Van Rommelzaken Hobbelt'e De heer den Das wees er op, dat er 17 per week verdiend moet kunnen wor den, volgens een raadsbesluit. De vorige week werd door enkelen 14 verdiend, ter wijl een vader van een huisgezin met slechts 11.60 naar huis ging. Spr. oordeelde, dat de leiding onvoldoende is Spr. verzocht B. en W. een betere leiding te bevorderen opdat door het zuiver stellen van het loon de werkers hun gezin behoor lijk kunnen onderhouden. De voorzitter antwoordde dat in de werkweek van 3 tot en met 9 Februari gemid deld werd uitgekeerd 0,3419 per uur. In deze werkweek bleef een kleinere ploeg pl m. 26 onder het gemiddelde, hetgeen wel kan worden toegeschreven aan minder goed omschieten van het werk op zichzelf en zulks heeft zich dan ook in ck't geval de volgende week niet meer voorgedaan. In de werkweek van 10 tot en met 16 Februari werd gemid deld uitgekeerd 0,3561 per uur. Uit hoofde van doelmatigheid is een nadere splitsing van meer geschoolde en ongeschoolde arbei ders gemaakt en is met de consequentie, hier uit voortvloeiende voor de meer ongeschool den, rekening gehouden. Om de moeilijkheden aan het vigeerend svsteem verbonden, te ondervangen is aan den Minister toestemming gevraagd een re geling te mogen beproeven, volgens welke alle in de werkverschaffing opgenomen ar beiders, onverschillig in welke ploeg opgeno men, bij behoorlijke arbeidspraestatie, geacht zullen kunnen worden door accoordwerk den voor den steun gestelden grondslag te kun nen behalen. De ministerieele beslissing dient te worden afgewacht. Voorts is een tweede opzichter aangevraagd.. B en W. zijn voorts van oordeel, dat de arbeiders, de goede niet te na gesproken, het lage loon aan zich zelve te wijten hebben. Fenigszins uitvoerig werd dit onderwerp besnroken. De heer den Das verklaarde, dat in dien de voorzitter de toezegging deed, dat voor bedoeld werk door bepaa'de omstandig heden, aangenomen dat er bij de arbeiders wat heeft ontbroken doch ook de leiding schuld heeft, een vergoeding wordt gegeven, hii den voorzitter dank bracht voor de oplos sing van de kwestie, en hoopte dat in over leg met de leiding, de arbeiders van goeden wille, een loon zouden verdienen waarmede zi; hun gezinnen in stand kunnen houden. De voorzitter zeide dat dit ook in de bedoeling van B. en W is en getracht zal worden dat degenen die meer presteeren, hiervoor een premie krijgen. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een commissie van toezicht op het agent schap der Arbeidsbemiddeling en werden met algemeene stemmen gekozen, als voorzit ter de heer MacDonald, tot leden werkgevers de heeren Miltenburg en Zeiler en tot leden werknemers de heeren G. den Das en D K erkhoven De schoonmaker der openbare school voor Ulo en van het gemeentewijkgebouw G. Dekker, die een jaar in tijdelijken dienst was, werd met algemeene stemmen met ingang van 1 Maart a.s. in vasten dienst aange steld op een jaarwedde van resp. 800 en ƒ200. Vervolgens werd de bouwrekening betref fende de werken voor gasvoorziening van de gemeente Bergen over 1931, overeenkomstig het met Alkmaar gesloten contract inzake de gaslevering, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Als lid der commissie tot wering van S'hoolverzuim werd in de plaats van wijlen den heer H. Kuys, met algemeene stemmen gekozen, de heer J A. Haakman, hoofd der St Adelbertusschool. Opnieuw werd vastgeste'd de verordening tot aanwijzing van stemlokalen in de stem districten voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den ge meenteraad. volgens welke in de plaats van een lokaal der afgebroken openbare lagere school, voor district II als stemlokaal werd aangewezen een lokaal der openbare school aan het Spaansche pad. De verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van openbaren gemeente grond werd gewijzigd, waarbij het recht tot het hebben in of op openbaren gemeente grond van een heg, kelderluik of rioolbuis werd vastgesteld op 1 oer jaar, en de raad inplaats van B. en W. ontheffing van beta linor fn bepaa'de gevallen on verleenen. Op een aanvraag van de schoolbesturen werd gu«stig beslist, conform de wettelijke bepalingen. Conform het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelüke stemming oesloten over eenkomstig daarin opgenomen voorwaarden aan het bestuur der Berger Ijssportvereeni ging tot wederopzegging gratis doch uifslui tend voor iisbaan in gebruik te geven gedu rende de maanden November. December 'Januari en Februari, een we'land gelegen aan den Kerkelijk en te en betaling van een huur van f 221. exclusief de waterleiding du voormaliore 7;eken!-a»ak als clubhuis ter wh'1 voor gebruikmaking van de electrische verlichting 27.35 benevens de kosten van verbruikte e'ectriciteit aan de gemeente moet weden vergoed. De vereeniging zal jaarlijks een rekening e" verantwoording bij den raad moeten in dienen Vervolgens werd besloten ten behoeve van de-- aanleg van "en riiwielnad langs de Hof- laan, in einendom en onderhoud over te ne men. om niet en onder in bet besluit opge nomen voorwaarden van den heer Jc. van Poenen, een strook grond, gelegen langs h -o .Kranenburg". de vraag van den beer Zeiler of het in de bedoeling lag «net het pad spoedig te be ginnen. deelde de voorzitter mede, dat met h"t werk aanstords wordt aangevangen en h»1 riiwielnad voor het seizoen gereed zal zim Nog werd besloten ten behoeve van de ver hr«eding van den Bergerweg een strook grond aan Vnnnen van den heer A van der F1 burg te Alkmaar, ter grootte van ca °2f> M.o tegpn 5D rent® per M? en tot ruiling om niet met den pold r De Rrrgermeer' van de daariange oplegen «toot met een door en voor rekeninor der gemeente te graven nieuw" eir»ot largo den rienwen eigendom Hierna werd na toelirbting van den voorzitter zonder hoofdelijke stemming aan genomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het Plaatselijk Crisis comité ten behoeve van „extra hulp aan werkloozen", welke steun is bedoeld voor die gezinnen, waar tengevolge van langdurige werkloosheid met betrekking tot de aanschaf fing van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d zoodanigen achterstand is ontstaan, dat ver strekking van extra-hulp noodzakelijk blijkt, voor 1933 op de voorwaarden als door het Nationaal Crisiscomité gesteld, een subsidie te geven gelijk aan dat, 't welk het Natinoaal comité voor genoemd doel kan beschikbaar stellen, van 1.50 per werklooze. Op voorstel van B. en W. werd in ver band met enkele opmerkingen van Ged. Sta ten ten aanzien van de Gemeentebegrooting voor 1933, welke van administratieven aard waren, zonder hoofdelijke stemming besloten aan het verlangen van Ged. Staten te vol doen en deze begrooting na wijziging op nieuw vastgesteld. In behandeling kwam vervolgens een schrijven van de commissie tot oprichting van een afdeeling van den Arbeiders Sport bond, houdende verzoek het gymnastieklo kaal der Openbare Uloschool op Maandag avond te harer beschiking te stellen in ver band met het feit, dat de bestaansmogelijk heid der afdeeling bij beschikbaarstelling van het lokaal op een anderen avond, is uit gesloten. Na eenige discussie waarbij de heeren He melrijk en den Das bepleitten, dat B. en W pogingen aanwenden een bevredigende op lossing te krijgen had de voorzitter geen be zwaar met de Koorvereeniging de kwestie nog eens te bespreken. De raad kon zich hiermede vereenigen. Bij de rondvraag informeerde de heer Voute of de voorzitter inzage had gehad van de treinregeling. De voorzitter