LUXEVERHUUR JAC. MET Bij Gr'iep MOTORRIJWIEL TENTOONSTELLING JUmnieuws Twee menschen te Den Haag om AMSTERDAM 27JANUARI - 5 FEBRUARI. Twee gelukkige dagen Indiaansche liefde RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572873 ALKMAAR „HET GEHEIM VAN DE ATLANTIC-BAR" en „LACH EN VERGEET". In het A. B. T CINEMA AMERICAIN. Emma. De groote succesfiltt van Warie Dressler. CINEMA EN THEATER. en Influenza, Rheuniatische pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. EXTRA HULP VAN WERKLOOZEN. Bijzondere maatregelen gevraagd in verband nut de koude. De heer L. L. H. de Visser, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van bin- nenlandsche zaken gevraagd: Is de regeering bereid, in verband met de strenge koude oogerib ikkelijk maatregelen te treffen, waardoor aan werkloozen extra steun wordt verstrekt voor verwarming, kleeding, schoeisel en dekking alsmede warme voeding. Zoo ja, welke maatregelen meent de regee ring daartoe te nemen opdat de werkloozen en hun gezinnen ten spoedigste worden ge holpen? Ook voor tewerkgestelden. Dr. J. van den Tempel, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van binnenland- sche zaken gevraagd: Is de minister bereid te bevorderen, in het bijzonder door financieele medewerking van rijkswege, dat gedurende de ingetreden periode van felel koude de uitkeeringen voor de werkloozen met een extra-toeslag voor brandstof en kleeding en dek worden ver hoogd? Wil de minister bevorderen, dat in het bijzonder de uitkeeringen voor de arbeiders, die tijdelijk niet in de werkverschaffingen kunnen worden te werk gesteld, in gunstigen zin worden herzien? MINIMA BIJ VERKIEZINGEN. Nieuw amendement op het wets ontwerp. De heer J- R- Snoeck Henkemans. lid van de Tweede Kamer, heeft een amendement in gediend op het wetsontwerp to t wijziging van eenige artikelen der kieswet, der pro vinciale wet, aismec'e der gemeentewet. De bedoeling is. met behoud zooveel mo gelijk van de in het wetsontwerp aangegeven normen, voor elke verk'ezing vast te stellen een minimum, vereischt voor het verwerven van een zetel en een minimum-gemiddelde voor het verkrhgen van een overschotzetel, doch daarbij de te stellen minima voor de Statenverkiezing ager te bepalen dan die. welke gelden voor de Kamerverkiezing, en de minima voor de raadsverkiezing weder Jager dan die. welke golden voor de Staten verkiezing. De voorgestelde wijziging schijnt gebo den. omdat, teiwijl de Tweede Kamer hon derd leden telt de colleges der Provincale Staten gemiddeld 54 leden en de gemeente raad gemiddeld 2b leden tellen. OM EEN WETHOUDERSZETEL. Een teruggenomen ontslagneming niet aanvaard. In de Donderdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Almelo werd anderhalf uur gesproken over de mededee- Üng van wethouder Engberts (chr. h.)dat hij onts'ag neemt als wethouder en een daar- oo ingekomen verzoek om vorenstaande mededeeling als niet gedaan te beschouwen Beide brieven waren bij den raad ingeko men en B en W. stelden voor deze voor ken nisgeving aan te nemen, daar de heer Eng berts als wethouder is blijven zitten. De raad besloot na breedvoerige debatten om den eersten brief voor kenn'sgeving aan te nemen, maar wat den tweeden betref», kwam een voorstel Cohen (A'gem. Belang), om dit verzoek van den heer Engberts niet ontvanke'ijk te verklaren; terwiil de heer Treep (chr. dem. unie) voorstelde over te gaan tot de verkiezing van een nieuwen wet houder Dit laatste voorstel werd aangenomen met 15 regen 6 stemmen. waTon de voorzitter, wethouder G. J. A. ter Steege (r.