Pluimveeteelt. WERKSTER AmsterxUunsche !Beucs van 12 Jan. 1933 Opgave van Hoordhollandsch Landbouwcrediet N. V. li1/* nette JUFFROUW, Nette Dienstbode een veelzijdige. De huid is in de eerste plaats het beschuttend omhulsel van het geheele lichaam. Een zeer gewichtige rol speelt zij daarnaast door de regeling van de lichaams temperatuur. Dit gebeurt door middel van talrijke kleine spiertjes, die bij samentrekking het bloed uit de huid wegdrukken en bij ont spanning een groote hoeveelheid bloed in de huid toegang verleenen. In het eerste geval kan het lichaam niet veel warmte verliezen, in het laatste geval worden groote hoeveel heden warmte afgegeven. Komt de huid met koude in aanraking, dan is dit een prikkel, waardoor de spiertjes zich samentrekken. Doen zij dit vlug, dan kan de koude niet diep onder de huid doordringen en blijft men voor kouvatten gespaard. Veel hangt derhalve af van de prompte werking dier spiertjes. Even als voor groote spieren is voor de kleine oefe ning gymnastiek, noodig. Het zwemmen nu is wel de best denkbare gymnastiek. De spier tjes worden er krachtig door en zij leeren om direct op eiken prikkel te reageeren. Ieder kan begrijpen, dat zoodoende het lichaam prach tig gehard wordt. Toch zijn er grenzen, welke men beter doet niet te overschrijden. Dat het koude water niet steeds onschuldig is, leert de erva ring Hoe dikwijls komt het niet voor, dat iemand in den winter, althans buiten het zwemseizoen, in het water valt of er in gaat, bijv. om een drenkeling te redden, en tenge volge daarvan een longontsteking krijgt. Wij zien dat ook bij personen, die in den zomer geregeld zwemmen. De verklaring is deze, dat de goede invloed der oefening alweer is afgestompt of ook, dat de oefening niet sterk genoeg is geweest of niet lang genoeg volge- inouden. Er zijn altijd personen, zooals de schrijver van bovenstaanden brief, die de oefening zoo intensief voortzetten, dat zij ook bij vriezend weer dagelijks in het water gaan, zoodat dikwerf eerst een bijt voor hen gehakt moet worden en daar absoluut geen hinder van ondervinden. Maar dat kan lang niet iedereen. Dit val buiten het gebied der alge- meene gymnastiek en behoort bij sport thuis. 'Het is een top-prestatie, waartoe sommigen zich kunnen opwerken, maar welke nimmer door iedereen kan worden nagedaan, even min als ieder aan een zesdaagschen wieier wedstrijd zou kunnen meedoen. Er zijn zelfs personen, die beter doen, in het geheel niet te zwemmen. De gevoeligheid voor koud water is zeer verschillend. Het is een zeer gewoon verschijnsel, dat men bij het eerste bad benauwd wordt, naar adem snakt en eerst na eenigen tijd zich weer normaal gaat gevoelen. De prikkel is dan te sterk, en dat niet alleen op de ademhalingsorganen, maar ook op het hart en de bloedvaten. Som mige personen krijgen na een bad zooge naamde „doode vingers". Alle kleur is ver dwenen omdat de bloedvaten zoo sterk sa mengetrokken zijn, dat al het bloed er uit is weggedrukt. Het kan dan geruimen tijd du ren voordat de normale kleur terugkeert. Bij dergelijke menschen moet voorzichtigheid betracht worden. Deze overgevoeligheid is als een soort allergie te beschouwen, even als hooikoorts etc. Het is niet onmoelijk dat op deze wijze sommige gevallen van verdrin king tot stand komen, waarvan men vroe ger geen verklaring kon geven. De schrijver van den brief en zijne vrienden behoeven zich van dit alles niet veel aan te trekken. Zij zijn waarschijnlijk voldoende getraind