Ag mda fRecfUszoAen yUovincuud 'llieums £and: en Juinêouut 3) ucq&diike. Stand lOeec&ecicfd £aatste éecicfiten S tad en Omgeving. jfcheepsiijdingen BEVERWIJK. HOOGKARSPEL. TEXEL. DE ELECTRICIEN WANHOOPSDAAD VAN EEN PACHTER. SI OOMVA ARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Melodie der Liebe (rom.), hoofdrollen Richard Tauber, Szöke Szakall en Lien Deyers; voor eiken leeftijd. A. B. T. tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Tom's Wraak (sens.), hoofdrol Tom Mix met zijn paard Tony; leeftijd boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag 's av. om half 8, hoofdnummer Mata Han (rom., dram.), hoofdrollen Greta Garbo en Ramon Novarro; leeftijd boven 18 jaar. Ge prolongeerd. Stedelijk Museum Breed str. eften dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. Donderdag 5 Januari. 8 uur, Harmonie, gezelschap Louis Da- vids; rede A. de Vries, voorzitter V.a.r.a. Vrijdag 6 Januari. 7.45 uur. Harmonie, bridgewedstrijd RAADSLID ALS OPRUIER. Twee maanden gevangenisstraf geiischt. Voor de rechtbank te Arnhem is gisteren behandeld de zaak tegen den communist J. R. Brugman, lid van den gemeenteraad van Arn hem, wien opruiing was ten laste gelegd. In den avond van 29 Augustus werd in het gebouw „De Vereeniging" aan den Velperweg te Arnhem een door fascisten belegde verga dering gehouden. Eenige communisten, die de orde in de vergadering trachtten te verstoren, werden uit de zaal verwijderd; zij begonnen buiten luidkeels te zingen. De commissaris van politie gelastte, dat met zingen zou worden opgehouden. De heer Brugman, die met een aantal partijgenooten voor het gebouw op den Velperweg stond, riep den buitengekomen communisten toe: „Doorzingen, doorzingen, kameraden!" Verdachte, die het feit bekende, stelde aan een als getuige gehoorden inspecteur van po litie de vraag: „Gelooft u, dat als u de men sehen rustig had laten doorzingen er iets was gebeurd?" De inspecteur antwoordde: „Als de men- schen het bevel opgevolgd hadden en doorge- .'oopen waren, zou er niets zijn gebeurd". De substituut-officier van justitie mr. baron Speyart van Woerden wees er in zijn requisi toir op, dat overal waar fascisten vergaderin gen houden, communisten de orde komen ver storen. Dat geschiedde ook in Arnhem en toen de herriemakers waren verwijderd heeft men getracht buiten door zingen de zaak nog een beetje op pooten te houden. Spr. gaf den com- misaris volkomen gelijk, dat hij het hinderlij ke zingen verbood. De rust in de stad mag niet door een kleine groep worden verstoord. Spr. eischte veroordeeling van verdachte tot twee maanden gevangenisstraf. VALSCHE MUNTERIJ. De rechtbank te Den Haag heeft gisteren vonnis gewezen tegen de drie verdachten, die op 20 December j.1. hebben terechtgestaan wegens het vervaardigen en uitgeven van val- sche rijksdaalders. De kooplieden J. B. en W. F. L., wien het vervaardigen en de uitgifte van valsche munt speciën ten laste waren gelegd, werden ver oordeeld ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was resp. 3J4 en 2 jaar, terwijl de 45-ja- rige koopman A. C. M. J. E., tegen wien 1 jaar was geëischt, wegens opzettelijke uitgifte van valsche muntspeciën, werd veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. GELD VAN ZIJN VERLOOFDE „GEKREGEN". Jrugaig musicus verdacht van oplichting. Voor de Haagsche rechtbank stond gister terecht een jeugdig musicus, wien oplichting ten laste was gelegd van zijn vroegere ver loofde, die hij onder verschillende