Agenda ^Binnenland £aatste Aedcfiten [Provinciaal 'llieiuvs Rechtszaken Ou ze Jial £uchtvaact Jngezonden Stukken Jl ucg edijke Stand. ^OeecAecicfu Stad en Omgeving, Groote aardbevingsramp in Japan, DE TOESTAND IN DUITSCHLAND, Gezegde van een communist. 18 personen te Charlottenburg gearresteerd. 120 Communistische leiders te Hamburg gearresteerd. DE JOEGOSLAVISCHE REGEERING NIET AFGETREDEN. DE BANKCRISIS IN DE VEREENIGDE STATEN. 21 Moratoria uitgevaardigd. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Chineesche overwinning. HERHALINGSOEFENINGEN TE DEN HELDER. BROEK OP LANGENDIJK. KOEDIJK. DE R'JP. ZIJPE. LANGENDIJK. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. MOLLISON AANVAARDT DEN TERUGTOCHT. Bioscopen. E Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Een nacht in Sebastopol (rom.), hoofdrol George Ban- croft. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag telkens om half 8 's avonds, hoofdnummer De kleine zwerfster (rom.), hoofdrollen Dolly Haass, Carl Lud- wig Diehl. Toegang voor alle leeeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag half 3, matineé, vertooning avondprogramma. A. B T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer: De radio- patrouille (sens.), hoofdrollen Robert Arm- strong en Lila Lee. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een nacht zonder pauze (hum.), hoofdrollen •Siegfried Arno en Ida Wüst. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Natuur-historisch museum, Laat 35, geopend Zaterdags van 2 tot 5 uur; Zondag 2—6 uur. 3 Maart5 April, kunstzaal Stenneberg, Koningsweg 23, Schilderijententoonstelling, 10—8 uur, Zaterdags 10—10 uur. Vrijdag 3 Maart. 8 uur, Harmonie, propaganda kunst- en filmavond Ned. Blindenbond; 's middags half 5 voor scholieren. 8 uur, Waakt en Bidt, wereld-gebedsdag voor vrouwen. 8 uur, dancing Harmonie, rede C. Kitsz, tegen gevangenhouding Sneevliet, en andere leden van het N. A. S. VERDUISTERING VAN 30.000 4 TE AMSTERDAM. Op een effectenkantoor op de Keizers gracht te Amsterdam is door een der em- ployé's door valsche boekingen verduistering gepleegd. Reeds gedurende vijf jaar heeft hij door het vervalschen van chèques en kwitan ties geld aan de zaak weten te onttrekken. Deze bedragen zijn tenslotte opgeloopen tot 30.000. De politie heeft den bediende, die al vele ja ren bij de firma werkzaam was, gehoord. Hij heeft bekend het geld ten eigen bate te hebben aangewend. f TE DE BILT EEN AARDBEVING GEREGISTREERD. Gisteravond om 17.43 min. 21 sec. G.M T. werd aan het meteorologische instituut te de Bilt een buitengewoon sterke aardbeving ge registreerd. Afstand 9100 K.M., oorsprong Japan. De beving werd in Tokio gevoeld om 2.30 uur 's nachts Japanschen tijd, dat is 17.30 min. G.M.T. Dit is de sterkste aard beving, die de laatste jaren te de Bilt is opge- teekend, zoodat vermoedelijk de aangerichte schade grooter is dan de eerste berichten uit Tokio zouden doen vermoeden. TWEE BESTUURDERS KATH. DEM. BOND AFGETREDEN. Men deelt ons mede, dat de heeren mr A. P. C. Peters en mr. W. B J. Buve, resp. algemeen secretaris en hoofdbe stuurslid van den kath. dem. bond, hun functies als zoodanig hebben neerge legd. Het ligt in de bedoeling binnenkort in deze vacature te voorzien. Ongecorrigeerd. Tot nog toe tweehonderd dooden en honderd vermisten. Dorpen door brand en vloedgolf geteisterd. In aansluiting met het kleine berichtje over de aardbeving in Japan, vernemen we nog het volgende: Volgens mededeehng van het Japansche Telegraaf-Agentschap heeft de aardbeving, die hedenmorgen vroeg tegen twee uur plaatselijken tijd het Japansche hoofdeiland Hondo heeft geteisterd, ongeveer tweehon derd slachtoffers geëischt. terwijl nog een honderdtal personen vermist wordt. Op tal van plaatsen brak brand uit terwijl duizen den huizen nabij de kust door een vloedgolf zijn vernield. Het ergst is de kustplaats Kamaishi in de prefectuur Iwata geteisterd. 