Van Rommelzaken Hobbeltie Stad en Omgeving. ^Buitenland ^Binnenland Beschermt Uer tegen door het gebruik van om een nieuwe groote mast in te zetten, want de oude had een zwaren knak gekregen, ten gevolge van het sterke slingeren en stampen in de Westpassaat. Wie hadden er op de reis echter niets van gemerkt. Deze timmerlieden brachten een groote levendigheid aan boord Terwijl we in Texel lagen, vermaakten we ons coor partijtjes te geven en door naar Den Helder of naar de dorpen op Texel over te ste ken. Ik verloor bij een van deze tochten een iraaie achtkantige platte zilveren snuifdoos met Spaansche snuif gevuld. Bij het afdalen van de valreep viel deze doos uit miin cami- soolzak en verdween direct in het zilte nat Eén onder luitenants schoof de degen uit de scheede bij dit afdalen. Dus: een luitenant zonder degen en een dokter zonder snuif! Waarover we veel ple zier hadden. 1Schilly islands. 2) Lands End. 3) Bij den Helder. (Wordt vervolgd.) KERMISVERPACHTINGEN 1933. Bij de gister ten Stadhulze gehouden ver pachting van standplaatsen op de kermis van dit jaar waren de volgende inschrijvin gen ingekomen: C. M. Vermolen, Skooter (Autodröme) 2500, Steiiwand 700, lète Que 150; E. Kreekel, Auto-skooter, 2453; P. Robbe Janvier, Auto-skooter 2000, Hofplein of 1800 op de Paardenmarkt; Laurentius Ben- ner, Himalaya Bergbaan (Achtbaan), 1275, terrein voorin, ziekenhuis of 875 plaats op aanwijzing; J. H. Kunkels, Auto-skooter, 1100; J. H. Kunkels, Auto-Rideo Carous- sel, 650; Joh. Theunisz, The Cateract (shimmy rutsbaan) 1000 of Rutsbaan J 200; P. Janvier, Lunapark, 789; Gebr. Brantenaar, Emctiebaan, 707, Paarden markt; Gebr. van Bergen, Lunapark, 550, Paardenmarkt of terrein voorm. ziekenhuis; M. Bos, Zweefmolen 530, Paardenmarkt (midden) of 310 plaats op aanwijzing; M. Bos, Luchtschommel, 445, Paardenmarkt; Gebr. Hommerson, Emotiebaan, 475, Paar denmarkt of terrein voorm. ziekenhuis; Gebr. Hommerson, Caterpillar, 575, Paarden markt; A. Hendriks, Zweefcaroussel, 506, Paardenmarkt (midden); H. Vallentgoed, Luchtschommel 501, Paardenmarkt vóór kantoor „Automaat" of 300 in de Markt straat; W. Dirks, Steilwand-sportsensatie, J 476; R. Dirks, Steilwand-sportsensatie, 430; Gebr. Brantenaar, open golfbaan, 435, Paardenmarkt; H. M. Vale, Zweef molen, 425, Paardenmarkt; Jan Sipkema, Luchtschommel, 410, Paardenmarkt; Leo Gigengack, Steile wand, 400; Ant Weg- kamp, Emotiebaan, 350; J. Dobber, Tète a Que, 340, Paardenmarkt of 200 plaats op aanwijzing; P. S. Stuij de Haan, rijwiel- caroussel, 307; Joh. Sipkema, Auto-carous- sel, 260, Paardenmarkt; A. Janvier, Luna park, 210; H. Resmann, Electr. Crinoline, j' 205, Paardenmarkt; A. F. Hommerson, rij wiel-caroussel, 177, Paardenmarkt vóór auto-centrale of 127 Paardenmarkt hoek Schoolstraat; Joh. Breek, Turksche schop, 176, Paardenmarkt of 135 olaats op aan wijzing; V. L. Fogerty, open Hypoaröme, 150; D. van Dam Jr., Zweefcaroussel, 310.10, Paardenmarkt; J. W. Janvier, Stoomcaroussel annex Lunapark, 1377, Hofplein; L. Janvier, Stoomcaroussel annex vergenoegingspaleis, 1150, Hofplein; L. Janvier, idem, 877, op de Paardenmarkt, Louis Vincken, Stoomcaroussel, 1000, zon der concurrentie; Herm. Roels, Stoomcarous sel, 800, Hofplein of 1000 Paardenmarkt of terrein oude ziekenhuis; G. Sipkema, Stoomcaroussel, 300; J. F. Vale, Vliegbom- mensporten 673, idem met paardenren- sporten 740; J. Dirks, 2 vliegbomappara- ten, 