Van Rommelzaken Hobbelde !pcoüinciaai Tlieuws nieuwste in den persoon van dr Poct- ir.a uit N. Niedorp. en nu eindelijk de slotbehandeling. Het ging er voorname lijk om, op welke plek de aanrijding was geschied en wartr de bewustelooze tim merman met zijn rijwiel was gevonden. Tot dusver liepen daaromtrent de mee- nii.gen uiteen en op dr Postnia was nu alle hoop gevestigd Uit de verklaring van dezen medicus kwam dan ook wel vrijwel vast te staan, dat het ongeia was geschied op den Dirk Duivelsweg en de ingeleverde teekening gebaseerd op uiteenloopende getuigen-verklaringen, niet volkomen juist het beeld gaf van de Het was blijkbaar dat de kantonrechter de opvatting van den ambtenaar, dat rechts ver keer ook steeds recht heeft, niet dee.de. Gerequireerd 15 boete of 15 d., waarop Langeveld zijn pleidooi afstak, waarin '1 de eerste plaats hulde bracht aan den kant rechter voor zijn minitieus onderzoek en on miskenbaar streven naar een onberispelijke rechtspraak. Voorts beriep pleiter zich op ae belangwekkende opvatting van den pr - reur-generaal bij den Hoogen Raad, dat me geen vrijheid heeft om alles wat niet van rechts komt maar in puin te rijden. Tenslotte drong pleiter aan op vrijspraak. Over 14 aa- gen schriftelijk vonnis. DE VERGEETACHTIGE LOGEMENT HOUDER. In den nacht van 4 op 5 Juni zouden in ïiet café-hotel „De Roemer" op de Nieuwe- sloot twee personen hebben gelogeerd, die door den caféhouder Pieter K. niet in het daarvoor bestemde register waren ingeschre ven. In de daaruit ontstane rechtszaak tegen den verstoorden hotelier werd heden gehoord mej. Maria v. d. Kolk, een voormalige, thans te Wijk aan Zee Vertoevende buffetjuffrouw uit „De Roemer", die bevestigde dat deze logee's inderdaad niet waren ingeschreven. Dergelijke logee's, zei de juffrouw met een veelbeteekenenden glimlach, worden nooit in geschreven. Ben je niet in goede verstandhou ding daar weggegaan? froeg de kantonrech ten, vroeger was je heel wat meer welwillend in je verklaringen! Zeker, antwoordde getui ge, ik ben heel goed weggegaan, maar ik was toen bang voor dien man, dat hij me een opstopper zou geven. De ambtenaar was slecht te spreken over den niet verschenen verdachte. Voorts rele- deningen aan zijn laars lapt. Voorts rele veerde spreker, dat in Alkmaar heel wat on gerechtigheden gebeuren en requireerde 20 boete of 20 dagen. De kantonrechter onder schreef dit requisitoir geheel en wees vonnis conform eisch. MELKBOER AANGEREDEN. De heer K. Simon Johannes Josephus Maria, zooals zijn doopceel luidt, hout handelaar uit Zaandam, wilde onlangs voor hem rijdenden auto voorbij rijden, doch bracht die manoeuvre zoo weinig zorgzaam ten uitvoer, dat Petrus Pancra- tius Beentjes, 'n handelaar in zuivelartike- len, die zich juist over zijn driewielige bak fiets heenboog om een bestelling gereed te maken, geducht werd aangereden en aan lijf en goederen een schade leed van 200. Zijn schouder was onder meer zoo gekneusd, dat hij eerst de volgende week weer zijn werk kon hervatten. De automo bilist werd flink gekapitteld en tot 25 boete of 25 dagen hechtenis veroordeeld Hij is nog 'n nieuweling, gelukkig voor het be houd van zijn rijbewijs. AVONTUUR IN DONKER ALKMAAR. Meer en meer komt ook op de rechtszittin gen naar voren, dat Alkmaar ruim voorzien is van obscure gelegenheden, waar het met de goede zeden niet zoo nauw wordt genomen en menig tot dusver fatsoenlijk jong- mensch in moreel gevaar komt. Dergelijke ho len worden door lieden zonder al te nauw ge weten aanbevolen en gepropageerd. Zoo was in den nacht van 1718 Dec., op 'n uur dat elk behoorlijk café is gesloten, 'n jongmensch uit Spanbroek, van beroep chauffeur, meege troond door een