valsche voorwendsels diverse bedragen, in totaal 1184, had weten afhandig 'e maken. Naar het meisje, thans als getuige gehoord, vertel de, was het de eene maal een bedrag geweest om verdachte, naar hij voorgaf in staat te stellen den doctorstitel in de muziekgeschie denis aan de universiteit te Utrecht te beha len, waar hij inmiddels nooit geweest was, dan weer een som, om zijn mond door een tandarts met X-stralen te laten behandelen en een andermaal een bedrag, dat hij noodig zou hebben als borg voor een functie aan het conservatorium. Later bleek, dat verdachte het geld had gebruikt om zijn pension in Den Haag te betalen, daar hij uit het ouderlijk huis weggegaan was en geen ge'd genoeg verdiende om in zijn onderhoud te kunnen voorzien. Verdachte stelde dit alles zeer onschuldig voor en meende, dat hij deze bedragen ook wel van zijn verloofde gekregen zou hebben, als hij al die leugens .liet had verteld en eer lijk had bekend dat hij het uit armoede deed Verdachte had ten slotte een schuldbekentenis van 1184 geteeken. en meende dat dit vol doende was. Zijn ex-verloofde, die eerst geen werk van deze zaak had willen maken, was echter in woede ontstoken, toei zij hem in een Haagsch café met ande e meisjes had zien zitten. Toen zij naar binnen was gegaan en verdachte had herinnerd dat hij haar 1184 schuldig was, zou hij haar geadviseerd heb ben om dan maar n^ar de justitie te gaan, waaraan zij toen gehoor had gegeven. De officier van justit*'e verklaarde in zijn requisitoir deze zaak zeer ernstig te vinden. Het meisje, dat zeer spaarzaam en ijverig was, had al haar moeizaam vergaarde spaar penningen van haar spaarbankboekje afge haald om verdachte voort te helpen. Het O M. kwalificeerde het optreden van verdachte dan ook als uitermate brutaal en gemeen. Verdachte was zelfs zoo ver gegaan om op de Schuldbekentenis die hij geteekend had, te aten vermelden dat een piano van hem, die uj zijn verloofde stond, hierin niet begrepen. as. Gezien den ernst van deze zaak achtte het O. M. een zware straf noodig en vorderde slotte voor oplichting driemaal gepleegd een jaar en zes maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming van verdachte daar het gevaar bestond, dat hij de grens over zou gaan. In zijn pleidooi verklaarde de verdediger, mr. Weijl, den eisch v-.n het O. M. zeer over dreven te vinden. In de eerste plaats hadden de feiten zich reeds in 1930 voorgedaan en was ook verdachte van meening geweest, dat hier met een civiele actie tot terugbetaling der ontvangen gelden zou kunnen worden volstaan. PI. meende dat het bewijs van op lichting niet geleverd was en verklaarde dat de verdachte vrijwillig het bedrag zou terug betalen en verzocht daarom ingeval de recht bank hem wilde veroordeelen een voorwaar delijke veroordeeling met een proeftijd, waar in verdachte het geld zou kunnen terugbeta len. Ten sterkste verzette hij zich tegen on middellijke gevangenneming waarvoor zi geen enkele grond aanwezig was en de toe komst van den verdachte, die thans een be trekking heeft, geheel zou knakken. De recht bank ging vervolgens in raadkamer en deel de, na terugkomst, bij monde van haar presi dent, mr. De Joncheere, mede, dat zij geen termen aanwezig vond om tot onmiddellijke gevangenneming over te gaan. De uitspraak werd bepaald op 17 Januari a.s. Een ouder slachtoffer. Een soortgelijk geval, waarbij een 60- jarige verloofde door haar aanstaande, een 45-jarigen boekhouder J. T., onder bedriege- lijke