Agmda JUvvinciaa£ Tlieuws en Omgeving. lüeec&ecicht taaiste êecicfiten ALLEEN V. D. ërtjes. tSzJsSBj Bioscopen. Krasse maatregelen te Thüringen. EEN RUSSISCH GENERAAL ONTVOERD? KOEDIJK. HENSBROEK. HEILOO. ONZE OVERHEERLIJKE HARDE WEENER, GE VULD MET AMAN- DELBESLAG; PER 6 STUKS VERKOOP LUNCHROOM. Ie ETAGE. ALKMAAR-I UITGEEST. NOORDSCHARWOUDE. ANDIJK. BANGERT. A. B. T„ hedenavond half 8 hoofdnum mer: Des nachts in het eenzame huis (myst.), hoofdrollen Jack Holt en Ralph Graves. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain hedenavond half 8, eerste hoofdnummer Doktersvrouwen (rom. sens.), hoofdrol Warner Baxter; tweede hoofdnummer Een afgeluisterd complot (sens.), hoofdrollen Dorothy Mackaill en Milton Sills. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Natuur-historisch museum, Laat 35, geopend Zaterdags van 2 tot 6 uur 3 Maart5 April, kunstzaal Stenneberg, Koningsweg 23, Schilderijententoonstelling, 10—8 uiir, Zateidags 1010 uur. Donderdag 2 Maart. 8 uur, Harmonie, opvoering van „De ma trozen van Cattaro", voor het Inst. v. arbei dersontwikkeling en de V.a.r.a. (in besloten kring). 8 uur, Victoria-theater, met medewerking Alkm. roei- en zeilvereeniging, vertooning avonturenfilm „Pamir, het laatste zeilschip" 8 uur, café De oude Prins te Bergen, rede H. D. Louwes, landbouwcand. Tweede Ka mer. Vrijdag 3 Maart. 8 uur, Harmonie, propaganda kunst- en filmavond Ned. Blindenbond; 's middags 'half 5 voor scholieren. 8 uur, Waakt en Bidt, wereld-gebedsdag voor vrouwen. 8 uur, dancing Harmonie, rede C. Kitsz, tegen gevangenhouding Sneevliet en andere leden van het N. A. S. De Thüringsche regeering heeft ter uitvoe ring van de nieuwe noodverordening van den rijkspresident een aantal zeer scherpe maat regelen afgekondigd, gericht zoowel tegen de communisten als tegen de S.P.D., het IJze ren front en den Reichsbanner. Door deze organisaties uitgegeven geschriften moeten van te voren worden goedgekeurd door de plaatselijke politie. Het ministerie van bin- nenlandsche zaken kan deze bladen mede deelingen verstrekken die gratis moeten wor den opgenomen. Het dragen van insignes der genoemde organisaties is verboden. Roode vlaggen mogen niet meer worden- uitgesto ken. Alle automobielen en vliegtuigen in Thü ringen moeten tegen vergoeding ter beschik king worden gesteld van de politie. De communistische landdagafgevaardigden hebben hun vergoeding voor de maand Maart niet ontvangen. Naar schatting zijn in Thüringen ongeveer 400 functionnarissen der K.P.D. gearresteerd. Te Helsingfors is groot opzien gebaard door het spoorloos verdwijnen van den in de Finsche hoofdstad gevestigden voormaligen Russischen generaal Alexander Koslowski Aangezien men zelfmoord uitgesloten acht, gelooft men in sommige kringen te doen te hebben met een nieuw geval Koetjepof. Naar men zich herinnert, was generaal Koetjepof de leider der in het buitenland gevestigde militaire organisaties der Czaristische Rus sen en verdween hij geruimen tijd geleden sloorloos uit Parijs, waar hij woonde. Vrij algemeen nam men toen aan. dat hij door Bolsjewistische agenten zou zijn ontvoerd. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer M. K. de Weerd een middenstands vergadering gehouden waar als spreker op tra de heer Igenool voorzitter van den ko ninklijken middenstandsbond, die het nut van het vereenigd zijn bepleitte. In het be lang der neringdienden is besloten om aan te sluiten aan den middenstandsbond Het bestuur is samegesteld als volgt: A. Coe vert, voorzitter; F. van der Zeijden, pen ningmeester; P. Korver, secretaris; T. Kok en C. Middelbeek commissarissen. Zondag en Dinsdag heeft onze Tooneel vereeniging 't Viooltje haar laatste uitvoe ringen in dit seizoen gegeven. Een sympa thiek idee van de leden is het geweest om d< niet-kunstlievende leden een vrijkaart thuis te bezorgen om zoodoende ook de gelegen heid te hebben de