergroot. Dr. Barnhoorn prees het voorzich tige beleid van B. en W., waardoor de gemeente in een bevoorrechte positie is gekomen. Wel leven er verschillende wenschen onder de raadsleden, maar dank zij een juist inzicht van weerskan ten is het met de gemeente goed gegaan in 1932. In groote trekken gaat de raad wel met hét beleid van B. en W accoord en spr. hoopte dat zulks in 1933 ook het geval zal zijn. Antwoord van den voorzitter. De voorzitter vond de critiek op B en W. nog al schappelijk. Tot den heer Kostelijk zei spr., dat hij het vol komen met hem eens is, dat zwemmen een prachtige sport en zeer gezond is. Het maken van een zweminrichting is echter ook voor een vooruitgaande plaats als Heiloo nog ondoenlijk. Evenals ten aanzien van de brandweer vond spr. de nabijheid van een grootere plaats een uitkomst. Als in Alkmaar te eeniger tijd een goede zwemgelegenheid woidt op gericht, bestaat er voor Heiloo allicht aanleiding om een overeenkomst aan te gaan, zooals ook bestaat voor de brand weer. B en W zullen aan die zaak hun aandacht schenken. De opmerking over de begraafplaats begreep spr. niet goed. Bij den aanleg ervan was gezorgd voor een flink ge bouw voor de deelnemers aan een be grafenis. In verschillende plaatsen had spr. teraardebestellingen bijgewoond en het was hem meermalen opgevallen, dat de inrichting te Heiloo beter is dan in vele andere gemeenten. In Alkmaar, Zeist en vele andere grootere plaatsen moeten de belangstellenden op de be graafplaats in de openlucht wachten, wat in Heiloo niet noodig is. Wat de wegencommissie betreft, spi. zag hare adviezen gaarne tegemoet. Een schoolarts wordt door B^ en W. ten zeerste gewenscht, hoe ook de klin gen worden ingedeeld Door onderlingen naijver voor de gemeenten is het nog zoover niet kunnen komen. Alleen voor Heiloo heeft een schoolarts geen vol doende taak en spr. zou dergelijke aan stelling niet wenschen te bevorde^e°' Men moet iemand hebben voor verschil lende gemeenten, die samen een digen werkkring geven. Over een bewaarschool is in d€"Jaad vaak heel ander geluid d vp heer Kostelijk deed hooren -N*fn v,e klaarde zich principieel er tegen, omdat Heiloo geen fabrieksbevolking heeft waarvan de vrouw uit het 8ezJ" om te werken, en voorts werd steeds op gemerkt, dat hier ter plaatse rntme* noeg voor de kinnJ».. rulmt« g&- r m Klrideren is om te srvelen Wat de woorden van den heer Ke« ^treft, diens bemerking ove?^ en Maatschappelijk Hulpbe- spr blJ de artikelen der ge- meentebegrooting bespreken „.QIAeg\waaraan thans wordt ge- rkt, heeft steeds de aandacht van B. *P«rL£n Z1J hebben reeds met Akersloot gesproken over vervanging van het pont door een vaste brug Het doel van den weg is een goede verbinding met het overige deel der provincie te krijgen, de lijnen waarlangs B. en W. denken te gaan, hebben zij reeds afgebakend. Of het college zal slagen, kan natuurlijk niet worden voorspeld. Ook met de zee worat verbinding gezocht. De woorden van dr. Barnhoorn had den spr. veel genoegen gedaan en hij verzekerde, dat er bij goede samenwer king tusschen B. en W. en den raad veel tot stand is te brengen, al zullen er ze ker wel geschilpunten blijven. B en W. waren verheugd, dat de be grooting sluitend had kunnen worden gen aakt zonder beteekenende belasting- verhooging en zonder te veel inkrim ping van subsidies en met voortzetting van werk op verschillend terrein. Dankbaar erkende spr een eoede sa menwerking tusschen het college en den raad. Replieken. De heer K o s t e 1 ij k noemde het Alk- maarsche zwembasin onvoldoende en vioeg aanwijzing van een commissie, die plannen voor een dergelijke inrich ting voor Heiloo zou kunnen aangeven. Over de