Jieck Sxhaol fëiwiwlaitd £aatste Actiefilm £uchtoaact föucgccl'jke Stand JiacfUfcticfUm Nog eenmaal komt D. E. C. opzetten, doch Schokker redt de situatie; verder is het woord aan de withemden, die nog een paar keer ferm schieten, doch ook geen doelpunt meer krijgen. En dan is het einde er! Tot slot. Wanneer men den wedstrijd niet gezien heeft, doch alleen weet, hoe de doelpunten gemaakt zijn, dan zou men geneigd zijn te zeggen, dat Alcmaria een prachtigen wed strijd speelde. Zoo is het echter niet heele- inaal het geval. De wedstrijd Alcmaria Zeeburgia bijvoorbeeld was veel beter en veel mooier. Toch is het geen slechte wedstrijd geweest. Verre van dat. Wanneer wij de eerste helft nemen, dan kunnen we al direct constatee- ren, dat de withemden toen zelfs uitstekend speelden. Ze drongen de thuisclub een veel te hoog tempo op, zoodat halflinie en ver dediging totaal uit elkaar gerukt werden. En daardoor kwamen de kansen. Echter niet daardoor alleen. De nieuwe mid-voor, Bijlsma, speelde weliswaar in een vreemde omgeving, maar hij zorgde voor open spel. En daardoor kregen Rootring en Keppe! eenige kansen, die benut werden. Trouwens, beide spelers waren zeer doortas tend en actief en hadden het verdiende suc ces. Keppel durfde deze keer zelf te schieten en ziedaar: drie voltreffers achter elkaar. En Rootring schoot ook beter dan te voren. Met een beetje minder pech had hij zeker ook twee doelpunten gemaakt. De linkervleugel was natuurlijk zooals altijd. Alleen had Hamstra met zijn schoten totaal geen succes. In de halflinie viel deze keer het spel van Lengers op in de eerste helft, doch Burger deed eigenlijk niet voor hem onder. Heel in het begin kon Roep het nog passeeren, doch weldra was dat afgeloopen, met als gevolg een nijdige, doch nuttelooze linksbuiten van D.E.C. De Grand tenslotte trapte hard en zuiver en kopte nog beter De achterhoede! Ziedaar nogmaals het vreemde. Een beste eerste helft, waar Jon ker uitstekend gebruik maakte van zijn lengte en een zwakke tweede helft, toen Jonker ge heel uit vorm kwam. Oudes en Schokker speelde echter constant verder Zooals gezegd, de tweede helft was veel slechter. Dat kwam allereerst, doordat het tempo lager werd en daarnaast, doordat de binnenspelers zich terugtrokken. In deze helft maakte Alcmaria dan ook geen enkel doelpunt, al bleef ze over 't algemeen ook sterker. Met D E.C. is het vrijwel hopeloos. Het is sinds den wedstrijd in Alkmaar hard achter uitgegaan en waarschijnlijk wel de zwakste ploeg in deze afóeeling. Daarbij komt, dat het D.E C. absoluut niet meeloopt. De spe lers werken hard, doch missen allen het zoo noodige zelfvertrouwen. Gisteren was de rechtervleugel de beste, ook al, omdat Roeg hopeloos slecht werd, toen hij ia Burger zijn meerdere had gevonden. D: verdediging was in de eerste helft de kluts totaal kwijt, doch herstelde zich na t p pauze. De nederlaag echter was volkomen verdiend. Scheidsrechter v. d. Burg floot goed, al vergiste hij zich een paar keer. Maar dat had geen invloed op het verloop van den strijd. Intusschen is Alcmaria thans vrijwel in veiligheid. Het zou tenminste al raar moeten lo« nen, als ze nog -nderaar kwam. Dan zou D.E.C. al alles moeten winnen (3 wedstrij den) en Alcmaria alles moeten verliezen (ook 3 wedstrijden). 