Agenda fllkmaar-Packet. r H,KATER Het goederenvervoer gaat geregeld door! Meerdere malen per dag gelegenheid met gesloten auto's SCHAGEN. BROEK OP LANGENDÏJX. KOEDIJK - INBRAAK TE HEILOO. Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 eerste hoofdnummer Indi aansche liefde (dramhoofdrollen Lupe Velez en Warner Baxter; 2e hoofdnummer Twee gelukkige dagen (blijspel), hoofdrol len Jacob Tiedtke en Else Römer Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, middagvoorstel ling Bioscoop Harmonie, heden en morgen half 8, hoofdnummer Ein Blonder Traum (rom.), hoofdrollen Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willi Forst. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1. Het geheim van de Atlantic Bar (dram 2. Lach.... en vergeet (revue) met verschillende Fox-sterren. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Emma (rom.), hoofdrol Marie Dressler. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zal terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Maandag 30 Januari. 8 uur Kerkgebouw Koningsweg 8, lezing door ds. Kuiper over de Godsdienst in Rus land. 8 uur, Gulden Vlies, Leerlingenavond Nico Snel. O.a. opvoering der revue Jopie Zonnestraal. iS^MAAB MIENT2-V SBituientand ONBEWAAKTE OVERWEG. Door den trein gegrepen en gedood. Hedenmorgen om half acht werd op den onbewaakten overweg, ter hoogte van Teersdijk te Giessen (N -B.) het lijk zevonden van den 20-jarigen W. Peters Het slachtoffer is overreden door den goederentrein uit Nijmegen. Dc politie van Nijmegen is hiervan onmiddellijk in ikennis gesteld en heeft een nader onder zoek ingesteld. VORSTSCHADE AAN DE UIEN. In de omgeving van Nieuwe Tonge is door de strenge vorst aan de meeste uien schade toegebracht. Het Uitvoer Controle-bureau geeft voor de aangetaste uien geen uitvoer vergunning. Het schip ,,De tijd zal het leeren" is met een lading uien aan boord zonder uitvoer- certificaat van Oude Tonge vertrokken en te Antwerpen aangekomen, zoodat het den schipper gelukt is, aan de waakzaamheid der douane te ontsnappen. I BESTRIJDING VAN HET IJS IN DE GROOTE RIVIEREN. Het te Rotterdam gevestigd Comité voor I lsbestrijding, dat sedert Donderdag ten be hoeve van het scheepvaartverkeer het ijs op de benedenrivieren, de Nieuwe Maas, de Noord, de Dordtsche Kil en de Lek los breekt, heeft Zaterdagochtend drie ijsbrekers van Rotter terdam doen vertrekken naar de Lek. Zij vor derden dien dag op de Lek tot Ameide, al waar zij 10 schepen uit het ijs bevrijdden. Gisterochtend is de tocht voortgezet, met als einddoel de sluizen van het Merwede- kanaal te Vreeswijk. Zaterdag en Zondag heeft het Comité m^t vier ijsbrekers het ijsveld in het bovenge deelte van de Dordtsche Kil, het Malle Gat genaamd, gebroken, aan welk werk Zaterdag middag door twee ijsbrekers van den rijks waterstaat werd deelgenomen. Zondag werd vanwege de gemeente Dordrecht gebroken van de Zwijndrechtsche spoorbrug tot aan de zeehaven. LIJK GEVONDEN. Gistermiddag is door menschen, die zich op het ijs van de z.g. Wiel onder Hedikhuizen bevonden, het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk gevonden van den sedert 10 September van het vorige jaar vermisten Jandbouwer B. van Sprang uit Herp. De on gelukkige was dien dag naar de merkt te Den Bosch geweest en is niet teruggekeerd Van Sprang was een zenuwpatiënt, zoodat aan een misdrijf niet behoeft te worden gedacht Het lijk moest uit het ijs worden gehakt er. was geheel onherkenbaar. De familie kon al leen uit de