1 Varia uit de vogelwereld. JUchtszaAea JSucgedijke. Stand £aatste Aecichtm 'jMQezwidm Slukkw Jixteken Afnstecdamsche Simcs .ast Pluimveeteelt. ft. Uit onze Staatsmachine WEELDEVERTERINGS- BELASTING, BRAND OP DE ATLANTIQUE. Nederlandsche matrozen op het wrak. Het wrak hedenmiddag te Havre. van 6 Jan. 1933 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredief N. V. nu/s 16 t t r z r 1 d v v g' te k< v< jo to P< m sc st> sc lit de te va; p li cel ge- str vla die Wa gn var r:■.ij OFFERBLOKKEN BESTOLEN. De arrondissementsrechtbank te Winscho ten veroordeelde hedenmorgen J. H., 35 jaar, sjouwerman te Vries, die in de r.-k. kerk te Sappemeer de offerblokken had geledigd, tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch was even eens 2 jaar. ERNSTIG GEVAL VAN MELK- VERVALSCHING. Ambtenaren van den Keuringsdienst van Waren te Amsterdam hebben eenigen tijd geleden proces-verbaal opgemaakt tegen den Amsterdamschen melkshjter van W., die op zijn auto bussen met melk vervoerde, in één waarvan een hoeveelheid melk is aangetroffen met een vetgehalte van 2,27, terwijl dit 2,85 had moeten zijn. Te dier zake heeft de Amsterdamsche kan tonrechter dezen man, dies reeds tientallen malen voor dergelijke feiten is geverbali seerd. veroordeeld tot zes maanden hechte nis Van dit xonnis was de veroordeelde in ver zet gekomen, met het gevolg dat zijn zaak vandaag opnieuw zou dienen. Inplaats van den melkslijter zelf verscheen diens broer. 'Aangezien deze echter niet gemachtigd was om voor een veroordeelde op te treden, werd het verzet vervallen verklaard. N [t /wm.M - - Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Duitsche Pluimveehouderij en Export van Wetenschap. Herhaaldelijk wordt mij gevraagd hoe ik over de toekomst der pluimveehouderij in ons land denk en het eenige wat ik er van zeggen kan is, dat ik geen koffiedik-kijker ben. Vooral in dezen tijd van het jaar leest men in allerlei bladen interviews met helder zienden die ons voorspellen wat er in 1933 gebeuren zal. Ik beken gaarne mijn onver mogen in dit opzicht en voorspel maar liever niets. De pluimveehouderij in ons land hangt voor een groot deel af van het buitenland sn tegenwoordig vooral van Duitschland. In Duitschland is de toestand vastgeloopen doordat de graanbouwers meer geld voor het graan wilden hebben en dus den invoer gin gen belemmeren. Daardoor werd het voer duur en kan de kippenhouderij niet meer be staan. Tengevolge daarvan werd er weer minder graan aan kippen en varkens vervoerd en zoo liep dus deze maatregel uit op onder gang der pluimveehouderij en sterk vermin derd graan verbruik. Aan den anderen kant trachtte op zijn beurt de kippenhouder weer meer geld voor zijn eieren te krijgen en eischte invoerbelemme- ring voor eieren. Gevolg: duurdere eieren en minder verbruik. Weer dus het tegenge stelde van wat men verwacht. Met dit al zweeft de Duitsche pluimveehouderij leelijk in de lucht, daar het bedrijf niet meer beheerscht wordt door de capaciteiten van den kippen houder, doch door omstandigheden van bui tenaf, die hij niet beheerschen kan: beïnvloe ding der graan- en eierprijzen. Duitschland kan in normale tijden lang niet in eigen behoefte voorzien op het gebied der eieren. Ongeveer 85 der Duitsche produc tie wordt door de kleinere boerenbedrijven geleverd, die over het algemeen nog het ouderwetsche systeem van kippen houden hebben, n.1. de kippen scharrelen grootendeels hun eigen voer op op de boerderij, maar ze leggen weinig herfst- en wintereieren. De steden vragen echter juist deze eieren en die moeten dus geleverd worden door beter ge dreven hoenderparken of vanuit het buiten land. De kleinere boerenbedrijven hebben minder last van dure vierprijzen als de groo- tere eierfarms die alle voer koopen moeten. Gevolg: