Aqmda Jietk Sehool Stad en Omgeving Wzec&ericfU ffiucgecüjke Siand Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond hal! 8, hoofdnummer De avon turierster van Tunis (sens hoofdrol Ellen Richter. Toegang boven 18 jaar. Victoria-thater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Hoogheid amuseert zich (operette), hoofdrol'en Lien Deijers en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1- Zijn laatste gang (dram.), hoofdrol Jack Holt; 2 De middernachtzon (rom.), hoofdrol Lau ra la Plante. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 to' 1 uur; Zondags gesloten. Vrijdag 3 Februari. 8 uur, Harmonie, gemeente-avond Vrijz herv. „De Evangelische Unie". Zaterdag 4 Februari. 7.30 uur, Harmonie, Uitvoering gymn. vereen, de Halter. Dinsdag 7 Februari. 8 uur, handelsschool, lezing dr. v. d Sleen over Suriname, voor de volksuniversi teit. den moesten naar het ziekenhuis werden ver voerd. Het onderzoek der politie is nog niet beëindigd. Huiszoeking bij K.P.D. te Essen. Donderdag zijn te Essen in de bureaux der communistische krant „Ruhr Echo'' en bij de Revolutionnaire vakvereenigingsoppositie door de politie huiszoekingen gedaan. Eenig materiaal is in beslag genomen. De huiszoeking in het Karl Lieb- knecht-huis. De huiszoekingen der Berlijnsche politie in het Karl-Liebknechthuis en op 26 andere plaatsen der stad hebben gister geleid tot :n- beslag neming van een groot aantal verboden geschriften, waarin o.a. werd aangespoord tot gewapenden opstand en algemeene sta king. Verbod tot demonstratie in Baden en Oldenburg. De Badensche regeering heeft de politie autoriteiten opgedragen demonstraties van staatsvijandige organisaties te verbieden in geval door deze bij optochten beleedigingen worden geuit tegen de rijksregeering of de re geeringen der lafiden of de openbare veilig heid wordt in gevaar gebracht. De politie te Pforzheim heeft reeds alle communistische demonstraties verboden. In den Vrijstaat Oldenburg hebben even eens alle autoriteiten opdracht gekregen de monstraties der K.P.D. en haar nevenorga nisaties te verbieden. SrwTFTPARTIJ TE GLOGAU. In den afgeloopen nacht ontstond voor een partijlokaal der S.P.D. te Glogau een ge vecht met nazi's, die een 8 tal schoten door het raam van het gebouw hadden gelost, zonder evenwel iemand te treffen. De politie greep zeer spoedig in en arrsteerde 16 nazi's DE AANST AG OP TNOEKAI. Veertien gearresteerden. Veertien leden van een geheime organisa tie, die zouden hebben deelgenomen aan den aanslag op den Japanschen minister-presi dent Inoekai, zijn gearresteerd. Zij hebben een bekentenis afgelegd en verklaard, dat zij hebben gehandeld in nationalen geest. Zij wilden slechts, die politieke elementen ver wijderen, wier werk den nationalen wil van Japan bedreigden. De gearresteerden maken voor het grootste gedee'te deel uit, van het Japansche leger en de mafine. Zij verklaar den bereid te ziin hun straf te ondergaan. Woensdagavond kwam de Gerei Kna penvexeeniging te Broek op Langendijk in fetstvergadering bijeen onder leiding van ds. Donner. Voor deze gelegenheid waren de ouders uitgenooeiigd, welke allen van hun belangstelling blijk gaven Na het weergeven der jaarverslagen, wer den voordrachten en samenspraken door de jongens gehouden terwijl hij tiid en wijle door enkele dames chocolade werd geschon ken en koek gepresenteerd. Op de geleverde opstellen volgde een aangename gedachten- wisseling. Te ruim half één werd deze gezellige avond op de gebruikelijke wijze gesloten. S. E. HAMBURGER, f Op de Joodsche cegraafpmats werd gister middag op de bij joden gebruikelijke eenvou