zich op het lijk bevindende papie ren de identiteit van het slachtoffer vaststel len. POSTBOOT TE SCHIERMONNIKOOG AANGEKOMEN. Zondagochtend is de postboot van Oost- mahorn met de post van de afgeloopen vijf dagen aan boord te Schiermonnikoog aange komen. Door het ijs en het hooge water was het niet mogelijk aan den landingssteiger te meren, zoodat met veel moeite met een roei boot en over het ijs de post op een half uur afstand van het eiland van de boot moest worden gehaald. De passagiers, die van het eiland wilden vertrekken, konden niet aan boord komen. SLACHTOFFERS VAN HET IJS- Zaterdagmiddag is op het IJselmeer tus- schen Blokzijl en Vollenhoven de 22-jartge W. Bakker door het ijs gezakt en verdronken Het lijk is opgehaald. Gistermiddag is op den Schinkel bij het Stadion te Amsterdam een ongeveer 40-jari- ge man dood op het ijs gevonden. Uit een in gesteld onderzcek bleek, dat de man op het ijs was gevallen en zoo ongelukkig terecht was gekomen, dat hij spoedig den geest gaf. In een wrak verdronken. Bij Andijk begaf zich Vrijdag de 16-jarige Nieuwboer op het ijs van 't IJsselmeer. Op ongeveer 100 meter van de kust gekomen ge raakte hij in een wak en verdronk. BRANDEN. De gemeente Aalst heeft geen brand weer. De vrouw van den Groentenhandelaar J Goden in de Frederik Hendrikstraat te Aalst bij Eindhoven bemerkte Donderdagavond, dat er brand was uitgebroken op de hoven- verdieping van het alleenstaande huis. Daar zij alleen thuis was, vluchte zij met haar één jarig kind de straat op en waarschuwde de buren. Deze konden echter niets uitrichten, daar de gemeente geen brandweer heeft. In minder dan geen tijd was het pand, dat brandde als een fakkel, geheel vernield; al leen de voorgevel bleef ten deele staan. Men slaagde er niet in ook maar iets van het huis raad te zetten. De oorzaak van den brand moet vermoedelijk gezocht worden in een defect aan den schoorsteen. Brand aan boord van een logger. Stuurman ernstig gewond. Volgens rapport van den schipper van den te IJmuiden teruggekeerden motorlogger K-W. 58 Hendricus was op de Noordzee in hv.t logies van de bemanning brand uitge broken, waardoor nogal schade werd aange richt. Koeien verbrand Vrijdagavond brak bij den landbouwer Th. Kieviet te Opijnen bij Geldermalsen brand uit in de veestallen. Zeven koeien zijn in de vlammen omgekomen. Ook het woonhuis en de inboedel verbrandden. Boerenschuur met machines ver loren. In de gemeente Weert onder Tungelrooi brak, vermoedelijk door kortsluiting, brand uit in de boerderij van Mans. Schuur en stal ling werden een prooi der vlammen. Eenige landbouwmachines, alsmede een groote partij hooi en stroo gingen verloren. VERKEERSONGEVALI EN. Overreden en gedood De landbouwer Van Raay uit Velp bij Grave is nabij café „Den Tol" aldaar door een personenauto overreden en gedood. Autobandieten reden na een aanrijding snel door. Vrijdagavond omstreeks half twaalf is een tot nu onbekend gebleven man te Velp door een auto aangereden en gedood De bestuur der van den auto reed na de aanrijding in snelle vaart door in de richting Nijmegen Tot nu toe is de auto nog niet opgespoord. Zaterdagmorgen is in de St. Annastraat nabij de Groenestraat te Nijmegen de 31 jarige mej. Birmes. wonende aan de Heyen- daalschenweg aldaar, in den rug aangereden door een vrachtauto, die in de richting van de stad reed. Het meisje liep twee zware hoofdwonden en een hersenschudding op. Zij is in het St. Canisiusziekenhuis opgeno men. De autobestuurder is na de aanrijding