Amstecdamsche. !Beuts JlecAtszakeit £uchtoaact Jietk Sxhooi JiCmwetMs \ÏU ff ffasis# ss 5/» DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. De candidatenliist van de Christelijk-Historische Unie. Het dagelijksch bestuur van de Christelijk- Historische Unie maakt in de Nederlander bekend, overeenkomstig artikel 22 der sta tuten. dat, als ressu'taat van de stemmingen in de zeven groepsvergaderingen, de candi- datenlijst der linie is samengesteld als volgt: 1. jhr. mr. D. J. de Geer, 2. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, 3. J. Bakker, 4. J. R. Snoeck Henkemans. 5. dr. H. J. Lovink. 6. H. W. Tilanus, 7. jhr. mr. F. Beelaerts van ■Blokland, 8. J. Weitkamp, 9. dr. C. W. Th. baron van Boetzeiaer van Dubbeldam, 10. mej. mr. C. F. Katz. 11 J. M. Krijger jr., 12. jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, 13. mr. dr. A. A. van Rhijn, 14. mr. dr. N. G. Veldhoen, 15. T. Krol, 16. mr. J. A. de Visser. 17. M. A. Marra, 18. mr. dr. J. van Bruggen, 19. D. J. Meltema, 20. P. J. Nahuisen. 21. J. C. Wolthuis. 22. J. van der Matei. 23 W. F. C van den Broek 24. C Verhoef, 25. mr. M. C de jong, 26. A. Broen, 27. C. Seunninga, 28. H. Koerselman, 29. F. A. Kraayeveld, 30. M. Prins Azn. Candidaten Harv. Oeref. Staatsparln. 1. ds. C. A. Lingbeek. te Urk; 2. B. G. Peereboom, te Den Haag; 3. ds. L. C. W. Ekering. te Amsterdam; 4 K. Eelderink, te Vianen; 5. F. de Jong, te Koudum; 6. J. Prins, te Oldebroek; 7. J van der Pol, te Veen; 8. P. van Ooyen. te Middelburg; 9. H van der Mheen. te Lunteren; 10 G. H. Alblas. te Den Haag; 11 W. F. Lefèvre, te Leiden: 12. ds. F C Willekes, te Spijk; 13. S. Boersma. te Apeldoorn; 14. ds. C. Hooy- kaas, te Uitwijk: 15. H. A. Vromans, te Heemstede; 16. Van Herwaarden te Weesp; 17. ds A. C. G. den Hertog, te Rotterdam; 18. ds K. H. E. Gravemeyer. te Den Haag; 19. ds. ff. E. Gravemeyer, te Amsterdam. PERSONEELE BELASTING. Mogelijkheid voor de gemeente besturen om de restaurants e. d. inrichtingen van deze belasting voor een belangrijk gedeelte te ontlasten. Ontheffing voor niet gebruikte motorrijtuigen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de personeele belasting. De regeering stelt voor, aan gemeentebesturen de vrijheid te verlee- nen om koffiehuizen, restaurants en andere inrichtingen tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling, te belasten naar het tarief voor winkels en iogement of naar dat voor gemeubileerde kamers. Voorts wordt voorgesteld, een regeling te treffen, krachtens welke aan houders van een motorrijtuig, die zich om financieele re denen genoodzaakt zien hun rijtuig voor ge ruimen tijd buiten gebruik te stellen, onthef fing van de personeele belasting kan worden verleend. uit den Haag (genoemde G. ernstig) werden gewond. Zij bekwamen brandwonden in het gelaat en aan de handen en werden door den geneeskundigen dienst overgebracht naar net ziekenhuis aan den Zuidwal. Het ongeluk zou aan eigen onvoorzichtigheid toe te schrijven zijn. De 18-arige G. is in den afge- loopen nacht aan de gevolgen overleden. VERKEERSONGEVALLEN. Kind_overreden. Het achtjarig zoontje van den heer Kollen i;e De Krim (O.) werd gistermiddag door een auto gegrepen en overreden. Het ventje be- cwam ernstige verwondingen aan hoofd en romp. Zijn toestand is zorgwekkend. De auto is na het gebeurde doorgereden, ten onderzoek wordt ingestekh UITZENDING REDE PRESIDENT ROOSEVFLT. De K. R. O. deelt mede, dat de rede van president Roosevelt op Zaterdag 4 dezer uit gezonden zal worden van 17.50 tot 18.35 u AANVARING IN DEN NIEUWEN WATERWEG. Iii den afgeloopen nacht te ongeveer 1 uur heeft bij Hoek van Holland op den Nieuwen