Alkmaarsche Courant. Kroephoest WICKS De gevolgen van een operatie. Jbxiitwland Jtadionieum JeuiMeion onveranderlijk:. er is maar één Honderd vijf en dertigste Jaargang. VRIJDAG 10 MAART. No. 59 1933 Zaterdag 11 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsimiend VARA); S Gramofoonplaten. 10 VPRO'mor eenwijding. 1015 Voor Arb. in de Continu VARA-Któnortet1.1v_ Pj Dj; rhant H Bek, declamatie. 12.— -Ut rsoten krakers o 1 v D. Wins. 12 30 Gramofoonpl To ifonrelsoel C Steyn. 1.15 Gramofoon- i?atoi 1 30-S 'Vervolg De Notenkrakers. 5 15 Gramofoonplaten. 2 50 Causerie over Ontwapening 3 10 Muzikale 3.45 Kindencoor „De jonge Stem o.l.v. G. M. Berendsen, m. m. v.TSL de Kleyn, vioo en Cor Steyn, piano. 4 45 Orgelspel Joh. Jong. 5Vervolg concert. 5.40 Lezing A. M. de long. 6 Groningsch halfuurtje. 6.30 Or gelspel Joh. Jong. 7.30 Voor het Platteland. sOS-berichten. 8 05 Bonte Avond m. m. v De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot, de Dorpsbarbier, H. Marchand, zang. A. Stok king, piano. VARA-orkest o.l.v H. de Groot. A. de Vries en VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 10.55 Vaz Dias. 11.25—12 Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. 8 9.15 en 10.Gramo foonplaten. 11.3012.Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Trioconcert. 2.— Voor de jeugd. 2 30 Kinderuur. 4.Gramofoonplaten. 4.30 Schlagermuziek. In de pauze: causerie en voordracht. 7.10 Kath. R.V.U. 7.45 Sport nieuws. 8.Orkestconcert. In de pauze: Vaz Dias. 9.Liedjes. 9.20 Vervolg concert. 1010 Liedjes. 10 30 Orkestconcert. 11. ,Vaz Dias. 11.0512.Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10 35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.20 Commodore Grand-orkest o.l.v. Muscant. 2.20 Dansmuziek (gramo foonplaten). 3.10 Verslag Rugby-wedstrijd IerlandWales. 4.50 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines m. m. v P. Malcolm, bari ton. 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinder uur 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 725 Lezing. 7.50 Piano recital door C. Smith. 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten en lezing. 10.BBC-orkest o.l.v. 'J. Lewi». 11.Declamatie. 11.05—12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. Parijs, „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 9.20 Orkestconcert. 12 20 Concert door het Omroeporkest. 4.10 Dans muziek. 8.20 Variété-programma. 9.05 Piano recital door Leon Kartun. 9.50 Dansmuziek (gramofoonplaten) Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Con cert uit Rest. „Wivex". 1 502.20 Gramo foonplaten. 2 50—4.50 M. Hansen's orkest m. m. v. W. Jensen, ang en V. Fischer, piano. 7.20 Bonte avond m. m. v. orkest en solisten o.l.v Gröndahl. 10.2011.35 Dans muziek o.l.v. Olfert Werner. Langenberg, 475 M. 6.25, 7.23 en 10.40 Grmofoonplafen. 12.20 Concert o.l.v. Wolf I.55 Gramofoonplaten. 4.20 Werag-Kamer orkest o.l.v. Spitz m. m. v. solisten. 6.40 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Mozart und Salieri", muziekdrama van Rimski-Korsa koff. Leiding: Winter. 9.50 Concert. 10.50 II.20 Gramofoonmuziek. Rome, 441 M. 8.05 Voorstelling uit een theater. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert o.l.v. A. Felleman. 5.20 Omroeporkest o.l.v. A. Meu- lemans. 6,20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Swane", opera met muziek van Schoemaker (Tekst naar Streuvels). 10.30 Gramofoonpl 10.40 Vervolg „Swane". 11.10 Humoristi- schem voordracht. 11.2512.20 Gramofoon muziek. 508 M.: 12.20 Concert o.l.v Felle man. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep orkest o.l.v. Walpot. 6.35 Zang en piano 6 50 Piano-i ccital. 7.20 Gramofoonplaten 8.20 „Li Feye dè djardini", operette van C Derache. 8.55 Omroepsvrnphonie-orkest o.l.v. Meulemans en gramofoonplaten. 10.30 Gra mofoonplaten. 10.50 Concert o.l.v. P. Mo- reaux. Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert door Claus Bothe en zijn orkest. 