de eierfarms die nog voor de steden werkten zijn opgeruimd en alleen de kleinere boerenbedrijven bleven over. Komt men dan ook in de groote Duitsche steden, dan ziet men in de winkels hoofdzakelijk buitenland- eche eieren. Nu zal men in theorie kunnen zeggen dat men de pluimveehouderij ten platte lande moet uitbreiden, doch in de practijk gaat dat niet vlug en niet best. Als de kleinere boer meer kippen moet houden, moet hij duurdere hokken bouwen, meer arbeidsloon uitgeven, meer geld aan voer. enz. De weg tot verbete ring ligt dan ook niet zoo zeer in uitbreiding van het aantal dan in verbetering der hoe danigheid. De boer zou dus beter pluimvee moeten koopen. maar waar en hoe? De fok fers die het goede pluimvee moeten leveren zijn voor een groet deel verdwenen en wil een fokker bestaan dan kosten broedeieren en kuikens heel wat meer dan de gewone markt kwaliteit. Zoodoende loopt dus als de fokke rij niet loonend meer is binnen een paar jaar de boerenpluimveehouderij ook vast door ge brek aan bruikbaar pluimvee. Er staar, dus twee wegen open. of goedkoop voer voor de kippen en daar willen de graanbouwers niet aan, of den invoer van eieren tegenhouden en daardoor de eieren duurder maken. Dit mid del lukt echter ook niet, want worden de eieren duurder dan koopt het publiek ze met im-er. Het ei is nu eenmaai tot op zekere hoogte eer. luxe. Wordt het te duur, dan wordt het een soort lekkernij, die slechts door weinigen gekocht kan worden. Bovendien is de indus trie niet gebaat met vermoording van den in- vuer van landbouwproducten, daar dan het buitenland, dat de machines en andere artike len der industrie kocht, niet meer koopt Daar door loopt de industrie vast. de arbeiders kunnen ook in het eigen land niet meer koo pen en zoo loopt men steeds verder in een ci-kel rond die steeds verder naar de diepte zakt. De Duitsche pluimveebladen zitten ook in groote moeilijkheden. Ten behoeve der lezers moeten ze aandringen op beperking van eier- invoer enz., doch a's ren slotte door dé ge weldig samengestelde en ineengrijpende maat regelen de pluimveehouderij toch te gronde gaat. dan gaan de bladen vanzelf mee. De zaak is nu eenmaal zoo: men kan van regtefir-gswege de prijzen verhooger. (direct of indirect) maar men kan niet het publiek dwingen om te koopen. Wordt thans het ei te duur dan zal het jaren duren voor men later de eieren weer populair heeft en inmid dels heeft de pluimveehouderij een leelijke klap gekregen. De toestanden op pluimvee- gebied in ons land zijn zorgelijk maar in Duitachland niet minder. Inmiddels is de ijver der wetenschappelijke werkers er geen cent minder op geworden. Men moet zich verbazen over den energie en den durf der geleerden en der uitgevers. Zoo worden thans uitgegeven een tweetal werk jes. kalenders voor 1933, die voor iederen pluimveehouder, voor zoover bij Duitsch kan lezen, een waardevol bezit zijn. Het eene. een boekje van 700 bladzijden, geeft allerlei inte ressante artikelen op het gebied der voedings leer, fckleer, enz. met groote tabellen over verteerbaarheid van voer, het andere is een scheurkalender met 100 losse blaadjes, ieder met prachtige interessante foto's en een toe passelijke beschrijving. Ik durf deze werkjes met een gerust hart aanbevelen, zij zullen er voor 1933 zeer veel nut van hebben en het is zonder twijfel een export-artikel der Duitsche wetenschap van hooge waarde De titels en uitgevers zijn: Kalender für GeflügelzüChten 1933. Uit gever Frotz Pfenningsdorff te Berlin. Dit is het besproken boekje. De aardige scheurka lender heet: Kalender für Oeflügelwirtschaft 1933, uitgever Facher en Fischer te Leipzig. Dr. TE HENNEPE. HEERHUGOWAARD. (Dec.) Geboren: Jacob, z. van J. Wijnker en A. van Langen. Maria Geertruida, d. van J W. Beers