'Meer dan duizend huizen werden na de aardbeving door een vloedgolf weggespoeld Later brak brand uit, waardoor tweeduizend gebouwen, o.a. een bank en twee theate.s werden vernield. Ook in de omgeving van de stad Mijako werden honderden huizen door de vloedgolf vernield. In deze stad werden zeventien personen gedood en vijftien g v wond, terwijl dertig vermist worden. Ruim 240 huizen moesten ontruimd worden. Te Tokio en te Yokohama werden vele huizen door de aardbeving ernstig bescha digd. Van de bevolking maakte zich een pa niek meester en in massa's vluchtte zij naar de groote open pleinen. Te Tokio en in an dere groote steden heeft de aardbeving slechts weinig schade aangericht Te Yokohama was slechts gedurende korten tijd de electriciteits- voorziening gestoord. De krachtigste aardbeving sedert 20 jaar. De seismografen van het observatorium te Greenwich hebben de aardbeving in Japan •geregistreerd als de sterkste aardbeving van de afgeloopen twintig jaai. In het seismogra- fisch instituut te Stonyhurst was de uitslag zoo sterk, dat de registreernaald werd be schadigd. Men vermoedt, dat het centrum van de aardbeving in den Stillen Oceaan ligt. Volgens de deskundigen moet deze aard beving in de geheele wereld geregistreerd zijn. Reeds 480 slachtoffers van de vloedgolf. Bijna tweeduizend gewonden. De aardbeving in Japan en de daarop vol gende vloedgolf hebben volgens de thans ontvangen officieele berichten reeds onge veer 480 slachtoffers gemaakt, terwijl 1800 personen zijn gewond en 330 worden ver mist. Twee visschersdorpen zouden door de vloedgolf geheel zijn weggespoeld. Het Ja pansche ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft terstond een staats-secretaris met een staf van ambtenaren en personeel naar de meest geteisterde plaatsen gezonden, om maatregelen voor de getroffen bevolking te nemen. De registreering in Duitschland. De aardbeving in Japan is ook door de Duitsche observatoria geregistreerd. De seismografen van het Rijksinstituut voor seis- mografisch onderzoek te Jena registreerden den eersten schok gisteravond te 18 u. 43 min. 35 sec. De kracht van den schok was zoo groot, dat de naald met vrij groote kracht tegen de reminstallatie sloeg, zoodat de bodembeweging te Jena grooter dan an derhalve milimeter moet zijn geweest. Dat deze beweging niet kon worden ge voeld, werd veroorzaakt door het feit, dat zij zeer langzaam, ongeveer in een halve mi nuut, geschiedde. Pas na ruim vier uur kwa men de seismografische instrumenten weer tot rust. De golfbeweging moet dus eenige malen rond den aardbol zijn geloopen. Se dert het bestaan van het instituut heeft men nog nooit een zoo sterke aardbeving ge registreerd. Het Würtembergsche observatorium te Stuttgart constateerde dat de golfbeweging aan de oppervlakte bijna 4 m.m. bedroeg. Ook dit observatorium heeft in de laatste dertig jaar sedert het bestaan van bruikbare seismografen, een zoo krachtige aardbeving niet waargenomen De eerste golfbeweging werd te Stuttgart geregistreerd te 18 uur 43 min. 10 sec. 600 menschen gedood. Volgens de laatste officieele berichten zijn bij de aardbeving in Japan ruim 600 men schen om het leven gekomen, terwijl 1220 personen zijn gewond en 305 menschen wor den vermist. Ongeveer 5000 huizen zijn inge stort en 2000 huizen staan onder water Twaalfhonderd visschersschepen en andere vaartuigen zijn weggeslagen. Ongeveer 40 minuten na de aardbeving kwam langs de geheele kust uit zee een groote vloedgolf opzetten, die alle plaatsen aan de Noordkust van Hondsjoe teisterde en vele dorpen totaal vernielde. Tal van verbindingen zijn verbro ken, zoodat vele bijzonderheden niet bekend zijn. De aardbeving heeft groote schade aan gericht in de districten Fikushima, Miyaji, Chiba en Iwate. De Japansche regeering heeft terstond van het marinestation Omina- to kruisers uitgezonden om hulp te verleenen aan de havens in het aardbevingsgebied. Thans