Amstetdamscfie Jieucs ^Binnenland Jtuwmciaai Hieuws £ancU en Jnin&oiM JCeck ÓL School w» s»' EGMONDBINNEN. HEILOO. OUDORP. OTERLEEK, NOORDSCHARWOUDE. ZIJPE. CASTRICUM. van 13 Jan. 1933 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. mm Voor den aanvang der plechtigheid kwam een Fransch zeeofficier den zeelieden compli- menteeren. HET ARBEJDSPROGRAM VAN HET HOLLAND HUIS BRUSSEL. De verschijnselen, die er op wijzen dat in de verhouding tusschen Nederland en België, althans wat de economische betrekkingen be treft. een nieuwe faze staat in te treden, vol gen elkaar met onmiskenbare duidelijkheid op- Tot de organisaties, die het verstevigen van deze betrekkingen beoogen. neemt het Hol land Huis Brussel een belangrijke plaats in. Uit de berichten, die wij herhaalde malen omtrent deze instelling brachten, weten onze lezers hoezeer hei Holland Huis. o m. door de Peimanente Tentoonstelling van Nederland- sche producten in de duizend vierkante meter groote zaal en de Ned Indische afdeeling, die ongeveer de helft van deze oppervlakte meet. streeft naar de verruiming van het afzetgebied van de Nederlandsche nijver heid en de producten der Indische cultures en mijnwezen. Een andere afdeeling van den dienst van het Holland Huis. net Handels informatiebureau, doet voor de aangeslotenen al het mogelijke voor het verkrijgen van nieuwe relaties en om de uitbreiding van be staande betrekkingen te vergemakkelijken. Zoo stelt het Holland Huis een onderzoek in naar de verkoopsmogeüikheden van Neder landsche of Ned. Indische artikelen in België en den Congo. het verschaft gegevens betref fende de invoerrechten, en verdere voor schriften omtrent het Handelsverkeer, geeft advies bij het samenstellen verspreiden en zoo noodig vertaien van propaganda- brochures en het verstrekken van adressen- materiaal. Het is behulpzaam bij het aan stellen van vertegenwoordigers en blijft her desgewenscht 'er ziide staan en strekt zijn be moeiingen uit ook buiten de grenzen van België dank zij het groote aantal zaken lieden van vreemde nationaliteit die te Brus sel gevestigd zijn of daar vertoeven, van wie ve'en tot de bezoekers van het Holland Huis behooren. Voor iederen Nederiandschen industrieel of exporteur is het derhalve van groot be lang, in relatie te staan met deze instelling, een vooruitgeschoven post in den vreemde die beschikt over een ondervinding van meer dan tien iaa' Maar ook van hen die niet direct zijn betrokken bij de nijverheid en den hardel. verdient het Holland Huis steun en medewerking: immers, verruiming van den export komt de N<*derlandsche bevolking in haar geheel ten goede. Voor particulieren, die Brussel bezoeken is het Holland Huis de vraagbaak op velerlei gebied. Zii vinden daar een uitgebreide lees tafel van Nederlandsche, Ned -Indische en Belgische bladen. Er worden lezingen ge houden over actueeie onderwerpen, films ver toond eerstdaags de bekende Zuiderzee film van den folklorist Van der Ven nati onale feestdagen herdacht met medewerking van onze beste redenaars en kunstenaars, kortom, niets wordt verzuimd -dat strekken kan ter verhoog ing van het saamhoorigheids- besef bij de duizenden leden der Nederland sche Kolonie in Groot Brussel. Bovendien kunnen wij mededeelen dat bij het Holland Huis in voorbereiding is het uit geven van een eigen orgaan Het Holland Huis is gevestigd Ander- ghemschelaan 61/63, bij de Cmquantenaire. het centrum van tentoonstellingen, om. van de Jaarbeurs. Dat wij op deze waarlijk nationale instel ling thans de aandacht vestigen doen wij met het oog op de te verwachten