Ruwe huid Jiimnieuw-s Doos 30 en 60ct. Vtaag. m Aaaèod Rechtszaken JCunst m Wetenschap NICOLETTE. HET MEISJE VAN MONTPARNASSE. Een bijzondere amusements schlager. AFRIKA SPREEKT. In A. B. T. Met dieven vangt men dieven. Dit is de titel van het extra-nummer, waarin de cowboy Buck Jones de hoofdrol vervult. Het is dus een rolprent, die speelt in het wilde Westen van Amerika: strijd tus- schen de politie en een rooversbende. IN TWEE BOEIENDE HOOFDFILMS DE CINEMA AMERICAIN. EEN DROOM VAN LIEFDE. Victoria Theater. Een sucvesfilm van Martha Eggerth en Hermann Chimig. LEZING EN FILMOVER „INSULITE FILM „CONTRASTEN". CINEMA EN THEATER. Hoe heerlijk was het te zien, dat goed- geefsche stadgenooten ook dachten om het Alkmaarsche kind. Want mocht het eenige keeren voorkomen, dat twee broertjes en een zusje maar 10 cent hadden mee gekregen om zoo voor zijn drieën toegang te krijgen, dan waren er gelukkig goedgeefsche menschen, die reeds vooraf gezorgd hadden dat het te kort kon worden bijgepast, trouwens het Oulntbestuur had opdracht niet al te kies keurig te zijn. Het resultaat, een crachtmlddag. een goedgevu'de baan, een dankbare jeugd Want het was toch om de kinderen be gonnen. Maar ook de grooteren hebben genoten. Immers naast de eirca 1000 kinderen was de baan gistermiddag Opzocht door ongeveer 1500 volwassenen Fen straffe dooi maakte tens'otte om half vijf een einde aan het ge noegen. Het bestuur vond het toen zaam de baan te onnnmen, waaraan door ieder onmiddellijk gevolg werd gegeven. Als wif tens'otte nog vermelden dat hel bestuur de meewerking bad verkregen van het A'hraarsrhe Rond? Kruis, dan kunnen wij wel zegqcn dat alle maatre<re'en geno men waren, d'e nuttig en noodlg waren voor een drukken dn<? op de mooie lj«baan. De meewerking, die het bestuur van den kant der AlkmaarcWs ondervindt, wordt dan ook zeer op prils gesteld. Een goede samenwerking vermag veel, dat bewb'st wel. dat de werkkracht er Om vallers en het organisatievermogen der A'k maard?r9 in staat ziin, met eigen kracht, to stand te brengen, wat voor de toekomst van een vooraanstaande o'aats noodlg is. Alkmaar heef» ziin sncrtnark met behulp d°r overheid. A'kmaar beeft zijn ijsbaan door en voor zijn inwoners. VANOAAO EN MOROFN. En nu de twee komende dagen! Opnieuw is de vorst teruggekeerd en deze keer srhlint het werkp'ijk mrenens te wor den. Vanmorgen vroor het tenminste 11 graden, de laagste temperatuur tot nog toe in (We vorstperiode Op de Oulnt heeft men vanmorgen een T>e gin gemaakt met de ijssehaaf. om de baan tegen den middag weer spiegelglad te krij gen Met man en macht wordt hier aan ge werkt, de sneeuw wordt weggehaald en straks, tegen den middag is alles weer piek fijn in orde! Verder bouwt men op 't oogenbUk een tweede tent op de Quint, omdat de eerste te klein werd voor het groote aantal schaatsen liefhebbers. De baan is thans (ook Zondag) vanaf 9 uur des morgens geonend, het ijs is zeer sterk en dus zullen de vrije dagen benut worden door iedereen Ook de Heilooër baan is weer geopend en ook daar is het üs weer in uitstekende staat. Deze baan, die verlicht wordt, zal vanavond en morgenavond ook geopend blij ven, terwijl tevens voor muziek wordt zorg gedragen. TeBergen hebben gister velen op de nieuwe ijsbaan van de ijssport genoten. Er kwam echter water op de baan, waarom om 6 uur de baan gesloten werd en een aan vang werd gemaakt met het sneeuwvrij ma ken van de baan. Hedenmorgen 8 uur werd dit werk door een 30 man voortgezet. Omdat het zoo sterk had gevroren moest dit werk thans geschie den met behulp van ijsschaven en ander materiaal. Om twee uur werd de baan weder voor het publiek open gezet. De vereeniging boekte geen 40 doch 90 nieuwe leden. DE fUBILEUMWEDSTRIJDEN TE DAVOS. Keetman eerste in het