Agenda ^Buitenland Radionieuws LBinnenland JCeck School Stad en Omgeving. lOeeclecicfit HET SMOKKELEN AAN DE BELGISCHE GRENS. SLACHTOFFERS VAN HET IJS, Drie jongelui door het ijs zakt, één verdrenken. Zes schaatsenrijders door hel; ijs; één slachtoffer. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag van 2 uur af doorlooper.de voorstellingen. Maandag en Dinsdag, telkens half 8, hoofdnummer Ni- colette, het meisje van Montparnasse (muz. com.), hoofdrollen Fritz Schulz, Ehmi Bessel en Alfred Abel. Toegang boven 14 jaar. Woensdag half 3, vertooning avondpro gramma. A. B. T., tot en met Donderdag, telkens des avonds half 8, hoofdnummer Afrika Spreekt (uit de binnenlanden van Afrika); extra-nummer Met dieven vangt men dieven (Wild-Westfilm), hoofdrol Buck Jones. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De eer eener vrouw (liefdescom.), hoofdrol Lewis Stone; tweede hoofdnummer El Ka- Eone in den knel (onderwereld-parodie), oofdrol El Brendel. Toegang boven 18 j. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Vktoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Een droom van liefde (rom.), hoofdrol Martha Eg- gerth en Hermann Thimig. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum Breedst r eiken dag van 9—12 en 1.30330, Zate;- dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Zaterdag 21 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering gyranastiek- vereeniging Turnlust. Dancing Harmonie, 8 uur, Lezing met lichtbeelden van Ir. J. C. van Hoolwerff voor de Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, lezing ir. j. E. Muntinga „Een blik in Sov jet-Rusland" (met lichtbeelden). Zondag 22 Januari. V.m. 10 uur, IJsclub Omval, hindernis wedstrijd voor kinderen op de ijsbaan De Quint. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De vrouw in het spel" door het Alkmaarsch Tooneel. 7 uur, zaal van Truijen te Grootschermer, opvoering „Er staat geschreven" door de tooneelvereeniging „Thalia". 7.30 uur, café de Gekroonde Haan te Hensbroek, optreden Daan Pool. Maandag 23 Januari. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische avond, mevr. wed. dr. Akkeringa 8 uur Volkszangavond in De Unie. waarin generaal von Schleicher, ten minste als kanselier geen rol meer zou spelen. Door deze verdaging is alleen bereikt, dat nieuwe verkiezingen nauwelijks nog in Februari zou den kun-ien plaats vinden, maar eerst in Maart zouden gehouden kunnen worden. Wat nu de pogingen betreft, intusschen toch nog tot een oplossing te komen, waardoor de nationaal socialisten aan den kant der regee ring zouden komen te staan, de bemiddeüngs pogingen der laatste dagen schijnen te wor den voortgezet. Voor het Centrum geeft daar bij den doorslag, dat onder alle omstandig heden en blijkbaar ook zonder aanzien van den persoon van von Schleicher gepoogd za! worden alle grondwettige mogelijkheid te be proeven om een uitschakeling van den rijks dag te vermijaen. Mocht dit niet gelukken, dan is men er zich in politieke kringen van Lewust, dat spoedige nieuwe verkiezingen niets anders zouden beieekenen dan het nood lottige uitvoeren van een grondwettige bepa ling waarvan het resultaat precies dezelfde situatie zou zijn als die, waar men thans voor staat. Nieuwe verkiezingen zouden weer geen een positieve meerderheid, maar slechts nega tieve meerderheden tot stand brengen en ver der den twijfelachtigen uitslag hebben, dat de verkiezingsagitatie de partijen en politieke krachten nog verder uit elkander zou hebben gebracht dan dit thans reeds het geval is. Men acht het dan daarom thans reeds niet meer uitgesloten, dat rijkspresident en rijks regeering geneigd zouden zijn een bizonderen