Van Rommelzaken Hobbelde 1 - 'Jkooinciaat 'Hieuws WINKEL. KOEDIJK. HENSBROEK. ZIJPE. UITGEEST. GR AFT. DE RIJP. ZUIDSCHARWOUDE. STOMPETOREN. Zij moet een uifsfekend middel fer verzorging van haar fanden WESTWOUD. HOOGKARSPEL. ZWAAO. SPANBROEK. ftuitadatuL DE KWESTIE DER KOLONIALE TROEPEN IN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. NIEUWE SCHERPE VERORDENINOEN IN DUITSCHLAND. De doodstraf voor hoogverraad. DE KARL MARX-HERDENKINO IN HET SPORTPALEIS OESLOTEN. DE FRANSCHE SENAATSZITTING VAN GISTER. De debatten over de Ieger- begrooting. De kortingen op de leger begrooting door den Set^taf goedgekeurd. ERNSTIG ONGEVAL BIJ ANTWERPEN. Vier arbeiders in de Schelde verdronken. ENGELAND FN HET VERRE OOSTEN. Vervolgens werd overgegaan tot de rond vraag. De heer Blaauboer wist niet of het hier op zijn plaats is, maar 2ou graag even wilen spreken over het volgende: Voor en kele weken stond in de ..Schager Courant" een ingezonden stuk, onderteekend met het pseudoniem Opmerker. Deze uitte zich op lage wijze over een raadslid. Waarom noemt zoo'n man dan zijn naam niet? Een paar da gen daarna sprak spr. iemand aan, die het verschrikkelijk vond, iemand zoo te beleedi- gen. Nu voor drie weken werd me medege deeld, dat wel mijn persoon bedoeld was. Ik zou dan aan den Barsingerweg zijn rondge gaan om te zeggen, dat de loonen omlaag moesten. Ik zal er wel voor oppassen En dat is immers toch niet van mij alleen afhanke lijk. Maar de indruk wordt toch gevestigd: „Blaauboer is de man, die de loonen drukt". Spr. verlangde geen oordeel van den raad hierover, maar wilde onder de aandacht brengen dat het niet aangaat iemand te belee- digen, zonder dat hij de zaak goed kent. Hij moet zich hebben overtuigd, dat de zaak is, zooals hij die voorstelt. Na nog een opmerking van den heer Vis ser werd de discussie over dit punt gesloten De heer Ooossens vroeg naar den lantaarn paal die aan den Molenweg zou worden ge plaatst. De voorzitter deed toezegging, dat de paal zal worden geplaatst. Hierna sluiting. De onderafdeeling „Het Noorden" van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren herdenkt op 27 Mei a.s. haar 25-jarig be staan. Tegelijk met het jubileum der vereeni ging, herdenkt de heer A. de Ridder secre taris der gemeente Winkel, het feit, dat hij als mede-oprichter der vereeniging ook ge durende 25 jaar het secretariaat der ver eeniging heeft vervuld. Waar de oprichting te Schagen heeft plaats gehad zal ook daar het jubileum worden herdacht. Zaterdagavond herdacht de Gymnastiek- vereeniging „Sparta" onder groote belang stelling haar 50-jarig bestaan. Na opening door den voorzitter, die allen een hartelijk welkom toeriep, werd door de leden aan de vereeniging een nieuwe vlag aangeboden en door den beschermheer, den heer J. Koster, burgemeester van Winkel, de eere-medaille daaraan gehecht, een hcrinne- ringsmedaille aan het 50-jarig bestaan. De beschermheer sprak vervolgens de feestrede uit, waarin hij herdacht de nog in leven zijnde oprichters en een overzicht gaf van de belangrijke gebeurtenissen welke zich in de afgeloopen 50 jaren, hebben voorge daan, begonnen met 14 leden, telt de ver eeniging thans 260 leden, groot en klein. De rede eindigde met den wensch, dat de ver eeniging zoo moge voortgaan tot in lengte van dagen. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester naast de beste wenschen voor de vereeniging, een lauwerkrans aan, versierd met de nationale kleuren. Winkel's Harmonie, de arbeiders zangver- eeniging „Pieter Jelles", de rederijkerska mer „Ons Genoegen" en de gemengde zang- vereeniging „West Frisia" verleenden alle hun medewerking en gaven blijk van hun be langstelling bij het 50-jarig bestaan dezer plaatselijke vereeniging. Het geheel vormde een programma vol afwisseling en was een waardige herdenking dezer gebeurtenis. NIEUWE NIEDORP. Het Nut alhier heeft hare laatste bijeen komst in dit seizoen wederom gehouden ten huize van den heer J. v. d. Molen. Het publiek dat de