doorgereden en is onbekend gebleven. Gladde wegen. Door de gladheid van den weg tengevolge van ijzel, zijn gister blijkens de Crt. in de nabijheid van Heerenveen een drietal auto's tegen de boomen gereden Het eerste onge val had plaats bij den onbewaakten overweg te Akkrum, waar een auto slipte, daarna tusschen twee boomen doorreed bij den wal neervloog en over het ijs in het land terecht kwam De inzittende dame, die door de voor ruit vloog, werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ook de bestuurder liep verwondingen op, terwijl de wagen zwaar beschadigd werd. Direct daarna reed op dezelfde plaats nog een auto tegen de hocmien, waardoor twee wielen van den wagen werden gerukt. De inz'ttenden van dezen auto bekwamen geen letsel. Korten tijd daarna reed te Oudeschoot eveneens een auto tegen de boomen Deze auto werd zwaar beschadigd, terwijl de in zittenden verwondingen opliepen. Te Wijtgaard is de heer M V. met zijn rij wiel teven een stilstaanden vrachtauto ge reden Hij vloog met zijn hoofd tegen den grond en werd met een schedelbreuk opge nomen Per auto is het s'achtoffer naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Man doodgereden. Auto niet ge stopt. Hedenmorgen om half zeven vonden de vrachteriiders Nietor en Klinkhamer uit Bierum (Gron.), die met hun vrachtauto naar Groningen gingen, op den berm van den Rijksweg bij Bovenrijger het lichaam van een manspersoon. Direct werden de gemeen teveldwachter en de plaatse'ijke geneesheer gewaarschuwd. Het bleek de 65-jarige Douwe Postma uit Woltersum te zijn. De dood was reeds lang ingetreden. Postma was per fiets uit Bowerrii^en gekomen, en bij het oversteken van den Rüksweg door een auto. komende uit Groningen. <rporepen. De auto bestuurder was doorgereden. Oude man overreden. Gistermiddag omstreeks half vier is in de V-erambachtstraat te Rotterdam de 91 -jarige H. R. door een tramwagen van lijn 16 gegre pen De man werd tegen den grond gewor pen, waardoor hii e"n schede'fpactuur be kwam en ziin linkerbeen brak Hij werd een eind meegesleurd en was op s'ag dood. KORTE BERICHTEN. Door den ex-keizer werd ter gelegenhe'ri van d'ens verjaardag een blonmstuk van dc koningin ontvangen, dat werd overhandigd door baron van H'rdenbroek. JZechtszo&eit DE AUFWERTUNGSZAAK IE AMSTERDAM. Notaris tot zes maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld De Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam wees heden vonnis in de strafzaak tegen den notaris tri. M al daar en veroordeelde hem wegens valschheid in gschrifte door een ambte naar, die daarbij gebruik maakt van een middel hem uit hoofde van zijn functie ten dienste staand, meermalen gepleegd tot een gevangenisstraf van zes maan den, verminderd met den tijd in voorar rest doorgebracht (ruim '2H maand). De •wchtbank achtte geen termen aanwezig Inlichtingen ten kantore VOORMEER 32 Tel. 42 om de waarborgsom 30 000) vervallen te verklaren, noch vond zij termen voor hem, hem uit het ambt van notaris te ontzetten, daar de zaak in handen van de Kamer van Toezicht is. Door de valsche verklaringen is nadeel ontstaan voor de Duitsche steden, die voor het „oud-bezit" meer moesten uit betalen dan voor „nieuw-bezit", wat het inderdaad was. (De eisch was 8 maanden met ontzet ting uit het ambt.) ïfitovittciaai 'flieums De heer C. Roggeveen Kz. alhier is aun de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen geslaagd voor het propaedeu- tisch examen landmeter. *De heer D. C. Prins, klerk ten kan