dige wijze (de begrafenis is voor rijk en arm bij de joden absoluut gelijk) het stoffelijk overschot van wij.en den heer S. E. Hambur ger ten grave gedragen. In het gebouw op de begraaiplaats wijdde de voorganger van de Joocsche gemeente, de heer de Wolf, woorden ter eeie van de nage dachtenis van den overledene, waarbij hij herinnerde aan den droom van Koning Pha rao over de magere en vette jaren en het leven van een mensch een droom van werke lijkheden noemde. Spreker schetste de moeilijkheden en de vreugde die de overledene had te overwinnen en heeft mogen maken, waarbij hij hem tee- kende a's een aanhankelijk echtgenoot, een liefdevol vader en goed lid van de gemeente In gevoelvolle woorden gewaagde hij van d.' zorgen waarmede de laatste levensjaren van den heer Hamburger door zijn jongsten zoen omringd was gewerden en door wien het heengaan van zijn vader wel het zwaarst zal worden gevoeld. Met dankbaarheid gewaarde hij van het levensbericht in de Alkmaarsrhe Courant aan der. overledene gewijd en waarin hij zoo vol komen juist was geteekerd. Namens de familie bracht hij dunk aan allen die het leven van den heer Hamburger hadden verlicht, waarbij hij in het bijzonder dank bracht aan mevrouw Mulder, die zich een uitnemende buur had getoond. Spreker hoopte, dat de familie troost in God zou vin- den. Nadat de voorganger en de leden van de gemeente hunne gemeenschappelijke gebeden hadden gezegd, werd he* stoffelijk overschot, geborgen in een eenvoudigt ongeschaafde vuurhouten kist, door leden van de gemeente, ten grave gedrager en onder het gebruikelijk ceremonieel ter aarde besteld. MUTATIE. De sergeant-majoor J. Bergsma, adminis trateur bij het Landstormverband alhier, zai op 2 April a.s. den militairen dienst verlaten. INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORDHOLLAND. Op 16 Februari a.s. zullen bij het 21ste re giment infanterie te Amersfoort worden inge lijfd de dienstplichtigen van de eerste ploeg der lichting 1933 (niet-v-jorgeoefenden). EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan M. van Dijk als brandweerman bij het brand weerkorps „Kwiek" en als zoodanig benoemd N. H. Yasbinder GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en machi- neschrijven gehouden op 31 Jan. te Amster dam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden voor machine- schrijven de heer Raat te Alkmaar met een snelheid van 67 lettergrepen per minuut en de heer Opdam te Heiloo met een snelheid van 57 lettergrepen per minuut. AUTO'S IN DE LANGESTRAAT. Van de zijde van Langestraatwinkeliers werden wij reeds verscheidene malen op merkzaam gemaakt op den overlast welke de ze neringdoenden ondervinden doordat auto's vlak voor hun winkels worden geparkeerd en daar soms een geheelen dag blijven staan, zoodat het vrije utizicht op hinderlijke wijze wordt belemmerd. Er is bij de Groote Kerk een zoogenaamd parkeerterrein, maar omdat daar een kleinig heid aan den bewaker moet worden betaald geven de meeste automobilisten die naar de stad komen, er de voorkeur aan hun wagen maar in de hoofdstraat neer te zetten en daar verder urenlang onbeheerd achter te laten, een toestand welke men in andere ste den, waar het verkeer goed geregeld is, zel den zal aantreffen. Er zijn families van bui ten, die hier hun wagen 's morgens neerzet ten om die in den namiddag weer terug te komen halen. Er is al eens bij de politie geklaagd, die tegen dit euvel vrij machteloos schijnt te staan, daar van hoogerhand deze regeling goedkeuring heeft gekregen, zoodat waar schijnlijk alleen een interpellatie en een raadsbesluit hier verbetering