politieken noodtoestand aanwezig te achten In dit verband verwacht men ook met span ning de intusschen goedgekeurde groote Ber- lijnsche demonstratie van de N.S.D.A.P. welke Zondag a s. op de Bulowplatz za plaats vinden. Veelvuldig wnrdt de meening tot uiting gebracht, dat de rijksregeering bloedige inci denten bij die gelegenheid tot aanle-ding zou kunnen nemen om de in de eerste radiorede van den rijkskanselier vermelde verscherpte maatregelen met tot dusverre nog onbekende verscherpte bepalingen ter bescherming van het volk van kracht te doen worden. Intusschen is het niet uitgesloten dat de regeering de demonstratie in verband mei dreigende botsingen op het laatste oogenblik nog verbieden zal. De algemeene politieke toestand blijft onopgehelderd en zelfs wan neer het experiment van nieuwe verkiezingen nogmaals zal worden gedaan zonder dat een nieuwe situatie tot stand zou komen zijn velen van meening dat die verkiezingen dar voorloopig de laatste zullen zijn. De bondskanselier dementeerde, met beslist heid dat onderhandelingen zouden zijn ge voerd betreffende een neutralisatie van Oos tenrijk. Met bizonderen nadruk vei klaarde hij, dat over dergelijke dingen in Oostenrijk m het geheel niet is gesproken of, onder- ïandeld. Dr. Dollfuss voegde hieraan toe, dat Oostenrijk daartoe ook niet bereid zou zijn. Overgaande tot de douanepolitiek van Oos tenrijk, sprak bondskanselier Dollfuss de hoop uit dat de onderhandelingen tusschen IDuitschland en Oostenrijk zouden leiden tot een vergemakkelijking van het wederzijdsche goederenverkeer. Hij verwacht dat de onder- iande;ingen tusschen Duitschland en Oosten rijk zouden leiden tot een vergemakkelijking van het wederzijdsche goederenverkeer. Hij verwacht dat de onderhandelingen tusschen >uitschland en Oostenrijk het gewenschte re sultaat zullen opleveien en een nieuwe funda- menteering der toestanden brengen tusschen beide gebieden. Invoerverboden en contingenten zijn niet de weg. waar langs een land weer gesaneerd can worden. De belangrijkste taak zal zijn de volksgenooten in de verschillende bedrijven weer werk te verschaffen De overdreven rationalisatie is een zonde geweest bij den arbeid der men»rhheid. Ten slotte verzocht de bondskanselier den toestand van Oostenrijk te willen begrijpen, ndien de landen elkander wederzijds beter zouden begrijpen, zou men rustiger de weder zijdsche ontwikkeling kunnen tegemoet zien. Des avonds was de bondskanselier de gast van den Beierschen premier. Na een korten bieravond reisde dr. Doll fuss naar Weenen terug. DE COMMISSIE VAN BUITEN- LANDSCHE ZAKEN VAN DEN RIJKSDAG. De commissie van buitenlandsche zaken van den rijksdag heeft met 17 tegen 11 stem men een nationaai-sociaiistisch voorstel aan genomen, hetwelk bepaalt dat de Duitsche betalingen aan België volgens het verdrag van 13 Juli 1929 met het oog op den bij de overeenkomst van Lausanne van 9 Juli 1932 ook door België erkenden economischen noodtoestand tot nader order zullen worden gestaakt. Voorts werd een nationaal-socialistisch voorstel, dat dooi de communisten was aan- ivuld, aangenomen met de stemmen dezer „cide partijen Dit voorstel luidt: De rijks president heeft op Nieuwjaarsdag 1933 ge zegd, dat Duitsch'and thans van de herstel betalingen bevrijd is. De Commissie van Bui tenlandsche Zaken constateert dat het Duit sche Volk zoowel den vol ledigen rente- als den amortisatiedienst voor de Dawesieening als dien voor Je Youngleening verder moet dragen, terwijl voorts de betalingen aan Amerika, de z.g. Belgische Marken betalingen de uitgestelde betaling der kosicn voor de bezetting moeten worden verricht, ten deele tot 1966. Daarbij komen r.og de