tore dei directe belastingen enz., alhier, is benoemd tot commies bij de directe belastingen enz. te Vaals (L.) Voor de A -R. Kiesvereeniging trad alhier op oud-minister van Dijk met het onderwerp: „Gezag en Vrijheid". Spr. schetste eerst de nood en de verwar ring op economisch en maatschappelijk ter rein en de verwording van het geestelijk en zedelijk leven. De verschillende richtingen en uitwassen, welke ex uit voortkomen, kunnen teruggebracht worden in tweeërlei levens- en wereldbeschouwing, n.1. Ie. waarbij de mensch zich zelf als bron van gezag be schouwd en ten 2e. waarbij alleen God oor sprong en bron kan zijn. Tot het onderwerp overgaande, behandel de spr. eerst over gezag. Nadat verschillende vormen daarvan genoemd zijn, werd speciaal de aandacht geschonken aan overheidsgezag, welke is voortgekomen uit Gods algemeene genade, tot bescherming van het leven, tot waarborg van de vrijheden en tot hand having van het recht. Opgemerkt werd, dat het omverwerpen van het gezag leidt tot tyrannie. Ook werd gewezen op de leiding Gods in de historie en hoe door het Oranje-huis onze volksvrijheden zijn gewaarborgt. Tenslotte werd nog gesproken over de re- volutionnaire stroomingen in de omliggende landen en het begin er van in ons eigen land. Gewezen werd op roeping en beginsel, om deze uit te dragen, ook bij de a s. verkie zingen. Naar wij vernemen zal de volgend* week een collecte worden gehouden ten bate van het plaatselijk crisis-comité te Koedijk. Het comité heeft de verwachting dat ieder voor dit^ goede doel naar vermogen zal bijdragen. Zaterdag zijn de steungelden in ónze gemeente uitgekeerd. Zij waren hoogst wel kom. HETLOO. Zaterdag overleed plotseling de heer P- de Jager Sr., oudste lid en oprichter van de exportzaak in bolgewassen van de firma P. de Jager Zonen. Ce oudste firmant die met zijn drie zoons een bloeiende export/aak op Engeland heeft, liet de laatste jaren de zaak aan zijn zoons over. doch nam nog dagelijks kennis van alles, wat in het bollenvak plaats had. Naar we vernélmen was hij het oudste lid van de Nederlandsche Vereeniging voor Bloembollencultuur. Nu de vorst hardnekkig aanhoudt, hebben B en W. besloten, gehoord de commissie voor werkverruiming, om de helft der werkloozen een wachtweek te geven, terwijl de andere helft aan het werk blijft Met alle respect voor de goede bedoeling van B. en W. blijft het voor de arbeiders die thans aan het slooten graven zijn. toch prutsen. We ver namen dat de arbeiders, die door de verande ring werkloos zul'en zijn, evengoed uitkee- r\f" zullen ontvangen. Het is ook een gelukkig verschijnsel, dat dagelijks ook een 10 k 12 personen op de ijs baan van Heiloo werk vinden. S tad w Omqemnq- DE NED. REISVEREENIGING. De afdeeling A kmaar der Ned. Reis- vexeeniging heeft voor haar a.s. feestavond al een zeer bijzonder programma klaar ge maakt; een programma, dat zeer veel belooft. Allereerst heeft schilder S. Molenaar zich tot taak gesteld, om het Gulden Vlies in een Rijnda om te tooveren. Daarvoor heeft hij in zijn werkplaats niet minder dan 2 X 15 M. net Rijmgezichten. Zoo ziet men dus Donderdagavond in het Gulden Vlies een geheel Rijngezicht en de verschil lende leden zullen de onderdeden duidelijk en gemakke ijk herkennen en zeggen: „kijk, dat isenz. De heer Molenaar heeft ongelooflijk veel werk gemaakt van deze doeken en reeds nu mag hij er een compliment voor hebben. Er is echter meer. Om in den geest van de N. R. V. te blijven, heeft de feestcommissie een wedstrijd