Amstecdamsche !Bwzs jMyezonden Stukken JCunst en Wetenschap tBituieiitavid KATER STREEKPLAN NOORDZEEKANAAL. OEB1ED. In het Provinciehuis te Haarlem is -en tweede vergadering gehouden van de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in N' 1 IIui 7oniiu/cn komen tot rust, kal- U Ti LCÜU lYüll meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname ui ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redacteur, Verzoeke beleefd opname van het onder staande. Naar aanleiding van de vergadering van kooplieden, waarvan verslag in uw courant van j.1. Vrijdag, waarin besproken wordt een ventverbod en andere aangelegenheden, voeg ik er gaarne nog een opmerking aan toe. Ik wil er op wijzen, dat hier schier dagelijks venters van Hoorn en andere Zuiderzeep.aat- sen komen met bot, waartegen de Alkmaar- sche vischhandel niet kan concurreeren en wel om de navolgende redenen: le. omdat zij (de venters van Hoorn ea.) met koopen de goed koopste markt kunnen afwachten; 2e. zij niet van tusschenhandel en export afhankelijk rijn; 3e. omdat zij circa een 12 of meer rijkssteun ontvangen vanwege de Zuiderzee- steunwet. Doch aaar kunnen wij met onze lasten niet tegen op. Daarom zou het zeer wenschelijk zijn, dat ook aan venters met steun als bovenbedoeld, het venten hier ver boden werd. Met dank voor de plaatsing, EEN VISCHHANDELAAR Alkmaar, 16-2-33. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd onderstaande ree-els in uw veel gelezen blad op te nemen. Bij voorbaat mijn dank. Tot onze verwondering hoorden wij den heer Westerhof zeggen, dat de kleine Jiooplieden zoo tevreden en optimistisch 'varen over de steunregeling. Het is jrgerlijk zooals de heer Westerhof onze woorden verdraait. Wij hebben in een onderhoud gezegd: Wij waren tevreden en optimistisch over ons succes dat be reikt is Ieder weldenkend mensch kan toch begrijpen dat nu de werkloozen een steun hebben die lang niet toereikend is voor het noodzakelijkste levensonder houd. Wij als kleine kooplieden zonder geld of met weinig geld, moeten voor een zeer groot deel ons brood verdienen bij menschen die zoo zwaar zijn getroffen dat zij geen brood kunnen verdienen. Wij hebben alle bedrijfskosten dus ook hooger levensonderhoud. Dat de werk loozen geen voldoenden steun hebben voor noodzakelijk levensonderhoud en dat de overheid daarvan overtuigd is bewijst toch zeker het oprichten en instandhouden van Crisiscomité en Brokkenhuis. De kleine kooplieden zijn toch niet de eersten die hebben gevraagd om gesteund te wordena Hebben zij eerst niet alles opgegeten, hun handels- ge1 a en tevens hun crediet niet verloren? Dat slechts twee personen stempelen strekt tot eer van den kleinen koopman Hiermede bewezen zij toch, dat zij zich zelf willen redden en hun best doen om door het leven te komen en liever niet den vollen druk op de gemeenschap leggen. Want zoodra de handel weer beter wordt gaan zij, als voorheen, weer op eigen wieken drijven. Neen, mijnheer Westerhof, zoo geloo- ven svij niet meer dat U het niet vergeten is dat u arbeider is geweest. Wat denkt de heer Westerhof met de menschen van vijf en zestig jaar te doen? Onze vereeniging staat niet op eei politiek standpunt, maar in den heer Westerhof, als arbeidersafgevaar digde hebben wij ons zwaar vergist. Namens den Bond van kleine kooplieden, Jb. KORVÈR, Secr., Alkmaar. >XL_K maar M I ENT2^( SONATENAVOND. Met drie sonaten van zeer uiteenloopenden inhoud, n m. van Bach, Brahms en van Cesar Franck, de laatste, misschien de bekendste van de drie traden gisteravond