fxuuD en Ümh&ouiu 'fxovinciaal 'lïieuws JjigezondeH Stukken £aatste êetichtm ifch eepstijdUiQen 3B ucqui:ike Stand REVISIE EK VOLKENBOND. sioomvaartlijnen, GRAFT. HENSBROEK. SCHERMERHORN. Fabrieksbrand. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Krasse maatregelen in Wiir- temberg. HollandAmerika Lijn. Kon. Holl. Lloyd. Emzetco Liin. Gistermiddag is te Beverwijk door ds. J. D. v. Calcar de bazar voor de kasversterking ten behoeve der uitgewekene Russische doopsgezinden welke door de bolsjewistische regeering om hun geloof van huis en hof verdreven zijn en om die reden de grootste ontberingen meegemaakt hebben, in net Ne der 1. herv. vereenigingsgebouw, geopend. Wij hopen in het nummer van Woensdag de openingsrede beknopt weer te geven, doch willen er nog even aan herinneren, dat deze bazar de meeste sympathie geniet welke ooit hier ter plaatse gehouden is. i HOE ONZE BOEREN WORDEN VOORGELCHT DOOR DE BLADEN HUNNER ORGANISATIES. Nieuwsgierig waren wij, zegt Bet Hbl., tiit den aard der zaak, hoe de organen der verschillende landbouworganisaties zouden reageeren op de vernietigende maatregelen van Duitschland ten aan zien van onze eieren en kaas. Het begon echter al met het orgaan van het Kon. Ned. Landbouw Comité, dat onge- loofelijkerwijs gewaagde van een ver hooging van het Duitsche kaastarief rot 30 mara(moet n.b. zijn 60). De zélfde fou' beging de overzichtschrijver van de Overijsselsche Mij. van Landbouw. Het Friesoh, het Drentsch en het Zeeuwsch Landbouwblad maken alle drie gewag van het verbijsterende on- heil, dat onze boeren getroffen heeft en zeggen er het hunne van, evenals het or gaan van den N C. B. (Brabant) dat spreekt van „een doodelijken slag, dien ons volk en onze regeering zich niet kunnen laten welgevallen", en dat van den Limburgschen Land- en Tuinbouw- bond. Toen hebben wij ingekeken het orgaan der Hollandsche Mij. van Landbouw, om te zien, wat de secretaris-overzicht schrijver over deze ramp te zeggen zou hebben, doch zie: de noodlotstijding die Maandagmiddag in ons land bekend werd, was nog niet tot het bureau der Holl. Mij. doorgedrongen! Het overzicht wijst er nog heel laconiek op, dat het Duitsche eierfarief op 7 April zal wor den verhoogd tot 30 mark; doch dat het nu al 70 mark is geworden, dat is daar nog niet bekend en evenmin dat de kaas van 20 via 30 -op 60 mark is gesprongen Dan is daar verder het Groninger or gaan, dat ten aanzien der dagbladen veel critiek pleegt te hebben en een „persbureau" wil oprichten. Met geen letter maakt dit blad melding van den Duitschen maatregel, die 80 van onzen eierenexport (1100 millioen stuks gingen vorig jaar nog naar Duitschland) in één klap onmogelijk heeft gemaakt. Geen woord ook over de kaas, die bij invoer in Duitschland nu wordt belast met 36 invoerrecht (eenige weken geleden nog ƒ12.) En hetzelfde geldt voor het orgaan van den R. K. georganiseerden boerenstand. Geen letter Blijft slechts de vraag, of dit de juiste wijze van voorlichting is der boeren door hunne organisatiepers? Hoe moeten de boeren, die hun leering en hun be grip omtrent heden en toekomst van hun bedrijfsmogelijkheid toch moeten destilleeren uit hun vereenigingsbladen in de éérste plaats, hoe moeten die boe ren zich een juist begrip vormen van den toestand, die bezig is zich