Waterweg een aanvaring plaats gehad tus- schen het circa 3000 bruto registerton me tende Deensche motorvrachtschip Bretagne en het Engelsche stoomvrachtschip Redsea De Bretagne kwam met een lading van on geveer 1(X)0 ton stukgoed voor China van Rotterdam, de Redsea was binnenkomende De aanvaring werd veroorzaakt doordat het Deensche schip uit het roer liep. Beide sche pen werden ernstig beschadigd. De Redsea kon de reis naar Rotterdam vervolgen, de Bretagne maakte echter zulk een ernstige waterschade dat het voorschip gedeeltelijk zonk. Met L. Smits en Co.'s bergingsmaatschap pij is contract gemaakt voor de berging van schip en lading. De bemanning is aan boord gebleven. Zij loopt geen gevaar, aan gezien reeds in den vroegen morgen ber gingsvaartuigen langszij van het schip meerden. De plaats van het ongeval be vindt zich ongeveer 300 M beneden de sema- phore. De Bretagne ligt op een voor de scheepvaart uiterst ongunstige plaats De binnenkomende Harwichboot moest in dit verband naar zee terugkeeren, doch kon later toen het lichter werd, binnenkomen. Nader wordt gemeld: De Bretagne liep uit het roer ter hoogte van de Berghaven, toen het schip een rijks- loods wilde overzetten. De Bretagne kwam dwars in den Waterweg te liggen met het achterschip in den vaargeul. De Redsea kon niet tijdig meer uitwijken en trok de Bre tagne aan bakboordzijde. De Redsea bekwam een groot gat aan stuurboordzijde bij den voorsteven, terwijl ook de sloepenconstruc tie zeer ernstig werd beschadigd. De Redsea is op eigen kracht opgestoomd naar de Mer wehaven te Rotterdam. Toen het s.s. Bre tagne zich in zinkenden toestand bevond, is het nog op eigen kracht zooveel mogelijk naar de Zuidzijde van den Waterweg ge varen. Omtrent de scheepbotsing die in den afge loopen nacht op den Nieuwen Waterweg heeft plaats gehad, vernemen wij nog, dat de botsing zulk een hevige knal veroorzaakte, dat vele menschen uit Hoek van Holland uit hun slaap werden opgeschrikt. Het schip zit thans over een lengte van 20 M. onder water. Door het gat is een deel van de lading weggedreven. Bij de botsing hadden geen persoonlijke ongevallen plaats. Het ber gingswerk is opgedragen aan van der Taks Bergingsbedrijf te Rotterdam. Hedenmorgen is besloten het schip te laten zitten tot van middag ongeveer 5 uur, wanneer het water hoog zal zijn. ONVOORZICHTIGHEID. Een doodelijk slachtoffer, twee gewonden. Gisterenochtend omstreeks 10 uur heeft in de rubberfabriek Vredestein aan den Haag weg te Den Haag een ernstig ongeluk plaats gehad. Tengevolge van het te vroeg openmaken van een vulkaaiseearketel ontsnapten water en stoom, waardoor de 18-jarige ketel jongen P. A. G. uit Loosduinen, de 17-jarige J. H v. O. uit Wateringen en de 14-jarige S. B FIETSENDIEFSTALLEN IN HET GOOI Zware straffen. Te Hilversum, Laren en andere Gooische gemeenten verdwenen in den zomer van het vorige jaar zeer veel rijwielen. Met veel moeite slaagde de politie er in, de daders, waarvan een gedeelte minderjarig, op te spo ren en te arresteeren. De zesde kamer der Amsterdamsche rechtbank deed gistermiddag in een aantal zaken uitspraak. J. S. werd vrijgesproken. J. L. werd veroordeeld tot een iaar met af trek van vijf maanden preventief, terwijl de overige zeven maanden voorwaardelijk wer den opgelegd. J. de V. werd tot dezelfde straf veroordeeld. A. G. werd tot een jaar met aftrek van preventief veroordeeld, terwijl A. W. v. H. een jaar tuchtschool kreeg, waarvan zes maanden voorwaardelijk. J. B. werd ter beschikking van de regeering ge steld. Vervolgens werd de behandeling van de zaak tegen J. S. te Nederhorst den Berg voortgezet. Hij stond terecht wegens diefstal van een fiets. Het O. M. wees er op, dat ver dachte reeds langen tijd als fietsendief be kend staat en ook reeds eerder is veroordeeld. De officier eischte wegens diefstal drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen H. v. d. L., eveneens uit Nederhorst den Berg, reouireerde het O. M. wegens he ling van een zadel en een paar wielen twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Vonnis op 15 Maart. MOORDZAAK ESCHAUZIER. Uitstel wegens ziekte van den adv.