EEN NIEUWE-SELASIING. Amstecdamscfiz Jieucs Zenuw-Tabletten75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. SCHOORL. BOVENKARSPEL. CASTRICUM. van 25 Februari 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. feï.kp"". 48.2.Va moet ze zich losrukken en de mannen volgen, die haar op het folterwerktuig der Ameri- kaansche jifetitie zullen binden, om haar den doodenden stroom door het lichaam te ja- gen.*- - Oog om oog, tand om tand. Waarlijk. Wordt het onschuldige kind niet ge straft? Heeft het geen recht op zijn moeder En deze moeder zelf? Zij heeft een mensch gedood, zeker. Maar de politie-agent, dien zij doodschoot, heeft zeer zeker in de verste verte niet de martelingen behoeven door te maken, die deze vrouw maanden lang moet verdragen. En dit gebeurt thans, in de „eeuw van het kind", in het land van het vrijheidsbeeld, in naam der gerechtigheid! Om Sacco en Vanzetti van den electrischen stoel te redden ontstond een wereldbewe ging. De onschuldig veroordeelde negerjongens van Scottsborough werden door de macht der openbare meening voor den electrischen stoel bewaard. Frau Beatrice Ferguson Sni- pes is schuldig volgens de wet. Neem nie mand het voor haar op? Waar blijft het we reldgeweten, waag blijft de vrouwenwe reld? Het schrijven van de bestuursleden der hier genoemde vereenigingen heeft niet de bedoeling de daad dezer vrouw goed te pra ten, maar de misdadige wijze waarop de straf wordt toegepast is een aanklacht tegen de „beschaafde'' menschheid van 1933, die zulk een berechting toe zou laten. Deed Kra- schutzki zijn best om ook in andere landen 'de vrouwenbeweging voor de invrijheidstel ling van deze ongelukkige vrouw te interes seeren, in Nederland wordt haar lot ter harte [genomen door bovengenoemden, die, tegelij kertijd zoekende naar Internationaal contact, [thans het Nederlandsche volk oproepen haar stem tegen een dergelijke „rechtspraak" te 'doen hooren en een verzoek om gratie in te 'dienen. Een desbetreffend telegram zal op 2 Maart a.s. naar Amerika worden verzonden. Ons verzoek is nuLaat nu zooveel moge lijk organisaties, of de plaatselijke afdeelin- gen daarvan, zich (met vermelding van le denaantal) in haar geheel uitspreken voor .volledige instemming met dit telegram. Daarnaast kunnen zooveel mogelijk particu lieren vóór 2 Maart hun handteekening in- [zenden, alles aan het adres Vredesbureau- Haarlem, Langendijkstraat 13. Bedenkt, het gaat hier om het leven van [een onnoodig wreed behandelde, ter dood ^veroordeelde vrouw, die in de nerveuze op winding van het a.s. moederschap een ver keerde daad heeft gedaan. Wie van u zonder zonde is, Verpe den eersten steen Wie van u het eigen harte kent, zende on middellijk zooveel mogelijk handteekeningen. (Kleine bijdragen voor de kosten van deze actie te'storten op Postrekening 191713 van W; A. van Sonsbeek, Haarlem, onder het motto: Snipes.) Met het oog op het stijgende tekort in de rijksfinanciën stelt minister de Geer voor, een om zetbelasting te heffen van 1 pCt. van den verkoopprijs. Voorts zal een ontwerp worden ingediend om de crisisheffingen (o a. de salariskorting) te verlengen tot (waarschijnlijk) 1943. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot heffing eener omzetbelasting. Onder den naam omzetbelasting wordt een belasting geheven van iederen verkoop hier te lande in het vrije verkeer entrepot van binnenlandsche goederen daaronder be grepen aanwezige koopwaren en andere zaken, die als roerende zaken worden aange merkt indien de levering van de goederen in Nederland plaats vindt. Met verkoop wordt ten deze gelijkgesteld ruiling en voorts iedere andere overdracht onder bezwarenden titel, met dien verstande, dat ruiling als tweezijdige verkoop wordt beschouwd. Iedere overeenkomst krachtens welke over dracht van goederen plaats vindt, wordt