zaal tot in de uiterste boeken had bezet, heeft volop genoten van ihet vele wat werd geboden. Na een hartelijk openingswoord van den heer Vethman werd door de ciub een too- neelavond opgevoerd, dat in alle deelen goed verzorgd was en waarmee een warm applaus werd behaald. Achtereenvolgens werd iets ten beste ge- ;even door mej. L. Bood. de heeren S. v. d. ord, S. Schuurman en R. Rougoor. De heer P. Bakker en mevr. Vethman, de heer Zwaag, mevr. A. Winkel, de dames Bood, de heer Druif, de heer en mevr. Schoen. Ook hier ontbraken de revue-girls van Hebe niet (suc cesnummer). pianobegeleiding mej. T. Beers, mevr v. d. Molen. Tenslotte werd nog een verloting gehouden, wat een gewilde at tractie was Het geheel heeft alles gemaakt tot een prachtavond. Aan tooneelapel, zang en voordracht was geen gebrek en het dave rend applas bewees veel al dat men over de weergave tevreden was. Na afloop dankte de voorzitter de heer Vethman allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen nutsavond, in 't bij zonder een woord van dank richtend aan den heer C. Groot vooi het gratis beschikbaar steilen van zijn autobus. Met een gezellig bal met muziek van de" fam Kos, is deze laatste avond geworden tot een knallende avond, waarop door allen vol op is genoten, en waarop een stemming heerschte. die ons de crisistijden nog eens deed vergeten. Een compliment aan de samenstellers is hier wei op zijn plaats. 'Zondagavond werd nogmaals in het café van den heer Jb. Groot door do kin- derklasse van de vereeniging Zanglust, onder leiding van Corn. Jonker uit Alk maar, het Moorenschip ten beste gege ven Medewerking werd verleend dior de heeren Haasbroek, Nettie Wijn, Rens Geus, mevr. JonkerJonker en de mu ziek van het strijkorkest met Corn. Jonker aan de piano. De tooneelaankleeding en costuums w*ren uitmuntend verzorgd. Bij het tweede bedrijf bleek ons dat men den vorigen keer geleefd had dat het Moo renpaleis een ware verrukking was voor de oogen en de verschillende belichting bij de dansen was zeer goed. Mevr. Jonker—Jonker had bij open doek applaus en bloemen in ontvangst te nemen voor haar keurige dansen Na he» derde bedrijf was er een luid ap plaus. I)e voorzitter dankte in de eerste plaats <len heer Jonker. Gebr. Molenaar en de heeren Jb. Stijn en Prins en alle medewerkers voor hun vele werk. Het was een goed geslaagde avond. Gisteravond werd alhier een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer G. den Das, was wegens huiselijke omstandigheden afwezig, evenals burgemeester en wethouders, waar om dan ook de heer Koppenol, hoofd der school, de leiding van den avond op zich nam. Deze sprak er zijn spijt over uit, dat niet meerdere ouders waren opgekomen. Hierna werd de leiding overgegeven aan den heer G. B. M. Niestadt uit Hilversum, die verschillende films zou vertoonen, o.a. Brand op de P. C. Hooft, Uitbarsting van Vuurspuwende berg, van twee circuskinderen. Hierna volgde pauze, waarin verkiezing van bestuursleden voor de oudercommissie plaats had. Aftr. mevr. Rljtoc C. Bas, O. den Das, A. Bart en D. Kort. Deze laatste was niet herkiesbaar. De anderen werden herbenoemd en namen hun benoeming aan. Voor den heer Kort werd gekozen de heer Van Vuure, die de benoeming aannam. Hierna werd de film weer voortgezet, tot dat ook aan dezen gezelligen avond een einde kwam. De heer Niestadt ontving een woord van hulde en hem werd een tot weersziens toe geroepen. Hierna werd de heer Kort door den vice- voorzitter dank gezegd voor de vele werk zaamheden, die hij als bestuurslid heeft ver richt. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd slechts door enkelen gebruik gemaakt. Hierna volgde sluiting en de gelegenheid toi bezichtiging van schriftelijk werk en hand werken. Het aantal kiezers volgens de kiezerslijst dezer gemeente voor het jaar 1933—1934 bedraagt 2867. In het jaarverslag van de afd. Uitgeest van de Noord-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis, lezen we o.a., dat de voorzitter en penningmeester gedurende een periode van 12 jaren hunne resp. functies hebben vervuld, dat het ledental van 402 terugge- loopen is tot 392. Van de artikelen, ligtenten enz. is wederom een veelvuldig gebruik ge maakt. Opgemerkt werd evenwel, dat vele personen eerst dan lid worden, wanneer ze artikelen e.d. der vereeniging noodig hebben. Om dit in den vervolge meer tegen te gaan is in de gehouden vergadering een bepaling daaromtrent vastgesteld. Van het badhuis is ook dit afgeloopen jaar een goed gebruik gemaakt. Evenwel is door de meer grooteren een minder gebruik gemaakt. Vermoedelijk vindt dit zijn oorzaak in het verbod van gemengde of familiebaden. Door de wijkzuster zijn in totaal 3264 be zoeken afgelegd en 5 ziekentransporten, en zijn ten dienste van 40 patiënten en 42 ge zinnen voor de t.b.c.-bestrijding 501 bezoe ken afgelegd. Naar sanatoria werden uitge zonden 5 patiënten. Uit de rekening blijkt, dat de uitzendingen hebben gekost 2264.65. Hiertoe werd ver kregen van de gemeente 1500 subsidie, van het steunfonds N.H. 400, steunfonds N.C 97.50, van particuliere bijdragen 78, door de afdeeling 189.15. Deze rekening sluit met een nadeelig saldo van 336.79 (ontvangsten en uitgaven 3201.27)1 De rekening van het Witte Kruis heeft een ontvangst en uitgaaf van 2424.67, met een nadeelig saldo van 148.06 en de wijkver pleging met een ontvangst en uitgaaf van f 2466.90, met een nadeelig saldo van 497.05. welk bedrag zal worden terugont vangen van de Provinciale Commissie. De heeren J. A. J. Sehregardus en C. A. Mulder, aftredende bestuursleden werden als zooda nig herkozen. De door B. en W. vastgestelde kiezers lijst der gemeente Graft vermeldt. 673 kie zers voor de Staten-Generaal en Prov. Sta ten en 648 voor verkiezing leden gemeente raad. De arbeiders-zangvereeniging „Voor waarts" gaf Donderdag haar eerste uitvoe ring onder leiding van den heer A. Vink, directeur dier vereeniging. Een heel mooi programma werd afgewerkt er werd n.I. zang, voordracht en declamatie door de leden gegeven. Daarna werd overgegaan tot een gezellig bal. De vrouwenvereen. T.O.N.E G.I D.O. zal op 8 April wederom eene tentoonstelling houden van door de leden vervaardigde handwerken. Wij vernemen dat vergunning zal gevraagd worden voor het houden van een aan die tentoonstelling verbonden verlo ting. Vrijdagavond had in het café Kamsteeg te Stompetoren het officieele afscheid plaats, tusschen het bestuur van het Witte Kruis al- deeling „De Schermer", en de magazijn meesteres mejuffrouw de wed. Jb. Valk. Aan haar was op haar verzoek per 1 Maart eervol ontslag verleend. De voorzitter dr. H. Heringa gaf een overzicht van het vele werk dat mej. de wed Jb. Valk in de 22 jaren dat zij bedoelde functie had waargenomen, verricht heeft. Tijdens de 18 jaren die spreker als genees heer alhier werkzaam was, heeft hij zeer prettig met haar samengewerkt. Zij had van haar taak een zeer goede opvatting en wist steeds de juiste toon te treffen. Haar groote ambitie voor haar werk en de nauwgezette plichtsbetrachting die zij betoond heeft was voor het bestuur reden geweest, om het af scheid op deze wijze te doen plaats vinden. gebruikt hebben. Men kan niet vroeg genoeg beginnen met acht te geven op de fanden der kinderen. Verzorging vanaf de prilste j'eugd ver hindert tandcaries en andere ziekten van de tanden en van het tandvleesch. Spoort Uw kin deren ertoe aan, voortaan na iederen maaltijd Odol tandpasta te gebruiken. Odol-tandpesfa is een zuiver, zacht, reinigend preparaat, buiten gewoon geschikt voor kinderen. Odol-tandpasta spaart het tandglazuur en houdt de tanden parelwit en den mond en het tandvleesch zuiver en gezond. Tube 35 cent Groote Tube 60 cent Spr. bracht haar, mede namens het be stuur en de leden, zijn grooten dank, voor alles wat zij voor het „Witte Kruis" gedaan heeft en bood haar als blijk van waardee ring een enveloppe met inhoud aan. Mejuffrouw de wed. Jb. Valk bedankte met eenige welgekozen woorden den voor zitter en het