eindklasse- f ment. Liselotte Landbeck verbe tert een wereldrecord. Men meldt uit Davos aan de N. R. Ct.: In de middaguren is men gisteren begon nen met een wedstrijd over 500 meter voor dames, waarbij mej. Liselotte Landbeck op fraaie wijze het wereldrecord van 56 sec een stuk omlaag bracht door dezen afstand te rijden in 51,5 sec. Ook haar sterkste te genstandster mej. Weiller bleef met een tijd van 54.7 sec. beneden het wereldrecord. Op de 5000 meter werd Keetman eerste en werd daarmee overwinnaar in het alge meene klassement. De resultaten waren: 500 meter hardrijden voor dames: 1. mej Landbeck 51.5 sec. Nieuw wereldrecord; 2 mej. Weiller, 54.7 sec.; 3. mej. Rogger 57.6 sec.; 4. mej. Prohaska 1 m. 1.5 sec.; mej Lainer startte niet. De resultaten van de 5000 Meter voor de Nederlandsche renders waren: 1. W. Keetman, 9 min. 25 3 sec.; 2 J. van de Garde Jr. 9 mir. 26.6 sec.; 3. A. Saai 9 min. 35.8 sec.; 4. J. de Koning 9 min. 38 sec. 5. A. J. Jansen 9 min. 41 5 sec.; 6. B. H Scholten 9 min 51 sec.; 7. J. van Zijl 10 min 4.8 sec., 8. J P. de Koning 10 min. 36 4 sec 9. Th. J. H. Dullaert 10 min. 44.7 sec. Jonge.t staakte den strijd. Het eindklassement gaf het volgende resul taat: 1. W. Keetman (Winke') 153.86 pnt 2 IJ. v. d. Garde jr. (Lochemf 156,56 put3. J de Koning (Purmerend) 159,20 pnt.; 4 A J 'Jansen (Amsterdam) 159,42 pnt.; 5. A. Saa (Wieringerwaard) 162.35 pnt.; 6. J. van Zij (Oudkarspel) 166.47 pnt.; 7 J P. de Koning (Purmerend) 170.84 pnt.; 8. B. H. Sdiolteh (Bussum) 176,12 pnt. AANGEKONDIGDE WEDSTRIfDEN. De K. N. S. B. heeft de volgende wed strijden uitgeschreven; Op Dinsdag 24 lanuari op de baan van de Hengelosche IJsclub te H e n g e 1 o een nati onale wedstrijd voor amateurs in het hard rijden Afstanden 500, 1500 en 5000 M. Op Dinsdag 24 Januari op de baan van de IJsclub Fivelgo te Appingedam een na iionale wedstrijd voor amateurs om het pro vinciaal kampioenschap in het schxHirijdai voor dames vooi de provincie Groninger.' (gevolgd door een wedstrijd voor paren). Op Dinsdag 24 Januari op de baan van de IJschib te Z w o 1e een nationale wedstriv voor amateurs om het provinciaal kampioen schap voor heeren in het schoonri'den voor de provincie Overüsel (gevolgd door een wedstrijd voor paren). Bioscoop Théatsr Harmonie. Het Bioscoop Theatef Harmonie vertoont Zondag, Maandag en Dinsdag (Zondag reeds van 2 uur af) een zeer geslaagde film uit het Parijsche kunstenaarskwartier. Daar leven n.1. op een zolderkamertje André en Nicolette. André is een dichter-zanger en treedt 's avonds op in cabarets, waarbij Nico lette hem begeleidt. Doch op het salaris wordt beslag gelegd door den deurwaarder. André is van goede familie, doch leeft in onmin me; zijn vader, graaf Laboudèle, door zijn befde voor Nico'ette. De graaf heeft andere plan nen met zijn zoon. Hij moet trouwen met de dochter van den rijken Ravin. En als de nOod steeds grooter wordt, besluiten de geliefden, dat André ter wille van het geld zijn vaders voorstel zal aannemen, doch na het huwelijk weer zal scheiden om met Nicolette te trou wen. Spoedig echter merkt deze, dat André zich voor haar oooffért. Zij vergeet zich zeli en accepteert een invitatie van den graal, zon der te weten, wie die graaf eigenlijk is André's vader leert dan de lieftallige en deugdzame Nicolette kennen en het slot is, dat de graaf zich niet langer tegen een huwe lijk der geliefden verzet. De bekende regisseur Schwarz, die ook Bommen op Monte Carlo verzorgde, heeft van het meisje van Montparnasse,een fi'm gemaakt, zoo goed als men maar wenschen kan en de velen, die ongetwiifeld de film zul len traan z en, zullen genieten. Fritz Schulz en Emt Bessel vervullen de hoofdrollen uitstekend, maar niet minder vol doen de overige medewerkenden, alle