Agenda Siad en Om Weec&eticfU cr\ Htrvclrö^ De nieuwe Brandweerkazerne. 'JkoiH nciaat 'llietms Burgemeester lVendelaar opent de ntettu kazerne met een stoot op den hoorn» treffende hulde aan den commandant De ..jaarvergadering", bioscopen. A. B. T., hedenavond half 8 twee hoofd nummer: 1. Ruwe zeden van het Noorden (dram.), hoofdrol Kent Douglas; 2. De Zilveren ster (sens.), hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, hedenavond halt hoofdnummer Vrije opvoeding (rom hoofd rollen Norma Shearer, Lionel Barrymore, Clark Geble, Leslie Howard. Toegang boven 18 jaar Victoria-theater, hedenavond half 8 hoofd nummer De firma Adam en Eva (rom.), hoofdrollen Miriam Hopkins, Kay Francis en Herbert Marshall. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Natuurhistorisch museum, Laat 35, geonend Zaterdags van 2 tot 6 uur Donderdag 23 Februari. 69 uur 's avonds, Café Central, jaar- lijksche uitdeeling Burger IJsclub 8 uur, Kapelkerk, optreden prof naar. 8 uur, Gulden Vlies, opvoering van faillissement", door U.l.v.a.d.eT.o 8 uur, Harmonie, hefdadigheidsavond, opvoering De fee van de bftm, door de zangklassen van Joh. Kuiper. 8 uur, handelsschool, de heer Westerhof over Maatschappelijk Hulpbetoon voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. IN DEN FRANSCHEN SENAAT. Rede van Daladier. Heden hadden in den Franschen senaat de algemeene discussies plaats voor de militaire credieten. Minister-president Daladier hield een rede, waarin hij een krachtig beroep deed op den senaat om voor de voorgestelde bezui niging in de militaire begrooting te stem men. De voorzitter der drie militaire com missles dienden aan het slot van de zitting een voorstel in om voorloopig slechts een crediet van 1000 frs. voor de legeruitgaven te doen. ALKMAAR MIENT2V ding in de Hoflaan de zekering in de opstiigmast was doorgeslagen, wellicht een gevolg of van aanrijding öf van het rooien van een boom aldaar. Woens dagmorgen was het defect spoedig ge vonden en hersteld. WINKEL, Woensdag is door Burgemeester en Wethouders de kiezerslijst 1933/1934 vastgesteld, met een getal van 1063 kie zers voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal. 1044 voor de Provinciale Sta ten en 1002 voor den Gemeenteraad. Wij aarzelen niet dit van overheidswege een verwaarloozing van de Alkmaarsche belan gen te noemen en zijn zelfs overtuigd, dat dit door den burgemeester, wanneer hij daar over nadenkt, ook niet wordt gewild. Het is dan echter noodig, dat aan den commissaris de bevoegdheid wordt gegeven om dergelij ke verzoeken te beoordeelen en in te willigen, wanneer redelijk verwacht kan worden, dat dergelijke avonden geen ongewenschte exces sen brengen. Dat daarvan op een avond, als door de bedoelde dansschool georgani seerd wordt, sprake zou zijn, achtten wij uitgesloten. Bovendien kan de politie overal, waar de openbare orde dit vordert, ingrijpen. Nogmaals, wij hebben er allerminst be zwaar tegen, dat plaatselijke vereenigingen of groepen hun feesten elders organiseeren Wat wij wenschen is, dat zij dit niet doen omdat het hier niet mogelijk is en dat hier ook organisaties van elders feestelijkheden kunnen organiseeren. A1' aar mag geen doode stad worden. dend over het boekjaar 1932 vastgesteld op 3 pCt. De heer M. Groot Jzn. werd als com missaris herkozen. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Met ingang van den cursus 1933—1934 wordt aan de bezitters van het einddiploma van de gemeentelijke Handelsschool met vijf jarigen cursus te Alkmaar de bevoegdheid verleend tot het afleggen van examens aan de Handelsfaculteit van de Universiteit der gemeente Amsterdam. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER TE ALKAAR. Gemeld werd onder de opheffingen hotel, café en restaurant C. V. fa. Kwadijk te Alk maar, Mient 27. De belanche''^ -L verzoekt ons te melden, dat dit moet zijn Lunchroom enz. en dat daarbij moet gevoegd worden, dat deze lunchroom door J Kwadijk op den zelfden voet wordt voortgezet. Wage- ,Een SCHAGERBRUO Den 6den Maart a s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat onze vroegere N.