met ramp spoedige snelheid te ontwikkelen tot een agrarische catastrofe? Wie spreekt van revisie of herziening, wie daarover spreekt in algemeen politieken zin, kan slechts op de Verdragen doelen, die een einde hebben gemaakt aan den oorlog. Dat zijn er een vijftal. Het verdrag van Versailles met Duitschland was het eerste en meest ka rakteristieke. Chronologisch volgde daarop dat met Oostenrijk te St. Germain, en daar na kwamen die met Bulgarije te Nenilly en met Hongarije in het kasteel van Grand- Trianon. Als allerlaatste dat met Turkije, gesloten in de Mnseumzaal van de bekende porseleinenfabriek te Sèvres. Het werd ech ter nooit geratificeerd, want Kemal Pacha vormde voordien een nieuwe macht in Tur kije. Deze macht was sterk genoeg om, na dat Griekenland was verslagen, den mogend heden het nieuwe tractaat van Lausanne af te dwingen. Dat verdrag kwam in 1923 tot stand. Lord Curzon, de Engelsche president van die conferentie zat in denzelfden stoel, welke MacDonald in de herstel-schulden conferentie van 1932 innam. Die stoel is thans eigendom van een Haagsch inwoner. Een zeldzaam en kostbaar voorwerp. Er is van den aanvang af tegen den eest, meer nog dan tegen den inhoud van eze Verdragen gewaarschuwd. Er is van gezegd, dat het Verdragen door haat jegens de overwonnenen wa-en ingegeven en daar van is veel, schoon niet alles waar. Er kan op gewezen worden, dat in de ruim veertien jaren, sedert het slqiten daarvan, verloo- pen, geheele gedeelten reeds buiten werking zijn gesteld. De economische en financieele bepalingen toch wareq voor een groot deel op korten duur berekend en deze is reeds lang overschreden, zoodat de eenzijdige voordeelen, die de geallieerde inwoners in Centrale landen genoten zonder dat de cen trale onderdanen er iets voor terugkregen, lang zijn verdwenen. Maar ook de omstan digheden hebben meegeholpen. Hooidstuk VI van het Verdrag van Versailles, dat be trekking had op de uitlevering van den Duitschen ex-keizer en op de bestraffing van uitsluitend Centrale „oorlogsmisdadigers", is nooit ten uitvoer gelegd. Hoofdstuk VIII, dat op de herstelbetalingen betrekking heeft, is te vergelijken met den voorgevel van een huis, dat is afgebrand en waaijvan het vallen door het waakzaam oog van de brandweer wordt bekeken. En hoofdstuk VI dat de zoo verne derende beperkingen op toilitair gebied aan de overwonnen landen oplegde, begint ai aardig in het gedrang te komen. De Duit sche gelijkgerechtigdheid is een eind op weg; in beginsel is zij erkend, en als het be ginsel eenmaal erkend is, is de uitwerking mogelijk. Blijven vooral de territoriale bepalingen, die, welke de landkaart van Europa hebben herzien. Niet zoo zeer ten ongunste van uitschland alleen als wel ten gunste van een oppermacht, die vanuit Parijs wordt gediri- feerde. Het gaat niet om de teruggave van lzas-Lotharingen of het afstaan van Opper- Silezië en stukken onbetwist Poolsch gebied aan Polen, het gaat veel meer om geheel de structuur van het tegenwoordige Europa, tengevolge waarvan Duitschland, de eeuwi ge tegenstander van Frankrijk, door landen, aie tot de geallieerden van Frankrijk behoo- ren, is ingecirkeld. Een procédé, te gevaar lijker naarmate men van Rusland onzeker is. Van een bepaalde Fransche zijde wordt de „veiligheid", die men