uitvoering bij te kunnen wonen. De reden hiervan was dat de meeste menschen op het oogenblik niet bij machte zijn den entreeprijs te betalen en ook met het oog op een beteren tijd, dat dan het kunstlie vende 'edental zich weer wat uit gaat brei den. Waar door den voorzitter in zijn ope ning dan ook op werd gewezen. Door fami 1'eomstandigheaen was de voorzitter, de de heer den Das afwezig en opende de heer P. de Boorder. Wat het spel aangaat, voor al wat betreft het kluchtspel in 3 bedrijven getiteld „De houten ham", dit was uitste kend. Er is gelachen den geheelen avond door en wat het beste was, er zat spel in Een woord van dank door den heer Jb. Groot Jz. tot den medespelenden gericht was dan ook wel op zijn plaats. De heer de Boor der dankte de aanwezigen voor hun opkomst en wekte ieder op in d*zen slechten tijd toch het „Viooltje" niet te vergeten. De heer K. Gelder die bedankt heeft als lid ontving van den voorzitter voor het vele dat hij voor de vereeniging heeft gedaan een voord van dank. De deelname voor het Nationale con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen be looft groot te worden 40 corpsen hebben zich reeds aangemeld. Men zal plm. 1000 aan prijzen beschikbaar stellen. De Oranjebond hield Dinsdagavond ver gadering in café Admiraal. Door ziekte van den voorzitter, opende de heer N. Meilink en zeide, dat deze vergadering was belegd op [vroom v-v..: 'In de Woensdag gehouden vergade ring van den polder de Zien en van den Dorregeesterpolder is tot hoofdingeland van den polder de Zien bij enkele candi- daatstelling gekozen de heer G Albrink alhier, ter vervanging van den heer H. Albrink, die periodiek moest aftreden en niet herkiesbaar was en in de plaats van den heer K. Cornelisse, alhier, die eveneens periodiek moest aftreden en niet meer herkiesbaar was de heer D. Meijer. De heer K. Kaptein is herkozen tot hoofdingeland van den Dorregeester polder. Bij de Woensdag gehouden verpach ting van het café van de N. V. Concor- dia is dit gegund aan den heer K. Lan- gendijk Pz. te Noordscharwoude, ingaan de 1 Mei a s. De tegenwoordige gerant de heer Hop pachtte het café niet minder dan elf jaar. 'In verband met het voorkomen van typhus is in deze gemeente gelegenheid gegeven voor kostelooze inenting tegen Paratyphus. mige burgemeesters o.a. te Heesch (N B die den raad aanspreekt met „lummels". Vandaar dat de raad aan Ged. St. ge schreven heeft, dat hij den burgemeester kwijt wil tegen ieder aannemelijk bod. Toch gebeurt er niets. Spr. klaagde voorts over het groote aantal Duitsche musici, dat hier te goedkoop werkt. De heer Polak onstateerde, dat de mi nister de autonomie der gemeenten in een bepaalde richting dringt. Hij meende dat het rijk de crisislasten der gemeen te moet dragen, omdat het rijk het ge meenschapsorgaan bij uitnemendheid is. Spr. klaagde over vernietiging van na tuurschoon bij de werkverschaffing en over het uitvoeren van gewone werken daarin, waardoor verschuiving van werkloosheid plaats vind. CORRESPONDENTIE. Een belanghebbende te Hensbroek. Uw stuk is wel interessant maar de aanval op het schoolhoofd is van te persoonlijken aard dan dat wij dit zonder onderteekening met Uw naam kunnen opnemen. Red. Alkm. Crt. 'Alhier zijn eenige gevallen van phus geconstateerd. ty- verzoek van het Mobilisatiekruis om over Willem de Zwijger-herdenking te spreken. De heer Smits was verbaasd dat te hooren. Niets is minder waar. Reglementair is dit de jaarvergadering. Wij hebben wel gevraagd om een vergadering voor 8 Maart en aan de herdenking van den Oranjebond kunnen wij onze zienswijze toetsen. De voorzitter stelde voor om een gezamen lijke bestuurs- en daarna ledenvergadering te beleggen, opdat de nationaal voelenden el kander kunnen vinden. Aldus besloten. Besloten werd op een lateren datum de jaarvergadering te houden omdat men geen secretaris heeft. De vergadering sprak zich