HEILOO. LANGENDIJK. Besproken werd de directe uitbetaling van de garantieprijzen (Steunwet), een in te stel len steunregeling tot den datum van uitbeta ÜP& gelijkstaande aan de uitkeeringeu aan ZIJPE. SCHERMERHORN. CASTRICUM. GRAFT. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij, Ne»;r!and. Kon, Ned, Stoomb. Maatschanrrij. v n. Paketv. Maatscha«oij. Le Maire 9 Jan. v. Zanzibar te Batavia. 1 N.-Holland 9 Jan. v. Melbourne te Singa- pore. HollandAfrika Lijn. Hol'andWest-Afrika L'in. M^askerk (uitr.) 9 Jan. v. Las Palmas n. Dakar. Stoomvaart Mij. Oceaan. JavaNew-York Liin. Eurvmedon 9 Jan. v. New York te Batavia, Sa'eier 9 Tan. v. New York gekondigd, zonder daarbij vooraf de arbei dersorganisatie te raadplegen. In verschillen de plaatsen in Limburg hebben nu de arbei ders vergaderingen belegd om stelling hier tegen te nemen. Dinsdagavond kwamen de steenfabrieks- arbeiders van Tegelen, Belfeld en Baarlo ruim 700 in getal te Tegelen in vergade ring bijeen. Na breedvoerige besprekingen werd een motie aangenomen, waarin overwogen wordt geen loonsverlaging, hoe gering ook, te aan vaarden. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Van het kustvisschersvaartuig S L. 5, da' Dinsdag van de garnalenvisscherij nabij onze kust in de haven van IJmuiden terug keerde, is de motordrijver De Jager, uit S'el lendam. ter hoogte van Eemond over boord geraakt en verdronken. Het 25-jarige slacht offer was pas kortgeleden gehuwd. NAAR MEER EENHEID BIJ DE 1 STEUNVERLEENING. Circulaire van de regeering aan de gemeentebesturen. De gemeentebesturen hebben van het de partement van binnenlandsche zaken een cir culaire met vragenlijst ontvangen omtrent de ter plaatse geheven opcenten op de ge meentefondsbelasting en verdere heffingen, de voor werkloozensteun en werkverschaffing uitgetrokken bedragen en of al dan niet rijks bijdrage voor crisiswerkloozen en rijks- en provinciale subsidies voor werkverschaffing wordt genoten of is aangevraagd. Dit optreden wordt in verband gebracht met de in sommige gemeenten bestaande ont stemming over het klaarblijkelijk ontbreken van eer, systeem bij het toewijzen van rijks- steun. Hierdoor achten gemeentebesturen, die tot het uiterste trachten hun werkloozen zelf te onderhouden, ten koste van de cóntribua- bele ingezetenen zich gedupeerd als zij zien, dat andere gemeenten soms al te gemakkelijk overgaan tot het aanvragen en aanvaarden van rijks- en provinciale bijdragen voor cri- sissteun en werkverschaffing. DE STAKING TE ROERMOND. De staking aan de havenwerken is Dins dagmiddag voorloopig opgeheven. Het hoofd bestuur van den R.-K. Bouwvakarbeiders bond en N.V.V. hebben gister vergaderd om het ontstane conflict nader te bespreken. NEGEN AUTODIEVEN AANGEHOUDEN. Gedurende de laatste maanden verdwenen In Apeldoorn herhaaldelijk auto's, welke de eigenaars of houders onbeheerd en ongeslo ten op den weg hadden laten staan. Zoo werden in het geheel 22 auto's ontvreemd; zij werden echter in de meeste gevallen na eenigen tijd op een verlaten weg binnen of buiten deze gemeente teruggevonden. De verkeerspolitie en recherche hebben in verband hiermede thans negen personen aangehouden. Zij hebben reeds bekend. En kelen van hen hebben zich nog te verant woorden wegens diefstal van voorwerpen uit diverse auto's. MET ELECTRISCHEN STROOM IN AANRAKING GEKOMEN. Bij werkzaamheden aan het electrische net fe Asten (N.