voorwendsels voor 750 was opgelicht, werd in dezelfde zitting behandeld. Ver dachte had kamers gehuurd bij een dame in de Anton Heijnsiusstraat en ten slotte had verdachte met zijn pensionhoudstei een ver loving aangegaan. VERDUISTERINGEN. Door een vakvereenigingsbestuur Voor de rechtbank te Rotterdam heeft te recht gestaan een ex-gesalarieerd bestuurder van den r.k. Bouwvakarbeidersbond, die te vens functies heeft bekieed in den r.k. Volks bond en in de vereeniging ter bestrijding van tuberculose „Herwonnen Levenskracht" Ten nadeele van verschillende oranisaties zou verdachte een bedrag van 9572.65 heb ben verduisterd. Verdachte bekende het hem ten laste ge legde. Hij zeide te slap te zijn geweest. Steeds stond hij voor iedereen klaar en zoo is hij in moeilijkheden geraakt. De president merkte op dat verdachte zich in ieder geval heeft vergrepen aan geld waar ever hij niet de beschikking had, aangenomen dat hij het geld niet voor zichzelf heeft ge bruikt, dan nog staat verdachte niet vrij. Na het hooren van getuigen, requireerde de vertegenwoordiger van het O M. een ge vangenisstraf voor den tijd van zes maan den. Verdachte's raadsman, mr. P. B'ussé van Oud Alblas, deed een beroep op de nietig heid avn de dagvarding, subsidiair bepleitte spr. een voorwaardelijke veroordeeling. In den nacht van Maandag op Dinsdag brak brand uit ten huize van den arbeider v. Meel, welke een Bovenhuis aan den Alk- maarschen straatweg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin bewoont. De brandweer uit Wijk aan Duin, welke niet vlug genoeg op de piaats des onheils verscheen, arriveerde op een oogenblik, toen aan blusschen niet meer te denken viel. In 1 uur tijds was de verdieping schoon uit gebrand. Het gezin van M., dat tegen brandschade verzekerd was, heeft elders een onderdak ge kregen. Naar verluidt, is kortsluiting de oorzaak van den van den brand, welke in het nachte lijk uur zoo weinig ruchtbaarheid had ge geven, dat men den volgenden dag in den naasten omtrek zoo goed als onbekend met dit nachtelijk gebeuren was gebleven. SCHAGERBRUG. Maandag herdacht de heer H. Stip, stationschef alhier den dag, waarop hij vóór 40 jaren in dienst van de NeA Spoor wegen trad. Tegelijk was de heer Stip dien dag 40 jaren getrouwd. Een dubbel jubileum dus. Geen wonder, dat de familie Stip op den bewusten dag zeer veel blijken van belang stelling mocht oentvangen. De 3en Januari 1933 is voor den heer Stip en zijn familie gemaakt tot een onver getelijken dag. OOSTER-BLOKKER. Een paar dagen geleden werd de heer A. B. alhier gewekt door een vallend voorwerp. Toen hij een onderzoek instelde, bleek ae woonkamer in brand te staan. De rook was reeds zóó verstikkend, dat B. door het raam moest vluchten. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse, waardoor ten slotte al leen de kamer is uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Tot voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur is benoemd de heer C. Beerepoot, tot sec - dngm. de heer C. G. J. Maas. WERVERSHOOF. Door concurrentie hier ter plaatse hebben alle melkslijters den melkprijs verlaagd gebracht op 8 cent per liter. en Een zoon van den heer J. Vlaming is Za terdag in de schuur van de boerderij Lucrosa uit het hooivak gevallen. De ongelukkige bleek in bewustloozen toestand liggen en werd geruimen tijd later in dien toestand door zijn vader gevonden. Dr. Vellenga constateerde hersenschud ding. De toestand van den patiënt is ernstig De heer J. de