't Zou misschien niet onverstandig zijn. om in elk geval a.s. Zondag Kinheim maar te kloppen WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. De beide eerste elftallen waren vrij van spelen, doch de derde elftallers brachten een bezoek aan hun grootste concurrent, Koedijk I, dat met twee verliespunten meer, onder hen stond. Verliezen beteekende dus, dat de Koe dijkers gelijk zouden kunnen komen en de Boys wisten dus, wat er voor hen op het spel stond. De rood-witten speelden een prima partij en de concurrenten werden, tegen veler ver wachting in, maar even met 7—0 geslagen Deze Boys behoeven dus thans ook slechts uit de resteerende wedstrijden slechts één winst punt, om zich kampioen te kunnen noemen Door afwezigheid van den scheidsrechter waren de vierde elftallers nog onverwachts vrij van spelen. De junioren hadden bezoek van de O.S.V - junioren en moesten met 5—0 het onderspit delven. De a-adspiranten moesten in eigen huis Bergen a bekampen, wat hen niet gemakkelijk af ging. De Bergenaren maakten het eerste doelpunt, doch de jeugdige Bovs maakten ge lijk Opnieuw namen de Bergenaren de lei ding door het maken van een buitenspeldoel- punt, doch opnieuw maakten de rood- witjes wederom gelijk. Groot was de verba zing. toen de scheidsrechter het doelpunt annuleerde, vaartegen dan ook protest werd aangeteekend. De kleine Berger-doelman dacht een bal over de lat te stompen, wat hem echter niet gelukte en het naar omlaag ko mende leder, werd door een toeloopenden Bovs-speler in het doel gekopt. Kan men een dergelijke goal, een „buitenspel" doelpunt noemen? Het einde kwam thans met een 12 nederlaag voor de Boys. De c-adspiranten klopten het bezoekende Vrone b met 6—1. ping en scoort zuiver (O1). De rust gaat in met onveranderden stand. Na de rust paki Alkmaar flink aan en met succes, want na pl-in. 5 min. spelen scoort M. Burlage na een duel met den keeper. (11). Dan oefent M H. C. een grooten druk uit op het Alkmaarsche doel en uit een der vele strafcorners schiet de midvoor in. (12). Dit doelpunt had zeker voorkomen kunnen worden, indien er sneller ingeloopen was. Onder aanmoediging van de supporters forceert Alkmaar enkele strafcorners, die echter geen succes hebben. Na een aanval in geleid door Smit en Worm, plaatst de laatste zuiver naar den vrijstaanden Burlage, die geen fout maakt en hard inschiet. (2—2). Nog vijf minuten zijn te spelen en Alkmaar ver- noogt het tempo nog iets om als het ware een overwinning te foroeeren. Doch het om gekeerde gebeurt. M. H. C. ziet kans de ver vooruit gedrongen achterhoede van Alkmaar te passeeren en weet op het laatste nippertje de overwinning in de wacht te sleepen. In de laatste minuut is scheidsrechter van Haren nog genoodzaakt een waarschuwing uit te deelen aan M. H. C. wegens ongeoorloofde opmerkingen tegenover de leiding. Weldra is het einde en heeft Alkmaar II voor de goede orde weer eens verloren met oneven goal. o De leiding was in goede handen, wat het spel wel ten beste kwam. De-verstandhouding tusschen beide ploegen was dan ook uit stekend. De Alkmaarsche spelers hebben stuk voor stuk zich kranig geweerd. Een pluimpje apart voor het harde werken van aanvoerder Smit. Toch zou een kleine verandering in de op stelling goed zijn. Laat de elftalcommissie Valkering en Emmerling eens van plaats ver wisselen; dit zou een verbetering kunnen worden genoemd. Het spel dat gedemonstreerd werd. wijst er wel op, dat Alkmaar II veel en veel beter speelt dan in het begin van het seizoen. Vol houden, dan kan succes op den duur niet uit blijven! Volgende week H. B. S. II thuis. Zet de tanden nog eens op elkaar boys en het zou ons niets verwonderen wanneer dit een over winning werd. die de nog ontbrekende mo- reele steun zal geven voor de rest van de competitie. Biljarten. EEN AFDEELTNG VAN DEN NED. BILJARTBOND? Op aandringen van enkele biljartliefheb bers zal met in Alkmaar probeeren een afdee- ling van den Ned. Biljartbond op te richten Daartoe heeft men voor Woensdag a.s. bij London een invitatiewedstrijd georganiseerd, waaraan deelnemen de heeren Slikker, Anna Paulowna; Hop, Noordscharwoude; Schenk, Schagen; Hoog en Wit, Alkmaar en anderen. De heer Schenk, voorzitter van de afd. Holl. Noorderkwartier