-Br.) kwam de 45-jarige electri- cien F. v. d. Empel in aanraking met den electrischen stroom. Het gevolg was, dat het s'.echtoffer van een vijf meter hoogte viel en met zware verwondingen naar het ziekenhuis te Helmond meest worden overgebracht. Er wordt voor het leven gevreesd. de vermeerdering der godsdienstige kennis, de behartiging van de zending, de bevorde ring van christelijke zeden, de bewaring van orde en eendracht, en de aankweeking van liefde voor koning en vaderland, moeten steeds het hoofddoel zijn van allen, die in onderscheidene betrekkingen met het kerke lijk bestuur belast zijn. HET DRAMA VAN DE "ONDERDDUIZEND SPEEN VARKENS. Een deel voor worst bestemd? In arren moede is de Ned. Varkenscen- tra'e er toe overgegaan (zoo meldt de „Vee- en Vleeschhandel"), om 5000 zware varkens aan de vleeschwarenfabrieken te laten ver werken. Het blad zegt er van; „Het zijn geen varkens, die voor de worst- i abricage geschikt zijn, zooals men weet, en er zijn ook fabrikanten, die er voor zullen fcedankenwe denken van de meeste doch er moeten er enkelen zijn, die dit varkentje wel willen wasschen. Er zal niet op verloren be-, hoeven te worden. Het spek dezer varkens moet er natuurlijk uit. In Duitschland is het reeds aangeboden en zoo komt de Centrale ook daar in het afzetgebied van onze spek- exporteurs en niet zacht ook, want zoo'n paar honderd ton spek, door de Centrale ge plaatst, telt mee op de Duitsche markt, die tóch al niet al te willig is voor ons gezouten spek en die de exporteurs ook zoo moeilijk kunnen bedienen, onder den onzekeren toe stand, waaronder ze werken dank zij het be staande contract, waarmee de Centrale den spekuitvoer aan handen en voeten wil bin den. ja al heeft gebonden. Waarom zoekt de Centrale niet debiet voor spek in Italië? Daar hebben onze exporteurs nu tóch geen kans meer en zagen zij, die vroeger levende varkens exporteerden, ook een afzetgebied verloren gaan. De toestand in Italië is echter verslech terd. De Centrale zou er veel moe ten verliezen en zal het nu in Duitschland probeeren? 't Zou voor onze spekexporteurs die met een product moeten concurreeren van richt prijs afkomstig en zonder toeslag, een leelijk ding zijn. Doch de Centrale zit in nood en men weet het, dan worden soms rare spron gen gemaakt. De baconexport naar Enge land geeft zooveel verlies, dat men nog beter bacon naar België kan sturen. Ze moet daar door de Centrale zijn verkocht voor 20 cent per pond. Of daar geld bij moet! En dan ontwikkelt zich ook nog zooveel ontstem ming onder de loonslagers in België over den velen invoer van geslacht. De Belgische minister van Landbouw wil verandering brengen; contingenteering staat voor de deur". Tevens meldt dit vakblad, naar aanlei ding van de vraag van het Kamerlid den heer Braat „of er een tekort bestaat bij de Varkenscentrale", dat een bestuurslid der centrale op een boerenvergadering te Reeu- wijk heeft toegegeven, dat een tekort inder daad bestaat en dat de minister niet wil bijpassen, aangezien de centrale zichzelf moet bedruipen. Daarom ook kan de richt prijs der exportvarkens niet verhoogd wor den. Hieruit blijkt al weer hoe terecht de Frle