Van Rommelzaken Hobbeltie HENSBROEK. yxovinciaai TUeuws HEERHUGOWAARD. ZIJPE. BERGEN. HEILOO. WIERINGEN. OTERLEEK. OUDE NIEDORP. WARMENHUIZEN. TEXEL. DIRKSHORN. VENHUIZEN. HENSBROEK. and.- enJuinêouie De melkprijs is met 1 cent verlaagd en £aadAcuux zh Veeteelt jaarvergadering noord-hollandsche bond van geitenfokvereenigingen te amsterdam Onder presidium van den heer j r Groot van Alkmaar hield genoemde bond een goed bezochte vergadering in De Roods Leeuw aan het Damrak te Amsterdam Bij den post „kosten bokken en reserve- bokken" werd een drukke discussie gehou den. Niet minder dan 9 afdeelingen spraken zich uit voor verhooging van fokpremie, an ders zal de animo om aan te houden verflau wen. Een voorstel van ir. l. de Vries was, om de fokpremie te splitsen en voor bokken van goedgekeurde ouders die een moeder hebben met melkstaten die aan hooge eischen voldoen, een verhooging van 5 toe te ken nen. Dit voorstel had aller bevrediging en werd goedgekeurd. De heer Kostelijk bleef bij zijn meening, zooals hij die in de vorige vergadering bij het geval van den heer Obdam duidelijk uit eengezet had. Spr. zei nog, dat het hier niet om den persoon ging, die was zeer goed voor zijn betrekking, maar spr. vond de zaak prin cipieel niet in den haak. De voorzitter zei tegen den heer Kooij, dat het voorstel goed beschouwd wel neer kwam op salarisverhooging. Voorts rele veerde hij nog dat de hyr Strooper een groot gezin had, en dat hier wel rekening mee gehouden kon worden. Spr. beweerde, dat men met een dergelijk gezin ook tegen woordig niet van 1000 rond kon komen. Na uitvoerige discussie werd tot stemming overgegaan en werd het voorstel van B en W. met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Voor de heeren Tromp, Wijnker, Groenland, Kooij, Pool en Quant, tegen de heeren Kos telijk, Borst, van Langen en Wagenaar. Hierna ging men in comité tot benoeming van een hoofd aan de o. 1. school no. 4. Voordracht. 1. Mej. J. A. M. (Mthof te Ginniken; 2. de heer C. Visser te Hilligers- berg; 3. M. M. J. Philippens te Eisden. Na heropening der vergadering werd ge- ötemd en kreeg mej. Olthof 10 van de 11 stemmen. Hierna werden in verband met de komen- de verkiezingen en omdat de heer Wuis geen raadslid meer is, de stembureaux vastge- steld. De voorzitter deelde nog mede, dat hij de in de vorige vergadering door den heer Wa genaar aan B. en W. gestelde vragen nog niet kon beantwoorden. Het overplaatsen van leerlingen, soms noodig voor het in stand houden der tweemansscholen, wordt altijd gedaan in overleg met de betrokken ouders. De heer Kostelijk wees in verband hier mede nog op het feit, dat eenige leerlingen uit het Zuideinde nog in Oudorp school gin gen. Spr. juichte het streven van B en W. inzake in stand houden der tweemansscholen voe. Hierna sluiting. Maandagavond vergaderde de raad on der voorzitterschap van den heer S. B. F. Kooimandie op de moeilijke tijdsomstandig heden wees. De gemeente zal zich moeten versoberen om de lasten niet ondraaglijker te maken en vroeg aller medewerking voor de opbouw van een betere toekomst. Door Ged. Staten was bericht, dat de sluiting personeele belasting was opgeheven, daar door heffing 200 opcenten de begroo ting sluitend is gemaakt. Hensbroek tegen kanalisatie. Op het be kende adres van Oudkarspel merkte de voor zitter op, dat ook B. en W. van meening zijn, dat thans de kanalisatie niet in het belang is van deze streken. De heer Bas achtte het beter wegen aan te leggen voor het snelverkeer. Oudkarspel had succes daar allen voor adhaesie-betui- ging waren. Ook Kerkrade en Ambt-Hardenberg von den instemming. Op het ingekomen adres van Kerkrade om bij den minister van on derwijs aan te dringen op verlaging van vaste bijdrage aan de bijz. scholen volgens art. 205 L.O.