wijziging in de betrekkingen, waarop wij in onzen aanhef doelden Het biikantoor van het Holland Huis in] Nederland, Gebouw Eigen Haard. Wijde Kapelsteeg 1. Amsterdam C. Tel. 35313. zal ongetwijfeld op aanvrage nadere inlichtingen verstrekken DE RAMP VAN DE L' ATL ANT1QUE" Huldiging van de Nederlandsche zeelieden te Maassluis. In het Vereenigingsgebouw te Maassluis heeft gistermiddag onder buitengewoon groote belangstelling de huldiging plaats gehad van de drie manschappen van de sleepboot ..Lauwerszee" van de N.V. Smti Co 's Internationalen Sleepdienst die zich bij de ramp van de .,1' Atlantique" door hun kranig optreden hebben enderscheiden De toeloop van hen. die bij de huldiging aan wezig wilden zijn, was zoo groot, dat zeer velen moesten worden afgewezen. De drie opvarenden, die de huldiging in ontvangst hadden te nemen. P. M. de Baar, A. Wijgerse en M. van Teylingen, werden met een auto van huis gehaald. Het eerst werd het woord gevoerd door den burgemeester, den heer Dommisse, die hulde bracht aan de Nederlandsche reddingsmaatschappijen, wel ke kranig werk verrichten. Ook het bergings werk is van belang, in het bijzonder heeft de N V. Smit Co.'s internationale Sleepdienst vaak van zich doen spreken. Spr. ging het jongste optreden van de sleepbooten dezer maatschappij na Zij waren spoedig op de plaats van de ramp aanwezig. Drie Maassluizers hebben den moed gehad, toen de vlammenzee eenigszins geslonken was, zich aan boord van het gloeiende schip te begeven om de u ossen van de- ver schillende sleepbooten te bevestigen. Spr. bracht hulde aan deze drie mannen voor hun roemrijk werk. Niet alleen de trossen van een Nederlandsche sleepboot werden vastge maakt. maar ook die van de buitenlandsche. Spr. wees ten slotte op de ontberingen, welke de mannen hebben geleden Zij hebben alles in het werk gesteld om te redden wat er te redden viel. Vervolgens sprak de heer E. Muller namens de directie van L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst. Uit dank baarheid overhandigde spr ieder van de drie genoemde mannen een spaarbankboekje. Daarop nam burgemeester Dommisse nog maals het woord en bood den drie mannen de zilveren medaille der gemeente Maassluis aan. De heer Muller dankte namens de beman ning. waarmede de plechtigheid was ge ëindigd. Er waren tal van gelukstelegrammen bin nengekomen. o.a. uit den gemeenteraad van Egmond aan Zee, welke heden in vergade ring bijeen was. EEN KACHEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. In de woning van de wed. J. Pilon in de Westerbadstraat no 32 te Groningen is tij- dens afwezigheid der bewoonster de kachel met een hevigen slag uit elkaar gesprongen. Deuren en vensters van het huis werden ont zet. De brand, die tengevolge der ontploffing ontstond, werd door de brandweer gebluscht. Men acht het mogelijk, dat er zich in de ko len een dynamietpatroon heeft bevonden, maar zekerheid daaromtrent heeft men niet De woning was verzekerd; de inboedel niet DE BOTERPRIJS. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat de prijs der Leeuwarder boternoteering is vastgesteld op 69 ct. per K G. SLUITINGSUUR DER BIOSCOPEN IN WEERT. Onlangs werd gemeld dat de raad van de gemeente Weert ter inwilliging van een des betreffend verzoek van den vergunning- en verlofhoudersbond aldaar met 8 tegen 5 stemmen besloten heeft, tegen het advies van B. en W in, het sluitingsuur voor de biosco pen te bepa'en op 10 uur des avonds. Naar aanleiding van dit raadsbesluit heeft het hoofdbestuur van den Ned. Bioscoop Bond in zijn dezer dagen gehouden vergade ring besloten aan