8.20 Zie Langenberg 9.40 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Barnabas von Geczy's orkest. wordt meestal in een kwartier onderdrukt door keel en borst met de verdampende zalf Vicks VapoRub in te wrijven. Een nachtelijke aanval kan wor den voorkomen door deze behandeling tegen bedtijd toe te passen. REDEVOERING VAN PAUL BONCOUR. In de Fransche Kamer is het gisteravond tot een bewogen debat gekomen over de bui- tenlandsche politiek der regeering. De recht- sche afgevaardigde Ybarnegarney wees er in de motiveering van zijn interpellatie op. dat Italië Hongarije bewapent en dat Mussolini de Adriatische zee tot een Italiaansche zee wil maken. Vervolgens wees hij op het ge vaar van een overeenstemming tusschen het Italiaansche en Duitsche fascisme, welke overeenstemming in het teeken van den oor log zou staan. Spr. uitte de vrees, dat de overwinning van het nationaal-socialistische fascisme niet in staat zou zijn den horizon te doen opklaren. In Centraal Europa is een blok ontstaan onder het teeken van de her ziening der verdragen en onder het teeken van den oorlog, een blok dat men moet vree zen. Sedert 15 jaren heeft men Frankrijk in slaap gewiegd. Zal de regeering in haar slaap blijven, na hetgeen Japan gedaan heeft, na hetgeen Mussolini gedaan heeft en i hetgeen Hitier voorbereidt? Vervolgens verklaarde afgevaardigde Guernut o.adat hij wist. dat het fascisme de wettigheid van den oorlog verkondigt en zich militair, diplomatiek en moreel tot den oorlog voorbereidt. De afgevaardigde voor den Elzas _Wallacht eischte een protest van Frankrijk in Berlijn in zake het bezetten van de brug van Huningen door Durtschers op 19 Febr. j.1. Een communistisch spreker noemde ver- olgens het pact der Kleine Entente een ernstig gevaar voor de rust in Europa. Vervolgens kwam Paul Boncour aan het woord, die de behandeling der opgeworpen kwesties verwees naar de debatten over de begrooting voor het ministerie van buiten- landsche zaken. Hij verweet afgevaardigde Ybarnegarney, dat deze vroeger bij gelijke gebeurtenissen gezwegen had en zich thans jizonder intransigeant toont. In 1923 is de conferentie van ambassadeurs van België er opmerkzaam op gemaakt, dat de fabrieken van Hirtenberg een ongeoorloofde bestelling op 40 millioen patronen van een zekere re geering had ontvangen. Ybarnegarney en zijn vrienden hebben toen gezwegen. Ditmaal heeft men feiten kunnen constateeren, aan gezien er in Oostenrijk arbeiders- en vakver- eenigigen zijn en de Fransche regeering heeft onmiddellijk de regeeringen der Kleine Entente doen weten, dat zij zich aan hare zijde zou bevinden om haar te steunen. Spr. ziet geen gevaar over het hoofd, maar hij verzet zich tegen den paniekveldtocht, waar door men de openbare meening tracht te verontrusten. Deze gebeurtenissen zouden te vreezen zijn, wanneer de Entente van de drie groote democratische mogendheden Engeland, Ame rika en Frankrijk uiteen zou vallen. Deze vriendschap kan niet meer gegoten worden in den vorm der oude allianties uit den tijd van voor den oorlog. De Fransche regeering blijft den Volkenbond trouw daar er zonder den Volkenbond een wedloop in bewapening zou ontstaan. Verwijzende naar de mogelijk heid van een mislukken der ontwapenings conferentie verklaarde Paul Boncour, dat men de catastrophe moest verhinderen, aangezien dit een wedloop in bewapening zou beteeke nen. Den afgevaardigde voor den Elzas, Wal lach, antwoordde Paul Boncour, dat de Fransche regeering te Berlijn de noodige ver klaringen heeft afgelegd. Binnen 48 uur wa ren de door den Franschen ambassadeur verzochte inlichtingen ontvangen. Steeds heeft Frankrijk geprotesteerd, wanneer de waardigheid van Frankrijk aangevallen werd. Spr. verzocht echter de interpellanten de incidenten niet op te blazen en de pogin gen tot verzoening der regeering niet te be moeilijken. Ten slotte werd het