400, Ged. Nieuwesloot; J Dirks, Die Raketenfahrt zum Mond (vermaak-attractie) 100, Ged. Nieuwesloot of Paardenmarkt F. Desmet, onderzeërsport, 375, Nieuwesl of Paardenmarkt; idem, vliegbommensport 450, idem; idem, vogelpiek, 375, idem; H. Laveer, Emkaspel, 401; A. v. d. Kaap, 2 vhegbomapparaten, 200; W. Dirks, schiet- salon, 436, Ged. Nieuwesloot; D. Leem burg, schiettent, 385, Ged. Nieuwesloot; J. Schuurman, schietsaion, 375,10, Ged. Nieu wesl.; M. Kool, fa. J. Stuvé nougatkr., 260, Nieuwesloot t.o. café Kerssens of 150 t.o fa. Spruijt; Mej. W. J. de Boer, nougat- en suikerkraam, 140 Nieuwesloot vóór Diaco nie of 130 hoek Harmonie of 120 hoek bioscoop of 125 hoek Schoolstraat of 100 Nieuwesloot op aanwijzing; W. J. Vogelpoel suikerkraam, 92 tegenover perceel Ged. Nieuwesloot nr. 73, 100 idem nr. 77, 95 idem nr. 83, 83 idem nr. 89, 86 idem nr 95; H. Vader, nougat- en suikerkraam, 70, Ged. Nieuwesloot t.o. perceel nr. 95 of 50 Ged. Nieuwesloot op aanwijzing; G. Vader nougat- en suikerkraam, 60, Ged. Nieuwe- sioot hoek Schoo'straat (zonder concurrentie van dergelijke zaken tusschen Doelenstraat en Schoolstraat) of 35 op de Korte Nieuwe- sioot; P Bos, nougatkraam, 50 op de Kor te Nieuwesloot (piaais van 1932); J. Bruin nougatkraam, 25, op de Laat (naast draai molen); C. W. Bee'enkamp, koek- en suiker kraam, sigaren en cigaretten, 25, Korte Nieuwesloot bij draaimolen (zonder concur rentie) of 15 Korte Nieuwesloot bij draai mo'en (met concurrentie); J. van Leer, nou gatkraam, 24, Korte Nieuwesloot (Hof plein); F. Desmet, panopticum, 225, Nieu wesloot, Paardenmarkt of terrein voorm zie kenhuis H. Mullens, Variété-theater, 205, terrein voorm. ziekenhuis, St. Laurensstraat of Korte Nieuwes'oot; G. H. Vermeulen vlooientheater, 50, Ged. Nieuwesloot: D v Dam Jr., kinderdraa;molen, 280.10, Kor te Nieuwesloot of 226.10 op de Laat; L. Bakker, onderzeeboot (kindervermaak) 75, op aanwijzing (plaats tusschen andere at tracties); A. v. d. Veen, duikboot (kinderver maak) 65, A. v. d. Veen, baby-caroussel 55 ind en duikboot n'et wordt toegewezen J Rakker, du kboot, 40. op aanwijzing: M de Weiier, gebakkraam, 25, op de Laat; J A. de Groot, gebakkraam 15, Ged. Nieu w^'ont s de W nter—Cohen, «nelfotosa Ion, 75; Care' Schaap, kunstglasblazerij, J 35, Ged Nieuwesloot; E. Elings, Entosspel en sigarentent. 32 50, Ged Nieuwes'oot; J. M. Vermolen, sportkanon, 25; J Brante naar en J. Dekker, slagmachine, 100, Ged. LU Nieuwesloot, idem, 2 slagmachines, te zamen 140 op Ged. Nieuwesloot en op Paarden markt; J. Schuurman, 2 slagmachines, 75, Ged. Nieuwesloot; J. M. Kobalt, hceplatent, 105, Ged. Nieuwesloot naast stoomcarous sel; C. v. d. Abeele, 8 vroolijke pompers, 45, Ged. Nieuwesloot; C. v. d. Abeele, oefe- ningspelen, 105, Ged. Nieuwesloot vóór Diaconie; N. Henneman, werptent of Holl. vangbaisport, 75, Ged. Nieuwesloot; N. Henneman, hoepla en vangbaisport, 30 op de Laat; C. Winter, hoeplasport, 50, Ged Nieuwesl.; L. Hofman, Somnambule, 60.50, Paardenmarkt; M. Abrahams, Somnambule, 46 Paardenmarkt; M. Abrahams, Somnam bule, 36, Ged. Nieuwesloot; A. Boeren, Sa lon Minerva, 35, Ged. Nieuwesloot; Mej. Adams, hakstal, 15, Ged. Nieuwesloot; P. J. J. Hofman, hakstal, 25, Nieuwesloot; mej. H. Hofman, hakstal, 12, Korte Nieu wesloot; J. Visser, zuurkraam, 55, Ged. Nieuwesloot; R. Godijn, vischkraam, 10, Ged. Nieuwesloot. Palingstallen. C. D. Boon, plaats nr. 1 20, plaats