uit om den heer Gras weer te vragen en hem het secretariaat op te dragen. Ook werd voorzien in de vacature, waarin werd geko zen de heer G. Smits. Besloten werd een bode aan te stellen tegen een vaste provisie, daar het voor den penningmeester te druk wordt. Besloten werd, behoudens goedkeu ring der leden, om de feestelijkheden op Ju- lianadag en de Willem de Zwijger-herden king te combineeren. Na rondvraag volgde sluiting. De Middenstandsbond hield Woensdag avond een goed bezochte jaarvergadering in de Rustene Jager. De voorzitter, de heer A. Greeuw Jr., opende en sprak er zijn teleur stelling over uit, dat de crisis nog altijd het zelfde is. En nu kondigt de minister weer een wet aan waar hij 60 millioen hoopt uit te halen. Beter was het dat die bewindsman eenzelfde bedrag zocht bij de hooge salaris sen, doch daarvan wil hij niets weten. Deze wet is weer een bedreiging voor den mid denstand en deze zal door zich hecht te orga- niseeren hieraan het hoofd moeten bieden, bieden. Daarna bracht de heer Bakker het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de midden stand niet stil zat om zijn belangen te behar tigen. De heer Grootevellink bracht verslag uit, waarna de heer van Gemeren rekening en verantwoording deed. De ontvangsten waren 84, uitgaven 71.37, saldo, met in begrip die van het vorig jaar 71.37. De heer A. Greeuw Jr. werd als voorzitter herkozen. Met teleurstelling nam de vergadering er van kennis, dat geen verslag van de rede van mr. Molenaar te Arnhem was verschenen Men zal dan die conclusie maar in een aparte vergadering moeten behandelen. De heer van Gemeren bracht verslag uit van de conferentie met de besturen der midden standsbonden, inzake het besteden van over heidswege. Men betreurde het dat de over heid van de lage inschrijvingen profiteert, doch men mag er de overheid geen grief van maken, dat zij het goedkoop gedaan kriigt. Toch was in overweging gegeven om de in schrijvers die beneden de begrooting in schrijven op minder aangename wijze op dat euvel te wijzen en voor te stellen hun uit te sluiten. Besloten werd een vergadering met de aannemers te beleggen om hun zienswijze te kennen. Het laatste punt was de bespre king van het houden van een driedaagsche tentoonstelling in September. Het zal als dan zijn geen demonstratie als de H.A B.. doch een tentoonstelling, voor zoover mogelijk van datgene wat plaatselijk te koop is. Na een zeer uitvoerige bespreking werd beslo ten om het bestuur op te dragen hiertoe te geraken. Zoo mogelijk moet er een reserve kas gevormd worden. Na rondvraag volgde sluiting. ZWAAG. 'Gisteren werden door den hee>- Stam te Berkhout de eerste slabooner aan de veiling aangevoerd. WESTWOUD. 'De directie van de Coöp. Zuivelfa briek .Eureka' 'heeft de uitbetaling der melk over de afgeloopen periode vastge steld op 5.11 per 100 K G. of 5.26 per IOC 'iter gemiddelde noteering,. HOOGKARSPEL. 'Alhier is het woonhuis, bewoond door het echtpaar Boots, tot den grond afge brand. De bewoners konden zich met moeite door het raam redden. HEFRHUGOWAARD. Voor het te houden muziekconcours van den Westfrieschen bond van harmonie- en fanfarecorpsen op 25 en 28 Mei, waarbij de plaatselijke vereeniging H.UG.O. als gast vrouw optreedt, is door het gemeentebestuur het gemeentelijk sportterrein welwillend ter beschikking gesteld. STEUN AAN LAND- EN TUINBOUW Wetsontwerpen in voorbereiding Bij de regeering zijn op dit oogenblik in voorbereiding een aantal ontwerpen van wet, beoogende steun aan den land en tuinbouw. Behalve een ontwerp, lat dezer dagen verschijnt, houdende een steun van 25 cent voor de fabrieksaard appelen, zal goedkeuring der Staten- Generaal gevraagd worden voor een plan tot opruiming der voorraden aard appelmeel. Terwijl deze beide ontwerpen betreffen den steun aan den veenkolo- nialen aardappelbouw, is de regeering voornemens voor de consumptie-aardap pelen