en A. Mooij. Johannes, z. van G. Tarais en M. E. Koopman. Catharina Margaretha Maria, d. van J. N. Oud en M. G. Stam. Joannes, z. van Jb. Groenveld en C. M. Does. Mari Neelie, d. van Jb. Hui- bers en A. Vroegop. Jantje, d. van C. de Geus en Johanna Glas. Anna, d. van P Buurman en A. Jong. Willem, z. van Jb. Glas en A. Wagenaar. ElizaSeth, d. van H Reijne en A. van Slooten. Petrus Mar tinus, z. van Jan Groot en E. Boots. Cor- nelis, z. van A. Komen en C. Bleeker. Theodorus Nicolaas, z. van L. A. Comman deur en A. Grooteman. Ondertrouwd: Cornelis Maijer te Opmeer ai Ariaantje Peereboom. Overleden: Albert Noorden, 77 jaar, wednr. van A. Krans. Antje Zwaan, 79 jaar, wed. van C. Vijselaar. Cornelis Boud, 83 jaar, wednr. van M. Zoon. Maartje Meiten, 79 jaar, wed. van H. J. ter Hoeven. Grietje Keuris, 79 jaar, echtg. v. H Schenk. Grietje Schoen, 84 jaar, wed. van Baar. Cornelia Maria Wijnker, 18 jaar, d. van J. Wijnker en A. Noordeloos Rensie Stierp, 80 jaar, wed. van A. Groot. Grietje Koorn, 84 jaar, wed. van B. Pluister. Overleden: Maria Hoogland, echt- gen. van G. Plevier, oud 47 jaar. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Verschenen is een gewijzigd ontwerp van wet op een weeldeverteringsbelasting. Ter versterking der inkomsten van 's Rijks schat kist aldus luidt de considerans is het ge.- wenscht een belasting op sommige weelde-uit- gaven te heffen. Onder den naam van „weel deverteringsbelasting" wordt aan belasting ge heven van de goederen genoemd in een bij de ze wet behoorende tabel, bij levering hier te lande aan een kooper door hen, die de goede ren hier te lande vervaardigen, bereiden of verwerken. De bewuste tabel bevat niet minder dan 56 artikelen. Men kan natuurlijk en dat zal bij de behandeling in de Kamer dan ook wel geschieden disputeeren over de vraag wat al dan niet een weelde-uitgave is. Er is na tuurlijk ook bier een grensgebied. Dat orchi deeën, oesters, kaviaar, gouden vulpennen of vulpotlooden en meer een luxe-artikel is stemt natuurlijk aanstonds en grif iedereen toe. Of echter een wandelstok duurder dan 1. bron- en mineraalwater; ijsemmers en andere toestellen tot bereiding van ijs tot en met een gewicht van 15 K.G. weelde-artikelen zijn, zal door sommigen wel worden betwijfeld. Meer ware te noemen. Nu zal deze belasting bedragen tien procent van den gezamenlijken verkoopprijs, ook wan neer aan die goederen deelen of onderdeelen ontbreken of indien ze afgewerkt worden in niet afgewerkten staat eveneens wanneer de goederen gedemonteerd zijn. Nu zou het kun nen voorkomen, dat men sommige der in de tabel genoemde voorwerpen ging verhuren in plaats van ze te verkoopen. In geval van ver huur voor korteren tijd dan voor drie maanden wordt de huurprijs als verkoopprijs berekend. Indien de goederen het Rijk worden inge voerd dan wordt een bijzonder invoerrecht ge heven van twaalf percent, berekend onder bij voeging van het invoerrecht volgens de Tarief- wet, zoodat de uit het buitenland afkomstige weelde-artikelen extra belast worden. Ook zijn er enkele vrijstellingen gepro jecteerd in dit wetsontwerp. Zoo worden ge noemd die welke geschieden ten behoeve van den eeredienst of ten behoeve van de uitrus ting van schepen of ten behoeve van een zie kenhuis. Natuurlijk brengt deze weeldeverteringsbe lasting de noodige administratie mede. De gene, die bedoelde goederen vervaardigt doet daarvan aangifte aan den ontvanger der ac cijnzen en moet dan o.a. verder van dag tot dag boek houden van de door hem verkregen en afgeleverde goederen van de verkoopprij zen, van de namen en de adressen der koo- pers, terwijl dan voor den tienden van iedere maand een uittreksel moet gegeven worden van de van dag tot dag als in totaal ver schuldigde belasting met de aanzuivering van de