wenscht, gelijkgesteld met de zekerheid, dat de bestaande toestand zal worden gehandhaafd. Zulk een veiligheid zal daarom niet te bereiken zijn, omdat bui ten Frankrijk niemand bereid is ertoe mede te werken. Algemeen erkent men in Europa de noodzakelijkheid om geen veranderingen in de landkaart aan te brengen of toe te laten door geweld, maar dit is geheel iets anders dan er zich bij neer te leggen. Nu bepaalt art. 19 van het Volkenbondsverdrag wel, dat ieder lid de herziening van een verdrag, waarvan de verdere toepassing moeilijkhe den oplevert, kan aanhangig maken, maar wat helpt dat, zoolang Raad en vergadering daarover met eenstemmigheid moeten beslis sen? Als men dus aantreft een streven om art. 19 van het Grondverdrag te veranderen, treft men practisch een streven aan in rich ting van herziening. Het ziet er ook wel naar uit, dat Europa, dat veertien jaren na-oorlog wat een zonderling verschijnsel niet op zichzelf heeft gekend tengevolge van deze Verdragen, er zich niet langer tegen verzet ten zal om herziening te verkrijgen. Maar daarbij zal groote tact geboden zijn. Er zijn in de landen, die overwinnaars zijn geweest, tal van personen, die de noodzakelijkheid van wijziging van deze bepalingen inzien Maar spreek met hen over revisie in het al gemeen, waaruit zij niet anders kunnen op maken dat dat men alles wat is verkregen weer op losse schroeven wil zetten en zij worden huiverig. Eerst zal het denkbeeld zei, dat revisie van sommige bepalingen noodig is, ingang moeten vinden, en dan zal men langzaam en geleidelijk tot de revisie van die bepalingen zeiven, liefst stuk voor stuk teneinde ze zakelijk te behandelen, kun nen komen. Hier geldt het wel, dat chi va piano va sano! Tegen den veehouder J. H., Hornemeer te Graft, is proces-verbaal opgemaakt we gens het verkoopen van boter zonder de rijks- botermerken ingevolge de crisiswetten. Onder leiding van haar bekwamen di recteur den heer Boot gaf onze gymnastiek- vereeniging H.D.S. met haar damesafd. N. E.A. een uitvoering in café de Boer. Bij de opening door den heer P. de Vries, was de zaal bijna geheel gevuld. In zijn openings woord memoreerde spr. even het overlijden van den heer Jb. Burger, die een uitstekend lid van de vereeniging was. Ook ontving burgemeester Kooiman een woord van dank voor zijn aanwezigheid. Enkele nummers hebben zeker een extra woord van lof verdiend en wel die van de dames, t.w. vrije oefeningen, knots-oefenin gen en een dans uitgevoerd met gekleurde verlichting. Op veler verzoek werd dit num mer nog eens herhaald. We kunnen niet anders zeggen dan dat het geheele programma keurig werd afgewerkt. In de pauze sprak burgemeester Kooiman den heer Schotsman en mej. Termaat een woord van dank toe, voor het vele dat zij voor de vereeniging hebben gedaan. Namens de leden werd hun ieder een schilderij aan geboden. Aan het einde van de uitvoering dankte wethouder Wit voor den mooien, ge- zelligen avond en sprak de heer C. Overman namens de vereeniging zijn waardeering uit voor de aandacht en de goede opkomst. De afdeeling Schermerhorn van den Bond voor Staatspensionneering hield Zondag 12 Maart voor een goed bezette zaal een pro- paganda-avoud. De voorzitter der afdeeling, de heer J. de Groot, hield een openingsrede, waarin hij schets ie de groote werkloosheid, den