JUxwinciaai 1lieuws SCHAGEN, OTERLEEK. BOVENKARSPEL. HOORN. DE STREEK, WINKEL. HEEMSKFRK. HEILOO. NOORDSCHARWOUDE. WARMENHUIZFN. Jjitwwland De bestrijding van Griep. bouwt niet binnen afzienbaren tijd door een willekeurige politieke raadsmeerderheid ver slechterd of vernietigd zal worden. Wij twijfelen er niet aan of het schoolbe stuur zal van een eventueele afwijzing van zijn verzoek wel in hooger beroep gaan Trouwens, wanneer het zelfs mogelijk zou zijn, dat de afwijzing tot in hoogste in stantie gehandhaafd zou blijven, gaat het ten slotte om één leerling, die binnen af zienbaren tijd ongetwijfeld te vinden zal zijn, waardoor alie thans bijeengezochte bezwa ren zouden vervallen. Het schoolbestuur heeft door genoegen te nemen met de lokalen der oude meisjesschool zeker bliïk gegeven de gemeente niet noode- loos op kosten te •.vii'en jagen. Da' een ge meentebestuur daartegenover deze houding meent te moeten aannemen kan ni'n slechts betreuren. Het geeft den indruk, dat het be roep op fair play ditmaal van de verkeerde xijde gedaan is. Red. Alkm. Crt.) VERBREEDING KRERBESTEEG. B. en W. schrijven in bij,..ge No. 3: In verband met de omstandigheid, dat twee perceelen. gelegen in de onmiddellijke nabij heid van de Krebbesteeg, aan de zijde van de Langestraat en de Nieuwesloot, zullen wor den verbouwd, scheen ons de gelegenheid gunstig om te trachten, met de eigenaren der te verbouwen panden tot overeenstemming te geraken met betrekking tot de verbreeding der Krebbesteeg. De gemeente zou hiertoe haar beide panden noek KrebbesteegLange straat en hoek KrebbesteegNieuwesloot moeten sloopen en een strookje langs de Krebbesteeg aan die eigenaren moeten af staan. waartegenover zij een strookje grond aan de gemeente zouden moeten overdragen, benoodigd voor de verbreeding. Zij vér- klaarden zich bereid een bijdrage in de kos ten te verleenen van resp. f 2500 en 1500, het laatste bedrag in den vorm van een af koopsom van een op het perceel Nieuwesloot 75 te vestigen grondrente van 1.50 per week Aangezien het ons gewenscht voorkwam, te onderzoeken of de gemeente, met het oog op de aan te wenden kosten, tot verbreeding het besiuit zou kunnen nemen, hebben wij ons ook met andere belanghebbende eige naren verstaan, die nereid bleken een bijdrage te verleenen van in totaal f 1850, hetgeen, met de bijdrage der beide hicrvoorbedoelde eigenaren (de heeren H. C. Lind^ en M. Broers) een totaa. uitmaakt van 5850. De uitgaven van de gemeente zijn, bij ver breeding van de Krebbesteeg over de geneele lengte tusschen Langestraat en Nieuwesloot, 3500, vermeerderd met de kosten van aan koop van het percee' Krebbesteeg nr. 1 ten bedrage van 2500 in totaal derhalve f 6000, verminderd met de opbiei.gst var, de afbraak van de percee en Langestraat 74 en Nieuwe sloot 75 De uitgaven en ontvangsten wegen dus ongeveer tegen e'kaar op Intusschen moet men natuurlijk eveneens in aanmerking nemen, dat de gemeente een jaarlijksche huur zal derven van resp. 1050 en 416. in to taal f 1466. verminderd met kosten en las'en Naar wij meenen is de verbreeding van de Krebbesteeg tusscnen Langestraat en Nieuwe sloot thans we.' een zoodanig verkeersbelang, dat tot die verbreeding op dit daarvoor zoo gunstige oogenblik moet worden overgegaan voorzoover mogelijk. De heer Klinkert hu i-- der van het percee! Langestraat 74, heeft n.1. de beschikking over dat pand nog tot 1 Mei 1939 (ingevolge Raadsbesluit van 4 October 1928). Ondeihandeürgen zijn met hem ge voerd cm tot tusschentiidsche ontbinding der huurovereenkomst te geraken Mocht bet niet gelukken, met den hee' Klinkert tot overeen stemming te kcm-°n. dan zal de Krebbesteeg eerst worden verorted van de Nieuwesloot af tot het perceel Klinkert en na afloop van de huur tot de Langestraat Wij noemden hiervóór een bedrag van 5800 in