antwoordde, dat hij destijds van de Spoorwegen de toezegging had, dat de winterdienstregeling hem vóór de vaststel ling ter inzage zou worden gezonden. Hier aan hebben de Spoorwegen zich niet gehou den, doch spreker was bereid opnieuw om toezending van het ontwerp dienstregeling voor den winter te vragen. Op de vraag van den vorigen spreker om inlichtingen over de schandelijke wijze waar op bij het tourniquet aan den Franschman boomen gekapt worden, deelde de voorzitter mede, dat dit niet was op gemeentegrond. Het kappen had reeds zijn aandacht gehad en hij zegde toe nog eens ter plaatse een on derzoek te doen instellen. De heer D i n g e r d i s vroeg waarom een ongehuwd persoon, die langer dan een jaar in de gemeente woonde, doch op zichzelf was aangewezen, niet als kostganger werd beschouwd en hem plaatsing in de werkver schaffing was geweigerd. Volgens de rijks voorschriften heeft hij recht op plaatsing. De gemeente parasiteert op deze wijze op de menschen, waar bedoelde persoon in de kost is, en hem niet op straat willen zetten. De voorzitter zeide dat al dan niet plaatsing in de werkverschaffing van de omstandigheden afhangt. In gevallen waar op de heer Dingerdis doelde, heeft de ge meente het nooit gedaan, er zitten voor de gemeente te groote consequenties aan vast. Bedoelde persoon is dan ook verwezen naar het Burgerliik Armbestuur. De heer Dingerdis kon zich met de ondersteuning niet vereenigen. Met de on dersteuning kan niet eens het kostgeld wor den betaald. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden deze kwestie straks in comité te bespreken. Op de vraag van den heer Milten burg, wat de oorzaak was, dat de school geldkohieren over 1932 nog niet waren vastgesteld, deelde de voorzitter mede, dat dit een gevolg was van een achterstand in het werk op de secretarie. Vroeger werden de kohieren halfjaarlijks opgemaakt, thans wordt een jaarkohier opgemaakt, dat spoe dig kan worden vastgesteld. De gelegenheid tot betalen wordt evengoed in 2 termijnen gegeven. Spreker wees rfbg op de drukke werkzaamheden op de secretarie en het feit dat overgewerkt werd Daarna sluiting. Pxoviiiciaal TUeuws HEERHUGOWAARD. Dinsdagavond hield de Protestantsche begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" een ledenvergadering in het lokaal van den heer Liefhebber. De voorzitter, de heer van dei Meer zei bij de opening, dat de goede opkomst de belang stelling in de vereeniging aantoonde. De voorzitter memoreerde het overlijden van den heer Scheer uit Veenhuizen, die een pionier voor de vereeniging was geweest. Verder wees hij op een zelden voorkomend agenda punt, n.1. dat tot contributieverlaging. In het jaarverslag werd een woord van dank gebracht aan het personeel, dat den goeden naam van de vereeniging bad gehand haafd Door de vereeniging werd in 1932 13 maal een begrafenis uitgevoerd, waar van 6 maal voor leden en 7 maal voor niet- leden. Het ledental was vrijwel gelijk ge bleven. De garderobe verkeerde, dank zij de goede zorgen van de bewaarster, nog in zeer goeden staat. Bij de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat in 1932 een winst was gemaakt van 87.11, die hoofd zakelijk was voortgekomen uit de rente van het kapitaaltje op de boerenleenbank. In ver band met deze kleine winst wees de pen ningmeester er op, dat het vocstel tot con tributieverlaging enkel op de agenda voor kwam met het oog op de slechte tijden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren D de Jong, J. Stapel en P. M. de Vries herkozen. Hierna was aan de orde het bestuursvoor stel tot wijziging van art. 2 vat» het regle ment. Het bestuur stelde voor het artikel al dus te doen luiden: Bij vertrek uit de gemeente naar een plaats, waar geen bondsafd<-e!ing