sche Mij. van Landbouw de Varkenscentrale heeft verzocht, een financieel verslag te pu- bliceeren, merkt het Hbld. op. AANKLACHT TEGEN DS. HUGENHOLTZ. „De Banier" meldt onder den titel: „Aan klacht ingediend tegen Ds. J. B. Hugen- holtz, Ned. herv. pred. te Ammerstol, het vol gende: In verband met de beschikking van den mi nister, waarbij het orgaan „Kerk en Vrede" wordt verboden in alle kazernes en waarbij wordt bepaald dat genoemd orgaan niet mag worden verspreid onder de militairen, is te gen den hoofdredacteur een aanklacht inge diend bij het Prov. Kerkbestuur der Ned herv. kerk in Zuidholland. De aanklacht is gegrond op artikel II van het Algemeen Reglement, waarin te lezen staat: „dat de aankweeking van liefde voor koning en vaderland steeds het hoofddoel moet zijn van allen die in onderscheidene be trekkingen met het kerkelijk bestuur zijn be last". In de aanklacht wordt er op gewezen, dat door het orgaan „Kerk en Vrede" ernstig af breuk wordt gedaan aan het gezag van de koningin, en aan het gezag van de landsover heid in ons vaderland en dat de heer Hugen holtz als hoofdredacteur ten volle aanspra kelijk is voor den geheelen inhoud van dat blad. Aan het prov. kerkbestuur wordt verzocht om aan ds. Hugenholtz te gelasten dat hi onmiddellijk moet zorgen, dat zijn blat. „Kerk en Vrede" door den minister weer van de zwarte lijst wordt afgevoerd. Of anders zins dat deze predikant, op grond van artike II van het Algemeen Reglement, uit het ambt moet worden ontzet. De aanklacht is onder teekend door den heer C. Costerus te Bode graven. Ds. Hugenholtz deelt mede, dat hij, of schoon hij vanzelfsprekend als mederedac teur den geheelen inhoud van het orgaan „Kerk en Vrede" voor zijn rekening neemt, sinds Mei van het vorige jaar geen hoofdre dacteur meer is van genoemd orgaan en de heer Costerus blijkbaar sinds dien tijd het orgaan niet onder oogen heeft gehad. Verder is hij van oordeel dat het gedeeltelijk citee- ren van artikel II een valsch licht werpt op genoemd artikel. Immers voorop staat in dit artikel het belang van de christelijke kerk in het algemeen en de hervormde kerk in het bi zonder. Dit artikel luidt in geheel als voigt: tae zorg voor de belangen, zoo van de chr. keik in het algemeen als van de hervormde in het biizonder. de handhaving harer leer, GENERAAL-MAJOOR A. DOHNA Te Utrecht is overleden gep. generaal-ma- joor A. Oohna. Generaal-majoor Dohna werd geboren te Rijswijk op 12 Aug. 1874 en studeerde aan de Kon. Mil. Academie. Hij werd in 1894 benoemd tot 2e luitenant bij het 4e regiment infanterie, in 1899 tot eerste-lui- tenant. Na in 1907 gedetacheerd te zijn ge weest bij de Hoogere Krijgsschool werd hij in 1911 benoemd tot kapitein. In 1922 volg de zijn benoeming tot majoor. In 1925 werd hij overgeplaatst bij den generalen staf. Een jaar later vond zijn benoeming plaats tot lui tenant-kolonel en in 1929 die tot kolonel. Bij zijn pensionneering met ingang van 1 November 1931 werd kolonel Dohna tot ge neraal-majoor benoemd. De thans ontslapene was ridder in de or de van Oranje Nassau (met de zwaarden) en in het bezit van het onderscheidingsteeken voor langdurigen Nederlandschen dienst als officier. gesteld. H. is uit Duitschland afkomstig, doch is sedert een paar jaren te Oldenzaal woonachtig. H. is