termijnen op de slot betaling van 3 miiiiard, overeenkomstig het verdrag van Lausanne, in het geheel 410 mil- lioen per jaar Bovendien bedraagt het ver lies wegens in beslagneming van het Duitsche particuliere vermogen in het buiten land ongeveer 11 milliard Het amendement op deze motie luidt: Bo vendien is het van kracht worden van de overeenkomst van Lausanne dcor de regee ringen van Engeland, Frankrijk, Italië en België in eer. gentlemen's agreement afhanke lijk gesteld van de bereidheid der Vereenigde Staten van Noord-Amerika de intergeallieerde schulden te schrappen. In verband hiermede is het een open vraag of het verdrag van Lausanne nog wel effect zal krijgen. De motie wordt besloten: Uit al deze mo tieven is de commissie van buitenlandsche zaken van meening dat de bovenbedoelde verklaringen van den rijkskanselier in binnen- en buitenland een verkeerde voorstelling zou kunen geven en daa: orn de Duitsche belangen niet hebben gediend De commissie heeft haar zitting verdaagd tot hedenochtend Dan zullen om. koloniale kwesties aan de orde komen. DR. DOLLFUSS OVER DE PROBLEMEN VAN DEN WEDEROPBOUW. De economische raad van advies der Beier sche Volkspartij heeft gistermiddag een bijeen komst gehouden, waarin ook de Oostenrijk- sche bondskanselier aanwezig was, evenals een grcot aantai vooraanstaande persoon lijkheden uit het bedrijfsleven. Nadar premier dr. Held en staatsraad Schaeffer hei woord hadden gevoerd, zeide dr. Do'ifuss. dat de uitkeering van econo mische kringen een dringende taak voor toekomst is. Aangezien een land in nood niet op kan wachten tot de verbetering treedt, moet Oostenrijk zich er op instellen uit eigen kracht den weg te zoeken om een ineenstorting van de volkskracht te voor komen. Oostenrijk wijst daarbij iedere cata- strophale politiek van de hand. Oostenrijk heeft den weg van een leening gekozen. Het is evenwel niet juist dat Oostenrijk daarbij eenige verplichting op zich heeft genomen. volkomen verkeerde indruk omtrent het ge- beurde wordt gevestigd. Het hoofdbestuur stelt er prijs op den minister mede te deelen, dat het zonder eenige aarzeling onmiddellijk iet aan de V.A.R.A. gedane verzoek om door middel van den Hilversumschen zender de radiorede van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië te verbreiden heeft ingewilligd. 3e voor deze toespraak bestemde tijd werd door de V.A.R.A. beschouwd als te zijn afge staan aan anderen, zoodat verantwoordelijk heid voor den inhoud van dere rede niet door de V.A.R.A. werd gedragen. Zij dacht er dan ook niet aan om eenige censuur uit te oefe nen. Wanneer het hoofdbestuur van P-T.T zou hebben medegedeeld, dat men, hetzij vóór, hetzij na de toespraak van den gouver neur-generaal muziek ten gehoore zou bren gen, en dat men er prijs op stelde deze mu ziek geheel of gedeeltelijk eveneens te deen uitzenden, zou de V.A.R.A. ook aan dit ver zoek heSben voldaan. Het hoofdbestuur van TT.T. heeft echter met geen woord op het uitzenden van muziek gewezen. Vanzelfspre kend is als gevolg van de opdracht onmid dellijk na beëindiging van de rede, die pre cies 'eindigde op het aangegeven tijdstip, de uitzending afgebroken en is voortgegaan met het vastgestelde V.A.R.A.-programma. Tenslotte wordt er in den brief op gewe zen, dat uit dit voorval blijkt, op welk een moreel ontoelaatbare wijze tegen de V.A.R.A. wordt gehetzt, in het bijzonder door het zich noemende Landelijk omité Belangen Luister aars te Rotterdam, dat geen gelegenheid aat voorbijgaan om op onwaardige wijze van de inzichten van twee A.V.R.O.