in de dancing van de Harmonie voor het Alkmaarsch pu bliek dat klein was op: Frans Vonk, violist, thans aan het concertgebouw verbon den, en Jan Couvée, onze stadgenoot, de pianist. Met een sonate van den Leipziger cantor, den Meester van het contropunt, Joh. Seb. Bach, ving men aan. In dit vierdeelig werk hoorde men hoe Bach, die men als een ernstig man beschouwd en dat is hij ook toch ook wel andere klanken dan ernstige oi droeve kon schrijven. Na het statig Andante komt een vroolijk Allegro assai, na het tweede Andante, een Presto van gelijke toon als het tweede deel. Maar wat men in deze sonate vooral moet bewonderen, is de prachtige con- trapuntiek Sober en zeer klaar was de ver tolking er van, en zoo kreeg men al spoedig een goeden indruk van het samenspel dezer twee jonge artisten. Brahm's sonate is heel wat anders. Hier kon het het Adagio wel eens wezen, dat zich als het gemakkelijkst toegangeüjke stuk ma nifesteerde. Het werd ook bizonder mooi, stemmingsvol voorgedragen, en in het Alle gro poco moderato zullen er wel niet velen geweest zijn aan wien het spel van den pianist is ontgaan, als ook de manier waarop de violist zich in het Adagio uitte. Frank's sonte besloot deze belangrijke avond en het werd een eclatant slot, een ver tolking, waarin èn violist èn pianist hun ga ven op schiterende wijze in dienst van het schoone werk stelden. Men behaalde er dan ook een grooten indruk mede, die het publiek zeer op prijs stelde, want aan het einde wer den de artisten meermalen teruggeroepen. TWEE DIEVEN GEARRESTEERD De politie te Hapert (N.-Br.) heeft twee mannen uit Veldhoven aangehouden, die heel wat op hun kerfstok hebben. Gebleken is dat zij o a. te Valkenswaard, Eersei en Veldhoven rijwielen en rijwiellantaarns hebben gestolen, te Waalre in Wintelre in afgelegen woningen hebben ingebroken en zich te Veldhoven een kist met 500 eieren hebben toegeëigend. DIEFSTAL UIT... EEN ARRESTANTEN LOK AAL Dezer dagen is te Didam een partij vereche margarine in beslag genomen. De vervoer ders wisten te ontkomen. De margarine werd tijdelijk opgeborgen in het arrestantenlokaal onder het gemeentehuis Thans is gebleken, dat de voorraad, ongeveer 80 K G daaruit ontvreemd is. DE BOTERPRIJS. De Crisiszuivelcentrale heeft den accijns voor de komende week vastgesteld op 90 cents per kilo, dat is dus onveranderd vergeleken bij de voorafgaande weken Het verloop van boterprijs en accijns is in den laatsten tijd geweest als volgt: Prijs. Accijns. 27 Januari 78 90 9 Februari 8 76 90 10 Februari 67 90 17 Februari 58 90 De Ver. van Groothandelaren in boter wijst er op, dat, al is de Leeuwarder boter- noteering sedert 14 dagen geleden met 25 gedaald, de prijs, dien het publiek in den winkel voor het product betaalt, niet 25 goedkooper is geworden en wel omdat de accijns 90 cents is gebleven. Het publiek betaalde eenige weken geleden 78 cents plus 90 cents accijns plus 30 cents handelsonkosien en winst, dat was dus te zamen f 1.98 voor een kilo eerste kwaliteit boter. Thans echter 1.78, dus eveneens 20 cents lager, doch in procenten is dat slechts 10 Voor onze nationale economie echter is dat spreekt van zelf alleen de wereld marktprijs van belang en niet de accijns op het binnenlandsche verbruik. En die wereld marktprijs is gedaald met 25 in enkele weken tijd, ondanks het tóch reeds zoo ver bijsterend lage niveau, waarop de boterorijs stond! PRIJSVRAAG VAN DE „VER VOOR VOLKENBOND EN VREDE". Gelijk zulks een reeks van jaren is geschied, wordt ook dit jaar door de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een