Agenda Kouqqgy- JUxHHHciaaC 7lieuws Stad. en OniqeoiM} {Buitenland {Binnenland {Keek Sxhool £ucfit Rechtszaken HïeecAetitAt Spott Bioscopen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Een nacht in Sebastopol (rom.), hoofdrol George Ban- croft. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag telkens om half 8 's avonds, hoofdnummer De kleine zwerfster (rom.), hoofdrollen Dolly Haass, Carl Lud- wig Diehl. Toegang voor alle leeeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag half 3, matineé, vertooning avondprogramma. A. B. T.. tot er, met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer: De radio patrouille (sens.), hoofdrollen Robert Arm- strong en Lila Lee. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een nacht zonder pauze (hum.), hoofdrollen Siegfried Arno en Ida Wüst. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Br eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Natuur-historisch museum, Laat 35, geopend Zaterdags van 2 tot 5 uur; Zondag 26 uur. 3 Maart—5 April, kunstzaal Stenneberg, Koningsweg 23, Schilderijententoonstelling, 10—8 uur, Zaterdags 1010 uur. Zaterdag 4 Maart. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Arbeiders Sportbond; revue „Wij heffen ons op". Zondag 5 Maart. 4 en 8 uur, prop. biljartwedstrijd N.B.B. H. N. K., in restaurant London. 7 uur, Zaal van Ham te Oterleek, uitvoe ring Turnlust. Hugenberg beleedigd. De uitgever der „Chronik der Mensch- heit", de gepensionneerde kapitein Georg Lichey, is wegens beleediging van rijksminis ter dr. Hugenberg veroordeeld tot vijf maan den gevangenisstraf. In het nummer van 19 Januari j.1. der „Chronik'* was een artikel opgenomen van den pacifist Maria Sebhardt, waarin dr. Hu genberg verweten werd dat hij als directeur- generaal der Krupp-werken de Engelsche firma Vickers een patent zou hebben ver kocht, waarvoor Vickers aan Krupp, Hugen berg en zijn Duitsch Nationale kringen na den oorlog 123 millioen goudmark zou heb ben betaald. In dit verband werd gesproken van landverraad, dat aanleiding had gege ven tot volksmoord. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Mistakken onvermijdelijk? De Londensche Chineesche gezant Kwo- taitsji, die deel uitmaakt van de Chineesche delegatie in Genève, verklaarde heden in een telefoongesprek met Londen, dat een mis lukken van de ontwapeningsconferentie on vermijdelijk was. China zal nooit een ontwa- peningsverdrag onderteekenen, zoolang de strijd met Japan niet bijgelegd is en Japan weigert het rapport van de commissie van 19 te aanvaarden. Wanneer China weigert, zal Japan zeker ook weigeren. Bij een weigering van beide staten zal de ontwapeningsconfe rentie mislukt zijn. Londen ongerust. In verband met de ontwikkeling van den toestand in Genève wijst men er in politieke kringen op, dat er een groot onderscheid be staat tusschen aan den eenen kant de deelne ming van Duitschland en Italië aan de ont wapeningsconferentie en aan den anderen kant de gevaren die deze beide landen den wereldvrede doen 'oopen door de activiteit in eigen land. Wat Duitschland betreft, toonen de dagbladen sinds eenige dagen een stijgen de ongerustheid, welke door officieele krin gen wordt gedeeld. Zoo wordt een voor nemen van Hitier besproken om een vlieg tocht te houden boven den Corridor hetgeen beschouwd wordt als een provoceerende daad, die ernstige gevolgen kan hebben. De atmosfeer in Zuidelijk Europa acht men niet minder geladen. Zoo vreest men voor nieuwe complicaties in verband met de buitenland- sche propaganda van Kroatië. Wanneer de ontwapeningsconferentie op een mislukking mocht uitloopen, is het kabi net, naar verluidt, vooraemers een balans van verantwoordelijkheden op te maken en te publiceeren, doch het zou het hierbij niet laten. In welingelichte kringen wordt ver klaard. dat de regeering, onmiddellijk na het mislukken van de ontwapeningsconferentie het initiatief zal nemen tot onderhandelen met 'het