nr. 2 20, plaats nr. 3/20, plaats nr. 4/20, plaats nr. 5 20, plaats nr. 6 20, plaats nr. 7 20, plaats nr. 8/20; J. W. Botten berg, plaats nr. 1 27, plaats nr. 3/7, plaats nr. 4 TO, p'aats nr. 5/18, p'aats nr. 6 10, plaats nr. 7 34, plaats nr. 8 31 (3 x 3 M. liefst 2 plaatsen); S. van Dru- nen, plaats nr. 5/16, plaats nr. 7 30; G Gerver, p'aats nr. 2 43.50, plaats nr. 3 20.50, plaats nr. 8 35.75 (3 x 2 M.); Joh. v. d. Haar, plaats nr. 8 49.50; J. J. Kalter, plaats nr. 1 31plaats nr. 2 45, plaats nr. 3 13, plaats nr. 4 10, p'aats nr. 5 14, plaats nr. 6 15, plaats nr. 7 35, plaats nr. 8 36, (2 75 M. x 2.75 M. liefst 2 plaatsen); Jan Smit Jz., plaats nr. 7 51.50 (3 x 2'/s M.); D. van Veen, plaats nr. 2 45, p'aats nr. 3/20, plaats nr. 8 62 (2 x 2V9 M.); J. IJpey. plaats nr. 1 35, plaats nr. 2 35, plaats nr. 3 35, plaats nr. 4 35, plaats nr. 5 35, plaats nr. 6 35, plaats nr. 7 35, plaats nr. 8 35. Plaats nr. 1 Ged. Nieuwesloot bij Stoom caroussel, plaats nr. 2 Kleine kaasmarkt bij het Waaggebouw, p'aats nr. 3 op de Stee- nenbrug, p'aats nr. 4 Laat bij de Boterstraat, plaats nr. 5 Laat bij het Payglop, plaats nr 6 Laat bij de Krebbesteeg, plaats nr. 7 Laat bij de Schoutenstraat, plaats nr. 8 op de Paardenmarkt. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japan en de Mantsjoerijsche kwestie. In den Japanschen Landdag is gister ter sprake gekomen, dat in de bladen verkeerde berichten zijn geplaatst naar aanleiding van een door Asjida, een lid de Seiyoekai-partij, gehouden redevoe ring over de politiek in het Verre Oosten Asjida zelf verklaarde verrast te zijn geweest over de interpretatie van zijn interpellatie. Asjida heeft in een inter view aan het telegraafagentschap Sjim boen Rengo verklaard, dat het niet zijn bedoeling is geweest het principe der re geeringspolitiek nopens het Mantsjoerij sche probleem aan critiek te onderwer pen ,doch dat hij er de nnadruk op heeft willen leggen, dat de politiek van den minister van buitenlandsche zaken ver antwoordelijk is voor het feit dat ande re mogendheden Japans standpunt niet kunnen waardeeren. Asjida vervolgde, dat hij nimmer gezinspeeld heeft op een wijziging der Japansche politiek tegen over den Volkenbond, doch wel ver klaarde hij dat alles zal afhangen van de gezonde ontwikkeling "van Mantsjoek- wa omdat daarbij vergeleken het optre den van den Volkenbond van weinig be- teekenis is. In zijn verklaring in den Landdag heeft Asjida er gistermiddag op gewe zen. dat zijn interpellatie Maandag j 1. de bedoeling heeft gehad de aandacht der regeering van Japan te vestigen op art. 15 van het Volkenbondsstatuut en het daarin vervatte voorbehoud. Zal Japan uit den V. B. treden. Volgens Engelsche berichten verklaart men van welingelichte zijde te Tokio, dat het Japansche kabinet van meerling is, dat het uittreden van Japan uit den V. B. oivermijdelijk is. BOLIVIA—P AR AGU A Y. Nederlaag der Bolivianen? Het departement van oorlog deelt mede, dat de Boiiviaansche hoepen in groote wan orde zijn teruggetrokken van het fort in den Ayala sector. Zij hebben 190 dooden op het slagveld achtergelaten. Argentijnsche bemiddeling tus schen Paraguay en Bolivie? De minister van buitenlandsche zaken doet stappen, dewelke, naar veriaidt goeden voortgang maken, om tot een oplossing te komen van het conflict tusschen Bolivië en Paraguay. De vuurlinie. Medegedeeld wordt, dat de vuurlinie in den Ayala-sector