-k.) mee deelde dit besluit als in strijd met de wet ter vernietiging aan de kroon te zullen voordra gen. GASVERSTIKKING. gekomen. In de Juliana van Sto'.berglaan te Den Haag heeft zich gisternacht een soortgelijk geval van gasverstikking voorgedaan als Woensdagnacht te Amsterdam In een heerenhuis aan genoemde laan was de eerste étage verhuurd aan een 75-jarige weduwe, die Dinsdagavond op een gaskom-l foor in een kabinet aan de voorzijde wa*e heeft gewarmd. Toen het water kookte, heeft de oude vrouw wel het kraautie van het kom foor uitgedraaid, doch niet de hoofdkraan aan den muur. De gasslang vn het komfoor b'eef dus onder druk, welke ten lange leste zoo groot is geworden, dat de slang van de kraan is afgeschoten. Het gas trok naar de hooger gelegen étage waar o.a. de slaapka mers ge'egen waren van den 27-jarigen zoon des huizes en de 20-iarige Nederlandsche dienst. In hun slaap zijn beide gestikt. We weduwe op de eerste étage heeft geen noreelige gevolgen van het uitstroomende gas ondervonden, evenmin als de overige huisgenooten. EEN GROOT WERKOBJECT IN DRENTE. Kosten een half miUioen. In de Woensdag gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van het water schap Oostermoer heeft de voorzitter, de heer J. Knoppers, burgemeesters van Meppel medegedeeld, dat de minister van binnenland- sche zaken bereid is, 100 pet bij te dragen in de arbeidsloonen, verzekeringskosten vorst- en regenverlet, tot een maximum van f 490 000, mits bij volledige uitvoering, van het opgemaakte plan tot normalisatie van de Wola-Aa, in verband met den waterafvoer van Zuid-West Drente. De vergadering besloot het hoofdbestuur van het centrale waterschap De Wold-Aa te machtigen, de werken uit te voeren, onder de voorwaarden, gesteld voor het verkrijgen van rijkssubsidie; tevens werd dit bestuur ge machtigd tot het aangaan van een tijdelijke kasgelaleening tot een maximum van 250.000 tegen een maximum-rente van 5 Prt- Aan het hoofdbestuur werd machtiging verleend tot regeling van den noodigen grondafstand. Als taxateur werd aangewezen de heer Johs. Nieuwenhuis te Werkhorst bij Meppel, die in overleg met den betrokken in- gelande en de Nederl. Heide-Maatschappij den prijs zal vaststellen. DE BOTERPRIJS. Boteraccijns blijft 00 ets. per K.G. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 29 Jan. tot en met 4 Febr. de prijs van het crisis-botermerk op 90 ct. per K.G. en van de vervoervergunning van bui- tenlandsche boter op SO ct. per K.G. is be paald. EEN SPOORWAGEN IN BRAND. Het geheele rijtuig uitgebrand. Gistermorgen ontdekten eenige reizigers in de tweede klasse coupé van den lokaaltrein 8.40 uit Winterswijk ter hoogte van Velp, brandlucht in de afdeeling voor niet rooken. Zij stelden een onderzoek in en zagen, toen zij uit het raampje keken, vlammen onder aan den wagen. Zij trokken aan de noodrem en het treinpersoneel stelde een onderzoek in Daar men niets kon doen om te blusschen, werd zoo snel mogelijk naar Arnhem door gereden Bij aankomst aan het station aldaar sloegen de vlammen uit den wagen, die op een zijspoor werd gezet. De brandweer is daarop uitgerukt, doch het geheele spoorweg rijtuig is uitgebrand. VERVALSCHTE OOSTENRIJKSCHE BANKBILJETTEN. Door een Nederlander vervaardigd? In aansluiting op een bericht over de te Weenen ontdekte duizend vervalschte bank biljetten van vijftig Schillingen meldt het Persbureau V. D Men heeft thans kunnen vaststellen, dat de beide door de politie gearresteerden inder daad smokkelaars van narcotica zijn, die reeds vroeger in aanraking zijn geweest met de politie. Beiden zijn in voorloopige hechtenis ge houden. Zij hebben reeds een gedeeltelijke be kentenis afgelegd, waaruit blijkt dat zij de valsche bankbiljetten van een Nederlander zouden hebben ontvangen. Deze zou in Am sterdam verblijf houden Het geld moest die nen als borgstorting