film- artisten van naam, n.1. Alfred Abel, Julius Palk^nsteifl, Erika Glassner e.a. De bijzondere mooie opnamen mogen zeker genoemd. Met het zorgvuldig samengestelde voor programma is een geheel verkregen, dat elke "ilmliefhebber zal voldoen. stookt te hebben, gaat de rechter heen. Maar als hij de slaap der rechtvaardigen slaapt, wordt er aan zijn deur geklopt. Het is Cafarro die bij hem wil overnachten. Het meisje heeft dus zelf haar zaken opgeknapt. De volgende morgen komt Henri, de ver loofde, berouwvol terug, maar hij moet het afleggen tegen den zanger, en dat is 2eer begrijpelijk. Deze film, die laat zien, wat er al niet ge daan kan worden om de eer van een vrouw in gevaar te brengen en om die te redden, wordt goed en boeiend gespeeld door de hoofdpersonen. Lewls Stone vooral is uitnemend als de rechter, die eerst wat overmoedig is, omdat hij een slokje te veel op heeft, maar dan zich verantwoordelijk voelt voor het meisje. De tweede film „El Kapone in de knel" is een griezelige en spannende klucht, die speelt in de onderwereld van een Amerikaan9che stad. Een onschuldige nietsdoener, die bil zijn zwager vegeteert en zich alleen bezig houdt met goochelkunstjes, lijkt sprekend op de bendeleider de Stille Mac Gin en wordt over al voor hem aangezien, zoodat zijn leven voortdurend wordt bedreigd. Niemand zou echter gelooven, dat deze onnoozele kunsten maker de echte Mac Gin zou vangen en dit gebeurt toch, want de nietsdoener ontpopt zich als een doortastend en daadkrachtig man. De komiek El Brendel, die de dubbel rol speelt, zorgt in deze film voor de aller gekste verrassingen. De laatste paar jaren hebben de oerwou den en Wildernissen van Afrika een sterke aantrekkingskracht uitgeoetend op de came- ramenschen, die, vaak met zeer veel geduld en groote gevaren, er in geslaagd zijn veel wetenswaardigs over Donder Afrika op de gevoelige celluloid-strook vast te leggen. De films, die de geheimenissen van het zwarte werelddeel ontsluieren, trekken overal veel belangstelling. „Afrika spreekt", die deze week in A. B. T. draait, verdient deze belangstelling volko men. Zij is een beeldend en sprekend verslag van een expeditie, die op een tocht van 2500 K M. van den eenen Oceaan naar den ande ren trok, ook door streken, die tevoren nog niet door een blanke waren betreden. Uit de zoo rijke dierenwereld wordt bijzonder veei gegeven, maar ook omtrent de menschen, die er wonen, vernemen we veel wetenswaar digs: wij wijzen slechts op de pygmeeën (de dwergmenschen) en den negerstam waartoe de lippen-negerinnen behooren (men herin nert zich nog hun bezoek aan onze stad.) Over deze film zouden wij nog heel veel kunnen zeggen, maar het eenig goede is, dat ieder, die iets wil weten over leven en strijd van mensch en dier in het mysterieuze Afri ka, op een van de eerstvolgende dagen gaat luisteren naar de stemmen uit de wildernis, die in A. B. T. weerklinken. Bij een achtervolging van deze bende wordt Bob, een der drie achtervolgers, verra derlijk door Smith's mannen neergeschoten en dan zweert Jim (Buck Jones) zijn broer te wreken. Hij geeft zich uit voor een mede boef en zoekt de bende van Smith op, die over de naburige grenzen was gevlucht. Hij weet deze kerels wijs te maken dat er een goede slag is te slaan en lokt hen zoodoende terug over de grens, waar zij natuurlijk in handen van de politie vallen. Dat er itl deze film heel wat geschoten wordt en er dus veel slachtoffers vallen (de menschen schieten in Wild-West goed raak), spreekt van zelf, en toch ontbreekt ook hier het humoristische niet geheel en krijgt men ook wel de overtuiging, dat hechte vriend schap ook daar nog bestaat. Van het bijprogramma noemen wij twee aardige Micky Maus-films. Dit theater geeft twee hoofdnummers, waarvan het