-wet, die bepaald, dat van de geschatte waarde der scholen voor 1920 ge bouwd 6.2 pCt. wordt betaald, kwam de raad tot overeenstemming en werd besloten een schrijven te richten aan den minister van on derwijs. Het betreft voor deze gemeente de scholen in Heerhugowaard en Berkhout. Aan het adres van Ambt Hardenberg werd instemming betoogd. Tuinders en kleine boeren vragen aan den raad: lo. directe uitbetaling garantieprijzen, 2o. doorgaande steunregeling, 3o. garantie ploegloon, 4o. machtiging van den burge meester om vervolgingen te voorkomen. De voorzitter had met dit adres geen haast gemaakt daar de baggerregeling be stond. Wat het ploegloon betreft kan de ge meente geen garantie geven, terwijl wat de garantieprijzen betreft, aldus de heer Oude jans, de gemeente hierover geen zegging schap heeft. Wat punt 4 aangaat, ligt het buiten de bevoegdheid ook van den voorzit ter om vervolgingen te voorkomen. De voor zitter wilde echter zooveel mogelijk medewer ken en stelde voor het adres voor kennisge ving aan te nemen. Aldus besloten. t Aan den Adm. Dir. der begraafplaats, den heer A. Volkers, werd op verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend en besloten werd om sollicitanten op te roepen tegen een salaris van 25 (vroeger 40). De heer Bas vroeg naar de werkzaamhe den. Worden die voldoende betaald. De voorzitter antwoordde dat dit zeer ze ker het geval is. Besloten werd sollicitanten op te roepen. Van den minister van binnenlandsche za ken was bericht ontvangen, dat de werkver schaffing door kan gaan tot 25 Maart. Voorstel B en W. om de rente van de tuindersvoorschotten voor rekening van de gemeente te nemen. De provincie neemt 70 pCt. voor haar rekening. Er is 75 mee ge moeid. Opgenomen was door 8 tuinders 5050. De heer Bas vroeg of geen der voorschot nemers in staat was om rente te betalen. De voorzitter wilde hierover wel nadere mededeelingen doen en schorschte de verga dering. Na heropening werd besloten 30 pCt. voor rekening der gemeente te nemen. Vaststelling bedragen verwarming 50 en waterleiding 35 van de woning van het hoofd der school. Hierop volgde een uitge breide discussie. Voor het onbillijke met de dokterswoning werd hier in den breede be sproken, die 150 huur betaald tegen het hoofd der school het dubbele. Ook de perso neele belasting is een grove onbillijkheid. De dokter betaald nog minder dan een arme tuinder. De voorzitter zeide, dat hiertegen weinig is te doen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W aangenomen met alleen de stem van den heer Bas tegen. Besloten werd voorloopig voor 1 jaar een correspondent voor de Arbeidsbemiddeling te benoemen op een salaris van 25. De voorzitter zeide, dat het velen een koude rilling zal hebben bezorgd, dat de bagger regeling werd stopgezet, maar het ging niet langer. De ontvanger had een en ander tot 1 Juli nagezien. Er moest betaald worden 7304.38. Van de bank van Ned. gemeenten was reeds 11751 opgevraagd, belasting en loopende rekening geven aan 6099. Er is dan reeds een tekort van 1205. Er moet dus Ijetaling worden verschoven. De baggerrege ling had gekost 2941.85, terug aan bagger 672, blijft 2269.83, waarvan rond 800 voor de gemeente. De werkverschaffing had reeds 922.07 gekost, waarvan 315 voor de gemeente. De begrooting gaf aan 1000 voor werkverschaffing en dus