Groot, sinds 1 Sept. 1931 directeur der zeevaartschool te Texel, is als zoodanig benoemd aan de zeevaartschool te Harlingen. BEVERWIJK. Oudergewoonte stond de groentemarkt, onmiddellijk volgende op het St. Nicolaas- feest in 't teeken van een stuggen handel. Het publiek heeft in die dagen meer belangstelling- voor den banketbakker dan voor den groente boer. De wintermaand verliep aan de markt zeer stilletjes. E>e handel kenmerkte zich den eenen dag wat williger dan de voorafgaande of daarop volgende marktdag. Voor den massa-aanvoer, welke uit andijvie bestond, waren de prijzen, mede met het oog op het vele werk. alvorens het product markt- klaar is, niet best. Naarmate de Kerstdagen naderden, begon de handel vlugger te worden. De laatste marktdag voor kerstmis, dus 23 Dec. en tusschen het oude jaar is de week, dat de tuinder zijn reeds eerder geïnspecteer de appelenvoorraad ter markt vervoert. Deze bestaan in hoofdzaak uit Presenten en Goudreinetten, waarvan de prijs dit jaar zoo ongeveer tusschen de 13 en f 24 per 100 K G. liep. Ook een enkel Bellefleurtje loopt er onder door, doch het kwantum hiervan is zoo ge ring, dat zij het opnoemen ternauwernood waardig is. Van de stoofperen, welke op het einde van het jaar worden aangevoerd, noemen wij Louwtjes en Graciolen, welke voor 59 ct. per pond verhandeld werden. Daags na kerstmis, dus 27 Dec., was de markt zeer stil met als gevolg gedrukte prijzen voor de meeste producten. Den laatsten marktdag van 't oude jaar, dus 30 Dec., was de handel levendig, en deze le vendigheid kenmerkte zich ook bi' den inzet van 1933 (2 Januari) alhoewel toen het aan bod de vraag niet bleef handhaven. Het massale product is thans boerekool, welke tot 2 uur gemakkelijk (later niet meer) de halve gulden per kist van 6 K.G. kan halen. Andijvie is meest opgeruimd, waarvan de prijzen 0.40—1.20 per kist blijken gaf. Verleden jaar om dezen tijd werd er nog bospeen uit de natuur aangevoerd, dit jaar is dit niet het geval, doch wel wordt zij nog ingebracht zonder het loof. Hiervoor is nog wel belangstelling, ge tuige de prijs per kist van 10 K G. van f 0.80—1.70. Veel afbraak peen is vurig, waarvoor de prijs is 0.250.65 per kist. Ook de aanvoer van Bredasche groene kool behoort weer zoo'n beetje tot het ver leden. Hiervoor bestond het geheel nog aan ta melijk veel animo. Ook de Bloemendaaische gele is zoo goed als verdwenen Voor beide soorten varieerden de prijzen tusschen de 2 50f 7.50 per 100 stuks, wat lang niet slecht is. De spruitenhandel staat zoo goed als rotsvast, waarvan de prijzen aan den hoogen kant zijn, 619 per 100 K.G. Van den aardappelhandel kan hetzelfde ge zegd worden, echter alleen dat de prijs wel rotsvast staat, doh aan den lagen kant. Voor beste duinaardappelen wordt in den groothandel pex 100 K.G. 33.50 betaald. Prei wordt in groote kwantums aange voerd met schommelende prijzen, nu eens voor extra bossen tot 12.50 en dan weer tot 9.50 per 100 bos. HARENKARSPEL (December '32). Geboren: Wilhelmus Petrus, z. v. Jo- hannes Dekekr en Selma Jonas. Nicolaas Willem, z. v. Abram Borst en Maria Elisa- beth Groot. Cornelis, z. v. Roelof IJpma en Trijntje de Vries. Nicolaas Petrus, z. v. Jacobus Caspar Smit en Anna Elisabeth Broers. Petrus Johannes. z. v. Gerardus Boerdijk en Elizabeth Stroet. Nicolaas, z. v. Johannes Zutt en Geertruida Borst. Jana Marie, d. v. Henricus Johannes Koe man en Catharina Le?gwater. Ondertrouwd: Andries Doodeman en Catharina Anna Nieuwboer. Overleden: Johannes Adrianus Zwa german, oud 15 jaren. Antje Schuijt, oud 69 jaren, wed. v. Jan Bregman. KRACHT |5 If Q |-| VOOR TELEFOON RADIO TELEF. 