Gemeenteraad. Auto-ongevallen. Necrologie. Jubilea. Vereenigingen. Langdurige echtvereenigingen. Varia. De omgeving. 21 Jan. Nieuwjaarsrede Burgemees ter. Mr. Langeveld geeft te kennen in hooger beroep te zullen gaan tegen het raadsbesluit, waarbij met de stemmen der R. K. en Soc.-Dem. leden werd be sloten, ten behoeve van het in 1927 ge bouwde gymnastieklokaal van de St Jozephschool, waarvan het schoolbe stuur destijds verklaard had dat het lo kaal voor haar rekening gebouwd was, alsnog 27.000 uit de gemeentekas be schikbaar te stellen. Een verzoek om 2000 subsidie aan de Rijwielpadvereeniging, voor een rijwielpad van de grens BergenCam perduin afgewezen. Besloten tot het verstrekken van regenkleeding aan daarvoor in aanmer king komende ambtenaren. Besloten aan voor steun in aan merking komende tuinders hoogstens 9 per week uit te keeren. 18 Februari. Met meerderheid van stemmen goedgevonden, dat een der voorwaarden voor de jaarlijksche sub sidie van 22.000 aan de West-Friesche Kanalenplannen een klapbrug voor de verbinding Omval—Schermerweg vervalt. Het Oudorper Kerkebruggetje zal in de toekomst rijbrug worden. Geldleening aangegaan van 1.200.000. 24.000 meer toegestaan voor de ver nieuwing van de Costerbrug en het ma ken van een brug over de Molenkade. 5000 voor werkverschaffing toege staan en 1000 voor ontspanning van werkloozen. Salariskortingen toegepast voor leeraren Gymnasium, Handelsschool en de Handelsavondschool. Bebouwingsplan terreinen einde Westerweg vastgesteld. 17 Maart. Aan Volkshuisvesting wordt voor den aankoop van 3137 vierk. M. grond in den Overdiepolder een cre- diet van 21450 verleend en voor den bouw van 28 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen een crediet van 77.500. De subsidie van de Openbare Lees zaal wordt met 600 verhoogd. Voor werkverschaffing bouwrijp maken Nieuwlander Singel een crediet van 9000 toegestaan. Met 11 tegen 9 stemmen besloten, een pakhuis in de Baanstraat te huren, dit te verbouwen en daarna te verhuren aan de Organisatie van bereiders van consumptie-ijs. 21 April. Voor het schoonmaken van riolen in werkverschaffing een extra- crediet van 5425 verleend. Uitvoerige discussie over een voor stel van de meerderheid van het Colle ge (de Soc.-Dem. en Weth. van Slinger land) om de progressie in de opcenten op de gemeentefondsbelasting te hand haven. Toen bleek, dat de geheele Raad, behalve de Soc.-Dem. zich hierte gen verzette, omdat dit automatisch zou beteekenen, dat de gemeente 30.000 gekort zou worden, trok Weth. Wester hof zijn voorstel in, waardoor vast kwamte staan, dat op de salarissen 3 zal worden gekort. 28 April. Besloten werd de opcenten op de gemeentefondsbelasting op 80 te stellen, waardoor de progressie kwam te vervallen. Besloten op de jaarwedden tot uiterlijk 1 Mei 1935 een gemiddelde kor ting van 3 toe te passen; 700 van iedere jaarwedde wordt niet gekort, doch van het bedrag daarboven 4.6 Uitvoerige discussie over de toe passing van de Winkelsluitingswet. Aan B. en W. een crediet verleend om in samenwerking met Bergen de smalle Barnebrug aan den Bergerweg te vervangen door een brug van 10 M. 9 Juni. Besloten het 12^-jarig ambts jubileum van den Burgemeester 10 Ju ni feestelijk te vieren. Besloten tot oprichting van een gemeentelijk Radio-distributiebedrijf onder leiding van den heer Hofman en de particuliere distributiebedrijven in de gemeente voor 132.500 over te ne men. Aan B. en W. voor de stichting van het bedrijf met inbegrip overname een crediet van 277.000 toegestaan. Na 5 jaar wordt per jaar een winst van 73.000 vernacht. Het besluit werd met 12 tegen 9 stemmen genomen; voor Soc.