^Rechtszaken £aatste Aedcfiten Stad en Omgeving. Jieck Schoot Jtu&ticaties Jiuckt&edchten DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japan tegen eventueelen Chi- neeschen boycot. Chineeschen boycot te wachten? Chineesch memorandum. DE NIEUWE ROEMEENSCHE REGEERING. STRENGE KOUDE. HINDERWET. verlaging in op 30 Januari a s., daar de arbeiders bij hun tewerkstelling twee weken werken voordat zij loon ontvan gen. Thans wordt gewacht op ingrijpen van den rijksbemiddelaar, dat vóór 30 Januari a.s. moet plaats hebben voordat er verandering in den toestand komt. BRAND. In een loods van een bierbrouwerij. Vannacht is door totnogtoe onbekende oorzaak brand ontstaan in een groote loods, behoorend bij de brouwerij van de firma Bots. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist uitbreiding van den brand te voor komen. Een groot aantal biertonnen en een pekmachine werden door het vuur vernield* Een vrachtauto bleef behouden. De loods was verzekerd, de inventaris niet. WEER BRAND OP DE P C. HOOFT. Hedenmorgen waren eenige arbeiders op het wrak van de P. C. Hooft aan het werk met een snijapparaat in de nabijheid van de machinekamer. Waarschijnlijk heeft de aan wezige olie vlam gevat door een vonk van het apparaat, waardoor weer brand uitbrak. Daar er geen di.ect gevaar aanwezig is, wacht men het verder verloop van den brand af. TEGEN GEPATENTEERDE CORRUPTIE. De onafhankelijke bond tegen gepa tenteerde coruptie in staat en maat schappij heeft Donderdagavond te Den Haag een vrij druk bezochte openbare vergadering gehouden in het Hof van Berlijn, waarin de heeren Th. van Huut en J. J. L. van Zuylen hebben gesproken over: Onze strijd tegen de opeenhooping van functies, salarissen en pensioene». ook als oorzaak van werkloosheid on der de intellectueelen. Aan het slot van de vergadering werd de volgende motie aangenomen: De vergadering, overwegende, dat de algeheele afschaffing van non-activi- teitsalarisen voor ambtenaren, die tot Kamerlid gekozen worden, of die een andere openbare functie aanvaarden, wettelijk geregeld moet woiden; dat er geen enkel pensioen uit openbare kassen toegekend behoort te worden, dan na een diensttijd van ten minste 20 jaren; dat het totale pensioen voor een staatsbur ger het bedrag van 5000 niet te boven behoort te gaan; spreekt haar afkeuring uit over de cumulatie van functies, sala rissen, non-activiteitssalarissen en pen sioenen bij zoovele Kamerleden en amb tenaren; draagt het bestuur op deze mo tie ter kennis te brengen van de minis ters van financiën en van koloniën en de leden der Tweede Kamer. DE HOLLANDERS VAN DE ATLANT1QUE. Een geschenk van een Amsier- dammmer. De burgemeester van Maassluis, de heer Domisse, heeft gistermiddag de 3 leden van de bemanning van de Lau werzee, die aau boord van de brandende Atlantique zijn geklommen, ten sta'd- huize ontvangen.'Op het stadhuis was namelijk een brief ingekomen van een Amsterdammer, van den inhoud waar van voorlezing werd gedaan. Er was een flinke gratificatie ingesloten, die aan de drie mannen overhandigd werd. Zij hebben den burgemeester verzocht, hun dank over te brengen. INBREKERS. Die de groeten aan de recherche doen. Donderdagnacht hebben inbrekers door het verbreken van een ruit aan de achterzijde van het bedrijf zich toegang verschaft tot het kantoor van de N.V. Friesche Zakkenhande!, voorheen A. Kramer Co. aan den Harlin ggertrekweg te Leeuwarden. De inbrekers, die alleen een klein bedrag aan postzegels hebben buitgemaakt, hebben