belasting erbij. Tenslotte geven we nog een korte bloem lezing uit de tabel der belast wordende goe deren.kleedingstukken en hoofddeksels van bont; brandkasten enz.; fonografen en gra- mofonen; radioversterker- en gelijkrichtlam- I pen, luidsprekers en onderdeelen ervan,* radiotoestellen met in- of aangebouwde gra- mofonen of luidsprekers en de kasten daar voor; ontbijtserviezen duurder dan 22.5U (19 deelig); koffie- of theeserviezen duurder dan 15 (16 deelig); eetserviezen duurder dan 100 (67 deelig); koppen en schote.s duurder dan 8.40 per dozijn; siervoorwer pen en versierde voorwerpen voor huishoude lijk gebruik duurder dan 10; gobelins, gobe- lindoek; behangsels en behangselwanden duurder dan 0.25 en 0.50; haarden en installaties voor centrale verwarming; hand schoenen niet van wol, halfwol, katoen, asbest en gummi; lijfsieraden, kant en kantstoffen; parapluies, parasols en wandelstokken kant duurder dan 4 en ƒ1. Duurdere piano's en mechanische piano's, alsmede muziekrollen en platen: door electririteit te bewegen kinder speelgoed, enz. We deden enkele grepen om te doen zien wat onder weelde-uitgaven wordt verstaan Ongecorrigeerd. Naar aanleiding van de mededeelingen van den commandant van een Fransch oorlogs schip, dat een Fransche sleepboot 10 minuten eerder aan het wrak van de Atlantique heeft vastgemaakt dan een der Nederlandsche sleep- booten, heeft de directie van L. Smit en Co.'s internationale sleepdienst te Rotterdam mede gedeeld, dat de meening van den commandant van het oorlogsschip weinig waarde heeft, om dat het schip door Nederlandsche matrozen is bezet. Het persbureau Vas Diaz meldt nog uit Parijs: Het wrak van de „Atlantique" wordt hedenmiddag tegen vijf uur te Havre verwacht. De minister van handel verklaarde in een onderhoud met de „Paris Midi", dat het wrak weliswaar niet veel meer waard is, doch toch nog een millioen francs kan opbrengen. Het internatio naal gebruik brengt mee, dat de romp van het schip behoort aan denger.e, die het wrak het eerst op sleeptouw heeft genomen. Bij de berging van het wrak van de „Atlantique" zijn een Fransche en een Nederlandsche sleepboot nagenoeg tege lijk daarmede klaar geweest. Een Fransch oorlogsschip, dat bij de werk zaamheden tegenwoordig was, kon als scheidsrechter optreden en de comman dant van het schip heeft aan den kapi tein van de Nederlandsche sleepboot medegedeeld, dat hij tien minuten na den Franschman is gekomen. Wat betreft de oorzaak van den brand deelde de minister mede, dat kortslui ting waarschijnlijk is. Overste Pouderoux, die den brand op de „Georges Philippar" heeft onder zocht, acht het uitgesloten, dat de brand op de „Atlantique" gesticht is. Hij deel de mede dat aan boord van de „Atlan tique" een spanning van 220 volt werd gebruikt. Het is daarom mogelijk dat de geleidingen zóó heet worden, dat de kleinste vonk voldoende is om een brand te veroorzaken. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Jan. 1933. Op de he den gehouden aai dappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 950 H.L. (Builen verantwoordeliikheid van <U Redact'e. De opname in de rubriek, b^wijsi geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van Maandag 1 Jan. verzoeken wij U beleefd het volgende te willen opnemen, waar voor wij U bij voorbaat hartelijk dank zeg gen. Kort geleden merkte iemand eens op, dat in Amerika de Chineezen uit het land getrapt worden; in Engeiand worden ze er uit ge schoven. terwijl Nederland ze met open armen ontvangt. Waarom dit? Honderden, neen, duizenden Nederlandsche arbeiders loopen reeds lang zonder werk rond. Er wordt echter in hun behoeiten voorzien door Crisis-comité, Bur gerlijk Armbestuur en Diaconie enz. Dit is heel goed. Nu komen er echter ook buiten landers bij ons, zooals