-Dem. en R.-Kath. Het wik- en weegloon voor de kaas met 10 cent per 100 K.G. verlaagd en gebracht op 40 cent. Goedgekeurd de door de Ned Spoorw. gewilde opheffing van den dienst der tram AlkmaarSchagen op het baanvak WarmenhuizenSchagen. Tot scheikundige, plaatsvervan gend Directeur voor den Keuringsdienst voor waren werd benoemd Dr. F. Th van Voorst te Utrecht. 21 Juli. Subsidie-aanvrage Rijwiel pad Ver. voor rijwielpad onder de ge meenten Castricum en Limmen afge wezen. Besloten, den Min. van Justitie te verzoeken, de opheffing van de Alkm. Rechtbank, voorgesteld in het Rapport- Weiter, niet goed te keuren. Met het oog op de noodzakelijke bezuiniging besloten, aan de Gemeente school nr. 2 voor den nieuwen cursus geen le kl. te vormen en op te heffen het vak machine-schrijven aan de Handels school en machine-schrijven aan de Handelsavondschool; en het 2de leer jaar aan de Gemeentelijke school voor Nijverheidsonderwijs te laten vervallen en de kosten van onderwijs aan de Be waarscholen met 20 pet. te doen dalen. Besloten jaarlijks in het gemeen telijk pensioenfonds 32200 te blijven storten. Besloten, de tarieven voor verple ging in het Centraal Ziekenhuis voor bewoners uit niet subsidieerende ge meenten gelijk te stellen aan die voor bewoners uit subsidieerende gemeen ten. Goedgekeurd werd Radio-alar meering te doen aanleggen ten behoeve van de Brandweer, kosten 13000. Afgewezen een verzoek van den Heer en Mevr. Swantje om hun aan vraag om eervol ontslag als onderwij zer en onderwijzeres, ongedaan te be schouwen. 15 Sept. Besloten tot het uitvoeren van verschillende werken in werkver schaffing, totaalkosten 213.516.—, waarvan 113.300 arbeidsloon. Het uurloon voor de werkverschaffing werd wederom op 43 cent gesteld met kinder toeslagen. Besloten werd 30 pet. van het risi co voor rentelooze voorschotten aan den groven tuinbouw in de gemeente voor rekening van de gemeente te nemen. Ten behoeve van de inrichting van een hoofdpost van de Brandweer aan de Nieuwesloot een crediet verleend van 9700 en voor het aanbrengen van centrale verwarming, die tevens dienst zal doen voor de gymnastieklokalen van 3600. 27 October. De rijksvoorwaarden voor verleening van rijkssubsidie in de kosten van werkverschaffing aan vaard. Het Rijk geeft 70 pet. subsidie voor de werkverschaffingsloonen en voor de kosten van ondersteuning van crisiswerkloozen. Alleen werklooze ge zinshoofden en kostwinners mogen te werk worden gesteld. Het uurloon van 43 cent verlaagd tot 38 cent. Inplaats van de kindertoeslag een huurtoeslag van ten hoogste 1.50 per week. Voor ontspanning werkloozen een aanvullingscrediet van 450 toege staan. Met 11 tegen 8 stemmen een com missie benoemd om te onderzoeken of B. en W. rechtmatig den gedenksteen in de gasfabriek hebben veranderd. 