collega, 'n snorder, die als lokvogel dienst deed, naar een zaakje aan het Klein Nieuwland geëxploiteerd door de 55-jarige weduwe U. R. C. B. K. ge boren 6n dame, oorspronkelijk afkomstig uit een meer gesoigneerd milieu, doch thans geheel afgegleden. Door haar werd aan ver schillende personen bier en andere consump tie getapt. Wat er verder gebeurde, zullen we maar met den mantel der zwijgzaamheid be dekken. Door de leden van het illustre gezel schap, uitgezonderd natuurlijk de heeren, die tot de combinatie behoorden, werd aan de weduwe betaald 1 voor de genoten con sumptie en verdere attracties. De oude vrouw stond heden terecht wegens overtreding der drankwet en beweerde als doekje voor 't bloe den, dat zij bier, thee en koffie met een koek je gratis had gepresenteerd, benevens de de licatesse uit 'n schoteltje met paling, dat op de kachel stond. De bezoekers had den evenwel al die heerlijkheden niet ca deau willen hebben en haar ieder 1 als ver goeding toegekend. P* snorderchauffeur had natuurlijk niets betaald. Zijn onthaal was de compensatie voor bewezen diensten en de kantonrechter, hevig ontstemd, gaf hem te kennen, dat hij n?J j0m e,1Jn- riibewiis mocht denken i m Jeïklanng van inspecteur Maar- leveld bleek voorts, dat de politie in de buurt an deze stille knip twee uur op den loer had legen. De ambtenaar hield een geweldige philip- ™rVrel^eerd€ d,ai in hot stille Alkmaar irgerhjke dmgen plaats hebben. Dergelijke schandelijke inrichtingen werpen een blaam do de gemeente en het is te hopen, dat aan deze buitensporigheden afdoende een eind wordt gemaakt. Tegen de ontstelde we- duwe werd gevorderd 80 boete of 40 daaen waarop zij met bevend stemmetje repliceerde dat zij dit bedrag onmogelijk kon beta'en" Nadat zij nog beterschap had beloofd, deed de kantonrechter uitspraak en veroordeelde haar tot 50 boete of 50 dagen. OOK DE KONIJNTJES VAN CASTRICUM RAKEN IN 'T GEDRANG. Het begint er voor de langoorige hekke- spr ngers van de Castricummer duinen somber uit te zien, want ook de ingezetenen uit dit voorheen nogal stroopersvrije dorp beginnen met strikken en delfschoppen te ba- lanceeienHeden althans stonden een drietal jongelieden terecht en wel eerst de heeren W. A. L en J. Z. en daarna Adr Bwaar van de eerste was gesnapt op een duinpad van de Provincie met wildstr.kken op zijn fiets, terwijl nummer twee hem blijkbaar ter assistentie vergezelde. De derde amateur had zich onledig gehouden met konijnen delven. Nuipmer één kreeg 6 boete of 6 dagen. Zijn vriend dito-dito en de derde comparant 7 boete of 7 dagen. De ambte naar vroeg 20 boete of 20 dagen, doch Arie-s vriend en naamgenoot had het ge schikt voor 7 pop en nu wi'de de kantonrech ter hem over dezelfde kam scheren. EEN VERVOLGDE STRAAT- NEGOCIANT DIE OP HET GERECHT NOG GOEDE ZAKEN MAAKTE. De voormalige scheepsstoker Jan S. uit Nergenshuizen vent noodgedwongen met zeep en schrijfbehoeften, doch geraakt in A k- maar geregeld in conflict met de politie, die dezen kleinhandel niet mag tolereeren. Het druipt dan ook bonnetjes en ook heden stond de detaillist weer terecht voor twee feiten op één dag. De man beklaagde zich hevig en de kantonrechter kreeg zoo'n medelijden met hem, dat hij, na hem eerst tct 2 x 1 boete of 2 x 1 dag te heb ben veroordeeld hem 1 blocknote van 0.40 afkocht en dit edelmoedig met 1 gulden be taalde. DE MUZIKALE PIKBROEK. Een buiten zijn wil uit de vaart gestelde varensgezel uit Rotterdam, genaamd P.et K., ontdekte bij zich zelf voldoende muzikale ga ven om als straatzanger op te treden. Zoo gaf hij ook een uitvoering in Alkmaar, doch daar in deze stad alleen een ensem ble van minstens 4 tot 5 leden is toegestaan, werd zijn kleinkunst