begraafplaats zei spr., dat vol gens de notulen eener vroegere vergade ring de heer Opdam gezegd had, dat hij niet meer op de begraafplaats zou dur ven komen als hij zelf de ontwerper ervan was geweest. Ten aanzien van een schoolarts bleef spr. er bij, dat men. om bespoediging var, de aanstelling te kunnen krijgen, de kringen niet te groot moet nemen. Wat betreft het stichten van een kleu terschool achtte spr. zich niet gebonden door uitlatingen van anderen in vroege re raadsvergaderingen. Spr. bleef een dergelijke school noodig achten, waar de kinderen nuttig worden bezig gehou den. De heer Keesman betoogde dat in Heiloo niet, zooals in vele andere ge meenten, de omstandigheden drongen tot belastingverhooging. Spr. wilde liever speelplaatsen voor de jonge kinderen dan bewaarscholen. Wil men de jeugd langer laten leeren, dan moet dat gezocht worden na den leer plichtigen leeftijd. (Wordt vervolgd.) CARNAVAL TE S1TTARD. De Dinsdagavond te Sittard gehouden ge meenteraadszitting heeft het in het vorig jaar ingevoerde totale maskerade verbod met car naval ingetrokken. Maskarade werd toegestaan op straat tot 9 uur 's avonds en in cafés en balzalen tot 12 uur. GRATIS PROCEDEEREN. Zij, die het loodje leggen. De Nederl. Bond van huis- en grondeige naren en bouwondernemers heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin hij, in verband met het ingediende wetsont werp tot herziening der voorschriften nopens de toelating om kosteloos te procedeeren, wijst op den onbillijken toestand, dat in de meeste gevallen de niet-procedeerende partii, het proces ook in de tweede instantie winnend, toch de kosten van deze procedure als regel niet op zijn tegenpartij kan verhalen. Daar om komt het requestrant billijk voor, dat de Staat, welke de mogelijkheid heeft geschapen, dat de gratis-procedure-partij, die in de in stantie het proces heeft verloren, in beroep kan gaan, de kosten draagt, indien genoemde partij ook in tweede instantie wordt verwezen in de kosten der procedure en deze op die partq niet verhaald kunnen worden. Adressant vraagt de Kamer daarom drin gend een dusdanige voorziening in het wets ontwerp op te nemen. DE HUURSTAKING TE AMSTERDAM Eenige malen is melding gemaakt van de huurstaking in West te Amsterdam en daar mede verband houdende woninguitzettingen. Deze staking is thans geëindigd, nadat de huiseigenaar toegestemd heeft in de inwilli ging van vrijwel alle eischen van de huur ders. hetgeen neergelegd is in een overeen komst voor den tijd van één jaar. De huur ders hadden van 17 October j.1. af de huur penningen bij het comité gestort en een actie gevoerd, waardoor 't den eigenaar onmoge lijk was leegstaande woningen te verhuren. Ingevoerd is nu de gevraagde huurverlaging van 50 ct. per week, met terugwerkende kracht tot 17 October. Alle huuropzeggingen worden teruggenomen; degenen, die uit hun woning gezet zijn, mogen terugkeeren; de eigenaar vergoedt het comité van actie 250 voor gemaakte kostende bewoners van twee perceelen, die aan den kant van den huiseige naar stonden, zullen hun woningen moeten verlaten. DOODELIJK ONGEVAL. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe brug te Barendr.gt heeft gistermiddag omstreeks half vier een doodelijk ongeval plaats De twintigjarige nageljongen A. Winkelhof uit Rotterdamf was cp een der heitorens aan het werk. Door tot nu to- onbekende oorzaak verloor hij zijn evenwich. en viel langs den toren naar beneden. Hij kwam in het water te-echt. Men stelde direct reddingspogingen in het werk, doch hij kwam niet meer boven Tot nu toe is men er niet in geslaagd het lijk te vinden BRAND. Tien koeien en zes varkens omgeko men. Een partij goud en zilver ge smolten. 