24 Nov. Besloten werd, voor stalen rolluiken en glazen windschermen ten behoeve van de tribune van het Sport park een crediet te verleenen van 2700. Besloten, de schatting van de eigendommen van het Gemeente-grond bedrijf, omdat een te lage taxatie ge vreesd wordt, uit te stellen. Besloten, ten behoeve van den dienst 1933, kasgeldleeningen aan te gaan ten hoogste tot een bedrag van 1 millioen. Besloten aan tewerkgestelden bij de werkverschaffing een brandstoffen bijslag van 1 per week te verleenen, zoolang het Rijk daarvoor subsidie ver strekt en de arbeidsweek op 48 uur te stellen. Besloten 24 goedkoope woningen te bouwen tegen een huurprijs van 3.65 per week. De gemeente-rekening over 1931 en die van de bedrijven voorloopig vast gesteld. 15 Dec. Aan Rochdale voor den bouw van 62 woningen, 1 winkelhuis en bergplaatsen een grondvoorschot ver leend van 82000 en een bouwvoor- schot van 182.000. De verlaging van de wik- en weeg loonen ook voor 1933 gehandhaafd. 5800 voor het Plaatselijk Crisis Comité beschikbaar gesteld. Subsidie aan de Quint afgewezen Voor Maatsch. Hulpbetoon een crediet van 50.000 toegestaan. 19 Dec. De Raad stelt na 5 zit tingen de begrooting voor 1933 vast ontvangsten en uitgaven gewone dienst 3.470.066.87; kapitaaldienst 2.546.311.50. Subsidiën van verschil lende vereenigingen worden met 20 pet verlaagd; de opcenten op de vermogens belasting van 35 op 50 gebracht; de be lasting op gebouwde eigendommen van 4M pet. op 7 pet. en de tonnenbelasting met 100 pet. verhoogd. De auto-ongeyallen eischten ook in Alkmaar en omgeving slachtoffers. 7 Jan. werden te Limmen drie wande laars, de heer en mevr. BruinLeve ring en mevr. Bruin uit Limmen door een vrachtauto aangereden. Mevr BruinLevering moest in bewusteloo zen toestand naar het St. Elisabeth Zie kenhuis worden vervoerd, terwijl haar zuster met een beenwonde naar dit zie kenhuis geraakte en de man er met een hoofdwonde afkwam. 2 Februari. De reddingsboot van De Cocksdorp wegens motordefect in de lucht gevlogen; de machinist uit de boot geslingerd, doch slechts licht ge wond. 24 Mrt. Op den onbewaakten overweg is te Zijdewind een vrachtauto van Dekker uit het Waarland door den trein versplinterd met als gevolg, dat het 5-jarig zoontje van den heer Dekker ernstig werd verwond. 28 Maart had op den Kennemer Straatweg het doodelijk ongeval plaats met den motorrijder-musicus uit IJmuiden. 22 October. Twee fietsende jongens te Obdam door een auto aangereden één van hen overleed in het St. Eliza bethgesticht te Alkmaar. 6 November reed de 25-jarige ge huwde motorrijder J. P. G. uit Koedijk te Heiloo ter hoogte van Ter Coulster tegen een vrachtauto met het gevolg dat hij werd verpletterd. 7 November reed de heer P. Met ui» De Beemste? te Oudendijk met zijn auto in de Ringvaart, waaruit hij levenloos werd opgehaald. 1- November had op den Helderschen w eg het ongeval plaats met de autobus Alkmaar—Helder en een vrachtauto met als gevolg 6 gewonden, waarvan één zeer ernstig, terwijl 5 December te Oudesluis de auto van den heer Ero uit Alkmaar op den overweg werd vernie tigd, met als gevolg, dat de drie inzit tenden, de heer Ero en de onderwijze ressen ten Bruggencate als slachtoffer naar het Centraal Ziekenhuis in Alk maar moesten worden vervoerd. 1 Jen. J. Helder, tandarts te Schagen 2 Jan. Jb. de Jong, voorz van den Bond van Gem. Zangvereen. in N Holl. 10 Jan. Wijbrand Groot, bekende per soonlijkheid op landbouwgebied. 3 Maart. Lucie Baart, schrijfster te Bergen en pionnierster van de S.D.AP. 10 Maart. W. de Geus, burgemeester van De Beemster. 3 April. M. Preijer, oud-voorz., regent van het Stadsziekenhuis. 