Hierop werd benoemd de heer W. Bok met DE KOMENDE TWEEDE KAMER- VERKIEZINGEN. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). meentescholen, houdende bezwaren te gen het adres sub gg verireid. Te behandelen bij punt 6. Voorstel tot benoeming van een lid van het bestuur der gemeentelijke instel ling voor Maatsch. Hulpbetoon. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het aftreden van den heer R. M. Oden, kwam van de Liaconie de voigende aanbeveling in: 1. J. Ponsen; 2. P. Ensingh. Aangezien de heer Ponsen secretaris is van den Armenraad, maken B en VV. bezwaar tegen deze aanbeveling en hoe wel de Diaconie haar aanbeveling hand haaft, dragen B. en W. ter benoeming voor: 1 P Ensingh; 2. W. Bok. j v De heer Ringers verwonderde zich er over, dat het college met andere na men komt dan de Diaconie. Hij merkte op dat solidariteit in het college van een diaconie mede brengt, dat zij geen be- n jeming aannemen, die niet de instem ming heeft van hun college. De secretaris van den armenraad staat vrij van alle instellingen In Zaandam en elders is de secretaris van het B A. be noemd tot secretaris van den armen raad. De regeering acht leze 2 ambten dus vereenigbaar Waarom staat het college er dan zoo afwijzend tegenover? Men krijgt juist bij een benoeming de draden in handen. Spr. stelt voor de voordracht terug te nemen en een nieuwe in te dienen die de instemming van de diaconie heeft. Mej. Ca re ls is eveneens verwonderd en meende juist dat uot M. H. met een benoeming van den heer Ponsen ge baat zou zijn Spr voelde in de houding van B. en W. een afwijzende houding tegenover den armenraad, die men te zeer noodig heeft Wij dienen de armen door nog een deskundige in het bestuur van M. H. te benoemen. Spr. steunde het voorstel-Ringers. Weth. W e s t e r h o f zeide dat het ge- hoele college van meening was, dat het n et goed kan zijn, dat de secretaris van don Armenraad bestuurslid is van M H. Spr. oordeelde dat noch de heer Ringers, r.och mej. Carels de bijlage hebben ont zenuwd. De verwijzing naar Zaandam gaat niet op, hier geldt het in beide functies het ambtenaar zijn en niet be stuurder. Spr. haalt aan een brochure van den heer Ponsen over de beteekenis van den Armenraad en concludeerde dat deze dtuirin ook de functies niet vereenigbaar acht. Spr. verdedigde nader de bijlage. De armenraad moet zorgen dat geen dub bele of geen uitkeeringen plaats vinden en met raad en daad bijstaan. Het is het centrum en de man die het centrum leidt moet niet een onderdeel mede be sturen. Spr. bevindt zich met zijn inzichten in gezel schap van de heeren Snoeck Henkemans en Mr. de Vries, een christ.-hist en een a.r. Spr. verklaarde nog, dat het college den heer Ponsen als persoon hoog acht, doch hem om zijn functie niet in het M.H. wenscht Spr. oordeelde het voorstel-Ringers zeer ver gaande. In het college van diaken is eerst als no. 1 de heer Bok genoemd, die ter zijde is gescho ven, omdat hij gemeente-ambtenaar is. Sinds wanneer is een gemeente-ambtenaar een min derwaardig burger. (Protesten). De heer Westerhof: Volgens het adres zou hij toch tegenover den wethouder niet vrij staan. De heer Ho ij tink: Daar behoeven wij het niet mee eens te zijn. Weth. Westerhof: Hij beweegt zich in het volle leven en gevoelt voor het werk veel. Ik hoor graag andere argumenten. Men moet het kunnen verdragen dat wij anderen voor dragen. Voor zoover spr. wist komt de com binatie nergens in ons land voor. De heer Ringers vond het eigenaardig, dat ook spr. zich kan beroepen