een regeling te treffen, waardoor de thans nog onverkochte voorraden op beteren prijs gebracht worden. In voorbereiding is voorts een ontwerp betreffende de griendoogst 1933 en be treffende de rietoogst 1933. Voor de kippen- en eendeneieren is een regeling in voorbereiding, welke een prijsgarantie zal bevatten, niet als ten vorige jare gebaseerd op een minimum prijs voor het geheele jaar, doch op mi nimumprijzen welke verschillen voor verschillende tijdsbestekken. Met betrekking tot de vlasoogst voor 1933 houden de voornemens der regee ring in een toeslag-regeling berekend per H.A en bedragende onder zekere voorwaarden 225.waarvan 100 voor den vlasteler en 125.voor den vlasser Dit alles tot een maximum van totaal 6000 H.A. Voor de rogge is in voorbereiding een regeling, waarbij de steun, onder nader te bepalen voorwaarden, een bedrag van 5.— per geleverde 100 K G. niet zal te boven gaan. Ten aanzien van de suikerbieten heeft de regeering nog niet bepaald welk systeem zijn zal volgen. Beoogd wordt een prijs voor den boer, welke ook bij het tegenwoordig niveau van de wereld markt verband zal houden met de pro- dustiekosten. In een vergevorderd sta dium van voorbereiding bevindt zich een regeling met betrekking tot den tuinbouw, waardoor, met gebruikma' king der veilingen, een minimumprijs der te veilen producten zal worden ge handhaafd. Voor de boomkweekerij is een crediet- regeling ontworpen in den geest van het ontwerp der Boskoopsche organisaties Algemeene bevoegdheden. Voorts is in voorbereiding een alge meene wet, wqarbij niet alleen een alge meen fonds is gedacht, waarin de bij zondere steungelden en credieten kun nen worden ondergebracht/ doch tevens algemeene bevoegdheden aan de regee ring kunnen worden voorbehouden. Daarbij wordt vooral gedacht aan het verbinden van voorwaarden aan den export in elk geval waardoor gebrek aan samenwerking der betrokkenen prijsbederf in het buitenland dreigt. Als voorbeeld staat de regeering een zoodanige regeling voor nogen voor het bloembol lenbedrijf. Ook worden derge lijke bevoegdheden gedacht voor de uit voering van de noodige teeltbeperking welke aan steunregelingen als die voor den tuinbouw zal verbonden moeten vs orden. NEDERL. BLINDENBOND. Mogen wij onze lezers nog even attent ma- cen op den propaganda kunst- en filmavond van aen Ned. Blindenbond. Deze avond wordt Vrijdag 3 Maart in de Harmonie ge houden en men heeft voor een zeer variee- rend programma gezorgd. O.a. wordt er de ilm „Wat wij willen" gedraaid en speciaal wordt de aandacht voor deze rolprent ge vraagd. UITKIJKEN! Gisteravond half zeven had op den hoek Tuinstraat—Geestersingel een aanrijding Dlaats tusschen een fietser en een auto. De ietser, C. N., alhier, kwam met snelle vaart den hoek om en vloog door de achterruit van den wagen, waardoor hij vrij ernstig aan het gezicht werd gewond. Een onderzoek naar de schuldvraag zal worden ingesteld. Vermoedelijk zal dezen wel bij den wielrijder liggen. VERBOUWING WARENHUIS VROOM EN DREESMANN. Dit eenige jaren geleden gebouwde Wa renhuis zal nu reeds weer worden uitgebreid, en wel aan de zijde van de Laat, waar de be staande hulp-etalage zal plaats maken vooi een modern groot winkelpand, dat zal aan sluiten bij het bestaande. Wij vernemen, dat dit heele nieuwe gedeelte zal worden opge trokken in beton en een oppervlakte van 1600 vierkante meter aan verkoopruimte zal bieden: kelder, parterre, eerste en tweede etage. Wij meenen voorts te weten, dat hoogstwaarschijnlijk een eigen electrische centrale zal worden ingericht voor het leve ren van electrischen stroom niet alleen voor dit nieuwe gedeelte, maar ook voor de be staande zaak. Binnen zeer korten tijd zullen de nieuwe bouwplannen bij B. en W. worden ingediend. Dat de firma V. en D in dezen tijd tot een ingrijpenden bijbouw besluit als boven aan gegeven, getuigt wel van toenemenden bloei in