15 April. J. Stammes, oud-Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder. 16 Mei. K Koster Hz., oud-burgemees ter van de Wieringerwaard. 8 Juni. P. Proost, emeritus Hervormd predikant te Heiloo. 17 Juni. Adr. Colijn, burgemeester van Nieuwer-Amstel. 20 Juni. J G. A. Bos, arts te Winkel 2 Juli. Arthur Verbeeck, voorheen kunstschilder te Bergen. 21 Juli. B. W. G. Lienesch, stichter van de bekende dames- en confectiezaak te Alkmaar. 24 Juli. A. Ohlen, voorz. van de afd. Alkmaar van de Maatsch. tot bevorde ring der toonkunst. 20 Aug. Jb. Kunst oud-brievengaarder te Oudorp 22 Aug. T. Kostelijk, bekend kolver te Alkmaar. 19 Sept. A. Doctor te Beverwijk, pion nier aardbeien-export. 19 Sept. Ds. C. J. A Bosch, emeritus predikant te Limmen. 1 Oct. Mej. C. J. Wannee, Directrice van de Huishoud- en Industrieschool te Hoorn. 14 Oct. Wed. Wallaart, oudste inwoon ster van Alkmaar (101 jaar). 20 Oct G. Th. J. Egbers, hoofd der R K. bijzondere school te Egmond aan den Hoef. 13 Nov. Ds. A. Klaver, remonstrantsch predikant te Hoorn. 18 Nov. Dr. van Leeuwen, medicus te Dj Rijp. Dec. J. F. Moens, oud-Dir N. Holl. Landbouwcrediet en N. H. Grondcredict. 18 Dec. Joh. W. C. Kroon, notaris en oud-burgemeester van Z. Scharwoude Achtereenvolgens vierden hun 25 Jarig jubileum: Mej. Volkers, garderobe -en buffetjuf frouw in de „Harmonie"; J H. Ooyevaar, boekhouder bij den heer W. Kerkmeer; K. Blokdijk, werkzaam bij de gemeente reiniging; Zr. Koekman, Directrice Cen traal Ziekenhuis; P. Kroon, werkzaam aan de Reiniging; Christiaan J. van der Mee, typograaf bij de firma Appel; Mej. J. M. Flohil, Directrice van de Meisjes school; A. J. Robbers, bankbediende N. Holl. Landbouwcrediet; H. Stoorvo gel, gemeente-bode; Carl Habich, dames kleermaker Van Gijzen en Co P. de Graaf, ambtenaar; D. van Barneveld, chef afd. Onderwijs ter secretarie; N Jonker en K. Netel, werklieden bij de Gemeente-reiniging; C. Roodzant, vee arts; H. Mooij, werkzaam bij de firma G. van Til; J. Hart, machinist bij de Alkm. Stoom-, wasch- en strijkinrich ting; J. A. Koppers, metaalarbeider Alkm. ijzer- en metaalgieterij; J. de Kor- ver, ambtenaar bij de Spoorw.; C. J. van Tilborg, metaalarbeider Alkm. IJzer- en metaalgieterij; J. Blokker, onderwijzer Vondelsschool; Mej. M. van der Hagen regentesse van het Diaconiehuis; K Brouwer, machine-zetter bij de Alkm Courant; J. Vogelaar, ambt. van den Raad van Arbeid; H. Krielen, hoofd conducteur van de Ned. Spoorwegen. Hun 40-jarige jubileum vierden ach tereenvolgens onze plaatsgenooten: 3. Wortel, werkzaam bij de Condensch Milk Company of Holland; S. H de Raat controleur bij de Spoorwegen; Kloos ter, pianostemmer bij de firma Ypma A. List, onderwijzer aan de school aan de Snaarmanslaan; mej. Buys, onder wijzeres aan de school Brillensteeg J. A. Zwarteveen, hoofd der opleidings school aan de Laat; T. van Bemmel stationschef; W. H. Slinger organist H. J. Ruygh, bureau-refer«nt der Ned Spoorwegen; J. Dik, postbode Ken 35-jarig jubileum als medicus vierde dr. Schröder op 11 November. 