nood in land- en tuinbouw, dit alles in verband met den grooten wereldcrisis, alsmede de moeite voor regeeringen en gemeenten een sluitende begrooting te maken. Ondanks dit alles worden jaarlijks groote sommen uitge geven voor bewapening; in Nederland zelfs nog ruim 75 millioen gukien. Spr. moedigde de vergadering aan den strijd voor het pre- inievrije staatspensioen onvermoeid voort te zetten. Juist in dezen zwaren tijd. nu zooveel land- en tuinbouwers en middenstanders fi nancieel achteruitgaan, wordt het aantal 65- jarigen, die het staatspensioen r.oodig heb ben, steeds grooter, zoodat ingrijpen hier voor noodzakelijk zal worden. Spr. wekte op den 26sten April het stembiljet uitsluitend te gebruiken voor voorstanders van staats pensioen. Na een samenzang uit den bekenden liede renbundel werd door de tooneelvereeniging „Hoop doet Leven" opgevoerd het blijspel „In den Mist Dit zeer moeilijke stuk werd goed opgevoerd, zoodat het geheel goed tot zijn recht kwam. Ten slotte sprak de voorzitter een slot woord waarin hij de verschillende medewer kers dank bracht voor het welslagen van dezen avond. Maandag 13 Maan herdacht de heer B. Meindersma zijn 12^-jarig ambtsjubileum als buigemeester dezer gemeente. De burge meester had den wensch te kennen gegeven den dag in stilte te doen voorbijgaan, aange zien hij den tijd niet geschikt achtte voor feestvieren, daar 2/3 gedeelte van de in gezetenen in hunne bedrijven of werkzaam heden moeten worden gesteund. Gedurende dit 12 H-jarig tijdperk heeft de burgemeester nooit verzuimd een vergadering van B. en W. of van den raad te leiden. Wij wenschen den burgemeester hartelijk geluk en hopen dat hij nog vele jaren aan het hoofd dezer gemeente moge staan. RUSTENBURG. Zondagavond hield de V. V. „Ursem" in café Kok haar jaarlijkschen feestavond. De publieke belangstelling was groot. Voor drachten en zangnummers vulden den avond. Het was een gezellige avond. (Buiteri verantwoordelijkheid van at Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redacteur! Beleefd verzoek ik U plaatsing voor het volgende. Bij voorbaat vriendelijk dank. In Uw veel gelezen blad van j.1. Zaterdag, stond een wrang ingezonden stukje tegen de verloting van de Ambachtsschool met even wrange opmerkingen over venters en reizi- ers die hun brood trachten te verdienen in ezen moeilijken tijd. Als de schrijver van het desbetreffend stukje ook tot deze „collectie" behoorde had hij er ongetwijfeld niet zoo op los gepraat. Ging iedereen, in plaats van de groote za ken, de kleine handelaars begunstigen, dan zou de economische toestand er weer een hoop beter uit zien. Schrijver had beter gedaan dit bij gelegen heid naar voren te brengen, dan dergelijke ingezonden stukjes te plaatsen. Laat hij nog liever zijn naam bekend maken, dan zal de A. B. S. hem bij de volgende verloting niet meer lastig vallen. Ten slotte vallen diverse liefdadigheids instellingen schrijver ook lastig. Dit loopt nu werkelijk de spuigaten uit! Dat er menschen zijn die hun mede-mensch- liever zien verhongeren dan iets te willen missen is mij helaas bekend. U, geachte Redactie, nogmaals dankzeg gend voor de toegestane plaatsruimte. Iemand, die er een andere meening op nahoudt. Geachte Redactie! Mag ik U verzoeken het volgende in Uw geëerd blad op te