kunnen bren gen. Voornamelijk de winkeliers die de parkeer P voor hun deur hebben zijn niet gelukkig, omdat naïve automobilisten van buiten nog steeds in de veronderstelling verkeeren, dat hun wagen zoo dicht mogelijk bij deze aan wijzing geplaatst moeten worden. Had men bij het maken van de Langestraat de trottoirs iets smaller genomen dan zouden drie auto's eikaar tegelijkertijd kunnen passeeren. Thans is dit slechts met twee auto's het geval en le vert het feit, dat een geheele zijde van de Langestraat vooral in de middaguren soms bijna onafgebroken door daar parkeerende wagens is bezet groote moeilijkheden voor het verkeer en onnoodig gevaar voor wan delaars en wielrijders. Had de gemeente vrijwel tegelijkertijd toen zij het besluit nam de Krebbesteeg te verbree- den ook het daartegenover gelegen en toen te koop zijnde pand van de firma Stokvis aangekocht, dan had de nieuwe Kreb- bestraat tot aan de Breedstraat doorgetrok ken kunnen worden en had men in laatstge noemde stille straat een prachtige parkeerge legenheid kunnen vinden, waardoor de Lan gestraat ontlast had kunnen worden. In allen gevalle mag de toestand waarbij de hoofdstraat de gevaarlijkste en drukste straat gratis parkeerterrein is geworden niet langer bestendigd worden. HET DROEVIG ONGEVAL BIJ DEN HELDER. In aansluiting op hetgeen gister reeds is gemeld, deeien wij nog mede, dat de luxe auto kwam uit Har.ingen en bestuurd werd door den 45-jarigen caféhouder S. Rohoff. Twee rijksveldwachters, die in de autobus zaten, hebben goed werk verricht bij het toe passen van kunstmatige ademhaling bij de twee bewusteloos opgehaalde passagiers van den luxe-wagen. Bij den bestuurder heeft men na anderhalf uur pogen (ook dr. Oter- doom uit 't Zand was hierbij behulpzaam) de hoop opgegeven. Vermoed wordt thans, dat de bestuurder reeds ten gevolge van een hartverlamming is overleden, vóór de wagen te water reed Daardoor zou het ongeluk te vens zijn verklaard. AUe slachtoffers zijn per ziekenauto van het vliegveld „De Kooy" naar het marine hospitaal te Den Helder vervoerd. Deze slachtoffers waren genaamd Jac Edel van Harlingen met vrouw en kind, KI. Tot van Terschelling en mej. M. Nauta, even eens van Terschelling. Bij de redding maakten zich de in de na bijheid wonende garagehouder Smit en zijn monteer zeer verdienstelijk. KINDERVERPLEGING IN CHRISTELIJKE TEHUIZEN- Afdeeling Alkmaar van de Vtreeni- ging van Chr. Gezondheids- en Va- cantiekoloni'èn in Nederland. Gisteravond hield bovengenoemde afdee ling in de Dancing van de Harmonie haar eerste propaganda-vergadering. Om 8 uur opende de voorzitter, drs. A. H. Moolhuyzen, op de gebruikelijke wijze de vergadering, die zeer goed bezet was. Spreker zette het doe! der afdeeling uiteen en beantwoordde dr vraag, of in dezen moeilijken tijd een afdee ling als deze recht van bestaan heeft Volgens afspraak zou spreker alleen de medische zijde van deze vereeniging belichten. Het oordeel der medici over zwakke en prae-tuberculose kinderen is in den loop der tijden sterk gewijzigd. Vroeger was het oor deel, dat dergelijke kinderen eigenlijk ge doemd waren om zwak te blijven. Men stopte hun een apotheek in de maag, maar thans luidt het: „De natuur in, veel buitenlucht en veel zon". Nu zijn echter tal van ouders niet in staat hun kinderen daarvan een aantal weken te doen genieten. Aan hen biedt de af deeling de behulpzame hand. Wij rekenen daarbij op uw steun. Naaat mevr. Moolhuyzen (piano) en de heer J. Amoureus (viool) op zeer verdienste lijke wijze een muziekstuk hadden ten gehoore gegeven, belichtte de ds. C. van Meijenfeldt ae