is deze post reeds met 115 overschreden. Elke week baggerregeling kost ongeveer 100. B. en W. konden dus niet langer doorgaan. Beslo ten werd de regeling stop te zetten per 24 Febr., dus met terugwerkendekracht. De stopzetting der straatverlichting met 1 April kon de goedkeuring van den raad wegdragen. Nadat het stembureau werd aan gevuld volgde rondvraag. De heer Wit vroeg of het niet mogelijk is dat degenen die in de werkverschaffing zijn om beurten aan den weg komen. De voorzitter zeide, dat de aan den weg werkzatnen in aangenomen werk staan en Maandag nog meerderen zullen worden ont slagen. De heer Bas vroeg nogmaals naar de perc. belasting der dokterswoning en wilde te be- voegder plaatse hierop de aandacht vesti gen. De voorzitter zou een onderhoud aanvra gen en den toestand bespreken. Daarna slui ting. Vrijdagavond ontdekte de radio-distribu teur Goed, dat er iets aan de uitzending ha perde. Al spoedig kwamen ook klachten van aangeslotenen binnen. Vergeefs was echter de inspectie van zijn installatie, waar voor zoover na te gaan, alles in orde was. Toen Zaterdag opnieuw het euvel optrad en hem inmiddels was gebleken, dat ook eigen ontvanginrichtingen in de omgeving Vrijdag stoornis hadden ondervonden en dit Zaterdag opnieuw het geval was, lag voor de hand dat ergens een hoog frequentie-ap paraat in werking was. Bij het G.E.B. kon men hem ook geen inlichtingen verstrekken, echter werd hulp toegezegd in de opsporing. Zondagavond trad opnieuw de stoornis op, zeer tot ongenoegen der verschillende luisteraars. Gelukkig werd de bron der stoor nis opgespoord en bleek, dat men in een wo ning in de kom der gemeente inderdaad een hoog-frequentie-apparaat in werking had gesteld. Zoowel onbekendheid met de techniek van het radiowezen, als met de bestaande ge meentelijke verordening bleken de oorzaak, dat men het toestel gebruikte. Toen een en ander medegedeeld was, bleek men bereid tot alle mogelijke medewerking om in den ver volge hinder te voorkomen. lof voor de activiteit van het bestuur is hier zeer zeker op z'n plaats. De aandacht zij er op gevestigd, dat, in verband met aan te brengen verbeteringen, de weg langs den Zijper zeedijk vanaf den toegang tot Anna Paulowna tot den Belk- merweg, met ingang van Woensdag 8 Maart a.s. tot nadere aankondiging voor het rij- verkeer zal worden afgesloten. De dezer dagen alhier gehouden collecte, z.g. Zelfverloochenings-aanvrage, van het Leger des Heils, heeft opgebracht 48.56. Dezer dagen bezichtigde het bestuur der ijsclub „Aalsmeer", die hiertoe het verzoek bad gedaan, onder leiding van den gemeente- opzichter en een bestuurslid der Berger IJs- sportvereeniging de nieuwe ijsbaan aan den Kerkedijk, wel een bewijs, dat deze mooie ijs baan de aandacht heeft getrokken. De be stuursleden uit Aalsmeer waren over de baan opgetogen, ook over de wijze waarop deze tot stand was gebracht. De inschrijving voor het nationaal con cours van harmonie- en fanfarecorpsen is gesloten. Aangemeld hebben zich 51 corpsen, waarvan 30 fanfare en 31 harmonie. Over de deelname is men tevreden. De minister heeft zijn goedkeuring ge hecht aan het verzoek van het bestuur oer L.E.T.T. voor de uitgifte van 15.000 loten a 50 cent. De heer J. de Wit, 2e ambtenaar ter se cretarie alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot leeraar aan het Instituut Lau- rillard te 's-Gravenhage ter opleiding in ge meente-administratie en staatsinrichting. Het pachtcontract tusschen het rijk en de gemeente Wieringen voor de wierwaarden is wederom verlengd en wel voor het