opgesloten. DE BRAND OP DE P.C. HOOFT. Naar wij vernemen zal de raad voor de scheepvaart op Vrijdag 20 Januari as., des v.m. te 10.30 uur, een onderzoek instellen naar de oorzaak van den brand op het motor schip P.C. Hooft van de Stoomvaart Mij. Ne derland, in den nacht van 13 op 14 Novem ber j.1. Als vermoedelijke oorzaak van den brand, die zooals men weet het schip totaal tot een wrak maakte, wordt kortsluiting aan genomen. VERKEERSONGEVALLEN. Meisje aangereden. Dinsdagavond is een twintigjarige wiel- Xijdster uit Naarden, terwijl zij, bij den Gooischen Boer komende, van den Huizer- weg den rijksweg overstak, door een uit de richting van Naarden komenden vrachtauto uit Bunschoten gegrepen. Met een gecompliceerde beenbreuk en een hersenschudding is zij naar de Maje'lasbch- tmg te Bussum vervoerd. I> vrachtauto, waarvan de bestuurder geen voorrang had verleend, is in beslag genomen. KORTE BERICHTEN. Het fonds voor Nederlandsche beelden de kunstenaars, hun weduwen en weezen, ontving van de koningin een belangrijke bij drage. Uit Rome wordt gemeld, dat minister Verschuur een bezoek aan den Paus en aan Mussolini heeft gebracht. De minister van binnenlandsche zaken is van kort verlof te 's-Gravenhage terugge keerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. EEN GEMEENTE MET INTERNATIONALE BEVOLKING. In de Limburgsche gemeente Geleen wonen thans 11.023 Nederlanders, 101 Belgen, 341 Oostenrijkers, 313 Serviërs, 35 Hongaren, 1 Amerikaan, 1 Turk, 5 Zwitsers, 1539 Duit schers, 29 Polen, 95 Ziud-Slaviërs, 116 Ita lianen, 2 Chineezen, 1 Roemeen, 2 Franschen en 6 personen van onbekende nationaliteit. HET CONFLICT IN HET VISSCERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. Er waren gistermorgen 12 stoomtreilers aan den afslag, die door de reeders en andere belanghebbenden zijn gelost. Twee stoom treilers werden niet gelost; de vangst hier van zal vandaag verkocht worden. Voorts waren er vele motorloggers binnen, waarvar de vangst door de bemanning gelost is. Moei' lijkheden hebben zich niet voorgedaan. Dinsdag hebben de kolenwerkers der firma Groen geweigerd, kolen te laden in de loods boot. De loodscommissaris heeft onmiddellijk maatregelen genomen. Gister werd een deel der visschershaven afgezet en de loodsboot zal in deze haven van kolen worden voor zien. EEN GOEDE VANGST. De brigadecommandant der Kon. mare chaussee te Oldenzaal heeft zekeren H., wo nend aldaar en werkzaam bij de rijkswerk verschaffing, gearresteerd, in verband met den overval met roof op den kolenhandelaar B. aan de Kloosterstraat aldaar, in den nacht van 7 op 8 Januari 1932. B. werd 's nachts op zijn bed gebonden en van een som gelds beroofd. H. bekende volledig. Als medeschul digen wees hij twee Duitscners aan, die ook een overval hebben gepleegd in het bijkan toor van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Dinxperlo en die deswege in arrest zijjj, JUmUtciaai Tlieums Afdeeling van den Neutralen bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers opgericht. Woensdagavond werd in „De Rustende Jager" een besloten bijeenkomst gehouden van bovengenoemden bond Erwaren uit- noodigingen verzonden aan de meeste boeren en tuinders in deze gemeente. Als voorzitter fungeerde de heer W v. Dok, Sprekers waren de