den minis'er van binnen- landsche zaken te verzoeken om te willen be vorderen dat het koninklijk vernietigingsrecht op dat raadsbesluit wordt toegepast op grond dat dit besluit geacht moet worden te zijn in strijd met art. 4 van de bioscoopwet. VERKEERSONGEVALLEN. Kind aangereden. Op den Rijksstraatweg WeerseloHengelo onder Deurningen (gemeente Weersele) is gistermiddag het zevenjarig dochtertje van de familie H. door een luxe auto aangereden Het kind is in hoogst zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Hengelo ver voerd. BRAND. Sigarenmakerij met inventaris uil- gebrand. Gisteravond is brand uitgebroken in de werkplaats van den heer C., te Venlo, waar een sigarenmakerij- is gevestigd. In den brandbaren voorraad vonden de vlammen gretig voedsel. Spoedig stond het geheele gebouw in lichte laaie. In allerijl werd de brandweer gealarmeerd en deze was spoedig met haar motor spuit ter plaatse. Zij slaagde er in de aangrenzende perceelen tegen het vuur te vrijwaren. Het aangetaste perceel is evenals de geheele inventaris en een be langrijke voorraad aan sigaren en ta bak verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. De aanzienlijke schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. KORTE BERICHTEN. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine is opgenomen in het Diaconessenhuis te 's-Gra venhage voor het ondergaan van een nier operatie. Officieele opening machinale bemaling. Woensdag had de officieele opening plaats van de ruwoliebemalings-installatie van den Bovenpolder. Het gebouwtje werd opgericht naast den molen aan den Hoever weg. De voorzitter, de heer A Nieuwenhuysen, opende deze officieele bijeenkomst en zette uiteen, dat de toestand van den ouden molen verbetering of vernieuwing had noodzakelijk gemaakt. In het voorjaar van 1932 dan had het be stuur besloten een nieuw gemaal op te richten. Spr. herinnerde hierbij aan wijlen voorzitter Groot en het lid van het bestuur Gul, die ook hadden medegewerkt tot de standkoming van dit gemaal en de opening hiervan niet meer hadden mogen beleven. Spr. gaf toe dat nu de kosten hoog waren geweest, dat echter voor de toekomst dit ge maal een voordeel voor den polder zou zijn Daarna dankte spr. den uitvoerder den heer Moejes. den aannemer, den heer Schuyt, den leverancier der machines, den ijverigen secretaris, den heer Dekker en alle leden van het bestuur voor hun medewerking Hierna werd de bemalingsinstallatie offi cieel in werking gesteld en overgedragen aan het bestuur van den Bovenpolder. Daarna sprak burgemeester Bos als lic van het bestuur, het was spreker aangenaam hier aanwezig te mogen zijn, het deed hem echter leed, dat de heeren Groot en Gul, die hun medewerking zoozeer hadden verleend deze opening niet mochten beleven. Spr. hoopte, dat het in het belang van den polder zou zijn, dat hij als hoofd der ge meente zitting had in het bestuur. De secretaris, de heer Dekker, wees op de mooie marmeren plaat, die in het gebouw was aangebracht en waarop met gouden letters de namen van de bestuurleden prijkten, het deed hem leed, dat hierop de namen van de heeren Groot en Gul, waarmede hij ruim 20 jaren had samengewerkt, moesten ontbreken. Spr wenschte het bestuur geluk met de in werkingstelling van dit gemaal. R.K. Kiesvereeniging. Donderdagavond werd in een der zalen vxan het Brunogebouw een algemeen? leden vergadering gehouden, welke goed bezocht was De voorzitter de heer Dr. Bamhoorn. open de de vergadering met den Christelijken groet en heette allen hartelijk welkom. Spr. zeide dat dit Jaar weder de verkiezingen plaats heb ben voor de Tweede Kamer der Statengene- raai. Deze vergadering is belegd voor de be spreking en aanwijzing van candidaten. De nieuw-benoemde secretaris de heer J Schuijt las daarop het jaarverslag voor, waaruit blijkt dat het ledental thans 613 be draagt. Met de beste wenschen voor den goe den uitslag dit jaar eindigde het verslag. Uit het jaarverslag van den penningmee ster bleek dat de ontvangsten hebben bedia- en 241.92® de uitgaven 82.23, zoodal ..et batig saldo 159. 