tijdvak 1 Juni 1933-31 Mei 1936. Van den dijk afgeraakt, Door een defect aan de stuurinrichting geraakte de chauffeur Gardenbroek te Oter- leek Maandagmorgen met z'n auto, geladen met varkens, bij den Schermerdijk neer. Door het inslaan van een ruit wist de heer G. uit den wagen te komen. De varkens wisten zich zelf te redden en liepen maar weer naar huis. Met een kraanwagen der firma Met werd de auto, welke beschadigd was, weer op den dijk gehaald Als bijzonderheid diene nog, dat de heer G. reeds een tiental jaren met dezen wagen rijdt en nog nimmer een ongeluk heeft gehad. De kiezerslijst dezer gemeente wijst aan een totaal van 442 stemgerechtigden, waar van 442 voor de Tweede Kamer, 438 voor de Prov. Staten en voor den gemeenteraad 411 De heer Jac. Kolk, heeft voor een benoe ming als raadslid bedankt. Thans is door het stembureau benoemd no. 3 der lijst, de heer Jan Zwaan. Deze zal, behoudens goed keuring van den Provinciale waterstaat, zit ting nemen. De tuinbouwvereeniging „Ons Begin" heeft aan hare leden voor de zomerkooi 1932 tot 29 October, een toeslag betaald van een halve cent per K.G. Zooals reeds gemeld werd, waren van de 18 aanvragen voor een uitkeering inge volge de tuinbouwsteunwet alhier, 4 afge wezen. Het bestuur der tuinbouwvereeniging ging daarmee niet accoord en stelde zich in verbinding met de L.G.C., welke op haar beurt deze zaak aanhangig maakte bij de be trokken autoriteiten. Het resultaat van deze actie is, dat thans ook toeslag verleend mag worden aan de afgewezenen. Een woord van Zondagavond kwam de tooneelvereeniging „Molière" alhier voor het voetlicht met een tooneelspel in drie bedrijven van Jo Ammers- Küller „Roeping" in de tooneelzaal van den heer Feijs. Er was veel publiek, waaruit blijkt, dat ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden de belangstelling voor de plaatselijke veree- niging niet is verflauwd. Dit zou ook bepaald jammer zijn, want de vereeniging „Molière" mag er trotsch op gaan in haar midden eeni ge zeer goede krachten te hebben, die het di- lettantentooneel in het algemeene en de plaatselijke vereeniging in het bijzonder eer aandoen. De hoofdrollen werden, zooals we gewend zijn, uitnemend vertolkt, terwijl ook de overi ge rollen in goede handen bleken. Het publiek beloonde de spelers met dank baar applaus bij het vallen van het doek, dat nog eenige malen opging. Mej. Mijts, die de rol van „Marianne de Raadt" uitnemend speelde, werd een bouquet seringen aangeboden. Een gezellig bal besloot den avond. Zaterdagavond had in de zaal van den heer Slikker de laatste Nutsavond plaats uit gaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, departement Warmenhuizen. Deze avond, die volgens oude traditie gevuld wordt met eigen krachten, heeft ook nu weder velen naar de kolfbaan doen trekken. De voorzitter ds. Seulijn opende deze bij eenkomst. Het deed spreker een waar genoe gen dat zoovele bezoekers waren opgekomen. De avond werd ingezet door ds. Seulijn door enkele hoofdstukken voor te lezen uit het boek „Lichtende Vensters" van S. Uil- kens. Mooi is dit voorgelezen en aandachtig is er geluisterd. Vervolgens drie voordrachten voorgedra gen door den heer W. Groet. Deze oude be kende verstaat dit werk nog heel goed en kan nog maar moeilijk de tooneelwereld verlaten. Hierna kregen we te hooren een voor dracht gegeven door den heer C. Barsinger- horn, n.1. Sali Pilleman. Schitterend is het jodendialect door hem weergegeven. Na dit, is door mevr. I. Sevenhuysen- Bruin gezongen „Handschoentjesbrief". Door haar mooie beschaafde