oog op maatregelen, die bestemd zijn om een ieder, wie ook te beletten zijn toevlucht te nemen tot een uiterste actie. Japan en de conferentie. Het verluidt dat Japan wil blijven deel nemen aan de Ontwapeningsconferentie maar dat het genoodzaakt is een wijziging te 'brengen in zijn standpunt met het oog op een met Mandsioekwo gesloten protocol, waarin gestipuleerd wordt dat Mandsioekwo en Japan zullen samenwerken in kwesties be treffende de nationale verdediging van Mandsjoekwo. De verklaring zal binnenkort worden gepubliceerd. Frankrijk en de conferentie Aan den Quai d'Orsay wordt medegedeeld, dat op het oogeublik geen sprake is van een reis van Daladier naar Londen. De officieele mededeeling laat de mogelijkheid voor een bezoek van Daladier op een latei tijdstip aan Londen open. Volgens berichten uit Genève zouden Paul Boncour en Pierre Cot den premier en mi nister van Ooriog Daladier hebben aange raden naar Genève over te komen, waar zijn aanwezigheid noodzakelijk zal zijn wanneer de debatten over de beperking van het oor logsmateriaal aan de orde zullen komen. Bo vendien valt binnenkort te Genève de beslis- sing' ui J o Het einde? Het bericht omtrent het komen van Mac- Donald en Sir John Simon, volgende week, naar Genève ter deelneming aan de ontwa peningsconferentie heeft in alle conferentie- kringen groote verrassing ja zelfs ontstelte nis gewekt. Daar ook Daladier in Genève zal komen, verwacht men van de dan te voeren besprekingen, waaraan ook de Duitsche ge delegeerde Nadolny zal deelnemen, dat deze een beslissende beteekenis zullen hebben. In welingelichte kringen neemt men alge meen aan, dat bij de besprekingen de prin- cipiëele politieke problemen der practische Duitsche gelijkgerechtigdheid en de toekom stige Duitsche stand van bewapening be sproken zullen worden en dat de beslissing over het verdere lot van de conferentie thans voor de deur staat. Een incident. Ter Ontwapeningsconferentie is het gister tot een ernstig incident gekomen tusschen Nadolny en Henderson, nadat Nadolny had opgemerkt dat de conferentie zich onttrekt aan haar voornaamste taak: een effectieve vermindering der bewapening ter wereld. De hoofdcommissie heeft met 20 stemmen tegen de stemmen van Duitschland, Oosten rijk en Hongarije en eenige stemmen blanco aangenomen een Fiansch voorste! waarbij de beslissing in zake een verlaging der troepen contingenten voor onbepaalden termijn wordt verdaagd. Paul Boncour verklaarde namens zijn re geering dat Frankrijk slechts zijn standpunt nopens een vei laging der troepencontingen ten kan kenbaar maken, wanneer in het Ont wapeningsverdrag veiligheidsgaranties wor den opgenomen, in het bizonder een Euro- peesch verdrag tot wederzijdsche hulpverlee ning en wanneer de beslissing zal zijn geval len betreffende de samenstelling der legers, in 't bizonder der particuliere weerorganisaties en de politie. Na het bovenvermelde incident hief Hen derson de zitting op. De hoofdcommissie heeft nog een Fransch voorstel aangenomen, waarbij de particuliere weerorganisaties en de politie bij de defi nitieve vaststelling der troepencontingenten der afzonderlijke landen geheel zullen wor den medegeteld. DE BEURSCRISIS IN AMERIKA. Zullen alle bankinstellingen sluiten? De New Yorksche correspondent van de „Ber liner Börsenkurier" meldt, dat men gister ochtend voor het alternatief zou hebben ge staan om öf een garantie van staatswege voor de bankdeposito's te geven in een of anderen vorm óf te decreteeren dat alle banken moe ten worden gesloten. De correspondent wil nog niet gelooven aan een in gevaar komen van den gouden standaard, hoewel Donderdag reeds een der gelijke vrees in breede kringen zou zijn uitge sproken. In de Federal Reserve Bank te New York en bij den Federal Reserve Board werd tot laat in den nacht vergaderd, zonder dat evenwel iets van het rsultaat der besprekin gen bekend is geworden. Tot laat in den nacht was men nog steeds van