742. KO BOTTEMANNE, KAPPEN- EN ORNAMENTENHUIS, MAGDALENENSTRAAT 17. PHILIPS LAMPEN. RADIO. ULTRA SOL. Ongecorrigeerd. EGMONDBINNEN. (Dec.) Geboren: Johannes Margaretha, z. van Johannes Liefting en Christina Nuyens. Johanna Maria, d. van Nicolaas A. Zuurbier en Catharina M. Apeldoorn. Leonarda Anna Margaretha, d. van Theodorus Kabel en Anna M. W. Wolff. Ondertrouwd: Adrianus Berkhout en Maria Geertruida Betjes, van Assendelft, Nicolaas Apeldoorn en Francisca Helena Hansen. Overleden: Margaretha Maria The- resia Groot, 4 jaar. Bernardus Apeldoorn, 59 jaar. Elisabeth Hoogeboom, echtg. van C. de Waard, 80 jaar. DOOR DE RUIT! Een sleeperswagen reed gisteren op den hoek Bierkade—Limmerhoek, doordat de wa gen terugreed tegen een winkelruit van een sigarenzaak. De ruit werd geheel vernield. HOPELOOS GESTOOR. Een lezer schrijft ons: Wordt er in de buurt van dc Vlotbrug ge werkt met een electrisch apparaat? De radio is hopeloos gestoord. AGENTSCHAP NEDERLANDSCHE BANK. Per 1 Januari 1933 is de plaatsvervan gende agent der Nederlandsche Bank te Alkmaar de heer P. C. Bakker als zoodanig uitgetreden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motci ijtui- gen en andere voertuigen te 16,29 uur licht °P- PROF. L. LINDEBOOM OVERLEDEN. Na langdurige ziekte is hedennacht te Kampen overleden Prof. L. Lindeboom. Lucas Lindeboom werd op 17 Januari 1845 te Zwollerkerspel geboren en was dus bijna 88 jaar oud. Hij bezocht de Latijnsche school te Zwolle en daarna studeerde hij aan de Theologische school te Kampen. Van 1866 tot 1873 was hij Christelijk-Gereformeerd predikant te 's-Hertogenbosch, welk ambt hij daarna tot 18c>2 te Zaandam vervulde. Van 1883 tot 1917 was hij hoogleeraar aan de Theologische School voor de Gerefor meerde kerken te Kampen. Sinds 1884 was hij voorzitter van de Vereeniging tot Christe lijke Verzorging van Krankzinnigen in Nederland en sinds 1908 voorzitter van het curatorium van het Gereformeerd Gymna sium te Kampen. LANDBOUWER VERMOORD. Gisteravond te omstreeks 10 uur is de 36- jarige landbouwer J. de Reus te Numansdorp vermoord. Tijdens een korte afwezigheid van de Reus vervoegden zich twee gemaskerde personen aan zijn woning, „Johanna-hoeve" geheeten, welke zeer afgelegen ligt op ongeveer drie kwartie buiten de bebouwde kom aan de Groot-Kronstrijenschedijk te Numansdorp, en eischten van de vrouw van de Reus geld. De vrouw gaf hun eenig geld, waarna de bandieten zich naar de schuur begaven. De vrouw met twee kleine kinderen en een dienstmeisje vluchtten daarop naar de nabij wonende bu ren. In dien tusschentijd is de Reus waar schijnlijk thuis gekomen en in de schuur aange vallen. Met eenige slagen op het hoofd en een revolverschot is het slachtoffer vermoord. De daders hebben hierop per rijwiel de vlucht genomen. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. CAFE UITGEBRAND. Hedennacht is in de uitspanning „Du Commerce'' van den heer Jan Koster, gelegen aan Sluis 8 aan de Zuid-Willemsvaart, onder de gemeente Helmond, een felle brand ont staan, die het geheele pand vernielde. Om streeks halt twee werd de eigenaar door het geknetter van het vxuur gewekt. Hevig ver schrikt stelde hij een onderzoek in, waarbij hij tot de ontdekking kwam, dat hij zijn huis langs den gewonen uitgang niet meer kon verlaten. Door het raam van een slaapkamer gelukte het hem