de Duitsche dienst boden en de hier bedoelde Chineezen. Voor hen is hier wel werk, maar onze eigen landgenooten zijn hiervan de dupe. Zij moeten bijna omkomen van den honger. Waarom niet in de eerste plaats de Chinee zen, evenals in alle andere landen, geweerd of op transport gesteld naar China? Wanneer dit niet gedaan wordt, dan zal ons landje binnen enkele jaren met Chineezen worden overstroomd, die dan niet alleen „pinda-pinda'" te koop aan bieden, maar ook zullen concurreeren met lage loonen en dus onze Nederlandsche vaklui in den hoek zullen dringen. Hier geldt het spreekwoord: „Beter voorkomen, dan genezen". Met dank voor de plaatsing, Twee Nationaal voelende Jongeren. De Ooievaarssterfte a a den Kamberg in de Dra- kensbergen (Z.-Afr.). In het voorjaar van 1931 maakten de dag bladen melding van een groot onheil, den Ooievaars in Zuid-Afrika overkomen, waarbij duizenden dier vogels te gronde zouden zijn gegaan. Hierover deelt nu dr. J. Wittmann (Vrijheid, Natal) een en ander in „Der Vogel zug" mede. Toen dr. W. zich in Januari j.1. ter plaatse van den ramp ophield om naar ringen 1) te zoeken, trof hij daar een zijner oud-leerlin gen, den heer J. H. v. d. Westhuizen aan, die hem het volgende vertelde. De heer v. d. W. bevond zich op het tijdstip van dit onheil in zijn huis, omreveer 500 schreden van de noodlottige plek verwijderd. Hij zag hoe de ooievaars in wilde haast nog trachtten den hagelstorm te ontwijken. Slechts aan 172 van hen is dit niet gelukt. Van duizend-tallen omgekomen ooievaars is dus in casn geen sprake. Enkele resultaten van het ringen van vogels, in En geland verkregen. In 1931 werden in Engeland 29.554 vogels geringd. Sinds het begin daarmede, in 1909 bedraagt het totaal thans 316.955. De ont vangst van terug-meldingen wisselt bij de verschillende soorten sterk af. De hoogste per centages betreffen twee roofvogel-soorten: Slechtvalk (23.3 perc.) en Smelleken (2!.8 perc.), terwijl van 494 geringde torenvalken er 49 terug-vermeld werden. Daartegenover staat de Zwartkop-tuinflui- ter met geen enkele terug-melding van de 517 geringde voorwerpen; van alle Boschzanger- soorten en van vele vinkachtigen zijn de te rug-meldingen uiterst gering. Slechts 2 der 496 geringde nachtegalen en 1 der 507 gering de Noordsche zeezwaluwen werden terug gemeld. Van de 22.943 geringe Boerenzwa luwen werden er maar 163 (0.7 perc.) terug gemeld; deze terug-meldingen, hoe gering ook, wierpen een nieuw licht op de uitge strektheid van den trek Zuidwaarts en op den terugkeer der vogels naar hun geboorte plaats. Van de 37.225 geringde zanglijsters werden er slechts 481 (1.4 perc.) terug-ge meld. Een zeldzame gast heeft ons na tien jaar weer eens bezocht. In „De Levende Natuur" van 1 December j.1. wordt vermeld, dat op 14 October 1.1. tus- schen Nijmegen en Grave (bij Neerasselt) twee exemplaren van den Ibis zijn geschoten. Ook op Schouwen werd er een gezien, „doch Ïelukkig niet geschoten", zooals dr. Jac. P. hijsse hieraan terecht toevoegt. De naam „Ibis" zal allicht bij een of meer der lezers de gedachte opwekken aan den heiligen vogel van dien naam der oude Egyp- tenaren of aan eenige andere exotische soort. Hier betreft het echter voorwerpen der eenige óók in Europa levende soort (Ibisfalcinellus Temm.) der Ibissen-familie. Deze Ibis is bruinrood gekleurd; rug, staart en vleugels (de schouders uitgezonderd): metaalgroen, met bronzen en purperen weerschijn. De ge kromde snavel (in vorm aan dien van den Wulp herinnerende) en pooten: donkergroen. Oogen: bruinrood. Grootte: ongeveer van den Nachtreiger (Kwak). Hij bewoont het warme westelijke Azië, Noord-Afrika tot Se- negambië en het Zuid-oostelijke deel van Europa. De grootste kolonie, in Hongarije, telt thans circa 500 paren. In den