hoofdbestuursleden Muijen van Heemskerk en P. Hart van Koedijk. De voorzitter zeide, dat menigeen het vreemd zal vinden dat een man buiten het bedrijf staande deze vergadering leidt. Als zaadhandelaar is spr. evenwel voldoende be kend wat er op het platteland aan de hand is, een toestand dien spr. schilderde en dien we allen kennen. Toen het hoofdbestuur spr. dan ook vroeg om hier een poging te wagen om te komen tot oprichting van een afdeeling had hij gaarne zijn medewerking toegezegd. Uit de verdere bespreking bleek, dat hij uit den aard van zijn futictie nög meer dan vele aanwezigen met den toestand ten plattelande op de hoogte is. Daarna was het woord aan den heer Muijen van Heemskerk, die mededeelde, waarom hij tot den bond was toegetreden Spr. gaf te kennen, dat de organisaties die de tuinders kennen, n.1. de veüingsorganisa- ties niet onze belangen kunnen behartigen Spr. verwachtte dit wel in den neutralen bond, al gaf hij gaarne toe dat de jonge bonc nog niet aan alle eischen kan voldoen. De heer Hart besprak den bond en zijn doel en zeide, dat we voorloopig ons moeten bepalen tot het beschermen der bedrijven. Ook deze spreker gaf gaarne toe, dat vele wen- schen die ten plattelande urgent zijn, nog niet verwezenlijkt kunnen worden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gebruik gemaakt. I>e heer C. Oly was teleurgesteld dat de bond zoo weinig voor de boeren kan doen Spr. had ook den in druk, dat het meer een vereeniging van tuin ders was. De bescherming van bedrijven hac misschien haar goede zijde, doch het blijft lapwerk, zonder meer. Voorts had spr. meer een vast omlijnd plan van de hoofdbestuurs leden gehoord. De heer P. van 't Veer vroeg waarom de eerste spreker de boerenpartij als een com munistische partij brandmerkte. Spr. vroeg of als men opstandig was. en dat zijn ook de tuinders, men dan communist was. De heer Oly interrumpeerde dat een communis tisch tendenz niets hinderde voor dezen lap middelen, steun van de regeering voor den boerenstand. Een leger van ambtenaren slokt alles op. De heer S. Akkerman vond dat een beetje politiek in den bond niet hinderde. Voorts zag spr. graag een paar practische menschen uit dezen bond in de Kamer. De beide sprekers en de voorzitter ant woordden: Samenwerking met den Boeren bond was onmogelijk. Gebleken was dat de opzet was ontevredenheid te zaaien en daar is het platteland niet mee gebaat. Voor de boeren kan men evenveel doen, doch thans heeft geen veehouder zitting in het hoofd bestuur. Daarvoor is gelegenheid in Februari als het hoofdbestuur en bloc aftreedt. Voor afvaardiging naar de Tweede Kamer gevoelde men niets. Goede samenwerking met de kamerleden is beter. Na afloop werd een afdeeling opgericht met 18 leden. In het voorloopig bestuur wer den benoemd de heer W. van Dok, voorzitter. T. Akkerman, secretaris, D. van Weeleren en IJ. Visser. Daarna sluiting. Naar we vernemen, hebben de Hoofdbe stuursleden van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, de heeren P Hart te Koedijk, A. Hoogland te St. Pancras en W. Vennink te Venhuizen, te Hoorn een conferentie gehouden met het dagelijksch be stuur van de commissie van burgemeesters uit West-Friesland. Deze conferentie is zeer goed geslaagd. juuwiMiiBiiiiu - georganiseerde arbeiders