eerste „De eer der vrouw", een film, die gaat over het tijdsverloop van een nacht; maar wat er allemaal in die nacht ge beurt, dat is heel wat. De mooie Isabella komt met haar knorri ge verloofde, die rijk is, maar van wie ze niet houdt, in een club, waar zij een rechter en 'r zanger ontmoet. De verloofde, die boven dien een beetje aangeschoten is, zoekt ruzie met iedereen, met den rechter, met den zan ger. De oude rechter, die wel ziet, dat het meis je en den zanger elkaar met een niet onwel gevallig oog bekijken wordt ondeugend en laat een gramaphoonplaat van den zanger draaien, zoodat het meisje te weten komt, dat zij met aangezicht tot aangezicht voor den beroemden zanger Cafarro staat. En van di» oogenblik is voor den verloofde, die intus schen buiten de deur met een politie-agent kibbelt over de standplaats van zijn auto, al les grondig bedorven. Want al# hij terugkomt en zich weer onmogelijk gedraagt, maakt Isabelle de verloving uit. Waar moet het meis'e nu den nacht door brengen? Als zij bes' dit bij Cafarro doen, komt het gemoed van den rechter oostand. En hij probeert al'es om haar van dit voornemen af te brengen en wil haar naar huis sturen, zonder resultaat evenwel En met een somber gezicht en waarschijnlijk ook niet zonder berouw dit vuurtje aange- Een Droom van Liefde, dat is zeker wel één der mooiste filmtitels, die men kan bedenken. En door de meesleepende muziek, de prach tige opnamen en het bijzondere spel is het één der aardigste films die men zien kan. Martha Eggerth bieeft meer en meer een kracht van buitengewone beteekenis voor de Duitsche film en Hermann Thimig toont zich opnieuw een eersterangsacteur. Martha Eggerth vervult de rol van prinses Christine. wonende op het fraaie slot Schönn brunn. Zij blijkt zeer muzikaal en er wordt een mooi zang- en dansspel ingestudeerd ter eere van den kost van den vorst van Lüne- :urg. Christine heeft echter weinig in om met dezen voor haar onbekenden vorst te trouwen. Zij ontsnapt aan de bewaking van hofmaar schalk en hofdame en ontmoet in een huurrij tuig een vreemden heer. Deze maakt groote indruk op haar. Zij ziet in hem naar aanlei ding van een afgenomen visitekaartje de ober luitenant Karl Brendl. Doch als nu de ecjrte Karl Brendl op het rendez-vous in loge zes komt, belooft het geheele avontuur voor Christine een groote teleurstelling te worden. Alleraardigst die scènes ih het cabaret Pra terhof. Maar gelukkig bréngt het groote rad in het Luna Park voor dé geliefden redding en wanneer dan ten slotte blijkt, dat de vreemde geliefde niemand anders is dan de vorst van Lüneburg, is alles voor Christine in orde. Martha Eggerth speelt en zingt, dat het een lust is haar te zien en te hooren. Fijn is Thimig als de vorst Lüneburg, maar men lette dan ook op het prachtig duo: Hans Junckermann en Julia Serda, die van de twee hofpersonen iets geheel aparts maken. Ernst Verebes is als de echte luitenant Brendl niet minder op dreef. De film in haar geheel boeit zoo door op namen en muziek, dat men het woord „einde" veel te gauw op het doek ziet. Het voorprogramma brengt een interessant Paramount nieuws, een aardig komische tweeacter, een mooie natuuropname van Toscane, een goed Betty Boop en een Hol- landsch Nieuws Polygoon, waarin de Nieuw- iaarswensch van Oud en Jong, door mevr. de Boerv. Rijk en het dochtertje van Stella Fontaine een bijzondere vermelding waard is Architecten, bouwkundigen en aanne mers uit Alkmaar en omgeving bezetten Donderdagavond voor een groot deel de Unie" voor een lezing die werd gehouden over het isolatiemateriaal „Insulite" door ir. C. S. Hammelburg van Amster dam, leider der technische diens» der Nederlandsche afdeeling van dit inter nationaal bedrijf. Ir W. F. Stoel Wzn., directeur der W. F. Stoel's