met zijn vrouw, in nachtge waad, veilig uit het huis te komen. Enkele kleedingstukken en een cassette waren de eenige voorwerpen, welke meegenomen kon den worden. Toen de brandweer arriveerde stond zij voor een bopelooze taak, er was niet meer te redden. De geheele café-inboedel, die o.a. een electrische piano, een radio-installa- tie, versterkers enz., ter waarde van 7000 gulden bevatte, is vernield. Ongeveer 300 rieten stoelen, tafels enz. zijn een prooi der vlammen geworden, terwijl de heer Koster ook door het verlies van zijn geheele cor respondentie, betreffende ziin café en scheeps- bevrachtersbedrijf gehandicapt is. De schade is zeer aanzienlijk. Omstreeks vijf uur was de brandweer het vuur meester De oorzaak van de brand is vermoedelijk te wijten aan de kachel. HET FR#HSC¥~SI00MSCHIP „A1LANTIQUE" IH Bi». Tachtig opvarenden door een Duitsch motorschip gered. Volgens een te nburg ontvangen be richt is het onr 40.000 ton groote Fransche passac - hip „Atlantique" van Bordeaux naar Havre door tot nu toe onbe kende oorzaak in brand geraakt. Het schip zou door de bemanning zijn verlaten, zoodat men moet aannemen dat het zeekasteel ver loren is. Verder wordt gemeld, dat het motorschip „Ruhr" van de Hapag tachtig leden der be manning heeft gered. Het motorschip is nog bezig met het verkenen van hulp. Het schip verloren? Latere berichten bevestigen, dat de „At lantique" in het Kanaal in brand staat. Het schip, dat 42511 ton meet, was op weg van Bordeaux naar Le Havre, waar het gedokt zou worden. Slechts hieraan is het te dan ken dat zich geen passagiers aan boord be vonden en dat de bemanning, die in normale omstandigheden uit 650 man bestaat, thans slechts met 250 koppen aan boord was, om dat het civiel personeel te Bordeau was ach tergebleven. Hei Duitsche s.s. „Ruhr" en het Engelsche schip „Port Castle" hebben de geheele bemanning aan boord genomen zoo dat gelukkig een menschenlevens te betreu ren zijn. Hoewel verdere bijzonderheden nog niet bekend zijn, heeft men weinig hoop het schip te redden Nederl. sleenbooten naar het brandende schip. Eenige sleepbooten van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst zijn uit den Wa terweg vertrokken voor het verleenen van assistentie aan het op zee in brand geraakte rransche passagiersschip „Atlantique". Gepi passagiers aan boord. Van het eiland Wight wordt gemeld: Het Duitsche stoomschip „Ruhr" meldt, dat -,«ran e stoomschip „Atlantiaue" op gI°,F- N 3'17 W.L.. in het Westelijk d e£ van banaal 'n brand staat. De „Ruhrheeft al haar reddingsbooten uitge zet en de bemanning van de „Atlantique" aan boord genomen. Ook het stoomschip „Port Castle" verleent assistentie. Uit Cher- bourg zijn de Fra.rche sleepbooten „Pollux" en „Abeille" ter assistentie vertrokken. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,4 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 718,6 mM. te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Januari: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind; nevelig tot half bewolkt; wei nig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt om 9.40 uur aan alle posten* Attentiesein neer! Weeroverzicht. Bij IJsland is de luchtdruk thans weer regelmatig stijgende, zoodat het luchtdruk verval van Oost Europa tot de omgeving van Jan Mayen thans is afgenomen tot 60 mM. Het stroomgebied heeft zich naar het Noordwesten verplaatst en laat thans de Noordzee weer vrij. Op den Oceaan stormt het nog uit Noordwest tot West met