Agenda ^Binnenland £uchtuaact (Rechtszaken 'iVzec&eticftt Jitmnieuws (Bucqecü.jke Slad en Omgeving. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Venlo. Bestuurder en werktuigkundige gewond, evenals een toeschouwer. LONDEN—KAAPSTAD. Victor Smith's derde poging. OP DE MIENT BIJ LIND HOEDEN VOOR MOEDER EN KIND. HET STROOPERSDRAMA TE EGMOND-BINNEN. VICTORIA-THEATER. JT' Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De heer- scheres van Atlantis (rom.-dram.), hoofdrol len Brigitte Helm, Gustav Diessl en Heinz Klingenberg. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Kiki (rom.) hoofdrol Anny Ondra. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 eerste hoofdnummer: Het mon ster van Frankenstein (sens.-dram.), hoofd rol John Boles; tweede hoofdnummer Pa ria's (sens.), hoofdrol Marie Prevost. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Vrijdag 10 Maart. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, rede C. Thomassen over „Vandaag en morgen" voor de afd. s. d. a. p. delsverkeer en voor de Rijnvaart vreesde de spr. ernstige moeilijkheden. Had men niet beter gedaan in andere richting te werken? Een der oorzaken van de ellende is, dat on ze binnenschipperij een te groote vloot bezit. ',Er is een concurrentie, waarbij de concurren ten elkander verdringen. Zou het nu mis schien niet beter zijn, wanneer de staat de vloot deed inkrimpen b.v. door den aankoop luit de staatskas van oude schepen, niet meer geschikt voor de vaart? Met amendee ring kan het ontwerp niet verbeterd worden en dus is het verstandig het te verwerpen op hoop van beter. De volgende spreker, de heer De Boer '(s.d.ajp.) had liever gezien, dat de Regee ring een steunregeling voor behoeftige schippers had ontworpen, doch ondanks zijn bezwaren tegen de regeling was hij bereid er zijn stem aan te geven. De heer Van de Bilt (r.k.) verklaarde zich voorstander van het voorstel, waardoor de schipper vrij blijft in zijn bedrijf en de ma- terieele toestand wordt verbeterd. De heer Duymaer van Twist (a r.) aan vaardde het voorstel als een crisismaatregel. Er zijn vele bezwaren tegen, doch deze wor den sterk overdreven en hij wenschte het voorgestelde te aanvaarden, al achtte hij het niet voortreffelijk. De heer De Visser (comm.) liet „een scherp protest" hooren tegen de door de Regeering voorgestelde werkwijze, waarvan alleen een nivelleering van de schippersellende het ge volg zal wezen. Hij wist niet, of hij er wel voor zou stemmen en de kans, dat zulks niet het geval zal zijn, is ongetwijfeld vergroot doordat een door hem voorgestelde motie we gens onvoldoende ondersteuning uit het aehat werd afgevoerd. De heer Goseling (r.k.) ontwikkelde ern stige bezwaren tegen het ontwerp van de slecht ingerichte wet, welke vermindering van het vrachtverkeer zal ten gevolge heb ben, en het zou hem, verklaarde hij, moeite kosten aan het voorstel zijn stem te geven. Voorstandster van het ontwerp bleek te ziin mej. Mr. F. Katz (c. h die het een middel achtte om tot betere controle te gera ken van de misstanden bij onze binnen scheepvaart. Nadat minister Verschuur eenige woorden had gesnroken ter inleiding van zijn ant woord aan de verschillende sprekers, werd de vergadering omstreeks 7 uur tot morgen verdaagd DE STORING DOOR DEN RUSSISCH EN ZENDER GEËINDIGD. Nadat Zaterdag j.1. de radio-omroep op de 1875 M. golf ernstig werd gestoord, door een Russischen zender, die op dezelfde golfleng te \^rkte, heeft de Nederlandsche P.T.f- dienst zich onmiddellijk telegrafisch in ver binding gesteld met de Russische administra tie en met het bureau van de Union de Radio- Diffusion te Brussel om deze storing te doen beëindigen. Blijkens telegrafisch ontvangen mededeel ingen hebben deze bemoeiingen thans succes en zijn de storingen van den Russischen zender gisteravond geëindigd. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF TE IJMUIDEN. Gistermiddag is het te IJmuiden zeer rumoerig geweest en hebben ongeregeld heden plaats gehad. Aan de Zuidzijde van de visschershaven waren vele sta kers en andere werkloozen aanwezig; zij zagen naar het laden van kolen en ijs door reeders en hun personeel. De poli tie hield de menschen op een behoorlij ken afstand. fo.» ongeveer 5 uur de schippers zich huiswaarts begaven, begonnen de sta kers hen te achtervolgen en te molestee ren. De schipper R. van de stoorntreiler Knikker, welke gisteren al van kolen en ijs waren voorzien, werd door een groot aantal stakers gevolgd De man zette het op een loopen, doch de achtervolgers volgden dit voorbeeld. Toen keerde de schipper zich plotseling om, trok een revolver en loste een schot in de luchl De stakers bleven staan, doch begonnen de achtervolging spoedig opnieuw, waar op R een woning is binnengevlucht. Ook verscheidene reeders we-den ach tervolgd en uitgejouwd. Bij het thuis- b'rngen van den reeder A. de Koning heeft de politie om de opdringende per sonen op een afstand te houden .choten in de lucht gelost. Telkens drong men echter weer op en eindelijk moest de polftie charges uitvoeren. Vooral in de buurt van de Kennemerlaan en het Kcnnemerplein. waar de reeder L. woont, was het rumoerig. Van het hoofdbureau van politie uit warden telkens autobussen met politie naar de bedreigde punten gezonden. De gemoederen zijn de laatste dagen zeer gespannen. Van het hoofdbestuur van den Christel ijken bond van transportarbeiders waren verscheidene ook elders woner.de leden aanwezig. Wanneer het afdeelingsbestuur of vakgroepleiders vergaderd wordt, wordt de plaats van vergadering geheim ge houden; toch lekte Woensdagavond de plaats van de vergadering uit, zoodat een groote menigte stakers samen schoolden voor het hotel, waar men bij eenkwam. Toen de besturen heen wil den gaan, moest de politie eerst de sta kers verspreiden. Gisteravond was een groote politiemacht op de been, die met auto's patrouilleerde. Op den stoorntreiler Elisabeth IJm. 155 bleek gisterochtend de machineka mer vol water te staan. Bij onderzoek bleek, dat kwaadwilligen de buiten boordskraan hadden opengezet, waar door het water vrij in het schip kon stroomen. Msn heeft het water uit de machinekamer verwijderd, waarna men van reederszijde begon ijs en kolen in het schip te laden. Door Duitsche reederijen wordt ge poogd Duitsche stoomtreilers in IJmui den gelost te krijgen. VERKEERSONGEVALLEN. Een doode en een zwaar gewonde. Op den rijksweg DiepenheimGoor heeft hedennacht omstreeks drie uur een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij een per soon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. De gebroeders van den Brink uit Rhenen reden met een auto, geladen met zuurstofflesschen, welke naar Munster moes ten worden gebracht, op genoemden weg. Vermoedelijk door een defect aan de stuur inrichting reed de auto tegen een boom rechts van den weg. Een der gebroeders was onmiddellijk dood. Hij werd naar het lijken huis op de algemeene begraafplaats te Die penheim overgebracht. Zijn broer was nog bij kennis, doch was zwaar gewond. Hij werd naar het algemeene ziekenhuis te Hen gelo vervoerd. De auto werd totaal ver nield, de beide slachtoffers zijn ongehuwd. Aan de gevolgen overleden. In den ouderdom van 72 jaren is te Urecht ten gevolge van een aanrijding door een auto, overleden de heer mr. F. J. C. Verhoeff, advocaat en procureur aldaar. Door een wielrijder aangereden en aan de gevolgen overleden. Woensdag is op den Arnhemscheweg te Apeldoorn de 88-jarige A. Vijge door een wielrijder aangereden. De man kwam te val len en werd in bewusteloozen toestand naar het r.k. ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Later is de man naar zijn woning overge bracht, waar hij des avonds aan de bekomen verwondingen is overleden. Motorrijder over den kop geslagen. Op den nieuwen betonweg Bussum—Hil versum is hedenmorgen de 23-jarige motor rijder M. uit Hilversum tijdens een gesprek in aanraking gekomen met het stuur van den motorrijder S., die naast hem reed. De mo torfiets sloeg over den kop, de berijder M! werd bewusteloos en ernstig gewond naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd. DE BOTERPRIJS. Leeuwarder noteering 55 cents per kilo. Nauwelijks begint de melkproductie te stij gen nog slechts langzaam, want de tijd der groote productie, na het kalven der koeien, moet nog beginnen of de Leeuwar der boternoteering vestigt een laagterecord, n.1. 55 cents per kilo (exportprijs), tegen 60 cents de laatste twee weken en 58 cents de week daarvóór. Daar komt dan nog voor het binnenland een accijns op, die op 't oogen blik 95 cents bedraagt, doch vandaag op nieuw zal worden vastgesteld, benevens 30 cents voor handelskosten en -winst. DE KAMERVERKIEZINGEN. Candidaten der r.-k. Het bestuur van de r.-k. Staatspartij heeft gisteren, na de gehouden stemmingen Zon dag in de afdeelingen, de candidatenüjsten voor de verschillende rijkskieskringen of groepen van rijkskieskringen vastgesteld In de kieskringen Haarlem en Den Helder zijn gesteld: 1. mr. J. van Hellenberg Hubar (middenstandsbedrijf), 2. Ch. v. d. Bilt, 3. H. Groen Azn., 4. E. J. M Stumpel, 5. J. Braak man. DE BRANDSTICHTING IN HET DUITSCHE RIJKSDAGCEBOUW. Onderzoek te Leiden. Te Leiden is aangekomen een commissaris van de Deutsche Kriminalpolizei, ten einde gegevens te verzamelen en het verleden na te gaan van den brandstichter van den Duit schen Rijksdag, M. van der Lubbe. DE ZAAK-SNEEVLIET. Verzoek om invrijheidstelling afge wezen. De rechtbank te Amsterdam besliste heden afwijzend op het request inge diend door den heer Sneevliet waarbij zijn invrijheidstelling tegen cautie werd gevraagd. Ook voor de drie jongelieden, gebroe ders Dissel en Jacobs, leden van de R J. B. was invrijheidstelling tegen cautie verzocht door hun verdediger Mr. Dr. Benno Q Stokvis. Zij waren gearres teerd wegens het verspreiden van op ruiende manifesten bij de Oranje Nas- sau-kazerne. De rechtbank besloot deze drie jonge- menschen tegen cautie in vrijheid te stellen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Rijstvogel", het toestel dat gister morgen van Schiphol is vertrokken is gister om 10 40 te Marseille geland Van daar vertrok het toestel om 12 05 en landde te Rome. De Oehoe (thuisreis) is te Mersema- truh geland. De Havik (uitreis) is gister te Ran- troon aangekomen. Gistermiddag is te Venlo het militaire lesvliegtuig no. 119, uit Soesterberg, be mand met den leerling-vlieger korpo raal A. Mouthaan en den werktuigkun dige H. Bleukens, van ruim 20 meter hoogte, door totdusver onopgehelderde oorzaak, omlaag gestort. Na met een vleugel den grond te hebben geraakt, is het vliegtuig met de schroef in den grond gedrongen. Het vlieg-tuig werd geheel nield. Beide inzittenden werden uit hun be narde positie bevrijd en naar het r.-k. ziekenhuis gebracht. Tijdens den val van het vliegtuig werd een toeschouwer, de 20-jarige kran tenbezorger P. Ketelings, uit Venlo, door een stuk van den vleugel van het vlieg tuig gewond. Ook hij is naar het zieken huis gebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk verneemt de N. R. Crt. nog het volgende: Op de Groote heide vertoefden negen les- vliegtuigen uit Soesterberg, die voor een oefenvlucht op het militaire landingster rein waren gedaald. Escadrille-com mandant was tweede-luitenant-vlieger N. W. Sluyter. Deze was met zijn vlieg tuig opgestegen, om de terugreis te aan vaarden. Het laatste vliegtuig van het escadrille steeg op na een vlotten start. Op ruim 20 meter hoogte nam de piloot een bocht, waaruit het vliegtuig, vermoe delijk door te geringe snelheid, is afge gleden en tegen den grond is gesmakt. De verwondingen van de inzittenden en ook van den toeschouwer K. zijn niet van ernstigen aard. Beide militairen hebben hoofdzakelijk hoofdwonden. K. heeft een wond aan het been. Hun toe stand was gisteravond bevredigend. M. is afkomstig uit Utrecht en B die gehuwd is, woont te Soesterberg. Het