wordt medegedeeld, dat het communistische rijksdaglid Schumann in een verkiezingsvergadering in het dorpje Gehren bij Arnsstadt op den avond van den brand zou hebben ge zegd: „Vanavond zal de Rijksdag bran den, maar dat geeft niets, als deze dans zaal afbrandt dan komt er een nieuwe voor in de plaats." Het Thüringsche mi nisterie van binnenlandsche zaken stelt een onderhoek in. De politie heeft hedennacht te Char- lottenburg een verboden verga lering ontdekt van de strijdgemeenschap der roode sporteenheid, de 18 aanwez ge per sonen werden gearresteerd. Naar wordt medegedeeld, zijn te Hemburg gisteren 120 communistische leiders gearresteerd. Het Joego-slavische gezantschap deelt mede, dat de berichten over het aftreden der Joegoslavische regeering uit de lucht zijn ge grepen. De bankcrisis in de Vereenigde Staten breidt zich met den dag verder uit. Thans zi.in in 21 Amerikaansche staten moratoria of beperkde bepalingen voor de banken uitgevaardigd De ernst van den toestand en de moeilijkheden om de crisis te overwinnen blijkt wel uit het feit, dat tegenover een totaal van 45 mil- liard deposito's slechts 65 milliard aan betaalmiddelen staat. De effectenbeur zen te San Francisco en Los Angeles zin tot he einde van de week g*,sslo'en Gioot opzien wordt in financieele krin gen gebaard, door de ineenstorting van het bekende New oYrksche emissie-huis S. W. Strauss en Co., dat reeds surveil lance van betaling had aangevraagd De bank heeft in totaal 140 hypothecaire leeningen tot een bedrag var. ruim 800 millioen aan een half millioen perso nen geëmitteerd De ineenstorting der firma is voornamelijk veroorzaakt door dj plotselinge snelle daling van de grondwaarde. Het Chineesche hoofdkwartier geeft een communiqué uit, waarin wordt me- degeu-^eld, dat de Chineesche troepen er na een hevigen tegenaanval in zijn ge slaagd de strategisch uiterst belangrijk gelegen stad Linyoean te heroveren en hierdoor een belangrijke slag toe te brengen aan den Japanschen opmarsch in Jehol. De Chineezen zouden er voorts in zijn geslaagd belangrijke versterkte posities te bezetten op de omringende heuvels. Naar aanleiding van de berich ten, dat generaal Toen Tien Ying naar de Japanners zou zijn overgeloopen, heeft hij dit in een telegram aan 't Chi neesche hoofdkwartier gedementeerd Op 27 Maart a.s. komen te Den Helder de dienstplichtigen van de lichting 1927 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. (De onderofficieren op 20 Maart t.v.). Woensdag kwam de afd. Broek op Lan- gendijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm in jaarvergadering bijeen. Bij afwezigheid van den burgemeester fun geerde de heer Schelhaas, secretaris der ge meente, als voorzitter. In zijn opening wees hij op den ernst der tijden en het dreigende revolutie-gevaar. In dit verband werden de aanwezigen opgewekt, om „als 't moet" paraat te zijn en het wettig gezag terzijde te staan in dagen van revolutie. Vervolgens werd overgegaan tot prijs-uit- reiking van den gehouden schietweastrijd. De heer Giltjes, pl. commandant, gaf een overzicht van hetgeen verricht was over het afgeloopen jaar, waarbij bleek, dat de afdee- ling nog steeds in sterkte vooruit gaat. Het ledental is 72. De heer Oolders, secretaris en propagan dist van het verband Alkmaar, deed in zijn betoog uitkomen hoe in Rusland door ae communisten de vrijheid aan banden gelegd wordt en getracht wordt door geweld dat te behouden, terwijl de socialisten, misbruik makende van den slechten economischen toe stand, in dat verband trachten de menschen op het platte land allerlei leuzen voor te spie gelen, welke niet voor verwezenlijking vat baar zijn. Spr. waarschuwde er tegen daar aan gehoor te geven. Men moet zich scharen om de grondslagen waarop het tegenwoor dige gezag steunt. Besproken werd nog de vraag om een pro- paganda-avond te houden, wat in overweging zal worden genomen. Bij de afd. van den