50 jarige jubilea boekten wij an de heeren Jan Pander en Jan Schouten a's kaasdrager en A. Kok, rijksklerk bij de rechtbank. Een bizonder jubileum was dat op 6 April van den heer A. de Louw, die dien dag 65 jaar als barbier aan de Diaconie verbonden was Voorts maakten wij melding van het 50-jarig bestaan van de zaak van den heer G. van Nieuwkuyk en van het 100-jarig bestaan van de zaak van den heer W. H. Slinger op 1 Nov. In de vergadering van 27 Jan. hei- dacht het Alkm. Slachtvee-fonds zijn '25-jarig bestaan; de Middenstands-Ver De Hanze vierde 31 Jan. een gelijk feest; 5 Oct. herdacht de R. K. Vereen voor Kinderbescherming het feit, dat deze Ver. vóór een kwart eeuw w erd op gericht. Muziekverenigingen grijpen spoedi ger de gelegenheid aan, om feest te vieren: 6 Nov. vierde de Arbeiders Mu ziekvereen. Excelsior haar 10-jarig be staan. De afd. Alkmaar van den Christel Fabrieks- en Transport-arbeidersbond, herdacht in Waakt en Bidt 19 Oct. haar 12 -jarig bes-taan, terwijl de Alkm. Be stuurdersbor,;'*15 Oct. zijn 30-jarig be staan vierde. 29 Maart werd de Afd. Alkmaar en Omstr. van de Ver. de Vereenigde Sta ten van Europa opgericht. 13 April een afd. Alkmaar van de Ned. Middernachtzending. 18 Mei de Cabaret-Club Sicoka, die uitsluitend voor liefdadige doeleinden optreedt. 5 Juli werd opgericht de Vereen, ter verkrijging en instandhouding van een neutrale lagere school voor jongens en meisjes. 4 Oct. De Amateur-fotografen-club. 18 Oct. De Afd. Alkmaar van den Ned. Trekkersbond. 22 Oct. 150-jarig bestaan Physica. 5 Nov. Een afd. van het Nationaal Jongeren Verbond. 6 Nov. Een Ver. van Verdronken- oord-winkeliers. 29 Nov. Natuurhistorisch Museum opgericht. 21 Dec. 75-jarig bestaan van de Christelijke Jongelingsvereeniging „Za- cheüs". Ook dit jaar bleek Alkmaar weer de stad van de langdurige echtvereenigin gen. 1932 bracht ons zelfs twee diaman ten paren en wel op 28 April van het echtpaar P. Huiberts en op 25 Aug. van het echtpaar C. Kok. Een 55-jarige echtvereeniging beleef den de echtelieden W. van der Waal op 28 Oct., terwijl de echtparen H. J. Put- tenaar, Leijen, D. J. Govers, Jb. Zeeman, J. Koopman, K. Termaat, J. Waagmees- ter, C. Bijvoet, J. Huiberts, H. B. Bur gers, Joh. Hofstee, achtereenvolgens op 29 Jan., 1 Maart, 20 April, 25 April, 30 April, 17 Mei, 7 Mei, 7 Mei, 6 Juni hun gouden huwelijksfeest vierden. Ook in de omgeving werden eenige gouden huwelijken gevierd, waarvan wij in den loop van het jaar melding maakten; 9 Febr. een gouden huwelijks feest van het echtpaar Koopman te Heemskerk; 10 Maart dito van het echt paar G. Meijer te Beverwijk; 2 Mei echt paar P. Zuurbier te Rinnegom, 8 Juni 50-jarig huwelijksfeest echtpaar van Twuijver te Zuid-Scharwoude. Een zeer bizonder huwelijksfeest werd 27 April te Winkel door het echtpaar P. Pluister gevierd, dat dien dag het feit herdacht, dat het vóór 70 jaar door den echt werd verbonden. 22 Sept. vierde het echtpaar Jb. Vos te Callantsoog zijn 55-jarig huwelijksfeest. Aan hen, die nieuwsgierig zijn naai de eerste symptoomen van de lente zij medegedeeld dat aan de Alkm. Export- veiling 30 Maart de eerste spinazie van den kouden grond werd aangevoerd en dat 25 Maart te Bakkum het eerste kie- vietsei werd gevonden. Als een bizonderheid vermelden wij nog, dat 10 Febr. door een sterke inge vallen vorst het aantal werkloozen in Alkmaar tot 1000 steeg. Achtereenvolgens werd in Alkmaar gecollecteerd op: 1 Jan. Voor de Typografen t. b. c. be strijding 126.47; op 24 Febr. voor de Israëlietische armen 468.22 lA28 Febr. voor het R. K. Nationaal Tehuis Luctor et Emergo 179.121$; 29 April Emma- bloempje 955.11; voor het gesticht Meer en Bosch op 14 Mei 364 50; 25 Mei voor het werk van Prof. Dr. Albert Schweitzer 115.5 Juni R. K. Bond van groote gezinnen 325.66; 12 Juni t. b. c. fonds „Draagt elkanders lasten" 234.59; 14 Juni fonds Oud-militairen 115.591$; 25 Juni Zonnestraal-collecte 492.281$; 3 Juli R. K. Herstellingsoor den 217.85; 8 Juli Leger des Heils 150.23; 10 Juli Wit-Gele Kruis 220.