zich uitstrekt ovei een breedte van 50 K.M.. waar de Bolivur.en met succes weerstand bieden tegen de tegenaanvallen der Paraguayanen. DE KRUISER „KOELN" OP WEO NAAR MADRAS. De kruiser „Koeln" is gister uit Alexandrië vertrokken. Tijuens het achtdaagsche verblijf te Alexandrië is de commandant van het schip Schniewind te Cairo ontvangen door den koning van Egypte. De ..Koeln' is thans op weg naar Madras waar men op 8 Februari hoopt aan te komen. VREEDZAME OPLOSSING VAN CONFLICTEN. Binnenkort zal de Argentijnsche „min-ister voor de betrekkingen", dr Saavedra Lamas te Mendoza (Argentinië) een bijeenkomst hebben met den Chileenschen kanselier Tron- cal Cruchaga, met het doel tot overeenstem ming te komen over een gemeenschappelijke actie bij de niet elkander in confiict verkee- rende landen, teneinde op vreedzame wijze de op het Zuid-Amerikaansche vasteland be staande conflicten toi oplossing te brengen VAN DE GEZONDHEIDSTOESTAND IRIGOYEN. De twee specialisten, die bij het ziekbed van president Irigoyen geroepen zijn, achten een zoo spoedig mogelijke opeiatie nood zakelijk, zijn huisarts verzet zich echter hier tegen. VERBOUW VAN GROENTEN ONDER EI.ECTRISCH LICHT. De proefnemingen met den verbouw van groenten onder electrisch licht in het Acade misch laboratorium zijn beëindigd. In d<-n volgenden winter zullen op het Franz Jo- sephsland, op Nova Zembla en andere plaat sen verschillende soorten groenten op den grondslag van deze proefnemingen worden gekweekt. DE „M \LYGIN". Het leegpompen van de „Malygin" wordt voortgezet. Over drie dagen zal het water uit den ijsbreker gepompt zijn. OPZIENBARENDE ZELFMOORD VAN AMERIKAANSCH CONSUL IN EEN PRAAGSCH HOTEL. Dinsdagavond tegen tien uur verwekte een tragisch voorval een paniek onder de gasten van een der voornaamste hotels te Praag. De Amerikaansche consul Ravmond Davis, die sedert een half jaar in het hotel woonde, wierp zich van de tweede verdieping van het trappenhuis naar beneden en werd dood in de hall opgenomen De consul had 's mid dags nog een tea georganiseerd, waar o.a. de Amerikaansche consul-generaal en vele Ame rikaansche en Praagsche vrienden aanwezig waren. Ook 's avonds, toen hij met zijn echt- genoote en eenige vrienden een uur in d<_ hall van het hotel doorbracht, waar gedanst werd en een orkestje speelde, was hij opgewekt en merkte niemand iets bijzonder aan hem. Te gen tien uur ging hij even naar zijn op de tweede verdieping gelegen kamer. Nauwelüks een minuut nadat hij zijn gezelschap verlaten had, stortte zijn lichaam door de hooge hal! naar beneden en bleef op het parket liggen. Onder de gasten ontstond een paniek en wel dra arriveerde politie en geneeskundige hulp, die constateerde, dat de ongelukkige den nek had gebroken. De echtgenoote van den con sul moest bewusteloos naar haar apartemen- ten worden gebracht. Een hotelbediende ver telde, hoe hij gezien had dat iemand, die op de tweede verdiep'ng uit de lift stapte plot seling over de balustrade stapte en naar be reden sprong. Voor zoover men kan nagaan had de consul geen enkele aanwijsbare reden voor zijn daad. Zijn vrouw was pas eenige weken geleden na een zware operat'e uit Pa rijs teri'"gekeerd Davis was bijna 50 jaar. DE KOUDE. In Italië. De buitengewoon hevige koude houdt ook in Italië aan. Te Triest en Adelsberg werden temperaturen geregistreerd van 9 en 14 gr. beneden 't vriespunt. De kust- dienst en het tramwegverkeer