-generaal. Hedenochtend 10 uur zou de behandeling van de moordzaak Eschauzier voor het Haagsche gerechtshof worden voortgezet. Bij den aanvang deelde de president evenwel mede, dat wegens ongesteldheid van den ad vocaat-generaal, mr. J. A. de Visser, de ver dere behandeling der zaak moest worden uitgesteld. Zij is thans bepaald op Donder dag 9 Maart a s. des voormiddags te 10 uur. Mr. Nederveen, de raadsman van verdachte K., vervolgt dan zijn pleidooi. OPRUIERS GEVANGEN GEHOUDEN. Het Haagsche gerechtshof heeft bevestigd de beschikking van de rechtbank te Rotter dam, waarbij de gevangenhouding was ge weigerd van A. Menist, bestuurder van een vakvereeniging; G. de Wilde, bouwkundig teekenaar en A. de Winter, kantoorbediende allen te Rotterdam, die waren gearresteerd als verdacht van opruiing en wier gevangen houding door den officier van justitie bij die rechtbank was gevraagd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel (thuisreis) is te Bagdad en de Pelikaan (uitreis) is te Calcutta ge land. Vanochtend om 5.40 uur is he+ post vliegtuig de Havik van Schiphol naar Batavia vertrokken. Er waren vier pas sagiers aan boord bestemd voor Mar- seille. De lading bestond uit 295.303 K G. post, 28.6 K G goederen en 3.15 X.G. pak- ketpost. De commandant is K. D. Par- mentier. aan de openbare scholen in de gemeente J Hennaarderadeel een assistent was ver bonden, zoodat een dergelijk geval hier aan wezig is en de aanspraak van den appellant op vergoeding voor zijn assisten. dus uit sluitend aan art. lol, 10e lid, moet worden getoetst. Hieraan doet niet af de omstandig heid, dat de gemeente zelve geen uitgaven voor haar assistent heeft gedaan en de toe passing der bijzondere vergoedingsregeling er dus toe moet leiden, dat geen uitkeering aan het schoolbestuur plaats heeft. Het schoolbestuur ging opnieuw in beroep bij de Kroon. Thans is bij Kon. besluit het beroep ongegrond verklaard. De Kroon ver- eenigde zich met de overwegingen van Ged. Staten. GEMEENTE-AVOND IN HEERHUGOWAARD Dinsdagavond werd alhier in de Ned. herv. kerk een gemeente-avond gehouden, waarop ds. Bloemhoff sprak met als onder werp: „Zoekende zielen' In een door een flink gehoor aandachtig gevolgde rede, zette spr. uiteen, dat nog al tijd de groote vraag van het leven niet zijn oplossing vindt in verstandelijke kennis, doch bevrediging wordt gevonden daar waar tot beleving komen de groote waarheden van het Christendom. De V.C.J.B. zorgde door het ten gehoore brengen van een paar zangstukjes, begeleid met muziek, voor afwisseling, terwijl in de pauze thee werd geschonken. NEDERLANDSC.HE HOOGLEERAAR NAAR SPANJE. Prof. dr. Ernst Cohen, hoogleeraar in de anorganische en de algemeene schei kunde aan de rijksuniversite.t te Utrecht, is door de Spaansche regeering uitgenoodigd, zich beschikbaar t'„ stel len voor de internationale universiteit, welke deze regeering te Santander heeft gesticht. De bedoeling is. daar geleerden cn studenten uit allerlei landen in Eu ropa te doen bijeenkomen, welke met hoogleeraren van Spaansche universi teiten zullen samenwerken ten einde de Europeesche cultuur in Spanje meer be kend te maken. De nieuwe universiteit