met ondank beloond in den vorm van een convocatie voor de zitting van heden. Gevorderd werd 0.50 boete of 1 dag, doch de kantonrechter wenschte hem geen straf op te leggen. HET EERSTE SLACHTOi,_R VAN HET ZELDZAME WINTERVERMAAK. De jeugdige loopknecht Jan B. te Alkmaar had op 20 Jan. op het verboden straatgedeel te BreedstraatPayglop gefietst. Deswege verschenen ter inwisseling van zijn bonnetje, beweerde hij, dat de overtreding het gevolg was van zijn kinderlijk spelen in de pas ge vallen sneeuw. Hij had een blozende dienst maagd willen inpeperen en was totn onge merkt in de gevaarszóne geraakt De agent die hem snapte, had hij echter brutaal beje gend en aus kwam hij er niet beneden 3 of 3 dagen af. SCHRIFTELIJK VONNIS. Ch. M. L. van E., handelsreiziger te Baarn, overtreding motor- en rijwielwet bij de Texel- scht brug te Aikmaar, vrijgesproken. JEUGDIGE DIEVENBENDE. In den vorige zomer heeft een bende jonge lui, varieerend van 16 tot ruim 21 jaar, er zich op toegelegd om in Roterdam alles wat zij langs de straten aan of van fietsen vonden te stelen. De buit werd naar een centraal punt gebracht en daar haalden de jongens de fietsen zoo gauw mogelijk uit elkander om ze tot onherkenbare, nieuwe vehikels te ver bouwen. Behalve fietsen stalen de jongens sturen, banden, bellen, lampen, kortom alle onderdeelen die zij wisten te bemachtigen. Zaterdag dienden de zaken van de zes ver dachten, die zich hetzij aan diefstal of aan heling zouden hebben schuldig gemaakt, voor de rechtbank te Rotterdam. Zij bekenden allen. De oudste verdachte, een jongen van ruim 21 jaar, zou uit een straatlantaarn een lamp gestolen hebben, welke lamp hij langen tijd heeft gebrand met stroom, welk hij bui ten den meter om aftapte. Een 30-jarige ijsfabrikant moest zich ver antwoorden ter zake schuldheling. Hij zou herhaaldelijk fietsonderdeelen van de jonge lui hebben gekocht. Deze verdachte beweerde te goeder trouw te zijn geweest. Tegen de beide jongste verdachten luidde de eisch: een tuchtschoolstraf voor den tijd van zes maanden ieder. Drie andere verdach ten hoorden een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden tegen zich eischen. Tegen een 18-jarigen chauffeur luidde de eisch: een ge vangenisstraf voor den tijd van zes maanden Het O.M. requireerde in de zaak tegen den ijsfabrikant, ter zake schuldheling een geld boete van 40, subs 20 dagen. Uitspraak 9 Febr. CHEQUE VERVALSCHT EN GEÏND. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft de twee kantoorbedienden. 20 en 19 jaar oud, die in December 1931 een N.V. te Amsterdam voor 9040 benadeeld hadden door 'n chèque te stelen, die in te vul len en bij een bank te verzilveren, ieder ver oordeeld tot één jaar en zes maam'en gevan genisstraf wegens diefstal en valschheid in geschrifte en gebruikmaking van een ge schrift als ware het echt en onvervalscht. De vrienden hadden :;icn 'an het "erwor- ven geld een motorfiets aangeschaft en na een paar maanden een sigarenwinkel gekocht om zich zoodoende een bestaan te verschaf fen. De eisch was twee jaar gevangenisstraf ERVEN HEIJERMANS CONTRA DE V.A.R.A. Kwestie over auteursrechten. Con clusie van het O. M. Enkele weken geleden hebben wij melding gemaakt van de voor de Tweede Kamer der Amsterdamsche rechtbank gehouden plei dooien inzake een kwestie tusschen de erven Heijermans es de V.a.r a. over auteursrechten van door de V.a.r.a. uitgezonden werken van Herm. Heijermans. Nadat de V.a.r.a. oorspronkelijk geweigerd had de opvoeringsrechten te voldoen, waar toe zij tenslotte bij vonnis van de rechtbank werd verplicht, wilde de omroepvereeniging 180 voor de opgevoerde werken betalen, het bedrag dpt gewoonlijk bij dilettantenop