ttaai als bijdrage van belangheb benden Wij moeten hierbij een opmerking maken ten aanz'en van één hunner, n 1. den heer J. Metz. Hoewel deze zich bij de met hem gehouden besprekingen bereid ver klaarde. zijn bijdrage te zullen betalen in elk geval binnen twee iaar nadat de Krebbesteeg over de geheele lengte tusschen Langestraat er. Nieuwesloot za! zijn opgeleverd, heeft hij ten slotte geweigerd, die toezegging te hand haven. Hij wenscht zich thars alleen te ver binden tot betaling op het tijdstip van ver koop van den grond of. wanneer hij zelf het terrein wil bebouwen, zoodra ons college de bouwplannen goedkeurt en vergunning tot bewoning der gebouwde perceelen verkent. Wij meenen, dat de gemeente in dit voor stel alleen dan kan tr»-den, wanneer de ge meente tegelijkertijd een maatregel neemt om te beletten, dat de eigenaar, wie dit in de toekomst ook zij, van de verbreeding feite lijk profiteert. Daartoe zal de gemeente, naar ons voorkomt, voor het terrein, thans toebe- hoorende aan den heer Metz, een schutting moeten plaatsen. Wij zouden daartoe gaarne niuchtiging ontvangen, van welke machtiging wij zulien gebruik maken zoodra de thans bestaande muur geheel of ten deele wordt verwijderd of daarin openingen worden ge maakt vóórdat de bijdrage betaald is. De verbreeding geschiedt ir. dier voege, dat de rijstraat wordt 4.25 M., de trottoirs 150 M., zoodat de straat in totaal een breedte krijgt van 7.25 M. Ter vergelijking vermeiden wij de breedte van eenige zij straten van de Langestraat: Hoogstraat 4.50 M., Schoutenstraat 4 40 M, Pastoorsteeg M Achterstraat 5 M Paijglop 4 28 M Houttil 5 80 M Boterstraat 4.75 M. In deze maten zijn trottoirs en stoepen begrepen. In overleggirg van de stukken stellen wij r^°! nemen het volgende besluit: De Raad dei gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en «cthouders, opgenomen in bijlage nr. 3 tot het verslag van 's Raads handelingen; Besluit: de K ree besteeg tusschen de Langestraat en de Nieuwesloot te vtrbreeden tot 7.25 M., en daarvoor aan Burgemeester en Wethouders een ..rediet toe te staan van ten hoogste f 3500; II. Burgemeester en Wethouders te mach tigen. de pei cellen Nieuwesloot 75 en 1 angestraat 74 te Joopen zoodra deze perceelen door de tegenwoordige huur ders zulkn zijn ontruimd; III. aan te gaan e»n overeenkomst van rui- ling van grond; a. met H C. Lind te Alkmaar, waarbij deze aan de gemeente afstaat 41 M2. grond, grenzende aan de Krebbesteeg en benoodigd voor de verbreeding der Krebbesteeg tot 7.25 M. (welke oppervlakte grond deel uitmaakt van het kadastrale perceel Sectie A. nr. 2125) en waar bij de gemeente zich verbindt te zijner tijd aan H C. Lind af te staan een strook van 23 M2. grond over de volle diepte van het kadastrale perceel Sectie A. nr. 2183 en deel uitmakende van dit perceel, welke overdracht zal plaats hebben uitetlijk op 1 September 1939 en in elk geval binnen drie maanden, na dat de huur van het perceel Lange straat 74 zal zijn geëindigd, een en ander onder voorwaarde, dat partij Lind aan de gemeente 2500 be taalt zoodra de Krebbesteeg geheel verbreed is opgeleverd en voorts op de nader door Burgemeester en Wethouders met partij Lind over een te komen voorwaarden; b. met M. Broers te Alkmaar, waarbij deze aan de gemeente afstaat 18 M\ grond, ten deele grenzend aan de Krebbesteeg en benoodigd voor de verbreeding der Krebbe steeg tot 7.25 M (welke opper vlakte grond deei uitmaakt van het kadastra'e perceel Sectie A. nr. 2068) en waarbij de gemeente aan M Broers afslaat een strook van 8 M2. over de volle diepte van het kadastrale perceel Sectie A. nr. 402 en deel uitmakende van dit perceel, een en ander >,nder voorwaarde: dat partij Broers, zoodra de ge- gemeente de Krebbesteeg van de Nieuwesloot af over een lengte van 24 M heeft verbreed tot een