van den N.B.V., zal een causerie houden over het doel en werken van een afdeeling en over de eventueele com petitieregeling. De wedstrijd begint des middags 2 uur en wordt voortgezet om 8 uur 's avonds. Hockey, ALKMAAR II-M. H. C. III 2—3. Om ruim twee uur wordt opgesteld onder leiding van de scheidsrechters van Haren en Wensink. Alkmaar verschijnt in een nieuwe opstel ling, die zonder twijfel beter heeft voldaan dan de vorige. Fr. Erdtsieck; H. Stroink. J. Koudijs; P Murs, P Smit, L. van Buren Lensinck; W. Stroink, D Emmerling, M. Burlage, 'J V'alkering, J. Worm. Reeds direct na de bully blijkt, dat M H. C. over het algemeen tactischer speelt dan Alk maar, waartegenover de Alkmaarders hun tempo en enthousiasme plaatsen. Na twintig minuten spelen maakt de rechrsbiunen van M. H. C. gebruik van een tijdelijke verslap AANKLACHT TEGEN EEN PREDIKANT. Naar „De Standaard" verneemt, heeft de kerkeraad der hervormde gemeente te Huizen tegen ds. J. P. C Poldervaart, herv. pred. te Naarden, een aanklacht ingediend bij het classicaal bestuur van Amsterdam, wegens aanranding van den goeden naam van den kerkeraad en de gemeente van Huizen ten aanzien van het gebeurde op 19 Februai j.1, EEN ACTIE TEGEN HET BESTUUR DER NEUTRALE SCHOOL- VEREEN1GING. Aan Gedeputeerde Staten van Noordhol land is het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden J. Cloeck en D. v. d Berg, Steijnstraat 10, Alkmaar, respectieve lijk voorzitter en secretaris van het „Comité van actie tegen het oprichten van een Neu trale Bijzondere School te Alkmaar'' en als zoodanig optredende namens dit Comité, in welk Comité zitting hebben vertegenwoordi gers van het Nederlandsch Onderwijzersge nootschap, afdeeling Alkmaar, den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, afdeeling Alk maar, de Vereeniging Volksonderwijs, afdee ling Alkmaar, het Comié der Openbare School te Alkmaar, de S.D.A.P. afdeeling Alkmaar, den Alkmaarschen Bestuurders- bond en den Vrijzinnig Democratischen Bond, afdeeling Alkmaar; dat zij hebben kennis genomen van het feit, dat de Raad der gemeente Alkmaar afwij zend heeft beschikt op een verzoek van het Bestuur der Alkmaarsche Neutr. Schoolver- eeniging, om de medewerking der gemeente voor de stichting van een bijzondere lagere school; dat het hun bekend is, dat het Schoolbe stuur van deze afwijzende beschikking in hooger beroep is gegaan bij Uw College; dat zij op gronden, aangegeven in bijgaan de memorie van toelichting, Uw College mei den meesten aandrang verzoeken het school bestuur niet ontvankelijk te verklaren in zijn beroep. 't Welk doende enz. w.g. J. CLOECK, Voorzitter w.g. D. v. d. BERG, Secretaris Steijnstraat 10, Alkmaar. Memorie van Toelichting, A. De voorgeschiedenis. De gemeente Alkmaar hield naast eenige openbare zevenklassige scholen voor eind onderwijs drie opleidingsscholen voor Gym nasiaal en Middelbaar onderwijs in stand, te weten twee scholen voor jongens en meisjes en één voor meisjes. Toen het vorig jaar de gemeeteraad vrij plotseling besloot tot ge deeltelijke opheffing van de meisjesschool met hef doel deze verder in 3 jaren geleidelijk op te heffen, omdat deze school in de toekomst niet te handhaven zou ziin, daar de toeloop van nieuwe leerlingen, niettegenstaande men deze zooveel mogelijk bevorderde, onvoldoeu- te bleef en zou blijven, was daarover bij en kele ouders, die hun kinderen het onderwijs op die school lieten volgen, ontstemming. Zij besloten tot het stichten van een ver eeniging, die tot doel had: het sl chten en instandhouden van een Neutrale Bijzondere School. Aanvankelijk schijnt het doel te heb ben voorgezeten deze school allen toeganke lijk te stellen voor meisjes. Vermoedelijk kwam men tot de overtui ging, dat een zoodanige school geen