nemen? Voor eenige dagen las ik in uw blad een bericht over 'n ongeval aan een zeswieligen vrachtauto met tractor van de Westfriesche Express uit Enkhuizen overkomen op den Buikslotermeerdijk. De chauffeur-eigenaar van den auto en iemand, die naast hem in de cabine zat, bleven ongedeerd, zoo las ik, maar twee personen, die achter in den wagen zaten, werden ge wond. Nu rijst de vraag: Had de chauffeur eige naar de bevoegdheid om die menschen met zijn auto te vervoeren of heeft hij zich door ze een plaats in zijn auto aan te bieden, schuldig gemaakt aan een overtreding? (zoo als bekend is moet een auto aan bepaalde eischen voldoen om passagiers te mogen ver voeren). Dit dient m. i uitgemaakt te worden. Immers, meer en meer komt het voor, dat ledig terugkeerende (en ook beladen) vracht auto's, al dan niet tegen betaling, personen vervoeren, daarbij afbreuk doende aan andere vervoermiddelen en wat erger is door aldus te handelen, het leven dezer (verkapte) passagiers in gevaar brengende. Ik acht het daarom noodig hiertegen te waarschuwen en vraag mij af of de politie hierop wel voldoende toeziet. U dankende voor de plaatsruimte, Hoogachtend, BOERT, Utrecht. Geachte Redacteur, Beleefd verzoek ik u om plaatsing voor 't volgende. Bij voorbaat mijn dank. Zoo is dus 't nieuwe invoerrecht ook voor eieren naar Duitschland een feit. Een ver hooging van vijf op zeventig mark staat ge lijk met een algeheel invoerverbod. Het vorig jaar werd nog 62 pCt. van de Ned. eierpro- ductie alléén naar Duitschland uitgevoerd en toch kelderden de eieren gedurende de leg- periode tot twee gulden, soms nog minder, per honderd stuks. Wat zal ons de toekomst brengen? Wat kan en zal de Ned. regeering in deze doen? De gedupeerden zijn in hoofdzaak maat schappelijk en lichamelijk zwakken. Velen onzer beoefenen dit bedrijf omdat men iets moet doen om in zijn levensonderhoud te voorzien en wegens gevorderden leeftijd of gedeeltelijke invaliditeit niet anders kan presteeren. Daarbij komt nog dat velen door samenloop van omstandigheden oud gewor den zijn in de zg.n. vrije bedrijven. Dat wil zeggen nooit in direkten loondienst geweest, om ten langen leste als je beroofd en berooid bent van alles waarvoor je je leven lang ge ploeterd hebt, te mogen vernemen, dat je ner gens voor in aanmerking komt omdat je ner- ens bij hoort. Geen enkele sociale wet is op e meesten onzer van toepassing. Rechten in geen enkel opzicht. Plichten niet minder dan ieder ander staatsburger. Ook wij, al hooren wij er niet bij, mogen mede bijdragen dat men in 't buitenland onbelast onze boter en dito bacon enz. kan eten om maar niet te spreken van de goed betaalde ambtenarij. 'k Zal in mijn mijmeringen maar niet te veel jerimiades uiten, alleen enkele feiten constateeren. Feit is dat door de slechte uit komst van 't bedrijf velen onzer zijn afge maakt. Feit is 't nu weer te mogen vernemen dat de minister overweegt om iets voor de Pluimveehouders te doen. Men heeft ook meermalen kunnen verne men dat het vorig jaar een garantie van 3,7 millioen voor de pluimveehouderij ditponibel was. Staat dit niet gelijk met een hongerige hond aan de ketting leggen en 't eten voor hem zetten; zoodat 't beest er juist niet bij kan. Waar ik in 't bijzonder de aandacht op wensch te vestigen is dit. Wanneer 