geestelijke zijde van deze vereeniging. Spreker gevoelde de moeilijkheid van de taak, waarvoor hij gesteld werd, door geestelijke zaken zoo moeilijk zijn uit te druldcen. Zie den geestelijken groei van het kind in het christelijk huisgezin. Hoe langzaam gaat dat en hoe teleurstellen vaak! In treffende woor den schetste spreker de christelijke sfeer in de koloniehuizen der vereeniging, uitkomend in somtijds kleine dingen, kinderlijke ontboeze mingen. Hoe verheffend is die sfeer voor het vaak door ziekte vertroetelde, misdeelde kind. Thuis is de sfeer vaak somber door al het ge tob, in de koloniehuizen stralende blijdschap De directrice en de geleider gaan niet alleen uit van het standpunt, dat de koloniekinderen aan hun zorgen zijn toevertrouwd, maar dat het kinderen zijn voor Jezus, hun Koning Welk 'n invloed gaat er uit wan het samen- bidden, samen-lezen, samen-zingen. Maar het hoogste is toch, dat ze God zien in de rijke natuur. Zeg nu niet, dat dit boven het kinder lijke uitgaat Zij hebben óók hun impressie. Kinderen denken vaak dieper dan wij ver moeden. Om al deze feiten, zei spr., juichen wij de arbeid dezer vereeniging toe. Boven dien, het is niet alleen van belang voor het zwakke kind, maar tevens een volksbelang. Toont dan ook uw belangstelling in het lot van de lichamelijk zwakken door u als lid te laten inschrijven, aldus beëindigde spr. Daarna werden twee akten vertoond van de koloniehuisfilm, toegelicht door ds. H. C. Hogerzeil, voorzitter van het hoofdbestuur. We zagen achtereenvolgens het oude kolonie huis te Eppe en het kofoniehuis te Nunspeet. Na de pauze volgden dat te Hellendoorn en het oude Zeehuis te Egmond aan Zee. Deze films gaven een duidelijk beeld van het leven en streven der vereeniging en werden door de aanwezigen zeer geapprecieerd. Na de pauze zei de heer G. Grondsma eenige verzen van Guido Gezelle, Jacqueline van der aals, Adama van Scheltema en dr Nic. Beets op gevoelvolle, impressieve wijze. Aan het einde van den avond gekomen, be dankte de voorzitter allen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen ervan hadden mede gewerkt, ook de „Driehoekmeisjes" voor de belangrijke diensten aan de afdeeling bewe zen. Bijna vijftig personen lieten zich als lid of begunstiger inschrijven, zoodat we eerdaags het eerste kind kunnen uitzenden, deelde spr. mede. Het is een begin, vervolgde hij, laat nu ieder in eigen kring propaganda maken voor dit christelijk sociaal werk. Ds. von Meijenfeldt sloot hierop de verga dering met dankgebed. DE BRANDWEER RUKT UIT! Precies "2 minuten voor half vier ston den wij voor het Burger Weeshuis aan den Kennemersingel. Oogenschijnlijk zonder een bepaalde bedoeling. Och ja! er was ook niets bizonders zoodat de voorbijgangers heel gewoon tjes hun wandeling of fietstocht ver volgden. Haif vier! Een agent komt aan fietsen Hij stapt af En zal zijn tap als ver keersagent beginnen Ook heel gewoon En toch, 't is net, of het publiek iets „voelt." Een meneer komt op ons af, om te vra.gen, „of er iets bizonders pan de hand is." Er wij geven hem den raad om af te wachten. Meerdere personen blijven staan. Er vormen zich groepjes en mei begint te praten over mogelijk en onmogelijke ongelukken, over misdaden, gasverstik- king, en meer van die gruwende onder werpen, 't Wordt nog erger, als drie minuten later een zestal agenten in Zesdagentem po (dat wil zeggen gedurende een klas sement!) komt aanrijden. Nu blijft alles, wat nadert, staanf Er moet wat gebeurd zijn. Inderdaad, er is wat gebeurd! De brandweercommandant, de hoer Rin- gers, had het alarmsignaal voor een grooten brand