en bestand tegen een (maar dan toch altijd kort) verblijf in het koude zeewater. Iets anders is het echter of zij op den duur er ook last van zullen krijgen. Deze vraag is moeilijk te beantwoorden omdat afdoende statistieken hieromtrent ontbreken. En al be stonden die, dan zou het nog niet zeker zijn, dat een bepaald persoon zich volgens die sta tistiek zou gedragen. Om bij het gestelde ge val te blijven: menigeen zou absoluut niet bestand blijken tegen een zeebad in Decem ber. Onze vrienden kunnen dat wel en zijn dus al uitzonderingen. Over bloedvaatver- kalking zijn boeken vol geschreven. Zeker \yeten wij alleen, dat dit proces zich veelvul- diger voordoet naarmate de mensch ouder wordt. Mij is echter niet bekend, dat koud zeewater dezen invloed zou hebben. Eer zou ik dan nog denken aan rheumatiek, een ziek te, die inderdaad veel voorkomt bij menschen, die in koude en vochtigheid moeten werken, zooals visschers, schippers, grondwerkers en dergelijke. Maar ook hier kunnen geen bewij zende statistieken worden aangevoerd. Bo vendien is het geheel iets anders of men een korten tijd in zee vertoeft en daarna zich flink afdroogt met als gevolg de nuttige re actie, waarbij het geheele lichaam zoo rood als een kreeft wordt, of dat de huid langen tijd achtereen aan vocht is blootgesteld, zon der dat genoemde reactie zich voordoet. Ik zou dus dit advies willen geven: Aan niemand raad ik aan, des winters in zee te gaan zwemmen. De mensch is nu eenmaal geen bruinvisch. Maar als men zich ge oefend heeft, het te doen en na het geruimen tijd gedaan te hebben, er geen hinderlijke ge volgen van heeft gezien, maar wel opge merkt, dat de nuttige huidreactie (rood en spoedig warm worden van de huid na het afdrogen) altijd prompt optreedt, dan be hoeft men het niet na te laten uit vrees van later optredende akeligheden. Daaromtrent weten wij nog te weinig, al kunnen wij de mogelijkheid niet geheel uitsluiten. Maar op die wijze kan men haast niets meer doen. H. A. S. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 STAATSLEENINGEN. 5 <V0 Nederl. 1932 4% Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Oelit Cert. Kücbenm Ace. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda a Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedse be Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong t PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Unioo RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb Noteering per 50, *Exdivideod. 1 fExclaim. Eig. Vorige koers 100'/, 102 1018/4 62 58'/, 126 36% 237, 68 j8/i6 1J2% 114% 147/16 I S'%6 z> 3% 4 321/4 59/l6 4% 9»/l6 1823/4 110 83 4 2 Va 3c .OU 1297, 15% 92 142 1601/. 848/, 67/.s 5% 65% 2/7a 'iJ/i 23 1% 3»/s 3% 197a 191/4 ötVs 165% 1-8/4 1*68/4 1423/4 46'/, T/9 78"., 27/;# Koers van beden te: pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 70i/, 62 58'/, 361/4-1 68 31/4 - 3l/s.l/, 119 181-7» 1133/4.4 147a 81%-J 81%,-S 2% 16»%, t - 16-Wie 37/is 3'/, 31 i-% 57a 43/4 3% 1791-80 178 8/4 112 81 44 129 16 92 1597a-} >6 777a 21/! 