levens vatbaarheid zou bezitten, waarmee men dus B. en W. en de meerderheid van den Raad van Alkmaar in het gelijk stelde. Daarom werd besloten, dat men zou trachten een Neu trale Opleidingsschool te stichten voor jon gens èn meisjes. Nadrukkelijk werd door het schoolbestuur de verzekering gegeven, dat men op de te stichten school onderwijs zou doen geven, dat naar den geest openbaar zou zijn, volgens de beginselen van art. 42 der wet op het L.O., dus met eerbiediging van ieders godsdienstige begrippen. Met nadruk zij op dit punt de aandaent gevestigd. Niet een speciale geestesrichting vraagt hier om een school, om bijkomstigheden wordt hier een aanvraag gedaan, om gelden uit de ge meentekas te mogen ontvangen teneinde tot het stichte van een school te kunnen over gaan. Geen principieele bezwaren tegen openbaar onderwijs liggen aan deze aan vraag ten grondslag en dit en dit alleen is toch de eigenlijke bedoeling van de bepalin gen in de L.O.-Wet. Men vraagt hier ge meentegelden om onderwijs te kunnen geven, dat in Alkmaar op verschillende scholen reeds wordt gegeven, op scholen, die de ver gelijking met andere, die in alle opzichten den toets der kritiek ten volle kunnen door staan. De te stichten school is aangevraagd voor- loopig voor drie lokalen. Immers de verkla ring, bedoeld in art. 73 lid 1 sub a der L.O.- wet heeft betrekking op 98 kinderen, waar van er, zooals verder zal blijken, 59 overblij ven, bij nauwkeurige beschouwing. Het zou dus worden een school met 2, hoogstens 3 leerkrachten en het onderwijs zal dus nooit op het peil kunnen staan van de reeds be staande zesklassige scholen, waar het onder wijs in elke klasse aan één leerkracht is toe vertrouwd. De te stichten school zal zijn leerlingen moeten betrekken van de bestaan de scholen, hetgeen ook daar tot desorgani satie zal moeten leiden. Over de geheele linie beteekent het dus achteruitgang van het onderwijs, zoowel ver moedelijk minder goed onderwijs op de te stichten school, als moeilijkheden op de be staande scholen. I B. de handteekeningen. Het schoolbestuur heeft een aanvrage in gediend met een verklaring volgens art. 73 lo. lid sub a der L.O.-wet 1920. Deze verklaring heeft betrekking op 98 kinderen. Het blijkt evenwel bij nader onder zoek en B. en W. van Alkmaar hebben dit bij schrijven d.d. 14 Januari 1933 aan den Raad medegedeeld, dat er van deze 98 kinderen 5 bij de opening van de nieuwe school deze niet zullen bezoeken, daar zij reeds een 6de klas van een opleidingsschool doorloopen en het schoolbestuur de leerstof over een 6-jarig leerplan wil verdeelen, 2e leerlingen naar el ders zijn vertrokken, 10 leerlingen nog te 'ong zijn om tot de school te worden toege- aten, terwijl niet minder dan 18 ouders na het indienen der aanvrage hebben te kennen gegeven, dat ze hun kinderen (22 in totaal) ook al komt deze school tot stand, niet daar heen zullen zenden. Tenslotte resteeren dus maar 59 leerlingen, terwijl het bij de wet vereischte aantal 60 bedraagt. Bovendien ves tigen wij er den aandacht op, dat is gebleken, dat sommige ouders op onjuiste voorlichting hun handteekening hebben geplaatst. Het kan nooit de bedoeling van den wet gever zijn geweest, om een dergelijke school op een ondeugdelijke verklaring tot stand te doen komen. C. de financieele kant. Totstandkoming van de school zal de ge meente Alkmaar tot groote financieele offers noodzaken en wel om de volgende redenen 1. vermindering van het aantal leerlingen aan de openbare scholen zal de kosten van het openbaar onderwijs slechts weinig doen dalen, immers de kosten van onderhoud en schoonhouden der gebouwen zullen gelijk blijven, de kosten van de boventallige leer krachten zullen vermoedelijk óf gelijk blijven óf hooger worden. Deze zullen moeten worden uitgekeerd aan alle bijzondere scho len in de gemeente, ook aan de te stichten school, als deze tot stand komt. Dit zal per jaar een aanzienlijk bedrag vorderen. 