'Doordat het rieten dak boven een petro leumlamp brand vatte, is Dinsdagavond af gebrand de kapitale boerderij van G. Brom mer aan den Zeedijk tusschen Kampen en Genemuiden, gemeente Zwollerkerspel Op het oogenblik van het ontstaan van den brand was de vrouw alleen thuis. Vóór zij haar man die in de nabijheid werkte, kon waarschuwen, stond alles in lichtelaaie. Met moeite gelukte het nog een paard en vier koeien uit het brandende huis te halen. Twee van de koeien waren al zoo verbrand, dat zij moesten wor den afgemaakt. De tien andere en zes varkens kwamen in de vlammen om. Het goud en zil ver, dat op den zolder werd bewaard, was evenmin te redden en smolt geheel. Ook de groote hooiberg werd een prooi der vlammen. De brandweer van Zwollerkerspel slaagden er alleen in den kleinen hooiberg te behouden Alles verzekerd, maar veel te laag. Nog meer varkens omgekomen. Gistermorgen omstreeks 7 uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer F. Mulders te Herwen Met behulp van de omwonenden slaagde men erin, een gedeelte, van den inboedel te redden. Twee varkens en 24 biggen kwamen in de vlammen om. De brandweer uit Lobith kwam met een brandspuit, die reeds meer dan een eeuw oud is ter plaatse ten einde de absolute onbruikbaarheid van dit instrument te demon- streeren. Het gevolg was dan ook, dat de boerderij en de bijgebouwen geheel afbrand den. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. BIJ HET SPELEN GEVALLEN. Aan de verwondingen overleden. Te Ulrum is het 7-jarig zoontje van den heer Heller bij het spelen zóó komen te vallen, dat hij zwaar werd gewond. Na eenige uren is het kind overleden. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is een schilder aan de tramremise aan de Bilderdijkkade te Amster dam van het dak gevallen. Eenige oogen- blikken later is hij aan de gevolgen overle den. De 73-jarige J. v. d. Linde te Hilver sum werd reeds eenigen tijd vermist. Gister is zijn lijk uit de vaart langs den Beerenstein- schenweg opgehaald. Er wordt niet aan mis daad gedacht. Dinsdagmiddag is te Buitenveldert een 17-jarige Duitsche dienstbode uit Amsterdam door het openslaan van een portier uit een snelrijdenden auto gevallen. Het meisje kreeg een schedelfractuur en een verwonding aan de wervelkolom. Gisteren is afgekondigd de wet van 24 December tot tijdelijke heffing van opcenten op sommige invoerrechten en op de accijnzen op bier en suiker, alsmede herziening van het tarief. 'Door den R. K. Land- en Tuinbouw- Arbeidersbond „Sint Deus Dedit" is een adres aan den raad gericht om een toe slag te ontvangen boven de steunuitkee- rhig. gelijk staande met de rijksuitkee- ring van ongeorganiseerden. 'Naar we vernemen zullen B. en W. den raad voorstellen om een steunrege ling voor tuinders in het leven te roe pen. De R. K. Land- en Tuinbouwbond (L. T. B.) zal dit voorstel krachtig steu nen. Na een kort openingswoord van den voorzitter deelde de voorzitter mede, dat van den heer IJsselstein, hcofd der openb. lagere school te Veenhuizen een verzoek om ontsla was ingekorven. Vervolgens werd de heer A. A. Over toom benoemd tot lid van het B. A. Ook moesten worden benoemd 3 leden in de commissie van bijstand in het G. E B Herkozen werden de heeren A. Kooij, G. Krom en A. Quant. Hierna ging de voorzitter over tot een bespreking over het al of niet vaststellen van een verordening der verhooging van de opcenten op de personeele belasting 1933. Het opvoeren van de opcenten der per soneele belasting kon echter na een breedvoerige discussie geen bijval ver werven zoodat het plan voorloopig van de baan werd geschoven. Nadat de voorzitter nog in enkele korte woorden de hoop had