aan den bin nenkant van een der brandkastdeuren ge schreven: „Als u geen betere kast hebt, kun je je geld wel op tafel laten liggen. De groe ten aan de recherche. De groeten van de in brekers. Wie vindt ons?" UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. De heer Wijnkoop in ongenade Naar het Hbld. verneemt, heeft het con gres der Communistische Partij Holland be sloten den heer Wijnkoop (die sedert 1925 geen lid meer is van het partijbestuur) op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer een zoodanige plaats toe te kennen, dat zijn her kiezing tot lid van de Kamer uitgesloten moet worden geacht. De plaats van den heer Wijnkoop zou moeten worden inenomen door den heer Beu- zemaker, die pas geruimen tijd te Moskou heeft vertoefd. Den heer Seegers, het Amsterdamsche ge meenteraadslid, zou een zelfde lot beschoren zijn. Ook deze zal zijn mandaat van de Com munistische Partij Holland niet hernieuwd krijgen. MET TWEE TON AAN EFFECTEN VERDWENEN. In een buitengewoon Politieblad verzoekt de officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Arnnem aanhouding en voorge leiding van A J. F. M. Staamer, te Velp (gem. Rheden), wiens in verzekerde bewa ringstelling is bevolen bij vonnis zijner rechtbank, d-d. 9 Januari 1933, ingevolge art 87 der Faillissementswet. Het verzoek tot aannouding en voorge leiding van den bovengenoemden persoon staat in verband met de geruchtmakende ad vertenties, welke Maandagavond vanwege een recherche en informatiebureau te 's-Gra- venhage in de grootste dagbladen en in fi- nancieele organen verschenen. Dat bureau publiceerde een lijst van ver miste effecten tot een waarde van ongeveer 200.000 en verzocht mededeeling wanneer deze effecten, waarvan series en nummers be 9 kend waren, bij de een of andere bankinstel ling ter beleening of ten verkoop zouden worden aangeboden. Het spreekt vanzelf dat deze advertenties groot opzien verwekten, in hoofdzaak wel om het ongewoon groote bedrag waarover het hier ging. Het recherche bureau had echter de meest strenge orders de aangelegenheid geheim te houden en geen enkele mededeeling te doen. De politie was van de zaak niet op de hoogte. Verschillende bankiers wendden zich tot de politie om inlichtingen te verkrijgen met betrekkng tot de herkomst der bedoelde effecten. De betrokken politieautoriteiten konden echter geen nadere gegevens vertrek ken, doch hadden den indruk dat het hier een civiele zaak betrof en geen misdrijf. Uit verschillende feiten bleek echter dat de publicatie van het bureau betrekking had op den heer A. J. F. M. Staamer te Velp (gem. Rheden). Er is komen vast te staan dat men hier niet uitsluitend te doen heeft met een civiele zaak. Er zou een strafrechtelijke zijde aan deze kwestie verbonden zijn. De heer S. is sinds korten tijd gehuwd. Zijn vrouw bezat eenig vermogen en is vóór haar huwelijk ver schillende malen gewaarschuwd om niet met S. te trouwen. Zij' heeft dit echter toch ge daan. Thans is sinds enkele dagen de heer S. verdwenen met medeneming van een par tij effecten ter waarde van 200.000, ver moedelijk toebehoorende aan zijn vrouw. De ze wenschte aanvankelijk de politie niet in de zaak te betrekken, doch van particuliere zijde de noodige hulp te verkrijgen. Maandag jl. is het faillissement van den heer S. uitgesproken en in verband hiermede wenschte de officier van justitie hem te hoo ren over het bezit der effecten. S. was echter niet verschenen en daarom is zijn aanhouding en voorgeleiding gelast. Er zijn enkele aanwijzingen welke er op duiden dat S. reeds in het buitenland zit. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 13 Januari. DE GOEDE BAKKER HAD BETER BIJ ZIJN OVEN KUNNEN BLIJVEN. De heer Corn. K., bakker te Heiloo, was bij verstek veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen wegens het niet aanwezig hebben van een bijgehouden tarweregister, doch tegen dit hem blijkbaar onwelgevallige vonnis in hooger beroep gekomen. Hij las thans een keurig gesteld verweer voor, dat echter wei nig succes verwierf, zooals bleek uit de be krachtiging van het gewezen vonnis. EEN ZAAK GELIJK AAN EEN WEDREN MET HINDERNISSEN. Ten tweede rnale werd thans voor het voetlicht gebracht de aanrijdingszaak bij de Muizenvreugd" contra deti aannemer C. M. v. L. te Alkmaar, waarbij de timmerman Leeuwenkamp tamelijk ernstig werd ver wond De vorige week was het ongeval ter plaatse zelf geënsceneerd en heden zou de verdere afwerking in de rechtzaal plaats hebben. Het duurde echter lang voor het ge- heel^gezelschap compleet was, inaar eindelijk kón aan toch worden „gehaald". Alstoen verscheen de heer Stoutjesdij'k, koopman, raadslid en verdienstelijk Roode Kruis- verpleger, die den gewonde de eerste hulp had verleend en nu zijn bevindingen kenbaar maakte, waar hij het lichaam van den aan- geredene had aangetroffen. Voorts sprak deze getuige er zijn ontevredenheid over uit, dat op bedoeld druk en gevaarlijk verkeers punt geen enkele verkeersregelaar op Vrijdag wordt aangetroffen, terwijl op de kaasmarkt verschillende agenten met deftige witte hand schoenen rondwandelen. De getuige had zulks opgemerkt aan een inspecteur, die ech ter had geantwoord, dat dit door hem zou worden geregeld Wat de zaak zelf betreft, die moest opnieuw worden aangehouden, ten einde dr. Postma uit Hensbroek ook nog als getuige te hooren Tot wederziens dus op 20 Januari. DE STOELENJONGLEUR OPNIEUW TEN TOONEELE VERSCHENEN. Volgens uitvoering in fraai geïllustreerd verslag van rijksveldwachter Minée, de sterke vuist van de Drie Egmonden, had op het illustre kermisfeest in de Bachustempel van moeder Zwart te Egmond-Binnen de 18-jarige greppelgraver Theodorus M. uit Heiloo, in Amstel pils-extase met een stoel om zich heen staan zwaaien, niet tot bepaald genoegen van de op de veiligheid van kop en ribben ge stelde andere feestgenooten Natuurlijk werd deze extra voorstelling afdoende beëindigd door de super-diender Minée en zijn ambtge noot, terwijl proces-verbaal en convocatie voor de kantongerechtszitting natuurlijk niet uitbleven. De gedagvaarde balanceur bleek het echter op 6 Januari met de dagvaarding niets eens te zijn en dus was het noodig om den heer Minee maar weer eens uit zijn openlucht-instituut voor het aanleeren van goede manieren op boerenkermissen te halen, teneinde zijn nadere toelichting te vernemen. De explicatie van den heer G. Minee bleek alsnu voldoende den kanton rechter de vrijheid te geven, het onderwerpe- lijke maar niet onderworpen jonge mensch tot 8 boete of 8 dagen hechtenis te ver- oordeelen. HET ETHERGOI.FCABARET IN DE HUISKAMER. Zooals onze trouwe luistervinken hebben moeten onthoucen stond op 23 December te recht de heer Pieter Kde waard uit „De Roemer" te Alkmaar, omdat hij zonder ver gunning van het stadsbestuur zijn begunsti gers op 13 December had onthaald op muzi kale amusementen. Door den comparant werd alstoen aangevoerd dat deze gewraakte executie was gepresenteerd door den in de achter het café gelegen huiskamer