overgehaald. Hij wilde nog eenmaal het materiaal uit de oude brandweerkazerne laten uitrukken, voordat de verhuizing naar de Nieuwe- sloot plaats zou vinden. En het „loos" alarm was diep geheim gehouden. Slechts enkele autoriteiten, w.o een in specteur van politie, wist er iets van. De rest niet Zoodat de politie in vollen ernst race- dc Zoodat ook de brandweerlieden, zoo dra zij het alarmsignaal hoorden, hun uagelijksch werk in den steek lieten en vliegensvlug het materiaal haalden Om 3.32 uur ging het alarmsignaal over. Om 3.37 hoorden wij in de verte de sirene van een der nieuwe roode wagens en om 3.38 stond deze wagen klaar en had een minuut later water kunnen geven. Zoodra deze auto was gearriveerd, was ook de Heilooërbrug uitverkocht en deed de parterre voor de molen van Piet opgeld. De belangstelling was weer zeer groot! Auto no. 2 volgde spoedig; de magy- rusladder stond weldra overeind, een derde motorwagen werd met bekwamen spoed in de rij gezet en zoo bleek, dat 10 minuten na het eerste alarm ongeveer 2/3 van het geheele brandweerpersoneel met ruim voldoende materiaal aanwezig was en op dat oogenblik het „bedreigde" gibouw geheel onder „water" had kun nen worden genomen. We zullen het hierbij laten. Opnieuw heeft onze vrijwillige brandweer ge toond, dat ze vlug is. En opnieuw ont dekten wij de goede geest in het corps, een corps, waarin rang en stand, gods dienst en politiek nimmer naar voren komen Men hoort bij de brandweer; men is brandweerman en niets anders! DE ALKM, N. R, V.-ERS VIEREN FEEST, Juffrouw Roldanus gehuldigd. De krachtige bloeiende afdeeling Alk maar der Nederl. Reisvereeniging heeft dezer dagen 10 jaar bestaan en het sprak dus wel van zelf, dat de jaarlijksche feestavond deze keer een bizonder cachet moest hebben. Dat had deze avond ook. Reeds bij le binnenkomst stond men verrast. Aan de beide wanden hingen de reeds terloops besproken schilderdoeken van den heer S Molenaar. En veel beter dan toen in zijn werkplaats, kwamen de doeken thans tot hun recht. De belichting was goed en dank zij de verdere versiering zag alles er keurig uit. Boven de Rijn doeken was een groen plafond gemaakt en met lange groene slingr.« dwars door de zaal en met oranjekleurige lampions was het geheel in een feestelijken tooi gestoken. Palmen stonden links en rechts van het tooneelhet achterdoek wao weer een Pijngezicht; het balcon was verdwenen achter een ander Rijnlandschap. Zoodat we met bovenstaande eenigsTins een idee gegeven hebben van alles, wat de heer Molenaar gedaan had! Het middengedeelte der zaal was in een afgezette dansvloer herschapen. Daar zouden straks de gecostumeerden hel feest inleiden. Meisjes in Tyroler costuum dwaalden langs de menschen- massa en verkochten programma's, pinda-lekka en andere zoutigheden. Zoodat het eigenlijk heelemaal niet ver wonderlijk was, dat de stemming er al was, voordat er nog één woord gespro ken was. Voor een stampvolle zaal kon voorzit ter J. Cloeck zijn welkomstwoord lan- ceeren. Hij deed dit zeer beknopt, omdat hij wist, dat de feestelingen niet geko men waren, om ellenlange speechen aan te hooren. De heer Cloeck dan opende het feest met een welkomstwoord, waarin hij spe ciaal den secretaris van het hoofdbe stuur, den heer Sabel, noemde. Verder dankte hij bet bestuur der afdeeling Zaandam voor zijn aanwezigheid. Spr wees er op, dat 10 jaar geleden de afdeeling was opgericht met 240 leden, terwijl er thans 950 leden zijn Deze groei was in de eerste plaats te danken aan den eersten voorzitter en oprichter, den heer Nannes Gorter Helaas kon de heer Nannes Gorter niet aanwezig zijn