voeringen wordt gevorderd. De Erven Heijer mans wenschten echter betaling van 225, o. m. op grond mr. Keuls trad voor eische res op dat de auteur zelve het tarief mag bepalen en een radio-uitzending voor duizen den luisteraars zich niet laat vergelijken me: b.v. een opvoering door dilettanten ten platte lande. Mr. Foest, optredende voor de V.a.r.a., stelde daartegenover o.m. dit, dat voor een radio-uitzending feitelijk minder moet wor den betaald, omdat dit een goede propaganda is voor den auteur. Het O.M. heeft heden in deze zaak conclu sie genomen. In deze conclusie wordt gezegd, dat indien de V.a.r.a. de gevraagde rechten te hoog oordeelt, zij zich van uitzending moet onthouden. In het onderhavige geval is ten aanzien van enkele stukekn in correspondentie neergelegd hoeveel de rechten voor de opvoe ring van die stukken zouden bedragen en voor voozer eischeres ditb edrag thans hooger stelt moet het worden verminderd tot het in die correspondentie genoemd bedrag. Ten aan zien van de stukken, waarvan tevoren niet de rechten zijn bepaald, zullen de thans gevor derde bedragen moeten worden betaald. Een en ander berekenende, concludeert het dat de V.a.r.a. veroordeeld zal worden tot beta ling van f 205 aan de erven Heiiermans. De rechtbank zal 3 Maart vonnis wijzen. HOORN. De vereeniging „Ontwikkeling" heeft Vrijdagavond voor een goed bezette Park zaal haar vierden avond belegd. D tmaal had men een filmavond gekozen Voor de pauze di aaide de belangwekkende film „Het gloei- lampenbedrijf van de firma Philips", waarbij de aanwezigen een uitstekend beeld kregen van deze hoogst merkwaardige en belangrij ke nationale industrie Na de pauze werd het belangwekkende werk gegeven: „Pamir, het laatste zeilschip", ongetwijfeld een hoogst merkwaardige film, die een machtigen indruk maakte. Het publiek heeft van dezen ontwikkelincs- avond weer bijzonder genoten. BROEK OP LANGENDÏJK. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der IJsclub „Wintervermaak" was Vrijdag 27 Januari een ijsfeest door het bestuur ge organiseerd voor de schoolkinderen ter plaat se, hetwelk opgeluisterd werd door de mu ziekvereniging „Advendo". Des avonds werd jaarvergadering gehouden in de zaal van Vijzelaar onder leiding van den eere voorzitter S. Wagenaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen met het kassaldo 684.14, uitgaven 69.59, saldo op 1 Jan 1933 614.55. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat twee bestuurs-, één commissaris- en één ledenvergadering zijn gehouden. Het ledental bedraagt 380. De heer N. Koedijk bracht verslag uit van het aanwezige materiaal. In het bestuur werden gekozen de heeren G. Glas Azn., A. Leegwater Wzn. en Jb. Stammes. Besloten werd 50 te geven aan het plaat selijk crisiscomité. Niets meer aan de orde zijnde werd de jaarvergadering gesloten en bleef men na dien nog gezellig bijeen tot ruim midder nacht ter viering op aangename en prettige wijze van het 25-jarig bestaan. Voor den uitslag van de v ijden van kinderen op de ijsbaan zie rr ijsberich- ten. JÊ Donderdagavond kwam het plaatselijk crisiscomité ten gemeentehuize in vergade ring bijeen onder presidium van burgemees ter Slot Uit het financieel overzicht bleek, dat de ontvangsten vanaf li Dec. 1931—25 Jan. 1933 hebben bedragen 3191.771/2 en de uit gaven 3152.04, saldo 39.73%. Bovendien is door het nationaal crisiscomité in natura verstrekt voor circa 1000. Door den voorzitter werd opgemerkt, dat één post in de ontvangsten de bijzondere aandacht verdiende, zijnde 1447.9954, uit de bekende wekelijksche busjes, waaruit blijkt de macht van het kleine. In verband met het niet meer hebben van kasmiddelen en den nog steeds hooger wor