en bij onvoldoende blijken der toegestane 5 millioen het doorgaan van die steunregeling. Verder de garantstel ling der gemeenten voor de te maken ploeg- kosten en de garantst?lling aan Inkoopcen trales van meststoffen voor de beschikbaar stelling van meststoffen aan de tuinders. Ten slotte de machtiging der burgemeesters om vervolgingen en ander moeilijkheden te voor komen als door onmacht geen betaling kan worden gedaan, van welken aard ook. Dit laatste houdt ook in de betaling van electriciteit en waterleiding, waarvoor de bur gemeesters ook moeten worden gerechtigd om afsluiting te voorkomen, daar dit licht en wa ter de eerste levensbehoeften zijn. Bovenstaande punten werden door genoemde heeren toegelicht. Het dag. bestuur der com missie was unaniem van meening, dat aan de ze wenschen tegemoet moet worden gekomen De actie van den Neutr. Bond is op het oogenblik zeer groot. In den omtrek worden tallooze afdeelingen opgericht en de belang stelling op deze oprichtingsvergaderingen is zeer groot. In verband met de vraag, of het lidmaat schap van den Neutralen Bond vereenigbaar is met dat van het Boerencomité, kunnen wij mededeelen, dat het Hoofdbestuur van den Neutr. Bond heeft besloten om in geen geval met het Boerencomité samen te werken. Verder heeft de Neutrale Bond een verzoek aan den minister gericht om een bescher- mingswet in te voeren, met dien verstande, dat bij eventueele opzegging der hypotheek het Rijk deze tegen de thans geldende waarde overneemt, deze waarde te bepalen door daar voor ingestelde schattingscommissies, waarin de bestaande land- en tuinbouworganisaties vertegenwoordigd zijn. In de toelichting aan dit adres toegevoegd, wordt gewezen op de groote moeilijkheid om bij opzegging een nieuwe hypotheek te krijgen Er wordt verder aangedrongen mede te wer ken de bestaande tuinbouwbedrijven intact te houden. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat de voorzitter der Neutr. Bond, de heer Scher mer van Hoogkarsel is benoemd tot lid van de commissie van Advies voor de steunregeling aan den Tuinbouw. SCHAGERBRUG. Als groote bijzonderheid kan worden vermeld, dat thans reeds in het weiland van den heer Jb. Koster Mz. alhier een schaap met 2 lammeren loopt. De minister van binnenlandsche zaken heeft de alhier bestaande steunregeling voor werklooze landarbeiders verlengd en wel tot 25 Febr, a.s. Wij hebben gister melding gemaakt van de ingebruikneming van het nieuw gebouwde kantoor van de Boerenleenbank. Daarbij is vermeld, dat het gebouwd werd onder archi tectuur van den heer S. Kan te Schermer- horn. Dit is niet juist. Door het uitvallen van een regel is een fout ontstaan, oie gerectificeerd moet worden. Het kantoor is namelijk ge bouwd onder architectuur van den heer P. J van der List te Alkmaar. De heer S. Kan zorgde voor de electrificatie. Gisteravond heeft het eindexamen plaats gehad van hen die gedurende drie winters de cursus, gegeven door dr. Leenaers alhier, hebben gevolgd. Dat examen werd afgeno men door dr. Frederiksen uit Alkmaar met als resultaat dat alle deelnemers (9 in getal slaagden en aan hen het volledig diploma kon worden uitgereikt. Voorwaar een mooi resultaat voor de leden van E.H.B.O., maar niet minder voor den leider van de cursussen dr. Leenaers die nu ongeveer zes jaren leider is van die cursussen en in dien tijd een aar dige colonne goed geoefende mannen heeft gevormd. Aan E.fTB.O. zijn thans 14 volle dig gediplomeerden verbonden. De namen van de geslaagden zijn F. Schut J. Castricum, G. Kabel, H. Steur, C. M Juffermans, G. Heere, H. Zomerdijk, C. P Spaansen en J. Kaandorp. In de gister gehouden vergadering van de pl. r.