in Istrie is srrootendeels gestaakt. Te Milaan en Bologne sneeuwt het. Te Palermo zijn twee personen doodgevroren, van wie een oude vrouw. In Joegoslavië. De temperatuurdaling in Joegoslavië houdt aan. Tn Montenegro neeft het zelfs 23 graden gevroren. Ook de Donau is vol drijf ijs. Een Roemeensch olietank schip werd lek geslagen en moest te Nausatz binnen loopen. Daar is geble ken, dat benzine uit het schip liep. Daar voor de overige in de haven liggende schepen groot gevaar voor brand be stond, moest het schip weer naar de rivier worden gebracht Gevreesd wordt dat de geheel e lading verloren zal gaan. Sneeuwstormen in Bulgarije. Sinds drie dagen woeden in Bulgarije hevige sneeuwstormen, welk op alle spoorlijnen, waar de sneeuw tot 3 M hoog ligt, hevige vertraging hebben ver oorzaakt. Op 5 lijnen moest hei verkeer geheel worden gestaakt. Twee personen treinen moesten uit de sneeuw worden bevrijd. Het verkeer met Turkije kan slechts met groote moeite en urenlange vertragingen worden gaande gehouden De Rijnscheepvaart gestagneerd. Gistermiddag is het drijfijs van den Rijn bij de Lorelei tot staan gekomen, zoodat zich daar een vaste ijsbrug heeft gevormd. De ijs vlakte, welke den geheelen Rijn bedekt, strekt zich tot bij Caub uit. Het geheele scheep vaartverkeer op den Rijn is gestagneerd. De temperatuur is vooral in de hooge bergstreken nog verder gedaald. De laagste temperatuur heeft 12 graden beneden nul be dragen. Deze temperatuur is genoteerd te Neuhaeusel in het Westcrwald. De scheepvaart in België. Wegens ijsgang in alle kanalen tusschen Luik en Antwerpen moest het scheepvaartver keer worden gestaakt. IJshuIpdienst op Noord- en Oostzee met vliegtuigen. Evenals in het jaar 1929 wordt ook dezen winter een grootsche ijshulpdienst met vlieg tuigen georganiseerd voor de van het vaste land afgesneden Noordzee-eilanden. Sinds Maandag worden reeds tusschen Husum en iet eiland Pellworm levensmiddelen, medica menten, post en ook passagiers vervoerd met een door de Lufthansa t|f beschikking ge steld vliegtuig. Tusschen Wilhelmshafen en Wanderoog is de ijshu'pdienst eveneens ingesteld. Voorts leeft de Lufthansa gister een vliegdienst ge opend van Norderney naar Langeroog en Spiekeroog. Zoodra het noodig zal zijn, zal deze dienst worden uitgebreid van Hu—m t naar de eilanden Amrum, Foehr en Sylt en van Norderney uit naar het eiland Juist. Bij aanhoudende vorst zullen boven de Oos'zee vliegtuigen nagaan hoe de ijsbeweging is en langs we'ke wegen de scheepvaart kan wor den gaande gehouden. Bovend en zijn 29 vliegtuigen gereed om eventueel hu'p te tre den aan ingevroren schepen. VERLAGING DER GOEDEREN TARIEVEN Blf DE NEDERL. SPOORWEGEN. Invloed van de concurrentie der vrachtauto's. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft bij den m.nister van waterstaat een aantal wijzigingsvoorstellen der goederen tarieven inged end, welke naast een belang rijke verlaging cok ingrijpende wijzigingen zullen brengen in de grondslagen der vracht berekening. De tegenwoordige indeeling in vier cate gorieën (vrachtgoed, ijlgoed, bestelgoed, ge woon verveer en bestelgoedsne'.vervoer) zal worden vervangen door een indeeling in drie categorieën n.1. vrachtgoed,- snelgoed en ex- presgoed. Het snelgoed zal zijn een samensmelting tusschen ijlgoed en bestelgoed gewoon ver voer; het expresgoed zal zijn het tegenwoor dige beslelgoed-snelvervoer. De directie