stem viel dit zeer in den smaak. De heer Slikker zong vervolgens een drie tal liedjes, n.1. Troostzang, Zomeravond en op verzoek „Mensch durf'te leven". Keurig en tevoelvol zijn deze nummers door den heer likker gezongen. Na de pauze kregen we te hooren „Pietje", blijspel in twee bedrijven. Van begin tot einde is er onbedaarlijk ge lachen en was Pietje de clou van het spel Door de goede rolverdeeling en het mooie samenspel werd een mooi geheel verkregen. Met het officieele gedeelte teneinde geko men, sloot de voorzitter dezen avond en merkte op, dat gezien het flinke aantal be zoekers, ook de voorafgaande nutsavonden zeer leerzaam zijn geweest. Verder bracht hij dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hebben me degewerkt. Nog lang bleef men gezellig bij een en toen keerden tenslotte allen voldaan huiswaarts. 'Naar wij vernemen is tot volontair ter secretarie benoemd C. de Boer te Alkmaar. 'Het aantal werkloozen ingeschre ven bij de arbeidsbemiddeling bedroeg heden 74 Woensdag zal met eenige plechtigheid het nieuwe gebouw van TESO aan de haven geopend worden. In dit gebouw is een wachtkamer en pakhuis gevestigd, terwijl boven een woning voor den agent is ge maakt. Onder leiding van den heer S. Booc werd ten huize van den heer D. Swager de jaarvergadering van de vereeniging „Door ons, voor ons" gehouden. Uit het jaarverslag bkek o.m. dat het ledental met 8 was vermin derd en thans is gedaald tot 154. De rekening van den penningmeester, den heer A. Kistemaker, werd goedgekeurd. Hier uit releveeren we: In 1932 werden gedaan 5 uitkeeringen van 20, 8 van ƒ15, 11 van 12.50, 35 van 7.50 en 66 van 5, bene vens 9 van 2.50 De totale ontvangst over '32 bedroeg 1357.93, de uitgaaf 1275.56, winst 82.37, Bij de nu volgende verkiezing werden her kozen de heeren S. Bood en J. v. d. Molen, respectievelijk tot bestuurslid en commissaris De uitkeeringen bij ziekte blijven voortaan bepaald op 12.50, 10, f 7.50 en 5. De laatste speciaal met het oog op loontrekken- den in verband met de uitkeering volgens de Ziektewet. Hierna sluiting. overlijden van het mede-bestuurslid den heer Gunder, die op de vorige jaarvergadering nog zijn 25-jarig jubileum heeft herdacht. Een woord van waardeering voor het vele dat de overledene voor de vereeniging heeft gedaan werd door hem uitgesproken. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Ontvangsten met kassaldo vorige jaar van 20,93 was 639,10. Uitgaven waren even eens 639,10. Bezit der vereeniging op 1 Jan. 1933 2044,33. Nadeelig saldo over 1932 49,12. In het jaarverslag wordt het overlijden ge memoreerd van het ijverige bestuurslid den heer Gunder. Deze, zeide spr., i3 in de kracht van zijn leven van ons heengegaan na ruim 25 jaar van de oprichting af zijn beste krachten aan de vereeniging te hebben gegeven. In 1932 is uitbetaald 274.50 voor 182 ziektedagen en in 1931 133,50 voor 89 ziektedagen. Een lid is overleden en één heeft bedankt zoodat de vereeniging op 't oogenblik 46 leden telt en 7 steunende leden. Met de beste wenschen voor het begonnen jaar eindigde het jaarverslag. Bestuursverkiezing. Aftr. zijn Jb. Visser en Joh. Koning. Bei den werden met algemeene stemmen her kozen. De voorzitter deelde nu mee dat het be stuur steeds heeft bestaan uit 6 gewone leden en 1 steunend lid. In verband met het over lijden van den heer Gunder die bestuurslid was en tevens steunend lid In diens plaats werd gekozen de heer C. Evers. Punt 7 is regeling contributie en uitkee ring. Het bestuur stelde voor dit ongewijzigd te laten wat door de