— 17 Juli Herwonnen Levenskracht 312 6 Sept. voor verspreiding Heilige Schrift 94.28; 10 Sept. Sanatorium Chr. Nat Werkmansbond 334 84; 10 Sept. R. K Ceheelonthouders-Ver. St. Franciscus 135.69; 25 Sept. R. K. Drankweer Co mité 122.77; 2 October t. b. c. fonds Nederl. Sigarenmakers 290.74; 26 Oc tober Herv. Sanatorium Zonnegloren 97.04; 3 November Leger des Heils 306.23; 1 December Dorus Rijkers fonds 118.51; 1 December Plaatselijk Crisis-Comité 1000; totaal 9342.52. 4 Februari. Aanbesteding werk Rijks straatweg; laagste inschrijfster de N. V Ned. Bazalt Mij. te Zaandam voor 88.000.—. 15 Februari. Fundamenten van de oude Geesterpoort te voorschijn geko men aan de Gasthuisstraat. 7 Maart. Officieele opening nieuwe loods van de Alkm. Export Veiling. 18 Maart. Eerste steenlegging maga zijn Witte Kruis. 15 Maart. Doodelijk ongeval 19-jarig musicus, motorrijder M. uit IJmuiden op den Rijksstraatweg. 21 Maart. 1800 boeren demonstreeren voor verbetering melkprijs, in de Graanbeurs. 7 April. Windhoos veroorzaakt ern stige schade aan een huis aan het Zeglis. 9 April. Onthulling monument Thom sen. 29 April. Opening Kleuterschool Gasthuisstraat. 27 Juni. Opening ijsbereidplaats Baansloot. 1 Juli. Wasscherij van den heer Krom door brand verwoest. 15 Juli. Officiëele opening Wester licht. 29 Juli. Officieele opening magazijn Witte Kruis. 24 Augustus. Demonstratie van dui zenden tuinders en boeren uit W. Fries land in den Muziektuin. 1 October. 25-jarig bestaan N. Holl Dagblad. I October. Officieele opening van het Gemeentelijk Radio-distributie-bedrijf. 8 October. Onthulling gedenklanta ren Mr. Wendelaar. 15 October. Officieele opening Roch dale- en Lyceumbrug. II November. De machinist J. Ph ten Kley op station tusschen buffer doodgedrukt. ~8 November. Officieele opening ontspanningslokaal voor de Christel. werklooze arbeiders in het «rehrm,» Waakt en Bidt. gebouw 1 December. Officieele opening R ir Lyceum. December. Minister deelt mede het voorstel tot opheffing Alkm' Rechtbank door hem wordt ingetrok- In den loop van het jaar werden de buigemeesters van Koedijk, Kwadiik Middelie en Warder, Winkel, Oudkar spel, Wijk aan Zee, Schermerhorn Anna Paulowna, Oterleek en Callants oog herbenoemd. 15 Januari werd de nieuwe burgemees ter van Nieuwe Niedorp geïnstalleerd 15 April werd eervol ontslag /erleend aan den heer P Schouten, burgemees ter van Medemblik. 23 April werd de heer Kikkert, burge- meester van Koedijk, tot burgemeester van De Beemster benoemd; 1 Juni werd hij door den heer W. C. Nienaber a's burgemeester van Koedijk vervangen. 4 Juni vierde de burgemeester van St Maarten, de heer A. Klerk, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Een 35-jarig ambtsjubileum als burge meester vierde 13 November de heer K. Ziii burgemeester van Abbekerk. Zijn 40-jarig priesterfeest vierde op 15 Augustus pastoor Nieman te Schoorl. Het 25-jarig priesterfeest werd 14 Au gustus gevierd door pastoor Wils te Akersloot. 18 Sept. idem door pater Schut ta Akersloott. Een 50-jarig jubileum vierde 1, Febr. te Schagen de heer J Bregman, voor man bij de drukkerij van de W. Frieschs Kerkbode. 