-hoofdbe- stuursleden omtrent handelingen van de V.A.R.A. te doen blijken. DE UITZENDINGEN VAN DE PHOHI. Bij de proefuitzendingen met den korte golfzender van de Phohi is gebleken, dat de zender weliswaar van den iangdurigen stil stand geen nadeelen heeft ondervonden, doch dat de gebruikte golflengte van circa 17 M. door een inmiddels ingetreden verandering van de heaviside laag in de atmosfeer gedu rende het winterseizoen niet meer op de meest geschikte uren (n.1. de avonduren tus schen 20 en 23 uur) in Indië wordt ontvan gen. De proefuitzendingen worden daarom met ingang van heden voor den duur van circa een maand gestaakt, om aan den zender eenige wijzigingen aan te brengen, waardoor ook met een golflengte van circa 25 M. za! kunnen worden uitgezonden. De Phohi-zen- der zal dan gedurende de wintermaanden op 25 M. golflengte uitzenden en in het zomer seizoen op 17 M. Hierdoor zal dan in beide jaargetijden de ontvangst in Indië in de avonduren kunnen worden verzekerd. Ondanks het feit dat het douanetoezicht aan Belgische zijde zoowel als in ons land in den laatsten tijd ten zeerste verscherpt is, neemt de activiteit der smokkelaars hanc over hand toe. De Belgische ambtenaren der douane hebben zeer strenge orders gekregen en zijn er toe overgegaan op tal van plaatsen versperr.ngen op te werpen, hetgeen echter geenszins voldoende blijkt te zijn, daar de smokkelaars de versperringen met hun auto's kapot rijden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de Belgische douane vijf zware koeien, die van Overslag over grens gebracht waren, in beslag genomen Ook te Wachtebeke zijn vijf koeien in handen der douane gevallen. Langs den weg van St Gilles-Waes reden smokkelaars met een vrachtauto, waarin 40 gemeste varkens, in snelle vaart België binnen Douane-beambten achtervolgden den auto per rijwiel, doch slaagden er niet in den wagen in te halen Onderweg raakte de vrachtauto echter on klaar, een luxe-auto, die achterop reed en blijkbaar de zending controleerde wilde slee pen, doch dit lukte niet, waarna een gedeelte der varkens in d«n luxe-auto werd overgela den. Des morgens vond men nog eenige var kens in de omliggende velden zwerven. Deze zijn in beslag genomen. Eveneens bij St. Gil les Waes zijn acht koe en in beslag genomen Behalve veel vee wordt van uit Nederland veel benzine België binnengesmokkeld, ter wijl omgekeerd van België uit veel meel, sui ker, koffie en brood gesmokkeld wordt. Ta van werkloozen vinden in den smokkelhandel een aardige verdienste. DE UITZENDING VAN DE REDE VAN DEN GOUVERNEUR-GENERAAL DOOR DE V A R A. Het hoofdbestuur van de V.A R A. heeft een brief gezonden aan den minister van wa terstaat, waarin het opkomt tegen het schrij ven van het Landelijk Comité Belangen Luis teraars te Rotterdam, inzake het niet-uitzen den van het Wilhelmus door cjf V A R A. na de rede van den gouverneur-generaal, tenge volge van welk schrijven bij het publiek een met een motorrijder, die eveneens uit Velp kwam. Het gevolg was, dat zoowel de wiel rijder als de motorrijder tegen den grond werden geslingerd. De motorrijder, de heer .1. H. Middelkoop, werd met een schedel breuk naar het Veipsche ziekenhuis vervoerd. 3e wielrijder kwam er met lichte kwetsuren af. Zijn rijwiel is ongeveer geheel vernield. Onvoorzichtig openen van een portier. Gisteravond om 6 uur stond in een der straten bij het Stieltjesplein te Rotterdam een personenauto, bestuurder de heer D. C. van der H. uit Nieuw Helvoet. De auto stond aan den verkeerden kant van den weg. In de richting van het Stieltjesplein reed de wiel rijder A. K. F. Komijs uit de heer Daniels- straat. Hij haalde links langs den stilstaan- den auto uit, toen hiervan het portier aan den kant van den wielrijder geopend werd door den passagier D. J. R. uit Helvoet. Het por tier kwam in aanraking met den wielrijder, die languit op de straat viel. Van het Stiel tjesplein naderde juist een groote zes wiel ige vrachtauto, bestuurd door den 25-jarigen C. A. L. uit Breda. De dubbele achterwie'en gingen over het slachtoffer heen, terwijl ook diens linkerarm verbrijzeld werd. K. was op slag dood. Tegen den chauffeur van der FI uit Nieuw Helvoet, die met zijn auto aan den verkeerden kant van den weg had gestaan, werd proces-verbaal opgemaakt. Meisje aangereden. Gisteravond heeft op den Breedenweg te Zevenhuizen (Z.