't eens zoover mocht komen, dat wij, evenals de noodlijdende tuinbouwers een regeeringsaal- moes mogen ontvangen, zal dat dan ook moeten geschieden over noodlijdende betaal meesters of veilingleiders? Een uitkeering of toeslag van vijf millioen voor de noocfiijdende tuinbouwers heeft hoofdelijk voor de diverse betaalmeesters meer te beteekenen dan voor de gedupeerde tuinbouwers. Doch dit niet alleen verdient aangestipt te worden, maar in 't bijzonder de regeling wie wel en wie niet in aanmerking kwam. De gekste dingen kwamen daarbij aan 't licht. Wanneer een tuinder dagen ach tereen zijn product aan de veiling presenteert en tenslotte moet laten voor een prijs die minder is dan de transportkosten naar de veiling is 't niet gek als hij zich tenslotte de moeite spaart om het ter markt te bren gen. Als 't toch naar de mesthoop moet dan maar geen kosten gemaakt. Doch 't product brengt hem evenzeer niets op en omdat niet geveild is krijgt men geen toeslag. Mooi is dat. Er i9 zooveel meer, doch het behoort niet tot mijn onderwerp. Ik noem dit alleen, omdat er mijns inziens bij een moge lijken toeslag voor eieren wel eenig gevaar in schuilt om op de markt of particulier de eieren van de hand te doen. Mijn verwachtin gen van regeeringssteun zijn niet hoog ge spannen. Toch vind ik 't wel de moeite waard om te waken voor 't geval dat er iets gedaan wordt, dat dit niet verdwijnt in de zakken waar 't niet behoort. Den producent wordt geleidelijk de keel dicht geknepen, dus is 't zijn goed recht niet alleen, doch zijn plichte zoo luid mogelijk te protesteeren voor het te laat is. Met Achting, J. VELDHUIS, Pluimveehouder, Oudorn. Ongecorrigeerd. AANBESTEDING VOLKHUISVESTING „ALKMAAR". Heden werd in het stadhuis de aanbeste ding gehouden van den bouw van 28 wonin gen en 2 winkelhuizen aan de Uitenbosch- straat te Alkmaar voor rekening der Vereeni ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar". Na opening der bus door den heer P. A. de Lange, voorzitter van bovengenoemde- ver eeniging, bleek dat er 26 biljetten waren inge komen. Een biljet werd van onwaarde ver klaard, omdat het te laat was ingekomen. Ingeschreven hadden: M. Duinmaijer te Alkmaar 69300, C. Kloosterboer te Broek op Langendijk 68980, J. Stolk te IJmuiden 68960, D. Oord te Den Oever (Wieringen) 68580, O. Hamstra te De Rijp 68100, J. Wittebrood te Beemster 68000, J. de Waard te IJmuiden 67836, Fa. P. Heere te IJmuiden 67400, J. Faus te Nieuwe Nie- dorp 66400, S. Schuitmakers te Leeuwar den 65700, N.V. Timmerwerken v/h. Zijp en Hamburg te IJmuiden 652C0, Gebr. Krom te Akersloot 65000, J. Huiberts Jr te Alkmaar 65000, fa. Doedens Schilder te Alkmaar 64946, W. J. Karssen te Alk maar 64200, Fa. R. K. Koppen Zoon te Alkmaar 62400. Fa. J. Krijtenberg te Har- lingen 61720, Fa. den Das en Schuijt te Bergen 61900, J. Apeldoorn te Alkmaar 60063, IJ. Bakker te Zaandam 60.000. R. Groenenberg te Amersfoort f 59900, P Bot te Heerhugowaard 59600, G. J. Broertjes te Bloemendaal 58940, P. Doorn te St. Maartensbrug 5794Ó, 24. Zaanl. Coöp. Bouwersbond te Zaandam 57498, J. Bot te Medemblik 538GO. De gunning werd aangehouden. BRAND. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de ledenvarenfa- briek van de firma T. H. Roord Zn. gelegen aan den Kanaalweg 250 in de gemeente Franekeradeel nabij Harlin- gen. Het vuur, dat gretig voedsel vond in den grooten voorraad licht brandbaar materiaal, breidde zich snel over het geheele fabriekscomplex uit, dat voor namelijk uit hout is opgetrokken. Toen de beide motorspuiten van Harlingen en één van Franeker arriveerden, stond het grootste gedeelte van de fabriek reeds in lichter laaie. Het vuur dreigde over te slaan naar vier in de nabijheid gelegen woningen De bewoners hiervan brachten hun inboedels reeds in vei'ig- heid. De brandweer slaagde er achter in het vuur tot de fabriek te beperken. Deze is grootendeels uitgebrand en een groo te voorraad lederwaren en materiaal, benevens een aantal machines zijn ver loren gegaan. Om half twaalf was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het warm loopen van een centrifuge. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt op bijna 100.000 gulden geraamd. VERKEERSONGEVALLEN. Man doodgereden. Hedenmorgen omstreeks 7 uur heeft op den Rijksstraatweg ZwolleMeppel ter hoogte van het Plankenloodsje een doodelijk ongeval plaats gehad. De 26-jarige stratenmaker Kloppenburg uit Lonneker ver; :chtte met nog vier andere collega's werkzaamheden aan den weg, toen plotseling een vrachtauto met onbesuisde vaart uit de richting Zwolle kwam aanrijden. De auto vernielde de weg- afsluiting en reed K. aan, die onmiddellü dood was. De auto reed door, doch het nummer is bekend. K. was gehuwd en vader van twee kinderen. De politie-commissaris voor het land Wür- temberg te Stuttgart heeft op grond van de verordening tot bescherming van volk en staat de organisatie ReichsbannerSchwarz —Rot Gold, het IJzeren Front en alle an dere vereenigingen, die voor beide organisa ties in de plaats kunnen treden, met ingang van heden ontbonden verklaard en verboden, evenals het dragen van uniformen en insig nes, waaruit het lidmaatschap van bedoelde vereenigingen blijkt. Alle gebouwen van soc.- uern. en communisten en de sportterreinen der K.P.D. zijn eveneens met ingang van he- ea gesloten. DE AARDBEVING IN CALIFORNIE. Weer nieuwe schokken. Maandagochtend vroeg ontstond onder de toch reeds zoo zwaar getroffen bevolking in het door de aardbeving van j.1. Vrijdag geteisterde gebied van Zuid-Californië een nieuwe paniek door eenige krachtige aard- schokken, die echter zooals achteraf bleek weinig of geen schade aanrichtten. Duizen den menschen verlieten overijld hun wonin gen, doch spoedig bleek, dat men slechts met betrekkelijk zwakke natrillingen te doen had. Stoomvaart-Mij. Nederland. Poelau Laut 11 Maart v. Batavia n. Amst. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 12 Mrt! v. Sabang. Johan de Witt (uitr.) 11 Maart te Colombo. Tabian 13 Maart v. Amsterdam te Batavia! Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Ariadne 12 Maart v. Hamburg te Ams'terd. Berenice 11 Maart v. Susak n. Bari. Bodegraven 12 Maart v. Amsterdam te Hamburg. Brion 11 Maart v. La Pallice n. Amsterdam. Ceres 12 Maart v Hamburg te Amsterdam Costa Rica 12 Maart v. Cristobal n. Car- tagena. Crynssen 11 Maart v. Boulogne n. Barba dos. Fauna 11 Maart v. Gibraltar n. Oran. Hermes 12 Maart v. Algiers n. Malta. Irene 11 Maart v. Valencia n. Malaga. Mars 11 Maart v. Rotterdam n. Vigo. Klora 10 Maart v. New York n. Venuzuela. Nereus 11 Maart v. Kopenhagen n Gdynia