vergadering werd goedge vonden. Punt 8 is loting om 8 weken vrijstelling van contributiebetaling. De gelukkige win naars waren T. Insing en Jb. Dekker. Rondvraag. De heer D. Kort vroeg of het bij het con troleeren der boeken van den penningmees ter niet gewenscht is dat de ledenlijst er bij aanwezig is. De penningmeester antwoord de, dat hij dit zelf ook al heeft gedacht. Daarna sluiting. Bij kon. besluit van 4 dezer is, met ingang van 15 dezer, benoemd tot burgemeester der gemeente Venhuizen, de heer H. M. Honijk. Maandagavond vergaderde het zieken fonds „Helpt Elkander" in café Mantel. De voorzitter, de heer Jb. Visser, opende met een woord van welkom aan de opgeko- menen, zijn spijt erover uitsprekende dat niet meer leden waren opgekomen. Van de 7 bestuursleden zeide spr., zijn er maar 4 aan wezig. Ook memoreerde lyj nog even het NOORDSCHARWOUDE. Algemene vergadering Coöp. Boerenleenbank. De plaatselijke Coöp. Boerenleenbank vergaderde Maandagavond ten lokale van den heer J. de Bakker. De voorzitter, de heer G. Barten, zeide dat het bestuur reeds een week over tijd is met het uitschrijven van de jaarvergadering wat echter aan verschillende omstandigheden is te wijten. In de eerste plaats kwam dit dooi de vele werkzaamheden van den kassier in diens betrekking als betaalmeester en in de tweede plaats omdat de rentebetaling niet zoo vlug ging als andere jaren. Bij alle tegenspoed in 1932 kan spr. toch nog wijzen op verbetering, nl. het nieuwe kantoor van den kassier. Wij zijn dankbaar dat hij hiertoe het initiatief heeft genomen. Uit het jaarverslag nemen wij over, dat de bank per 1 Januari 175 leden telde. Het aan tal spaarders bedroeg 331, het aantal ver strekte voorschotten 62, terwijl het aantal rekeninghouders 30 was. Het reservefonds is thans tot plm. 20.000 gestegen Bij de ge houden kascontrole van den kassier was alles in uitstekende orde. Besloten werd tot aanschaffing van een alarmtoestel. Het nieuwe kantoor is met Sep tember eenigszins feestelijk ingewijd. Met den wensch dat in het nieuwe kantoor eendrachtig mag worden samengewerkt en dat de bedrijfsuitkomsten zich in stijgende lijn zullen begeven eindigde het vérslag. (Applaus). De omzet bedraagt 365.612.77, de netto winst 1.858.35. De heer IJ. Kaan vroeg inlichtingen over de post diverse uitgaven, welke de kassier nader toelichtte. De heer J. Kuiper zeide, dat de balans wel op de convocatie vermeldt staat, doch spr. vroeg of de kassier van iedere poot een toe lichting wil geven. Aldus werd gedaan. De voorzitter dankte den kassier voor zijn accuraat beheer en vroeg de toestemming der vergadering om de winst aan het reserve fonds toe te voegen. Aldus besloten. De heer Barten werd met groote meerder heid van stemmen herkozen als bestuurslid en de heer Sijpheer als lid van den Raad van Toezicht. Rondvraag. De heer J. Kuiper gaf het bestuur in overweging om een gedeelte van de winst te reserveeien voor het 25-iario- jubileum. t De voorzitter geloofde dat dit voorstel wel ingang zal vinden. Bij deze voortgang van de bankzaken is er wel reden voor jubileeren Spr. gaf het in handen van den raad van toezicht. Daarna sluiting. ad van nu gebracht op 9 cent per Liter. De voorzitter heette welkom het hnnfak. stuur, ir. l. de Vries, den rijksveeteeltconsu" lent, den heer Zwagerman, veeteeltconaul-nJ te Hauwert en de talrijke afgevaardigden van de afdeelingen. Spr. weidde uit over de moeilijkheden in 1932 toen onze subsidie van het rijk met de helft verminderd werd en ook thans staan we voor de zelfde moeilijkheden Spr. deed