-H.) een auto van de firma N.V. Zanen en Verstoeo uit Gouda mej. Spijker, woonachtig te Benthuizen, aangere den. In zorgwekkenden toestand werd zij naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Gistermiddag reden een drietal jonge lui op de Singelgracht te Woerden op schaatsen, doch het ijs was niet betrouw baar. Op een gegeven moment zakten zij er door heen en kwam de 21-jarige Boot onder het ijs. Spoedig was hulp ter plaatse en met behulp van touwen en ladders wist men de twee andere dren kelingen, een jongen en een meisje, op het droge te brengen. Het was echter niet mogelijk B. onder het ijs vandaan te halen. De jongeman is verdronken. Naai zijn lijk wordt gedregd. Gistermiddag is bij het fort Lunetten (Utrecht leen ernstig ongeluk gebeurd. Zes jongens waren op de fortgracht aan het schaatsenrijden. Op een gegeven moment zakte een van hen door het ijs Zijn vijf kameraden trachten hem te reden door een ketting te vormen, doch hot ijs was hier zeer onbetrouwbaar an ook zij zakten er door. Gelukkig waren zij allen vrij dicht bij den kant en ->m standers zagen dan ook kans de vijf jon gemannen op het droge te brengen. De eerste drenkeling, zekere P. van L., oud 18 jaar, was echter onder bet ijs gescho ten Nadat de politie van Utrecht was gearriveerd gelukte het tenslotte den jongeman met behulp van een schuit en een boom onder het ijs vandaan te halen. De levensgeesten waren geweken. Het lijk is naar een der politiebureaux over gebracht. Ook te Weert een slachtoffer. Te Weert is gistermiddag de 22-jarige J Krieken door het ijs gezakt en verdronken BRANDEN. Olieslagerij gedeeltelijk uitgebrand Van de stoom-olieslagerij der firma Buurma te Hoogezand is een afdeeling uitgebrand Alles was verzekerd. De vermoedelijke oor zaak is het heetloopen van een as. Het bedrijf heeft geen stagnatie. Brand 'ui een wijnwinkel. Gisteravond is te Gimieken bi and ontstaan in den wijnhandel van de firma Elsevier Zoon in de Raadhuisstraat, welk perceel ge legen is vlak tegenover het raadhuis. Toen om circa kwart over zes de brand werd ontdekt in een schuurtje achter den winkel, sloegen de vlammen er reeds uit en in zeer korten tijd stond het geheele perceel in lichterlaaie. Aan blusschen viel niet meer te denken Een leegstaand huis naast den wijnhandel werd ook nog grooiendeels vernield. De wijn handti brandde geheel uit. Van den inven taris kon zoo goed als niets gered worden De oorzaak van den brand is onbekend Verzekering dekt ten deele de schade. De firma had juist een grooten voorraad wijn ontvangen, we'ke vermoedelijk nog niet in de verzekering is opgenomen. Ook deze voorraad is zoo goed als geheel verloren. VERKEERSONGEVALLEN. Onvoorzichtig oversteken door een wielrijder. Gistermorgen kwam op de gevaarlijke kruising van de Ernst Casimirlaan en de Prümelaan, nabij den Velperweg te Arnhem een wielrijder, komende uit de richting Velp die den rijweg wilde oversteken, in botsing HET BEROEP AANGENOMEN. Ds. H. J. Hak deelt ons mede, dat hij het beroep naar Arnhem heeft aangenomen. RIJKSTUINBOUW-WINTERSCHOOL TE NAALDWIJK. Wij ontvingen een exemplaar van het ge heel omgewerkte programma der Rijkstuin- bouwwinterschool te Naaldwijk. Het geeft jongelieden, die zich daarvoor interesseeren alle gewenschte informaties. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 21 Jan. 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 160.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.403.80, 58—60 3.50—3.70; 61—62 3.60— 3.80; 62-64 3.704.10; 64—66 3.904 40; Kleine 3.30—3.50. 32000 stuks Eendeieren (geen noteering). EEN BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Op den Schermerweg had gistermiddag eenbotsing plaats tusschen twee auto's, die juist bij het paseeren slipten en met elkaar in aanraking kwamen. De schade was. vrij ge- ring. Toen de eigenaar van den eenen wagen deze aan den kant wilde zetten, kwam een derde auto aanrijden, die weer met dezen in botsing kwam. Ook hier was de schade gering. Oorzaak: gladheid van den weg. De schade is onderling geregeld. EEN AANRIJDING. Op den Geestersingel is hedenmorgen een sneeuwruimer door een auto, welks bestuur der verblind was door de glinsterende sneeuw, aangereden. De man k'aagde over pijn in de zij en werd door den autobestuur der naar zijn woning overgebracht. HET ONGEVAL OP DEN BERGERWEG. De heer Daalder verzoekt ons mede te dee len, dat het ongeval op den Bergerweg gister wel eenigszins, anders geloopen is dan door ons vermeld werd. De heer Daalder ontkent namelijk, dat hij met twee tochtgenooten op den gladden weg naast elkaar gereden zou hebben. Hij reed met zijn zoon, die voor hem uitreed, terwijl een collega van den heer Daalder een eindje achter hem aankwam. Het ongeluk geschiedde uitsluitend doordat de heer Daa'der bij het meer naar rechts uitwijken voor de aankomende bus met het noodlottige gevolg is uitgeg'eden, waarbij het ge'ukkig niet tot persoonlijke ongelukken is gekomen. DIERENBESCHERMING. Tusschen 6 en 7 uur is bij den heer Ver- wer. Inspecteur van „Dierenbescherming" Oudegracht—hoek Baanstraat een" klein hondje, wit en bruin gevlekt, van het teckel model te verkrijgen. Het diertje doolde a! eenige dagen door de sneeuw en b'ijkbaar zijn baas kwijt geraakt. OPGEPAST. De Commissaris van Politie te Leiden brengt nogmaals ter algemeene kennis, dat Alexander Joseph Ranzenhofer, geboren te Weenen 14 Maart 1881, wonende te Wiener Neustadt, na in het begin van deze maand door de politie te 's-Gravenhage te zijn uitge leid, voortgaat relaties met Nedenandsche firma's te zoeken. Thans noodigt hij reflec tanten uit naar Weenen te komen, daar het hem als z.g. herstellende zieke, onmogelijk is de reis naar Holland te maken. Alvorens met Ranzenhofer in relatie te treden, wordt be langhebbenden in overweging gegeven zich tot genoemden Commissaris van "Politie te wenden. HET BROKKENHUIS. Men schrijft ons: Langzamerhand krijgt het Brokkenliuis eemge bekendheid en daaraan danken wij het, dat in de afgeloopen week talrijke goe deren gehaald konden worden. Dat de nood echter zeer hoog is, bewijst wel het groot aantal brieven om hulp, dat wij ontvingen. En gelukkig, wij waren deze week weer in staat een aantal menschen te laten komen, die wij, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, aan ae door hen gevraagde goederen konden hei naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 788,1 mM. te Happaranda. Laagste barometerstand 763.0 mM. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Januari: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind; nevelig tot licht bewolkt; droog weer; toenemende vorst. Weeroverzicht. De hooge druk bleef sterk .toenemen en vertoonde 'n kern van 785 mM. boven Fin land en een van 780 mM. even ten Noorden van ons land. Bij IJsland trekt een diepe depressie voorbij, waarvan het centrum op Groenland ligt. Ondiepe depressies treden ook over de Middellandsche zee, welke laat- ste op vele plaatsen sneeuw brengt in Oost en Zuid-Duitschland. De vorst heeft zich tot aan de Golf van Biscaye uitgebreid, bleef Celsius in Noord-Scandina- vie en daalde onder 10 even ten Oosten van ons land, waar een dik sneeuwdek ligt. De vooruitzichten blijven gunstig voor ver der toenemen van vorst, nu de lucht in onze omgeving meer en meer opklaart. Aan de Britsche kusten waait het krachtig tot stormachtig uit Zuidelijke richtingen, zoo dat, behalve in Oost-Engeland de vorst ver dween. Op IJsland is de temperatuur ver boven normaal. Ook in Zuid-Frankrijk waait 't krachtig uit Noord-Oost en Noord-West, in de Oostzee krachtig uit Noord-Oost met sneeuw. '"m JF ALKMAAR M1ENT2V pen en de volgende week kunnen wij weer een aantal oproepen. Het zal echter moeilijk zijn aan alle aan vragen te voldoen, tenzij wij in de komende week, evenals in deze, dagelijks adressen opkrijgen, waar wij iets kunnen laten halen. Mogen wij een beroep doen op hen, die het tot op heden uitstelden om eens te zien of er nog iets voor het Brokkenhuis is. Bedenkt eens wat het beteekent, met dit weer niet goed gekleed te zijn. Het is droevig wanneer wij die arme kinderen in hun dunne kleeren en kapotte schoenen bij ons zien ko men en wij moeten zeggen: „ja zusje, of broer, je moet nog maar even wachten, als er wat binnenkomt, zullen we aan je den ken". Wij ontvingen eenige pakken over de Ar menraad van onbekende gevers, mogen wij hen langs dezen weg onze hartelijke dank be tuigen. BOND VAN JONGE LIBERALEN Nadat in besloten kring een afd. van d„n Boud van Jonge liberalen hier ter stede was opgericht, is in December de "irste openbare vergadering gehouden. De jonge afdeeling heeft thans mr J. Rutgers, secretaris van den Vrijheids bond, uitgenoodigd om Donderdag a s. 's avonds 8 uur in de Unie voor de afd. een rede te houden over: Het LiberalL- mo in de Toekomst. EEN KLEEDINGKRUISTOCHT oensdag 25 Januari zal hier ter stede door de Vincentiusvereeniging een zoo genaamde kleedingkruistochc georgani seerd worden De bedoeling is daarvoor aan de huizen alle kleedingstukken, dekens, schoeisel enz. te verzamelen, welke men maar missen kan en de op gehaalde goed.ereu productief te maken voor de katholieke Alkmaarsche armen. De R. K Verkenners en de hoornbla zers van Sint Louis hebben hun mede werking beloofd De vereeniging ver zoekt allen, die hieraan iets wilieu bij dragen, dit gereed te leggen opdat, wan neer tromgeroffel of een hoorusignaal klinkt de verkenners een en ander aan de deur vlug in ontvangst kunnen ner >n ST. RAPHAEL. GisLi hield de R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel af. Alkmaar een alge meene vergadering in het bondsgebouw St. Willibrordus Oudegracht. Een punt van be handeling was vooral bespreking „Advies van het Hoofdbestuur betreffende de voorge stelde loonsverlaging van de directie N. 5." De leden dezer afdeeling waren allen zon der uitzondering tegen elke loonsverlaging in welken vorm ook. LEVERING HOOI POLITIETROEPEN Gedurende het tijdvak van 1 Februari a.s. tot en met 30 April d.a.v. is de levering van hooi voor de bereden politietroepen te Am sterdam opgedragen aan de firma D. Leeu wenkamp alhier tegen den prijs van 32,50 ct. per 10 K G. HONDENBELASTING. Houders van honden dienen te bedenken, dat zij de verplichting hebben de aangifte formulieren ingevuld terug te zenden aan het adres Langestraat 87, waar bij aangin® voor eiken hond een penning wordt reikt. Bij het niet tijdig aangever wordt aanslag verviervoudigd

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2