vliegtuig is ter plaatse gedemonteerd en naar Soesterberg overgebracht. In den laten middag zijn de overige vliegtuigen naar Soesterberg terugge keerd, Reuter meldt aan het Hbld. dat de jonge Zuid-Afrikaansche vlieger Victor Smith zijn derde recordpoging begonnen is hij startte vannacht van Lympne en kwam om 7.45 te Perpignan aan, van waar hij kort daarna weer vertrok naar Oran. Mr. v. d. Heijden schrijft in „Het Volks blad" over het door de Alkmaarsche recht bank gevelde vonnis: Wat veertien dagen geleden reeds viel te verwachten is geschied: de jachtopziener, die in de duinen bij Egmond een jongen man heeft doodgeschoten, is straffeloos verklaard, is van rechtsvervolging ontslagen. Als wij dit betreuren, is het niet, omdat wij zouden staan op het standpunt der vergel ding, omdat wij zouden eischen „oog om oog tand om tand". Maar wèl, omdat wij van meening zijn dat deze zaak onvoldoende is onderzocht, dat ter terechtzitting verschillen de verklaringen zijn afgelegd, die het beroep dat de verdachte doet op noodweer, naar onze meening zeer wankel maken. Daar is in de eerste plaats het feit, dat het slachtoffer in den rug is geschoten, op een oogenblik dat hij zich al wegloopend bukte (verklaring dr. Hulst). Daar is verder de verklaring van den broer van het slachtoffer, die de lantaarns van de twee mannen den vluchtenden strooper en den jachtopziener steeds achter elkaar, niet naar elkaar toe komend, heeft gezien. De dokter, die den jachtopziener na hei gebeurde heeft gezien, zegt, dat deze een onbeteekenende schram aan de hand had. De veldwachter, die samen met den jachtopziener is uitgegaan en hem juist even te voren was kwijt geraakt, meent: „Ik had in dit geval niet geschoten". Daarbij komt, dat eenige getuigen die on middellijk na het gebeurde den jachtopziener hebben gesproken, eenvoudig ter zitting niet als getuigen zijn opgeroepen. Niet grondig onderzocht Wat wij dus ernstig betreuren is, dat deze zaak niet zóó grondig is onderzocht, als in zulk een ernstig geval had mogen worden verwacht. En dat dientengevolge een jacht opziener in dienst blijft, als onbezoldigd rijksveldwachter blijft „los gelaten" op de bevolking van Egmond en omgeving, die vol gens de meening van sommige van zijn eigen bezoldigde collega's daartoe onge schikt is! Dit vonnis, na een zóó onvoldoend on derzoek, beteekent: het prijsgeven van de be volking aan onvoldoende rechtsbescherming. Men zal zich afvragen, of er dan geen hooger beroep mogelijk is. Mogelijk wèl, ech ter niet waarschijnlijk. De verdachte heeft van zijn rechters volkomen gelijk gekregen Hij had toegegeven te hebben geschoten, maar uit noodweer te hebben gehandeld. Dit heeft de rechtbank in haar vonnis aangeno men. Voor hem 'bestaat dus geen reden, het hongerop te zoeken. De officier van justitie kan formeel in be roep gaan; zijn eisch is echter vrijwel ge volgd. Slechts had de officier ontslag van rechtsvervolging gevraagd van de door hem bewezen geachte zware mishandeling De rechtbank heeft daarentegen slechts het be- bewijs van eenvoudige mishandeling aange nomen en daarvan ontslag van rechtsvervol ging uitgesproken. Veel kans op appèl van wordt nu GRATIS aangevuld door het gebruik van Edel weiss. Want bij aankoop van 2 pakken Edelweiss Zeep poeder geeft Uw winkelier U een mooie theedoek cadeau, bij 3 pakken een ijzersterke handdoek of 2 fijne, witte zakdoeken. Prijs per pak 14 cents. de zijde van het O. M. bestaat dus o.i. niet, tenzij de procureur-generaal het instellen van hooger beroep gelast. Hiertoe is de procureur-generaal steeds bevoegd; en hoertoe bestaat op den grond, dien wij hierboven aanvoerden, alle aanlei ding! In het Victoria-Theater gaat hedenavond de film Kiki. In Den Haag ging de première van deze film in twee theaters tegelijk, nadat zij in het theater Tuschinski duizenden Am sterdammers had laten genieten. Het spel van de schaiksche Anny Ondra, het uitstekende tegenspel van Hermann Thi- mig als de geplaagde