bes'aat kan men lid blijven. De contributie-inn ng gc schiedt dan per post en de contributie wordt in één keer geheven Gaat de kwitanti" retour, dan wordt dit beschouwd als op zegging van het lidmaatschap. De heei de jong geloofd' dat er in de toekomst veel moeilijkheden uit voort zouden komen. Het zou spr niet verwonderen, a s het artikel later weei moest worden inge trokken. De U-er de Vries zei dat het de bedvnn*, was. een persoon die naai een andere piaats vertrokken was, en graag hier begraven wilde worden, daartoe in de gelegenheid te ste,len- X De heer de Jong zei, dat het voorstel dan bij deze lezing niet juist was, er zou dan aan toegevoegd moeten worden: althans, wan neer het lid in de Heerhugowaard begraven wenscht te worden. Met deze wijziging werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Er werd ttoor het bestuur nog gezegd, dat het voor stel geen terugwerkende kracht krijgt. Hierna was aan de orde het bestuursvoor stel tot contributieverlaging: 3e klasse van 1.60 tot 1.40; 4e klasse van f 2.40 tot gulden. De heer de Jong zei, dat door de verla ging per jaar ongeveer 40 minder zou worden ontvangen. Spr. hoopte, dat de ver laging gehandhaafd kon blijven. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna rondvraag en sluiting. De Dinsdagavond gehouden ledenverga dering der S. D. A. P. was druk bezocht. Besloten werd van de verkiezingscampagne goed gébruik te maken, en huis aan huis te verspreiden. Een commissie voor prooagan- da onder de vrouwen werd benoemd. Ge tracht zal worden een vertegenwoordiger in het crisiscomité te verkrijgen. Men zal pro- beeren met den a'gemeenen Landarbeiders- bond een 1-Meidag te houden. KOEDIJK Maandagavond 20 Februari kwam de afdeeling Koedijk van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers bijeen in het lokaal Groot onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter wees bij zijn opening er op dat de perspectieven voor den tuinbouw met den dag slechter worden. Daarna kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 28 Februari in Alkmaar. Punt 1 van de afdeeling Wijk aan Duin. Dit beoogde dat niet-tuinders geen lid k,un- nen zijn en een prae-advies van het H. B. is er bij dat zij na ballotage lid kunnen zijn maar geen leidende functie mogen vervullen Dit werd door den heer W. Butter uit el kaar gerafeld, als zijnde in strijd met de sta tuten die alle leden gelijke rechten toekennen en dus niet in behandeling kan worden ge nomen. Ook is men er niet voor dat dit in de toe komst verandert. De groei zal wel bewijzen dat er personen bij moeten zijn buiten het vak. Men is er ook niet voor dat er samen gewerkt wordt met het Boerencomité. Als zij het zelfde willen kunnen zij toch lid worden van den Neutralen Bond En zij hebben geen vaste richtlijn wegens het ont breken van statuut en reglement. Een schrijven was ingekomen van den heer de Weerd uit Nederhorst den Berg Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Verder gaf de agenda weinig stof tot be spreking. Als afgevaardigden werden geko zen de heeren P. Lammerschaag, A. Jongs ma, Joh. Blaauboer en W, Butter. Bij de rondvraag bracht de heer Jb. Stam ter sprake waarom de Bond geen samenwer king heeft aangegaan met den Plattelan de<"s Bond. De voorzitter zette dit uiteen. Dit is een politieke organisatie, die met eigen lijsten van de verkiezing uitkomt. Tevens zeide hij dat de kern van onzen bond hemelbreed verschilt met die der partij- Braat. Dat is de partij voor grootgrondbe zit dicht naderende het nationaal-socialisme en de jonkerpartij uit Duitschland. Daar be hoort onze bond van werkers in geen geval bij. Hierna sluiting onder dank. Wanneer er zoovele huisvrouwen zijn Jie „1, 2, 3", gebruiken en zeggen, dat zij dit Nederlandsch zelfwerkend waschmiddel niet meer willen missen, dan moet het toch wel iets goeds zijn! En dan de lage prijs17V2 cent per pak Volkomen logisch, dat ledereen met 2. 