op Snoeck Henkemans. Spr. had van dezen juist het ar gument van Zaandam en schrsef aan spr., aat de combinatie gewenscht is. Dit argument van den heer Westerhof ver valt dus. Het moet spreken, dat in het kleine col lege van 12 personen van de diaconie over eenstemming is bereikt De wethouder er kende de groote bekwaamheid van den heer Ponsen. Spr. handhaafde zijn voorstel. Mej. Carels deed hetzelfde. Ook haar was de meening van Snoeck Henkemans be kend. Zij wees er op, dat de heer Ponsen thans in M. H slechts een adviseerende stem heeft. Hij is rijksambtenaar en geen ge meente-ambtenaar. wat voor spr. in deze ver schil maakt. Wethouder Westerhof zeide dat de al- gemeene armencommissie die voor het gansche land werkt, zich tegen de combinatie heeft uitgesproken. De heer Snoeck Henke mans gaf aan den heer Ringers zijn persoon lijke meening. B. en W. zijn in goed gezel schap. Het college handhaafde de voordracht. De voorzitter oordeelde, dat de heer Ringers te ver ging door van het college te eischen. dat het zich aan de aanbeveling houdt. Men kan niet verlangen, dat wij de menschen, die op aanbevelingen worden ge plaatst, maar slikken. Er is echter geen con flict. Zij hebben a en b aanbevolen en b heb ben wij overgenomen en het behoort zoo te zijn, dat ook b goed is. De diaconie kan dus niets zeggen als wij de onder b aanbevolenen benoemen. Bezwaren tegen den heer Ensingh heeft spr. niet gehoord. De heer Ringers: Bij de vorige aanbe veling werd de heer Oden wel als no. 1 be noemd. WethWesterhof: Toen was er geen moeilijkheid De heer Bok werd eerst één ge plaatst, doch teruggenomen omdat hij ge meenteambtenaar is, doch kan benoemd wor den. De heer Ringers trok, om tijd te sparen, zijn voorstel in, doch zou b'anco stemmen. Mej. Carels handhaafde het voorstel, dat verworpen werd met 13 tegen 8 stemmen Voor de soc.-dem. en de r.k. 10 stemmen, 8 stemmen blanco en 2 stemmen op den heer Ensingh. De heer R i n ge rs: Nu de solidariteit van den heer Bok afgewacht Voorstel tot bepaling van het aantal leden eener raadscommissie tot het instellen van een onderzoek omtrent een eventueele reorganisatie van gemeente-diensten en bed.ijven en tot benoeming van de leden. In verband met de in de vergadering van 19 Dec. j 1. aangenomen motie van de heeren Venneker e s. stelden B en W. voor, het aantal leden dezer commissie te bepalen en tot benoeming dier leden over te gaan. De heer V ogelaar stelde voor, na mens de oppositie, om de commissie te doen bestaan uit drie leden. De heer K e ij s p e r zeide dat de over zijde aan een commissie van vijf heeft gedacht en hoopte, dat men daarover tot overeenstemming zou komen. De heer Woldendorp zeide, dat de zijnen alle bedrijven onder de oogen willen zien en de heer Vogelaar alleen marktwezen. De heer S i e t s m a verwacht meer resultaat om één bedrijf te bezien. De commissie-Vogelaar bezag destijds reeds alle bedrijven. De heer Bakker was voor een com- m\«sie van vijf. Bij stemming werd besloten de com missie uit vijf leden te doen bestaan. Dit besluit werd met 13 tegen 8 stemmen genomen. Tegen de oppositie, buiten de heer Govers Namens de regeeringspartij stelt de heer Woldendorp voor de heeren Keijs- per, Venneker en v d. Vall te benoemen. De overzijde stelde alleen den heer Go vers. De heer Vogelaar en Sietsma wenschen niet in aanmerking te komen. De heer Bakker stelde, nu de overzijde geen liefhebberij heeft, als 5e man den heer v. Drunen. Benoemd werden de heeren Keijsper, Ven neker, v. d. Vall, v. Drunen en