aangeduid als omzet. Als omzet worden mede aangemerkt alle verplaatsingen van goederen door of van wege fabrikanten en groothandelaren uit hun fabrieken, werkplaatsen of opslagplaat sen naar hun winkels of andere verkoops- of afleveringslokaien, waarin zoodanige goede ren voor hun rekening rechtstreeks aan ver bruiker plegen te worden verkocht. Als omzet wordt niet beschouwd het af staan door leden van een coöperatieve ver- eeniging aan die vereeniging, van goederen, welke bestemd zijn om, al dan niet, na be werking of verwerking in het bedrijf van de vereeniging, door deze te worden verkocht. De heffing De belasting bedraagt voor iederen om zet één ten honderd van den verkoopprijs deF goederen. De belasting wordt berekend over veel vouden van tien gulden, met dien verstande dat onderdeden van een tiental guldens voor een geheel tiental worden gerekend. Wie betalen moet. De belasting is verschuldigd door den verkooper. De koaper is hoofdelijk voor de belasting mede aansprakelijk. Voorzoover de belasting verschuldigd is door een commissionnair, kan deze de belas ting verhalen op zijn commissiegever en heeft hij deswege het voorrecht, genoemd in de artt. 80 e.v. van het Wetboek van Koop handel. Geen belasting is verschuldigd wegens omzetten door personen, die niet in hun be roep of bedrijf handelen, indien de verkoop prijs niet meer is dan honderd gulden. Plakzegels als betaalmiddel. De volgens dit hoofdstuk verschuldigde belasting wordt voldaan door middel van plakzegels ter waarde van de verschuldigde belasting, welke de verkooper aan de factuur hecht en daarna voor herhaald gebruik on geschikt maakt. De verkooper, die wegens een omzet van goederen belasting verschuldigd is, is ver plicht aan den kooper een van het vereischte •zegel voorziene factuur uit te reiken, waar in zijn vermeld: dagteekening van den om zet, namen en hoeveelheid van de verkochte MIJNHARDT's Bij Apoth. en Drogisten. of op andere wijze vervreemde goederen en d, mkoon.M,,..- De M-rkooix-, .s verplicht wensclii minister in art. 28 van een dubbel van de uitgereikte factuur te be waren. Belasting wegens invoer van goederen. Hij, die koopwaren of andere goederen het zij rechtstreeks of over entrepot, hier te lande invoert met bestemming tot verbruik binnenslands, is op grond van den invoer van die goederen een bijzonder invoerrecht verschuldigd ten bedrage van één ten hon derd over de waarde der goederen. Vrijstelling en teruggaaf van belasting. In hoofdstuk III zijn bepalingen opgeno men omtrent vrijstelling en teruggaaf van belasting. Zoo bepaalt art. 9 dat vrijgesteld van be lasting overeenkomstig hoofdstuk I zijn: 1. Verkoopen van brood, aardappelen, margarine en turf. 2. Verkoopen aan den staat, aan provin ciën, gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen. 3. Verkoopen van goederen rechtstreeks aan particulieren, voor zoover deze de goe deren kennelijk voor persoonlijk gebruik aanschaffen. 4. Verkoopen van goederen in den groot handel, die naar den aard der overeenkomst niet tot gevolg hebben dat de goederen wor den verplaatst om in de onmiddellijke macht van den kooper te worden gebracht. 5. Verkooipen van goud, gemunt en in baren, alsmede van munten in zilver of on edel metaal van het rijk of de overeeesche ge- westen. De onder 3 van het eerste lid genoemde vrijstelling geldt niet ten aanzien van ver koopen van goederen, die rechtstreeks aan particulieren worden geleverd uit fabrieken en andere panden, waarin in het algemeen geen verkoop in het klein met onmiddellijke aflevering aan den kooper plaats vindt. Bij alg. maatregel van bestuur worden be palingen vastgesteld ter uitvoering van het bepaalde onder nummer 4 van het eerste lid van laatstgenoemd artikel, terwijl wordt voorbehouden het toestaan bij alg. maatre gel van bestuur van andere