voor het aandeel der beiden aan een smokkelarij var. verdoovende mlddeien, ter waarde van 190.000 Schillingen. De Nederlander heeft echter, ofschoon deze smokkelzaak afgewikkeld was geweigerd het geld te geven en netft in plaats daarvan een ander zaakje voorgesteld dat door de arres tatie niet kon doorgaan Bij een huiszoeking in de woning van een der gearresteerden is briefpapier gevonden niet den naam van den Nederlander en zijn Amsterdamsche adres bedrukt. Bij informatie van de politie te Weer.en bij de po'itie te Am sterdam kon deze laatste haar echter alleen maar negatieve inlichtingen verstrekken, zoo dat men wel moet aannemen dat het adres oniuist is. vooral in verband me* het feit, dat het biiefpapier in Weenen vervaardigd was Men acht het tevens niet uitges'oten dat de z.g. Neder'an-'er. die zich schuil houdt onder den naam Joe Marcel, juist de gezochte val sche munter is WEELDEVERTERINGSBEL.AST1NG. Een actie van belanghebbenden bij bron- en mineraalwater tegen de we t. Gisteren is te Utrecht een algemeene ver gadering gehouden waar uit het geheele laad vele belanghebbenden bij bron- en mineraalwater waren bijeengekomen. De voorzitter van de commissie van actie gaf een uiteenzetting van de situatie waarin de betrokken bedrijven duor de voorgestelde weeldeverieringsbe'asting zouden komen, ter wijl daarnaast de schatkist eerder na- dan vooidee' zou hebben, hetgeen oa in Duitsch- land gebleken is na invoering dei z.g. Mine ral wassersteuer'toen in de jaren 1930 en 1931 de omzet van ie oetreffende bedrijven met nagenoeg 75 oCt. is teruggeloopen en deze belasting ten slotte door de regeering zelf weder moest worden buiten werking gesteld. Verder werd aan de vergadering medege deeld, welke stappen de leden van de com missie aan het ministerie en bij verscheidene kamerleder, leden van de Kamers van Koop handel, middenstandsbonden drankbestrij- dersvereenigingen en andere lichamen reeds hadden gedaan en welk resultaat zij hadden bereikt Tenslotte werd besloten aan den minister van financiën telegrafisch um een audiëntie te verzoeken, waarvoor drie leden van de com missie van actie werder. aangezocht teneinde met klem te wijzen op de bezwaren, welke de iiwoering van een dergelijke belasting op bron en mineraalwater voof de getroffen be drijven zal hebben. Een adre„ zal aan de regeering worden gericht. EEN HUURVERORDENING TE AMSTERDAM. Venaging van woninghuren ge- wenscht op basis van de vroegere huur commissie en overigens naaf de kosten op 1 Jan. j.l. B. en W. van Amsterdam hebben volgens het Hbl. het voornemen, bij den gemeenteraad een conoept-huurverordening in'te dienen, uit overweging, dat de huren vooral van arbei derswoningen te hoog zouden zijn. Wethou der De Miranda heeft op dit concept een toe lichting samengesteld, waarin om. de op- king voorkomt, dat de vrees, die het dag. bestuur voor huurverhoogingen koesterde bij de intrekkingen der huurwetten in 1927, ver wezenlijkt is. De huren der oude woningen (van vóór den oorlog) zijn volgens deze toe lichting gestegen, en die der nieuwe wonin gen niet. voldoende gedaald. De bedoeling is thans, den verhuurders van de oude woningen den huurprijs voor te GEOPEND VAN 10V.M.