uitge schreven. Er komen nl. 60 gecostumeerden op het feest en het publiek mag raden, welk cos- tuum dezen aan hebben. De costuums zijn uit diverse landen van Europa en daarbuiten! Dat er gedanst wordt, spreekt vanzelf; dat er nog twee cabaretiers zijn (heele goede be kenden met een k inkenden naam!) is al even zeer logisch. Het 10-jarig bestaan der afdeeling zal Donderdagavond op waardige wijze gevierd kunnen worden! EEN AANRIJDING. Zaterdagavond 8 uur heeft een botsing plaats gehad op de Laat, hoek Schouten straat, tusschen een auto en een melk fiets. De fiets werd ernstig beschadigd en al de melk en de eieren gingen ver loren. Een onderzoek wordt ingestxld. OVER DE GRENZEN GEZET. Een Duitsche buffetjuffrouw, die hier in verschillende bars werkzaam is geweest, doch thans zonder middelen van bestaan was, is wegens ernstige misdragingen hedenmorgen door de Alkmaarsche politie op transport naar Duitschland gezet. OP HET IJS GEVALLEN, Op de Baansingel is Zondagmiddag een 10-jarig jongetje achterovergevallen óp het ijs. Hij werd bewusteloos opgenomen en bij een der omwonenden binnengedragen. Het bleek, dat de jongen een lichte hersenschud ding had opgeloopen. Later op den middag werd de jongen naar de ouderlijke woning vervoerd. BEEN GEBROKEN. De 60-jarige mej. Kn. van den Boezem singel kwam heden door de gladheid, zooda nig te vallen, dat zij met een gebroken been naar het ziekenhuis gebracht werd. EEN BOTSING. Zaterdagavond had in de Schoutenstraat een botsing plaats tusschen een auto, be stuurd door W. de J. en de melkfiets van den heer H. De fiets werd zwaar beschadigd, ter wijl een groot aantal eieren werd vernield. De auto-bestuurder, aan wiens schuld deze botsing te wijten was, zal de schade vergoe den. GEVALLEN. Zaterdagmiddag kwam mej. de P. door de gladheid van den weg aan den Nieuwlander- singel zoodanig te vallen, dat zij het bewust zijn verloor. Nadat zij in de groentehal al daar was bijgekomen, werd zij per auto naar huis gebracht. Ten huize van den heer C. van Niekerken, administrateur van het Gem. Electriciteits- bedrijf is hedennacht ingebroken. De dief of dieven zijn vermoedelijk binnengekomen door het indrukken van een ruit. Er wordt een be drag van 4000 vermist. De politie stelt een onderzoek in. Nader vernemen wij: Men heeft zich door de voordeur toe gang verschaft en is de slaapkamer van den heer Van Niekerken binnen gedron gen. Uit diens broekzak werd ae sleutel van de brandkast gehaald De heer Van Niekerken werd wakker door het dicht slaan van de voordeur. Direct stélde Lij een onderzoek in, doch de dader was reeds verdwenen. Uit de brandkast wordt 4000 vermist, terwijl ook nog een beursje met inhoud van de dochter des huizes wordt vermist. De politie stelt een onderzóëk in. UITVOERING „DE HALTER". Dat Zaterdagavond de groote Harmonie zaal weer geheel gevu d was, spreekt bijna van zelf. Immers De Halter gat haar jaar- lijksche gymnastiekuit-voering en dan zijn alle turnliefhetbers aanwezig. Precies op tijd pre senteerde de geheele vereeniging, keurig op gesteld, zich aan het publiek en na den vaan- delgroep kon de heer Mo.enaar, de voorzitter, zijn openingswoord tot de aanwezigen rich ten. hij begon natuurlijk met een hartelijk welkom aan allen, in 't bijzonder tot het be stuur van den turnkring A en O., tot afge vaardigden van zusterverenigingen en tot de peis. De groote opkomst was voor hem een oewijs van belangstelling in het werk van de Halter en spr. greep deze gelegenheid meteen aan om