komt tot deze samensmelting op grond van de volgende overwegingen: le. Gezien de concurrentie van de vracht auto's is de tegenwoordige ij goedsneldienst veelal onvoldoende. Waar die snelheid is op gevoerd, heeit verzending als bestelgoed wei nig zin meer. 2e. Met het oog op evenbedoelde concur rentie zijn de tegenwoordige bestelgoedprij- zen voor zendingen boven 10 K.G. te hoog. 3e. Het nevens elkander bestaan van be stel- en ijlgoed geeft aanleiding tot begrips verwarring bij het publiek, te meer omdat voor kleine pakjes net snellere vervoer (be stelgoed) dikwijls gcedkooper is dan het min der snelle (ijlgoed). In de nieuwe tarieven wordt voor alle soorten vervoer de vracht tot en met 30 K.G. berekend, onafhankelijk van den af te leggen afstand. Voor snelgoed zijn tot en met 10 K.G. de prijzen van het tegenwoordige bestelgoed-ge- woon vervoer overgenomen, met dien ver stande dat de thans geldende vracht van 0.80 van meer dan 9 tot en met 10 K.G. zal gelden voor zendingen van meer dan 9 tot en met 30 K.G. Voor vrachtgoed zijn de prijzen tot en met 30 K.G. lager gesteld. De vrachtprijzen tot en met 30 K.G. voor expres-goed zijn dezelf de ais die van het tegenwoordige bestelgced- snelvervoer. Hierbij zal, overeenkomstig met het snelgoed, de thans geldende vracht van 1.20 voor zendingen van meer dan 9 tot en met 10 K.G. worden toegepast bij vrachtbeta ling van meer dan 9 tot en met 30 K.G. Voor zendingen stukgoed boven de 30 K.G. wordt de grondslag voor de vrachtbereke ning de vracht voor het vrachtgoed. De mini mum-vracht voor vrachtstukgoed zal 0.50 bedragen. Voor snelgoed zal worden berekend het dubbele van de nieuwe stukgoedprijzen voor vrachtgoed met een minimum vracht van 0.80. De vrachtprijs voor expresgoed zal zijn vijf maal de nieuwe stukgoed prijs voor vracht goed met een minimum van 1.20. Het bestellen zal in p'aatsen waar een besteldienst is gevestigd kosteloos geschie den, terwijl geen stationskosten zullen wor den geheven. Bij volumineuse goederen zal het dubbele gew.cht grondslag van de vrachtberekening worden, waarbij als volumineus worden be schouwd goederen die minder wegen dan 80 K.G. per M3. Nieuw is de bepaling dat voor goederen, welke minder wegen dan 30 K G. per M3, dt- vracht berekend wordt naar 80 K.G. voor' el- ken M3. Voor wagenladingen is de bestaande klas- se-mdeeling gehandhaafd. De nieuwe vracht prijzen berusten op een lagere basis dan de tegenwoordige De verlaging is ook hier het grootst voor die goederen, waarvoor de auto- concurrentie het sterkst is. De vracht voor kleine wagenladingen wordt voortaan berekend naar het werkelijk gewicht der zending, ook wanneer dat min der is dan 5000 K.G doch voor niet minder berekend dan 2000 K.G. tegen de stukgoed prijzen. Deze prijzen zullen ook gelden, indien een wagen van meer dan 10 ton is aangevraagd. Óok de speciale tarieven zijn in het alge meen sterk verlaagd in de door de directie overgelegde nieuwe tarieven. Te vervallen komen tal van bijkomende kosten als bestelloon, stationskosten, loon voor rein gen en ontsmetten van wagens en behoudens een aantal uitzonderingen het overbrengloon van wagen'adingen. Verlaagd wordt ook het afhaailoon te Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Voorburg, de provisie voor voorschotten en remboursementen, de prijzen der adreskaar ten en vrachtbrieven en het weeggeld. Tegelijk met de nieuwe tarieven, waarvan de invoering zoo mogelijk nog op 1 Mei a s. zal geschieden, wordt een kleiner model vrachtbrief, ongeveer de halve grootte van de tegenwoordige, ingevoerd. De directie schat dat door deze tariefsver laging 17 pCt der opbrengst, welke de te genwoordige tarieven opleveren, wordt prijs gegeven. LOONSVERLAGING SPOORWEG PERSONEEL. Ook het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A T.O.