-5m.H. EN VAN 8N M "10NM SLUITING ZONDAG 5 FEBR. 5u. N.M. schrijven, dien zij op 1 Jan. 1927 mochten bedingen of die hun op 18 Juli (datum van intrekking der huurcommissiewet) bij onher roepelijk geworden uitspraak was toege staan. Voor de nieuwe woningen zouden de reproductiekosten op 1 Januari 1933 als ba sis voor het bepalen van de maximum-huur moeten dienen, d.w.z. de eigenaar zou niet meer mogen worden dan een huur, die de bouwkosten van thans op nader te om schrijven wijze dekt. Een in te stellen ge meentelijke huurcommissie zou B en W., die deze huren vaststellen, adviséeren, en van de beslissing van B. en W. zou beroep open staan op den gemeenteraad. INBRAKEN OPGEHELDERD. De gemeente- en rijkspolitie te Delfzijl zijn erin geslaagd de in den nacht van 7 op 8 Oct. van het vorige jaar in de kantoren van den Rijksontvanger en den inspecteur der directe belastingen, benevens in de kantoren van de N.V. Drukkerij en Uitgeversmaatschappij „De Eemsbode" te De'fzijl gepleegde inbra ken op te helderen. Verdacht van deze inbra ken waren drie Duitschers, nl. de gebroeders A. en D. Wresp. van beroep los arbeider en stoker en oud 37 en 25 jaar, en Fr. N„ los arbeider, oud 33 jaar, alle drie woonachtig te Embden, waar zij zeer slecht bekend staan. Gebleken is, dat zij in den nacht van 7 op 8 October met een zeilbootje de Eems zijn over gestoken. Zij verkochten in Delfzijl, vóórdat de inbraken werden gepleegd, o.a. gummi 'aarzen en verrekijkers. Bij het onderzoek is gebleken, dat deze voorwerpen van diefstal te Embden afkomstig zijn. Bij huiszoeking te Emden door de Kriminal Polizei kwam even wel niets aan het licht. De politie te Delfzijl liet uit Embden foto's van vingerafdrukken korren, welke werden vergel el en met foto's, we'ke op last van het parket te Groningen op de plaatsen var. de inbraak van vingeraf drukken waren gemaakt. De foto's klopten precies. Door den Staatsanwalt te Atirich (Oost Friesland za leen strafvervolging tegen de mannen worden nigesteld. STAKING CONFECTIEBEDRIJF TE AMSTERDAM GEËINDIGD. Gister zijn de onderhandelingen tusschen den bond van confectie fabrikanten en den bond van arbeiders(sters) in de kleeding- industrie om te komen tot een op'ossing van het conflict tusschen de arbeiders en de pa troons: firma De Vries en Susan. Hollandia- fabrieken, M. van der Hevden's Confectiefa briek, Confectiefabriek J. Gazan en „Hecofa", geëindigd. Volledige overeenstemming tusschen par tijen is bereikt. De staking bij de vijf fabrieken is begon nen op Maandag 9 Januari, nadat een poging van den rijksbemiddelaar, prof. Aalberse. om haar te voorkomen was mislukt Zij heeft dus bijna drie weken geduurd. KORTE BERICHTEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot aanvulling van artikel 44d van het Wetboek van Koophandel (in zake het nemen van besluiten in een vergade ring van aandeelhouders eener naaml. ven nootschap, bij loting als bij stemming geen meerderheid was te krijgen.) Het Tweede Kamerlid L. de Visser heeft den minister van binnenlandsche zaken ge vraagd maatregelen te treffen, opdat het in houden van steun aan werkloozen tengevolge van staking niet meer voorkomt, zooals thans te IJmuiden. De 70-jarige J. de Jong, gewoond heb bende aan de Walravenstraat te Rotterdam, die op de Brielschelaan tegen een tram was opgeloopen en met een hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel was ge bracht, is daar overleden. - Met het oog op de strenge koude hebben B. en W. van Amsterdam bepaald, dat de werkloozen van gister af tot nader te bepalen dag maar éénmaal per dag behoeven te laten stempelen. Gistermorgen ongeveer 6 uur is bij het station tc Haarlem een voedingslijn gebroken van de electrische treinverbinding Haarlem Leiden. Daardoor ontstond een belangrijke vertraging in het spoorwegverkeer met Am sterdam. De lijn was ongeveer halfnegen van morgen hersteld. Het verkeer was daarna normaal. TWEE HOOFDNUMMERS IN V1CTORI A-THEATER. Een aantrekkelhk programma. Het Nederlandsch-sprekend journaal bevat dezen keer eenige nog actuëele nummers, zooa s de brand in het St. Thomasklooster te Zwolle en de staking te IJmuiden en dan o.a nog eenige kieken om van te rillen in de te