vrijstellingen. Memorie van toelichting. In de Memorie van Toelichting welke het ontwerp vergezelt, wordt o.a gezegd: Zonder blind te zijn voor de bezwaren, die ook aan deze belasting, vooral in den vorm, waarin zij in sommige landen bestaat, verbonden zijn, is toch voor de regeering komen vast te staan, dat door een juiste in kleeding van de heffing die bezwaren tot zeer geringe afmetingen kunnen worden te ruggebracht en alsdan niet opwegen tegen de voordeelen, welke zij biedt. De voornaamste vier voordeelen zijn als volgt samen te vatten: 1. haar opbrengst beloopt zeik bij hef fing van een zeer matig percentage een aan zienlijke bedrag; 2. haar algemeene werking geldt gelijkelijk voor alle bedrijven; 3. haar druk wordt over een groot opper vlak uitgeoefend en is voor niemand uiter mate bezwaarlijk; 4. de opbrengst heeit een zek-re stabiliteit; 5. De perceptiekosten zijn in verhouding tot de opbrengst zeer laag. Voor het samenstellen van de in het wets ontwerp neergelegde regeling heeft de Bel gische wet in menig opzicht als leiddraad ge diend, zij het dan dat op verschillende punten daarvan is afgeweken. De opbrengst in verband met den financieelen toestand. In de verschillende landen, waar de omzet belasting is ingevoerd, werpt zij een zeer aanzienlijke bate ai. Een voorzichtige ra ming, waarin de noodige veiligheidsreducties zijn aangebracht, doet haar opbrengst hier te lande, naar de regeling van het onderha vige ontwerp, schatten op rond 60 millioen 's jaars. Een geraamde opbrengst van 60 mil lioen leidt, bij invoering van de wet op 1 Juli a.s., over het loopende jaar tot een bate van 30 millioen. Wil het gewone budget van 1933 zonder tekort sluiten, dan is deze bate alsnog noodig. Het onderhavige ontwerp zal dit tekort kunnen opvangen. Het staat bij de gegevens welke thans be schikbaar zijn, reeds vast, dat de hoogere opbrengst in 1934 meer dan noodig zal we zen. Ook na invoering van deze belasting zal het budget van 1934 nog een tekort van 20 millioen vertoonen. Dit laatste tekort zal kunnen dalen door: le. een vermindering van het spoorwegtekort en 2e. de voorgenomen technische herziening der tariefwet. Het staat dan ook wel vast, dat dieper in grijpende bezuinigingen noodzakelijk zullen blijken. Maar tevens dat daarnaast de op brengst van de omzetbelasting niet zal kun nen worden gemist. Voor 1935 en volgende jaren moet, voor zoover thans gezien kan worden, tot een ge lijk resultaat worden gekomen. De minister wijst nog op den crisisdienst. Op dit oogenblik staat reeds vast, dat het saldo van het leeningsfonds op 1 Januari 1933 tot 82,6 millioen is gedaald tegenover 143,5 millioen, waarop het een poos gele den tegen 1 Januari 1933 werd geraamd. De kans is niet gering, dat het met 1 Januari 1934 zal verkeerd zijn in een groot nadeelig saldo. Een aanvulling der nieuwe crisisheffingen zal dan ook eerlang noodig zijn. In het aan staande najaar zal een ontwerp tot verlen ging (voorloopig waarschijnlijk tot 1943) van de crisisheffingen aan de orde gesteld moeten worden. De urgentie van het wetsontwerp. Nadat het onderhavige wetsontwerp met memorie van toelichting het departement van financiën had verlaten, ten einde den voorge schreven weg te volgen, is het kamervotum van 9 Febr. jl. uitgebracht, dat tot de hui dige politieke situatie heeft geleid. Het is nu onwaarschijnlijk geworden, dat het ontwerp vóór de verkiezingen zal kunnen worden af gehandeld. Daar niettemin de inwerking treding op 1 Juli a.s. in hooge mate ge het ontwerp dien datum gehandhaafd. Hij zal het op prijs stellen, iiwien het ontwerp alsnog in deze zittingsneriode in de afdee- lingen zou kunnen worden onderzocht en in dien dan de nieuwe Kamer de gelegenheid zal vinden de openbare behandeling ervan tijdig tot een goed einde te brengen. BRAND. Petroleumstellen