een beroep op de afgevaardigden om de belangen van den bond in vriend schappelijke bespreking te houden en schet ste de moeilijkheden om de begrooting «t, tend te krijgen. Hii hoopte oo aller medewer king om de agenda vlug af te werken Hf jaarverslag, dat aan de afdeelingen was zonden, gaf aanleiding tot eenige critiek Assendelft en werd goedgekeurd. lnoej was een missive omtrent het bondsorgaan „De Geit Gevraagd werd meer versWn van de afdeelingsbesturen en vergrooW van het abonnementstal, anders zal men het orgaan moeten opheffen. Assendelft en Wor- mer vonden dat Noord-Holland altijd slecht bedeeld wordt met nieuws en foto's, doch al. len wilden meewerken om het orgaan te be- houden. De heer Smits, Heiloo, bracht namens den kring Alkmaar verslag uit over de rekening 1932. De commissie gaf eenige wenken om te be zuinigen, wat mogelijk was. Overigens was alles in orde. De voorzitter en secretaris zeiden dat men ook op die kleine bedragen zou bezuinigen. Daarna goedgekeurd. Begrooting 1933. De heer Smits van Heiloo hield algemee ne beschouwingen. De kring Alkmaar was het unaniem eens dat als de begrooting zóó wordt aangenomen, de afdeelingen ten doode staan opgeschreven. Bezuinigd moet niet worden op de afdracht aan de afdeelingen 0.25 per geit) en evenmin mag de post contributieafdracht verhoogd worden. Prac- tisch komt het er op neer dat de afdeelingen geen cent meer krijgen en zij zullen alsdan dm bond den rug toekeeren. Assendelft (Kat) sloot zich bij het gesprokene aan. Het hoofdbestuur ir. l. de Vries en de heer Schuitemaker deelden de zienswijze niet. Al tijd blijft over de bokken, voorlichting en niet op de laatste plaats melkcontröle. De voorzitter stelde voor de posten aan te hou den. Daarna werd bepaald dat van elke geit die ingeschreven wordt in het provinciaal re gister 0.25 werd geheven en wel met 46 vóór en 20 tegen. De post inspecteur en secretaris, op de be grooting geplaatst voor ƒ475 werd door Hei loo en Assendelft bestreden en voorgesteld werd deze te brengen op 300. Beide afdee lingen betoogden dat het werk niet zooveel was als andere jaren en zij deden een beroep op den functionnaris om den bond door een kwaad jaar heen te helpen. De voorzitter en meerdere afdeelingen meenden dat het niet aanging om op deze post te bezuinigen, bovendien, aldus de hee Schuitemaker, betaalt de secretaris zijn ö8 reiskosten. De post bleef gehandhaafd 52 stemmen vóór en 14 tegen. Daarna kwam aan de orde de a^ngfj den contributie en afdracht hoofdbestu Het voorstel om de afdracht van de afdeel gen met 10 cent per geit te_ verlagejl w*™ eveneens verworpen met 19 vóór en 59 teg De begrooting werd conform vastgesteln ontvangsten en uitgaven op 2235. hoofdbestuur stelde voor om «en gold'ee s te sluiten voor zoover de behoefte strekt, voorstel werd goedgekeurd. Bij de daarop gevolgde bcstuursver zing werd de heer j. l. Groot met 62 va 69 stemmen herkozen. De voorzitter, die aanvankelijk aan 127. En als Jan dan weer een van die mooie verhalen uit had, greep hij eens naar zijn har monica en speelde de leukste wijsjes. De jon gens en meisjes begonnen dan te dansen, dat het een lust was. Jan genoot evenveel van de kinderen, als de kinderen van hem- aar bul' 128. 'legen dat he. tijd werd om naa te gaan, zei Jan: „Gaan jullie nu nog e®nSver. lemaal even zitten, dan heb ik nog iets e v tellen. Het is geen verhaaltje hoor! Ik ga gende week Zaterdag met een groote boo Munsterdorp over de groote verre ï*e- de binnenlanden van Afrika-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6