69® bedraagt. De re keningcommissie adviseerde tot goedkeuring, waartoe de vergadering vervolgens besloot. Hierna kwam aan de orde de aanwijzingen van de candidaten voor de Tweede Kamer. De voorzitter las de daarop betrekking heb bende artikelen van het reglement voor, be nevens een desbetreffenden brief van het hoofdbestuur. Aangewezen werden de volgende heeren: Omschreven zetel de heer v. Hellenberg— Hubar, niet omschreven zetel de heeren Ch. van de Bildt, Jb. Groen en mejuffr Meijer. Plaatsvervangend de heeren Gr. Slinger land, Dr. Oomen (Utrecht) en Jos. Sperps. Door de vergadering werden als candida ten gesteld voor afgevaardigde naar de ver- -adering van de Rijks kieskring en Staten- ieskring de heeren P. A. M. Kehl, A. P. van Rossum en E. van Veen. Hierna kwam de rondvraag. De heer v. d. Berg bracht hulde aan den voorzitter voor diens uitstekende leiding, maar spr. meende dat deze vergadering wel wat al te vlug is gegaan. Er moesten van daag candidaten gesteld worden voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, voor een vierjarige zittingsperiode waarin net wel en wee van alle groepen in Nederland be handeld wordt. Spr. zou het meer gewenschi gevonden hebben wanneer dezen avond een spreker de leden eens ingelicht had over wat in de afgeloopen vierjarige periode is gepas seerd en wat in de komende zittingsperiode verwacht mag worden. De voorzitter merkte op dat veelal iedereen voldoende op de hoogte is met wat de zitten de leden gepresteerd hebben, door couranten en tijdschriften wordt ieder geregeld op de hoogte gehouden. Maar te gelegenheid kan een spreker uitgenoodigt worden het partij program te bespreken. De heer S. v. Tongeren zeide, dat hij het wenschelijk zou vinden dat eens een lezing werd gehouden over de Grondwet. De voor zitter zegde een lezing of cursus in deze toe Breedvoerig werd een en ander nog nader besproken. Hierna sluiting. De heer J. Th. van Diepen, secretaris voor de V. V. V., heeft door drukke ambts bezigheden bedankt als secretaris. Waar schijnlijk gaat ook de voorzitter heen, zij het om gezondheidsredenen. Door B. en W. is overleg gepleegd dat de jeugdige werkloozen een cursus kunnen volgen waar vakonderwijs in vele vakken wordt gegeven.De cursus is kosteloos en men kan zich aanmelden ten raadhuize. Zondag houdt het! Wit-Gele Kruis al hier een speldjesdag ten bate van kinderuit zending. SCHOORL. Voor den onlangs op 14 en 15 Dec. ge- curius" te Amsterdam slaagde dezer dagen houden federatie-examen Boekhouden „Mer onze plaatsgenoot de heer S. P. Wognum. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1931: 418 mannen en 395 vrouwen; totaal 813. In 1932 vermeerdering door geboorte m. en 8 vr.; totaal 17, door vestiging 35 m. m. en 40 vr.; totaal 75: Vermindering door overlijden 5 m. en vr.; totaal 11, door vertrek 47 m. en 52 vr.; totaal 99. Zoodat het aantal inwoners op 31 Dec 1932 bedroeg 410 m. en 385 vr.; totaal 795 Levenloos aangegeven 2. Aantal huwelijken 7. Op initiatief van de Langedijker Winke liersvereniging kwamen de besturen van deze vereeniging, de R. K. Middenstandsver eeniging „de Hanze", de „Chr. Midden standsvereeniging" en „Ons Aller Belang" te St. Pancras in een gecombineerde verga dering bijeen, dit als gevolg van de vergade ring te Warmenhuizen, ten einde ook in de ze streek gegevens te verzamelen voor het verkrijgen van steun voor den handeldrij- venden en industrieelen middenstand. De commissie bestaat uit de volgende heeren Voor St. Pancras: W. Admiraal, W. Kei zer en H W. H. Ploeg. Voor Broek op Langendijk: K. Timmer man en J. O. Koolaard. Voor Zuid-Scharwoude: H. Metselaar en D. Zeeman. Voor Noordscharwoude: M. Piersma en J Keizer. Voor Oudkarspel: C. van Zijl en F Moeijes. De bedoeling is een overzicht te verkrij gen van de uitstaande vorderingen over 193° 'OU en 1932. De bevolking op 31 Dec. 1931 bedroeg 2854 m. en 2661 vr., totaal 5515. Vermeerde ring door geboorte 59 m en 46 vr., door vestiging 155 m. en 146 vr., totaal 214 m. er 192 vr. Vermindering door overlijden 35 m en 30 vr., door vertrek 203 m. en 212 vr. To tale vermindering 238 m. en 242 vr. De be volking op 31 Dec. 1932 was alzoo 2830 en 2611 vr., totaal 5441. m STOMPETOREN. De zangvereeniging „Crescendo" te Stompetoren zal op Zondag 15 en Donder dag 19 Januari de eerste uitvoeringen in dit seizoen geven. Het zeer uitvoerige program ma belooft veel en ook het kinderkoor zal hieraan medewerken. Gaarne herinneren wij nu aan den op roep, gedaan door den burgemeester van Oterleek, bij het Floraliafeest in September i 1. toen Crescendo haar medewerking ver leende, die buitengewoon veel bijval ver wierf, dat men het koor en haar kranigen dirigent, geen betere dank kon betuigen, aan ook de uitvoeringen der zangvereeniging zel ve eens te bezoeken. Dat nu hieraan gevolg gegeven worde. Geboren: Francisca Adriana Joespha d. van J. Kehl en M. Oostermeijer. Getrouwd: Maarten Pieter Sloof en Aagje Brakenhoff. HEILOO. De tuinbouwver. „De Vooruitgang" hield Donderdagavond vergadering in café Helder. Het bezoek was niet groot. De voorzitter, de heer N F. Helder, opende op de gebruikelijke wijze en betreurde de matige opkomst. In de volgende maand, aldus de voorzitter, zullen we de jaarvergadering, met verloting houden en dan zal het bezoek wel grooter zijn De begrooting 1933 (huishoudelijke begroo ting) werd geraamd op f 79, onvoorziene uitgaven 13.50. Bestuursverkiezing, aftredend de heeren T. Akkerman en J. F. Kiers. De laatste is vol gens de statutenbepaling niet herkiesbaar. Herkozen werd de heer Akkerman en ge kozen de heer J. O os twouder. In de fin. commissie werden benoemd de heeren J. Oostwouder, A Modder en M. Dekker. Voor het groente en aardbeienver- voer naar Beverwijk, waarvoor geen in schrijving was gevraagd, waren niettemin 2 biljetten ingekomen De heer P- C. Kos te Oudorp schreef in voor 6 ceni per kist en 2 cent per slot aardbeien. De heer C. v. d. Brink te Alkmaar voor resp. 554 en 2 cent. Beide inschrijvers boden aan de embellage franco retour. Hierover ontstond nog een gedachtenwisseling Men gevoelde veel voor den heer Kos die thans de producten vervoert, doch de meerderheid meende dat we op de kleintjes moeten letten en het aan den heer v. d. Brink moeten geven. Daarna werd hij z. h. st- gekozen, ingaande 16 Januari a s. De bestelling van zaden en kunstmest had het gewone beloop, men kan nog bestellen tot 1 Februari a.s Bij punt „Mededeelingen" bracht de heer Akkerman de oprichting van een afdeeling van de Neutrale Boeren-, Land- en Tuin bouwers naar voren en wekte allen op om lid te worden. Spr. zag wel levensvatbaarheid in dien bond en meende dat de bond nog veel grooter