zal reeds binnen eenige maanden ge opend worden. Prof. Cohen heeft de uitnoodiging aangenomen. In het verslag van de christelijke school- vereeniging te Heiloo is gister vermeld, dat overeenstemming was bereikt over het af voeren der lijst onder „d" genoemd, dit moet zijn „a" en betreft dus de twee kinde ren die den leerplichtigen leeftijd nog niet hebben bereikt. Op grond van de overweging, dat aan vereenigingen van ambtenaren geen gelegen heid is gegeven daaromtrent haar gevoelen te doen kennen, is bij kon. besluit vernietigd het besluit van den gemeenteraad van Heesch tot verhaal van 3 Oct. voor eigen pensioen de 534 pCt. voor weduwen- en wee- zenpensioen op alle ambtenaren in dienst der gemeente. ASSISTENTEN BIJZ. SCHOLEN. De gemeenteraad van Hennaarderadeel heeft op 27 Juli de 'ergoeding, bedoeld in art. 101, le lid, der Lager Onderwijswet (de gemeente vergoedt aan de bijz. scholen de kosten van instandhouding) over 1930, met inbegrip van de driejaarlijksche verrekening overeenkomstig het 8e lid van genoemd arti kel over de jaren 1928. 1929 en 1930 ten behoeve van de bijzondere school voor ge woon 1. o. te Welsrijp vastgesteld, daarbij buiten 1 „'rekening latende de uitgaven voor een assistent over 1928 en 1929. Het school bestuur had namelijk deze uitgaven op de exploitatierekening geplaatst. Het schoolbestuur ging van dit raads besluit in beroep bij Gea. Staten van Fries land, welk college het beroep ongegrond ver klaarde, o.m. uit overweging, dat wanneer de speciale vergoedingsregeling voor assis tenten, vervat in het 10e lid van art. 101 van toepassing is, (dus wanneer in dezelfde ja ren, waarin aan de bijzondere school een assistent werkzaam was, ten behoeve van een of meer openbare scholen der gemeente een of meer assistenten waren toegelaten), de vergoeding voor assistenten aan de alge meene regeling van art. 101, leden 1 tot en met 8, is onttrokken, en dat in 1928 en 1929 TOELATING TOT DE SCHOOL GEWEIGERD. En toch proces-verbaal wegens on wettig schoolverzuim. Mr. A. G. A. ridder van Rappard, lid var de Tweede Kamer, heeft den minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen gevraagd: Acht de minster het verdedigbaar dat het schoolbestuur van de roomsch-ka- tholieke jongensschool te Nieuwkuik ge weigerd heeft een leerplichtigen jongen, afkomstig uit Hedikhuizen, doch in vol len kost (dag en nacht) bij familie te Nieuwkuik en waarheen ook het ver- huisbiljet van den jongen is opgezonden, als leerling aan te nemen en acht de minister bedoexde weigering tot toela ting met de wet in de hand toelaatbaar? Zoo neen, welke maatregelen wil de minister in casu dan nemen? Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat van overheidswege maatre gelen dienen te worden getroffen, welke vorenstaande handelwijze niet meer mogelijk maken bij uit de publieke kas sen bekostigd bijzonder onderwijs? Is de minister ook niet van meening, dat de inspecteur van het lager onder wijs te 's-Hertogenbosch, die zich met de handelwijze van het schoolbestuur te Nieuwkuik blijkens ingekomen berich ten, vereenigt, ambtelijk in verzuim is door een proces-verbaal wegens over treding der leerplichtwet tegen den va der op te maken op grond dat voor het kind, hetwelk reeds maanden de school verzuimt, geen geldige reden van school verzuim bestaat? Tusschen hemel en aarde met teerpot en kwast. 2de deel: Mairozenwerkzeilnaaien, tim meren, breeuwen. De bemanning tijdens de wacht. Rust aan boord. 3de deel: Verzorging van het want. Zeilen hijschen, zeilen bergen. Zeilma- noeuvres: het wenden, bijdraaien. Aan slaan der Kaap Hoorn zeilen. 