bestuur en sprak den wensch uit, dat haar opvolgster, die ook aanwezig was, haar taak met even veel toewijding zou vervullen, als zij steeds gedaan heeft. In verband met haar reeds vergevorderden leeftijd had zij gemeend, dit ontslag nu te moeten vragen en zij was zeer verheugd, dat haar werk dat zij steeds volgens haar beste weten gedaan had, zoo gewaardeerd werd. Het Kerkbestuur heeft met huurders van boerderijen en landerijen een onderhandsch accoord gesloten, waarbij dezelfde huurders de p'aatsen blijven bewaren en het land ge bruiken. i Als vo'ontair ter gemeente-secretarie is benoemd de heer W. van der Wey te Enkhui zen. De omzet van de veiling „Bangert e.o." bedroeg over het afgeloopen jaar 592017,38. Alhier werd een zekeren G. M. Gr. te Heerhugowaard betrapt op het stelen van een rijwiel. Bij huisonderzoek werden te zijnen huize een viertal fietsen aangetroffen, alle van diefstal afkomstig. De politie deed derhalve een goede vangst. De Hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie heeft gister met groote meerder heid van stemmen besloten alle koloniale troepen uit te sluiten van de door de hoofd commissie reeds goedgekeurde unificatie der legers binnen een s>steem met korten dienst tijd en beperkte troepencontingenten. De koloniale legers zijn door dit tel uit prac- tisch vrijgesteld van alie toekomstige ontwa peningsmaatregelen. De groote koloniale mogendheden Enge land. Frankrijk en Nederland hebben zich krachtig verzet tegen de opneming van koloniale legers in de unificatie der leger- stelsels. De Fransche minister van koloniën Sar- raut en de minister van luchtvaart, Pierre Cot, hebben de zitting bijgewoond. De verte genwoordigers van Frankrijk en Engeland verklaarden, dat de koloniale troepen een politietaak hebben te vervullen, welke bij de voorgenomen verkorting van den diensttijd tot 8 a 9 maanden onmogelijk zou kunnen worden ten uitvoer gebgd. Pe Engelsche onderstaatssecretaris van buitenlandsche za ken, Anthony Eden, verklaarde dat de kolo niale troepen van het Britsche rijk onmogelijk hun taak, welke moeilijke, zeei groote disci pline en verantwoordelijkheid eischt. zouden kunnen opdragen aar. jeugdige recruten. De vertegenwoordigers van Duitschland en Italië daarentegen verklaarden, dat de koloniale troepen, w-lke zich in of in de na bijheid van het moederland bevinden een onafscheidelijk gedeelte van het leger van het moederland vormen en daarom aan de zelfde regels als dergelijke legers zouden moeten worden onderworpen. Nadolnv zeide o.m. dat Frankrijk in den wereldoorlog 1 millioen man koloniale troe pen heeft gebruikt en dat de in Frankrijk of in de dichtbijgelegen Fransche koloniën ge- stationneerde koloniale troepen op ieder oogenblik en od dezelfde wijze dienst zullen kunnen doen als de rest van het Fransche leger. De hoofdcommissie verwierp evenwel eerst met 16 te^en 2 stemmen (Sovjet Rusland en Turkve), Duitschland en de Ver. Staten ont hielden zich van stemming, de kwestie der uitbreiding der unificatie van legers tot alle koloniale troepen en vervol eens met 8 tegen 5 stemmen fDuitsrhland. Italië. Hongarije, Bulgarije en Noorwegent de uitbreiding op deelen van het koloniale w<>»- Officieel wordt medegedeeld: In de Duit sche kabineiszitting van Maandag is het ontwerp van een verordening inzake verraad jegens het Duitsche Volk en hoogverraderlijk optreden afgehandeld. De bestaande bepalin gen zijn verscherpt. De strafbepalingen heb ben ock betrekking op berichten, welke in het buitenland worden verspreid. Voorts heeft het kabinet afgehandeld een verordening betreffende de salarissen van di rectieleden en vooraanstaande ambtenaren in door het Rijk gesubsidieerde ondernemin gen, waardoor de mogelijkheid wordt ge schapen onverantwoordelijk hooge en uit den tijd zijnde salarissen en vergoedingen te ver lagen. Hierbij is het begrip van financfeele bijstand door het Rijk zeer vérgaand. Voorts besloot het Rijkskabinet tot intrek king van het besluit van 15 Augustus 