3", een proef neemt. Fn altifd is het resultaat: Ik wil alléén „1, 2. 3". herwinnen. En voor het mooie doel is men van genoemde bond ui et krenterig inte gendeelzooals de heer Bos mededeelde Beide films waren een succes, niet het minst door de duidelijke beelden. Aan het einde van den avond werden aan de dames bloemen aangeboden, terwijl de voorzitter nogmaals op het sympathieke doel, het steunen van het Genootschap wees. In den loop van het jaar zal men circulai res aanbieden en als er dan in onze gemeente een beroep wordt gedaan voor steun van het misdeelde kind, zet dan niet alleen het hart, doch de beurzen wijd open Dan is zeker het doel van het bestuur bereikt Cand: en Jum&ouw TEXEL. Texelsch Schapenstamboek Noordholland. in HEILOO. Hernieuwde actie voor het Centraal Genootschap voor K\nderherstelling en Vacantie-kolonies. Zooals bekend had het bestuur van bo vengenoemde vereeniging Maandagavond ieder uitgenoodigd die interesse had voor een gezelligen avond. Was net belangstelling voor het misdeelde kind of het genot van een mooien avond zonder entree? We weten het niet en als we de vele aanwezigen overzien, dan gelooven we het eerste. En dan is het doel van het bestuur, een hernieuwde actie voor het C. G. bereikt. De voorzitter, ds. Bloemhoff, opende en vroeg meer belangste'ling voor het Centr Genootschap. Als we nagam dat in dezen tijd van werkloosheid en economische crisis het niet denkbeeldig is dat na korte of lan gere tijd het kind hiervan de dupe kan wor den, dan vroeg spr. belangstelling voor het mooie doel van het Centraal Genootschap. Daarom deed het spreker goed dat de zaak geheel gevuld was en hij heette bijzonder welkom de plaatselijke medicus en dr. Maats uit Alkmaar. Verder de heer Bos. den ijveri- gen propagandist voor het C. G. en de dames en de heer van Lienen die zich bereid verklaarden om hun prestaties te geven. Met den wensch dat de avond voldoen mag aan het gestelde doel verklaarde spr. de bijeen komst voor geopend. (Applaus). Daarna zong mej. Maats ui* Alkmaar een tweetal liederen waarbij mei. Bakker van Heiloo begeleidde. Bi'zonder mooi waren de nummers van mei. Ooilkaas (piano! en de heer van Lienen (viool) beide uit Alkmaar Daarna vertoonde de heer Bos de film Als men de resultaten van de uitzending op het witte doek ziet, dan is er wel groot ver schil tusschen de primitieve woningtoestan den ten plattelande en de behandeling in de vacantiekolonies en uit het spontaan applaus kon men opmaken, dat de bezoekers er mee instemden. Naar de zee en naar het boscb en steunt het Centr. Genootschap zal wel weer klank 'n de harten der aanwezigen hebben gevonden. Ten slotte werd ook nog de Bio-film ver toond De Bio-film is een instelling van den Ned. Bond van Bioscoophouders Door hun bemoeiing is aangekocht het heerlijke 13 hectaren groote duinromplex te Bergen aan Zee. Het Russenduin waar duizenden bleek neusjes uit de groote steden hun gezondheid De jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging, werd dit jaar te Den Burg (Texel) gehouden in hotel de Zwaan, op Maandag 20 Februari. De vergadering was druk bezocht. De heer EDz. Govers te Alkmaar, voor zitter van de vereeniging sprak het ope ningswoord. Spr. verzocht den leden, opbou wende critiek uit te oefenen, indien in deze moeiMike tijden iets aan te merken valt. Spr bracht in herinnering, dat in Buenos Aires 60.000 schapen als waardeloos werden afge maakt. Indien de nood het hoogst is, zal echter het beste van 't beste blijven, en dit zijn de Texelsche schapen, vooral de Stam- boekdieren. Het