Nero 13 Maart v. Gothenburg te Amsterd Oberon 12 Maart v. Amsterdam te Torrc- vieja. Orpheus 13 Maart v. Algiers te Amsterdam. Stuyvesant, 10 Maart v. N. York n. P. au Prince. Theseus 13 Maart v. Aarhus te Amsterdam. Triton 12 Maart v. Stamboul n. Bourgas. Fauna 13 Maart v. Oran n. Barcelona. Irene 13 Maart v. Valencia te Malaga. Pluto 13 Maart v. Corcubion te Amsterdam. Simon Bolivar (uitr9 9 Maart v. Barbados. Triton 13 Maart v. Bourgas n. Varna. Veendam, N. York/'Rott., v. Plymouth. Beemsterdijk 12 Maart v. Philadelphia te Baltimore. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 11 Maart te San Francisco. Lochmonar, Rott. n. Vancouver, 12 Maart te Londen. Meliskerk (uitr.) 13 Maart te Durban. Nieuwkerk 12 Maart v. O. Afrika, 1*. v Ant werpen te Rotterdam. Kon. Paketv. Maatschappij. V, Barentsz 10 Maart v. Beira n. Majunga. Roggeveen 10 Maart v. Batavia n Mauri tius. Rotterdarasche Lloyd. Garoet (thuisr.) 12 Maart v. Belawan. Sitoebondo 13 Maart v. Rott. n. Tjilatjap. Kota Baroe 13 Maart v. Amst. te Batavia. Kota Tjandi (uitr.) 11 Maart v. Napels. Soekaboemi, 12 Maart v. Hamburg te Rot terdam. Entrerios 12 Maart v. Einden te Amst. Nariva 13 Maart v. Seattle, 1. v. Glasgow te Rotterdam. Rapot 12 Maart v. Amst. n. Montevideo. Zeelandia 13 Maart v. Zd.-Amèrika te Amst. Entrerios 13 Maart v. Amst. n. Antw. HollandAfrika-Liju. Springfontein (thuisr.) 13 Maart v. Lorenzo Marqués. RotterdamZuid- Amerika-Lijn. Aldabi 13 Maart v. Rott. te Hamburg. Alpherat (thuisf.) 13 Maart v. Santos. Holland —AustraliKrLiin. Tarakan (uitr.) 13 Maart te Sydney. JavaChiu Japon-Lijn. Tjinegara 10 Maart v. Manila n. Makassar HollandWest- Afrika-Lijn Amstelkerk (thuisr.) 12 Maart v. Las Pal- mas n. Havre. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, Japan—Rott., 11 Maart v. Penang. Calchas, Japan/Rott., 13 Mrt. te Shanghai. Menelaus 11 Maart v. Rott. te Hamburg. HollandOost-Azië-Lijn. Arendskerk (thuisr.) 13 Maart v. Colombo. Serooskerk (uitr.) 12 Maart v. Genua. Jonge Elisabeth 12 Maart v. Sunderland n. Barcelona. Jonge Jacobus, Sunderland n. Cannes, pass. 12 Maart Finisterre. Jonge Johanna, Carthagena n. Hamburg, pass. 12 Maart Gibraltar. Si'verJava Pacifie-Lija. Kedoe, Portland (Ore) n. Calcutta; 1' Maart te Manila. Silverpalm 11 Maart v. Calcutta n. Vancou ver. HEERHUGOWAARD. Febr. Geboren: Marie Niesje, d v. D. de Jong en M. Engel. Theodorus Johannes; z. v. C. J. Ursem en J. Schuit. Geertrude Cecilia, d. v. C. Kraakman en C. Nan. Maria Divera, d. v. J. v. Schagen en M Moei. Geertje, d. v. S. Schilder en A- Groot. Johannes Petrus, z. v. N. Schou ten en M. Sachs. Johannes, z. v. Jb v- Schagen en A. Kaag. Petrus Jacobus, z- v. J. Beere en A. v. d. Gragt. Bernhard Elfriet, z. v. Jb. Klaver en Hermanda Kor poraal. Ondertrouwd: Simon Joachim On- neweer en Wilhelmina Schilder. Jacobus Ferdinand v. d. Vinden, van Amsterdam en Anna Zomer. Y/ G e h u w d: S. J. Onneweer en M- w. Schilder. Overleden: Agatha Bes, een iaar'.„' v. N. C. Bes en C. Leek. Hendrikus j°' hannes Overman 70 jaar, wednr. v. B. v. Jagt, eerder v. A, Bleeker. Stijntie Hoog boom, 8 4 jaar wed. v. P. Oucihuis. J hannes Wijnker„ 44 jaar echg. v. Au j Noordeloos. Levenloos aangegeven: kind v. J. v. gen en A. Kaag?

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10