Handel Mij. N V. te Alk maar heette in een kort woord de aan wezigen welkom en gaf vervolgens het woord aan ir. Hammelburg. Deze begon zijn uiteenzetting met te memoreeren ,hoe reeds in de oudheid het vraagstuk der isolatie tegen warm te en koude de aandacht had, een oude isolatiemethode was het opvullen van ruimten tusschen de muren met gras en stroo, de moderne isolatie werkt natu ïr- lijk met geheel andere middelen. De „Insulite" fabrieken brengen in den handel isolatieplaten in dikte.i van 12H en 8 m.M. en een z.g. hadboard, ter dikte van circa 4J* m M. „Insulite" is een houtvilt samenge steld uit de vezels van sparen en pijn boomen. De eenige fabriek in Europa is gebouwd te Karhula in Finland Hoewel toch van oorsprong een Amerikaanseb product bleek het noodig een fabriek te stichten vlak bij de uitgestrekte sparren en pijnboombosschen in Finland omdat men daar juist de geschikte houtsoort in groote hoeveelheden v'r.dt De stof wordt geprepareerd met een 17-tal che micaliën, waarvan een 15 tal als fa Lrieksgeheim niet genoemd mag wor den. De heer Hammelburg noemde de Deide anderen, welke dienen om het ma- teriaa 1 waterdicht te maken en rotting te voorkomen. „Insulinde is gegaran deerd rotvrij" zei spreker, „wordt ook niet aangetast door schimmel en is immuun voor vele bacteriën. De belangrijkste eigenschappen van Insulite is evenwel haar groote isolatie vermogen zoowel ten opzichte van ther mische isolatie (warmte en koude) als voor geluiddemping. Deze eigenschappen verkrijgt het materiaal, doordat zich van binnen een groot aantal gesloten lucht- cellen bevindt. Insulite wordt dan ook niet geperst, omdat zij daardoor haar isoleerend ver mogen voor%en belangrijk deel zou ver liezen. Door thermische isolatie houdt Insulite des winters de woningen warm en des zomers koei. Een brandstofbespa ring van 33 kan met Insulite bereikt worden. Met verschillende voorbeelden en praktische wenken werd aangetoond hoe een goede geluiddemping kan wor- oden bereikt. Er werd een Insulite-film vertoond, in drie afdeelingen. Het eerste deel gaf ,e fabriek te Karhula en het fabricatiepro- ces weer. Het tweede deel toonde de *oe- passing van het fabrikaat in het buiten land op allerlei gebied. Van het Volkenbondsgebouw te Ge lieve, dat geheel met Insulite is bekleed werd een interieur-opname vertoond, waarbij de heer Hammelburg als frap pant staaltje van het groote isoleerend vermogen opmerkte, dat hoewel de Vol kenbond daar nu al jaren lang verga dert, er nog nimmer iets van het be handelde naar buiten is uitgelekt Te Hollywood is Insulite op groote schaal toegepast in de film ateliers, vooral daar waar de sprekende films worden opgenomen. H i derde gedeelte van de film toonde een groot aantal toepassingen van Insu lite toegepast, geheele villa's en andere gebouwen werden met Insulite opgetrok ken en de bewoners zijn vol lof over de goede hoedanigheden van dit materiaal. In Holland werd in 1931 Ca. 500 000 M2. verwerkt, terwijl 1932 dit cijfer nog ver overschrijdt. In de pauze .tusschen het 2de en 3de deel der film, werden verschillende vra gen door den heer ir. Hammelburj be antwoord, Aan de aanwezigen werden verschil lende monsters Insulite uitgereikt. Schaatsen prima gebruikt vaiaf 75 ct. Alle soorten Meubelen, Bedden. Matras sen, Dekens, Kinderwagens, Brandkas ten z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal, Ridderstraat 10. 