geplaatste radio'uidspreker. Ten einde dit verweer nader te ontleden was deze zaak aangehouden tot heden en werd alsnu geconsulteerd inspecteur Maarieveld, die verklaarde dat bedoelde luid spreker was opgesteld achter een glasloos bovenlicht, afgedekt door een met 7 punaises vastgestoken stuk landhuisstof. De kanton rechter. z.1. voldoende ingelicht, wees direct vonnis en veroordeelde den heer K. tot 3 boete of 3 dagen hechtenis, waarop veroor deelde verklaarde met dit vonnis geen genoe gen te nemen. Dus dan maar in cassatie! Wordt vervolgd. Ongecorrigeerd. Het executief comité van de Japan- sche nationale economische liga besloot aan het te Weenen te houden congres van de internationale kamer van koop handel een resolutie voor te leggen waarin de economische boycot van goe deren van een andere mogendheid be doeld als politiek strijdmiddel wordt verboden. De Chineesche K. v. K. te Shanghai heeft gisteren een rondschrijven gericht aan alle commercieele en industrieele organisaties, waarin wordt gewezen op den feitelijken oorlogstoestand, waarin China tegenover Japan verkeert en waarin met nadruk het toepassen van den economischen boycot wordt gepro- pageert als een van de meest doeltref fende wapens, waarover China tegen over Japan beschikt. De centrale Chineesche regeering heeft zich met een memorandum ge wend tot de regeeringen van de U. S. A„ Engeland, Frankrijk, Italië, België, Spanje en Nederland. In dit memoran dum wordt het standpunt van China ten aanzien van het conflict om Shang- haikwan uiteen gezet en wordt scherp geprotesteerd tegen de Japansche actie. Er wordt op gewezen, dat de Japansche opmarsch niet in overeenstemming is te brengen met de bokser-overeenkomst van 1901, zoodat China de verantwoor delijkheid voor de gevolgen moet afwij zen en zich het recht van militair ver zet tegen den Japanschen aanval voor behoudt. De nieuwe Roemeensche regeering zal nog in den loop van Zaterdagochtend worden gevormd. Het schijnt vast te staan, dat Titulescu minister van bui- tenlandsche zaken wordt. Overigens keeren alle afgetreden ministers met uitzondering van Maniu en Mjchalake A in het nieuwe kabinet terug. Gisteren is plotseling in Noord- Duitschland strenge koude opgetreden. Te Berlijn daalde de temperatuur van nacht tot 10 graden onder nul. e- OPRICHTING KNAPENKOOR. Men schrijft ons; Er heeft zich hiér 'ter stede een Comité vormd, bestaande uit de heeren ds. W. D. Baar, A. Bartelds, P. Ensingh en Corn. Jon ker, tot oprichting van een knapenkoor van jongens van 6 tot 14 jaar. Aangifte kan alreeds geschieden op Maandag, 16 Jan. a.s„ des middags van 4 tot 6 uur in het Vereenigingsgebouw der Vrijz. Hervormden, Heul 3. Ieder, die het voorrecht had indertijd in de Groote Kerk den prachtigen zang van het Berlijnsche Domkoor en het Dresdensche Kruiskoor te beluisteren, zal zich den geheel eenigen klank dier reine jongensstemmen met hun wonderlijk timbre nog levendig herinne ren. Wellicht is toen bij menigeen de stille wensch opgekomen om ook in de stad onzer inwoning een soortgelijk koor te bezitten, dat af en toe zich onder de machtige spitsbogen varing op het gebied van kinderkoren, zich hooren. De mogelijkheid bestaat thans, als het plan van het comité slaagt. Het spreekt van zelf, dat de prestaties van bovengenoemde wereldberoemde koren niet dan na jarenlan ge ernstige studie onder bekwame leiding zijn bereikt. Waar echter de heer Corn. Jon ker, muziekleeraar met rijke practische er varing op het gebied van kinderkoren zich