meening. dat de groote bankinstellingen te New York zoo lang mogelijk hun loketten open zullen houden. Veertien dagen beursvacantie In Wisconsin. In den staat Wisconsin zijn de banken voor den duur van veertien dagen gesloten. Ook bank-holiday in den staat Washington. Vrijdag is ook voor den staat Washington een bankholiday bevolen. Nog meer beursvacanties. De staten Noord-Carolina en Utah heb ben thans eveneens bank-holidays afgekon digd. De Federal Reserve Bank in Chicago heeft het disconto van 2 op 314 verhoogd. Gebrek aan contanten. Het groote probleem van gisteren na den aanvang der bankmoeilijkheden is geworden zonder contanten te leven. Voor de rijken al leen zijn de restaurants nog betaalbaar, an deren moeten zich er mede vergenoegen hun boterhammen van huis mede te nemen, aan gezien de nog aanwezige contanten voor be langrijker dingen benut moeten worden. Dc •bioscopen zijn vrijwel leeg, evenals alle in stellingen, zooals Turksche baden, schoon heidsinstituten, bloemenwinkels etc., die niet directe levensbehoeften verzorgen. Zelfs :e Reno is de voornaamste bron van inkomsten opgedroogd, n.1. de echtscheidingen, aange zien dit hier in de eerste plaats een kwestie van contante betaling is. 116 millioen pond in goud afge geven. De Federal Reserve Bank van New-York heeft heden ruim 116 millioen in goud afge geven, waarbij de goudhamsteringen nog niet zijn inbegrepen. De bank heeft den ge heelen dag onder hoogen druk moeten wer ken. Aan acht loketten werd goud gewisseld. Voor ieder loket verdrongen zich files van honderden menschen President Hoover heeft het wetsvoorstel in zake hervorming van de faillissementsrege ling onderteekend. Het congres heeft het Fletcher-Steagall-voorstel aangenomen be- betreffende een moratorium van 5 jaar voor door de farmboard aan farmers gegeven lee ningen. Verder heeft het congres de begrooting van het miniserie van oorlog, ten bedrage van 350 millioen aangenomen. Amerikaansche cheques te Rome geweigerd. Amerikaansche toeristen te Rome worden mede getroffen door de bankmoeilijkheden in hun vaderland, aangekien gister alhier de verzilvering van cheques geweigerd werd, in verband met het feit, dat de Itaüaar.sche bankiers, uit vrees, dat de bankholiday ook zal worden toegepast op staat en stad New- York zeer voorzichtig zijn. Wordt de gouden standaard opgeheven? Garner heeft alle leden van het congres verzocht na de installatieplechtigheid van Roosevelt, te Washington te blijven. Tal van geruchten doen in de stad de ronde. Zoo wordt o.a. verteld dat de gouden standaard zou worden opgeheven en dat het goud in beslag zou worden genomen. Teekenend voor de zenuwachtige stemming is, dat zelfs de Daily News onder grooten titel meldt, dat Roosevelt besprekingen voert over de ophef fing van den gouden standaard. Een feit is echter, dat Roosevelt totdusver zijn plannen absoluut geheim heeft gehouden. De demo cratische senator Glass, die goede relaties met Roosevelt onderhoudt, heeft tot de demo cratische senatoren het verzoek gericht het door hem ingediende voorstel tot reorgani satie van het bankwezen voor Zaterdagmid dag aan te nemen, daar anders de gevolgen zeer ernstig zullen zijn. Beursvaontie in de V. S. van drie dagen. De regeering heeft voor de geheele U.S.A. een beursvacantie van drie dagen afgekon digd. Deze maatregel wordt gebaseerd op de ambtsaanvaarding van den nieuwen pre sident Roosevelt. Naar verluidt is deze beursvacantie niet afgekondigd ter voorbe reiding van de opheffing van den gouden standaard doch slechts ter verdediging van den dollar. DE TOESTAND IN CHILI. In de eerste week van Februari heeft Chili 79.000 kubieke meter salpeter uitgevoerd. De zoo juist verschenen statistische gegevens be treffende de landbouw toonen aan, dat 250.000 landbouwondernemingen zijn gere gistreerd ten name van 5.8 procent der be volking. In 1875 telde men één onderneming op elke 121 inwoners, in 1924 één op elke 23, thans een