donateurs en kunstlievende leden, dank te zeggen voor hun financiëelen steun. Met blijdschap memoreerde spr. het 29- jarig jubileum van de damesafdeeling. Hij wilde deze afd. in haar geheel huldigen door 't aanbieden van een fxaaien wimpel, die hij onder daverend applaus aan de vlag beves tigde. Mej. T. Langenberg, die vanaf de op richting lid der afd. was geweest, werd 's middags reeds thuis gehu digd. Zij was 's avonds verhinderd aanwezig te zijn. Toen de voorzitter was uitgesproken ging ditmaal niet zooals gewoonlijk het gordijn snel dicht, maar trad een der leden, nl. de heer Kruidenberg, naar voren om den voorzit ter dank en hulde te brengen en te felecitee- ren met zijn 25-jarig lidmaatschap van de Halter. Zeer veel had de heer Molenaar in die jaren voor zijn vereeniging gedaan en spr. bood namens de vereeniging een sigaren kist van gedreven koper aan. De voorzitter, die gedacht had dat men het fei. zou vergeten, dankte de vertreniging har te ijk. Maar er kwamen nog meer sprekers. De heer Reurslag complimenteerde de damesafd. en de Halter met het jubileum onder het aan bieden van een bloemenmand en hij nam met een de gelegenheid waar om den voorzitter te feliciteeren. Ook de heer S. Budding, namens de zustervereniging Turnlust en de heer Borjeson namens DOVES te Heiloo, kwamen met gelukwenschen en bloemen voor de da mesafdeeling en den voorzitter en deze wist met welgekozen woorden de diverse sprekers hartelijk te bedanken. Deze huldiging der dames werd telkenmale onderbroken door luid applaus. Na dit officiëele gedeelte kon een aanvang worden gemaakt met de afwerking van het fi j£ramma> (lat niet mindtr dan 16 nummers telde. Sommige cursus- en adspiranten-afd. moesten in twee gedeelten optreden, omdat de ruimte voor a len tegelijk te klein was. On danks den crisistijd is de Halter wat 't leden tal betreft op hetzelfde peil gebleven. Onder leiding van den directeur, den heer R. R Ran, had de uitvoering een vlot verloop. Om met de jubileerende afd. te beginnen, de dames gaven eerst een goed nummer toe steken, toen geslaagde vrije oefeningen, een flink brugnunimer en ten slotte knotsoefenin gen, begeleid door muziek. De afdeeling 'LUeec&ericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762,7 mM. ft Budapest. Laagste 'barometerstand 730.0 mM, te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 31 Januari: Zwakke tot matige naar West ruimende wind; nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt; waarschijnlijk eenige regen, lichte tot matige dooi in het Zuiden in het Noorden om het vriespunt tot lichte, later matige dooi. s Weeroverzicht. De depressie in het Zuidwesten, die ons gisteren nog een mooie winterdag bezorgde doordat zij de wind in het Oosten hield' verplaatste zich verder Noordoostwaarts en wordt vooral in Weest Spanje en Portugal door flinke drukstijgingen gevolgd. Over IJsland ontwikkelde zich een diepe'depressie, die ook reeds over het Noorden van ae Brit- sche eilanden de barometer ferm doet dalen. De hooge druk trok zich verder Oostwaarts terug, en heeft thans weinig meer te beteeke- nen. De luchtdrukverdeeling en haar veran deringen wijzen op een ruiming van de wind naar Westelijke richtingen, waarbij dan warme en vochtige lucht van den Oce aan zal worden ingevoerd. Daarbij zou wel licht weinig regen vallen terwijl lichte tot matige dooi voor de eerstvolgende dagen- waarschijnlijk is. In de laatste dagen is vooral in Frankrijk de temperatuur geste gen, in Scandinavië is de vorst