Govers. Benoeming van een onderwijzeres aan de gemeenteschool No. 7. B. en W. steilen voor. om met ingang van 1 Februari a s. tot onderwijzeres aan de ge meenteschool no. 7 te benoemen de wacht geldster mej. M. C. Brouwer te Hoorn Met algemeene stemmen werd mej. Brou wer benoemd. Voorstel inzake het benoemen van e^n ver tegenwoordiger der gemeente in4 de vereenigingen voor Kindervoeding, Kinderkleeding en Zuigelingen bescherming. In bijlage 10 geven B. en W. den Raad in overweging: a. aan de aan die vereenigingen toegeken de of toe te kennen subsidies de voorwaarden te verbinden, dat een door en uit den Raad te benoemen vertegenwoordiger der gemeente de vergaderingen van het bestuur zal kunnen bijwonendat hij daarin een adviseerende stem zal hebben en dat aan dien vertegen- woordiger alle coor hem gevraagde inlichtin gen met betrekking tot het beheer der ver- eeniging zullen worden verstrekt; b. tot benoeming van een vertegenwoor diger als onder a bedoeld over te gaan voor het bestuur van elke der daar genoemde vereenigingen. De heer K e ij s p e r stelde voor aan kin derkleeding mej. Carels, zuigelingenbescher ming den heer Bonsema en kindervoeding den heer Woldendorp te benoemen. Benoemd de voorgedragenen. Voorstel tot uitkeering der jaarwedden voor boventallige onderwijzers aan de besturen van bizondere scholen voor L. O. over 1931. Conform besloten Voorstel inzake de toepassing van een tijdelijke korting op de bezoldiging van het personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en de Handels avondschool Aangezien B en W. van oordeel zijn, dat de gemeente de rijkssubsidies voor Gymna sium, Handelsschool en Handelsavondschool niet kan missen, stellen B. en W. voor, om overeenkomstig de wenschen van den minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen op de salarissen van het personeel aan bovengenoemde inrichtingen van 1 Jan. 1933 tot 1 Maart 1935 van de gehuwden en daar mee gelijkgestelden 4 pCt. en van de overige 5 pCt. meer te korten dan reeds op 1 Jan. ge kort werd. Van deze ambtenaren wordt dan van de gehuwden van de eerste 2000, 6Yi PCL gekort en van het bedrag daarboven 9 pCt.; van de ongehuwden 7H pCt. van de eerste 1000 en 10 pCt. van het bedrag daarboven. Op de salarissen van de gemeente-ambte naren, waarvoor het Rijk niet subsidieert, wordt slechts 3 pCt. gekort, zoodat de amb tenaren aan onze onderwijsinrichtingen, waarvoor het Rijk subsidieert, in verhouding wel sterk het loodje lijden. Als voren. Voorstel inzake de vestiging van een publiek telefoonstation aan den Omval. Voorgesteld wordt: lo. goed te keuren, dat aan den Omval in het perceel nr. 32, thans bewoond door P. Blankendaal, een publiek telefoonstation wordt gevestigd en de jaarlijks daaraan ver bonden kosten overeenkomstig den brief van het Hoofd van het Telefoondistrict Alkmaar, d.d. 2 Januari j.1. voor rekening der gemeen te te nemen; 2o. aan P. Blankendaal voornoemd, als te lefoonstationhouder aan den Omval een ver goeding van 25 per jaar toe te kennen voor openstelling van het station buiten de gewo ne uren, ten behoeve van het alarmeeren van brandweer, politie of geneeskundigen dienst te Alkmaar. De heer Woldendorp bracht het col lege dank namens de bewoners van den Omval. Conform besloten. Voorstel tot verhooging van het crediet voor de we-kverschaffing. Voorgesteld wordt, de credioten van 15390 en 9300 te verhoogen tot 27390 en ,f 11300; en wel voor ophooging van hot terrein ten Z W v&r> den Re>\aArw<&or en don aanleg van een parkeerplaats aan den