boerderij op elke 17 inwonere. DUITSCH VLIEGTUIG OP NEDERLANDSCH GRONDGEBIED GEDAALD? Wapens en verkiezingspam- f let ten ingeladen? Te Venlo liepen gisteravond allerlei merkwaardige geruchten over een Duitsch vliegtuig, dat tegen het vallen van den avond op de Groote Heide op geheimzinnige wijze zou gedaald zijn om vanuit een gereedstaanden auto een lading men spreekt van wapens en verkiezingspamfletten in te nemen en daarna over de Duitsche grens verdwe nen zou zijn. Officieel is thans hierover echter nog niets bekend. Wel is door eenige personen des middags inderdaad boven Venlo een dergelijk vliegtuig ge zien en ook hebben eenige personen om streeks dien tijd op de Groote Heide een luxe auto waargenomen. Er wordt een onderzoek ingesteld. DE AFFAIRE-SNEEVLIET. Verzoek om in vrijheidsstelling tegen cautie. Naar wij vernemen, zal mr. dr. Benno J. Stokvis heden namens den heer Sneevliet een request bij de rechtbank indienen, waarin tegen cautie zijn in vrijheidsstelling wordt verzocht DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF DUURT VOORT. De onderhandelingen, die sedert eenigen tijd door de bij het conflict in het visscherij- bedrijf te IJmuiden betrokken partijen onder leiding van burgemeester Rambonnet als bij zonder bemiddelaar werden gevoerd, zijn gister beëindigd zonder eenig resultaat te hebben opgeleverd De staking duurt der halve onveranderd voort. GEARRESTEERD. Door de pensionhouder herkend uit het verspreide signalement. Gistermiddag is te Amsterdam gear resteerd de banklooper, die deze week te D enHaag een bedrag van 700die hij bij een bankinstelling ontvangen had, niet heeft afgedragen. Het grootste deel van het, bedrag was nog in zijn be- z't. Slechts f 400 ontbraken. Hij had in de hoofdstad een' kamer gehuurd. De pensionhouder heeft hem echter herkend ui', het signalement en deed aangifte bij de politie. LEIDER O.S.P. GEARRESTEERD. Later weer op vrije voeten. Na afloopen van een openbare vergade ring der Onafhankelijk Socialistische Partij te Sliedrecht, waar de partijvoorzitter, de heer P. J. Schmidt, had gesproken over „On dergang of Revolutie'*, werd de spreker door een inspecteur van politie gearresteerd en naar het politiebureau geleid, waar hij aar. een langdurig verhoor werd onderworpen De arrestatie geschiedde, omdat de heer S. in zijn rede opruiende taal had gebezigd. Hij had n.1. gezegd, dat de arbeiders in geval van oorlog de wapens moesten keeren tegen de generaals en de ministers, die hun bevel gaven om tegen hun medearbeiders te strij den. Na telefonisch overleg met den officier van justitie te Rotterdam is de heer Schmidt gis teravond laat weer in vrijheid gesteld. Er zal echter een vervolging wegens opruiing tegen hem worden ingesteld. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond omstreeks 7 uur kwam een auto, komende uit Alteveer, welke met een snelheid van ongeveer 100 KM. reed, in Nieuwe-Pekela (Gron.) in botsing met een wielrijder, die gegrepen werd en op slag 'ge dood. De identiteit van den man kon nog niet worden vastgesteld. De auto was af komstig uit Veendam en werd bestuur door zekeren Kamphuis, terwijl mede in den wa gen gezeten was de heer rl. Kuiper, caféhou der te Veendam. Beiden verkeerden onder den invloed van sterken drank. De heer Kui per bekwam ernstige verwondingen en werd naar het r.k. ziekenhuis te Winschoten over gebracht. De bestuurder van den wagen kreeg geen letseL MR. DR. M. W. WESTERMAN, DE FASCISTEN EN DE VRIJHEIDSBOND. De heer Westerman heeft ontslag las lid van den Vrijheidsbond geno men. Naar aanleiding van het bericht, dat mr. dr. M. W. Westerman door fascistische groe pen is aangezocht voor een candidatuur voor de Tweede Kamer en hij zulks in beraad heeft gehouden, heeft het bestuur van de Haagsche afdeeling van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond aanstonds de noo- dige stappen ondernomen om den heer Wes terman er op te wijzen, dat reeds een zooda