3 April idem de heer A. Daans, werk zaam bij de firma Eldering en Zn. t« Ovei veen. In de courantenwereld boekten wij 1 October het 75-jarig bestaan van de Schager Courant. 2 April herdacht de Nieuwe Langedij- ker Courant haar 40-jarig bestaan en 22 Maart werd door den heer Bosker te Wieringen de eerste courant in den Wie- ringermeerpolder uitgegeven. Een zilveren jubilea vierde 1 April de heer G. Nobel, als gemeente-ontvan ger te Winkel. Voorts 25 Maart de heer H. Cornelis- sen te Heiloo, ploegbaas bij de Ned. Spoorw. 1 April Mevr. B Zaagman—Schuit maker, verloskundige te Oudk .rspel. 2 Mei de heer A. de Ridder, secretaris der gemeente Winkel. 1 Juni. A. Barten Pz. bestuurslid van den Noordscharwouder Polder. 14 Juli. A. P. Blaauw, gemeente-ont vanger te St laarten 2 October de heer Jb. Kamp, huis knecht bij de paters van het Francisca ner klooster te N. Niedorp. 8 Januari. Inbraak te West Knollen dam in de woning van den heer C 3. C. Wliedrecht, 300 ontvreemd. 9 Febr. Inbraak in een goudsmidswin kel te Grootebroek, ontvreemd 30 gou den horloges, 200 gouden ringen, 4 gou den damesarmbanden, een aantal gou den broches enz. 21 Maart. De koningin bezoekt de oenten-veilingen te Broek op Langen- dijk en te Grootebroek. 26 Maart. Opening Jeugdherberg te Bakkum. 27 Maart. Brand in het natuurmonu ment De Bleekers vallei te Texel. 30 Maart. De Raad van Heiloo be sluit tot rioleering van den Nic. Beets- weg en tot ondergronds maken van een deel van het electrisch net. 8 April. Brand te Winkel in de ga rage Peetoom. 5 transportauto's ver brand. 12 April. Huldiging van Weth. Maas Geesteranus ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag. 3 Juni. De verbouwing van Russen duin te Bergen aan Zee voor het Bio- Vacantieoord aan den aannemer D. van Schaik te Amsterdam voor 64900.— gegund. 5 Juni. Visscherman door veldwachter te Volendam doodgestoken. De veld wachter werd door de rechtbank te Haarlem vrijgesproken, omdat aange nomen werd, dat hij uit zelfverdediging had gehandeld. 16 Juni. De nieuwe electrische cen trale van het P. E. N. te Velsen officieel geopend. 21 Juni. Openingsplechtigheid van de nieuwe Electrische tram van Amster dam naar Pui-merend. 24 Juni. 700.000 door de Kamer toe gestaan voor rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in W.-Friesland. 1 Juli. Opening Doopsgezind Bro«- derschapshuis te Schoorl. 1 Juli. Inbraak in de R. K. pastorie te Medemblik. Ontvreemd gouden en zilveren voorwerpen en 125. Kinderen vonden eenige dagen later voorwerpen van deze inbraak. 6 Juli. Prov. Staten besluiten tot kwijtschelding van rente en voorschot ten van tuinderscredieten in 1932 en voteeren 100.000 voor het instellen van een tuinders-bureau. 8 Juli. Opening Dr. Dekker-huis te Bergen. 13 Juli. De boerderij van den heer J. Slachter te Burgervlotbrug afge brand. 12 Juli. De perceelen van de heeren J- Witte en B. Lampe te Zijdewind door brand verwoest. 12 Juli. Te Sijbecarspel de bliksem ingeslagen in een schuur van den heer Jb. Klay; 50 varkens kwamen in de vlammen om. 12 Juli. In de gemeente Ursem de molen, bewoond door den heer G. Wie- dijk, door brand verwoest. 25 Juli. In de Zijpe de boerderij van den heer J. Brak, dateerende uit 1631» door braud verwoest. -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 14