genwoordige ouderwetsche koude: een roei- wedstrijd is een verfilmd blijspel en brengt op het doek de belevenissen van een familie, waar van het hoofd beu was van de lasten, hem door buren aangedaan (radio, piano, café- muziek, enz.) en toen een villa liet bouwen op een eenzaam gelegen stuk land nabij de zee, in de hoop dat nu eindelijk rust zou worden verkregen. Maar, o, wat viel dat te gen. Eerst de verhuizing met verschillende ongevallen (gebroken meubels, enz.) en dan de drukte van het op het land vroeg in den ochtend beginnende leven; verder onge- wenschte logee's en dan bovendien nog de hardnekkige pogingen van den zoon van de vroegere overbuurman, een caféhouder, om de dochter des huizes de zijne te mogen noe men, pogingen waarmede gezegde dochter gaarne instemde. Als laatste redmiddel koos de jongeling het bouwen van een café tegen over de villa en toen wilde meneer Weinholz terstond opnieuw verhuizen. Als kooper voor de villa diende zich aan de door papa afge wezen jongeman, die thans mocht binnen komen en huis en inventaris (waartoe ook de dochter Else behoorde) overnam. De veel ge daagde Weinholz had toen den tweeden ge- ukkigen dag in zijn leven: de eerste was de verfhuizing naar het land, de tweede het ver trek. is van een heel ander genre. Jim en Henri, twee neven, collecteeren met zeer veel succes voor een weesinrichting, maar laatstgenoemde blijkt niet te deugen voor die taak: nij gebruikt een deel van de ontvangen gelden voor zich zelf, omdat hij moet betalen wat hij zelf geleend heeft ten behoeve van een vriend, die niet gelukkig was geweest met speculeeren en hem daardoor niet kon terugbetalen. Een en ander komt uit een weldadigheidsbal, waar Henri's vrouw ook aa.nwezig is. Zij heeft een gesprek met Jim, waar blijkt dat deze twee elkaar lief hebben. Diana weet Jim te bewegen Enge land terstond te verlaten en dit wekt dan den schijn dat hij de verduistering had gepleegd. Jim belandt in het wilde Westen van Ame rika, buiten de eigenlijke beschaving, en legt zich toe op de veehouderij en drinkt en vecht en schiet, zooals daar gebruikelijk, onder den naam Carston Een onguur type, zekere Hawkins, is belust op Carston's ranch, omdat die juist ligt op een gunstig terrein aan een voor smokkelen geschikten weg. Hij zoekt een gelegenheid om Jim te dooden en vindt spoedig een geschikte aanleiding voor een vechtpartij, als Carston hem dwarsboomt in zijn plannen om vee te koopen voor een te lagen prijs van den tevo ren dronken gemaakten Indianen-opperhoofd, wiens doevhter daarna door den bruut werd aangeval en. Carston is dronken, als Haw kins met moord plannen tot hem komt, maar juist op het moment dat het doodelijke schot zal vallen, schiet het meisje den belager dood. Het onderzoek heeft geen resultaat, omdat niemand haar heeft gezien. Later redt zij Carston nog eenmaal het leven, toen hij door vrienden van Hawkin was neergescho ten. Wat te verwachten was, gebeurt: Carston en de Indiaansche worden een paar en hebben een gelukkig leven. '- Intusschen gaat het leven in Engeland zijn gang: Henri leeft gelukkig in zijn aristocra- tischen kring. Op een vossenjacht krijgt hij echter een doodelijk ongeluk en dan komt zijn geheim uit. De familie doet alle moeite om Jim op te spogen en vindt eindelijk zijn verblij'fp aats. Diana kan haar oude liefde niet vergeten en gaat mee naar hem toe, om hem mee te nemen naar Engeland, waar hij zijn rechten op geld en goed en titel zou her nemen. Jim verkiest dit echter niet, wèl wil hij zijn zoontje naar het moederland meege ven. En als hi» ra inwendigen strijd zijn vrouw dit heeft meegedeeld, gaat zij de ber gen in. en dan komt de sherif met de bedoe ling haar te arresteeren voor