met de leiding heeft willen belasten, mag ze ker bij uitvoering van het plan eenig resul taat worden verwacht, 't Is daarom te ho pen, dat velen deze pogingen zullen toejui chen en op de een of andere wijze, hetzij door aangifte van jongens, hetzij door een geldelijke bijdrage, zullen steunen. GESLAAGD. Voor het op 14 en 15 Dec. 1.1. te Am sterdam gehouden Federatie-examen boekhouden „Mercurius" slaagde de heer C. R. Beek Jr. Alkmaar. PIEPKUIKENMARKT. De piepkuikenmarkten zullen aan staanden Zaterdag '21 Januari wederom aanvangen. EEN BAR-HOUDER GEARRESTEERD. Dezer dagen is door de politie alhier pro ces-verbaal opgemaakt tegen een caféhouder, die een der vele bars exploiteert. De man had de drankwet overtreden, aangezien hij aan bezoekers in zijn woonkamer z.g. zwak-alco- holische dranken verstrekte bij de in zijn huis georganiseerde nachtelijke fuiven. Reeds eerder was deze bar-houder door de politie gewaarschuwd voor een overtreding der politieverordening en toen was door den burgemeester de muziekvergunning ingetrok ken. Het bleek echter, dat die waarschuwing niet voldoende was. Bij het politionneel onderzoek bleek verder, dat in de woning van den bar-houder ge legenheid werd gegeven tot het plegen van het misdrijf, bedoeld bij artikel 250 bis W v. S. en op grond van dit ernstig misdrijf is proces-verbaal opgemaakt. De verdachte is gisteren aangehouden en verhoord, waarbij hij een bekentenis aflegde Daarna is hij ingesloten in het Huls van Be waring alhier. AANVANG ZONDAGSSCHOOL. Men schrijft ons dat de lessen der Zondagsschool der Ver. v. Vrijz Her vormden „de Evangelische Unie" weer aanvangen op Zondag 15 Jan. a.s., des morgens om 11 uur in de lokalen der Ambachtsschool aan den Bergerweg en der 2de. Gemeenteschool aan de Oude gracht tegenover het Wildemanshofje Aangifte van nieuwe leerlingen van den leeftijd van 6 tot 12 jaar kan d^.n tevens plaats hebben. VOOR HET ÖIERENASYL. Van mej. T. Br uit Kerkwijk is 1 ontvangen voor het te Alkmaar te stich ten dierenasyl. Voor het plaatsen van dieren is 1 ontvangen. RECTIFICATIE. In het gister opgenomen bericht van B. en W. van Alkmaar inzake het raadsbesluit van Egmond aan Zee tot intrekking van de sub sidie aan het Centraal Ziekenhuis, is een re gel uitgevallen waardoor een zin (de 3e alinea) onduidelijk is geworden. Er staat: Ook de volgens de verslagen in de pers geuite bewering, dat het motief voor de subsidieering is vervallen omdat de sub- sidieerende gemeenten sedert de gelijkstelling der tarieven, berust op een onjuisten gedach- tengang. Er moest staanOok de volgens de versla gen in de pers geuite bewering, dat het mo tief voor de subsidieering is vervallen omdat de subsidieerende gemeenten geen voordeel meer hebben boven de niet-subsidieerende gemeenten sedert de gelijkstelling der tarie ven, berust op een onjuisten gedachtengang. AANBESTEDING. 7 Gisteren werd in café Central aanbe steed het nieuw te bouwen magazijn annex monsterkamer, kantoor enz. voor den ijzerhandel v/h. R. van Ree te Alk maar, onder architectuur van den ar chitect D. S. de Boer, Alkmaar. Begrooting 14500. I gekomen 34 biljetten. Ingeschreven als volgt: V 1. Groot en Bijl, Oudorp 10994. 2. R. Holman, Alkmaar 11690. 3. P. de Geus, St. Maarten „11749 4. B. Tuin, 't Zand 11990. 5. J Lugtig, H.-Hugowaard 12094.— 6. D. Eriks, Burgerbrug „12250. 7. E. Roozing, Petten 12310. 8. J. Pilkes, Alkmaar „12445. 9. M. Duinmayer, Alkmaar „12760.-— 10. Doedens en Schilder, 't Zand „12887. 