13U/4 113-i/a pl.m. 2.15 i«/tt 1 i0-'/a 113 159-1/4 ~.i/4 51/4-% 65 - 651/4-f 27 26 22 l'/8 - 117l6 197a 59 163 191/4 158 144'/, 6i Vie 5uA6 8»»/i6 16 Wis 3% 173-i/s 447/g fnatste betichten Ongecorrigeerd. DE DREIGENDE STAKING TE HELMOND. Naar wij vernemen heeft de directie der N.V. van Vlissingen's katoenfabneken te Hel mond Woensdag aan de betrokken organisa- tiebesturen en werknemers medegedeeld, dat de aangekondigde loonsverlaging Maandag zal worden doorgevoerd, zoodat dan, wan neer geen verandering in den toestand zal in treden, de staking zal ingaan. Men verwacht evenwel dat de rijksbemiddelaar vandaag de partijen zal verzoeken bijeen te komen. OVERTREDING LOTERIJWET. Hedenmorgen heeft voor het kantongerecht te Helmond een 60-tal Helmondsche winke liers terecht gestaan wegens overtreding der loterijwet ter gelegenheid van de laatst ge houden winkelweek. De winkelweekprijzen werden door de justitie in beslag genomen. Na het pleidooi van mr. van Haastert werden de verdachten door den kantonrechter ver oordeeld ieder tot 1 gulden boete. Verder werd beslist, dat de prijzen zullen worden teruggegeven, zoodat de prijswinnaars, wan neer de ambtenaar van het O.M. in deze principieele kwestie niet een beslissing in hoogste instantie wil uitlokken, niet zullen worden gedupeerd. DE MOORD IN DEN POLDER BLIJDORP. T<?/ 10 jaar veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft heden bij vervroeging uitspraak gedaan in de be ruchte moordzaak in den Polder Blijdorp, waarvan op 9 October 1929 de 9-jarige ma rietje van Oss het slachtoffer werd. De 23- jarige koperslager H. J. Hoogland werd con form den eisch wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid den dood tengevolge te heb bend veroordeeld, tot 10 jaar gevangenis straf door te brengen in de gevangenis te Leeuwarden en daarna ter beschikking stel ling der regeen'"g. x BRAND. Door het bluschwater gewekt. In den afloopen nacht bemerkte een lid van de brandweer juist thuiskomend, dat een ernstige brand woedde in perceel Stations weg 7 te Alphen aan den Rijn, waarvan het bovenhuis wordt bewoond door de familie P. Boogaerdt. Hij alarmeerde onmiddellijk de brandweer, dies poedig ter plaatse was. Het bleek, dat, niettegenstaande de bovenwoning zoowel voor als achter in lichter laaie stond, de bewoners, waaronder een kind van één jaar, in diepe rust. Zij konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stellen. Ook de bewoners van het benedenhuis, de familie Engelsman, hadden nog niets van den brand bemerkt. Zij werden gewekt doordat het bluschwater in de slaapkamer stroomde. Het perceel brandde geheel uit. Ook het aangren zende heerenhuis van den heer Geertsema kreeg brand- en waterschade. De oorzaak van dn brand is vermoedelijk kortsluiting. Alles is verzekerd. DE SPAANSCHE ONLUSTEN. Nog meer geweldplegingen. Te Manage deden syndicalisten een poging om een theater in brand te steken. In een dorp bij Cadiz kwam het tot een botsing tus- schen arbeiders en politie, waarbij twee po- litie-agenten en een arbeider werden gedood. Ook bij Cuenca werd een syndicalist in een gevecht met de politie gedood. Bij Salamanka kwamen twee groepen arbeiders met elkaar in botsing, waarbij 15 personen werden ge wond. Te Cadiz ontplofte een bom in een ta baksfabriek en een in het bisschoppelijk pa leis. Het kostbare archief van San Lucar werd door syndicalisten verbrand. Ook te Madrid ontploften wederom twee bommen zonder echter schade aan te richten. De alge- meene staking te Sevilla duurt voort. 