straat van 7.25 M., ten oehoeve van de gemeente Alkmaar op het hem toebehoorende perceel Nieuwe sloot nr 73 vestigt een grondrente van f 1 50 per week. met bevoegd heid van den schuldpiichtige om de rente af te koopen tegen een bedrag van 1500. dat partijen elkaar zoo spoedig mogelijk de beschikking geven over de ov« r te dragen perceelsgedeelten dat voorts zullen gelden de na der door Burgemeester en Wethou ders met partij Broers overeen te komen voorwaarden, IV. aan te koopen van D. Kistenmaker en C. Meijer de werkplaats, geleegen aan de Krebbesteeg, plaatselijk genummerd Krebbesteeg nr. 1, kadastraal bekend in Sectie A. nr. 402a., vooi de som van ƒ2500.op de nauer door Burge meester en Weihouders met de verkoo- pers overten te komen voorwaarden; V. de sub I. II en IV bedoelde uitgaven na der te regelen bij suppletoire begroo- <ing; VI. te aanvaarden de toezegging van bij dragen in de kosten van verbreeding der Krebbesteeg gedaan door de fa. Zwaan en Zn. en C. H. de Lange, wo nende te Alkmaar, bij verklaringen d.d. 15 December 1932; H. J. Groebe en J. Metz, wonende te Alkmaar, bij verkla ring resp. d.d. 7 en 14 Januari 1933; VII. Burgemeester en Wethouders te mach tigen, voor het perceel, thans toebe hoorende aan den heer J. Metz, op het daartoe door hen geschikt geachte oogenblik een schutting tv. plaatsen en houden zoolang de bijdrage, in de ver klaring van den heer Metz genoemd niet is betaald. VERHUUR VAN GROND. In bijlage No. 9 schrijven B. en W.: Wijlen de heer C. W. Bruinvis heelt bij zijn nalatenschap, welke de gemeente krachtens Raadsbesluit van 1 Juni 1922 (B Z.), goedge keurd door Ged. Staten van Noordholland bij besluit van 28 Juni 1922, nr. 187. heeft aan vaard, bepaald, dat de huuiders van de na gelaten onroerende goederen Net gehuurde nog tien achtereenvolgende jaren tegen de toen geldende huursom zullen kunnen blijven huren. Bedoelde termijn van 10 jaren is Kerstmis j.1. verstreken. Daar het nu niet het geschikte oogenblik is om de desbetreffende landerijen te ver- koopen, geven wij U in overweging ons te machtigen die gronden tegen de in het hierna sub a opgenomen ontwerp-besluit aange geven, door oe pachtcommissie geschatte huursommen voor ten hoogste 5 jaren te verhuren. Voorts zijn de huurovereenkomsten betref fende de perceelen grond, welke in het ont werp-besluit sub b zijn aangegeven, eveneens Kerstmis j.1 geëindigd. Aangezien deze op nieuw verhuurd moeten worden, verzoeken wij U ons te machtigen deze overeenkomstig de door de pachtcommissie aangegeven huur waarden. voor ten hoogste 5 jaren te ver huren. telkens van jaar tot jaar. Met verwijzing naar het advies van de pachtcommissie d.d. 5 Januari j.1. en van de commissie van bijstand voor het grondbedrijf, die wij bij de overige stukken te.- inzage heb ben gelegd, stellen wij B en W. voor het des betreffende besluit te nemen. EGMUNDBINNEN. Volksbond Donderdagavond vergaderde de Volks bond in het patronaat. De opkomst zeer tal rijk, waarover de voorzitter, de heer v. d. Reep in zijn openingswoord, waarin hij te vens de beste wenschen uitte voor 1933, zijne tevredenheid uitsprak. Op een verzoek om steun van het dr Ariënsfonds werd afwijzend beschikt. Mede gedeeld werd, dat de heer van Slingerland op de feest vergadering in April het woord zou voeren. Het vele werk van dezen dis trictsbestuurder bleek uit het jaarverslag over 1931. Na deze mededetlingen besprak de voorzitter de regeling met het patronaats bestuur getroffen over de beschikbaarstel ling van het patronaat voor de werkloozen Deus dedit draagt de verantwoordelijkheid, de brandstoffen worden door Volksbond en de genoemde vereeniging elk voor de helft betaald. Een lijst met de uren van openstel ling wordt opgehangen. Tot afgevaardigden naar de in April te houden vergadering van den Centralen Raad