2. Indien de gemeente door de te verwach ten desorganisatie hooger uitgaven zal moe ten doen voor boventallige leerkrachten bi; het openbaar onderwijs, om dit op peil te houden, zullen deze ook aan alle bijzondere scholen naar evenredigheid moeten worden uitgekeerd. Gevolg: aanzienlijke stijging van uitgaven. 3. Voor kosten van eerste inrichting en schoolmeubelen zal de gemeente een aanzien lijk bedrag moeten beschikbaar stellen. 4. Voor het gebouw zal de gemeente ö:1 de gelden voor een nieuw gebouw beschik baar moeten stellen öf het schoolbestuur zou met een bestaand gebouw tevreden moeten zijn. Bij het overleg ingevolge art. 177 1ste lid is gebleken, dat het schoolbestuur „voor- loopig wellicht" genoegen zal willen nemen met een bestaand gebouw, maar dat het be zwaar heeft tegen een definitieve aanvaar ding daarvan. Ook dit zal van de gemeente een groot offer vragen. Wij vragen ons af, oil in dezen tijd, nu allerwegen wordt aange drongen op bezuiniging, nu het voor de be volking steeds bezwaarlijker wordt de belas tingen die gevraagd worden, op te brengen, nu het voor de gemeenten steeds moeilijker wordt het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven te bewaren, een dergelijke o.i. on gemotiveerde aanvraag mag worden ingewil ligd, een aanvraag van een vereeniging, die geen' geestesrichting vertegenwoordigt, doch die blijkens haar eigen beweringen openbaar onderwijs voorstaat, dat te Alkmaar op veler lei inrichtingen te verkrijgen is, die een ver klaring heeft ingediend, waarop bij nader onderzoek verschillende handteekeningen blijken te zijn gezet na onjuiste voorlichting terwijl er ook namen op voorkomen van ouders, wier kinderen de school nooit zullen bezoeken, zoodat tenslotte slechts 59 kinde ren overblijven, die de gemeente Alkmaar in dezen tijd tot groote uitgaven zal nopen, die ten slotte een school zal stichten met 2, hoog stens 3 leerkrachten, terwijl volledige scho en daarnaast staan, zoodat ook op paeda- logische gronden de aanvraag onverdedig- >aar is. J. CLOECK, voorzitter. D. v. d. BERG, secretaris. INBRAAK? Gisteravond bemerkte een waker van de A. G. P. N. V., dat de winkeldeur open stond van een comestibleszaak, welke geves tigd is in de Vijzelstraat op den hoek van de Kerkstraat te Amsterdam. Hij bleef voor de deur staan. Toen de winkelier thuiskwam, bleek dat de cassa geledigd was en dat een geldkistje uit een kast in de kamer achter den winkel verdwenen was. Er waren geen sporen van braak te vinden, zoodat men vermoedt dat men met een valsche sleutel is binnengekomen. VERKEERSONGEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Zondagavond is het 7-jarig zoontje van den heer A. ansen te Sambeek (N.B.) onder een auto geraakt. Hedenmorgen is het kind aan de bekomen verwondingen overleden. Kind dood gereden. Het 9-jarig meisje Fober uit de Hertogen straat te Heerlen is Zondag door den taxi chauffeur L. J. uit Hoensbroek, overreden en gedood. 74-jarige man overreden en gedood. Toen de 74-jarige H. Janssen uit Ottersen- Milsbeek Zondagavond op de tram van den Maasbuurtspoorweg VenloNijmegen wilde stappen, werd hij plotseling door een auto, bestuurd door den heer Nefkens uit Venlo, aangereden. De man was op slag dood. De marechaussee uit Gennep heeft de zaak in onderzoek. O PDRACHT VAN DE SPOORWEGEN VOOR DE DIESELMOTOR-TREINEN. De firma J. J. Beynes, fabriek van spoor- en tramwegmaterieel te Haarlem, heeft een belangrijke opdracht gekregen, waardoor een flink aantal Haarlemsche arbeiders in de komende maanden weer aan het werk zal kunnen gaan. De Nederlandsche Spoorwegen