-k. kiesvereeniging zijn als candida ten voor de Tweede Kamer gesteld voor den kwaliteitszetel de heer mr. Hellenberg Hu bar; voor den vrijen zetel de hr. Ch. v d. Bilt. aftr.; J. Groen; P. van Wees te Nieuwer Amstel. De namen van dr. Kortenhorst en mej. A. Meijer zijn niet opgegeven. Bij beschikking van den minister is aan de gemeente Graft subsidie in de uitgaven van werkverschaffing toegezegd. Reeds 11 personen zijn thans geplaatst. Over 1932 is vanwege de gemeente aan steungelden voor werkloozen uittbetaald een bedrag van 555.66 en wel over een tijdvak van najaar 1932 tot 31 Dec. 1932. De bevolking was op 31 Dec. 1932 613 m en 562 vr., totaal 1175. Vermeerdering door vestiging 24 m. en 36 vr., geboren 16 m. en 16 vr., totaal 92 Vermindering door vertrek 33 m. en 33 vr.; overlijden 5 m. en 9 vr., to taal 80. Op 31 Dec. 1932 bedroeg de bevol king derhalve 615 m. en 572 vr., totaal 1187 te AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod I Alkmaar op Woensdag 11 Januari 1933 ten overstaan van de notarissen Mr. C J. de Lange en M. C. Roos, van Je vol gende perceelen te Alkmaar: 1. Huis en erf aan de Spoorstraat No groot 1 A. 16 c.Aƒ6000 2. Huis en erf, aan het Fnid- sen, No. 87, groot 82 c.A. 3. Huis en werkplaats met erf, aan de Landstraat No. 56 groot 90 c.A 4. Huis en erf, aan de Land- straat No. 58 groot 86 c A. De afslag, combinatie en eindtoewij zing blijft bepaald op Woensdag Januari a.s. des avonds 6 uur, in café Het Wapen van Haarlem, aan üieuyte^loot te Alkmaax- - 1570.— 2280 „2450 18 het de JhheepsüjdiitQeti Johan dé Witt (thuisr.) 11 Jan. v. Colombo, Kon. Holl. Lloyd Tenerife (uitr.) 9 Jan. te Rio Grande. Gaasterland 11 Jan. v. Amst. te Hamburg Rotterdamsche Lloyd. ndrapoera 11 Jan. v. Rott n. Batavia. Kota Pinang (uitr.) 11 Jan. te Belawan. Tosari (uitr.) 11 Jan. v. Port Said. Kota Tjandi (thuisr.) 10 Jan. te Singapore. Dempo (thuisr.) 10 Jan. v. Marseille. Tapanoeli (thuisr.) 10 Jan. nam. 4 uur t« Londen. Baarn (thuisr.) 8 Jan. v. Buenaventura. Berenice 11 Jan. v. Ceuta n. Genua. Erato 11 Jan. v. Santander n. Musel. Haarlem (uitr.) 8 Jan. v. Buenaventura. Irene 11 Jan. v. Venetië te Triest. Oranje Nassau (uitr 13 Jan. v. Dover fl Madera. Trajanus (uitr.) 9 Jan. te Kingston (Ja). Achilles 10 Jan. v. Melila n. Carthagena. Agamemnon 10 Jari. v. Piraus n. Tarragona Berenice 10 Jan. v. Cadix te Ceuta. Brion 10 Jan. v. Amsterdam te Bordeaux. Costa Rica (thuisr.) 10 Jan. v. Barbados n. Plymouth. Erato 10 Jan. v. Bilbao n. Santander. Irene 10 Jan. v. Venetië n. Triëst Iris 10 Jan. v. Stettin n. Odense. Rhea 10 Jan. v. Alexandrië n. Famagusta. Ariadne 11 Jan. v. Amsterdam n. Hamburg. Nereus 11 Jan. v. Danzig te Amsterdam. Perseus 11 Jan. v. Amst. n. Kopenhagen. HollandAmerikn-Lffn. Nariva 8 Jan. v. Barry te Vancouver. Nebraska 10 Jan. v. Hamburg n. Rott. Drechtdijk Rott./Vancouver 11 te Cristobal. Nebraska 11 Jan. v. Hamburg te Rotterd. Nijkerk (thuisr.) 