werden benoemd de heeren v. d. Reep en A. Zentveld. Daar in April het 12M jarig be staan feestelijk herdacht wordt, zal de ge wone feestvergadering vervallen. Wel wordt in Februari de jaarvergadering gehouden. Tot leden in de controlecommissie werden aangewezen de heeren C. de Boer, G. Baltus en Th. Marx. Voor de retraite op 2023 Jan. te hou den werden 6 plaatsen gratis beschikbaar gesteld, waarvoor zich 17 liefhebbers opga ven. Het lot wees de 6 gelukkigen aan. De vragenbus werd uitgesteld tot de vol gende vergadering. Hierna hield de geeste lijke adviseur een geestdriftige improvisatie over de Kerstrede van den Paus. Hij spoorde aan tot gebed en boete. De voorzitter dankte voor deze rede en hoopte, dat de woorden zouden ingeslagen zijn. Bij de rondvraag vroeg een lid om dam borden en aart en voor de werkloozen, waar voor de gelden zoo mogelijk door een collec te zouden gevonden moeten worden. DB werd niet aangenomen. Een ander lid vroeg naar verlaging der ziekenfondskosten. Deze zaak zal op de Centrale Vergadering ter sprake komen. Hierna sluiting. PROVINCIALE STATEN. Bespreking vacantietoeslagen. In de afdeelingen van de Prov. Staten van Noordholland is de vraag gesteld of, nu er loonkorting van het provinciaal personeel is aanvaard en de vacantietoelage niet meer als een deel van het geheel der arbeidsvoorwaar den kan worden beschouwd, alle Gedepu teerden nog achter deze voordracht staan en of men in het vervolg zal hebben te verwach ten, dat Gedeputeerden, die aan een voor dracht hebben meegewerkt, ter vergadering tegen die voordracht zullen stemmen? Een lid achtte het consequent, dat de voordracht betreffende de vacantietoelage moest worden verworpen, nu de loonkorting was aangenomen. Hij meende, dat bij aan vaarding der voordracht de verhouding van Ged. Staten tegenover verschillende gemeen ten op dit stuk moeilijker zou worden. Een ander lid vond in deze noodtijden de vrij kostbare vacantietoeslagen misplaatst. Het was bovendien voor hem niet duidelijk, of de vacantietoelage al of niet als een inte greerend deel der arbeidsvoorwaarden moest worden beschouwd. Ook werd de opvatting gehoord, dat de zaak der vacantietoelage tezamen met die der loonkorting in de commissie voor geor ganiseerd overleg had moeten komen. Verschillende andere leden gaven blijk van een tegengestelde opvatting. Het lid van Ged. Staten was van oordeel, dat korting op loon niet impliceert een af schaffing der vacantietoelage, die telken jare opnieuw moet worden vastgesteld. Wanneer er geen wijziging wordt voorgesteld, behoeft ze niet in het georganiseerd overleg te komen. Voor wijziging der bedragen en raadpleging van de commissie ontbraken aanleiding en tijd. Ei "r veiling. In het afgeloopen jaar zijn 5.289.136 eieren ter veiling aangevoerd, die een totale som opleverden van 162.900,54. In 1931 bedroeg de aanvoer 5.192.115 eieren en de opbrengst 228.211.13. Ondanks een stijging van aanvoer van bijna 100.000 eieren daalde de opbrengst met ruim 65.000. Nieuwjaarscollecte. De Nieuwjaarscollecte voor de r.-k. ar men alhier heeft opgebracht 232.50 tegen 258.50 het vorig jaar. Overgeplaatst. De heer A. v. Dijk, lijnwerker bij het P.E.N., wordt overgeplaatst naar Schager- brug. Donderdagavond vond in café van Ham een openbare vergadering plaats, ten doel hebbende oprichting eener afdeeling van den Landarbeidersbond. Er bestond voldoen de belangstelling voor. Na een inleiding van het H. B.