1932, waarbij ambtenaren buiten dienst verboden was bij politieke betoogingen dienstkleeding te dragen. Nog voor de verkiezingen Is een proclama tie der rijksregeering te verwachten, welke een balans der afgeloopen veertien iaren zou vormen. Verraad van militaire geheimen kun nen eventueel met den dóód wórden gestraft. De 50ste herdenking van den sterfdag van Karl Marx had de districtsorganisatie der SPD aanleiding gegeven Maandag avond een meeting te beleggen in het Sport paleis te Berlijn. Als spreker zou optreden Artur Cris- pien, do:h deze valt onder een spreekver hod. In zijn plaats zou de hoofdredacteur van de „Vorwarts" Friedrich Stampfer de herdenkingsredevoering uitspreken. De bij eenkomst nam evenwel een vroegtijdig einde. Na eenige zang- en muziekvoordrachten nam Stampfer het woord. Reeds direct nadat Stamnfer begonnen was, hij zeide o.m dat een Marxist zeer veel geleerd moet hebben, dat evenwel een anti-marxist niets behoeft te weten, greep een politic-officier in. Deze sloot de Mieenkomst. Er ontstond groot kabaal. Een fluitconcert liet zich gerui- men tijd hooren. De voorzitter der afdeeling Berlijn van d* SPD, Franz Kuenstlerm deed een dringend beroep op de discipline. Hij slaagde er dan ook in de betoogers te kalmeeren, die ten s'otte onder het roepen van „Berlijn blijft rood" en het zinnen van de „Internationale" het Sportpaleis verlieten. Tijdens de debatten over de legerbegroo- ting hebben de voorzitters der drie groote commissies (legercompiissiê), commissie voor marine-aangelegenheden), zich in den Fran- schen Senaat tegen de beraamde schrappin gen verklaard, daar zij deze niet in overeen stemming achten met de veiligheid van Frankrijk, indien niet tevoren een ingrijpend reorganisatieprogram zal zijn verwerkelijkt Generaal Bourgeois verklaarde namens de commissie voor luchtvaart, dat men zich bij deze reorganisatie niet mag beperken tot een navolging van Italië, maar dat men uit het Italiaansche luchtvaartstelsel slechts de voor- deeüge punten moet overnemen om daarbij zelf iets origineels en vooral doeltreffends te scheppen. De bekende Senator Eccard wendde zich eveneens tegen de schrappingen. Frankrijk, aldus spreker, heeft een nabuur, die zich wapent. GisVren nog heeft Hitier het ver drag van Versailles aangevallen. Hei Prui sische ministerie voor onderwijs heeft er op gewezen, dat de Duitsche jeugd op den oor log moet worden voorbereid. De strijd om de Duitsche cultuur in den Elzas is slechts de voorlooper van verdere eischen. Pas on langs heeft men nationaal sociaHstische troepen in Hueningen waargenomen, Als vertegenwoordiger van den Elzas kan spre ker derhalve niet toestemmen in schrappin gen op de legerbegrooting. M;nister-president Da'adier lichtte de houding der regeering toe en verklaarde dat het parlement nog voor het einde der voi gende maand over een reorganisatieprogram zal hebben te beslissen. Voor de luchtvaart geeft Frankrijk veel grooter bedragen uil dan alle andere Europeesche landen. Spre ker zeide er van overtuigd te zijn dat men op het gebied der luchtvaartbegrooting nog veel meer zal kunnen bezuinigen. Daladier verklaarde er van overtuigd te zijn, dat Frankrijk zich te allen tijde zal kunnen ver- dedigen, daarom is hij geenszins ongerust over de veiligheid van het land. De vroegere president der Republiek Mil lerand. legde er den nadruk op, dat het niet tnogehjk is onder de huidige omstahdighe den het leger, de marine en de luchtstriid- krachten te verzwakken. Daladier antwoordde, dat niemand be Weert, dat de beste veiligheidsgarantie in dé ontwapening van Frankrijk bataat, [w ontwapening moet zich veeleer Vit alle lan den uitstrekken en worden gecondoleerd In dien men de verschillende sprekers hoort" Schijnt het alsof Frankrijk zich moet bewa penen en den diensttijd van 18 maanden weer moet invoeren. Spreker en zijn vrien den zijn tegen de meening, dat men 2otider de veiligheid van het land in gevaar te bren gen, een minder kostbaar defensieappiaraat