voorstel van Paul Boncour om de behandeling der vier interpel laties over de buitenlandsche politiek uit te stellen totdat de debatten over de begrooting aan de orde komt, aangenomen. ENGELSCHE ONDERDANEN IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Op een vraag in het Lagerhuis heeft Stan ley Baldwin verklaard, dat zijn aandacht is gevestigd op 't feit, dat twee Britsch-Indische onderdanen, Naidoe en Nambian, in Duitschland zijn gearresteerd. De Britsche ambassadeur had zich reeds met de bevoeg de Duitsche autoriteiten in verbinding ge steld, en niet officiéél vernomen, dat Naidoe thans in vrijheid is gesteld. W VapoRus Oorspronkelijke roman door Jan Walch. ïe- 57; En dan er schoot een licht straal in Henri's oogen „dan zou je ll gen Precies. Het is een wat erg woord, voor een ongemeend vriendelijkheidje, dat je zou zeggen om de zaak wat te verzachten; maai enfin; ja: het zou liegen zijn Henri keek moeilijk-zinnend voor „Dus: als ik je goed begrijp, dan wou je dat ik zelf ook zou „liegen"?!" Hij sprak de laatste zes woorden uit Jl den toon van iemand die een ander de dwa ze, ondenkbare conclusie van diens redenee ring voor oogen wil stellen. Ja- Lugtzei Marelman ernstig; cu ae oogen der anderen steunden en bevestig en zijn uitspraak. „Jij moet ook zelf leeren legen". Ajasses, dat meen je niet -■ Beste kerel, wat meenen het wel. We «toeten het wel meenen; want als je niet 'n zich. op COMMUNISTISCHE CELVORMING IN DE FRANSCHE MARINE. Een officieel onderzoek wordt ingesteld naar de pogingen, die aan het licht zijn ge komen om een communistische cel te vormen onder de leerlingen van de Fransche marine te Brest. Een aantal jongelieden, waarvan de mees ten uit arbeiderskringen stammen en waar van sommigen nog zeer jong zijn. blijken n.I. pogingen in het werk te hebben gesteld om een oei te vormen aan boord van het oefen- schip „Armorique"'. Volgens niet-officieele berichten uit Brest zouden ook eenige kwar tiermeesters betrokken zijn. DE IERSCHE SPOORWEGSTAKING. De situatie in de spoorwegstaking in Ulster werd gisteravond gunstiger geacht. Ofschoon de conferentie tusschen de vakver- eenigingsleiders en de voorzitter van den bond van directeuren gister de beraadsla gingen verdaagd heeft zonder tot een oplos sing te zijn gekomen, verluidt, dat voor het einde van de week nog een bijeenkomst zal worden gehouden, waarschijnlijk reeds heden Naar verluidt zou reeds een breede basis voor de regeling van bet conflict voorloopig tot stand zijn gekomen. STORM BOVEN DE ZWARTE ZEE. Boven de Zwarte Zee heerscht een zware storm. Het scheepvaartverkeer is stopgezet laden en lossen in de havens is onmogelijk. Op verscheidene plaatsen zijn de spoorlijnen door den regen ondermijnd. beetje liegt, met mate liegt, dan ben onmogelijk in de maatschappijje hebt nu, op onzen raad en aansporing, je zin voor de leugen ontwikkeld, door de leu gens van anderen op te merken. Maar dat is niet voldoende, 't Is net als bij het leeren van een vreemde taal. Alleen van 't hooren spreken en van 't lezen leer je die niet. Je moet je zelf in die taal uiten. Dat is het moeilijkst Henri's oogen trokken al pijnlijker. De dokter zag het, en zei: Laten we daar nu niet langer bij stil staan. Vertel nu eens even verder je „avon tuur"! Henri draalde. „Je opent me daar een heel gebied van mogelijkheden als ze voor mij mogelijk waren. Ja, als ik zoo praten kon Hij zweeg, en schudde hulpeloos het hoofd. De dokter wierp zijn helpers even een knipoog toe. die tevredenheid beduidde. Ja dien wensch van Henri wenschten ze allen meeEn 't was ongetwijfeld wel een zeer hoopgevend symptoom, dat hij nu ten minste bewust ging beseffen, waar het met hem heen moest Kom", zei Marelman. „Vertel nu ver der". Henri „fastte sich". En vertelde: eiachen. De vergadering kon echter niet door gaan. aangezien niet alle leden aanwezig waren. Dr. Scharnage vertoeft in het raad huis. Ook bet politie-presidium is door S A. bezet. POLEN EN DE NATIONALE ACTIE IN DUITSCHLAND. Poolsche troepenconcentratie te Gdingen. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat te Gdingen 'n den loop van gisteren twee Poolsche militaire transporttreinen en tegen den avond een derde militair transport met infanterie zouden zijn aangekomen. Vandaag zouden te Gdingen nog meer Poolsche troe pen worden geconcentreerd. Poolsche munitie-transporten. De Poolsche regeering heeft de regeering van Dantzig medegedeeld, dat in de komen de dagen Poolsche schepen met munitie transporten op de Westerpiatte aankomen en in verband hiermede verzocht het scheep vaartverkeer in de munitie-haven op de Wes terpiatte stop te zetten. De rust te München hersteld. Vanmorgen was de rust te München weer geheel hersteld. Wei ziet inen in de straten veel S. A. lieden in troepen, te voet in auto's of op motorfietsen. Het stadhuis is door een dubbele SA-post bezet. De hoofdingang is echter gesloten, een zijingang geeft toe gang tot het gebouw. Vanmorgen om 9 uur zal het senioren convent van den gemeente raad vergaderen waarbij Esser het directe aftreden van den Oberbürgermeister zou JAZZ-MUZIEK EN FOXTROT IN RUSLAND VERBODEN. Op bevel van de leiding van de Russische radio is heruitzending van jazz-muziek uit t buitenland via Russische zenders verboden. De jazz-muziek is volgens de Russische op vatting de muziek der bourgeoisie en mag niet in Rusland worden verspreid. Ook fox- trotts en dergelijke dansen w orden niet ge schikt geacht voor 't Russische proletariaat. In Moskou worden jazz-composities slechts in groote hotels gespeeld, waar Russen dan niet worden toegelaten. TOESPITSING VAN DEN TOESTAND TE WEENEN. Het garnizoen geconsigneerd. Naar officiéél wordt medegedeeld, heeft de vice-president van d»n Oostenrijkschen Na- tionalen Raad, dr. Straffner, den Nationalen Raad bijeengeroepen tegen Woensdag 15 Maart des middags om drie uur ter hervat ting en sluiting van de laatste zittings periode ten einde een reglementaire vorming van een nieuw presidium mogelijk te maken In deze zitting kan de fungeerende presi dent zonder voorafgaand overleg met de partijen noch kennis nemen van voorstellen noch van interpellaties van welken aard ook, noch voorstellen i:i stemming brengen. De fungeerende president is voornemens de voormannen der partijen tot een bespreking uit te noodigen. In den landdag van Weenen is het, toen burgemeester Seitz het woord voerde over den politieken toestand, tot heftig kabaal van de zijde der Christelijk socialen gekomen. De sociaal-democraten zouden voornemens zijn ondanks het uitgevaardigde verbod toch te vergaderen. In de buurt der vergaderloka len zijn sterke politieposten op wacht gesteld, zoomede politie te paard, ten einde de loka len direct te sluiten. Ook het garnizoen is ge consigneerd. In de straten der stad ziet men vrachtauto's en motorrijwielen met militairen in veldtenue. Ook troepen van buiten de stad zijn naar Weenen gedirigeerd en wel een de tachement jagers en een afdeeling van het vervoercorps. De officieele soc.-dem. Korrespondz deelt mede, dat in plaats van de verboden vergade ringen in de afdeelingslokalen ruim 200 ver gaderingen zijn gehouden. Door de bijzondere krachtige maatregelen van de regeering is het niet tot verstoring van de orde gekomen. De moderne sigaar, die naar den vorm, In smaak, aroma, geur en kleur aan de hoog ste eischen van den meest verwenden rooker voldoet is Karei I. Waardoor deze geldt als de standaardkwa liteit van Nederland. Een standaard, zoowel naar het uiterlijk, als naar de in nerlijke waarde. Onverschillig in welke klasse Karei I zijn product aan de rookers voorzet, hij hand haaft steeds ten volle dien eenmaal gekozen standaard Vorm, grootte en smaak mogen door de prijsver schillen uiteenloopen, de kwaliteit van de 5, 6, 8, 10 en 12 cents sigaren blijft onveranderlijk. Dat Is... de hoogste en de beste Moeit* zorg, noch kosten Worden gespaard om de onovertroffen kwaliteiten van het Karet I fabrikaat te handhaven. STANDAARDKWALITEIT VOOR NEDERLAND De gebeurtenissen in Weenen. In de binnenstad van Weenen loopen sterke afdeelingen van den soc.