gevallen. Gisteravond heeft een ernstige brand ge woed in de Reinwardstraat 16 te Amster dam. Op de tweede verdieping woont het gezin H. van Leusen, bestaande uit man, vrouw en kind. Dit gezin zat in de huiskamer, toen in de keuken een slag gehoord werd. Het bleek, dat een plank, waarop drie petroleum stellen stonden, waarvan twee brandden, was bezweken. De petroleum brandde dade lijk fel en het gezin zocht een goed heenko men, nadat ook de bewoners van de derde verdieping, het gezin M. J. Donia, hadden gewaarschuwd. Ook hier konden man, vrouw en kind nog bijtijds langs de trap naar bene den komen. Nauwelijks waren zij in veiligheid of de vlammen sloegen al door de woning en trokken langs het houten trappenhuis naar boven. Toen de brandweer begon in te grij pen, had ook de zolderverdieping reeds vlam gevat en werd de tweede verdieping van per ceel 14 bedreigd. Met vier stralen werd het vuur bestreden. Betrekkelijk spoedig was de brand bedwon gen. Toch brandden uit de geheele tweede verdieping en drie hoog achter. Ernstige brandschade kregen drie hoog voor en de zolder. DE KAMERVERKIEZINGEN. De candidaten der Christelijk Democratische Unie. Het hoofdbestuur der Christelijk Democra tische Unie heeft na een onder de leden ge houden referendum voor alle 18 kieskringen een eensluidende lijst vastgesteld, waarop de volgende personen voorkomen: 1. H. van Houten te Groningen, 2. Fedde Schurer te Amsterdam, 3. R. van der Brug te Gouda, 4. A. P. Jungcurt te Den Haag, 5. Matthijs de Visser te Amsterdam, 6. J. J. Geitz te Den Haag, 7. J. Gorselink te Al melo, 8. H. Steketee te Den Haag, 9. P. L. Gerritse te Amsterdam, 10. drs. J. van Eijk te Amsterdam, 11. L. P. de Bois, 12. K. Tam- minga te Huizum, 13. J. C. van Goudoever te De Bilt, 14. J. Westera te Nijverdal, 15. C. Scholten te Brunssum. JlecfUsiaken den verklaarde voor, dat de vier inzittenden allen stevig onder den invloed van sterken dank verkeerden en deze toestand de oorzaak was van het onzinnige rijden. De bestuurder had, door Blankman naar zijn naam ge vraagd, onhoffelijk geantwoord: Dat gaat je niet aan! waarop de heer Blankman het autonummer noteerde. De automobilist bleek dan te zijn de aannemer Joseph M. te Schoorl. Heden gedagvaard, had hij niet van eenige interesse blijk gegeven en werd de zaak dus bij verstek behandeld. Door den heer Blankman werd gereclameerd 10 schade, wegens een beschadigd spatbord, welk bedrag hem dan ook werd toegewezen. De afwezige automobilist werd voorts ver oordeeld tot 30 boete of 30 dagen en ont zegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Naar onze meening zal verzet tegen dit krasse vonnis wel niet uitblijven. DE HOEK HEERENSTRAAT— DIRK DUIVELSWEG HAD HET WEER GEDAAN. Omdat de rijwielhandelaar en autobestuur der Jac. R. uit Heiloo aan rechts niet de primeur verleende, ontstond er een aanrij ding tusschen zijn auto en de machine van den motorrijder Corn. Zwaan op den be- ruchten hoek HeerenstraatKanaalkade en Dirk Duivelsweg. De motor van Zwaan werd zoodanig beschadigd, dat van verdere dienst verrichting moest worden afgezien. De schade bedroeg met elkaar f 34.60 en nu wilde de verzekering van den heer R den reiziger met 20 afschepen, met welk bedrag geen genoegen werd genomen. De heer R„ heden terecht staande, kwalificeerde den kan tonrechter eerbiedig, hoewel onjuist, als eerwaarde en scheen aanvankelijk zeer ge schikt in de conversatie, doch na de uitleg ging door getuige Zwaan van het geval, werd hij eensklaps obsternaat, beschuldigde hem van leugens en valsche eea-aflegging en ging zelf zoo heftig te keer, dat de kanton rechter met verwijdering dreigde. De heer R. hield zich toen kalm, maar scheen toch niet voldaan te zijn met het vonnis, waarbij hij werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis en 34.60 