theaterdirecteur, de prima rolbezetting met Paul Otto, Berthe Ostyn, Willy Schaffers, Josef Eichheim, de muziek van Dolf Marbot en Bert Reisfeld, de prachtige fotografie en de eminente regie van Karl Lamac, het zijn allemaal even zoo vele factoren, die een succes waarborgen, maar nummer één blijft toch Anny Ondra. Deze dartele, altijd vroolijke spring-in-'t veld neemt van haar eerste verschijnen af tot den laatsten meter het publiek mee en laat het door haar dolle capriolen, haar dwaze avonturen en de tallooze koddige scènes geen seconde meer los. Terwijl de pers haar verge lijkt met een vrouwelijken Harold Lloyd, haar de humor toeschrijft van een Chaplin en het sentiment van een Lilian Harvey, wordt ook haar groot filmtalent niet verge ten. De Nieuwe Rotterdamsche Courant schrijft zelfs, dat zij Lilian Harvey overtreft door een verfijnder gelaatsmimiek. Anny Ondra is een actrice met gratie en geest. Zij overbluft haar publiek door steeds nieuwe „gags" en doet steeds datgene, wat men het minst zou verwachten. Zij speelt spontaan, met een vaart en een tempo, en steeds weer verrassend door nieuwe vondsten. Hierin ligt haar grootste geheim. Het *s Anny Ondfa, die „Kiki" maakt tot een oolijk, licht en spon taan filmwerk. Het Rott. Nieuwsblad schreef o.a. over deze film: In de film Kiki speelt Anriy Ondra het charmante Parijsche figurantje op een wijze, die haar tot één der grootste vrouwelijke ko mieken ter wereld maakt. Voeg daarbij Her mann Thimig als de gestrenge en veel ge plaagde theaterdirecteur, dan kunt ge u reeds een oordeel vellen hoeveel tintelende humor deze film bevat. Anny Ondra speelt deze film met een dui- velsche bezetenheid, een razend tempo, waar in alle spelers worden meegesleept; nauwe lijks'heeft men om een grappige scène gela chen of men bemerkt, dat men al weer in een nieuwe komische situatie verwikkeld is. Ziet hoe zij alle mannen om haar vinger weet te winnen, tot zenuwruïnes maakt, tot wanhoop brengt. Berekende vrouwen legden het af tegen de frissche brutaliteit van dit luchthartige we zen. Hoe zij wraak neemt op de revuediva, hoe zij op het tooneel verschijnt, terwijl de diva haar nummer in de revue voordraagt en hoe Anny Ondra tot groot vermaak van het publiek haar parodieert; het is alles kostelijk om te zien! Zij zegt de brutaalste dingen met het meest grappige en onschuldige gezicht. Dat zii eindelijk haar directeur inpalmt, waarop zij haar zinnen gezet heeft, het is een ^c'noning. ten voile verdiend. ONDERTROUWD: Gerrit Boxma en Jipje Veenstra. Adri- aan Smit en Jansje Klein. Alle Walma en Jacoba Velthuijs. GEBOREN: Antje d. v. Alle Leertouwer en Jantje Tin gen. Gerardus Johannes z. v. Petrus Adrianus Fransen en Petronella Gildemeij- er. Maria d. v. Jacob Vlietland en Maria Boelaars. OVERLEDEN: Evert van der Waal 74 jaar. Helena Maria van Kessel wed. Christiaan Jacobus Smorenberg 69 jaar. Maria Boelaars ge huwd met Jacob Vlietiand 30 jaar. EEN PAARD OP HOL GESLAGEN- Rustig reed de jeugdige voerman N. van D. met paard en kar op den Kennemersingel Plotseling schrok het paard en sloeg op hol. De bestuurder raakte de macht over den vier voeter kwijt en zonder zich aan de maximum snelheid of aan de verkeersregels te storen, rende het dier in groote vaart den Singel langs, sloeg bij de Bergerbrug links om in de richting Scharloo en zwenkte daarna de Snaarmanslaan in. 