hebben nl. bij deze fabriek een groote order geplaatst voor de nieuwe Diesel-motortreinen. Vermoe delijk zal hierdoor het aantal arbeiders aan de fabriek in den eersten tijd verdubbeld kunnen worden. BIETENSTEUN VAN 11 PER 100 KG. BIETEN. Na de mededeeling, welke reeds eerder is geschied, aangaande den voorgenomen steun aan den bietenoogst 1933, kan nog het vol gende worden gemeld: bij de plannen, welke de regeering op het oogenblijr uitwerkt, wordt als basis aangenomen een bedrag voor den bietenteler van 11 per duizend kilo gram normale bieten. GROOTE TURFBRAND IN DE PEEL. Vijf-en-twintig stapels zijn verloren. In de venen van de Peel is een geweldige turf- en veenbrand uitgebroken. Aan den zuidkant van de Heitrabesche Peel stonden wel vijf-en-twintig stapels, elk enkele duizen den turven tellende, in lichterlaaie. De boeren, door het gelui der alarmklok ken uit hun slaap opgeschrikt, wisten in den nanacht den vuurhaard met greppels in te sluiten. Wellicht zal het vuur binnen dien reddenden kring nog enkele dagen voortmoe- den, maar dan zal het door gebrek aan voed sel sterven. Omtrent de oorzaak van de ramp tast men in het duister. BURGER-BES TURDERS UIT DE MARINEBONDEN. De eisch van minister Deckers inge willigd. De besturen van den bond van marine onderofficieren en den bond van korpo- raas der marine en den bond van min der marinepersoneel zoowel elk afzon derlijk als te zamen, vormende het Cambo, hebben, gevolg gevende aan den wensch van den minister van defensie, ontslag verleend aan de heeren de Nijs, van der Vaart, van Klaveren en Smith, alen functionnarissen van bovenge noemde bonden. Ongecorrigeerd beiders legden het werk verscheiden,» neer Naar van officieele zijde ure« de Japansche communistisch! part? J ZOu m het spel hebben gehad, teneE hand tie-voorziening van het Janan!?? ide mun>- belemmeren. Na het ingrijpen der 1^5 fe ten was de staking spoedig beSfnai0ritei' leiders werden gearresteerd 'ndl^' D' DE BANKCRISIS IN AMERIKa Het vertrouwen komt tl Gisteren zijn maatregelen getroffen door vandaag verschillende banl^l aar' steden in de U. S A. hun lokerren ln 12 Jen openen. President Zu'" Woensdag a.s. elkesolvabele bank dat eenigde Staten weer haar normale werkL^' heden kan vernenten zooals het k, zaaiT]- van deposito's het overmaken van cCü*®01 het verstrekken van leeningen Het is en wen van het publiek schijnt geleidelik.?1' te komen en ook gedurende het weeLk z: o toegenomen. Het goud komt teruïï* je particuliere huizen, waar men het in de i= ,de dagen had opgestapeld en woidt wLr f6 beschikking van de banken gesteld rv ter taris voor de schatkist Woodir. heeft „}eCre" vier nieuwe bepalingen uitgevaardigd belangrijkste daarvan is die, welke d? 7 culi-ere banken toestaat Maandag hun lou? te openen, indien dit niet in strijd 'S}" in den staat bestaande wetgeving Fe? t bepaling staat de voorschotbanken ft van leening en de automobiel crediet??. f schappen toe hun werkzaamheden te wSl" ten. Tenslotte zullen Maandag alle Fh Reserve Banken en hun filialen weer geopend zijn voor het verrichten hunner gebnhkeSe werkzaamheden. Het departement van de schatkist heeft de bij liet federal-reserve-sv steem aangesloten banken te Boston New York, Philadelphia, Atlanta. Richmond St' Louis Kansas City, Dalas, Cleveland Chic?? go, Mmneapolis en San Francisco toegestaan heden eveneens hun werkzaamheden te her vatten. Morgen mogen de banken, die niet zijn aan gesloten bij het federal-reservesysteem doch die gevestigd zijn in steden die clearinghouse- associaties hebben het werk hervat. Ten slotte zuilen Woensdag de banken, die tot geen der bovengenoemde categorieën behooren, hun loketten mogen openen. ROOFOVERVAL TE MIJDRECHT, Caiéhoudster in haar slaap overvallen. Daders