- en Van Gend en Loospersonee! heeft zijn leden gead viseerd om de voorstellen van de driectie der Nederlandsche Spoorwegen inzake loonsver laging ingaande 1 April a.s. te aanvaarden. In een op 30 Januari a s. te houden buiten gewoon bondsiongres zal een beslissing over deze voorstellen genomen worden MAASTRICHTER BOTERMIJN. Voorlooptg geen publicatie meer van de miinpriizen. De Zuid-Ned Zuivelbond, waarbij 100 coöperatieve fabrieken zijn aangesloten, staakt voorloopig de pub'icatie der mijnprij- zen. omdat de binnen- en buitenlandsche be schermingsmaatregelen het houden van een botermijn in den vroegeren zin des woords onmogelijk hebben gemaakt. DE VERVANC.ING VAN DE „P. C. HOOFT". Een tegenspraak. De directie van de Stoomvaartmaatschap pij „Nederland" verzocht ons mede te deeHn, oat de berichten inzake de vervangincr van de P. C. Hooft" door de ..Slamat" oniuist znn. Een besluit in deze richting is niet genomen ONBFWAAKTE OVERWEG. Door den trein gegrepen en gedood. Gistermiddag te omstreeks twee uur is de 16-Ja?rge J. v. d. Nat. wonende te Leiden, die op de fiets den onbewaakten overweg in den BroeVpo'der onder de gemeente Oestgeest passeerde, door een sneltrein, komende uit de richting Haarlem, gegrepen. De iongen werd enkele tientallen meters weggeslingerd en was op slag dood. DOOR VALLENDEN TAK GEDOOD. Gistermiddag te ongeveer drie uur had on der de Groningsche gemeente Rottum een doodelijk ongeval plaats. De 61-jarige Joh. Bos uit Uithuizen kreeg bij het omhakken van boomen een zwaren tak oo het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Het lijk is naar de woning van den ongelukkige vervoerd. GEEN GECONDENSEERDE MELK MEER NAAR ZU1D-AFRIKA. De Zuid-Afrikaansche regeering heeft een dumpingsrecht ingesteld op gecondenseerde melk, afkomstig uit Nederland, waarop de export naar dat land practisch gesproken onmogelijk is geworden. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is, 77 jaren oud, over» leden ir. R. A. van Sandick, oud algemeen secretaris van het Kon. Instituut van Inge nieurs en oud-hoofdredacteur van „De Inge nieurs". Te Den Haag overleed, bijna 83 jaren oud, dr. H. D. Benjamins, oud-inspecteur van het Onderwijs in Suriname. Onze West, blz. 10. 57. teut houaen ze zich zoo goed mogelijk, maar op het laatst kunnen ze het geen van tweeën meer uithouden en bukken zich, om eens flink in den hals te kunnen krabben, want ze hadden razende jeuk gekregen. Door h«t rukken floepten de beide kiezen tegelijk naar buiten, maaktin een tuimeling door d« ljcht en v ersenp'tjes op den grond. 58. Hoerall riep de man, die het tweedi b8 Rommelzak was gekomen. Mijn kiespij» 's over. Maar anders was het met den armen veldwachter gesteld. Die stond met zijn hand aan zijn wang te apringen van de pijn, van *ijj| eene been op 't andere. Plotseling vliegt »4 op Jan af. Jan, die dacht, dat de veldwachter hem wou bedanken, sprong achteruit en na® *i'i hoed af, zoodat veldje haast van de tat rolde*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6