-H. predi kant ds. Buiskool, thans te Grosthuizen, zijn ambt van predikant aanvaardde. Ds. Buiskool was achtereenvolgens predi kant in de gemeenten Koedijk, Oterdum (Gr.). Betegum, Paramaribo, Oudeschild, Noord-Zijpe en Frederiksoord en thans te Grosthuizen. Voorts is Ds. Buiskool 10 iaren voorganger van geestelijken bijstand en vlooforediker te Den Helder geweest. Wij vertrouwen, dat het den overal ge- eerden predikant oo fi Maart a.s. niet aan belangstelling zal ontbreken. Dinsdag werden in het lokaal van den heer H. L. van der Poll alhier ten over staan van notaris H. J. van Veen te Zijpe verkocht de navolgende onroerende goederen, nagelaten door wijlen wed. S. BuikBuij te 't Buurtje: Huis en erf, groot 00 13.60 H.A.; perceel weiland groot 1.60.10 H A. en een nerceel weiland, groot 1.94.33 H A. Alles te zamen werd gekocht door den heer J. Kooijman te 't Buurtje voor de som van 4790. EEN JUBILARIS. ;eleden zijn, dat iank van Wisse- dienst Morgen zal het 25 jaar de heer G. Jimmink bij de ling thans Twentsche Bank in trad. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De Japansche opmarsch in Jehol. De Japansche minister van oorlog heeft in de gister gehouden kabinetszitting medege deeld, dat de Japansche troepen Peipiao heb ben bezet en verklaarde, dat de opmarsch op Jehol een buitengewoon gunstig verloop heeft. Ultimatum overhandigd in zake ontruiming van Jehol. Van de zijde van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken wordt medegedeeld, dat het Japansche gezantschap te Sjanghai de Chineesche regeering met het oog op den gespannen toestand in Jehol heeft voorge steld de Chineesche troepen binnen 24 uren uit de provincie Jehol terug te trekken. De Japansche minister-president Saito en de minister van buitenlandsche zaxen, Oesjieda, hebben gister in den Privy Councii een uiteenzetting gegeven der gebeurtenissen, welke de Japansche regeering hebben ge noopt tot de beslissing uit den Volkenbond te treden voor het geval de Volkenbondsver gadering de aanbevelingen van den Volken bondsraad zou aannemen. De zitting heeft meer dan twee-en-een-half uur geduurd. Tijdens de zitting hebben de leden van den Staatsraad van de regeering opheldering ge- eischte betreffende den datum, waarop en den vorm waaronder Japan uit den Volkenbond zou treden, zoomede betreffende de kwestie, welke politiek Japan in de toekomst ter Ont- waf>eningsconferentie zal voeren en tenslotte verdere opheldering betreflende de militaire maatregelen in Jehol. De staasraad heeft hierna met algemeene stemmen het besluit der regeering, eventueel uit den Volkenbond te treden, goedgekeurd, 15.000 Chineesche soldaten overgeloopen- Gister zijn aan het Jehol-front 15 000 Chi neesche soldaten van de vierde vrijwilligers divisie naar de Mantsjoerijsche troepen over gJoopen. Zii hebben vervolgens hun wape- nen gericht op hun vroegere Chineesche medestrijders. De bevelhebber der divisie heeft de Mantspoerijsche regeering trouw ge zworen. DE MOORDAANSLAG OP ROOSEVELDT. De toestand der gewonden. De toestand van den burgemeester van Chicago, Cermak, die bij den moordaanslag op Rooseveldt werd gewond, is gister na de crisis verbeterd. Mevr. Gill, die eveneens ern stig werd gewond, is thans buiten gevaar. LANGENDIJK. In de gehouden vergadering van het Georganiseerd Overleg der Lichtbedrij- ven kon men niet tot overeenstemming komen. Door de werkgevers werd een sarris- verlaging voorgesteld gelijkstaande met de korting op de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger, wat echter niet door de werknemers kon worden geaccepteerd. Een tusschenvoorstel der werknemers werd ook niet aanvaard. BERGEN. Blijkens de vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente, geldig van 1 April 1933—1 April 1934 bedraagt het aantal kiesgerechtigden voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal 3207; voor de Provinciale Staten 3143 en voor den Gemeenteraad 2950. Dinsdagavond was de straatverllch ting in het Villapark gestoord, doordat een sluiting in de bovengrondsche lei- ZIJPE. Door den Minister van Binnen'andsche Zaken is aan het gemeentebestuur alhier me degedeeld, dat de voor deze gemeente gelden de steunregeling met ingang van 27 Febr a.s. wordt ingetrokken en dat de werkloozen die voor steun in aanmerking komen, tewerk gesteld kunnen worden in de werkverschaf fing nabij Wieringen. DE RIJP. *Op Dinsdagavond hield in het café Lefetering alhier de Bond voor Staats- pensionneering afd. de Rijp, haar 5e al gemeene jaarvergadering. In de ope ningsrede bracht de voorzitter naar vo ren, dat deze afdeeling in 1932 niet min der dan 80 leden heeft gewonnen Daar na werd door den secretaris vers'ag ge daan en deed de penningmeester reke ning en verantwoording. Met een flinke meerderheid van stemmen werd be noemd tot bode der afd. De RijpGraft de heer M v d Werf te de Rijp tegen etn belooning van 30 per jaar. Na eenige besorekingen werd dj ver gadering gesloten. VERWAARLOOZING VAN ALKMAARSCHE BELANGEN. Met voldoening hebben wij geconstateerd dat de meerderheid van den raad zich oo het standpunt stelt, dat, met het oog op het stadsbelang, zelfs de eerste stappen op het pad der protectie ongewenscht zijn. Alkmaar heeft belang bij een bloeiende om gering, maar omgekeerd heeft de omgeving in hooge mate belang bij een bloeiend Alk maar. Reeds eerder betoogden wij, dat aan feest vierende vereenigingen de vrijheid moet worden gelaten om hun feestelijkheden in de plaatsen in de omgeving van Alkmaar te organiseeren, wanneer zij daaraan vrijwillig de voorkeur geven, doch dat dit ongewenscht is. wanneer zij daartoe door politiemaatrege len gedwongen zijn. Niet zonder instemming vernamen wij. dat dit inzicht bij de behandeling var de begroe ting door meerdere raadsleden werd ge deeld. mrt het gevolg, dat de burgemeester de toezegging deed, dat aan loyale vereeni gingen van volwassenen voor te organiseeren feestelijkheden, verlenging van sluitingstijd zou worden gegeven Wie nu dacht dat hiermede de kwestie is opgelost, vergist zich ir hooge mate Op last van den burgemeester is de politie gebon den deze gunst toe te staan aan goed ge fundeerde vereenigingen Onze schouwburg ondernemers krijgen dan ook thans nog geen toestemming voor een behoorlijk bal na een door hen georganiseerden cabaret-avond Een studentenvereniging uit Amsterdam, die in één van de Alkmaarsche zalen een feestelijke bijeenkomst met bal na wenschte te organi seeren. moest pm deze reden worden ge schreven dat. aangezien ze geen plaatselijke vereeniging waren, er geen kans was dat daarvoor verlenging van sluitingstijd werd toegestaan met het gevolg, dat dit feest na tuurlijk elders wrd gehouden en de Alk maarsche lokaalhouder en zijn personeel de verdiensten daaraan verbonden werden ont- houden. Deze enge opvatting heeft ook tengevolge gehad, dat Maandagavond een bekende Alk maarsche dansschool, in het naburige Ber gen (waar door de overheid wel begrepen wordt ,dat het wenschelijk is mede te werken om de bestaansbronnen der burgerij te laten vloeien) een apachenbal gehouden wordt De leider van de dansschool had liever dezen avond in Alkmaar georganiseerd, maar aan gezien een dansschool geen gefundeerde Alk maarsche vereeniging is, kon deze feestelijk heid niet in aanmerking komen voor verlen ging van sluitingstijd en zag men zich ge noodzaakt naar buiten te gaan. DE NIEUWE BRANDWEERKAZERNE. Zaterdag van 35 uur en va i 7K10 uur krijgt het publiek gelegenheid de nieuwe brandweerkazerne te bezichtigen. Er v.rrdt een kleine entree geheven, welke opbrengst