Helderschen weg. Als voren. Voorstel inzake het verleenen van extra-hulp aan ondersteunde werkloozen. Voorgesteld wordt te besluiten: a. voor het jaar 1932 ten behoeve van de verleening van extra-hulp aan onder steunde werklooze arbeiders voor klee ding, schoeisel, beddegoed, e. d. overeen komstig de circulaire van het Nationaal Crisis-Comité van 1 December 1931 een bedrag van 1000.ter beschikking te stellen van het plaatselijk Crisis-Comité; b. voor het jaar 1933 ten behoeve van de verleening van extra-hulp aan onder steunde werklooze arbeiders voor klee ding, schoeisel, beddegoed e. d. overeen komstig de circulaire van het Nationaal Crisis-Comité van 15 December 1932 een bedrag van 2500 ter beschikking te stel len van he'. Comité voor de verleening van extra-hulp aan werkloozen. Als voren. Voorstel tot verhuren van gronden. In bijlage 9 stellen B. en W. voor, om de gronden, 1 Juni 1922 als een nalaten schap van den heer C. W. Bruinvis aan vaard, nog voor 5 jaar te verhuren tegen huurprijzen, door de pachtcommissie ge steld, aangezien de tijd niet geschikt ge acht wordt, om die gronden thans te verkoopen, hetgeen overigens volgens de bepalingen, door den heer Bruinvis gesteld, thans mogelijk zou zijn Als voren. Voorstel tot goedkeuring der begrooting voor 1933 van de gemeenschappelijke instelling voor Maatsch. Hulpbetoon en van verschillende vereenigingen met toekenning van subsidie voor dat jaar. Voorgesteld wordt te besluiten: a. goed te keuren de begrooting voor 1933 van: 1. de A'kmaarsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose in ontvang en uit gaaf op 15.970.—; 2. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit- Gele Kruis" in ontvang en uitgaaf op 5.600.-; 3. de afdeeling Alkmaar van het Cen traal genootschap voor kinderherstellings- en vacantie-kolonies, in ontvang en uitgaaf op 1.875.— 4. de Vereeniging „Kinderkleeding" in ontvang en uitgaaf op 1.577.88; 5. de Vereeniging voor gezinsverpleging in ontvang en uitgaaf op 12.050. 6. de Vereeniging „Kinderbewaarplaats" in ontvang en uitgaaf op 2465. 7. de Commissie tot huisverzorging in ontvang en uitgaaf op 3855. b aan genoemde instellingen voor het jaar 1933 een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van respectievelijk ten hoogste 8000 voor uitzending van patiënten en 1000 voor algemeene kosten, 3100, 500, 1250, 5000, 1765 en 1600. B. De raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van B. en W., opgeno men in bijlage nr. 11 tot het verslag van 's Raads handelingen; Besluit: goed te keuren de begrooting voor 1933 van de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon in ontvang en uitgaaf op 494.353.50, met betrekking van een subsidie uit de gemeentekas groot 480.000. Als voren. Voorstel verkoop bouwterrein. Voorgesteld werd aan den heer C. de Bakker een perceel bouwterrein aan de Lyceumstraat te verkoopen tegen den prijs van 10 per MA Als voren. Voorstel tot afwijzing van een verzoek van het bestuur der Alkmaar- sche Neutrale Schoolvereeniging om de medewerking der gemeente voor de stich ting van een bizondere lagere school. In bijlage 4, die wij in extenso publiceer den, stellen B. en W., gelet op de innerlijke waarde der overgelegde verklaring van de ouders, den raad voor, de gevraagde mede werking niet te verleenen, omdat h- i. van de 98 verklaringen er 59 slechts waarde hebben, terwijl er 60 moeten zijn. De heer Vogelaar betoogde, dat men op grond, dat spr. het plan niet sympathiek vindt, blijkbaar verwacht heeft, dat hij voor de