Neutralen Bond kwam het volgende schrijven binnen: Wij deelen u mede, dat door den raad is besloten ten behoeve van het crisiscomité B. uit de gemeentekas een bijdrage te verleenen van 1.50 per werklooze arbeider. Dit was geteekend door den burgemeester en den secretaris. Het is iets nieuws te vernemen, dat er in onze gemeente een crisiscomité B is. Het wordt zeer toegejuicht. Vanwege de directie der posterijen en te legrafie zijn te De Rijp de bovengrondsche telefoonleidingen vervangen door een onder- grondsch net. Dit heeft aan een twintigtal personen nog een week productief werk ge geven. Tevens is de Rechtestraat aanmerke lijk veiliger geworden voor het verkeer. CALLANTSOOG. In de Donderdag gehouden gemeente raadsvergadering was een brief ingekomen van de familie jhr. Van de Poll, waarbij zij 750 als vrijwillige bijdrage toezegt in de kosten van de gemeentehuishouding. De raad aanvaardde deze schenking in grooten dank. Besloten werd 80 opcenten op de gemeente- fondsbelasting te heffen en de gemeente te brengen in de derde klasse voor de heffing van deze belasting. Voor de verkiezing van twee leden van het college van Hoofdingelanden van het waterschap Zijpe en Hazepolder zijn aan de beurt van periodieke aftreding de hoofdin gelanden H. Swan te 't Zand en P. de Boer Ezn. te Burgerbrug. Men schrijft ons: De gemeenteraad van Zuidscharwoude had het m de hand, een eind te maken aan de lijdensgeschiedenis, die men hier met den Twuyverweg doormaakt. Immers, vier van de bij dien weg betrokken gemeenten hadden zich in principe voor overname door het Hoogheemraadschap verklaard, doch de ge meenteraad van Zuidscharwoude werpt roet in het eten en spreekt zich tegen overname uit. De sympathieke bedoelingen van den burgemeester van St. Pancras, die zich op zoo verdienstelijke wijze heeft beijverd, zoo'n mooien weg in zijn eigen gemeente te krij gen, hebben daardoor, jammer genoeg, schipbreuk geleden. De vraag rijst nu, of de eene gemeente de vier andere gemeenten in haar pogingen zal kunnen dwarsboomen. We gelooven, dat de gemeente St. Pancras (en we vernamen, dat dit ook in de bedoeling ligt) zich nu tot Ged. Staten zal wenden en zich daar zal beroepen op de gemeenschap pelijke regeling, die ruimte laat voor de op lossing van een ontstaan geschil. Dit con flict is nu door de uitspraak van Zuidschar woude ontstaan. In een dergelijk geval doen, volgens een der bepalingen van de gemeen schappelijke regeling, Ged. Staten uitspraak Dit college heeft zich reeds uitgesproken voor de wenschelijkheid, dat de Twuyverweg in eigendom en onderhoud naar het Hoog heemraadschap zal overgaan, zoodat, wordt deze zaak als geschil aan het oordeel van Ged. Staten onderworpen, de beslissing niet twijfelachtig zou zijn. Voor den Langendijk is er in de totstand koming der overeenkomst nog eenig pers pectief gelegen. Kwam de overeenstemming tot stand, dan zou de nieuwe Twuyverweg in breedte en constructie aansluiten bij dien door St. Pancras. Als de Langendijker meenten zich dan eens verstonden met Hoogheemraadschap voor aanleg en onder houd der dorpstraten en de technische dienst van het Hoogheemraadschap toog eens aan het werk, om van de Langendijker straten te maken, wat er van te maken is, deze dorpen- gemeenschap zou er in aanzien en aspect niet dan wel bij kunnen varen. Vast staat wel, dat na het besluit van Zuidscharwoude de Twuyverweggeschiedenis niet uit is. DE FRAUDE BIJ DE HANZEBANK. Verzoek om revisie van het vonnis. De gewezen chauffeur van het curatorium der gefailleerde Credietvereeniging De Han- zebank te Den Bosch, die wegens valschheid in geschrifte door de rechtbank aldaar ver oordeeld was tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf, en wiens straftijd thans verloopen is, zal een verzoek om revisie van dit vonnis indienen. Voormalige curator in vrijheid gesteld. De voormalige curator in genoemd faillis sement, die wegens verduistering veroordeeld was tot 1 jaar en 9 maanden gevangenis straf, is voorwaardelijk in vrijheid gesteld, vijf maanden voor zijn straftijd verstreken was. DOODSLAG TE PUTTEN. Straf verzwaard. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 53-jari gen gepensionneerden O.-I. militair, die door de rechtbank te Zwolle was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, omdat hij in zijn kosthuis te Putten een 80-jarigen kostganger met een mes had doodgestoken Het ge rechtshof heeft de opgelegde straf ver zwaard tot vier jaar. DE RIJBEWIJS-EXAMINATOR VERANTWOORDELIJK. Op instigatie van de K.N.A.C. is onlangs tot in hoogste instantie geprocedeerd over het vraagstuk, of de adviseurs van het Cen traal Bureau voor de afgifte van bewijsstuk ken van rijvaardigheid, de z.gn. rijbewijs- examinatoren, volgens de Motor- en Rijwiel- wet al dan niet zijn aan te merken als be stuurders van de automobielen, waarmede onder hun toezicht en leiding proefritten door gegadigden voor het rijbewijs worden afgé- legd. Met andere woorden: of zij al dan niet strafrechtelijk aansprakelijk zijn voor ver keersovertredingen, door een examen-candi- daat tijdens den proefrit begaan. Een duide lijke beantwoording van deze vraag is voor de automobiel-examinatoren van het hoogste gewicht, aangezien zij bij bevestigende beant woording daarvan dagelijks in de mogelijk heid verkeeren, strafrechtelijk te worden ver volgd voor overtredingen, door hun examen- candidaat gepleegd. De Hooge Raad heeft thans een uitspraak gedaan, waarbij deze vraag ten nadeele van de automobiel-examinatoren is beantwoord. Zoolang dus ten aanzien van de automobiel examinatoren geen uitzonderingsbepaling op het desbetreffende artikel in de M - en R -wet zal zijn opgenomen, blijven zij aansprakelijk voor de gevolgen van eventuëele verkeers- overtredingen hunner examen-candidaten. OVERSTROOMINGEN De Tji Senggaroeng is door de zware re gens nabij Losari buiten de oevers getreden Honderden bouws padi-aanplant zijn over stroomd. De „Oehoe" (op de thuisreis) en de Pelikaan (op de uitreis) zijn te Medan geland. De Ijsvogel (thuisreis) is te Mersa- mabruh aan?,2komen. Mollison is gister met zijn vliegtuig „Star" van Buenos Aires gestart voor den terugtocht naar Engeland. (Buiten verantwoordeti/kheia van at Redactie. De opname in ae rubriekbe-wi/si geenszins dat de redactie er mede instemtI. GEVAARLIJK VOOR VOETGANGERS! Op den Kennemerstraatweg, vlak bij het laantje, dat naar de Metiusgracht leidt, steekt een driehoekig, scherp gepunt stuk ijzer boven den grond uit, waarover men, vooral in 't donker, leelijk kan vallen of één zijner schoenen openscheuren, doordat men er achter blijft haken. Dit laatste overkwam ondergeteekende. Ik wil den bevoegden autoriteiten in over weging geven, deze voor voetgangers ge vaarlijke voorwerpen te verwijderen. Ik vermoed, dat er langs genoemden weg (rechts naast het fietspad, richting Heiloo) meerdere van die dingen boven den grond uitsteken. Geachte redactie, met dank voor de opname, Hoogachtend H. SCHENAU. ONDERTROUWD: Cornelis de Boer en Johanna van Velt- huijsen. Pieter Wiedenhoff en Catharina van Zandwijk. Eije Jan Koning en Dirkje Wiersma. GEBOREN: Eva CilW d. v. Hans Frankenberg en Gertrude üoldschmidt. Anna Cornelia d. v. Cornelis Jansen en Catharina Eckhardt Margaretha Bernardina d. V. Jacobus van Spanje en Gesina Koppe. Willem z v. Willem Bleeker en Afra Berkhout. Ja- cob z. v. Jacob Bellis en Lena Kootje. OVERLEDEN: Pieter Klaver 82 jaar. Grietje Wieger Mann wed. Ate Sap 80 jaar, naar waarnemingen, verricht in dejT"^: van 3 Maart. morgen Medegedeeld door het Kon. NedeH u Instituut te De Bildt Met' Hoogste barometerstand 769 g m m Stensel. Laagste barometerstand 736.8 miu Valencia. s Verwachting, geldig tot den avond van Maart: n 4 Matige tot krachtige Zuidelijke tot 7 a Westelijke wind; zwaar bewolkt tot bel t ken; regenbuien; weinig verandering