kon worden als de middenstand ook tot dien bond toetrad, die ook valt op staat met den land en tuinbouw. Over de doel stelling van de bond werd een uitvoerige discussie gevoerd. De heer A. Modder oor deelde dien bond overbodig als de tuinbonw- vereenigingen vroeger hun taak hadden be- grepen. Acht jaar geleden hadden we den toe stand onder de oogen moeten zien. De heer Akkerman zeide dat de veilings organisaties (dit zijn practisch de tuinders- organisaties) wel wat anders aan hun hoofd hebben. De voorzitter oordeelde deze be spreking buiten de orde, doch zou er maar niet op ingaan. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. VACATURES IN DE HERV. KERK. Hoe sommige herv. gemeenten tobben met het beroepingswerk, blijkt uit het volgende: In 1932 kregen een predikant, de gemeente Genemuiden na 17 beroepen, Jaarsveld na 16, Brandwijk na 15, Kampen na 14, Berg- schenhoek en Vinkeveen na 13, Colijnsplaat en Kockengen na 12. Asperen en Hellevoet- sluis na 11, Hierden, Zevenbergen en Zwart sluis na 10 beroepen. De volgende gemeenten hadden nog geen resultaat: Den Bommel en Ooltgensplaat elk na 16 beroepen, Ouderkerk aan den IJsel na 14 en Krimpen aan de Lek elk na 13, Ben schop, 's-Greve!duin-Sapelle en Papendrecht elk na 12, Randwijk na 11, Hoornaar, Nije- ga (H.O.H.) en Ridderkerk elk na 10 beroe pen. Tot gemachtigde van het kiescollege te Uitgeest is gekozen de heer A. Winkelman. Zondag zijn te Hensbroek in de N.-H. kerk door as Rijks bevestigd tot diaken en ouderling de heeren W. Zwagerman en Joh. Groot. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 Januari. Oroote Kerk, 10 uur, ds. Warners, avond maal. Waakt en Bidt, 10 uur, ds. Vaandrager, vlootpredikant te Den Helder. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Deetman. i 6 uur, ds. Hak. Dankzegging. Rem. Oeref. gemeente, 10.30 uur, ds. Rap- pold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkinfc. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Ku!- per. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 0/,. Nederl. Iv32 4tf Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Deltt Cert Küchenm. Ace. Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm.' Studebaker U. S Leather -. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental OU Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Gem Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash I Noteering per 50, •Ezdividend. PROLONGATIE Vorige koers fExclaim. WISSFTKOERSEN Èig. Vorige koers 100i/. lOKVs lOtji/ia 70 1287. ïth llS/8 131 U28/4 141/. I 89/l# 2/s IWVie 3'/i« 3'A, 318/4 57, 4»/ia 9Vs 178»/, 112 81 44% 3U.UO 129 15«/s 92 13vl/. 1588/8 8 47. 658/8 27V. 2<V» 221/8 lw/i» 3i/. 18®/s 191/. 581/, 159'/, 191/. 138 144'/, 45»/s 77 2'/s pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. a.16 - 2 mm 70 63 58 - 2 35 - 34'/, 66 119 '29'/s*J 112'/, 1" '/H 1121/4 117-1/. 1298/. 112i/,-3 14 8»/is-J 2Vs IW/ie löi/w-J mm 16Ï s/tf 31/, 308/. i 4 17?'/,.8 110 80 44 - 17è.8/, 130 15'/, 156J-1/, 84 öi-7» 156V,-7 ïi'n/v 1551/, 5Ï U/t6 156-7, «•"fa Wi 27 26 21 Ö38/..4 63i/,. 4 63.'/, mm ï"y» - 18'/» 57'/, - 155 19 133 141 - 150 151 mm 45 21/4 - - - 1 dCL Heden 1 pCt AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn i Parijs Brussel (Bclga) Bazel i Weenen p. Sch. 100 i Kopenhagen s i Stockholm i Oelo New.York i i Italii a a i Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.35 8.32* 59.07»/, 59.12 9.711* 9.72 34.5o 34.50 47.90 47.91'/, 4335 42! 10 45.75 45.50 4315 4310 2.48Uft# 2.481 12.74 12,74

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10