stamboek wordt zeer nauw keurig bij gehouden. Verder deelde de heer Govers mede, dat het houden dezer vergadering op Texel, bij wijze van proef geschiedde. De groote op komst getuigt van 't welslagen dezer proef. Hiervan zal afhangen of deze vergadering in 't vervo'g om beurten elders of hier, of al tijd op Texel gehouden zal worden. Spr. hoonte, dat in deze vergadering veel behan deld zou worden, dat zou strekken tot opvoe ring van de kwaliteit van het Texelsche schaap. Na voorlezing der notulen, volgde eenige, mededeelingen. Drie radio-omroepvereenigingen, n.1. de Avro, Kro en Vara, hadden toestemming ge geven, dat door d? microfoon eenige recep ten voor het smakeliik bereiden van schapen vleesch gegeven werden.. De N. C. R. O. had on een dergelijk verzoek afwijzend beschikt. Het rijkssubsidie was dit jaar gesteld op 550. Inplaats van den heer D. Schoenmaker, die was afgetreden is de heer Govers als voorzitter benoemd. Uit 't jaarverslag bleek, dat 794 schapen zijn ingeschreven, vorig jaar 789, en 99 rammen. Het totaal aantal ingeschrevenen bedraagt thans 2650 schapen, en 188 ram men. Het aantal leden bedraagt thans 145 2333 lammeren werden ingeschreven. Dat bij de wol eenige vooruitgang in ge wicht te constateeren valt, werd door cijfers aangetoond; de kwa'iteit gaf nog schomme ling aan. Naar België werden 199 fokdieren afgeleverd. De vereeniging heeft daar thans een vertegenwoordiger. Correspondentie werd gevoerd over afzet naar Cuba, doch door te hooge vervoerkosten is dit plan mis lukt. De inscharing van schapen in den Wie ringermeerpolder heeft geen succes opge leverd. De rekening, die door een controle commissie in orde bevonden was, had een nadeelig saldo van 202 49 en sloot met een eindcijfer van 4498 63. De begrooting 1933 sluit in ontvangst en uitgaven op 3575. De voorzitter deelde mede. dat de secreta ris, de heer J. Siip, vrijijwillig een gedeelte van zijn salaris afstaat aan zijn assistent den heer C. Roeper. Inplaats van de periodiek aftredende leden, de heeren K. Bregman Jz. en P Wij- denes Cz. werden gekozen de heeren D Schoenmaker en G. B'okker. Tot leden van de financieele commissie werden benoemd de heeren A. Dekker Kz., J. de Jonge, J. Stapel Sr. e n.|. Wagemaker. Vervolgens hield de heer Govers een bui tengewoon interessante lezing over het on- derwerp „Wat leert ons de tegenwoordige schapenvleeschexport". Met de grootste be langstelling werd deze lezing gevolgd ter" wijl na afloop over dit onderwerp tal' van vragen werden gesteld, die tot aller genoe gen door den heer Govers werden beant- woord. Tuschen den voorzitter en den heer C. Keijser Hz. ontspon zich een levendig discussie over de vraag: „of bij het uitvoeren van fokmateriaal, op den duur geen concur- rentie voor ons land te vreezen valt". De heer Govers was van meening, dat ge zien den geringen omvang van ons land te genover Frankrijk en mede het nadeel van aecl imitatie, dit export voor ons land geen nadeelige gevolgen zou hebben in een groot tijdsverloop Nadat nog eenige voorstellen werden gedaan over verbetering van het ras, werd een bespreking over het z.g. schapen^ potie gehouden. De heer Govers zette uiteen we'ke overweging de z.g Fransche commis sie er toe geleid heeft een extra uitkeering aan Texel te geven. Spr. meende, dat men er niet tegen zou zijn, als de extra uitkeering over alle fokschapen verdeeld werd, doch wi'de in deze zaak zijn eigen standpunt zoo hij zc'f een schapenbedrijf had niet toelich ten. Het bleek dat de heer C. de Wit, voor- zitter van d»n L. T. B. over deze zaak een andere meening had, dan de heeren Govers, terwijl ook over deze kwestie werd gesproken door den heer C. Keijser Hz., voorzitter van de afd. Texel van den Hollandschen Maat- scbannij