Van Pommelzaken Hobbeltie STOM PETOREN. De Rundveefokvereeniging ren" vergaderde Zaterdag in het café van den heer Kamsteeg te Stompetoren. In de eerste vergaderirtg in dit jaar werd door den voorzitter een nieuw lid verwei komd en hij deelde mede dat het ledental tot 24 is gestegen. ST. PANCRAS. OUDE NIEDORP./ WIERINGEN. HEERHUGOWAAFD. STOMPETOREN. ZUIDSCHARWOUDE. HEEMSKFRK. EGMOND AAN DEN HOEF. BEVERWIJK. HEILOO. TEXEL KORTE BERICHTEN. p--' F» „Stompeto Medegedeeld werd dat om economische redenen, het jaarverslag der vereeniging dit jaar niet in het jaarverslag der Zuivelfa briek „Neerlandia" was opgenomen, maar door de vereeniging zelve was uitgegeven. Bij de behandeling van de convocatie der Bondsvergadering werd op de zeer belang rüke onderwerpen: „Voedingscentrale" en „Verplichte Stierenkeuring", gewezen en be zoek aanbevolen. Besloten werd de candidatuur van den heer Daan Kaan als bondstestuurslid te om dersteunen. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd benoemd de heer S. Kalveiboer. De heer J. Posch werd als plaatsvervan ger aangewezen. De heer C. Klerk Tzn. werd herkozen als bestuurslid en als lid der keuringscommis sie de heer E. D. Govers, met als plaatsver vanger de heer D. Kramer Olijnis. De heer J. Posch werd benoemd als lid van de financieele commissie. Verslag Stierenhouderii. De 23 leden hiel den totaal 22 stieren. Deze hadden 552 koeien bevrucht. Het aantal genoteerde dekkingen was 727 Het bevruchtingspercentage was 76 Dit is vrij ongunstig. De drie stieren, welke door de leden der vereeniging in combinatie voor de fokkerij gebruikt worden, komen ruim boven het ge- midde'de percentage en worden dan ook aan bevolen. De rekening over 1932 werd door de f! nancieele commissie goedgekeurd en den penningmeester, den heer D. Glijnis Dzn., werd dank gebracht. Administratiekosten 316.54, bondsbij- drage Monsteronderzoek en diverse posten 'f 288.84, aan Centrale 716.05. De totaalkosten over e'k der 451 volledige me'kstaten was bijna 2 80. Met het oog oo de laagconjunctuur werd na eenige discussie met meerderheid van stemmen besloten den kostprijs van het af- stauimingsbewüs op 1 terug te brengen. Hierna sluiting. Qemeeatecadeit Uitsluitend verkrijgbaar ih de orênje-banabu sjes van 30 tab!. 70 ets. en oranjazakjos van 3 tab!, a 10 ct*. De raad dezer gemeente vergaderde in volta,lige zitting op Maandag 30 Jan. Mede waren aanwezig de leden van het burgerlijk armbestuur. De voorzitter, burgemeester Kroonenburg, uitte de hoop in zijn openingsrede, dat de economische toestand zich dit jaar nog wij zigen en zei vervolgens, dat de besprekingen in de beste orde mogen worden gehouden, tn het belang van de gemeente. De heer Lek zeide, dat de bekendmaking van het baggeren door kleine tuinders, niet genoeg bekend gemaakt is. ingekomen stukken. Van den minister was bericht ontvangen dat 17591 aan z.g.ti koppengeld te kort is ontvangen door de ge meente. Dit zal nader worden betaald. De goedkeuring van Ged. Staten is ontvan gen op het besluit om de 9000, welke van vast goed is ontvangen te beleggen in staats fondsen. Door de Ver. van Ned. Gemeenten werd echter aanbevolen om geen staatsfondsen te koopen wegens de hooge koersen, doch 214, 3 of 314 Nederlandsche schuldbrieven te koopen. De heer C. Duif meende te weten, dat de nieuwe 4 pCt. leening niet boven parie staat. Besloten werd om Ned. schuldbrieven te koopen Van den minister is ingekomen het bericht, dat de steunregeling van alie groepen arbei ders wordt verlengt