denden nood, werd besloten evenals in Oct. 1932, wederom een extra collecte te houden en hiervoor dames te vragen, welke dan met een de burgerij zullen opwekken het wekelijk sche busje niet te vergeten, maar gezien den nijpenden nood blijk te willen geven, ook daarin van hun offervaardigheid, hoe klein het bedrag ook is. OTERLEEK. De afdeeling van den BonJ aats- pensionneering hield Donderdagavond een propaganda-avond in de zaal van den heer O. de Vries. De ookoinst was minder goed, dan we dat gewend zijn. wat zeer verklaar baar is, door de nijpende koude en slechte wegen. Toch was de zaal nog behoorlijk be zet en deze bezoekers zullen hun avond zeker niet beklagen. De voorzitter, dr. Heringa, wiot na zijn openingsrede het publiek al heel gauw aan 't zingen te krijgen uit den bekenden liederen bundel. Hierna was het woord aan den spreker van den avond, den heer W Schoenmaker uit Grostkuizen. Deze begon met te veronder stellen, dat men over 't algemeen wel eenigs- zins teleurgesteld zou zijn, dat spr. hier thans de propag„ndarede zou uitspreken, daar zijn krachten zoo ver niet reiken als van dengene. dien hij moet vervangen. Öf deze veronderstelling bewaarheid is ge worden? Wij zijn zoo vrij dit sterk in twijfel te trekken. Öp zeer populaire wiize deed spr. velschillende grepen uit de huidige samen leving. Talrijk, en dikwijls treffend juist waren zijn illustraties van het leed, voort gesproten uit een onverzorgden ouden dag. Het gedicht van Nic. Beets, Jan Jansen", door hem voorgedragen, liet niet na. diepen indruk te maken. Met een krachtig beroep op de aanwezigen cm mee te strijden voor een premievrij staatspensioen, eindigde spr. zijn duidelijke rede. Als bizonderheid diene nog, dat dit de eerste spreekbeurt was voor den bond, welke de heer Schoenmaker hield, na gedurende eenige jaren, door familieomstan digheden niet te hebben kunnen optreden. Het stemt tot vreugde, zoowel voor den spreker als voor den Bond, oat deze heer thans weer in de gelederen der propagandisten plaats heeft genomen. Vooral met het oog op de propaganda te platten lande is dit voor den Bond een aanwinst. Hierna werden door de zang vereeniging „Crescendo" van Stompetoren, onder leiding van den heer H. J. 7aal eenige liederen ten beste gegeven Wie het genoegen heeft dit koor te kennen, weet dat het in staat is iets goeds te presteeren Inderdaad is dat ook dezen avond volkomen uitgekomen. Onder ademiooze stilte weid er gelu sterd en ge noten Vooral ..O. Pepita" had een door slaand succes. Gaarne zal men „Crescendo" nog eens weer zien optreden. Namens de federatie Alkmaar voerde de heer Boskamp het woord. In een krachtig betoog wekte hij de aanwezigen op. de zaal niet te verlaten, dan nadat men zich als lid had laten inschrijven. Door verschillenden werd deze raad onmiddellijk opgevolgd. De onvermijdelijke verloting zorgde voor de variatie. De loien gingen flink van de hand en het bestuur heeft alle reden om te vreden te zijn, evenals de winnaars. De heer Slot declameerde het bekende anti- oorlogsgedicht „Moeder. Fouché", waar mee hij veel succes oogsite. Met een woord van dank aan alle mede werkerden sloot dr. Heringa dezen zeer ge slaagden avond. Vermelden we tenslotte nog dat d-1 dans muziek cp uitnemende wi:ze v.' :A t 'prgd door de heeren K. Covers uir.no en P. Plevier, accordeon. Van de gelegenheid tot koste'ooze vacci natie is door negen kinderen gebruik ge maakt. Na een door B. en W. gedane oproep voor de vacante betrekking van school- schoonmaker hebben zich twee so :'en aangemeld. WJERÏNGLRWAARD. Donderdagavond vergaderde de Handel drijvende en Industriëele Middenstands- vereeniging oner leiding van den heer C. Re- zeiman Jz. De