prijsvraag uitge schreven, die betrekking heeft op den Volken bond en zijn arbeid Deze prijsvraag is tweeërlei, en strekt: a. voor kweekelingen van het derde of vierde studiejaar eener kweekschool, en jonge onderwijzeressen en onderwijzers, mits niet ouder dan 25 jaar; b. voor aanstaande leerkrachten van het voortgezet en middelbaar onderwijs, even tueel studeerende aan een onzer universi teiten, in eet bijzonder in aardrijkskunde, ge schiedenis of staatswetenschappen. Alle nadere gewensciite inlichtingen om trent deze prijsvraag zijn te verkrijgen, hetzij bij den voorzitter der Jeugd-Onderwijscom- missie van de Vereeniging bovengenoemd, hetzij bii het Algemeen secretariaat gevestigd Jan van Nassaustraat 93, te 's-Gravenhage NA DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. De gunstige situatie, welke momenteel bij de marine kan worden geconstateerd, heeft aanleiding gegeven tot verzachting van het verbod tot passagierer bij de marine. Thans krijgt de helft van de schepelingen om den anderen dag verlof tot passagieren, meldt Aneta uit Soerabaja aan het Hbl. Marechaussee naar Ma lang terug. Een der twee marechaussee-compagnieën keert naar Malang terug. De tweede com pagnie zal waarschijnlijk volgende week naar Malang terugkeeren. Een avontuurlijke reis van de vliegers der D-24. De commandant van de Doruier 24 deelde in een interview mede dat hij leeds te Tand jong Priok moeite had gehad bij het oostijgen als gevolg van de nat-geregende motoren. Ook te Oosthaven ondervond hij bij het op stijgen moeilijkheden, daar het toestel zwaar belast was. Door het overboord werpen van eenige blikken benzine en een koffer met klee ding kon worden opgestegen. Het vliegtuig lag zwaar in de lucht vijf mijl ten Noord- Westen van Batoe Berangan moest in volle zee met hooge deining een noodlanding wor den gemaakt, daar de aanzuigbuis van den luchttoevoer dreigde los te gaan. waardoor de schroef gevaar liep. De D-35 bleef boven de D-24 cirkelen. Nadat de aanzuigbuis was losgemaakt, werd weder opgestegen en de Westkust ge volgd tot Benkoelen. Daarna vloog men over den oceaan naar Pagei, waar het vliegtuig te 7 uur 55 aankwam. Den volgenden morgen, na een goeden start, bleken de motoren niet in orde. Bij den ingang van de baai werd een noodlan ding gemaakt. De motoren bleken defect en zelfs niet bruikbaar om naar land te gaan. Door het spannen van een dexkleed werd naar de kust gezeild, waar de D-24 na 2% uur is aange komen. Met de noodtadio-inrichting werd naar Batavia geseind om hulp en twee nieuwe motoren. Spoedig werd bericht terug ontvangen, luidende: „in orde, zenden Talisse Emmahaven." De D-35 werd niet meer gezien Later bleek, dat dit vliegtuig naar Einmahaven was ge vlogen voor waarschuwing. De D-24 lag toen in de Veeckers-baai aan een onbewoonde kust, met niet voldoende eten en drinken aan boord, slechts twee blik ken boerenkool met worst en vijf flesschen water. Getracht werd door jacht met ge bruikmaking van revolvers, wat te schieten hetgeen mislukte. Er is daar veel moeras. De eerste bezoekers waren drie visschers- prauwtjes, waarvan er een na drie uur roeiens, terugkwam met een pisang, werd ingeruild tegen een oude broek. Men had slechts 50 cents kleingeld, waarvoor van een anderen visscher visch werd gekocht. Na een verblijf van \Y> dag kwam de loodsboot uit Emmahaven aan, die het vliegtuig op sleeptouw nam. dat na 20 uur varens, waarbij een afstand van 140 zeemijl werd afgelegd, Emmahaven werd binnenge sleept. Nieuwe motoren zijn reeds ingezet. De Regeeringsverklarinö in de Tweede Kamer inzake de mui terij op de Zeven Provinciën. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft op de vraag van het Eerste Kamerlid Briët in zake het niet afleggen in de Eerste Kamer van een regeeringsverklaring betreffende de muiterij op de Zeven Provinciën, geant woord, dat de regeering zich heeft gehouden aan het hier te lande bestaande parlemen taire gebruik, dat dergelijke verklaringen slechts in een van beide takken der volksver tegenwoordiging worden afgelegd. KORTE BERICHTEN. De Fakkel meldt, dat de heer R. Sten huis met ingang van 15 dezer ontslag heeft genomen als propagandist en partijbestuur der van de O. S. P. DE MOTIEVEN DER KAMER ONTBINDING. Het rapport der regeering aan de koningin. De Staatscourant van gisteravond bevatte het rapport inzake de ontbinding van de Tweede Kamer, dat de voorzitter van den ministerraad, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, aan de koningin heeft uitge bracht. Het luidt aldus: „In aansluiting aan het onderhoud dat ik met Uwe Majesteit mocht hebben veroorloof ik mij zeer eerbiedig het navolgende onder de aandacht van Uwe Majesteit te brengen. In de vergadering der Tweede Kamer van 9 Februari j.1. heeft de minister van justitie de mededeeling gedaan, dat van het kabinet niet is te verwachten dat het in het gebrek aan medewerking dat zich in de ter zijde stelling van de wetsontwerpen betreffende de rechterlijke macht al dan niet bij wijze van motie zou betoonen, kan berusten Daar nu heeft de Tweede Kamer op dien zelfden dag een motie van orde aangenomen van den volgenden inhoud: „De Kamer, van oordeel, dat bezuiniging op de kosten der rechtspleging en rechterlijke organisaties noodzakelijk en mogelijk is; dat echter opheffing van vier rechtbanken en van een zoo groot aantal kantongerechten onge- wenscht is, schorst de beraadslaging over de onderhavige wetsontwerpen". Hierdoor is een conflict ontstaan tusschen het kabinet en de Tweede Kamer. In dezen tijd van ongeëvenaard groote moeilijkheden van economischen en anderen aard acht het kabinet Zich niet verantwoord Uwer Majesteit zijn portefeuilles ter beschik king te stellen. Om den weg vrij te maken voor een parlementair kabinet. De eenige uitweg is ontbinding van de Tweede Kamer, waardoor het terrein geëffend kan worden voor de vervroegde vor ming van een parlementair kabinet, dat in ons huidig tijdsgewricht zeker niet minder dan onder normale omstandigheden als het meest in overeenstemming met ons staats bestel moet worden geacht. De buitengewone tijdsomstandigheden lei den er mede toe dat de Kamer behoort te worden ontbonden op zoodanig tijdstip dat de nieuw gekozen Kamer onmiddellijk in haar plaats kan treden. Op dezen ze'fden prond behoort or'< de zitting van de staten Generaal te worden gesloten op een tijdstip aan die ontbinding onmiddellijk voorafgaan de Het is toch wenschelijk dat ieder oogenblik het kabinet met het oog op maatrege'en waarvan de totstandkoming geen uitstel ge doogt een beroep op de medewerking van de Volksvertegenwoordiging kan doen. Op grond van het bovenstaande veroor looft de Raad van Ministers zich zeer eerbie dig ingevolge de machtiging op 14 Februari j.1. door Uwe Majesteit mondeling aan zijn voorzitter verleend, hierbij ter bekrachtiging aan te bieden een ontwerp-besluit strekkende tot sluiting van de zitting van de Staten- Generaal op 6 Mei a s. alsmede tot ontbin ding van de Tweede Kamer met 8 Mei e.k., onder vastste'ling van den 15en Maart voor de candidaatstelling van