op dezen avond, doch hij stuurde als blijk van medeleven een hartel ijken brief en een bloemstuk De heer Cloeck bracht hulde en dank aan deze eminente eer sten voorzitter. Daarna huldigde spr. mevr. Beudeker, de eerevoorzitster der afdeeling en ten slotte wendde hij zich tot mejuffr. Roldanus, de secretaresse, die tien jaren lang op haar post stond. Allereerst bood hij haar namens mevr. Beudeker bloe men aan en liet daarna uitkomen, wat mej. Roldanus voor de afdeeling is ge weest: een secretaresse, die aan alle eischen voldoet. Nadat de voorzitter nog gewezen had op het werk der overige jubileerende be stuursleden en gememoreerd had, dat door dc afdeeling 138 tochten, 36 lezin gen en vele tientallen andere avonden waren georganiseerd, en eindelijk Ulva dero dank bracht voor alles wat zij voor dö afdeeling had gedaan, eindigde spr n et een warm woord van dank aan den vroegeren voorzitter, den heer v. d Meulen. De heer Sabel, hoofdbestuurslid, wenschte daarna Je afdeeling geluk met dit 10 jarig bestaan en bracht eveneens hulde aan mevr. Beudeker en mej Rol danus, welke laatste met groote toewij ding haar taak had opgevat. Namens de afdeeling Zaanstreek werd Alkmaar gecomplimenteerd in een kern achtig speechje. En toen nam de heer Sietsma het woord. De heer Sietsma sprak uitsluitend tot mej. Roldanus, die hij huldigde als een bizondere secreta resse, van wie elk initiatief is uitgegaan. Wat de afdeeling gedaan heeft, deed zij en niemand anders!, aldus de heer Sietsma. De heer Sietsma bood mej Roldanus namens de afdeeling een schrijfmachine aan, welke dankbaar aanvaard werd. Mej Roldanus, onthutst en ontroerd door deze huldiging, dankte daarna voor alles, wat men gedaan had In een prachtige, voor de vuist weg sprekende speech (zoo keurig hebben we nog nim mer een bedankspeech gehoord!) legde zij op enthousiaste wijze getuigenis af van haar liefde voor de N R V. Toen kon het feest beginnen! De heer A. Burger, voorzitter der feest commissie, begon in het Duitsch (men was immers in het Rijnland verzeild ge raakt!) een welkomstwoord toe te roe pen aan alle aanwezigen en nadat hij dank gebracht had aan de medewerkers van den avand (speciaal aan den heer S Molenaar/ gaf hij de muziek een tee- ken en daar begonnen Melchert Schuur man c.s. (ook al in Tyroler costuums) een Rijnlied te spelen. Onmiddellijk verschenen de 30 gecos tumeerden en trokken in optocht langs het publiek. Het was een kleurige aan blik en plotseling kwam het enthousias me over de zaal. Men geraakte in car navalsstemming en bij elk nummer, dat de> muziek inzette, werd meegezongen De polonaise verliep best, de dansen gingen er in als koek en toen kwamen P' ul Collin en Henk Stuurop de aan dacht vragen. Zij hadden een zware taak, doch het gelukte hun best, om het contact te krijgen. Ze speelden en zon gen met veel bravour en kregen natuur lijk het noodige applaus Ondertusscben waran Ha naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.0 mM te La Coruna. Laagste barometerstand 725.3 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Februari: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidoostelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende regenkans; koude des nachts later zelfde temperatuur, overdag waarschijnlijk iets zachter. Geseind van de Bildt 3 Februari om 9.30 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Attentiesein neer." Weeroverzirht De depressie nabij IJsland heeft zich ver der Oost-Noordoostwaarts verplaatst. Zij wordt over Zweden en Noorwegen gevolgd, door sterke barometerstiigingen. Ook over Duitschland en ons land stijgt