tot 25 Febr. Nog werd medegedeeld, dat een mandenmaker ook kan worden ondergebracht bij de gewone tuin- bouwvakarbeiders. Van dezelfde, dat de werkverschaffing is toegestaan tot 25 Febr., de steun zal nog na der worden toegezegd. In het provinciaal blad wordt bericht, dat de korting op de salarissen van burgemees ter, secretaris en gemeente-ontvanger is goedgevonden. De geldleening, groot 25000, bij de Mij. van Hollandsche levensverzekeringen te Am sterdam is als volgt samengesteld, 18600 voor tuinderscredieten, 4000 voor het elec- triciteitsbedrijf en 2400 voor de bestrating van den Achterweg. De heer Lek vroeg of de Achterweg niet hooger komt dan de raming, omdat de werk zaamheden niet meevallen. Het is, zeide de voorzitter, een vaststaand bedrag. Bericht was ingekomen van den Inspecteur der Directe Belastingen, dat de opcenten in cie personeele belastingen bedragen 3400 en f 83 50 voor de heffing eindafrekening. Van den minister was bericht ingekomen dat door de gemeente 23 86 te veel is be taald voor de pensioenbijdrage voor het on-l derwijzend personeel. De koninklijke goedkeuring is ontvangen oo de verordening van de bezoldiging der gemeente-veldwachter. Weldra zal de aanstelling nu kunnen geschieden. Van de Boerenleenbank is de afrekening binnengekomen van de betaling der rente van de tuinderscredieten over 1932, het aan deel van de 30 pCt. der gemeente bedraagt 419. Door de provincie is de 70 pCt. rente voldaan. De heer C. Duif vroeg of de gemeente nu de vordering houdt op de betrokken tuin ders. De voorzitter antwoordde ontkennend. De rente is afgeschreven op hun boekjes, dus is dit betaald zonder verhaal. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen Voorstel afsluiting. Boeterslaan en Achter weg voor auto's met een asbelasting boven 1500 KG Den voorzitter was bekend, dat met de uitvoering van zandrijden is gewacht tot den weg klaar was. Indien wij de klinker bestrating goed willen houden, zullen wij de vrachtauto's moeten keeren. Dit wordt goed gevonden indien de bepaling wordt vastge legd, dat in bijzondere gevallen ontheffing kan worden verleend. Als attractie werd door den veldwachter een cadeau an den raad overhandigd, voor de verbetering van den bovenweg (in de vorm van een taart) van bakker Timmer. Van de gemeente Oudkarspel is het ver zoek ingekomen om de bijdrage in het kana- jenplan in te trekken Van de gemeente Ambt Hardenberg ad- haesie verzoek om verlaging der belasting van ongebouwde eigendommen. B. en W. waren van meening hieraan niet mee te doen en het eerste schrijven voor ken msgeving aan te nemen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd na eenige discussie besloten. Het tweede schrijven werd door B. en W verwezen naar de Vereeniging van Ned. ge meenten. Tenslotte werd met 4 tegen 3 stemmen be sloten adhaesie te betuigen. Ontslag J. de Vries als lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim. Alphabeti- sche voordracht: 1. K. Roos, 2. Jc. wit. De heer Roos werd met 4 stemmen geko zen, terwijl 3 stemmen op den heer Jc. Wit werden uitgebracht. Aan de orde kwam nu het aangehouden adres der arb bonden om toeslag boven de uitkeering uit de bondskassen. Volgens de steunregeling der uitgetrokke- nen staan de bondskassen met een arbeider, met bijv. twee kinderen 80 ets. lager dan de steunregeling van de uitgetrokkenen. B. en W. stelden voor om dit aan te vullen tot het volle bedrag. De uitkeering zal bedragen 11 per week voor ieder kind meer 50 ets., de begindatum zou dan zijn 15 Jan., begin der vorstperiode. De heer Lek was van meening, dat de menschen niet toe kunnen met dit luttele be drag gezien hun fondsen enz. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Verzoek bouwvakarbeiders. Deze staan echter in hoogere klasse, zoodat B. en W. hebben besloten hieraan niet te voldoen. Deze gezinnen hebben dezelfde behoefte en staan al reeds 2 hooger in de steunregeling. Volgens den minister zouden wij een nieu we steunregeling aan moeten vragen en dit zou toch niet slagen. De heer Lek was van meening, dat dit toch geprobeerd kan worden. De heer Koelemey zou er wel voor zijn doch dan de tuinbouwarbeiders ook op het zelfde peil, anders geeft het een te scheeve verhouding. Het besluit van B. en W. werd goedge keurd. Voorstel toetreding ongeorganiseerden tot debonden. Alle ongeorganiseerde arbeiders hebben bericht ontvangen om zich aan te sluiten. Echter hebben altijd nog eenige geen gehoor gegeven. De georganiseerde arbeiders komen er tegen op, dat deze evengoed hun steun ontvangen. B. en W. stelden daarom voor om nog maals bericht aan die arbeiders te zenden, dat als zij zich niet aansluiten, zij zich van allen steun zullen zien onttrokken. De heer Snel zeide, dat de gemeente al veel te vee! heeft toegegeven Als datum wordt gesteld 1 Februari e.k. Subsidie IJsclub voor onderhoud van ba nen. Door B. en W. is besloten om 50 toe te staan voor werkverschaffing. Besloten werd, indien dit noodig i$, tot 50 subsidie toe te staan. Adres Hoogheemraad tot plaatsing zink putten op gemeentegrond. De heer Duif was er tegen, dat deze op het voetbalveld worden geplaatst. Als dit ter rein voor bouwterrein verkocht kon worden, dan zou dit bezwaar geven. De heer Koelemeij zeide, dat de zinkputten zoo kort mogelijk aan den weg worden ge plaatst. j| Tenslotte werd besloten om tot wederop zegging toe dit toe te staan. Rekening burgerlijk armbestuur. Deze sloot met een ontvangst van 6212.32. Uit gaaf 6020.14. Batig saldo 192.18. De voorztiter dankte de heeren armvoog den voor hun werkzaamheden in het verloo- pen jaar in het bijzonder den administrateur, de heer Duif. De heer Lek merkte nog op, dat het bon nenstelsel niet aan de eischen heeft voldaan. Sommige winkeliers hadden heek kwantums anderen niets. De voorzitter: De armvoogden kunnen de mensehen toch niet dwingen naar een ande ren leverancier toe te gaan dan gewoonlijk. Na nog eenige besprekingen over landmis- bruiken van sommige huurders ging de raad in comité. te leggen Prov. weg verlaatSchagen. Na een bijdrage van 30 voor 1933 aan het be stuur van dm r.-k. land- en tuinbouwbond, afd. 't Veld voor de voortzetting van den al- gemeenen tuinbouwcursus. De heer G. Ursem werd herkozen als lid der Com. van Toezicht op het L. O. In de vacature J. J. A. Balk f die vertrokken was) werd de heer K. van der Oord be noemd. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd besloten: lo. tot het aangaan eener kasgeldleening van 110.000 met den Staat der Nederlan den voor het tijdvak 1 Januari tot 1 Maart 1933 overeenkomstig de voorwaarden, neer gelegd in het bij brief van den Minister van Financiën toegezonden ontwerp der over eenkomst 2o. tot het aangaan van gelijke kasgeld leening ingaande 1 Maart 1933 voor den tijd door den Minister van Financiën nader te stellen en overeenkomstig de bedoelde voorwaarden. Na toelichting van den voorzitter werden vastgesteld een bes'uit tot wijziging en aanvulling van den gewonen dienst der be grooting 1932 tot een bedrag van 2723.49 