zou kunnen organiseeren dan thans. De Fransche Senaat heeft gister goedge- keurd, dat op de legerbegrooting 508 millt oen franken zullen worden bezuinigd. Minister president Daladier heeft zich ge noodzaakt gezien de kwestie van vertrouwen te stellen, ten einde het artikel aangenomen te kriigen. De Senaat heeft met 180 tegen 117 stemmen zijn vertrouwen in het kabinet uitgesproken en daarmede tegelijkertijd alle wijzigingsvoorstellen op dit hoofdstuk der be. grooting verworpen. De Fransche senaat en de kwesfia dér belastbare inkomens. De Senaat heeft met 224 tegen 38 stem. men zijn standpunt in de kwestie van de be. lastingvrije sa'arisgrens gehandhaafd De regeering heeft niet de kwestie van vertrou wen gesteld. Daladier hoopt, dat hij de Kamer bij dp behandeling van het ontwerp in derde lezing, welke gisteravond aanving, tot een compro mis zal kunnen bewegen, zoodat hij dan hij de behandeling in derde lezing in den Se naat de vertrouwenskwestie zal kunnen stel len. De beslissing ligt bij de socialistische ka merfractie. Het is nog allesbehalve zeker of de senaat de salarisgrens van 9000 tot 12.000 franken zal willen verhoogen. Niettemin gelooft men in parlementaire kringen, dat de zaak in orde zal komen. Daar 't thans gaat om een twaalfde begroo- tingsdeel voor de maand Maart, moet men dezelfde moeilijkheden verwachten bij de dé batten over het definitieve begrootingsplan. De toekomst der regeering is dus nog niet zeker. Gisteravond te ongeveer half vijf is bij het meeren van het s.s. „Maiumbe" van de Cie. Maritime Beige, aan den driivenden aan- legsteiger te Hemixem bii Antwerpen, een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan vier perso nen het leven heeft gekost. Tengevolge van de gieftij, is een kabel, waarmede een der drijvende pontons aan den wal vastgemaakt was, gebroken. De pon ton werd door den stroom medegesleurd. De brug die er op rustte brak nrddendoor. 12 arbeiders die zich erop bevonden, kwa men in de Schelde terecht. Een motorboot sne'de onmiddellijk te hulp en wist verschil lende drenkelingen op te pikken. Vier man zijn verdronken. Het Engelsche kabinet heeft gister een bi- zondere zitting gehouden, waarin op grond van Engelsche consulaire rapporten de toe stand in het Verre Oogten werd besproken en waarin werd besloten, dat de Engelsche re. geering van 27 Februari af geen uitvoerver gunning meer zal verstrekken voor welke ar tikelen dan ook, welke voorkomen in de be schikking van het jaar 1931 In zake den wapenuitvoer. Deze rege'ing geldi lot zich de gelegenheid zal voordoen voor een inter nationale beraaasla".ng eii beslissing- Deze beslissing zal geen betrekking hebben op vi- geerende leveraii'ie-ov;reenkomst;n Gister zijn in het Lagerh: is de debatten aangevangen met betrekking tot het Verre Oosten De leider der opposi.te Landsoury leidde de bespreking in door het formeer voorstel in te dienen de begrooting van bui tenlandsche zaken met 200 te verlagen. Lansbury eischte een duidelijke regeeriugs- verklaring betreffende de verplichtingen, welke Engeland tegenover andere regeerin- gen heeft „bij zekere gebeurtenissen en voorts de verzekering, dat de Engelsche po* litiek zich niet zal laten leiden door motieven in verband met de uitbreiding van het com munisme. Sir John Simon antwoordde dat het cipe, waarvan de Engelsche regeering mo 113. Jan vertelde hen zijn wederwaa. :he- den en zag al gauw, dat hij toch bij beschaaf de menschen terecht was gekomen. Hij vroeg of ze ook een marktplein hadden, waar hij zijn waar te koop aan kon bieden. Nu, 4at kon gebeuren, en zoo stond Jan den volgenden dag Dij een vlug in elkaar gemaakt stalletje. 114. Hij wilde hun een prachtig haarm' verkoopen. Binnen het uur verkondigde had hij op een kalen schedel een pracht a dos geplant. Nu er stonden verscheidene g de bollen om hem heen. Onder hen was ook een, die er graag wat voor over ha weer eens flink haar op zijn hoofd te "e

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6