zaken en gezond optimisme omtrent de toekomst. Ongecorrigeerd EERSTE KAMER. Vergadering van heden Aan de orde was de begrooting van bin nenlandsche zaken. De heer Visser besprak de verhouding tusschen de Nederlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst en de federatie van ziekenfondsen, welke verhouding veel te wenschen overlaat. De houding der doktoren is zeer onwelwillend, hetgeen spr. betreurde Nu de ziekenfondswet tot verzekering gaat dwingen, moet de regeering ingrijpen. Spr. zal moeilijk voor deze begrooting kunnen stemmen, omdat teveel bezuinigd wordt op kinderuitzending en t.b.c.-bestrijding. De heer Ter Haar bepleitte bevordering van den bouw van kleine woningen. Bij de beoordeeling van de uitbreidingsplannen dient hiermede rekening te worden gehouden. Verder trede de regeering op tegen de ge meentelijke willekeur bij bebouwingsplan nen. De heer Hermans klaagde over som ZONDER GELDIGE PAPIEREN. Een Duitsch meisje, alhier in dienstbetrek king geweest zijnde, was zonder bezit van geldige papieren heimelijk over de grens ge komen. Heden is het door de politie weer over de grenzen gezet. HET WITTE KRUIS. Algemeene ledenvergadering De afd. Alkmaar van het Witte Kruis hield gisteravond haar jaarvergadering in h«_t gebouw der afdeeling. De belangstelling was zoo groot, dat de leden niet alle een plaats konden krijgen in de zaal zelf en deels in de wachtkamer een plaatsje moesten vinden. Dr. Pameijer heette de aanwezige leden al len welkom en liet den secretaris, mr. G. A de Lange, de notulen voorlezen. Vervolgens werd medegedeeld, dat een schrijven was in gekomen van notaris Verkade, inhoudende, dat de statuten opnieuw voor 29 jaar waren goedgekeurd. Verder was een schrijven inge komen van de commissie tot nazien der boeken bescheiden. Deze commissie had alles in de beste orde bevonden,, doch zou graag zien, dat de administratie eenigszjns anders ingericht werd, om een beter overzicht te krijgen. Tenslotte adviceerde de commissie, om de rekening en verantwoording goed te keuren. Jaarverslag. De secretaris bracht vervolgens verslag uit over het jaar 1932. Allereerst werd ge wag gemaakt van den bouw en de opening van het nieuwe gebouw. De totale kosten (waarin begrepen aanschaffingskosten van gereedschapnen en kantoorinventarissen) be dragen 40.612.21. Met groote dankbaarheid werd herinnerd aan twee giften, die samen bijna 1000 groot waren. Het ledental op 1 Januari 1932 bedroeg 6114 en op 31 December van dat jaar 6240. Er kwamen 1886 aanvragen binnen voor 2857 verplegings-artikelen, tegenover 1857 aanvragen voor 2786 artikelen in 1931. Elke week werd het magezijn door dr Pameijer gecontroleerd en alles werd in de beste orde bevonden. Na de opening van het nieuwe gebouw werd de ijsverstrekking in eigen beheer ge nomen, wat een voordeel bleek te zijn. In het afgeloopen jaar bedankten de heer H. W. Frese als bestuurslid. Hem werd het eere-lidmaatschap der vereeniging aan geboden. In de plaats van den heer Frese werd de heer mr. G. A. de Lange tot secre taris benoemd. En tweede vacature ontstond door het bedanken van den heer Wolden dorp. Financiën. De inkomsten over 1932 bedragen tezamen 11.710,87, de uitgaven Só66,92, zoodal er een saldo is van 3043.05. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met i' Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,0 mM te Danzig. Laagste barometerstand 743,8 mM. te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Maart: Matige tot krachtige Zuid Oostelijke tot Zuid Westelijke wind; zwaar bewolkt of be. trokken met regen en tijdelijke opklaring, jets zachter. Weeroverzicht De hooge druk op Groenland neem» steeds sneller af. Ook in Scandinavië d^^ de barometer bijna overal en de hooge druk in het Oosten trekt verder weg. Op de Cke. aan werd de depressie 10 mM. dieper Spanje is de barometer stijgende, zooé» alles op ruimen en toenemen van