wegens meerdere uitgaven, 1233.35 we gens verlaging van uitgaven en 1490.14 wegens meerdere inkomsten, zoomede een be sluit tot aanvulling van den kapitaaldienst dier beerooting in ontvang en in uitgaaf op 6595.30. Bij B. en W. was ingekomen een voorstel van den Hoofdingenieur-Directeur van den Prov. Waterstaat om het perceel weiland der gemeente, kad. bekend sectie A no. 300, groot pl.m. 4400 M2. voor 1 aan de pro vincie af te staan ten behoeve van den aan Alkmaar—Niedorper- een uitvoerige discus sie waarin o.a. de heer Van Zoonen opmerk te, dat hij zich niet kon begrijpen, dat Ged. Staten, die voor de financiën der gemeente moeten waken, van een noodlijdende ge meente een perceel land cadeau willen heb ben, werd besloten het perceel voor 15 ct. per M2. aan de provincie over te dragen onder voorbehoud, dat het overblijvend terreintje aan den dorpsweg te Zijdewind eigendom bliift der gemeente en de gemeente de be schikking verkrijgt over de door graving van slooten uitkomenden grond. Wethouder J. van Zoonen werd benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie van uitvoering van den keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Barsingerhorn, Inzake het prae-advies op het adres van 17 December j.1. van J. Nagelhout en ande ren om verlaging van het tarief van perso neele belasting voor den grondslag „paar den" werd na een uitvoerige toelichting door den burgemeester besloten het adres aan te houden op de voorwaarde der regeering dat niet hooger behoeft te worden gegaan dan 200 opcenten boven het wettelijk tarief (dat lager is dan het tarief der verordening). Het is mogelijk, dat nog voor dit belastingjaar ingegaan 1 Januari j.1. op eenigerlei wijze aan den wensch van adressanten kan worden tegemoet gekomen. B. en W. zullen in die richting stappen doen. Na benoeming der verschillende stembu- reaux vroeg de heer Klokman of het dezer da gen afgebrand huisje der gemeente wordt herbouwd. Zoo ja, dan verzocht spr. aanbe steding van timmer-, schilder- en metsel werk in perceelen. De voorzitter antwoordde, dat het huisje in herbouw was verzekerd Het verzoek van den heer Kolkman zullen B. en W. in over weging nemen. De heer Van Zoonen zegde dank namens de ijsclub „Oude-Niedorp" voor de onder vonden medewerking voor vergrooting van de ijsbaan door middel van werkverschaf fing. Spr. wenscht mede namens alle raads leden den voorzitter en zijn gezin wederkee- rig een goed en gelukkig jaar 1933. Hierna sluiting. vaste Maandagmiddag vergaderde de Raad onder leiding van burgemeester Meijer. Na installatie van het nieuw benoemd raadslid den heer G. de Heer, die door den burgemeester gecomplimenteerd werd, hield de burgemeester een uitvoerige Nieuwjaars rede, waarin hij een overzicht gaf van het voornaamste gemeentelijk gebeuren in 1932. Hij wees daarbij o.a. op de moeilijkheden in den tuinhouw en deelde mede, dat de bevol king met 28 personen is vermeerderd, zoo dat de gemeente dus 1373 zielen telt. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Adhaesie-verzoe- ken van Oudkarspel (het bekende voorstel een adres aan Ged. Staten te zenden over het kanalenplan) en van Ambt-Hardenberg tadres aan d» regeering om vermindering der belasting op de ongebouwde eigendom men) werden eveneens voor kennisgeving aangenomen. Na eenige discussie werd het voorstel goedgekeurd om een jaarlijksche bijcVage van 10 te geven voor de telefonische door verbinding van het kantoor van den ge meente-ontvanger. Dit betreft een doorver binding