-lid Westerling werd een af deeling opgericht met aanvankelijk 11 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: O Veenstra, voorzitter; T. Ney, secretaris; D Leusink, penningmeester. Als leden der con trolecommissie werden aangewezen da hee ren P. Kuiper en R. Kolijn. De afdeeling sloot zich aan bij de Federatie Alkmaar. Vanwege de Bloembollenveilingsveree- niging ..Westfriesland" is wederom een gla- dio'enveiling gehouden. Er was P"-o»te be langstelling. Alhier werden door 22 vaarti itrcn niet minder dan 2617 pond bot en 1754 pond scho' aangevoerd. Voor de betrekking van gemeente-archi tect hier ter stede, wegens verleend eervol ontslag aan den heer Faher. hebben zich niet minder dan 192 sollicitanten aange meld. Het uitblijven van den winter komt hier gelukkig nog veel tuinders ten goede. Er staat nog een massa bloemkool te veld, wel ke nu voor een belangrijk deel behouden blijft. Wel vervalt een deel van het gewas tot uitschot, doch dat nog veel goede kwaliteit overblijft, bewijst wel het feit. dat na 1 Ja nuari reeds weer voor 55 mille verkocht is Op 1 Januari 1933 bestond de school bevolking uit 240 leerlingen, waarvan 116 van de o. 1. school te Winkel, 79 van de o. 1 school te Lutiewinkel en 45 van de u 1. 0-- school te Winkel. In den laatsten tijd is het voorgekomen dat in den Groetpolder konijnen en kipper zijn ontvreemd, men zij dus gewaarschuwd om voor opberging en sluiting zorg te dra gen. Door de vereeniging tot behartiging der belangen van tuinders, landbouwers en vee houders alhier, is besloten zich aan te slui ten als afdeeling van den Neutralen Bond, als gevolg van een met afgevaardigden van dien Bond gehouden bespreking. Polder de Heemskerker en Uit geesterbroek. Tijdens de Donderdag gehouden verhu ring van het gras- en rietgewas over 1933 bedroeg de totale besomming even 400. Vorig jaar bracht dit 700 op. Door den bouwkundige L. Bouwman werd in het openbaar aanbesteed het bouwen van een woonhuis op het Gemeentelijk Grondbedrijf voor de heer C. Zeeman Gz Ingekomen waren 12 biljetten. Hoogste in schrijver de heer C. Castricum te Wijk aan Duin voor 4683, laagste inschrijvers de heeren Wester en Lugtig te Heerhugowaard voor 2750. De gunning is aangehouden. Vrijdag vergaderde de afd. van den Neu tralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbou wers bij den heer J. De Bakker, alher. De voorzitter, de heer G. Bakker Oz., open de met een hartelijk welkom, wijzende op de vele te houden vergaderingen, tengevolge der slechte tijden, noodig om nog eenige verlich ting te verkrijgen in deze donkere en moeilijke omstandigheden. Na voorlezing der notulen door den secre taris, den heer M. Smit, welke werden goed gekeurd, ging men over tot de behandeling der ingekomen stukken. Van het kerkbestuur was antwoord ontvan gen op de aanvraag om pachtvermindering Medegedeeld werd. dat de kerkeraad heeft besloten; ook „zonder inmenging van deze afd.", een reductie van 25, 35 en 50 te ver leenen, al naar gelang de landerijen zijn ge huurd in 1932. 1931 of 1930. De vooruitbe talingsclausule bleef gehandhaafd. De heer Abr de Geus was niet erg met den toon van het schrijven ingenomen. Het zijn de belangen der leden en het is de eisch des tijds, dat de Neutr. Bond er voor opkomt Den kerkeraad zal een dankbetuiging wor den gezonden. Vervolgens werd de begrooting van den Neutr. Bond behandeld. Aangenomen werd met de contributie van 20 cent per maand accoord te gaan. Voor de Hoofdbestuursverkiezing werden de aftredenden candidaat gesteld. Men wilde echter liever een anderen voorzitter uit het be stuur gekozen zien. De heer P. Swager Klingeier stelde zich voor, dat men nu, omdat men contributie be taalt voor 2 vereenigingen, eigenlijk wel voor de tuinbouwvereeniging kon bedanken. De voorzitter was er tegen, omdat hij geen voordeel za» in splitsing De heer Abr. de Geus dacht, dat men et geen financieel voordeel van zou hebben. De heer J. Meeldijk zeide. dat men dan als Neutr. Bond lid van den Noordermarktbond kon worden. De heer D. Witsmeer merkte op, dat, a's men het niet met het bestuur der tuinbouw vereeniging eens is, men er niet uit moet loo- pen, maar hier verbetering in moet brengen. Het