de luchtdruk nog. Over IJsland en Ierland kondigen nieuwe dalingen de nadering van een uitge strekt lage drukgebied aan, welker kern tus- schen 50 en 55 gr. N B. en op ongeveer 30 gr. W. L.. is gelegen. Hoewel de scheepsbe richten weinig talrijk zijn, en dus een bewe ging van de óepressiekern moeilijk is na te gaan, is het toch waarschijnlijk, dat haar invloed zich in het eerstvolgend etmaal bij ons doet gelden. Zeer groote windsnelheden uit Noordwest en West-Noordwest, die he denmorgen zoowel te De Bildt als te Aken in de bovenlucht werden aangetroffen, wij zen op de mogelijkheid van het optreden van zeer snelle veranderingen. Men mag een krimpen van den wind tot Zuidoosten verwachten, waarbij dan de voornacht koud zal zijn, terwijl later bij eenige ruiming de regenkansen toenemen. In het Zuiden houdt de hooge druk stand. Over Frankrijk, Zuid- Duitschland en de Britsche landen is het rustig weer. In Frankrijk en Zuid-Engeland met betrokken luchten, hier en daar regen. Over Zuid-Scandinavië en Noord-Duitsch- land stormt het nog, meest uit het Westen. Over het geheele waarnemingsgebied, uitge zonderd Zuid-Frankrijk, Denemarken en Noord-Srandinavië, is de temperatuur ge daald. De neerslag was minder zwaar en zeer verspresd. Zürirh had 9Karlsruhe 8en Andanes 7 mM. telkens gevuld en werd de stemming steeds feestelijker. De Duitsche Polka van gecostumeerden werd gevolgd door andere oudere dansen en werkelijk, de Rijnlandsfeer was er en bleef er. Ze werd nog versterkt door het optreden van de Heidelberger-studenten, die on der leiding van den heer Grondsma "r. tal van liederen uit „Tonfilms" zongen en zoo'n succes hadden, dat ze er zonder een toegift niet afkwamen. Moeten we de stemming en het fee-t nog verder beschrijven? Het programma werd vervolgd met verschillende andere nummers in denzelfden geest en tenslot te kon iedereen meedansen Niemand behoefde zich te vervelen en er zullen dan ook wel heel weinig menschen ge weest zijn, die den avond saai vonden. Het beste bewijs daarvan is wel, dat niemand naar huis ging. Het bleef vol, stampvol, hoe Iaat het ook werd. Voor het publiek was er nog een aar dige attractie. Men kon gratis meedoen aan het raden naar de nationaliteiten der gecostumeerden. En ook dat werd een succes voor Kroon c.s. (Wij mogen hier nog wel verklappen, dat de heer Kroon de initiatiefnemer van di. feest is geweest!), mede dank zij de werkelijk keurige costuums en de zorgvuldige ge schminkte koppen De heeren van Haneghem en v. d. Wal waren de gelukkige winnaars. Zij had den resp. 19 en 18 van de nationaliteiten goed geraden. We maken er een slot aan. De afd. Alkmaar der N. R. V. heeft haar 10-jarig bestaan op waardige en prettige wijze gevierd. Opnieuw bleek, welk een bui tengewoon gezellige geest er onder de leden heerscht. Opnieuw bleek, dat de afdeeling kerngezond is. Tenslotte mogen we nog vermelden, dat gelukwenschen waren binnen geko men van de afdeelingen Rotterdam, Den Helder, Hoorn. Leiden, Haarlem, Nijme gen, den Haag en Bussum. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,18 uur licht op ONDERTROUWD: Johannes Wagemaker en Guurtruida Hoe- be. Jan Broers en Catharina Snijders. Nicolaas Slijderink en Marijke de Vlas. Hendrikus Thoes en Cornelia Berkhout. OVERLEDEN: Catharina Sophia Vos wed. Hendricus Beelenkamp 83 jaar. H ijlt je Bokma wed. Gerbrand Vermeulen 48 jaar. Gernt Kooij 68 jaar. Anna Christina Ramakers gehuwd met Jan Dik 68 jaar. Johannes Andreas Blankendaal 4 weken. GEBOREN: Pieter Cornelis z. v. Pieter Kruijt en CW" CClitt Lakcüiaü,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2