na sluiting van het telefoonkantoor. Z.h.s. werd besloten tot het verkenen van I De raad vergaderde Vrijdagmiddag. Af wezig waren de neeren Oden en Kaan. Voor zitter burgemeester Ko! ff. De gemeenterekening over 1931 werd voor- loopig vastgesteld met wat den gewonen dienst betreft een batig slot van 37.752.92. De begrooting voor den zeegras-exploitatie dienst 1932—1933 en de gemeentebegrooting voor 1933 werden den raad aangeboden. De heer T. Kooij stelde voor de werkloo- zen gedurende de vorstperiode een brand stof fentoeslag te geven. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. besloten hadden, dit, waar het noodig blijkt te zijn te doen. De gemeente steunde echter op grond van de armenwet, zoodat elk geval afzonderlijk dient te worden beoordeeld en geen algemeene regeling is te treffen. Op de uitkeeringen van de werkverschaffing kan echter geen toeslag worden gegeven. De heer P. Kooij bracht verde. nog ter sprake de verbreeding van de Pompsteeg. Dit zal in de vergadering van B. en W worden besproken. Echter zou die verbree ding voornamelijk geschieden voor particu liere belangen. Hierna sluiting. Provinciaal 7lieuws Door de gladheid van den wegberm ge raakte op den Hasselaarsweg, juist tegen over het z.g. Hasselaarshuis, een bakwagen geladen met roode kool, bij 't passeeren van een auto aan het glijden. Het gevolg was dat de wagen omkantelde en de inhoud op het ijs terecht kwam. Hulpvaardige handen waren spoedig in grooten getale aanwezig en hielpen den be stuurder, die er met den schrik was afgeko men, de zaak weer reisvaardig maken. Bij den veehouder C. Appel werd een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd. De heer G. Mul die verleden jaar zijn 60- jarig huwelijksfeest vierde, is overleden. Van af zijn trouwdag woonde Mul in dezelfde woning, terwijl als bijzonderheid kan wor den gemeld, dat de akker waarop deze stond, door nut. als boschgeond was aangekocht en hij, voor hij ging bouwen, zelf de stompen heeft uitgerooid. De arbeider Weel, in dienst bij den vee houder Kuiper, had het ongeluk bij het hout zagen met een ciectrisch gedreven zaagma chine uit te glijden. Bij zijn val raakte de zaag zijn hand zoodanig, dat een duim ge heel werd qfgeruld Terwijl een wijsvinger zwaar werd gewond. Zaterdagavond gaf in de zaal van café Renses het Nutsgezelschap „Nieuw Leven" zijn tweede uitvoering in dit seizoen. De opkomst was goed. Het programma dat ditmaal bijna geheel door leden der ver eeniging werd uitgevoerd, bestond uit de opvoering van twee komische éénacters en werd afgewisseld door zang en declamatie. Het eerste stukje getiteld „Bij den Tand arts" viel zeer in den smaak en er werd har- tel iik om gelachen. Het tweede: „De verkeerde Hand", werd zeer goed gespeeld en verwierf dan ook een uitbundig applaus. De verschillende zangnummers die wer den uitgevoerd stonden op zeer goed peil en vooral de voordrachten, door de twee heeren hadden buitengewoon succes. Ook de declamatie, uitgevoerd door den voorzitter der vereeniging, werd aandachtig gevolgd. De uitvoering als geheel is goed geslaagd. Ook de grime, verzorgd door mevrouw Loe- vens uit Alkmaar, was in orde. De muziek van de heeren Weder, Mooij, Schoon en Govers heeft tot het welslagen van deze uitvoering zeer veel bijgedragen Ook tijdens het bal dat volgde wisten de hee ren er de stemming in te houden. In den omtrek van de Schagersloot wor den van op den akker staande uienhoopen, uien ontvreemd. Er zouden al een 5 uien hoopen verdwenen zijn. NIEUWE