uitgespro ken dat het volgende jaar financieel betere tijden mochten aanbreken werd de vergadering gesloten. Een vreeselijke vechtpartij. in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Schagen een groote vechtpartij plaats ge had, die 1 Yi uur onafgebroken heeft geduurd Ongeveer half 12 werden, volgens de Sch Crt. de bewoners van de Markt en naaste omgeving naar buiten gelokt door hevige ruziewoorden. Een inwoner der gemeente, zekere KI. K had het op gruwelijke manier aan den stok met zijn zoon, eveneens K. K-, een marinier Laatstgenoemde was juist van een 7-weeksche reis uit de Middellandsche Zee teruggekeerc en kwam zijn Kerstmis „vieren*' in en om de ouderlijke woning. Er werd, oudergewoonte door vader en zoon niet te weinig aan god Bacchus geofferd. De vader staat op de z-g zwarte lijit. Toch blijken er caféhouders te wezen, die deze politieverordening ten spijt dit personage tappen. Beiden waren sterk onder den invloed en de ruzie werd weldra met handtaste lijkheden afgewisseld. Schijnbaar was het de bedoeling om zich huiswaarts te begeven, men zakte dan ook zoo zoetjes aan af over het Noord naar het Hoog. Daar werd de strijd voortgezet. Vader en zoen vochten on afgebroken en rolden gezamenlijk over de keien. De gemeentepolitie waarschuwde den ma joor der rijksveldwacht Holema. De nacht waker was evereens aanwezig en samen trok men er op uit. Op de Markt kwam een wiel rijder aan, die de politie ten overvloede met den gang van zaken op de hoogte stelde. Ma joor Holema nam de fiets over en reed zijn collega's vooruit naar het Hoog De daar staande lantaarn brandde niet en toen de majoor daar aankwam, zag hij een groepje omstanders en twee vechtende man nen. Aan zijn sommatie „uit elkaar'' werd geen gehoor gegeven en dies werd er met den gummistok flink op los geranseld. Het mocht den majoor evenwel niet gelukken de vechtenden te scheiden. En wat gebeurde toen? De vader riep, ont warende dat de politie zich met het geval bemoeide: „Jongens, pak hem; allemaal gelijk" en vader K. en zijn zoon K., alsook de toegeloopen zoon A. K. grepen dot ma joor aan Majoor Holema zag zich aldus tegenover drie man geplaatst, die trachten hem te water te duwen. Een hek belette dit booze voor nemen echter. Zoon A. wist den gummistok, waarmee majoor Holema zich de razenden van het lijf hield, te pakken te krijgen, die hij echter terstond wegwierp. Inmiddels kwamen de beide gemeente-politiedienaren en de nachtwaker ten tocneele. Ook deze wierpen zich in den strijd en rake klappen werden uit gedeeld. Majoor Holema zat echter op een moment in de verdrukking. Hem bleef geen andere weg over dan den revolver te trekken. Hij gaf een waarschuwingsschot in de lucht. Er heerschte echter een zoo diepe duisternis, dat de overige politiemannen niet konden onderscheiden wie had geschoten. Met eenige omzichtigheid werd toen verder gevochtéh. De majoor wist. geholpen door zijn collega's, ruimte te maken. De heeren K., ziende, dat hier niet. viel te spotten, gaven den strijd op. De marineman K. K. werd ge boeid naar het arrestantenlokaaj overge bracht. Ik vermoord je. Majoor Holema en de gemeenteveldwach ter Van Haren begaven zich toen naar 't huis van K. Sr., om te onderzoeken of de afge rukte gummistok daar werd aangetroffen. Toen K. Sr., die vreeselijk bloedde, de politie mannen ontwaardde, stoof hij op hen af, on der de uitroep: „Ik vermoord je". De revol vers brachten hem echter tot bezinning. De zoon A., die niet dronken was, gaf toe den gummistok te hebben afgerukt en verklaarde dezen te hebben weggeworpen. De marinier is Zondagmorgen pl.m. 9 uur weer vrijge laten. Vader K. en zoon A. werden niet in arrest gesteld, alhoewel