bijlage zou zijn. Boven sympathie en anti pathie staat echter de. wet en spr. zal zich op het standpunt van de wet plaatsen en de bijlage is in strijd met de wet, ondanks de huidige samenstelling, waarvoor hij hulde brengt, doch daar blijft iiet dan ook bij. De schoolvereeniging staat sterker dan het college, dat geen weteuitleg achter zich heeft. Het college heeft getracht een Deteekenis aan de wet te geven die er niet in te vinden is. Spr. onderwierp naar deze stelling de bijlage aan critiek, waarbij hij zich op art. 73 van de lager onderwijswet beroept Het is in strijd met de wet om een bewijs te vorderen, dat de kinderen de school rullen gaan be- zoeken. Spr herinnerde aan eenige koninklijke be sluiten, waaruit blijkt, dat deze geheele bij lage een reëele grondslag mist. Fout is, dat het college niet uitgaat van de datum van indiening van de aanvrage. De consekwentie van het standpunt van B. en w. is, dat men de opening afwacht. Spr. citeerde een kon. besluit van 26 Aug. 1922, van 2$ Oct. 1924, waaruit blijkt, dat alleen rekening mag worden gehouden met de datum van in diening. Dit blijkt ook uit een kon. besluit van 27 Maart 1926 en 19 Maart 1930, waar uit zelfs bleek, dat zelfs een kind moest wor den meegeteld, dat den volgenden dag een andere school bezocht. Het college mag niet eenzijdig handelen. Volgens het standpunt van B. en W. was aan het schoolbestuur gelegenheid moeten worden gegeven nog meerdere op te geven Het college handhaaft den datum van be handeling en voor het schoolbestuur den da tum van indiening. Dat het college zich zwak voelt blijkt uit de lange bijlage. Het college is er tegen omdat een school gevraagd wordt waaraan de geest gelijk is aan dié op het openbaar onderwijs. Spr verwees naar een K. B. van 19 Maart 1926, waaruit bleek, dat de raad z'ch niet heeft in te laten met den geest die er op een school zal heerschen. Ook verder bemoeit de bijlage zich met dingen van den raad zich niet mee heeft te bemoeien, zocals de vraag of het ondenvijs- belang door het verleenen van medewerking wordt geschaad Ook een dergelijke vraag wordt door een K. B. afgewezen. De financieele gevolgen oordeelde spr. 'n kwestie, die niet meer mag worden uitgescha keld, doch volgens een K. B. van 29 Maart van 1930 mag dit geen rede van afwijzing bestaan. Voor elk motief is er reeds een K B waaruit blijkt, dat die geen opgeld mogen den. Spr. zag geen ander gevolg dan een vernieling van het gewilde besluit met 100 kans. Was er 5 kans dan zou spr. zeggen probeer het. Bedenkelijk is. dat het college toegeeft, dat men van een gelegenheidsinterpretatie geeft en spr. heeft daartegen evenveel bezwaar als tegen een gelegenheidswetgeving. Spr. vond dit standpunt verkeerd. Men moet zich stel len op het standount van de wet, al behoeft men dit niet tot het uiterste door te drijven Spr. kon zijn stem aan de bijlage niet geven. De heer S t o u t j e s d ij k betreurde het, dat het schoolbestuur de school wil oprich ten, doch hij za! omdat het recht heeft op de school voor het verzoek stemmen (Ongecorrigeerd (De vergadering duurt voort.) ZBUweniand VALSCH GELD. Het trok den laatsten tijd de aandachf van de po'itie te Oud-Beyerland, dat er valsch geld in omloop werd gebracht. Onder leiding van den burgemeester heeft de politie in sa menwerking met de rijkspolitie een inval en huiszoeking gedaan ten huize van L. C. B., aan den Zinkweg. Een portemonnaie met valsche kwartjes en dubbelties bemvens gips en ander materiaal is in beslag