den wind wijst, waarbij de temperatuur nog verder zal stijgen. In den aftrekkenden rug van hooge druk in Scandinavië bleef de vorst nog streng, ook in Oost Duitschland kwam plaat selijk nog meer dan 10 gr. C. vorst voor. Maar de vorst verdween uit ons land en het Westelijk deel van Duitschland en in Frank rijk steeg de temperatuur verder boven nor maal. Een securiciaire depressie over de Golf van Biscaye brengt daar stormachtige wind. Bij IJsland waait een Oosterstorm Alleen in Finland en Oostenrijk is de lucht plaatselijk onbewolkt. In West Europa valt op vele plaatsen regen! Het Badhuis. In 1932 waren 21610 baden genomen (in 1931 21766), waarvoor werd ontvangen 5267,25. Zuigelingenbescherming. In het afgeloopen jaar werden 3422 con sulten verstrekt en werden 3051 huisbezoeken afgelegd Ondanks een zuinig beheer sluit de rekening met een nadeelig saldo van 1205.59 >4. Huisverzorging Er werd door de commissie van huisverzor ging hulp verleend in 221 gezinnen. Aan de verzorgsters werd betaald 4078.48. Het "jaarverslag, dat verder nog melding maakt van diverse subsidies, enz., eindigde met de hoop, dat de vereeniging haar nut tige diensten in nog ruimere mate aan de ge meenschap zou kunnen bewijzen. Nadat de rekening en verantwoording van den penningmeester waren goedgekeurd en nog enkele kleinere punten besproken waren, kwam men tot de verkiezing van een bestuurslid. Van bestuurszijde werd de heer V. P. Keijsper candidaat gesteld en van andere zijde dr. Bomberg. Hoewel de voorzitter meende, dat de statuten het niet toelieten, dat een derde geneesheer in het bestuur kwam, werd deze candidatuur gehandhaafd en bij stemming bleek, dat dr. Bomberg 18 van de 33 stemmen op zich had verkregen, terwijl df heer Keysper 12 stemmen kreeg. De vergadering koos dus dr. Bromberg. Rondvraag. De heer Gerver vroeg over de besmetting van het water van het N. H. kanaal, waarop de heer Margadant antwoordde, dat hei water niet vergiftigd is. Zoodra dat wel net geval is, wordt dit bekend gemaakt. Iets an ders is, of het water in het kanaal in alle op zichten deugdelijk is. Op een desbetreffende vraag van den heer Groot werd geantwoord, dat de vereeniging geen gratis verstrekken van goederen kent aan niet-leden. Door de tijdsomstandigheden wordt evenwel soepel gewerkt en de contribu tie bij velen in gedeelten opgehaald In bij zondere gevallen worden steeds inlichtingen ingewonnen en wordt getracht, tot een oplos sing te komen. Daarna sluiting. DUITSCHE DIENSTBODEN EN DE VERKIEZINGEN. Men verzoekt ons te melden, dat Duitse* meisjes Zondag a.s. voor 2 per ret<w vanaf Amsterdam met een extra trein w het Centraal Station aldaar naar Kleef W* nen vertrekken waar de meisjes, die dit wew schen en zich kunnen legitimeeren haar st®1 voor de Rijksdagverkiezingen kunnen brengen. AANBESTEDINGSNIEUWS. Naar men ons mededeelt zal binnenkort door de Directie der Nederlandsche Sp<X»' wegen worden overgegaan tot het omhoofr brengen van den spoorweg den Helder-- Amsterdam tusschen KM. 18 600 20.450, het maken van een onderbouw voo dubbel spoor bij K.M. 19.500, van duik»» en verdere bijkomende werken, in verban met een door de Provincie Noord-Hollana ontworpen kanaal met daarlangs Sf'eSe weg benoorden Schagen. De kosten hiervan worden geraamd op 267.000. DIERENBESCHERMING. Een middelmatige groote hond, zwart me witte borst, is reeds eenige dagen zwervenu- De eigenaar wordt verzocht zich hedenavon tusschen 6 en 7 uur bij den inspecteur va# „Dierenbescherming", den heer Verwer Oude Gracht hoek Baanstraat, te vervoegen- Voor het te stichten Dierenasyl is 3 e 2 ontvangen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank te Alkmaar is he faillissement uitgesproken van W. rjav. kom, winkelier te Wieringerwaard, met noeming van mr. Krabbe tot rechter-comm» is en van mr. de Groot tot curator. -

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2