11 Jan. v. Zanzibar. Giekerk (thuisr.) 10 Jan. v. Las Palmas n. Duinkerken. Klipfontein li Jan. v. Hamburg n. Amt. HollandOost-Azië-Lijn. Meerkerk (thuisr.) 11 Jan. te Shanghai. Serooskerk fthuisr.Vll Jan. v. Port Said. Aeneas 9 Jan. v. Rott. te Glasgow. Deucalion, Janan'Rott.. via Lond., pass. 10 Jan. St. Catherine's Pt. Eurvbates 11 Tan. v. Amsterdam n. Londen. Patroclus '0 Tan. v. Kobe n. Rotterdam. Macktdeüditen HOORN, 12 Jan. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 stapels kleine fabriekskaas 24; 3 stapels kleine boerenkaas 26. Totaal 7 stapels, wegende 9257 K.G. De handel was matig. EIERENVEIL1NG SCHAGEN. SCHAGEN, 12 Jan. 1933 Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 71500 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 2.503.50, wit 2.503.30, kleine witte 2 50 2.60 en 600 stuks Eendeieren 33.20, SCHAGEN, 12 Jan. 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Paarden 150—350; 11 Geldekoeien (mag.) /80—f 130; 60 Geldekoeien (vette) 150—225 4 Kalf- koeien 160—200 2 Vaarzen 5070; 24 Nuchtere kalveren 618; 40 Schapen (vette) 1618; 347 Overhouders 7— 12.50; 8 Varkens (mag.) 611; 31! Varkens (vette) per K G. 27—29 cent; 152 Biggen 4—7; 26 Konijnen 0.50—i 1.50; 60 Kippen 0 80~f 1.25. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Jan. '33, Langendijker Groentenveiling. 2800 stuks Bloemkool: Reuzen 7.809, 2e s. 2 20 2.80 per 100 stuks; 30.000 K.G. Roode kool le s. 1.30—3, 2e s. 0.60—2; 50.000 K.G. Gele kool le s. .60-/ 1.50; 55000 K.G Deensche witte kool 60 cent; 8500 K.G. Uien: gele uien 2.603.20, gele drielingen 2.80—3.10; 1100 K.G, Peen 1.10, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 11 Jan. 1933. Copland 22 46 cent; Pierson 3255 cent; Oostenrijk 30—55 cent; Moore 1529 cent; Mendela 2846 cent; Scaniet 10—19 cent; Witte duc 1526 cent; King of the Yellow 1230 ct J Proserfine 1025 cent; La Matalas 2234 cent; Rose Precose 25—40 cent; Brillant Star 8—16 cent; Rose la reine 2030 ct.J La Reine 18—37 cent; Adriadne 3040 ct.; Ibes 2844 cent. PURMEREND, 11 Jan. 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Witlof le s. 816, 2e s. 48; Bloemkool 1 10 per 100; Roode kool 0.40—6.30 per 100; Witte kool 1.50 per 100; Savoye kool 0.604 per 100; Spruitkool le s. 0.90—1.70 en 2e s. 20— 90 cent per 15 K.G Boerekool 4075 ct per kist; Andijvie 20—75 cent per 100 krop} Bieten 35.50 per 1000; Wortelen 26-* 35 cent; Uien 6087 cent per 25 K-G.J Prei 29 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 11 Jan. 1933. 15300 K.G. Uien: Drielingen 3.20 3.40, Uien 2.70—3.20, Grove Uien 2 60-/ 3; 45300 K.G. Roode kool 1.80 2.90, doorschot 0.70—2 20; 45200 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent, door schot 60 cent; 23?00 K.G. Gele kool 0.90 1.50, doorschot 0.601.10, alles per 100 K.G 50 stuks Bloemkool 5.90 per lOOstuks. Doorged'aaid: 1800 K.G. Roode kool; 1200 K.G. Gele kool en 11600 K.G, Deensche witte kool. WARMENHUIZEN. 11 Jan. 1933. Roo de kool les./ 1.50-/ 2.80, 2e s. 090— 2; Ge e kool 2e s1.20—1.60: Witte kool le en 2e s. 60 cent; Drielingen 3 40 3.60; Uien 2 80: Grove Uien f 3. Aanvoer: 13900 K.G. Roode kool; 1825 K.G. Gele kool; 6700 K.G. Witte kool; 1273 K.G. Uien, /k

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 15