2 Prachtige HAARDEN te koop, een Turenne en eeu Grim, z. g a n. verder nog voorhanden alle soorten Kechels en Fornuizen voor spotprijzen bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, AcMeretr. Gasfornuis niet brandoven merk „Pro- metheus" goed onderhouden spotprijs 15, zes Weener ronde gaatjesmatstoe- len 7.50, Kolenfornuis 6. J. L. Sost- man Jr,, Verkooplokaal Ridderstraat 10. Onder de auspiciën van de Amsterdam- sche Maatschappij voor Jongemannen, werd gisteren in de Schouwburg ,,'t Guiden Vlies" des middags de film „Contrasten" vertoond, voor een volle zaal werklooze arbeiders. Na een inleidend woord van ds. J. H. W. War- ners en een opwekkend woord van den heer Kohnert, voorzitter van de commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloo- zen, zette de heer De jong het doel van deze film uiteen. Het grootestads probleem is een acuut vraagstuk geworden voor ieder die belang stelt in de jeugd. Met scherpe contrastbeel den werd dit op het doek gedemonstreerd, waaraan de heer De Jong telkenmale een duidelijke verklaring liet voorafgaan. Het mag inderdaad een leerzame middag ge noemd worden, welke menigeen tot naden ken gebracht zal hebben. Aan den avond van dienzelfden dag werd deze film nogmaals voor een uitstekend be zette zaal vertoond. Ds. H. J. Hak sprak hier het inleidend woord, jwaarna de heer De Jong op duidelij ke wijze aantoonde dat het groote stadsleven zich meer en meer uitbreidt en het platte landsleven niet alleen indirect, maar ook rechtstreeks, in het hart van haar rustige af geslotenheid werd aangetast. Niemand kan zich aan den stroom van nieuw leven onttrek ken, het maatschappelijk leven staat niet op zichzelf! Het sociaal- en godsdienstig leven hangt er oogenblikkelijk mee samen. De film laat ons zien het maatschappelijk leven zoo als duizenden jongeren het doormaken in de groote stad, in de nabijheid van de machine Voor de film is een keus gemaakt uit de bestaande journalen van een filmindustrie Brokstukken dus. Gegeven is het maatschap pelijk leven zooals het was, zooals het nog is, op die deelen van het platteland en kleine steden en dorpen waar machine en massa bouw nog niet hun vernielingen aanrichten We zijn overtuigd, dat allen een treffenc beeld hebben ontvangen van het groote stads vraagstuk. De bijbehoorende muziek werd op keurige wijze verzorgd door den heer Spanjaard, die gramofoon met versterkingsapparaat belan geloos hiervoor afstand. Het Weekblad van deze week geeft bi zonder sprekende portretten, filmphoto's, me dedeelingen over „Bekende regisseurs en de sterren die zij ontdekten", „De Markiezin" van Noel Coward. door het gezelschap Ver kade opgevoerd, nieuws uit de studio's, „Ka- rel de Vijfde" over de tournee van Alexander Moissi met het Berlijnsche ensemble, enz. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. AANGEB een in goeden staat zijnde eiken Etalagekast met glas in lood, 1 M diep, 3 lang, 2 hoog. Tevens een PK krachtstroonimotor. M. SCHENK, Ged. Nieuwerioot 73. Prima Divan 950. Amerikaansch g:enen Trapje 3.50, idem groote trap 5, 6 stoelen pluchezittings 7.50, Bob sleden 4 50, mooie Theekast z. g. a n. 5, Linnenkast 10 enz. DEKKER, Laat 182 Pracht SCHAATSEN merk „Nooitge- dagt" ter overname Gemonteerd met leer, prijs 5 G J. HOEBE, Ritse soort 20 A, Alkmaar. E KOOP AANGEBODEN EEN HAARD zonder gebreken 30, wegens overcom pleet Te bezichtigen Zaterdag van 2—4 en Maandag en Dinsdag van 10—12. Oudegracht 216, 1 X bellen, Alkmaar. TE KOOP zoo goed als nieuw gouden HEERENHORLOGES. COLLIERS, VER- LOVINGS en ZEGELRINGEN S W. VET, Verdronkenoord i Nog eenige gebruikte KACHELS waar onder een groote Godinkachel. DE HEER en VRIESMAN, Verdron kenoord 85. Koopjes. Gebruikte Transportfietsen 15 50—17 50, Heerenrljwièlen 12.00, 15.50, 17.50, pracht Damesfiets f 10.50 Jongensfiets 12 enz NlEROP's Rijwiel handel St. Annastraat 41. EEN RELLETJES-MAKER. Had geregeld steun getrokken, en toen het B. A. op een erfenis beslag legde, protesteerde hij. Een brandstoffenhandelaar te Haar lem trok geregeld steun van het burgerl. armbestuur aldaar en te Heemstede. Eenigen tijv.. geleden