NIEDORP. De Jongelieden Geheel Onthoudersbond heeft zijn propaganda-avond wederom ge houden. Het was een mooi en afwisselend pramma. Muziek, een tooneelstukje, spreker en mevr. v. d. Veen-Wilson als declamatrice. Na een paar nummers muziek werd opge voerd het tooneelstukje getiteld „Een Moe der" dat door de leden zelf op keurige wijze voor het voetlicht werd gebracht. Jaap Sterk uit Alkmaar sprak hierna over doel en streven van den J. G. O. B. en weid de uit over den nood der tijden en den nood der jeugd. Ais de ouderen geen uitkomst we ten, hoe 'en wat moeten de jongeren, de nog niet gerijpte menschen er dan wel van den ken? Hij kwam ten slotte tot de conclusie dat de jeugd beginnen moet om aan datgene wat verkeerd is, niet meer mede te werken Hiervoor is inzicht en voorlichting noo dig. J. G. O. B. wil onbevooroordeeld de dingen van alle kanten bezien en laat haar leden vrij zelf hun weg te kiezen. Verder sprak hij van de kameraadschap, het kampeeren, de mooie wandeltochten en de leerzame vergaderingen en congressen. Dit alles verfrischt alsof men uit een bad komt. Spr. wekte allen op om dit mooie ook te beleven en om zoo mede te helpen om tot een betere maatschappij te komen. Mevr. v. d. Veen—Wilson's declamatie was als gewoonlijk in één woord af, hoewel o.i. het gegevene voor de jongeren wel wat te zwaar was. De voorzitter sloot dezen goedgeslaagden avond onder dankbrenging aan alle mede werkenden en in het bizonder aan zuster Kok voor de regie van 't tooneelstukje en mevr. v. d. VeenWiison voor haar prachtig voordragen. Hij sprak den wensch uit dat alle jonge ren welke zich tot de jeugdbeweging voelen aangetrokken, zich nog heden als zullen op geven voor den J. G. O. B. I* Men verzoekt ons nog te melden, dat het saldo per 31 December van het ondersteu ningsfonds Laurentius per 31 Dec. 1.1. 1900 bedroeg. Dinsdagmorgen had ten overstaan van notaris Stuyt de openbare verkoop plaats van een nieuw gebouwd winkel- en woonhuis met erf, staande aan oen Egmonderstraat- weg en ten pakhuis, gtdiend lubbende tot groentenhal, staande te Egmond aan Zee, al les eigendom van oen heer M. Genet, Jhier Het eerste perwl winkel en woonhuis met erf, groot 4.35 Aren, waarin -:>en gr jen- tenzaak wordt uitgeoefend, werd in bod ge- i A «uwenhuizen op 2J3U. Dit bod werd nirt verhoogd. Het tweede perceel, pakhuis te Egmond aan Zee, groot 61 centi aren. werd in bod gebracht door den heer P. de Munk op 1010 en daarna afgemijnd Joor den heer J. Bas op 375. In combinatie stond het geheel dus op 3715 en werd door den heer J. Dekker van Egmond aan Zee afgemijnd op f 20, zoodat de opbrengst bedroeg 3735. De burgemeester vraagt ontslag In de gistermiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de burgemeester jhr. I. C. W. Strick van Linschoten, meege deeld, tegen 1 Juni ontslag als burgemeester te zullen aanvragen. Jhr. Strick van Linschoten is sedert 15 Maart 1398 burgemeester van Beverwijk. Daarvóór is hij enkele jaren burgemeester van Texel geweest. Het café Schoenmaker was Dinsdag, avond het middelpunt van zeer uitgebreid* discussies aangaande een voorgelezen con ceptreglement voor den kleinhandel in groen ten met betrekking tot een verplicht lidmaat schap eener erkende kleinhandeiorganisatie en een nieuw betalingssysteem door en van wege de koopers te voldoen. Een en ander werd in 't leven geroepen ora te maken, dat de groentenkleinhandelaren bevrijd zouden worden van gelegenheids kooplieden, welke maar al te zeer hun toe vlucht nemen