den moord op Hawkins. waarin nu pas licht is gekomen. De vrouw keert na korten tijd terug en dan zal de arrestatie geschieden. Tim wi' optreden als haar beschermer en denkt ook aan eigen ge- welddadigen dood, maar zoover komt het niet, want ziin vrouw maakt met een revolver schot eer einde aan haar leven. Een film met ontroerende momenten, die uitstekend gespeeld worden. Daarbij boven dien zeer mooie natuuropnamen, zoodat dit programma alleszins een gang naar het Victoria-Theater waard is. BIOSCOOP THEATER H \RMONIE. Ein Blonder Traum. Lilian Har- vey. Willv Fritsch en Willi Forst in één film. Al heeft Lilian Harvey Europa verlaten, haar ft ms zijn er nog om de biost.ooplief- hebbers steeds aan haar te herinneren. Een der meest succesvolle films van de laatste tijd is zeker: Ein Blonder "Iraum, door eenige bijzondere schlagers reeds populair. Men heeft het aangedurfd om zoowel Willy Fritsch, als Willi Forst in dezelfde film naast Lilian te laten optreden. Deze twee heeren vervullen in de film de rol van twee glazenwasschers, die met hun ladder op den rug, opgeruimd door 't leven fietsen. Zij zijn de beste vrienden, maar zoo als het meer gaat, hun vriendschap wordt pas op den proef gesteld a s de kleine blonde Joujou in hun leven komt. Joujou is verbon den aan een reizend circus, doch zij heeft ardere aspiraties. Zij wil in 't Amerikaan- sche consulaat de grooten manager Merry- men spreken. Doch geen kans. Willy en Willi beschermen haar en nemen haar mee naar hun „home", twee oude wagons op een wei land- Het tehuis wordt onderhouden door „Vogelverschrikker" een oud man met veel menschenkennis. Hij ziet wat gaat gebeuren en waarschuwt Joujou. Zij zal weggaan, doch dan leest zij dat de groote Merryman werkelijk in Berlijn is gearriveerd. Zij weet tot hem door te dringen en vergast hem dan op een zang- en dansdemonstratie. Zij wordt geëngageerd maar Willi maakt dat alles an ders afkomt. Hij zelf gaat in dienst van Merryman en wat Willy en Joujou betreft, nu dat moet U maar eens gaan zien. Een vlotte amusante film met eenig leuk spel en prettige muziek. Lilian is uitstekend op dreef en de beide Willy's wedijveren met elkaar in goed spel. Telkens wordt inen ge boeid door aardige tafreelen. Paul Hörbiger maakt weer een prachtig type van den Vo gelverschrikker" en Trude Hesterling is een aardige Ilse. Een flim, die zeer zeker de ver diende belangstelling zal vinden. Als eerste nummer draait deze week in het A. B. T. een zeer spannende detectivefilm vol verrassende oogenblikken en met een niet minder verrassend slot. De held van dit verhaal is een journalist Peter Holm, die op zijn huwelijksreis aan- <omt in een Beiersch hotel, waar juist een Amerikaansch staatsman, Miller, op zeer ge heimzinnige wijze is vermoord, n.1. in eèn danszaal met menschen, terwijl toch niemand iets heeft gezien, wel gehoord, want een schot heeft geklonken. De secretaris van den staatsman is weg, de journalist, die de kamer van den vermoorde onderzoekt, vindt hem maar hij is dood. Later blijken tezelfdertijd' eenige kamers uitgeplunderd te zijn. Holm neemt op zich de zaak te onderzoeken en ont wikkelt prachtige detective-kwaliteiten. Èn men ziet hoe iemand alle schijn tegen zich kan hebben en toch onschuldig is, dat merkt Holm, die zich eenige malen op een verkeerd spoor begeeft. Telkens wordt hij door de ge zochte misdadiger gewaarschuwd en be dreigd met den dood door allerlei geheimzin nige briefjes. Maar hij geeft het ondernome- ne niet op en met ongelooflijke handigheid, flinkheid en moed, slaagt hij er in den schul dige te ontmaskeren. Hermann Speelmans vertolkt op uitmunten de wijze de ról van den sensatie-journalist Holm, terwijl hij op