4de deel: Storm, mist, huizenhooge gol ven: dat is Kaap Hoorn. Zeilen aan flar den. Brekers slaan over dek. Behou den aankomst in de haven. PAMIR, HET LAATSTE ZEILSCHIP, Hedenavond zal in het Victoria-Theater 'n enkele voorstelling plaats vinden van Pa- mir, het laatste zeilschip, een zeeavontuur aan boord van een der laatste Oceaan-zeil schepen. Deze voorstelling vindt plaats met medewerking van de Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging. Dat het mogelijk is een boeiende film te maken enkel en alleen over een varend schip, heeft Heinrich Hanser afdoende bewezen. Als gast van een Hamburgsche reederij heeft Heinrich Hauser een reis met de „Pa- mir" gemaakt van Hamburg om Kaap Hoorn naar Chili. Behalve in een interes sant boek heeft hij zijn bevindingen op de viermastbark ook op de film vastgelegd. Bij ruw weer en bij zwaren storm heeft Hauser, zonder op gevaar te letten, overweldigenc grootsche beelden gemaakt. Het zware ruwe leven der zeelieden in den strijd met de ele menten, hun onverschrokkenheid in de meest gevaarlijke oogenblikken, als de bemanning ondanks de overkomende brekers in onver moeiden, kameraadschappelijken arbeids plicht de door den storm aan flarden gereten zeilen inhaalt en nieuwe aanslaat, wordt in wonderbaarlijke beelden op boeiende wijze getoond. Voor latere tijden zal deze film een blij vend document zijn, want slechts al te spoe dig zullen de groote, trotsche zeilschepen verdrongen worden door de moderniseering van alle verkeersmiddelen. Reeds thans zijn jie zeilschepen, die als handelsschepen de oceanen bevaren, te tellen. In dezen tijd van vliegtuigen en snelvarende motorschepen is er voor de langzaamgaande zeilschepen geen plaats meer, hoe romantisch deze met hun zeilenpracht ook zijn mogen. De zeil schepen op de groote vaart zullen dan nog slechts dienen als opleidingsschepen voor jonge matrozen. Wij noemen teh slotte nog enkele belang rijke punten uit de vier verschillende deelen lste deel: Aan boord van de viermastbark „Pamir" Op hooge zee Torenhooge zeilen (3500 vierkante meter) Vis schen e Hanpoeneeren Haaienvangst,. mi* Voetbal. NEDERLAND—HONGARIJE. Het Nederlandsch-elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zon dag 3 Maart a.s. te Amsterdam in het Stadion tegen Hongarije uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: van der Meulen (H.F.C.) aanv. Achter: Weber (A D.O.) en van Run (P.S.V.) Midden: Pellikaan (L.O.N.G.A.), Ande- riessen (Ajax) en van Heel (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Lagendaal (Xcrxes), van der Broek (P.S.V.), Bon- sema (Velocitas) en van Nellen (D HC De voorhoede zal wel voor iedereen een verrassing zijn. Wel hadden wij ver wacht dat Lagendaal zou worden opge nomen, doch wij hadden hem de mid- voor-plaats toegedacht. En verder had den we Bonsema en v. d. Broek het liefst resp. rechts- en links-binnen geplaatst gezien. Maar v. d. Meulen is aanvoerder en zal. als het noodig blijkt, de voorhoede wel veranderen! Turnen. O. D. I. S. GEEFT HAAR JAARLIJKSCHE UITVOERING. De Christ. gymnastiekver. O. D. I. S. gaf gisteravond haar jaarlijksche uitvoering in de groote zaal van de Harmonie. Aan deze uitvoering was geen bijzonder cachet ge geven, ondanks het feit, dat de vereeniging raar tienjarig bestaan herdacht. En vandaar, dat toespraken en bloemen achterwege bleven. De belangstelling van de zijde van het pu bliek viel zeer mee. Wel was de zaal niet uit verkocht, maar toch kon men van een uit stekend bezette zaal spreken. Onder de aan wezigen waren de bondsvoorzitter, de heer J. Adriaanse, bondsvrienden, afgevaardigden van jongens- en meisjesvereenigingen en van e" iwr Ds. Warners herinnerde aan het in_- bestaan