-dem. Scbutzbund in volle uniform. De sociaal-democratische partij had voor gister 75 vergaderingen in alle districten bijeengeroepen ten einde den politieken toestand te bespreken. Dit bijeen roepen van vergaderingen vormt een inbreuk op het verbod van vergaderingen. De direc tie der Iwndspolitie heeft alle maatregelen genomen om het houden van deze vergade ringen te beletten. De politie wordt in ge reedheid gehouden. De bijeenroeping van den Nationalen Raad. In een officieel communiqué omtrent de bijeenroeping van den nationalen raad door president dr. Straffner wordt o m. gezegd, dat de regeering aan haar standpunt, dat zij in een dergelijke bijeenroeping een daad ziet, die in strijd is met den grondwet, niets heeft toe te voegen. Zij houdt zich gestrengelijk aan de grondwet en het is daarom haar plicht een dreigende inbreuk op de grond wet tegen te werken. De Christelijk sociale Berichten Centrale deelt over de beraadslagingen der partij o.a. mede, dat het optreden der regeering volko men is goedgekeurd. CERMAK'S MOORDENAAR VOOR DE RECHTBANK. Na het overlijden van Cermak is tegen Zangara direct rechtsingang verleend Toen de dagvaarding werd voorgelezen interrum peerde Zangara: Ik wilde Roosevelt dooden, ik wil alle kapitalisten dooden. De verdediger verklaarde, dat Zangara niet het plan heeft gehad Cermak te dooden. De rechters kunnen thans volgens de wetten van Florida kiezen tusschen doodstraf en levenslange tuchthuisstraf. Ik zei dan, dat ik heelemaal niet meer van haar hield. En toen antwoordde zij: Dus nog grof ook". Ik zei: Wat bedoel je? Werkelijk, ik be greep niet, waarom ik „grof" was; en ik be grijp het nog niet Ik had niets gedaan, dan geantwoord op de vraag, die zij me uit eigen beweging gesteld had". Hij keek inlichting-vragend rond, maar nie mand antwoordde. Dus ging hij maar ver der: Ze keek me toen echt valsch aan; en in haar toon werd ze toen ook weinig ladylike Ze zei: Je bedoelt dus, dat je me maar wilt laten stikken". Nu, wat zal je daarop antw oorden. Niets antwoorden is 't beste, geloof ik. En toer. ging ze door: Ik heb nog wèl belangstelling voor jou. En dat zal ik je bewijzen. Ik heb nog een heel pakje brieven van je. E r g e Heve brieven. Ik lees er nog wel eens in. En er staat geen datum boven. Wat zou je wel zeggen, als ik die brieven eens aan je vrouw ging brengen, en ik vertelde erbij, dat ik die, nu, laten we zeggen: een jaar geleden van je gekregen heb?" Nu, toen voelde ik dadelijk: Dat is een ieugen; of liever: dat zou een leugen zijn. En dat zei ik haar. Toen begon ze te lachen, zoo, als iemand een kind uitlacht; en ze zei: „LieVe jongen, is dat alles wat je te zeggen hebt? Dan zal ik die „leugen' maar op me nemen! Ik heb toch al een zwarte ziel! En. toen?" vroeg Haas. Toen heeft ze nog eens gezegd, dat ze die brieven „onder de oogen van mijn vrouw zou krengen" dat waren precies haar woorden en toen ik daar niet op ant woordde; heëft ze mij gevraagd, of ik er da:, geen prijs op stelde om dat te voorkomen. Nu, dat cfeed.ik wèl; eij dat heb ik haar dus ge zegd. En toen keek ze mij heel lief aan, en zei: „Jij overwint toch altijd het kwade ir. mij. Kom morgenmiddag om vier uur bij me; dan zal ik ze je geven". En jij bent zoo stom geweest om daar werkelijk heen te gaan?" Ja Er ontbreekt toch nog héél wat aan zijn zin voor leugen, ook bij anderen, dacht Marei man En hij zei: En je hebt de brieven natuurlijk niet ge kregen? En bent in een chantage-valletje ge loopen?" Nee, néé; dat geloof ik toch niet Ze ontving me in een zeer verleidelijk costuumen was érg lief. En ze presenteerde me thee en port; en enfin, ik kan niet anders DERTIG RUSSISCHE