voor „Liefdadigheid naar vermogen" be stemd is. AARDIGE MENSCHEN. De winkelbel gaat en de eigenaar der zaak gaat naar de binnengekomen klant 'tls een dame, die een eenigs- zins vreemden tongval heeft. Mevrouwtje zit in moeilijkheden. Zij is uit den Haag gekomen naar Alk maar, om iemand op te zoeken, die evenals zij, van Belgischen afkomst is. Maar helaas heeft ze het adres niet bij zich en kan zich ook de naam niet meer in herinnering brengen. „Of meneer soms Belgische menschen in Alkmaar wist te wonen". Want kijk, als je de naam hoort, dan weet je direct wel, of „die" het is! Meneer kende wel een Belgische fa milie en hoewel de naam niet bekend was bij de klant, ging ze er heen. Met haar man! Bij het Belgische echtpaar gekomen, werd het duo vriendelijk, doch natuur lijk met de noodige reserve ontvangen. Landgenooten echter trekken elkaar aan en dus begon er onmiddellijk een gesprek. Kijk, die onbekende Belgische dame en heer hadden een pension in Egmond en waren vandaag naar Alkmaar, om inkoopen te doen. Stom genoeg, had de man zijn portefeuille thuis laten liggen! „Of mevrouw, de landgenoote, mis schien eventjes 25 gulden kon leenen? Mevrouw toonde niet veel lust, be weerde (zeer verstandig), dat ze niet zooveel geld in huis had en het echt paar vertrok. Toen tverd een café opgezocht en het aardige duo dronk met welbehagen de thee, die keurig door den kellner geser veerd was. En deze vertelde, op een desbetreffende vraag, dat in die zaak steeds thee van de firma X alhier ge dronken werd. Het adres der firma werd genoteerd en weldra stond het echtpaar in de theezaak. „Ja, ziet u, wij richten in Egmond een groot pension in en zouden daar gaarne uw thee gebruiken". Dat kon natuurlijk. Als je er tegen woordig een beste klant bij kunt krij gen nietwaar? 't Gesprek ging verder en toen - Ver velend was dat hè? als je je geld thuis liet liggen! Of meneer soms even 25 gulden te leen had voor boognoodige boodschappen, die ze doen moesten- De theehandelaar voelde daar'weinig voor en adviseerde naar de politie te gaan, die zou wel helpen. Of beter nog, hij zou even de politie opbellen- Meteen was het echtpaar verdwenen, zonder de 25 gulden. In den loop van gisteravond vertrok het onbekende Belgische echtpaar naar elders zonder achterlating van het nieuwe adres. In Alkmaar konden zij geen zaken doen! EEN AANRIJDING. Gistermiddag is eeq auto, bestuurd door de W. P., op derf Kennemerstraat- weg bij het uitwijken in botsing geko men met een handkar. Beide voertuigen bekwamen eenige schade. Vermoedelijk kon de bestuurder van den auto door de gladheid van den weg niet voldoende naar links uithalen, waardoor de handkar werd aangereden. FAILLISSEMENTEN. De Arr. Rechtbank heeft heden de volgende faillissementen uitgesproken: J. Ligthart Pzn. te Oude Niedorp. R.c. mr Krabbe, cur. rar. Windhausen te Hoorn. W. Stuyt, landbouwer te Heerhugowaard. R.c. mr. Ledeboer, cur. mr. Van Lookeren Campagne. J. de Wit, A. N. J. de Wit, A. H. Graaman en I. A. de Wit, bloembollenhande'aren, allen wonende te Koegras, gem. Den Helder, han delende onder den naam gebr. de Wit en Co R.c. mr. Ubens, cur. mr. Dwars te Hoorn. Com. Leguit, handelsreiziger te Alkmaar. R.c. mr. Ledeboer, cur. mr. C. Smal. 1.35 l— 150 0.26 DE UITKEER1NGEN VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. In verband met het ingezonden stuk in ons vorig nummer waarvan de schrijver zich crisisslachtoffer No. 34/1896 genoemd heeft, verzoekt de voor zitter van Maatschappelijk Hulpbetoon, wethouder Westerhof, .ons het volgen ie overzicht van den door Maatschappelijk Hulpbetoon verleenden steun te willen pnbliceeren. Deze is als volgt: Voor georgauiseerden: het gezinshoofd ontvangt voor man er. vrouw samen 12 50 kindertoeslag (tot en met het 5de kind) voor elk kind brandstoffenbon (gedurende 5 wintermaanden) huurtoeslag (2/3 van de huur boven 3.maximaaal