jn peratuur. Weeroverzicht. De depressie op den Oceaan beslaat enorm gebied en reikt thans van de i7neen tot diesp in het binnenland van Eutm» een breede strooming dringen luch^®!' van hooge temperatuur over FranVrty Duitschland naar centraal Europa dooi brengen aldaar voorjaarswdrmte Benoorden de 52ste breedtegraad blijft het nog koud. In het binnenland van Zweden vriest het nou hard, terwijl alle stations langs de Noor- sche kust temperaturen onder het vriesuunt melden. Ook op IJsland blijft de temperatuu het zelfde. Het doordringen der warnitt ging gepaard met zware regen in Frankriik en om het Kanaal tot in het Schwarzwald In het Noorden viel nagenoeg geen neerslae Voorloopig is na deze verandering in luchtdrukverdeeling zacht en regenachtig weer te wachten gevolgd door opklaren weer met buien en iets guurder. 50 JARIG JUBILEUM. Voor de dames- en heerenconfectie en maatzaak van de firma H. van Gijzen, Pay. glop, alhier, is het vandaag een buiW wone dag. Heden wordt n.1. het feit Fr- dacht, dat voor 50 jaren de grondlegger van de zaak, de heer H. van Giizen, zich op de Laat vestigde, om na 10 jaar één der panden in het Payglop te betrekken, dat 12 jaar latei met twee panden werd vergroot, die na eenige jaren groeiden tot de bekende moderne zaak. Ter eere van dit feit bevat de etalage een dames- en heeren-Biedemeyer-costuum van 1833 en de moderne costumes van onzen tijd, die het bewijs leveren, dat de coup in deze zaak up to date is. De heer J. C. van Gijzen, de zoon van den grondlegger, die reeds 10 jaar aan het hoofd van de zaak staat, werd hedenmorgen in fa miliekring en in tegenwoordigheid van het personeel, gecomplimenteerd door den direc teur van de bekende regenjassenfabriek „Hollandia", den heer Kallenburg, die mei waardeering getuigde van de langdurige za kenrelatie en het een unicum noemde, dat er gedurende de 50 jaar van het bestaan der zaak, ondanks de vele conflicten in de confectie-industrie nimmer een staking heeft plaats gehad. Dat hier de verhouding tusschen den on dernemer en de arbeiders steeds een voor beeldige is geweest, kwam ook in de speech van den heer Zonneveld, die reeds 21 jaar in de zaak werkzaam is, tot uiting, waarbij hij, namens het personeel de firmanaam m brons voor de frontpui aanbood. De belangstelling kwam voorts tot uiting in een 40-tal bloemstukken, die de f'rm-i van zaakrelaties en cliënten mocht ontvangen en in vele waardeerende brieven van cutnten, w.o. van één die de zaak reeds 36 jaar trou is gebleven. Dat de heer van Gijzen h/™e, bijzonder ingenomen was, ligt voor de hano AUTOBUS TE WATER. Donderdagmorgen is een autobus van de Maatschappij H A B O., welke dienst onderhoudt tusschen Schageo Dirkshorn op den terugweg nabij o o gen te water gereden. Het ongeval veroorzaakt door een defect aan stuurinrichting, waardoor de chauj de heer L. te Schagen, de bus n ,4e den weg kon houden. De bus vei een boom, waardoor belangrijke s aan de bus ontstond. De bus he geen passagiers! De eerste djen Dirkshorn rijdt nagenoeg uitsiu voor de post. De chauffeur kwam den schrik vrij, behoudens een a verwonde vingers door brekend s Het ongeval is dus gelukkig g®6® loopen. AFD. ALKMAAR VAN DEN NED- TREKKERSBOND. De afd. Alkmaar van den Nederlandse^ Trekkersbond heeft voor diverse tochten een uitgebreid programma samenges Het zingen zal in nieuwe banen 8 worden. Eerdaags zal worden uitgegeven zangbundel van den N.T.B. Het is een_,.isChe meling Hollandsche, Duitsche en Enge trekkersliedjes. Op de tentoonstelling die half w April wordt gehouden, zal ook een *f. komenVerkoop eigenhandig gemaakte werpen. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders bebbw bt ter ophoogen, rioleeren en bestraten van rein achter de Tromp- en de De Ruyte - met verbreeding van de Trompstraat verwante werken, opgedragen afn S. C, Spierenburg, alhier, voor 6520. b«e

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2