vernamen deze col leges echter, dat de steuntrekker een erfenis had gekregen van 900 Men stelde zich in verbinding met den nota ris met het gevolg, dat het bedrag van 900 over de kassen van de beide arm besturen verdeeld werd. De brandstoffenhandelaar kwam daar tegen op en eischte zijn ge'd Zonder succes. Toen haalde hij zijn paard en wagen voor den dag en plaatste op den wagen drie groote bdfden, waarop hij geschilderd had: ..Protest-demonstratie wegens diefstal groot 900 door het burgerlijk armbestuur, waardoo zijn vrouw en kind broodelocm zijn gewor den." Met dezen opgetuigden wagen trok hij op Zondag 13 November van het vorige jaar door Haarlem en hield ten slotte stil voor de woning van wethouder van Liemt. Daar stonden hem al twee re chercheurs op te wachten. Zij maakten proces-vertaal op. D officier van justitie zag van een vervolging af, toen de demonstrant toe zegde zijn demonstraties te staken. Maar hij kwam die belofte niet na. En zoo stond hij Donderdag voor de rechtbank te Haarlem terecht wegens smaad schrift. Wethouder Van Liemt, als getuige ge hoord, verklaarde, niets met de zaak uitstaande te hebben gehad. Zijn voor ganger had die, volkomen regelmatig, afgedaan. Verd. zei te willen weten waar zijn geld gebleven is. Hij had niet eens een kwitantie. Get verzekerde, dat hij de kwitantie zal krijgen; maar het zal niets aan de zaak veranderen. Het O M noemde het een schande zooveel drukte en relletjes als verd. heeft gemaakt. Spr eischte wegens smaad schrift drie weken gevangenisstraf. Op een vraag van den president ver klaarde verd. niet bereid te zijn verande ring te brengen in zijn handelingen. Uitspraak 2 Februari. r\ in TE KOOP OPEN AUTOMOBIEL, prima staat, zeer geschikt voor slagers- bedrijf of dergel. Te bevragen BAKKER en KAAGMAN, Zuiderhoutlaan I. Concertpiano, z. g. a. n., schitterenden toon met niet één gebrek. Tevens een e.ectrische Piano voor café, voor elk aannemelijk bod. Oude piano wordt in geruild. DEKKER. Laat 182. Mooi Buffet z. g. a. n. 22.50, Veeren- bed 7 50, Ledikant 2.50, Kachel 3.50, Kamerscherm 5, Ziekenstoel met pot 12.50. Gaskachel 7.50. In- en verkoop van inboedels. DEKKER, Laat 182. AANGEBODEN een gebruikt Philips RADIOTOESTEL met luidsoreker voor 1 50. Te bevr. MAC PONTSTRAAT 1. BERGER KUNSTKRING. Voor den Berger Kunstkring speelt Vrijdag 27 Jan. in „De Rustende Jager" het Centraal Tooneel het tooneelspel „In ieder huwelijk" van Cecil Chesterton, waarvan de premiere 15 December in Amsterdam £'ng- Zooais men kan weten verwierf het Centraal Too neel in Amsterdam en elders in den lande met dit stuk groote successen. Men krijgt daarin prachtig spel te zien van Joan Remmelta, Tilly Lus, Mien van KerckhovenKling en Marie Dresselhuis, terwijl het spel van Cees Laseur in dit stuk tot het "beste, dat wij van hem kennen behoort. Ook Rie Gilhuys be-_ wonderen wij in dit aardige stuk, waarin wij" kennis maken met zeer verstandige moderne kinderen. Werumeur Buning schreef: Deze avond bewees weer eens de oude waarheid: „geef goede acteurs, een stuk met sterke algemeen? situaties en niet al te nauw omschreven of psychologisch kwellende karakters en z'J maken er sterk tooneel en levende menschen van. Tilly Lus en Laseur, als de man en de vrouw, spelen hier twee prachtige rollen: prachtig van lel spel, van kostelijke kleine de- i tails, van ernst, humor en verdriet; Mary Dresselhuys maakt van een moderne dochter die de dreigende breuk met helder, onroman tisch en gevoelig inzicht weer in het rechte spoor brengt, een alleraardigst en geestig fi guurtje. Rie Gilhuys speelt de typiste zeer Tijn en levendig en in andere kleine rollen kan men Remmelts, Mien van Kerckhoven, Chis Bray en Veltman waardeeren.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10