wel mag worden aange nomen, dat ook voor hen deze vechtpartij en verzet tegen de politie een staartje zal hebben. Huiselijk leed. Huiselijke twisten tusschen K. Sr. en echt- genoote schijnen de oorzaak te zijn geweest van de vechtpartij. De zoon K. moet partij voor zijn moeder hebben gekozen. Kerstfeest. Zondag (1ste Kerstdag), werd in de Ned. herv. kerk het kerstfeest gehouden van de kinderen der Zondagsschool. De belangstelling was weer groot, het ge- heele kerkgebouw was bezet. Wat was de kerstboom weer mooi met zijn verlichte kaarsjes! Door ds. de Leeuw van Dirkshorn werd een heel mooie vertelling gedaan van Lieske de ganzenhoedster, waar met alle aandacht naar werd geluisterd. De bijeenkomst werd verder afgewisseld met orgelspel van den heer Brinkman en zang van het kinderkoor en dameskoor, wat het geheel tot een mooi programma voltooi de. De kinderen kregen tenslotte allen mooie en nuttige cadeautjes en gingen dan ook op gewekt naar huis toe. STOMPETOREN. De stier Constantijn Jacob, 14 N. R S 7272, eigendom van den heer Jb Posch, e. a. is preferent 2e klasse verklaard. Constantijn Jacob 14 was een kind van Constantijn Jacob 12 (Preferent 2e klasse) uit Constantijn 19. De koeien, welke Constantijn Jacob 14 tot vader hebben, kenmerken zich door groote mclkrijkheid. Wij noteeren uit het jaarverslag der fok- vereeniging als opbrengst voor zijn dochters: 14 Vaarzen opbrengst 4-i 35 K G. melk 3.49 pCt. vet 155 K.G. vet; 11 twenters opbrengst 4676 K G. melk 3.38 pCt. vet 158 K.G. vet; 11 derd. kalvers 4615 K.G. melk 3.55 pCt vet 164 K.G. vet; 7 oudere koeien opbrengst 6313 K-G. melk 3.45 pCt. vet 218 K.G. vet. Woensdag had in het café Kamsteeg te Stompetoren de jaariijksche verhuring der dijken, wegen en verpachting van het riet gewas in „de Schermer" plaats. De opbrengst van het grasgewas bedroeg 3628. In 1931 was dit f 3456. De rietverpachting heeft opgebracht f 221, dit was verleden jaar f 387. Naar gemeld wordt, zal 12 Januari de inrichting van den destructor van het destructordistrict Purmerend op het terrein in den Overveenschen polder of ficieel worden geopend. Het initiatief tot de stichting van dezen destructor is ge nomen door de commissie van toezicht op den vleeschkeuriugsdienst Edam Coöp. Veilingsvereen. ,£t. Wille- brordus". De Coöp. veilingsvereeniging ',St. Wi!le- brordus" hield Vrijdagavond een druk be zochte ledenvergadering in café Morsch on der voorzitterschap van den heer J. Admi raal. Nz. De heer Schuijt, administrateur der ver eeniging, deelde mede, dat de raadscommis sie, die het tuinderscrediet regelt, er op heeft aangedrongen, dat de tuinders niet uit de hand verkoopen en zoo mogelijk aan een vei ling. Deze maatregel is noodig om vast te kunnen stellen of men voor crediet in aanmer king komt. .Daarna kwam aan de orde bespreking aan sluiting bij het In- en Verkoopbureau Na een uitvoerige bespreking werd in prn- cipe besloten om aan te sluiten en het vei lingspercentage met K pet. te verhoogen Het principe besluit werd genomen, opdat de af gevaardigden van elders nog eens met hun leden kunnen spreken. Daarna deelde de heer Schuijt mede dat de veilingsomzet dit jaar 111000 bedraagt, wat iets meer is (een 2000 Corr.) dan 't vorig jaar. De meerdere ontvangsten zijn een ge volg van den hoogen prijs der kasaardbeien. De salarissen werden vastgesteld als volgt: voorzitter en secretaris elk 50, commissa rissen elk 10. De heer Schuijt het gewone salaris echter zonder toeslag over het vei lingspercentage (voorheen 1/10 Het vei lingspercentage werd bepaald als volgt: aardbeien 5 pet. bladgroenten 6 pet., boonen e d. 7 pet. en asperges 6 pet. Bij deze bespre king kwam naar