1 oCt. Heden 1 pCL ROf ONOATIE Vorige koers Vf 1 "»FN AMSTERDAM. Vorige koers NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) 1 Bazel Weeoen p. Sch. 100 Kopenhagen 1 Stockholm 1 Oslo a a 1 New-York a a 1 'talië a a a a 1 8.343/4 59.07'/, 9./U/4 34.51 47.90 43 40 45 60 43 20 2.4fc»% 12.75 Koers op heden 2uu. 8.35 59.07'/, 9-/1% 34.5O 47.90 4335 45 75 4315 2.48»% 12.74 Juist in de wintermaanden hebben de die ren groot gebrek aan vitamine D, wat ze an ders, als ae zon schijnt, zelf in hun huidvet vormen kunnen. Een der beste bronnen van vitamine D is de gewone, ouderwetsche lever traan en het eerste wat nu we bij deze kip petjes probeeren is ze iederen dag per stuk minstens 1 gram levertraan te voeren. Meest al bevatten de voedermengsels reeds lever traan maar het ongeluk is tegenwoordig, dat alles goedkoop moet zijn en dan neemt men al gauw goedkoope levertraan die vaak niets waard is. Verder kunnen ook andere vitaminen die allerlei werkzaamheden in het lichaam rege len ontbreken en raad ik u aan ook wat gist te voeren. De gewone bakkersgist bevat een hoog gehalte aan vitamine B. Voor grootere bedrijven is deze gist veel te duur en gebruikt men gedroogde biergist die even goed is. Voor u loont dat echter de moeite niet en ik raad u aan bakkersgist te nemen. Reken per kip maar 2 gram per dag. Nu kunt u voor deze 6 kippen het gemakkelijkst van de 12 gram gist en de 6 gram levertraan een deegje maken, met zooveel ochtendvoer er bij dat er pillen van te maken zijn, ongeveer zoo groot als een knikker. Geef nu de kippen desnoods, 's avonds, als ze rustig op stok zitten, zooveel pillen dat ze hun portie krijgen. Dompel de pillen even in wat lauw water en stop ze de kippen achter in de keel, dan slikken zij ze vlot door. Is u dat toedienen van pillen te veel mceite meng dan een hoeveelheid gist en levertraan met wat ochtendvoer aan. b.v. voor veertien da gen. Geef de kippen 's morgens dit meelvoer alleen in een bakje, zoodat ze het schoon op moeten eten voor ze wat anders krijgen. Is er wat boerenkool ter beschikking of an der groenvoer, hang dit dan in het hok in een netje op en wel zoo hoog dat ze er net aan kunnen komen. Dat groenvoer werkt ook gun stig op de spijsvertering. Tenslotte zegt u dat u grit voert, doch wat is grit? Grit is allerlei materiaal dat in de kippenmaag mee kan helpen het in de krop voorgeweekte voer te malen. Als zoodanig kan dus dienen grint, puin, schelpen, enz. Er is echter een groot verschil tusschen grint- steentjes en puin aan den eenen kant cn schelpjes aan den anderen kant. Grintsteen- tjes lossen namelijk niet op in het zoutzuur der maag en blijven in de maag liggen, schelpjes, voor het grootste gedeelte uit koolzure kalk bestaande, lossen wel op, ko men in het bloed terecht en kunnen vandaar weer meehelpen aan de vorming van eier schalen. Voert men dus de kippen goed ochtendvoer met levertraan en gist en geeft ze daarbij on oplosbaar grit (steentjes) dan krijgen ze vaak geen mineralen genoeg om eierschalen te vormen. Voert men ze echter bij hefzelfde voer schelpjes dan krijgen ze wel kalkzouten genoeg. We hebben dus nu: Ochtendvoer zonder levertraan en gist kan, als het gevoerd wordt met schelpengrit toch windeieren geven om dat de vitaminen ontbreken. Ochtendvoer met levertraan en gist gevoerd met grit van kie zeisteentjes kan weer windeieren geven, om dat de kippen geen kalkzouten genoeg krij gen. In het geval van den lezer raad ik dus aan Voer levertraan en gist met schelpengrit. Als u dan met een paar weken geen verbetering ziet dan zit de oorzaak bij de kippen. Wat de tweede vraag betreft raad ik aan Rhode Island Reds. Dit zijn mooie, zware kippen, rustig en gehard tegen weer en vocht. Niet alle kippen met roode veeren zijn echter Rhode Island Reds en niet elke Rhode Island Red is een goede legkip. Wilt u dus goede, jonge