gevlucht met een buit van veertig gulden. Hedennacht zijn tot nu toe onbekende personen binnen gedrongen in het huis van de alleenwonende caféhoudster mej C. H. Hak te Mijdrecht. Nadat de onver laten de geheele woning en het café hadden doorzocht, begaven zij zich naar de kamer, waar mej. Hak sliep, die van het binnendringen niets had gehoord. Een der roovers heeft haar aangevallen. Bij de ontstane worsteling werden haar twee tanden uit den mond geslagen. De roovers wisten een bedrag van ongeveer 40 gulden te bemachtigen, waarna zij de woning in allerijl hebben verlaten. Mej. Hak heeft zich daarop gillend naar buiten begeven. Eenige door het ge schreeuw wakker geworden buren heb ben de politie gewaarschuwd. De roo vers waren echter reeds verdwenen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in WILDE STAKINGEN IN JAPANSCHE MUNITIEFABRIEKEN. Ongeveer 8000 arbeiders in staking. Zaterdag zijn te Osaka en in andere ste den van Japan wilde stakingen in de muni tiefabrieken uitgebroken. Ongeveer 8000 ar- DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Rijstvogel" (uitreis) is gister te Bagdad aangekomen. De Oehoe is Zaterdagmiddag om 16.20 op Schiphol geland. De Kwartel (thuisreis) is gister te Cal- cutta aangekomen. GEBOREN: Dirk z. v. Pieter Makkinga en Trijntje de Boer. Gerda Marie d. v. Siemon Vroom en Trijntje Boot. Geertje Hendrika d. v. Ferdinand Klaassen en Pjetertje van Wil gen. OVERLEDEN: Jacobus Johanoes Erkamp 71 jaar. Teunis Jager 37 jaar. Willem Veldstra 65 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 13 Maart 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 62 Vette koeien 80- 210; 7 Vette kalveren 20—85, pet K.G. 6090 cent; 260 Nuchtere kalv. slacht 2—10; 392 Vette varkens (zware) per K G. 27—31 cent. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Maart 1933- Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 590 vette koeien, le kw. 56—60 cent, 2e kw 42—52 cent, 3e kw. 28— 36 cent per K.G., slachtgewicht; 156 Melk- en kalfkoeien 10{L—160; 143 Vette kal veren: le kw. 50—56 cent, 2e kw. 42—48 o, 3e kw. 33—38 cent per K.G., levendgewicht; 218 Nuchtere kalveren 2.5O—/ 4.50; 112 Schapen 15—17; 650 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G., 37-j5 cent, zware varkens 34—36 cent, vette vaJ' kens 3334 cent per K.G. slachtgewicht; w Paarden 60—90. Er waren 3 wagons ge' slachte runderen uit Denemarken aaoge* voerd. -aa Marktoverzicht: Runderen kortere aaiw» dan de vorige week, slepende handel en prijzen. Vette kalveren matige aanvoer, vWë' ge handel en de prijzen iets hooger. Var»®® korte aanvoer, .stugge handel en prijstw dend. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Maart 1933. Op heden gehouden aardappelenmarkt waren, prijzen als volgtZeeuwsche bonte 1 I 1.50, Zeeuwsche blauwe 1 25—/ '-y Zeeuwsche eigenheimers 0.90—'1 n, keesche eigenheimers f 0.801Beve ders 0.801; Duinzand 2.25—7 Aanvoer 1 lading, zijnde 1100 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Maa"- 16000 K.G. Roode kool le s. i 2-iOtL\o0\ 2e s. 2.20jT 2.90 22000 K.G. lê s. 1.70—2.50, 2e s. 1-60; K.G. Deensche witte kool 60 cent, 4000 K.G. Uien: gele uien L60-/2,«?J K lingen 0.80, grove uien 1-70, 3500 Bieten 0.60-/ 1.10; 1100 K.G. fee» 0.90, alles per 100 K.G. >33. NOORDSCHARWOUDE, II 2800 K.G. Aardappelen: BL Eig«n Jjjo 0.40—f 1BI. Aardappelen f O.-W. K.G. Uien: Drielingen 0.80—f 1 •£y40; 1.40-/ 1.90, Grove Uien lr'u600 1000 K.G. Peen 0.90-/ oo0óe K.G. Kroten 0.60; 192000 K.G- kool 2.30-/ 4.60, doorschot ko0| 3.40; 237000 K.O. Deensche ww* 1?0 60-70 cent; 107000 K.O. p^00^ per 2.60, doorschot -alO—C - peen, 100 K.G Doorgedraaid: 900 Deöi- 13900 K.G. Kroten en 133600 K-^- sche witte kool

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10