't Was ruim half negen en de vrij smalle Snaarmanslaan was vol schoolkinderen, die zich ijlings uit de voeten maakten. Razend snel ging het verder; het paard naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,6 mM. te Breslau. Laagste barometerstand 747.7 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 11' Maart: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind; half tot zwaar bewolkt- droog weer, weinig verandering in tempera' tuur. Weeroverzicht. De hooge druk over het vasteland is bezi? zich geleidelijk naar het Oosten terug te trekken. Het depressie-gebied in het Westen behoudt zijn langgerekten vorm, de as loopt thans Noord-Zuid en reikt van bezuiden IJsland tot voor de kust van Portugal, ter- wijl een deel neiging vertoont om in Noord- Oostelijke richting naar de Noorsche zee te trekken, schijnt het Zuidelijke minimum zich naar de zijde van den Golf van Biscaye en naar de straat van Gibraltar uit te breiden. Het gevolg van een en ander is, dat over geheel West-Europa een strooming van war me lucht van Zuidelijker streken tot ver naar het Noorden wordt gebracht, die tot in dé Poolzee temperaturen boven het vriespunt brengt. In het Noord-Westen en bij IJsland stijgt de luchtdruk regelmatig. Op het vaste land viel nergens neerslag. In de Noorsche zee en langs de Noorsche kust viel lichte regen. Het is te verwachten, dat het zachte weer zonder noemenswaardige regen nog zal aanhouden. zig-zagde zich snel door de nauwe openingen en passeerde met veel gemak de talrijke hand karren in die laan. En voort ging het naar den Helderschenweg, waar het vurige dier den bocht naar rechts nam. En eindelijk, op de kanaalkade gelukte het den heer H. Hutter het driftige dier tot staan te brengen. Het bleek aan de achterpooten eenigszins gewond, doch verder was alles goed afgeloopen. Ook de bestuurder bleef ongedeerd, omdat hij in de Snaarmanslaan kans had gezien, van den wagen af te springen. ONDEUGDELIJKE REMMEN. Het moderne verkeer eisrht modern en deugdelijk materiaal. En daar moet voort durend controle over worden gehouden. Dat dit werkelijk noodig is, bleek gistermiddag weer. Toen werd de wagen, bestuurd door J. de J., gecontroleerd en het bleek, dat noch de voet-, noch de handrem werkten. Beide veilig heidsmiddelen verkeerden in zeer desolaten toestand, zoodat de auto in beslag werd ge nomen, terwijl de bestuurder proces-verbaa' kreeg. DE KAASMARKT. De kaasmarkt gaf heden bij kleinen aan voer een betrekkelijk goeden prijs te zien, ge let op de Duitsche invoer belemmering, die reeds van kracht is geworden. Twee Belgische kooplieden bezochten he den de markt en kochten een stapel Edammer fabriekskaas en een stapel fabriekscommissie- kaas. Men hoopt, dat dit een proef is, die tot navolging zal leiden. PROTESTVERGADERING. Het comité voor Provinciale Samenwer king op Anti-Militairistisch gebied in Noord- Holland organiseert Zandagmiddag in „He' Gulden Vlies" een protestvergadering tegen de gevangenhouding der muiters, de dienst weigeraars en revolutionnairen en vóór ge wetensvrijheid voor de pers. Een viertal sprekers zullen er het woord voeren, terwijl de vergadering om 2 uur aan vangt. - KIND VERDRONKEN TE HEERHUGOWAARD. Toen Donderdagmiddag de landman Vree- ker omstreeks half 4 op het land aan het werk was, zag hij iets in het langzaam stroomen- de water voorbij drijven. Tot zijn niet geringe ontsteltenis bleek het een kind te zijn. Met hulp van de juist passeerende gemeente- vroedvrouw, mej, van Gaaien, werd, nadat het kind op het droge gebracht was, nog kunstmatige ademhaling toegepast. Echtei tevergeefs. De inmiddels gearriveerde genees heer kon slechts den dood constateeren. Het kind bleek te zijn een ruim 2-jari£ zoontje van den spoorwegarbeider Swinkels Het had gespeeld met een ongeveer even oü0 knaapje der buren in een omheinde ruimte, doch schijnt door de haag gekregen en toen te water te zijn geraakt. VOLKSZANGAVOND. NED. VER. V. D. VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Komt allen op a s. Maandagavond in Uuie. Half acht gaan de zaaldeuren open, nu beginnen en dan onder leiding van Si*m maar weer lustig er op los zingen. Piet Hop komt ook, een nieuwe verscnij- ning op het podium van Volkszang; vele Alkmaarders echter geen onbekende: me zijn aardige liedjes heeft hij al menig S.UI^ geboekt; wij twijfelen niet, oi deze l°ng zanger zal ook op Volkszang voldoen LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtu! gen en andere voertuigen te 18,23 uur op- licht

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2