nig beraad onvereenigbaar is met zijn lid maatschap van den Vrijheidsbond. De heer Westerman heeft zulks erkend en medegedeeld, dat hij inmiddels reeds zijn ontslag als lid van den Vrijheidsbond had genomen. BERGEN. Mej. A. B. Over, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen apothekers-assis tente. TEXEL. Dezer dagen was te Oosterend in de timmermanswerkplaats van den heer J. Timmer Pz. een nieuwe electrische schaafmachine geplaatst. Waarschijn lijk was de heer T. nog niet voldoende met de nieuwe machine bekend. Vrij dagmorgen geraakte zijn vinger tus schen de machine, waarbij hem den top werd afgesneden. Dr. Boswijk verleende geneeskundige hulp. De uitkomsten der haringvangst was voor de Oosterender visschers deze week niet onvoordeelig. Twee visschers hadden op één dag voor niet minder dan 1000 gevangen. De heer D. Keijser Sr., die reeds gedu rende 12 jaren directeur van het groote be grafenisfonds V. I. O. D. was, en voor dien tijd reeds een 8-tal jaren commissaris van dit fonds is geweest, heeft als gevolg van droe vige familieomstandigheden deze functie neergelegd. Voor de verkiezing van een nieu wen directeur zal een tusschentijdsche verga dering moeten worden gehouden. OUDE NIEDORP. Vereeniéing voor ziekenhuis- verpleging. Naar wij vernemen, bestaan plannen om, evenals in eenige andere gemeen ten, te komen tot eene plaatselijke ver- eenging voor verzekering tegen kosten van ziekenhuisverpleging, operatie e. d. welke de geheele gemeente omvat. Deze plannen hebben nog geen vasten verm aangenomen, doch het verzoek is gedaan om den burgemeester het initiatief te doen nemen. LIMMEN. De kiezerslijst bevat de namen van 1039 voor de Tweede Kamer, 1026 voor de Provinciale Staten en 994 voor d,e Gemeenteraad. HEILOO. Voor tiidelijk administrateur bij het Gem. Electr. Bedrijf hebben zich 40 sol licitanten aangemeld. Mej. M. Verduin alhier is geslaagd voor de bakercursus, welke uitging van het Wit-Gele Kruis. In het verslag van de V. V. V. is een fout geslopen. De heer Visser, administrateur van „Sport en Kunst" zeide dat D. O. V. E. S. 2 88 per week gaf en niet zooals in het ver slag stond, per dag. Woensdag werd te Broek op Langendijk de jaarvergadering gehouden van de Chr. Jongelingsvereen. „de Heere zal het voor zien" in de Ned. herv. kerk. Na opening door ds. van Baaien, het over brengen der groeten van de verschillende zusterverenigingen en 't weergeven der jaar verslagen, werden enkele opstellen ten beste gegeven, waaroo een aangename gedachten- wsseling volgde. Ter afwisseling stonden enkele voordracht en muziekstukjes op het programma, welke zeer in den smaak vielen, terwijl koek en melk werd gepresenteerd. KAMERLID TOT PREDIKANT BEROEPEN. De heer Joh. Langman, lid der Tweede Kamer, is beroepen tot predikant bij de herv. gemeente te De Lier (Z.-H.) DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De .Ijsvogel" is te Rome aangekomen, terwijl de .Havik' te Athene is geland. EEN RECORDDAG VOOR HET NEDERLANDSCHE LUCHT VERKEER. Ofschoon het verkeer op de luchtlijnen reeds vanaf Januari ten opzichte van verleden jaar meer dan verdubbeld is, heeft de K. L M op Vrijdag 3 Maart een record behaald, door al haar vliegtuigen zoowel op de Engelsche ,de Fransche als de Scandinavische route geheel vol te boeken. Totaal vervoerde zij op haar lijnen 70 passagiers en ruim 40C0 K.G. vracht. COLPORTRICE WEGENS SMAAD VOOR DE RECHTBANK. Drie maanden tegen haar geïsichl. De Vierde Kamer der rechtbank te Amster dam behandelde gister de strafzaak tegen de colportrice Boukje Tunteler, die terecht stond wegens smaad, sub6. beleediging. Haar was ten laste gelegd, dat zij op 15 naar waarnemingen verricht in den mort»» van 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl Mot Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.5 mM Jan Mayen. m' te Laagste barometerstand 735,6 mM Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van c Maart: w 5 Meest