lage temperatuur en hagel- en sneeuwbuien. Ter wijl de warme strooming nog over het vaste land van Europa trekt en Scandinavië ge heel vorstvrij maakt, deed de koude stroo ming vanuit den Oceaan in het geheele Noordwesten de temperatuur dalen. Alleen in het Oosten ligt nog een onbeteekenend vorstgebied. Het gebied van zware neersla gen splitste zich in tweeën, het eene gaf zware regen aan de Noorsche kust, het twee de in West-Frankrijk en de Golf van Bis- caye. Dit laatste gaf thans nog regen in de strook van de Oostzeekust tot Midden- Frankrijk. Geleidelijk zal het opklarende weer met koude nachten, dat thans aan de overzijde der Noordzee wordt gevonden zich over onze omgeving uitbreiding en later wel licht aanleiding geven tot buiïg wer. Gistermorgen heeft de 44-jarige pachter Dessin van een veeboerderij te Wittenau zijn 21-jarigen zoon doodgeschoten, terwijl een 13-jarige zoon door een schot ernstig werd ge wond. De man richtte het wapen op zichzelf en verwondde zich eveneens ernstig. In den tuin van zijn woning maakte hij door ophan ging een einde aan zijn leven. In de keuken van het huis vond men zijn 48-jarige vrouw door gas bedwelmd. De jongste zoon en de vrouw werden naar het ziekenhuis overge bracht. Men hoopt beiden in leven te kunnen houden. Dessin bevond zich sedert eenigen tijd in ernstige financieele moeilijkheden en eenigt crediteuren hadden aangekondigd, dat zij zijn bezittingen zouden laten verkoopen, waardoor hij op straat zou komen te staan. Johan v. Oldenbarnevelt (thuisr.) 3 Jan. v.m. 7 u. te Genua. Poeloe Bras (thuisr.) 1 Jan. v. Sabang. Tarakan (thuisr.) 3 Jan. v. Port Said. Poelau Tfllo (uitr.) 3 Jan. te Sabang. Kon. Ned. Stoomb Maatschappij, Amazone 2 Jan. v. Bari n. Calamatci. Adriadne 3 Jan. v. Lissabon n. Amsterdam. Calypso 2 Jan. v. Barcelona n. Genua. Irene 2 Jan. v. Oran n. Palermo. Pluto 3 Jan. v. Bordeaux te Amsterdam. Stella 2 Jan. v. Tarragona n. Valencia. Ulysses 2 Jan. v. Amsteram te Hamburg Hercules 3 Jan. v. Izmir te Istanbul. Orestes 2 Jan. v. Derinje n. Vaty. Stella 3 Jan. v. Tarragona te Valencia. Barneveld 3 Jan. v. Amst. n. Chili. Ganymedes 3 Jan. v. Amst. n. Hamburg Perseus 3 Jan. v. Stettin te Amsterdam. Rotterdamsche Lloyd. Blitar thuisr.) 2 Jan. v. Sabang. Kota Pinang (uitr.) 1 Jan. v. Bonibay. Tapanoeli (thuisr.) 2 Jan. v. Marseille. Baloeran (uitr.) 3 Jan. v. Port Said. Sibajak 4 Jan. nam. 4 u. v. Rott. te Batavia verwacht. HollandAmerika-Ï.ijn. Boschdijk, Norfolk/Rott., 1 Jan. 750 m. W. Z.W. v. Valentia. Damsterdijk 31 Dec. v. Portland (Ore) n. Rotterdam. Delftdijk, Rott.'Pac., 31 Dec. v. Champe- rio. Meissonier 2 Jan. v. Hamb. te Newport. Nebraska 3 Jan. v. Vancouver te Hoek v. Holl. Statendam 2 Jan. v. W.-Indië te New York. Kon. Holl. Lloyd. Espana (uitr.) 3 Jan. te Antwerpen. Holland Afrika-Lljn. Springfontein 2 Jan, v. Amst. te Breinen. Meliskerk, thuisr., 3 Jan. te Genua. Rietfontein, uitr., 1 Jan. te Beira. JavaChinaJapan Lijn. Tjibesar 31 Dec. te Batavia. Ftoomvaari Mij. Oceaan. Menestheus 31 Dec. v. Batavia n. Amst. Menelaus, Yokohama n. Rott.; 2 Jan. te Vl.idi- wostock. HollandOost-Azië- Lifn Zuiderkerk 2 Jan. v. Amst. te Hambui g. Meerkerk, thuisr., 2 Jan. te Dairen. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 1 Jan. v. Emden te Bougie. Jonge Johanna Carthagena n. Hamburg, pasl- 1 Jan. Gibraltar. SilverJava Pacific Lijn. Kola Inten, San Francisco/Calcuila 1 Jan t« Lorenzo Marqués.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2