genomen. B. is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd; van daag is hij naar Dordrecht overgebracht. ROTTERDAMSCH RAADSLID WEGENS OPRUIING AANGEHOUDEN. Naar aanleiding van een voorgenomen uit zetting van den bewoner van een pand aan de Warmoezierssiraat te Rotterdam zij onge regeldheden in die straat ontstaan, nadat hei communistische raadslid R. zonder toestem ming een redevoering had gehouden. Naar aanleiding van de opruiende woorden, welke hij zou hebben gebruikt, is hij aangehouden e:. ir het politiebureau aan de Meerman- straat opgesloten. Plattelandscandidaten. De Provinciale Federatie van de Nationale Tuinders- en Middenstandspartij in Noord holland heeft de volgende groslijst samenge steld voor de a.s. Tweede Kamerverkiezin gen: 1. S. de Boer te Zuidscharwoude, voor de ntuinbouw; 2. J. Barendrecht te Groote IJpolder, Amsterdam, voor den akkerbouw; 3. J. Kamp te Berkhout, voor de veehouders; 4. T Kostelijk Pz. te Heiloo, voor den tuin bouw. INVOERBEPERKINGEN. Vandaag treden in werking eenige konink lijke besluiten inzake een nadere regeling van den invoer van kousen en sokken, tapij ten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten, naaigaren, tafel- en servetgoed, hand doeken en ander huishoudgoed, zoowel afge past als aan het stuk, beddelakens en sloo- Matigheidsapostel, tot verdoolde dorpeling- 'waarom neem je je niet voor, een wandeling u gaan maken, telkens als je de begeerte voel. c - komen om een kroeg binnen te gaan? Dorpeling: Omdat, as 'k dat dee, mehwr aVn beene gauw versiete zouwe zijn. <Umaon »>n'j pen, schoeisel en leestklaar schoenwerk, on. gesmolten dierlijk vet, tarwebrood en deeg van tarwebloem of tarwemeel. De contingenteering dezer artikelen is reeds eerder geregeld bij wetten van 30 Dec. j.1. De besluiten en de daarop betrekking heb bende ministerieele beschikkingen zijn afge drukt in de staatscourant van gisteravond. WEER EEN SCHEEPSBRAND. Een 15000 TON SCHIP EEN prooi der vlammen. Te Rijssel in Noord-Frankrijk is tele grafisch bericht ontvangen dat het Noorsche s.s. Taronga, metende onge veer 15000 ton, dat met 12000 Australi sche wol aan boord op weg was naar Frankrijk, in de Roodc zee nabij Perini in brand is geraakt. De bemanning zou gered zijn terwijl het schip geheel een prooi der vlammen werd en inmiddels zou zijn vergaan. Hedenmiddag te 1 uur vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alvorens met de behandeling der agenda een aanvang te maken, hield de burgemees ter de traditioneele nieuwjaarsrede, waarin hij een overzicht gaf van de voornaamste ge. beurtenissen welke in Alkmaar in het afge- loopen jaar hebben plaats gevonden. De heer Govers, nestor van den raad, heeft daarop geantwoord en den burgemeester het beste voor hem en zijn gezin toegewensdit. Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Naar aanleiding van de bij de begrooting aangenomen motie werd een raadscommissie benoemd aan welke wordt opgedragen te on derzoeken hoe is te bereiken een meer doel treffende organisatie van de gemeente diensten en meer samenwerking tusschen de verschillende gemeentebedrijven en hierover aan den raad rapport uit te brengen. Besloten werd de commissie uit leden te doen bestaan. Daartoe werden benoemd de heeren Venne ker, Keijsper, Van de Vall, van Drunen en Govers. De oppositie stelde' met uitzondering van den heer Gover op een benoeming in deze commissie geen prijs. Na een uitvoerige discussie werd benoemd tot lid van het bestuur der Gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon benoemd de