ARBEIDERS GEEXECUTEERD. Onder verdenking van brandstichting De Noorsche „Aftonposten" meldt, dat sedert einde Februari in de geweldige hout opslagplaatsen van Archangelsk (Noord Rusland) een ontzaggelijke brand woed: Reeds veertien dagen lang strijdt de bran weer zonder eenig succes tegen de enon vuurzee. De brand is ontstaan in een opslr plaats van hout, dat voor den export in haven gereed lag. Va-> hier sloeg het over de opslagplaatsen van de nabijliggende gerijen. De gevangenen -van de verschille strafkolonies in Aichangelsk werken dag nacht om zoo spoedig mogelijk het hout de andere eveneens bedreigde opslagplaat t weg te halen. Groote afdeelingen milita. zijn uit Wologda herwaarts gezonden om vuur te bestrijden waarin men echter tot c n verre nog niet geslaagd is. De overheid moedt, dat de brand door een contra rev< tionnaire organisatie is aangestoken Re zijn verscheidene personen gearresteerd - 30 arbeiders, die er van verdacht won hier de hand in te hebben gehad, zijn staande voet geëxcuteerd. DE BANKCRISIS IN AMERIKA, Roosevelt's maatregelen door t'.'- congres goedgekeurd. Het congres heeft de noodmaatregel goedgekeurd, welke door Roosevelt war voorgesteld. De directe heropening zone beperkende bepalingen wordt tcegesta. voor banken, waarvan zeker is, dat zij vc komen gezond zijn. Het ministerie van financiën zal den tc stand onderzoeken van andere banken, was bij die banken, wier credieten niet evenred aan de capaciteit zijn, onder controle zulle worden gesteld van speciale regeeringsgc machtigden, ten einde te kunnen worden gi reorganiseerd. Indien de inlagen verzeker zijn, mag een bedrag, dat hieraan gelijk is. ter beschikking worden gesteld van de beleg gers. De Bill amendeert de Bankwet aldus, dat staatsobligaties, bankpapier, wissels, cheques en bankaccepten bij de Schatkist kunnen worden gedeponeerd door de Federal Reserve Banks. De schatkist zal dan in ge val van regeeringsobligaties tot de volle waarde geld in omloop brengen, terwijl 90 pCt. van veilig staande waarden der andere papieren op deze wijze uitgegeven, a pari aflosbaar zullen zijn. Wanneer de president verklaart, dat de noodtoestand heeft opge houden te bestaan, zal de uitgifte van der* gelijk geld worden gestaakt. De voorstellen van Roosevelt. De onmiddellijke consequenties van het aanvaarden door den senaat van de voor stellen van Roosevelt zullen zijn: 1. Onmiddellijk openen van alle bij het Federal Reserve-systeem aangesloten valide banken, zonder beperking. 2. Zoo snel mogelijk vrij geven van al ie valide banken, zoodra het ministerie van fi- nenciën overtuigd is van de liquiditeit 3. Regeeringstoezicht over alle dubieuze banken. 4. Aüe normaal vrijgegeven banken krijgen zeggen, dan dat ik het wel gezellig vond. Maar ik had toch voortdurend in m'n hoofd: Ik kom om de brieven. En eindelijk vroeg ik daar dan ook naar. Toen keek ze me lief, maar verwijtend aan. en zei: „Jij bent toch wel een „zakelijk" man. Maar je zult ze heb ben". En meteen stond ze op en ging naar een kastje. „Daar liggen ze in", zei ze. „En je krijgt ze voor een zoen". Ze stond vlak bij me, toen ze dat zei, en hield meteen haar ge zicht vlak bij 't mijne. En, nu ja Marelman knikte begrijpend „En toen heb je de brieven natuurlijk niet ge kregen". Neen. Ik heb er toen nog wel om ge vraagd, maar toen ging ze boudeeren, en toen ik aanhield, werd ze vreeselijk boos, en zei, dat ik haar in haar diepste vrouwelijke gevoelens had gekwetst; dat ik, terwijl zij haar hart liet spreken, haar feitelijk op een schandelijke manier voor-den-gek had ge houden; uit baatzucht. „Baatzucht" zei zeWant ik deed lief, en ik dacht alleen maar aan de brieven, en aan mijn vrouwEn toen ik zei. dat ik daar voor toch gekomen was. werd ze hoe langer hoe kwader, en begon te gillen, en zei, dat k mijn vrouw dan nu eens van alles zou in lichten Hij zweeg (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9