de verkiezing van de leden der Tweede Kamer en bepaling van den 9 en Mei als den dag van de eerste sa menkomst van de Eerste Kamer en de nieuw verkozen Tweede Kamer". bestaande uit een gelijkvloersch gedeelte en een zolderverdieping, een prooi der vlammen werd. ERNSTIG ONGEVAL. Drie gewonden. Gistermiddag te ongeveer 4 uur is op de Blauwpoortsbrug te Leiden een monumentale lichtpaal, die voor het brugwachtershuisje stond, plotseling omgevallen. De paal viel schuin over de brug en sloeg een drietal kin deren tegen den grond. De 12-iarige jongen Molenkamp uit Oegstgeest werd zeer ernstig gewond oogenomen en naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Het tienjarig meisje A. R. uit Leiden werd. hoewel minder ernstig gewond, eveneens naar het ziekenhuis over gebracht. Het derde kind. het zesjarig meisje H. R. werd licht gewond en kon naar huis worden gebracht. Vermoedeüik is bouwvallig heid de oorzaak van het omvallen. BRAND. Vlasfabriek door brand vernield. Donderdagnacht is brand ontstaan in de stoom vlasfabriek De Toekomst, eigenaar C. B. de Visser, gelegen in den Nieuwland polder, dicht bij het dorp Lage Zwaluwe. Het vuur werd met twee stralen bestreden; men kon echter niet voorkomen, dat de geheele fabriek, een gebouw van 37 M. lengte, en GASONTPLOFFING. Gistermorgen omstreeks 7 uur nam de 40- jarige slager N. N. B., in de le Middelandstr. te Rotterdam, woont, een sterke gaslucht waar. Bij onderzoek bleek hem, dat de lucht i*J.de nabijheid van de keuken het sterkst was Hij deed de keukendeur een eindje open en stak rijn hand naar binnen, om het electri- «:he licht aan te draaien. Juist toen hij dit deed, ontstond er een hevige ontploffing: rui ten sprongen, houten tusschenwanden en deu ren raakten ontzet en tevens ontstond er eer. begin van brand. De slager is terstond met natte doeken aan het blusschen gegaan Daarbij heeft hij brandwonden aan beide handen opgeloonen. Voorts zijn hoofdhaar en snor gedeeltelijk verschroeid. Van de keu ken, de aangrenzende huiskamer en van een opkamer zijn alle ruiten vernield. Gebleken is, dat de hoofdkraan van het gasfornuis heeft open gestaan en dat de gummi-slang, tusschen deze kraan en het fornuis gescheurd is, zoodat het gas kon ont snappen. Voorts bleek, dat de electrische schakelaar defect was en dat, bij het om draaien van dezen schakelaar, een vonk over sprong. Zulk een vonk heeft dus vermoedelijk de ontploffing veroorzaakt. DE A.S. TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. Baron van Wijnbergen aanvaardt geen candidattiur. Naar wij vernemen is door mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen, 'lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, vice-president van den Centralen Raad van Beroep, aan het bestuur der r.k. Staatspartij medegedeeld, dat een candidatuur voor de Tweede Kamer voor de komende periode in verband met de a.s. verkiezingen niet door hem zal kunnen worden aanvaard. SLUITING ZITTING STATEN-GENERAAL. Uit het thans verschenen Staatsblad waar bij de Tweede Kamer tegen 8 Mei ontbonden is verklaard, blijkt, dat de minister van bin nenlandsche zaken, jhr. mr. Ruys de Beeren brouck, wordt gemachtigd om vanwege de koningin de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal te sluiten in een vereenigde vergadering der beide Kamers op Zaterdag 6 Mei, des namiddags om drie uur. Holland met vertegenwoordigers van de meenten Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee "en Duin en Heemskerk. Behandeld is de samer- stelling van een streekplan voor het ge. bied