legkippen, wendt u dan tot een be trouwbaar adres en als u geen ander weet, schrijf dan maar aan mevrouw SchiltVan Bork te Groenekan bij Utrecht. Deze dame is secretaresse der Nederlandsche Fokkersver- eeniging en heeft adressen van goede fokkers te kust en te keur voor u. PR. TE HENNEPE. Jsmezonden Stukken Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Stompetoren, 11 Jan 1933. Aan de Redactie der Alkm. Courant. Mijnheer de Redacteur! Mogen we s.v p. even mej. v. d. Wal— de Boer van antwoord dienen? Haar aanvankelijk plan om over de actie tegen het P. E. N. te zwijgen, had zij wel kunnen handhaven, daar haar naam, hoe po-1 pulair ook, geheel niet genoemd is, en ook niet genoemd zal worden. Zij staat er abso-1 luut buiten, en haar invloed heeft toch leest, zal hij zien. dat het niets uitmaakt, of hij het eerst, of het laatst sprak. Praten over anarchie of sociaaldemocratie, heeft hier niets mee te maken. Ik laat mij niet verleiden hem op dien zijweg te volgen. De redactie van een plaatselijk dagblad, zal ook wel wat anders hebben om de bladen te vullen. Mijn oordeel over het verslag van die ver gadering is geen zier gewijzigd. Met dank voor de plaatsing, L. v. d. WAL—DE BOER, Stompetoren. (Wij gelooven, dat de kwestie thans van alle kanten bekeken is en sluiten daarom deze discussie. .j, Red. Alkm. Crt.) Vragen, deze rubriek betreflende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DUNSCHALIGE EIEREN. Een lezer vraagt mij Ik heb een hok van 2 M. bij 2 M. en 1.75 M. hoog en daarin verblijven 6 kippen. Ze worden gevoerd uit een vaststaande bak met ochtendvoer en grit en 's avonds krijgen ze gemengd voer. Ik Iluut guiten, en naar invloed heeft toch geen raap steeds windeieren. Wat is daar aan te waarde Zij heeft vele arbeiders bezocht, zegt ze, en bi] velen is haar gebleken, dat zij nu NEDERLANDSCHE CENTRALE VOOR PRACTISCHE WERKVERRUIMING EN HULPVERLEENING. In Huize de Muntberg te Groesbeek werd een Hoüandsch mijnwerker opgenomen, die in België door de uilstroomende fabrieks- gassen te Seraing verleden jaar zwaar ge havend is en hevig astma heeft De man kan niets meer doen. Zijn nijvere leven .s afgesneden. De Belgische regeering heefi hem naar Nederland gestuurd. Daar is geen enkele ge meente, die op grond van domicilie voor hem betaalt. Natuurlijk heelt ons bureau zich ki verbin ding gesteld met de bevoegde autoriteiten, maar er bestaat hoegenaamd geen zekerheid van hulp. Die man waarde lezers en lezeressen, ligt geheel voor onze rekening, totdat er is uit gemaakt wie er voor hem moet zorgen. Wilt U niet wat bijdragen? Of weet U een andere oplossing? Het Dag. Besuur Ned. Centrale voor Practische Werkverruiming en Hulpverleening te Groesbeek. G. VAN ROEKEL, Seci. Armenraad, Arnhem. Ds. J. A VISSCHER. Ned. herv. pred. Groesbeek, giro 118577. J. J. BARENDSEN, gep. Luit -Kolonei. Hilversum. ytdoectentiëa Den 22en Januari a s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders L. MULDER en H. MULDER—RIJKERSL hun 40-jarige echtvereeniging tö herdenken. Hun dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Alkmaar, Tuinstraat 13 Verloofd: LÏJSBETH DE GROOT en H. KREB, Theol. stud Grootschermer. Leiden, Papengracht 20. 