schadevergoeding. Hij gaf althans blijk van hooger beroeps-illusiën. (wordt vervolgd) VOOR DEN KANTONRECHTER. THANS WERD UIT EEN GEHEEL ANDER VAATJE GETAPT. Voor 14 dagen stond terecht dr. v. G., arts te Bergen, die op 21 December met zijn auto over den bewaakten overweg bij de Fabrieks gracht was gereden, niettegenstaande de afsluitboom aan den kant van Bergen in dalende positie verkeerde. Dr. v. G. erkende de overtreding, doch gaf ook te kennen, dat de boom aan de zijde van Alkmaar nog open stond toen hij den overweg opreed. Door het neerlaten van den volgenden boom was de dokter, evenals de mede inzittende dame mevr. Baretta, hevig geschrokken en zeer ontstemd omdat naar zijn meening door den seinhuis wachter met automobilisten een soort van kat en muisspelletje werd gespeeld. Ten einde nu deze zaak van alle zijden te belichten hac de kantonrechter de behandeling geschorst tot heden en werden alsnu als getuigen a charge gehoord de heer en Witteveen en de Cocq van Delwijnen die al tal van jaren de toestellen in het seinhuis bedienden. Voorts had dr. v. G. het 'moren van mevr. Baretta verzocht als getuige a décharge. Uit de verklaring van de heeren de Cocq van Delwijnen en Witteveen bleek echter ten dui delijkste welk een uiterst delicate positie deze heeren bekleeden en welk een groote verantwoording voor de veiligheid op dit drukke overwegpunt op hen rust. Er is dan ook geen sprake van het spelen van eenig spelletje, doch trachten deze overwegwachters die met de grootste inspanning en zorg zoo wel de belangen van 't publiek als die van de maatschappij te behartigen. Kenmerkend is het dan ook, dat bij dezen overweg nog nimmer eenig ongeval plaats greep. De ambtenaar bracht dan ook oprechte hulde aan de activiteit van deze getuigen en requireerde tegen dr. v. Gdie trouwens ook al veel water in zijn wijn had gedaan, ver oordeeling tot 12 boete of 12 dagen hecli tenis. Schriftelijk vonnis op 10 Maart e.k. DE ONVEILIGE HOEK MOLENBUURT—ZEVENHUIZEN. Strafzaakjes, geboren uit een aanrijding bij den gevaarlijken hoek Molenbuurt—Ze venhuizen behooren niet tot de zeldzaamhe den en zoo had zich ook nu weer te verant woorden zekere F. H. J., vertegenwoordiger van een fabriek van automatische weegtoe stellen te Alkmaar, omdat hij op gezegde kruising had verzuimd een hoorbaar signaa te geven, met gevolg dat een carambole over twee banden volgde met een driewielige bak fiets, waarmede de zuivelhandelaar G. Hoek zijn cliëntèle bediende. De fiets bekwam eeni ge schade en drie pond versch gekarnde roomboter had zich gemesallieerd met de straatmodder, die de Bergerbrug bedekte, dus was eveneens waardeloos geworden. De niet verschenen automobilist huldigde ver moedelijk de stelling, wie zwijgt, stemt toe en werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen en schadebetaling ad 4.40. EEN BESCHONKEN STELLETJE OP DEN RIJWEG. Auto maakt een dubbele salto! De heer P. Blankman, rentenier te Alk maar, genoot op 24 Dec. op den rijkskanaal dijk onder Schoorl, tusschen Schoorldam en Zijpersluis, het weinig benijdenswaardige voorrecht, met zijn kalm rijdend wagentje, te worden aangereden door een met onverant- woordelijken vaart hem achter op rijdenden auto. Dit vehikel sloeg een paar maal over den kop en kwam weer op de wielen te staan, echter met verlies van twee passagiers uit de z.g. kattebak, die op den weg waren gesmakt en er niet te best aan toe schenen Een toe vallig voorbij rijdende geneesheer verleende nog eenige hulp maar blijkbaar had geen der passagiers later veel last van het avontuur ia kwam den neer Blank^m, zjooftfr hii he- 'fxovinciaal 'Flieuws Zoo ééns in den winter zorgt de vereeni ging „Algemeen Welzijn" dat hare leden een gezellige avond kunnen medemaken, zoo ook heden. En in tegenstelling met zijn voor gangers, waar slechts enkelen