van Landbouw. Onder applaus van de vergadering stelde de heer D. Hin voor om te trachten voor Texel éénheid te verkrijgen in de wijze van verdeeling van gelden uit het schapenpotje. Daar de voorzitter en secretaris met de boot van 2 40 uur Texel weer moesten verla ten, werd de vergadering gesloten, nog voor dat de discussie over het „schapenpotje" ge ëindigd waren. KENNEMERLAND. Wanneer we het verloop van de markt over de laatste week nagaan, dan valt aller eerst op te merken het groote verschil van de kwaliteit der aangevoerde producten er als we de kwaliteit bezien dan moet ons van het hart dat men over het generaal genomen zoo weinig aandacht aan de sorteering wijdt. Dat geldt niet voor die producten die van eigen bodem komen, doch den grooten wel te verstaan grooten voor den tijd van 't jaar aanvoer van elders sinds de groote werk'oosheid en sinds de vrachtauto zoo po pulair geworden is, kijkt men even op waar de groente soms vandaan komt. Wat kwali teit betreft staat Alkmaar aan den spits, hoewel de aanvoer daar beduidend kleiner is dan in Beverwijk. Andijvie werd in kleine partijtjes aangevoerd en was duur, nl. de prijzen van 3.50 tot 10 per 100 stuks. Bloemendaler kool was ook in trek, met prij zen van 4.50 tot 7.50 per 100 stuks. Boerekool, die niet zoo heel mooi meer is, was niettemtn duur, de prijzen van 3.50 tot 12 per 100 stuks. De overige koolsoor ten geven steevast een lage noteering te zien, al is de prijs dan ook een 0 50 per 100 hooger. De prijzen bewogen zich tus schen de 1 a 4.50 per 100 stuks. Prei werd in mooie partijtjes aangevoerd, doch de prijzen waren lager dan de vorige noteering, n.1. 3.50 a 8 50 per 100 bos, alleen voor extra kwaliteit een ietsje hooger. Spruiten werden nog vrij ruim aangevoerd en de kwaliteit ging er niet op vooruit, de prijzen 9 50 a 26 per 100 K.G Witlof werd in mooie partijtjes, doch 2e kwaliteit gaat er niet op vooruit. Selderie was duur, voor zoover le kwaliteit, de prijzen waren 3.50 6 50 per 100 bos. Een luie han del in aardappelen, is iets wat we telken» moeten herha'en en ook nu weer prijzen van 2 50 a 4.50 per 100 K.G., enkele uitzon deringen liepen nog 0.50 per 100 K-O- hooger. Bieten, worielen, rapen en uien de oude lage prijzen. De eerste rabarber was duur, ongeveer 15 a 20 per 100 bos, ex tra kwaliteit nog een ietsie duurder. De ove rige aanvoer onveranderde prijzen. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is overleden, 66 jaren oud, de heer P. Sodenkamp, gepensionneero kapitein ter zee en oud bélastinginspecteul hier te lande en in Indië. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den minister van defen sie ten geleide van een afschrift van het door de lecrercommissie onder dagteeke- nin gvan 31 December 1932 aan de koningin uitgebracht advies inzake re organisatie der infanterie eii der artil lerie. Te Roosendaal had dezer dagen een bijzenkomst plaats van vrien Jen en vereer ders van René de Clercq om te trachten te komen tot het oprichten van eer. gedenkteeken op het graf van den dichter, aan de Lags Vuursche. 105. Vlug smeet Jan zijn zak op Hobbeltje en sprong er zelf op. Maar zoo hard kon Hobbeltje niet loopen, of die geweldige kerel holde nog harder. De afstand werd steeds kleiner en kleiner en ja hoor, Jan hoorde dui delijk het hijgen van den man. Jan en Hob beltje dachten vast, dat hun laatste uurtje ge slagen was. 106. Nu was de man zoo dicht bij, dat hij zijl knuppel ophief om op Jan neer te laten ko men. Jan moedigde Hobbeltje steeds mee' aan, die met het zand, dat hij opgooide, den man verblindde, zoodat de man, toen hij toe wóu slaan, niet de groote boomtak zag die eefl eindje verder over den weg hing.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6