10 Januari 1932. Getrouwd Dr. L. WESTENBERG en GUDA KLUYVER die, mede namens wederzijdschft familie, dank zeggen voor de be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. YVageningen, Nude 12 A. 12 Januari 1933. A. A. DE WINTER M. A. A. DE WINTER— v. VIERSEN geven U kennis van de geboorte van hun Dochter MEINDINA. Alkmaar, 11 Januari '35 Regulierslaan 2 A. raap doen? 2. Ik zou graag een zwaar soort kip wil len hebben, echter geen witte. Welk soort is dan de beste. De eerste vraag is belang omdat zij een klacht betreft, die op het oogenblik veel voorkomt, n.1. het leggen van dunschalige of van windeieren. Komt het leggen van zulke eieren voor bij een enkele kip van een koppel, dan duidt dat meestal er op dat de kip een afwijking heeft aan haar leg-apparaat en wel van het laat ste deel daarvan, op de plaats waar de kalk- kliertjes liggen. In zoo'n geval kan men beter een dergelijke patiënt opruimen. Soms komt het omdat de kippen te veel op leg gefor ceerd zijn. Waar echter in dit geval de abnormale eieren bij alle kippen voorkomen ligt er hoogstwaarschijnlijk een fout bij het voer en denken wij aan een tekort aan mineralen óf aan een tekort aan de stoffen welke deze mi neralen in het lichaam doen opnemen en het gehalte der mineralen van het bloed regelen, n.1. de vitaminen. Nu gaan we dus zoeken. De eigenaar heeft een hok dat meer dan ruim genoeg is voor deze 6 kippetjes en kan deze dieren dan ook, als hij voldoet wat ik vorige keer over de in richting der hokken schreef, gevoeglijk bin nen laten. Zitten de kippen echter steeds binnen dan hebben ze om te beginnen zeer groote be hoefte aan het zonneschijn-vitamine, aan vita mine D. Dit vitamine regelt in het lichaam de opname en vertering der minerale zouten en als het ontbreekt kunnen we net zooveel kalkzouten voeren als we willen, het helpt ons niets, het lichaam kan ze niet verwerken goedkooper uitkomen; sommigen zijn vrijwel gelijk gebleven, en een paar arbeiders, door abnormaal stroomverbruik gedupeerd. Dit schrijft zij zelf al tegen, ais zij zegt, dat er veel gemopper is, dat de P. E. N. met te-1 rugwerkende kracht werkt; zoodat nu de j armen moeten bijbetalen, dat toch niét zou kunnen gebeuren als zij goedkooper uit-1 waren. Ook doet zij voorkomen of de heer Witte-1 veen de hoofden heet zou hebben gemaakt. Maar als zij dan schrijven wil, laat zij dan even onderzoeken, want niet Witteveen is de aanvoerder dezer actie. Ook is deze actie niet voor of tegen het P. E. N., maar alleen om de gebruikers van het ekctrisch licht met het-1 zelfde recht te behandelen. Dat zij haar oordeel niet zal wijzigen, dat weten wij wel. Maar dit zouden wij haar toch even willen aanraden, laat zij nu niet meer over iets schrijven, waarvan zij niets weet. Met dank voor de plaatsing. Het Comité van Actie Oterleek- Stompetoren, A. KAMSTEEG. L. SCHUURING. A. BRAK. G VAN HARSKAMP. JAC DEKKER. 1933. Stompetoren, 11 Jan. Geachte Redactie! Mag ik even den heer Mammen antwoor den s. v. p.? Mammen heeft mijn ingezonden stuk blijkbaar nog niet kunnen begrijpen na de protestvergadering Ais Lij het nog eens1 Heden overleed onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader PIETER DIJKMAN, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Uit aller naam, Wed. P. DIJKMAN—Git. Alkmaar, 12 Jan. 1933. Karenhuis 9. Onzen ba; telijken dank aan allen die blijken van belangstel ling hebben gegeven bij onze 25-jarige echtvereeniging. D. LEEGWATER. T. LEEGWATER—GLAS. Hensbroek, Januari 1933. Biedt zich aan een als huishoudster, m. 1., P. G. Brieven lett. E 466 bur. v. d. blad. gevraagd voor dag en nacht. CRAMER. Ritscvoort 28. Een flinke gevraagd ol noodhulp flink meisje. OUDEGRAOiT 231.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11