11. P. Klaver, Heiioo „13139.50 12. P. Doorn, St. Maartensbrug 13200 13. J. Beumer, Alkmaar „13300. 14. R. K. Koppen, Alkmaar „13331. 15. C. Blaauboer, Schagen 13333. 16. D. v. Diepen, Schermerhorn 13425. 17. R. J. Bot, Alkmaar „13450.— ■*8. Joh. Faus, N. Niedorp „13489.— 19. den Das en Schuit, Bergen 13500. 20. W. Karsen, Alkmaar 13500. 21. C. Noord, Bergen f. 13555. 22. H. Koorn, Alkmaar 13590. 23. J. G. Schaaf, Alkmaar „13750. 24. J. Limburg, Purmerend 14380. 25. J. de Vries, Bilthoven 14500 26. Joh. Apeldoorn, Alkmaar 14557. 27. J. Henselman, N.-Scharvv. 14620. 28 J. Kes, Velsen 14690. 23. O Hamstra, de Rijp 14740. 30. N. Tromp, Alkmaar 14885. 31. Giltjes en Scheepmaker Broek op Langendijk „14900. 32. S. S. de Boer, Drachten (Fr.) 14957.— 33. G. Zwart, Egmond aan Zee 14980 - 34. A. Kalf, Heer-Hugowaard 16317.— Gegund aan P. de Geus, St. Maarten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN, Op Zondag 15 Januari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Men schrijft ons uit Zuidscharwoud3 Daar het zich laat aanzien dat in de eerstkomende jaren niet tot een beroe ping van een predikant der herv. ge meente alhier zal kunnen worden over gegaan en in dezen vacature-toestand slechts om de 14 dagen kerkdienst plaats vindt, heeft de kerkeraad aan den ring „Scharwoude" gevraagd om tijdens de wintermaanden iederen Zondag samen komst te houden. Het recht om op iede ren Zondag predikdienst te kunnen hou den, wordt i.w w. in Art. 23 van het re glement op de vacaturen toegekend, doch gezien de zeer vele vacaturen wel ke in dezen ring bestaan, heeft deze laatste toch nog kans gezien den kerke raad ter wille te kunnen zijn. Zoo zal dus hier tot April iedere week dienst zijn en wel de eene week 's morgens en dc andere week 's middags of 's avonds. Ten einde de mogelijkheid van com binatie der herv. gemeenten Noord- scharwoude en Zuidscharwoude onder de oogen te zien, heeft de kerkeraad van laatstgenoemde gemeente een betref fend verzoek gericht aan genoemde zus- tergemeente, en deze heeft nu bericht gebonden daartoe bereid te zijn. Binnen kort heeft deze bespreking plaats. De kerkeraad der hervormde ge meente te Hoorn besloot voor 1933 des gevraagd ter beschikking van de rechtz Evangelisatie te stellen: één doopbeurt, één bevestigingsbeurt en één avond maalsdienst. PREDIKBEURTEN. OUDORP, 10 uur, ds. Groot, Bij besluit van 11 Januari 1932 is aan den heer J. BING, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een ROOKERIJ achter het perceel ACHTER STRAAT nr. 62, alhier. j Alkmaar, 16 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Jan. 1933. Andijvie per ICO stuks 0.404.10; Bloemendaler kooi per 100 stuks 5.80; Bloemkool le s. per 100 stuks 8.50—20, 2e s. 1 50--/ 4.50; Boerenkool per 100 stuks 0.80—4.60; Gele kool per 100 K G. 0.60—2.30; Groene kool per 100 stuks 1.606; Kropsla per 100 stuks 3.20—7.50; Peren fier 100 pond 4—12; Prei per 100 bos 1.90—620; Roode kool per 100 K.G. 0.603; Selderie per 100 bos 2.30 4.10; Spruit enper 100 pond 1.50 10.50; Tomaten per 100 pond 3 17.50; Uien per 100 K.G. 1.90—3.80; Wortelen per 100 bos 4.50—7; Witlof le s per 100 pond 8.50—12.50; Witlof 2e s per 100 pond 57.50. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 14 Jan. 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 170000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.9O—3.20, 58—60 3.10—3.40, 60—62 3.20— 3.60, 62—64 3.50—3.80, 64—66 3.604.10; Kleine 50—55 2.70— 3.10. 33000 stuks Eendeieren 3 20— 3.40. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Jan. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Paarden 70—250; 3 Melk koeien 100180; 13 Nuchtere kalveren (slacht) 512; 44 Schapen: vette 15 19 en Overhouders 812; 17 Schrammen 10—14; 37 Biggen (10 we ken) 6—112 Bokken of geiten 4. DE BOTERPRIJZEN. X ALKMAAR, 14 Jan. 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 8087 M cent, 2e s. 70—80 cent per pond. Eieren (groothandel) 2.95— 3.45. Eendeieren 3.25. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Jan. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. '33. Langendijker Groentenveiling. 1500 stuks Bloemkool: Reuzen 5.407.70, 2e s. ƒ1.40—2 per 100 stuks; 44000 K.G. Roode kool les./ 0.803 en 2e s. 0.60 2.30; 20000 K.G. Gele kool le s. 0.60 1.80; 48000 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent; 20000 K.G. Uien: gele uien 2.602.80, gele drielingen 2.60 2.70; 1300 K.G. Bieten 1.10 per 100 K.G. PURMEREND, 13 Jan. 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Witlof 8—20 per 100 K.G.; Bloemkool 111 per 100; Roode kool 0.504.30 per 100; Savoye kool 0.50 f 4.40 per 100; Spruitkool le s 1.10 2, 2e s. 2090 cent per 15 K.G.; Boere- kool 45—80 cent per kist, 10 K.G.; Selderij 8—12 per 100 bos; Andijvie 20—85 cent per kist; Bieten 35 per 1000; Wortelen 2236 cent per zak; Uien 60—87 cent per 25 K G.; Uien drielingen 62 cent per 25 K.G.; Prei 29.80 per 100 bos. Appels: Luntersche Pippeling 814, Notaris appel 20, Present van Engeland 19 26, Reinette, goud 1323, alles per 100 K G. Peren: Comtesse de Paris 16— 17, Kamperveen 14, Winterlouwtje 6.50—16.50, Winterjan 6—16.50, alles per 100 K.G, WARMENHUIZEN, 13 Jan. 1933. Roo, de kool le s. 1.60—2.90, 2e s. 0.90— 2 30;Gele kool 2e s. 0.70-f 1.80; Witte kool le s. 60—80 cent en 2e s. 0.60; Drie lingen 3.50; Uien 2.70—f 2.90; Grove uien 3.10. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. 1933. 150 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 0.80; 9400 K.G. Uien': Drielingen 3, Uien 2.80—3, Grove uien f 2 50— 2.60; 1100 K.G. Peen 1.20—1.30; 56000 K.G. Roode kool 1.40—2.70, door schot 0.60—2.10; 53900 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent, doorschot 60 cent; 16800 K.G. Gele kool 0.801.40, door schot 0.60—1.30, alles per 100 K.G.; 70 stuks Bloemkool 6.90 per 100 stuks. Door gedraaid: 21800 K G. Deensche witte kool; 1900 K.G. Gele kool en 700 K.G. Roode kool. ZAANDAM, 13 Jan. 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 60—90 cent per kist; Andijvie 3075 cent per kist; Peen 0.40 1 per zak; Pieterselie 712 ct. per bos; Selderie 612 cent per bos; Prei 3—5 cent per bos; Uien 0.40—120 p. zak; Bloem kool les. 911 cent per stuk; ditroenen 1.50 per 100; Boerekool 2660 cent per kist; Roode kool 26 cent per stuk; Groene kool 2—5)4 cent per stuk; Stoofperen 67J4 cent per pond; Gele kool 24 cent per stuk; Br. lof 810 cent per pond; Tomaten 23 ct. per pond; Spruiten 5—7 cent per pond; Goudreinette 611 cent per pond; Peen 0.40—1 per zakBieten 50—65 cent per zak; Sinaasappelen 4.10—6 per kist. BEVERWIJK, 13 Jan. 1933. Andijvie 5- 26 cent; Spruiten 415 cent; Breekpeen 10 23 cent; Boerekool 4—8 cent; Appelen en peren 1116 ct.; Peen, Uien, Bieten, Schor- seneeren en Aardappelen 1 4 cent; Holl. witlof 7—12 cent per K.G.; Bosgroenten 4J4 11 cent; Bloemkool 27 cent; Bloemen- daalsche gele kool 38 cent; Bredasche groene 4—6 cent; Knolten 2—4 cent per st afbraakpeen per ki. kist le s. 1.15.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3