hunnen be- langstelline toonden, was heden het bezoek vrij goed te noemen. „Bonte avond" vermeldde het protrram en inderdaad werd er voor afwisseling4 zorgd. De heer von Fridagh opende als J* voorzitter, wegens ontstentenis van den zitter, die was verhinderd wegens ziekte zijn gezin. e 'n Hierna gaf de secretaris, de heer Zuurbier een kort overzicht van doel en werken Jnï' W., waaruit we merken, dat naaS bibliotheek, welke zoo uitstekend wordt hT heerd door den heer Zaadnoordijk nog env le andere dingen worden terhand genomlT o.a. het samenstellen van een leesgezelscha Hierna begon het eigenlijke program»?' Een kwartet uit het Schoorlsche fanfareconw onder leiding van haar directeur Anderson gaf een viertal nummers „Lente, 7onW Herfst en Winter" ten beste, welken Jij goed werden gespeeld en veel bijval von de» Enkele leden van de tooneelclub „Nieuw Leven" gaven een tweetal een-acters ten beste, voor de pauze luim, na de pauze ernst heel goed vertolkt. De bekende declamator Nico Splinter vulde verder de avond met enkele liedjes en declamatie op de hem eigene wijze, terwijl den heer Maars, hoofd der O. L. school te Schoorl dat gedeelte voorlash uit de roman „Fluitefluiters opont. houd", waarbij het oude pastoortje besla» legt op flierefluiter als koster. Heel verdien: stel ijk werd het moeilijk te vertolken bantsch dialect voorgedragen en genoot ei' een van dit programma gedeelte. Vermelden we nog dat de voorzitter ,u. heer Splinteren zijn bruid hartelijk toe^ en, wel vermoedende dat geen stagnatie w,\ komen in de trouwplechtigheid, welke de \o\. gende dag zou plaats hebben, offreerde hs namens Algemeen Welzijn en mede namens zijn gezin, het bruidspaar blijvende bloemen voor de aanstaand», huiskamer. De avond is goed geslaagd en er kan ge zegd worden dat A. W. voor leden en genoo- digden voor een gezellige, aardige avond heeft gezorgd. "Op de veiling van plantgoed gladio len dooi de Bloembollenveilingsvereeni- ging „Westfriesland" was de belangstel- ling groot. De prijzen waren echter lager dan de vorige maal. Geboren: Johannes Cornelis Gerardus z. van G. H. J. Hemmer en C. M. Tromp. Lourentius Petrus Maria z. van J. Zonneveld en G. Gooijer. Wilhelmina Agnes Johan- na d. van J. v. 't Hof en A. Pruis. Overleden: Johanna Schrevel, 74 j., won. te Velsen. Jansje Scheerman, 54 j. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden t<-: Vorige STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl. 1912 4 y, 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc Nederl. Ford PWlips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn -i Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia j Oostkust i t Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. koers lOO'/j lOl'/is 9 Vs 59% 54% 51 VJ 1171/4 251/r W/s 521;, 2V;c 10C/i 10 94% 11% 51%« 19% 1 9/l6 2Vs 3% 25%, 3%6 5 7/w 6Vi« 167% 10*/i 64 33i/s 2> 60 114 13 103 l/a 116% 13>«/16 74% 55/ig 41/u 51 19 18% 1 Va 1% 2% 2'/, 14 141/s 48 14U/a 1 Vs H 124 35% 3i%6 68 ll3/is pl.m. 10.30 59Va 56 52% 26 2%6 100 1C6-7 97-/. -7 Dl/1 69/ig I 1 Vs 1*% *Va 26 Vs-3/ 3% 2% 16 1 6 337a 116 11 103 mu t 51%; 4% 524-34 20 20 1%6 12 50 143 14 118 127 38 5 6b Va pl.ro. 10.4/) pl.m. ll.UC 26i/i-7 103 104}-54 iu4j 6; 96-V2 90Va t9/ia 54"9/l6 12% 12%6-i pl.m. 11.15 103»/, 105, 964-% 12-% 1687,-9 1694-% 1091 ft 104 1391/4-4 139)-40 4 9/io 53 «%6-è 53 "Vs 140 4%'t 531/4 !5'/j PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM- NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs k 4 Brussel (Belga) Bazel 1 Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm t ^*1° t New-York llftUl I x t Jl Vorige koers 8.43 59:12i/a 9.75 34.74 37.-0 44 60 43.20 2.47%$ L2Ju Koers op heden 11 uur S.43 59 15 9./5Va 34,74 48.20 37 70 44 80 43 30 2. 1260

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12