heer W. Bok. Acht stemmen waren blanco en 2 stemmen werden op den heer Ensingh uitgebracht. Besloten werd aan de subsidies van eenige vereenigingen de voorwaarden te verbinden, dat een door en uit den raad te benoemen vertegenwoordiger der gemeente de vergade ringen van het bestuur zal kunnen bijwonen, dat hij daarin een adviseerende stem zal heb ben en dat aan dien vertegenwoordiger alle door hem gevraagde inlichtingen met betrek king tot het beheer der vereeniging zullen worden verstrekt. Benoemd werden: Voor de Vereeniging voor kindervoeding de heer Woldendorp. Voor de Vereeniging voor kinderkleeding mej. Carels. Voor de Vereeniging voor zuigelingenbe scherming de heer Bonsema. Besloten werd tot uitkeering der jaarwed den voor boventallige onderwijzers aan de besturen van bijzondere scholen voor lager onderwijs over 1931. Naar aanleiding van een schrijven van den minister werd een nieuwe verordening vast gesteld tot toepassing van een tijdelijke kor ting op de bezoldiging van het personeel aan het gymnasium, aan de handelsschool en aan de handelsavondschool te Alkmaar. De raad besloot aan den Omval in het per ceel Nr. 32, thans bewoond door P. Blanken daal, ern publiek telefoonstation te vestigen, de jaarlijks daaraan verbonden kosten voor rekening der gemeente te nemen en den heer Blankendaal een vergoeding van 25 per jaar toe te kennen voor openstelling van het station buiten de gewone uren ten behoeve van het alarmeeren van brandweer, politie en geneeskundigen dienst te Alkmaar. De credieten voor werkverschaffing wer den voor het ophoogen van het terrein ten Z.W. van den Bergerweg en voor den aanleg van een parkeerplaats aan den Heldersche weg, waar de aanvoer van zand per vlet in eigen beheer zal geschieden, met resp. f 12.000 en 2000 verhoogd. Met intrekking van een vroeger besluit werd besloten voor 1932 ten behoeve van de verleening van extra hulp aan ondersteunde werklooze arbeiders voor kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. een bedrag van 1000 ter be schikking te stellen van het plaatselijk crisis comité en voor 1933 een bedrag van 2500 voor de verleening van extra hulp aan werk loozen. B. en W. werden gemachtigd de gronden behoorende tot de door de gemeente aan vaarde nalatenschap van den heer C. W. Bruinvis en waarvan de huur met Kerstmis j.1. verstreken is, opnieuw voor 5 jaar te ver huren. Goedgekeurd werden de begrootingen voor 1933 van de Alkm. Ver. tot bestrijding der t.b.c. 15.970), van de afd. Alkmaar van Het Wit-Gele Kruis 5600), van de afd- Alkmaar van het Centraal Genootschap 1875), van de Vereen Kinderkleeding 1577.88), van de Ver. voor Gezinsverple ging 12050), van de Ver. Kinderbewaar- plaats 2465) en van de Comm. tot huis verzorging 3855). Aan genoemde instel lingen werd over 1933 een subsidie verleend van resp. 800 voor uitzending van patiën ten en 100 voor algemeene kosten, f 3100, 500, 1250, 5000, 1765 en 1600 Goedgekeurd werd de begrooting voor 1933 van de gem. instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon in ontvang en uitgaaf op 494.353.50 met toekenning van een subsi die uit de gemeentekas groot 480.000- Aan C. de Bakker werd een perceel bouw terrein aan de Lyceumstraat verkocht tegen een prijs van 10 per M2. De heer Govers werd als oudste tot voor zitter der commissie benoemd. De raad besloot tot vaste benoeming v^1 een onderwijzeres aan de Gemeenteschool Nr. 7, met ingang van 1 Februari a.s. Benoemd werd mej. M. C. Brouwer

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10