voorstel-Swager werd niet gesteund. De heer Abr. de Geus deelde mede, dat van den Noordermarktbond een scherp pro test over den heer Valstar aan het Centraal Bureau is gezonden. De begrooting van den bond sloot in ont vangsten en uitgaven met totaal 2770. Goedgekeurd. Aan de Boerenleenbank zal geen verzoek worden gedaan om uitstel van rentebetaling te krijgen, omdat de datum van rentebetaling al is verloopen en verschillende menschen reeds uitstel hebben gekregen. Na eenige bespreking besloot men in bij zondere gevallen als betaald moest" worden, de leden naar het bestuur te laten komen om de zaak te bespreken en de schouders er on der te zetten. De heer de Geus deelde mede, dat degene, die minder dan 100 snees land bouwt, in de werkverschaffing mag slikken. Met de tuin- bouwssteunwet zal men zeer waarschijnlijk niet in conflict komen. Hierna sluiting. Loop der bevolking gedurende het jaar 1932. Bevolking op 1 Januari 1932 1194 m., 1111 vr., totaal 2305 personen Vermeerde ring door geboorte 45 m35 vr., totaal 80 personen; vermeerdering door vestiging 21 m., 30 vr., totaal 51 personen; geheele ver meerdering 66 m., 65 vr., totaal 131 personen; vermindering door sterfte 8 m., 6 vr., totaal 14 personen; vermindering door vertrek 43 m., 42 vr., totaal 85 personen; geheele ver mindering 51 m 48 vrtotaal 99 personen. Verschil tusschen vermeerdering en vermin dering 15 m., 17 vr., totaal 32 personen. Be volking op 1 Januari 1933 1209 m., 1128 vr., totaal 2337 personen. Aantal huwelijken 14 EEN RECORD GEBROKEN. Van een 65-meter hoogen toren te water gesp'ongen. Zaterdagmiddag is de 19-jarige F. L. C. Vlasblom uit de Erederikstraat te Rotterdam van den 65 M. hoogen noordelijken toren van de hefbrug over de Koningshaven al daar gesprongen. Hij stond met wat vrienden te praten in de Frederikstraat tot wie hij al eens eerder had gezegd dat hij van den heftoren zou springen en Zaterdagmiddag zei hij: „Kom jongens, ik zal eens van den heftoren springen". Toen ze hem zeiden: „Dat dart je niet", antwoord de hij: „Dan doe ik het meteen". De jongens gingen naar de Prins Hendrik kade, waar Vlasblom den spoordijk opklom en vandaar op de trappen van den toren Togal is een uitstekend middel tegen griep •n verkoudheden. Togaltabletten verdrijven het urinezuur, dooden overal de microben en roeien dusdanig de wortel der kwaal uft. Heel aan het begin ingenomen voor komt Togal de griepaanval. Schitterende resultaten. Meer dan 6000 attesten van doktoren. F>n proef zal U overtuigen. Bij alle iJrog. 1 U.8<>. klauitiOe tot het bovenste punt. Hij trok zijn overjas uit, maat het was hem te koud, zoo dat hij de jas weer aantrok en zoo van den toren sprong. Hij maakte een dubbele saito en met een perfecten duik schoot hij het water van de Koningshaven in. Hij zwom een tijdje rond en ten slotte nam een motorbootje hem op. Vlasblom mankeerde niets. Aan den wal kreeg hij in het politiebureau aan de Nassam kade droge kleeren. De waaghalzerij waarmee het Rotter* damsche record van duiken is geslagen trok heel wat menschen. (Men zal zich her* inneren dat eenigen tijd geleden iemand van de Wi lemsbrug is gesprongen en ook iemand van een van de kolentips in de haven). Op het politiebureau heeft Vlasblom twee processen-verbaal gekregenéén voor het on bevoegd betreden van den spoorweg en één voor het zwemmen in verboden water. INBREKERS GEPAKT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag be trapten twee agenten op de Prinsengracht te Amsterdam twee mannen, die een hek, toe gang gevende tot de achterzijde van een per ceel in de Vijzelstraat, hadden verbroken. Toen zij zich ondekt zagen, namen de man nen de vlucht, achtervolgd door de agenten. Tijdens deze achtervo'ging loste een der verdachten een schot, waarop een der agenten eveneens een schot loste. De man, die