voren de hooge kosten van emballage voor boonen. De kooplieden ge bruiken de zakken zoo lang (een geheel sei zoen), zoodat ze waardeloos terug komen. Na tuurlijk geldt dit niet voor alle kooplieden Daarop kwam een voorstel ter tafel om een tijdelijke kasgeldleening groot f 1000 te sluiten tof 1 Augustus. Op een vraag waar voor dat noodig was, daar de omzet grooter is, zeide de heer Schuijt, dat we het hadden kunnen voorkomen, als we niet onverplicht 1200 hadden afgelost. Er is niets veront rustends in, de veiling is kern gezond. Daar na z.h.st. goedgekeurd. De tarwe-organisaties in Noord- en Zuid- holland wijzen er de tarwetelers op, dat de prijs, welke de telers voor hun tarwe van oogst 1932 zullen ontvangen, vermoedelijk zal worden verhoogd. In verband daarmede zal het wenschelijk zijn de brandverzekering, voor zoover deze in verband met de tot he den lagere uitbetaling niet mocht gebaseerd zijn op 12, vanaf heden op dat bedrag per 100 K.G. af te sluiten. Een ieder wordt aan geraden zijn brandpolis hierop na te zien. De tarwe-organisaties in Noord- en Zuid holland brengen de tarwetelers in herinne ring, dat zij, die hun tarwe voor de zaai ver koopen, geen enkel recht kunnen doen gel den op een eventueele nabetaling van de zijde der tarwe-organisatie. Tot heden is steeds door de organisaties gestreefd naar het handhaven van een richtprijs voor zaaitarwe van minstens 12. Met het oog op de waarschijnlijkheid dat de organisaties op de prijzen volgens de be staande prijsschaal een toeslag zullen gaan betalen, of de prijsschaal zullen verhoogen, wellicht tot een middenprijs van 12, is het redelijk, dat de prijs voor zaaitarwe van nu af gebaseerd wordt op een basis, welke hoo- ger ligt dan 12 voor tarwe van de midden klasse. De Neutrale Bond van Boeren, Land- ert Tuinbouwers besloot, er bij de Prov. Com missie uit de veilingen in Noordholland op aan te dringen, dat die Bond cok vertegen woordigd wordt in die Commissie. De voorbereidende maatregelen voor den aanleg van den provincialen weg door het Geestmer Ambacht van Koedijk naar Heer- Hugowaard, zijn reeds ver gevorderd. Met de eigenaars van de voor den weg benoodig- de perceelen is men tor overeenstemming ge komen en de hypotheekhouders hebben, naar we vernamen, geen bezwaren de betrokken perceelen uit het verband te ontslaan, zoodat mag worden verwacht, dat eerlang tot een begin van uitvoering zal kunnen worder overgegaan. Maandag 2e Kerstdag gaf onze Gê^ mengde Zangvereeniging „Varia" onder directie van den heer Jn. Vlam, haar eerste uitvoering in dit seizoen. Het moet voor den directeur en de leden een verblijdend verschijnsel geweest zijn, dat de kolfbaan van den heer Slik ker zoo vol belangstellenden was, die onder de grootste stilte de verschillende nummers hebben aangehoord. Van de zangnummers voldeden Vrede en Droo- mekiud wel het beste. Ook het zangnummer „Als de ziele luistert" was heel mooi. Het slotnum mer „Aan de schoone blauwe Donau" willen we een volgende keer nog eens graag hooren en we gelooven wel, dat „Varia" dit nog mooier zal zingen als het nu reeds was. Vervolgens het nummer „Zorgen- nacht", een heel mooi nummer, was voor „Varia" wel wat zwaar. Dit ver- eischt volgens ons inziens (vooral het gedeelte waar alle partijen in tweeën gaan) 'n groote bezetting. Van het tooneelspel hebben we geno ten, we zullen niemand apart noemen, maar dank zij het goede spel, was het ondanks het late uur, zoo stil in de zaal, dat er geen woord gemist werd. Dit is een klaar bewijs dat het insloeg. De vereeniging kan op een buitenge woon goedgeslaagden avond terugzien. Een gezellig bal tot slot.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9