weer streng geworden in het Zuiden van ons land is sinds gisteren de temperatuur flink omhoog gegaan in het Noorden is in den afgeloopen nacht nog flinke vorst voorgekomen, even eens in Noord Duitschland. Over het alge meen is het in Europa rustig weer met zwakke tot matige winden. In ons land en Frankrijk is de lucht betrokken, in Duitsch land en Zwitserland helder. Neerslag van beteekenis viel slechts in Spanje, Frankrijk en aan de Noorsche kust vielen geringe hoe veelheden. vormt nog steeds één der flinkste gedeelten van de Halter. De heeren mogen geroemd voor hun vrije oefeningen, hun ringejizwaaien, hun werken aan laagrek en brug et?' als slot: de eerste afdee ing aan het hoogrek. Dit laatste num mer vormde weer een mooi besiuit. Bij de cursussen en adspirantenafdeelinga viel weer opnieuw op den animo waarmede ét jeugdige executanten daar op het tooneet werkten. Zoowel in hun vrije oefeningen als bij het toestelwerk gaven zij van groote be drevenheid blijk. Een enkel foutje werd gaar- ne vergeven en applaus klonk na e'k nummer Na het nummer vrije oefeningen van de ad- spiranten bood de adspirant van Wieringen den heer Ran bloemen aan met de volgende woorden Geachte Directeur, Wij jongens en meisjes saam, Bieden U deze mand met bloemen aan Geniet van de heerlijke bloemengeur, Lang leve onze directeur". (Luid applaus). Een aardig hulde voor den volijverigen leider van de Halter. Na afloop der uitvoering bleven de aanwe zigen nog lange;, tijd gezellig bijeen. Het bal stond onder leiding van den heer A. Groen en voor de muziek zorgde de bekende Cheese Town Band onder leiding van den heer S. Spruit. Deze Band, uit zes personen bestaan de, had gedurende de uitvoering ook op uit stekende wijze de muziek verzorgt. Alleen bij het eerste programma nummer speelde een der dames-Halter eden de pianobegeleiding. Het Halterbestuur kan over den eersten avond Zaterdag wordt de uitvoering her haald ten z.erste tevreden zijn. EEN NIEUWE MANIER VAN PERMANENTEN. Morgen wordt de Spoorstraat verrijkt met een keurige dames- en kinderkapsalon. De heer L. den Adel (Spoorstraat 66) n.1. heeft naast zijn van ouds bekende heerenkapsalon een dito voor dames en kinderen laten inrich ten. Het interieur is smaakvol en modern verzorgd, mooie kaptafels, een gezellige wachtkamer. Maar dit is nog niet het voor naamste, want datgene waar het om gaat is een geheel nieuw toestel voor de blijvende golf. Een toestel, dat buitengewoon werkt en wel zonder electrischen stroom; het resul taat van het haargolven met dit toestel is een prachtige natuurlijke golf, terwijl geen kans bestaat, dat het haar geschroeid wordt oi zijn glans verliest door overmatige hitte. SPEELTUIN-VEREENIG1NG OPGERICHT. Vrijdagavond hield de bewoners van den Tienenwal, Polderstraat eu omgeving een op richtingsvergadering voor een speeltuin al daar genaamd Tot ons Genoegen (TOu) in het lokaal van den heer D. de Boer, Tie* nenwal. Deze vergadering was heel goed be zocht. Het bestuur had goed gezien het be stuur der Ver. D.E S. ook uit te noodigen, daar dit op speeltuingebied veel ervaring heeft. Na de opening gaf de voorzitter het woorc aan den heer Th. Schouten, voorzitter der vereen. D.E.Sdie in korte trekken uiteen zette, wat er alzoo gedaan moet en kan wor den op het gebied van speeltuinwerk en "i\ raadde de vergadering aan zich ook, evenals DES., aan te sluiten bij de Ned. L'nie van Speeltuin-Organisaties (N.U.S.O.), om tot

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2