ten noorden en ten zuiden van het Noord" zeekanaal. Van elk der bij dit plan betrokken ge meenten zijn twee vertegenwoordigers aan gewezen; deze zullen gezamenlijk een com- missie vormen, die zich verder met de samen stelling van het streekplan en wat daarmede samenhangt, zal bezig houden. Deze commissie zal spoedig bijeenkomen om een deskundige aan te Wijzen aan wien zal worden opgedragen een plan te ont werpen De vaste commissie zal zich veider, wan neer het dit streekplan betreft uitsluitend met deze commissie in verbinding stellen. Het ligt blijkbaar hl het voornemen met d< gemeentelijke plannen geen rekening meer te houden, merkt het Hbl op Velsen heeft een vastgesteld plan; Beverwijk heeft een plan en Wijk aan Zee en Duin heeft nog twee o' drie plannen in portefeuille WEELDEVERTERINGSBELASTINO. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor galland heeft bij de Tweede Kamer een '"gediend, waarin uiteengezet wordt dat de moeilijkheden voor handel en industrie door de weeldeverteringsbelasting tot het uiterste verhoogd zullen worden, de werkloosheid zal toenemen, terwijl de fman- cieele offers voor de betrokken bedrijven worden vergroot. Daarom verzoekt adres santé het wetsontwerp niet aan te nemen. HET ONGELUK OP DEN OVERWEO TE VROOMSHOOP. Het slachtoffer overleden. De 30-jarige E., die, gelijk gemeld, op een onbewaakten overweg bij Vroomshoop door een trein is aangereden en ernstig ge wond, is aan de gevolgen overleden. Hii laat een vrouw en een kind achter. VERKEERSONGEVALLEN Het vierjarig zoontje van den heer Vak der Linde te Maassluis is door een autobus overreden en onmiddellijk gedood. Den chauffeur treft waarschijnlijk geen schuld. van 18 Febr. 1933 Opgave van NoordhoIIandsch Landfcouwcredfet N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden trs STAATSLEEN1NGEN. 5 N t-Ut! 1-32 4H Nederl. 1917 4 1931 BANK-INS TELLINUe N. Handel Mpij Lert. v, f 1000. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Dellt 1'erL Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm, Studebaker U S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Fxplor. Mij. Boetou Kediaug Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Koo Petr. Per'ak Continental Oil Sbeil linion RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot a Niev. Goudriaan TA.AÜÏK"" Deli Batavia Oostkust Oude Deli I Senembab AMER SPOORWEGEN, Atcbison Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacific Wahasb J J Noteering per 50, *Esdividend. fExclaun. Vorige koers lOH/to 101% 9-% 62'/, 577, 52'/, 119% 30 m/i eo 2Vio 108'/, 126% 103% 8 f^/10 2V:g 13% 2r/I6 jP/8 27 V, 3 s/4 3Vs 7 17i 110 69V, 39»A 38 00 rib l«8/9 106/, 1)0 149'/, 81 5% 49/16 5&V, 22V4 23'/s 18 2Vw pl.m. 10.3(1 63 31 CO 11 127-5 103 14 27% 3''/s 1 6 lil. 69 40 126 14 107 81 5 4»/i 599/4 23 24 2% 2»/< 28/4 15 15 151/4 52 52 149 150 15% la'/, 120'/, 139/, 136 41 42 59/W 5Vi-8/4 72 pl.m. pl.m. pl.m. 10.45 11.00 11.15 1 1 1 1 1 31 2]/4 2/t lU9-lO 1ÏÖ1/,-} 102*/,-3 li 2%-3 7 6>»/i«-7 13% ljl5/jj-4 174%-5 175 174 i 1 '9% 149-1/4 8 4% 60 - - m - e» mm mm PROLONGATIE Vorige koers 1 nCt. Heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM, Londen Berlijn P«rii» Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kop«cunjg«u Stockholm osio New-York NIET OFFICIEEL i t t a t e s i j I j(. I 2 •-* «JU. i Vorige koers 8.521/, 59 24 9.77'/, 34,77 48,10 38 00 45 20 43.65 2.'8 12.74 Koer? ep heden 11 uur 8.53»/, 59:22'/, 9.7 34.7a 48 08 38.10 45 10 43.70 2.48 12.70

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6