een hem waardige ma nier wordt bijgestaan door zijn medespelers, die de rollen der meer of minder argwaan- wekkende personen in deze interessante film op zich hebben genomen. De volgende film heet „Lach en vergeet" en laat alle Fox-sterren de revue passeeren, zooals Victor MacLaglen, Edmund Lowe, Janet Gaynor en Charles Farrel, enz., die al lemaal het een en ander ten beste geven. Ze worden n.1. uitgenoodigd dit te doen ten bate van den eigenaar van een ouderwetsch thea terschip, wiens zaken niet meer willen vlot ten. Een medewerkster. Margie geheeten, be sluit de zaak te redden en gaat naar New York, waar zij listig tot het filmsterren- milieu doordringt, als jongen verkleed; zij haalt alle beroemdheden over een vertooning te geven en zoo den ouden baas financieel er boven op te helpen. Het theaterschip ligt te Momphis, de film sterren doen hun intocht in het stadje, een waren triomphtocht, en de voorstelling, die ze eeven is één succes. Zoo heeft dus de krarigt Margie haar doel bereikt, bovendien wordt de ruzie tusrhen haar en haar verloofde bij gelegd door de „whispering bariton Jack Smith. Tot de grootste Amerikaansche actrices be hoort Marie Dressler. Zij was in 1932 de groote favoriet en wanneer een vrouw van ongeveer zestig jaar, zoo gunst van het verwende bioscooppub'iek weet te winnen, dan moet haar spel, want van uiterlijke charme of jeugdige aantrekkelijkheid kan zij het niet hebben, wel iets bijzonders zijn. En daarom mag men niet verzuimen deze week in de Cinema Americain haar succes Emma te gaan zien. Emma de opofferende vrouw, die als huishoudster al haar liefde verpand heeft aan de kinderen van het gezin Smith en ook aan Smith zelf. Zij verzorgt alles, 't Blijkt dat de fami'ie Smith haar leven is en 't ver wondert dan ook niet, dat Smith die alleen staat, op zekeren dag, als Emma met vacantie zal gaan, haar vraaet zijn vrouw te worden. Innerlijk heel gelukkig accepteert Emma. Ronnv en de anderen zullen nu pas echt haar kinderen worden. Maar a'.s na de dood van Smith bliikt, dat zij de erfgename is, komen de moeilijkheden eerst goed. Zij wordt zelfs beschuldigd aan de dood van Smith te heb ben bi'gedragen door het toedienen van te veel pillen. Maar Ronnv is op ziin post en zijn vliegtocht om Emma ter hulp te snellen is mede één der groote momenten in de film. Wel komt al'es in orde en vergeeft Emma uit den grond van haar hart, alles wat de kinderen aan haar misdeden. Zii wil niet blijven. Zij zoekt een nieuwe betrekking en is dolblij als zij 8e' plaatst kan worden in een huishouden fflef vier kinderen, waar het vijfde wordt ver wacht. Zij zal opnieuw beginnen te zorgen wat toch haar 'evensdoel is. Prachtig natuurlijk heeft Marie Dressler de rol van Emma gespeeld. Dat is alles gevoeld zonder eenige overdrijving en zij cFze creatie zullen zien, komen stellig ondd den indruk van dit snel. Jean Hersholt al» Smith en Richard Cromwell als Ronny tno* gen naast haar genoemd. De Duitsche edi tie van deze film wordt in de C. A. vertoon Het voorprogramma bracht een sant Hollandsch Nieuws, een mooie naVuh' opname uit het land van den Maharadjan. een teekenfüm, en twee komische nura?f^j In de eerste Zasu Pitts en Thelma Todd de hoofdrollen, in de tweede Charley Chase- Als geheel brengt de C. A. deze week programma, dat groote voldoening w schenken. Het Weekblad geeft een vervolg op de regisseurs en de sterren die zij ontdekt® portretten van Dajos Bela, Charlotte Kon voordragende Marcia Lecina van Wcrum Buning, Rie Gilhuys, Esther Philipse (van diozangeres tot operette-diva), vereen:iiic filmsterren. Voorts C. en T.-journaal, n a kei over Albrecht Dürer, enz.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10