Ziekenfondspremie (de helft) Bij de berekening van het totaal diene men rekening te houden met het aantal kinderen. Voor niet-georganiseerden: Voor man en vrouw samen 10 kindertoeslag als voren 1.20 huur- en brandstoffentoeslag. enz als voor georganiseerden. Bij de oude regeling, in Juni,1932. ge maakt, toen het Rijk onze gemeente nog niet bond, bedroeg de steun voor man en vrouw 12.en de kindertoeslag 1.50; de andere toeslagen waren gelijk aan die van nu voor georganiseerden. Voor niet-georganiseerden 9.met gelijken kindertoeslag en andere toeslagen. Het verschil bestaat hierin, dat bij de zooeven genoemde oude regeling 2/3 wordt afgetrokken van een gefixeer len onderhoudsnorm en nu van het bereken de steunbedrag; daardoor komt, dat voor gezinnen met gezinsinkomen de uitkee ring wat lager kan zijn dan voorheen; le normen zelf zijn vrijwel gelijk gebleven; bij kleine gezinnen wordt het iets meer, bi groote gezinnen iets minder. Afgetrokken wordt een genoten pen sioen, terwijl ouderdomsrente sinds Nov. 1932 voor 2/3 wordt afgetrokken De uitkeering mag niet meer dan 65 pet. zijn van het loon, dat in eigen vak of bedrijf in een 48-urige werkweek ver diend wordt; voor niet-georganiseerden is dit 60 pet. Dit percentage wordt tel kens met 5 pet. verhoogd, als er meer dan 4 kinderen zijp. Opgemerkt dient nog, dat ongehuwde kostgangers, georganiseerd ƒ9—, on georganiseerd 7.50 steun krijgen. Oir nu op het onderhavige geval terug te komen, dit crisisslachtoffer met het naar waarnemingen, verricht in den mortr«. van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Me* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778,6 mM Happaranda Laagste barometerstand 752,4 mM te Budajeest. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Februari: Zwakke aanvankelijk meest Noordelijks later veranderlijke wind; gedeeltelijk be- wwolkt; waarschijnlijk eenige sneeuw; lichte tot matige vorst des nachts; overdag' in y,pt Noord-Westen lichte dooi in het Zuid-Oosten om het vriespunt. Weeroverzicht De hoogedrukgebieden over Noord-S^, dtnavië en IJsland bleven vrijwel onvers*, oerd stand houden. Over de Britsche eila*. den is de barometer dalende. De depressk over de Middellandsrhe Zee vulde een wel- mg op het lagedrukgebied in het Zuid-Oos ten heeft zich Noord- en Westwaarts uitge breid. Tengevolge van de luchtdrukdalingen in het Westen zal ten onzent de zwakke wind naar het Noorden krimpen en later verander lijk worden. Het is nog moeilijk te zeggen hoe de weerstoestand zich verder zal onwik- kelen, doch een aanhouden van den vorst- toestand is voor de eerstvolgende 24 uur we! waarschijnlijk. Daarbij zal nog wel eenige sneeuw vallen. Nog steeds is over geheel West-Europa de temperatuur beneden normaal. De vorst is streng over Scandinavië, matig over Diiitschland en Oost-Frankrijk, terwijl ov« West-Frankrijk, Engeland en Schotland lich te vorst voorkwam. Ook op de Spaanschf hoogvlakte komen temperaturen beneden nul graden voor: in ons land had Maastricht he dennacht een minimum van minus 7 graden Celsius, de Bildt van minus 6 gr. Celsius. Over biina het gehee'e waarnemingsgebied is het rustig weer, met uitzondering van de Fransche Rivièra waar nog steeds een koude Mistral waait, en Zuid-Scandinavië, waar gure Oostenwinden waaien. Veel stations melden sneeuw. Het sneeuw dek stsrekt zich van de Pyreneeën tot het hooge Noorden uit. Alleen in Frankrijk wg- ren echter de hoeveelheden, die in het afge- loopen etmaal vielen, van eenige beteekenis. geheimzinnige nummer is een werkloo- ze teekenaar, die als ongeorganiseerd koetwinner 10 ontvangt van. M. H, bovendien ontvangt hij 1 50 huurtoe slag, 1.brandstoffentoeslag en 26 ct. ziekenfondspremie; zijn bejaarde vader geniet 4.pensioen, wblk bedrag wordt afgetrokken, zoodat hu inderdaad ontvangt 12 23 minus 4.wordt 8 76; daarbij komt 2.