tot oneerlijke concurrentie, waarvan door het bestuur een paar voor- beelden werden gegeven. Deze bijeenkomst was uitgeschreven door de koopliedenvereeniging Handelsbelangen en werd bijgewoond door een lid van den grossiersbond Eendracht maakt Macht en een paar bestuursleden van de kleinhandelaren- vereeniging St. Petrus. Volgens het conceptreglement zal deze be talingsregeling welke vrijwel contante beta ling wat aan de markt gekocht is inhield in gaan op 3 Febr. en het verplicht lidmaat schap per 3 Maart. Het grootste bezwaar der vergadering stuitte af op de zoo spoedig in werking te stellen betalingsvoorwaarden doch ter bestuurstafel werd toezegging ge daan dat deze regeling met goedvinden der overige organisaties een maand uitgesteld kan worden en daar geen der aanwezigen bezwaar maakte tegen het verplicht lidmaat schap werd het voorloopig conceptreglement zooals het artikelsgewijze werd voorgelezen, aangenomen. Het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, afd. Hei- loo, zond dit jaar drie kinderen naar buiten. Daar vooral in dezen tijd het kind onze zorg zoozeer behoeft zou het bestuur tot allen die belangstellen in het zwakke kind willen zeg gen, steunt onze vereeniging door u op te geven als lid onzer afd. Men kan zich h;er voor opgeven bij den heer D. Jb. Ruiter, Rijksstraatweg of bij mevr. G. IJff—Ruiter, Tuindorp 141. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit ds. H. W. Bloemhoff, voorzitter; de heer D. Jb. Ruiter, penningmeestermevr. G. IJffRui ter, secretaresse; mevr. M. C. Offenberg en dokter L. Hoekstra. De bootdienst Helder—Texel is nog zeer ongeregeld, vanaf Donderdag krijgen we hier slechts één post Zaterdag heeft Marsdiep de Texelsche haven niet kunnen bereiken, doch heeft bij het Horntje aangelegd, 't Was echter door 't vele ijs in zee onmogelijk direct terug te varen zooals gewoonlijk, eerst na eenige uren kon men den terugtocht aan vaarden. Zondag wist men echter de haven te Oudeschild weer binnen te komen, doch dien dag werd alleen 's morgens een reis ge maakt, evenals Maandag, toen ook maar één maal gelegenheid was over te varen. Deze ongeregelde verbinding met den Helder geeft hier zooals vanzelf spreekt groot ongerief. Zou 't niet mogelijk zijn, dat een vliegmachi ne bij 'n ijs-periode nog eens een extra post overbracht? Dit zou al een groote verbete ring geven, terwijl iederen dag hier toch een vliegtuig passeert met de post voor andere eilanden. Na scherpe protesten van S.D.A.P. en O.S.P. is door den gemeenteraad van Euk- huizen besloten een gedenkplaat ter gelegen heid van den Willem de Zwii^er-herdenking uit te reiken aan de schoolkinderen. De man, die Vrijdag bij het Westerpark te Amsterdam door een vrachtauto is over reden, is in het Wilhelmina-gasthuis aldaar aan de gevolgen van het ongeluk overleden- 67. Z.e zaten er uit ais „...u-.ieide bandieten met die donkergrijze streepen op hun gezicht. En toen ze zoo bolden, vlogen ze juist in de armen van een paar politie mannen. Zonder pardon werden hun de boei en omgeslagen! Och, och, wat moest ik lachen toen ik het zag! En ze hadden het het met die verf, die over hun neus in de mond droop, ook al te kwaad, 68, Ze konden onderweg geen woord zegge"' Eindelijk, toen ze op het politiebureau waren gekomen, vertelden ze io kleuren en geuren wat ik gedaan had. Maar alleen vergaten ze te zeggen, wat zij gedaan hadden. De hoofd agent, die altijd wel een helder inzicht had, zei:

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6