ge schoten had, werd op het Amstelveld door de agenten gegrepen. De andere verdachte werd later eveneens aangehouden; hij had zich onder een auto verborgen. Beide ver dachten waren in het bezit van een dolkmes, één hunner had bovendien bij zich een alarm* pistool, sleutels en een fleschje peper. Een winkelier uit de Vijzelstraat gaf later kennis, dat zijn winkelruit is gebroken, vermoedelijk tengevolge van het schieten. CONTINOENTEERING KATOENEN MANUFACTUREN. TTigns is ingediend het wetsontwerp tot re geling van den invoer van bedrukte, geverfde en fcontgeweven katoenen manufacturen. Het onderhavige ontwerp van wet is dan de wettelijke voorziening van de regeling, neergelegd in het K B. van 12 Dec. 1932, bij welk besluit de invoer van genoemde goede ren voor een tijdvak van 9 maanden wordt beperkt, voor zoover deze te boven gaat 50 pCt. van den gemiddelden invoer dier goede ren per 9 maanden gedurende de jaren 1929, 1930 en 1931, berekend naar de waarde. ONEERLIJKE POSTBEAMBTEN TE MAASSLUIS. Gedurende de laatste drie jaren hebben verschillende personen t» Maassluis geen be richt ontvangen op aan fabrieken ingezonden sigaretten- en anaere bons, terwijl bovendien uit postpakketten horloges, kettingen, ringen, geld, enz. verdwenen bleken te zijn. De vorige week gaf een ingezetene kennis aan de politie, dat hij geld uit een hem toegezonden postpakket vermiste. De rechercheur van da politie te Maassluis heeft daarop een onder zoek ingesteld. Nadat vo'doende gegevens verkregen waren, werd als verdacht van ver duistering van geld, sigaretten- en andere bons gearresteerd een aspirant besteller der posterijen. In zijn woning zijn vele voorwer pen in beslaggenomen, die uit pakketten en brieven afkomstig zijn, terwijl in een woning te Vlaardingen de rechercheur en de hoofd agent mede tal van voorwerpen in beslag hebben genomen, die door fabrieken op inge leverde bons cadeau worden gegeven, o.a. een theekast, spiegel, ikke 1 en theeserviev en zeer vele andere huishoudelijke artikelen. Ver dachte is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Rotterdam. Een ander geval van fraude is het volgen de: Eenige inwoners var Maassluis hebben een k'acht bij de politie ingediend, dat een brie* venbesteiler zich aan oplichting van verschil* lende kleinere bedragen zou hebben schuldig gemaakt. Eén der klagers verzocht bovendien een on derzoek naar een door hem niet ontvangen schrijven van een firma te Utrecht. Uit het onderzoek bleek, dat de genoemde brieven besteller zich het poststuk had toegeëigend en vernietigd, omdat anaers zijn oplichtingen, die hij pleegde, uit zouden kunnen komen. Oo:k deze persoon is naar Rotterdam over gebracht en ter beschikking geste'd van den officier van justitie. LOONEN IN DE LIMBURGSCHE KLEI-INDUSTRIE. De werknemers wijzen elke verlaging af. Was eerst de verhouding tusschen de werk- evers en werknemers in de klein-industrie in imburg van dien aard, dat de eersten een zeer ingrijpende loonsverlaging hebben aan gekondigd, zonder de arbeidersorganisaties daarin te kennen, thans hebben de beide par tijen reeds in zooverre toenadering gevonden, dat men overeengekomen is op Woensdag 18 Januari gezamenlijk te confeieeren. Van arbeidersziide wordt gemeld, dat zij hun standpunt zullen handhaven en met geen enkele loonsverlaging genoegen zullen ne men. ONGEWENSCHTE AMSTERDAMMERS OP BEZOEK. De Hilversumsche politie heeft thans we* derom twee te Amsterdam wonende inbrekers gearresteerd, die den laatsten tijd Hilversum en omgeving onveilig maakten Het staaf reeds vast, dat zij op 6 Januari in het kantoor van een haardenfabriek aan de Tromplaan hebben ingebroken en daar o.m. oude niet meer geldige gu'ciens en een bos sleutels heb ben ontvreemd, die op hen werden bevonden,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7