matige tijdelijk krachtige ZuideliiV» tot Westelijke wind; zwaar bewolkt mjt L- delijke opklaringen; af en toe regenhni.i' later iets kouder. °Wen» Weeroverzicht. De depressie op den oceaan breidt rU verder over IJsland en Scandinav/ö alleen in Noord-Groenland hield de h<wl druk nog stand, zoodat bij IJsland Qu Zuid-Oosterstorm waait. Het vorstgefr,^^! Scandinavië bleef nog in het Noorden, in neemt toch langzaam af. In Dui schland steeg de temperatuur; al bleef het nog vrie- zen in het Noordoosten. In het Zuidwesten wisselen dalingen en stijgingen van den ba rometer elkaar af, wat tot buiïg weer met lichte afkoeling aanleiding geeft. In Schot- land stormt het uit het Zuidoosten en viel veel regen. In het Kanaal waaien storm- achtige Zuidwestenwinden, in Frankrijk op de Britsche eilanden, in ons land en Duitschland valt veel regen. Aan de Oostzee- kust en in Scandinavië sneeuw. Voorloopig is nog vrij zacht en buiïg weer te wachten November opzettelijk de eer en goeden naam heeft aangerand van een in de hoofdstad wo- nenden kapelaan. Toen deze op den Nieuwen- dijk ter hoogte van de Beurspassage liep, had de vrouw, terwijl ze anti-katholieke bro chures te koop aanbod, beleedigingen aan het adres van den kapelaan geroepen. Het is de derde keer, aldus de officier, dat deze vrouw in het beklaagdenbankje zit. Spr. acht het uitgesloten, dat de kapelaan zich in de persoon van verdachte vergist en vorderde tegen haar wegens beleediging het maximum n.1. drie maanden gevangenisstraf. Motoren. t VAN HAMERSVELD OP EYSINK IN DE ENGELSCHE T. T. Zoo juist bereikt „het Motorrijwiel en Lichte duto" het zeer belangrijke bericht, dat onze bekende Nederlandsche renner A. P. van Hamersveld zal deelnemen aan de En gelsche Tourist Trophy Races op het eiland Man en wel in de Senior Race (500 c.M.') op Eysink. Van Hamersveld komt naar de wereldvermaarde Britsche Races op uitnoo- diging van de A. C. U. (Auto Cycle Union). Het is ons een waarachtig genoegen onzen lezers de primeur te mogen brengen van een dergelijk interessant bericht. Voor den eer sten keer is het, dat een Nederlandsche rijder aan deze belangrijkste motorraces ter wereld gaat deelnemen en het feit, dat dit gebeurt op een Nederlandsche machine maakt het geheel dubbel interessant. Het feit, dat Van Hamersveld officiéél van Engelsche zijde werd uitgenoodigd, plaatst hem opnieuw in de voorste gelederen der internationale cracks. Moge het duel, dat hij op Evsink met de vooraanstaande Engelsche cracks te Asser leverde, ginds op „The Island" even span nen, maar van langeren duur zijn. Biljarten. NEDERLAAGWEDSTRIJ& Gister vond de vijfde wedstrijd P]®® van den nederlaagwedstrijd uitgeschrev HoGr Ho Kiiiorj/*inK DauoI" Scharloo door de biljartclub „Royal-, au»'— tegen de biljartclub Midden-Beemster- O. Schoten W. Zomerdijk A. v. d. Vliet W. Molenaar J. Nijman IJ. Bier K. Hartog J. Bakker H. Robben A. de Vries pt. brt. 68 16 150 17 80 25 100 26 70 26 100 27 75 27 63 27 75 19 45 19 h.s. 31 52 17 19 7 18 11' 10 13 9 gem. 4.53 8.82 320 384 2.» 3.70 J.TJ 233 3-94 2.36 SPREEKUUR WETHOUDERS. De wethouder van financiën en soc. za de heer Westerhof, en de wethouder van marktwezen enz. enz., de heer Van biunu, land, zijn Maandag wegens uitstecug®^ verhinderd hun gewone spreekuur te hou LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN- In de deze week gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Verm®^r. werden 8 aanvragen behandeld, NV van er twee moesten afgewezen vvor Voor de 6 andere gevallen werd t is staan aan giften en renteloozeL schotten een totaalbedrag van Z*a„ De inzameling bij de bezichtigin| de Brandweerkazerne bleek J. 18- opgebracht te hebben. FAILLISSEMENTEN. Ter arrondissementsrechtbank alhier de uitdeel ingslijsten gedeponeerd in o (e lissementen van J. Duursma, timmei i Barsingerhorn (geen uitkeering) en Wokker te Heerhugowaard (geen uitkeert

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2