trektijd dwaalt hij nu en dan tot op groote afstanden van zijn „home" af. Wat ons land betreft, zag men den Ibis in verschillende provinciën, in 1812, 1815, het begin der 40er jaren, 1850 (of '51), 1873, 1893, 1900, 1901 en 1903 In Gelderland bij Harderwijk in 1888; te Velp (Daalhuizen) in 1901te Vaassen in 1903. Na 1922, toen bij Raalte (Ov.) een exem- plaats is buitgemaakt, is deze vogel voor zooverre ik heb kunnen nagaan hier te lande nu dit jaar voor het eerst weer eens opgedoken. Het is wel te betreuren, dat nog maar steeds vogels, nu reeds 20 jaar lang door art. 1 2) der Vogelwet beschermd, geschoten worden door personen, die niet in het bezit zijn der vergunning, bedoeld bij art. 16 dier Wet. Men mag verwachten, dat de onlangs benoemde commissie tot herziening der vo- gelwet óók aan dit punt haar aandacht za' wijden. A A. VAN PELT LECHNER. Arnhem, Januari 1933. 1) Dr. W. kon geen enkelen ring meer vin den. Zijn er wèl geringde voorwerpen onder dc slachtoffers geweest, dan zoo zegt hij hebben de vlak in de nabijheid wonende Kaffers zich stellig onmiddellijk na de ramp van die ringen meester gemaakt, wat ze na tuurlijk ontkenden. 2) Dit artikel beschermt namelijk óók alle, met als broedvogel tot onze Fauna behooren de, in Europa in het wild levende vogelsoor ten. i v»'4, NEDERLANDSCHE STAATS ALMANAK. Bij de N.V. Van de Garde en Co.'s druk kerij te Zalt-Bommel is de Nederlandsche Staatsalmanak voor iedereen, jaargang 1933, verschenen. Het is het bekendie groote hand boek betreffende zaken en personen in be trekking tot Nederland, Nedcrl.-Indië, Suri name en Curagao, naar officieele opgaven samengesteld door van Dijkhoofdcom- mis aan het Dep. van Koloniën. In dit standaardwerk vindt men alle officieele ge gevens betreffende Kr.ners, Rijken, gemeen ten, rechtbanken, departementen en bekende vereenigingen en organisaties, waterschap pen, belastingen, naamlijsten van officieren, enz., enz., alles wat maar eenigszins op den voorgrond treedt. Het is voor zeer velen de groote vraag baak, welke men nimmer tevergeefs zal raad plegen. (Ontvangen per draadlooze leleloon) Koets V3n heden STAA1SLEENINGEN. 5 fsederl. 1932 4K Nedetl, 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bauk Ned. Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Deitt Cert.. Küchenm. Ace Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Avialion Steel comm Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Hol). Amerika lijn u Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust 0"de Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb Vorige koers lCCs/j 10)°/* lOt 5/, 66"/, 65'/, 59'/, 12C»/, 34'/, 19V, 6.1/, ~s/:« lis'/, 1 J4>/, 111% S!7:r. 7io I6i', 5»/. G 5% 3*y,* I Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. I St'i>/„ o lil 79'/, 43 2/20 92'/, 14t b2'/j 6'/:c 65 28 24'/, 221/, 1-7, 3 V, 31/, 17'/j 10 59»/, 1607a 17'/, 132% 145'/a 427/8 o/w 76 27, pt.m. pl.m pl.m pl.m. 1.3U 1.40 2.00 2.*ó m - 67 f\ 1 - O 1 58 38% Öt'/j, 3 ■VJ ■V: 117'/, llfcl/S 1 37, 1 5 1 rtjo 1 i4»/a 111 1117-12 1 17a-- l 2*/, 13% *Vs H 3/:G 4 i>7, 16 16 Ws 57a i'Vj 179$.8 l/3{-c0 ISOV2 .08./, <8 43 - PO 16 9l - 1587,-} -9] 154 159-} 8.4 67, p/i« 6®/ir.-f 6'Vis 63'/, 64'/, 64J.ÏJ 25 24 22 - luAo 13'Ao 18 ^a— 597a 162 162 1627, 18 w '357a 132*6*3 133?.-4 143V, 1457, 42Va 5% 75 2 2'/i# a» l'ROT ONG ATIE Vorige koers 1 oCt. Heden 1 pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL l.onden Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weeoen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.York h«a< I A i*1* iaIslI Vorige koers 8.30*/, 59.15 9.72 34.477, 47.90 43.10 45.25 42 85 2.48% L Koers op lieden 2 uui 8.3D/. 59.12 9.711/, 34.47 47.90 43Ï10 45.30 «2.85

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10