voorzitter wilde bij de opening nog e\ het afge oopen jaar in herinnering bren gt dat zeker voor allen wel slecht is ge weest. De algemeen toestand ziet er duister der uit dan ooit. Wanneer er geen betere re ling komt wat betreft de schuldenkwestie en de handelsbelemmeringen niet uit den weg worden geruimd, ziet het er niet naar uit, dat het binnen afzienbaren tijd beter zal worden. Toch zullen we maar weer op hoop leven. De voorzitter vroeg of zich in verband met de winkelsluitingswet zich nog al ernstige bezwaren hadden voorgedaan. Door den heer Marrees werd opgemerkt, dat het tijdens de St. Nicolaas nog al lastig was. De voorzitter zeide. dat men in voor komende gevallen v a de organisatie ont heffing kan vragen. Spr. vond dit beter dan individueel. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental stationnair was ge bleven. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 64.31 54. Ontvangsten met inbegrip van 61.1754 vorig jaar f 111.1754, uitgaven 46.86. De voorzitter bracht dank aan den pen ningmeester. Medegedeeld werd, dat bij het bestuur 2 boekjes ter lezing disponibel zijn. De titels zijn ,.De tijd dwingt" en „Nu of nooit". Als bestuursleden moeten periodiek af treden de heer C. Reselman (herkiesbaar) en de heer H. Sybrands niet herkiesbaar. Eerstgenoemde werd herkozen en gekozen de heer Jb. Haverkorn. De heer Haverkorn vroeg inlichtingen aan gaande de Amsterdamsche kooplieden, die hier onlangs in een café kleedingstukken ten verkoop hebben aangeboden Het publiek ging met contant geld naar hen toe en wij moesten op ons geld wachten. Is daar niets aan te doen? De voorzitter lichtte toe. dat het in ieder geval niet meer in een café mag. In een particulier huis zal er niet veel tegen te doen zijn. Verder vroeg de heer Haverkorn hoeveel inkomen men hebben moet als men aan de Kamer van Koophandel moet betalen. De voorzitter meende f 2000. doch hier zal nader naar geïnformeerd worden De heer P. Marrees gaf in overweging om via de vereeniging aan Ged. Staten te ver zoeken of winkeliers, bakkers, enz. aan de twee wegen ook links van de vaart met auto's mogen rijden. Dat zal gebeuren. Hierna sluiting. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging „Vrije Liefdadigheid" in het lokaal van den heer H. v. d Woude, onder leiding van den heer C. Haringhuizen. De voorzitter wilde bij de opening wijzen op de open plaats van den secretaris, den lieer Jb. Speets, die om gezondheidsredenen bedankt heeft. Spr. geloofde wel de tolk van allen te zijn, wanneer hij hem dank betuig de voor den grooten ijver en de toewijding weike hij voor de vereeniging heeft betoond Een beslapen tong 19 een vrn zeker bewigs van slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zign Poster 9 Maagpillen. het bekende laxeermiddel, uitstekend. 0.65 pa flacon. Hij is verscheidene jaren secretaris geweest en het is steeds vriendschappelijk gegaan. De voorzitter sprak den wensch uit, dat hij nog verscheidene jaren een rustig leven zal hebben. De waarn. secretaris, de heer Sybrands, bracht namens den heer Jb. Speets verslag uit over de werkzaamheden in het afgeloo- pen jaar, waaruit we genoteerd hebben, dat aan ac' personen 1999 liter melk is ver. strekt, waarvoor is uitgegeven 157, middel- prijs 8 ct.aan 6 personen 781 eieren voor 83.04, middelprijs 4 cent; aan 28 personen brandstoffen tot een bedrag van 83. Hef lédental bleef stationnair. Hierna volgde verkiezing bestuurslid vaca. ture-Jb. Speets. Na twee vrije stemmingen moest er geloot worden tusschen de heeren J. Koomen en S. Sieswerda, waarbij de beer Koomen werd gekozen De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. De ontvangsten hadden be< dragen 674 