der vereeniging en hij hoopte deze vereeniging een eereplaats zou blijven innemen in het christeli;k Echter mocht zij niet de eerste Ek nemen, want daar moet staan het god«ritlH" stig onderwijs, waar met ionge metsen de ernstige vraag besproken moet worden- als christen het lever, te aanvaarden is Wanneer zulks het geval is, kan de chrkte lijke sport en gymnastiek aanvaard wordwi omdat God niet enkel den mensch geschat»* heeft naar ziel en geest, maar ook- JLn lichaam en geest. *aar Nadat spr. nog uitvoerig bij dit punt was blijven stilstaan, besloot hij met allen een ne zelligen avond toe te wenschen. Daarna werd door allen het O. D. I. S.-lied (g< componeerd door den heer Piket) gezon gen en toen kon de uitvoering beginnen. De vereeniging heeft thans een behoorlijk aantal leden, waaronder tal van goe^L krachten. Deze zijn natuurlijk vooral te vin den onder de heeren en dames, doch het zal t. z. t blijken, dat ook onder de jongeren uit- stekende krachten zijn. Dat bewezen o.m. de springoefeningen voor meisjes en jongens en dat bewezen ook de vrije oefeningen en stok- oefeningen. En aardig was in dit verband w werk aan de brug van de allerjongsten. De dames gaven aardige demonstratie» 41ïv de ringen en aan brug, terwijl eveneens fa vrije oefeningen van goede kwaliteit waren. En dan de heeren! Nadat ze eerst staafoefe. nmgen gedemonstreerd hadden, hebben we vervolgens uitstekend ringen werk gezien en nog beter hoogrek-werk. Dat laatste vooral stond op hoog peil en men was zoo verstan dig. om niet te veel hooi op de vork te nemen. We zullen niet elk nummer bespreken, doch mogen nog wel even wijzen op de groepen, die het slot van het eerste en tweede gedeelte vormden. En ook daaruit bleek, dat de leiding bij den heer Jb. Heinis in goede han den is. En tenslotte herinneren we aan een extra-nummer: een paar muzieknummers voor viool en cello, welke nummers door eigen leden zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. O. D. I. S. heeft om alles eens te resu- meeren een goed geslaagd jaarfeest ge houden en ongetwijfeld is deze avond van veel propagandistische waarde geweest. De vereeniging kan haar tweede tiental jaren zonder vrees beginnen en wij gelooven. dat O. D. I. S een steeds sterkere positie zal gaan innemen in de christelijke turnwereld. van 2 Maart 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koert van beden tri STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1912 434 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford P'-ilips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert, Union Pacific Wabash Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 100% 101% 9=<% 58% U7i/4 281/4 16 521/4 2 104 10*/s 9P/4 11% 5%s }9/l6 ll7/,6 2%c 3% 2f/l6 37/16 2%6 518/l6 168 Va 112 70 37 24 20 H 7»/i 13 1031/4 117 136% 77 5%o 4 51% 21% 20% 15% l'/w 2% 2% 14 141/s 498/4 139 Va UVa 120 1298/4 36 Va 5 678/8 l9/i« pl.m. 1.80 58'/a 571/2 51 Va 2,Va '04% 105-6 9j 12 5J-18A6 1% 117/8-2 21/g 251/s 38/8 29/ib 170-1 115 70 36% pl.m. 1.45 291/4H 104-5 2i/s 136%-i 78 58/s 47/l6 53.1/4 21 21 D/16 11 49i/i 1398/4 14 Va 120 129'/2 37Va "8/4 4 103|-4 136 »/a 52 pl.m. 2.00 2 951/1 58ll pl.m. 2.15 104'/a 11% 2% 48-Va 136% 528/, 170% 135J-6» 528/i 1% l'Vs PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koets NIET OFFICIEEL Londen "-J2/t Berlijn58 85 Parijs 9,75% Brussel (Belga) 34,74 Bazel 48.20 Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen 37.70 Stockholm 44.90 Oslo4360 New-York 2 i7 Italië iiii.iiiiii 12,64 Koers op heden 2 uur 8.46 58:75 9.76 34/4 4872% 3L80 44.90 43.20 2.47'/i 12.63

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10