— van de R K- liefdadigheid, wordt 10 76; plus 4 pensioen wordt totaal 14 76 ah a-ezins- inkomen voor hem en zijn vader; dat hij van dit bedrag een huishoudster moet houden, wordt hem door M. H. niet op gelegd. Als inzender dus spreekt van een steuninkomen voor drie volwassen per sonen van 8 76, had hij er tevens bi; moeten schrijven, dat ook zender dt derde persoon het gezinsinkomen eigen lijk 14 76 bedraagt. M. H. heeft een controle-dient, dlf goed werk verricht Als inzender g«wl' len weet van onrechtmatig genok® steun, ondanks dit conirftle-appara&T dan zal hij bij M. H een gewillig "O' vinden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,54 uur li™' op. DE WEGEN IN DE SCHERMER. Het prov. bestuur van Noordholland heeft heden aanbesteed het uitvoeren van grond werken, en het maken van gewalste fundee ring van boogovenslakken en het bouwen op den West- en Noord-Zuiddnk van het Water schap de Schermeer, alsmede het aanbrengen van een deklaag van teersteen of ander mate riaal op deze fundeering en op de reeds aan wezige fundeering van de rijbaan en het rij wielpad van het bordeswerk langs de Noor dervaart in bovengenoemd Waterschap, met bijkomende werken in de gemeenten Scher- merhorn, Oterleek, Oudorp, Alkmaar en Akersloot. Laagste insehrijfster de N V. Geruischloo- ze weg voor 197.800. N.V. NOORDER BANK. In de heden gehouden Algemeene vergade ring van aandeelhouders dezer instelling werd de balans en verlies- en winstrekening per 31 Dec. 1932 goedgekeurd en het divi- We hebben gisteren nog gelegenheid ge had, om het begin van de oftii.ieele opening der nieuwe brandweerkazerne in de krant op te nemen en zijn gebleven bij de openings rede van commandant F. H. Ringers. Burgemeester Wendelaar spreekt! Na deze rede gaf de heer Ringers bet woord aan wf1 ''"rijmeester van onze gemeente, mr. wendelaar. Deze begon met op te mer ken, dat er tegenwoordig weinig nieuws tot stand komt. omdat de tijden zoo nijpend zijn. Daarom juist vond spr. bet een dubbel genoegen, dat de Alkmaarsche brandweer in dezen tijd een nieuw gebouw kon openen- De burgemeester wees er op, dat er in de laatste 25 jaren door de Alkmaarsche brand weer veel tot stand is gekomen en hij ver wees in dit opzicht naai de rede van den heer Ringers. Zelf maaktt hij er echter de aanwezigen op attent, Jat de vrijwillige brandweer nog een betrekkelijk jong instituut is, want pas in 1872 werd een poging gedaan, ora tot de oprichting van een vrijwillig corps te komen. Voordien was er bij brand een soort van dienstplicht voor de burgers om te helpen blusschen! Doch in dat jaar bleek Alkmaar nog niet rijp voor een vrijwillige brandweer en pas tien jaar later kreeg men hier zoo'n instituut. Nadat spr. hem in het kort even reerd had, hoe deze vrijwillige brand wet' den loop der jaren ve.anderd en vernet*' was en nu een geheel nieuw-ingeriente zerne in gebruik zou gaan nemen, "f'rinvT!r de hij er aan, dat de Alkmaarsche braftdw^ slechts nog een ding ontbrak, doch dtf spoedig zou komen: de draadlooze ww* schuwing door raiddel van het gemeente») radio-distributienet. Het materiaal is schitterend in or^e,e°orps deed spr. een groot genoegen, dat IK' f». C uit mannen bestaat, die m geen enkel 'y*' voor dat materiaal onderdoen! Als herinnerde spr. aan de twee laatste «t branden (te Hedoo en Alkmaar) M sching van den brand in het St- Wl11'„furi- gesticht te Heiloo ontving spr. van ai' ten dankbetuigingen voor het doortaste energiek optreden der Alkmaarsche Jj weer die slechts korten tijd noodig h#1 met het groot materiaal tijdig ter Pla ^j zijn. En tijdens den brand van de ^'^i0eie van den heer Krom bleek eveneens fl'A jj<- geest en de durf van het corps- I ^enZjóe dreigden de vlammen reservoir en niet een 1 werf tenri' aarzelde of ge- ivajvivvrti vu CCH iw - - niettegenstaande de commandant wezen had op het lang niet denkbeei®*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2