5254, de uitgaven 425.37; ba. tig saldo 249.1554. De voorzitter betuigde dank aan den af' getreden penningmeester. Daarna sluiting. SCHOORL. Het onderlinge Schoorlsche veefoncfc vergaderde Donderdagavond bijden heer P. Huiberts te Groet. De opkomst der leden was zeer bevredigend; een 55-tal leden hadden de winterkoude en den snerpenden Oostenwind getrotseerd en hadden al spoe dig het vergaderlokaal aardig in de rook ge zet, gedachtig aan het spreekwoord: „Waar het rookt is het warm". De directeur-boek» houder, de heer D. Duin Wz leidde de ver gadering. Hij opende met het bekende woord van welkom en deelde mede dat de branders van 't fonds tegen infectie enz. waren verzekerd, waarvoor een premie van 25 in totaal was te betalen. Deze verzeke ring was alleen van kracht, gedurende de dagen dat deze heeren branders rondgaan. Vervolgens stelde hij de jaarrekening aan de orde, welke in het kort, het onderstaande beeld gaf: Begonnen werd met het goed- saldo over 1931 a 811.35 en eindigende met ontvangsten a 5384,16 en uit. gaven a 5696,45, met een nadeelig slot dus is teruggegaan met een bedrag van ook 't goedsaldo 1931 i$ ingeteerd, het fonds dus is teruggegeven met een bedrag van 1123,64. Ër waren dart ook heel wat run deren uitbetaald, in totaal voor een bedrag van 4712. Daar tegenover was de confrI- butie in 1932 tamelijk laag geweest, volgens den voorzitter is geen fonds zoo laag a\& hier, n.1. 2.80 per 100 gulden verzekerd- kapitaal. Uit de toelichting dezer rekening bleek dat het ledental constant was geble ven, n 1. 97. Dat 996 stuks vee was verze kerd tot een bedrag van 98380. 34 Runderen kwamen ten laste van het fonds. De bescheiden dezer rekening werden gecontroleerd door de heeren Kager, van Assum en Bruijn. Al'es was in orde bevon- 'd?n zoodat de vergadering deze rekening kon goedkeuren, hetwelk dan ook geschiedde. Hierna stelde de voorzitter een kwestie aan de orde, ontstaan met één der leden dat een rund had aangekocht, hetwelk zeer spoedig na den aankoop een leelijk gebrek vertoonde. Het fonds had het risico reeds genomen, en, waar dit rund niet naar den vorige eigenaar was gegaan, stond het er naar, dit het een schadepost voor het fonds zou worden. De voorzitter gaf een overzicht van de zaak, en stelde voorop, dat de eigenaar vol komen te goeder trouw, en de branders van het fonds onkundig van het gebrek waren. Het conf'ict nam meer ernstige afmetingen aan, totdat een bekend advocatenkantoor in Alkmaar, door het lid in den arm genomen, aanbood om zoo mogelijk de zaak in der minne te schikken. Het bestuur voelde hier ook zeer veel voor,-doch wilde de ledenver gadering uitspraak laten doen in deze Het rund was door de veeartsenijkundige facul teit aangekocht, wel 'n bewijs dat hier iets bi- zonders zich had voorgedaan, en met een schikking zou het fonds 55 moeten beta len. De vergadering ging hiermee accoord. Men leerde echter door dit geval, dat er een scherpere bepaling in het leven moet worden geroepen bij het opnemen van de jti 63. in euiuiv. u.<.„ „e verf aan en om gauw klaar te zijn, nam ik er een bezem bij. Op een ochtend, toen ik bezig was, zag ik plotseling 2 gezichten boven de schut ting uitkomen. Het waren een paar bekende bazen, die liever lui als moe waren. Nu, dat moeten ze zelf weten. Ze stonden mij een beetje te plagen, waar ik altijd best tegen kan. 64. z.e zon0^./: itommelzak, Rommelzak, d® het niet zoo op je gemak. Ja, ja, dacht blijf daar nog maar even staan. Straks zing I wel een ander liedje en toen ik dicht 2cn°e® bij was, schoot mijn bezem den verkeer kant uit en vloog over de 2 lachende g«I,c ten. Natuurlijk per ongeluk hè,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6